kampt met har keer moeili j kheden Bouwactiviteiten in Leiderdorp toctoraats jubilea Debat in Ver. Naties sleept zich voort DTPLOMAZWEMMEN IN LEIDERDORP Kernhaveii weer vrij - (ENSDAG 28 JUNI 1967 LKIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 In het bijzonder in de oude wijken Mp Ill en W. van Voorschoten hebben «•zoek van de gemeenteraad een ie gemaakt van het parkeren automobielen. Duitdeiyk Is ge- „.i, aldus B. en W., dat ten kos- an grote Inspanning, een aan- ïelijke verzwaring van finan- offers en opoffering van groen, elijkheden aanwezig zyn tot het nerkelijk verruimen van de eer- en rijgelegenheid, waarbij roen in Voorschoten niet zoda- „ehoeft te warden aangepast, dat ro vaak en terecht geroemde vl- aart.je van Voorschoten niet re- entatief genoeg meer zou zyn. Iilgens de balastingdienst in Lei- lcan het aantal auto's in Voor in in 1965 gesteld worden op Afgaande uit diverse cijfers is het aantal auto's in Voorscho- lim 2100, dat wil zeggen 1 auto iinwoner. de hand van in het vierde in de avonduren uit- ferde tellingen is komen vast te dat het aantal 's-avonds op jnbare weg geparkeerde auto's 1700 bedraagt. In Voorscho- iijn 1200 garages en er is par- ■elegenheid voor ongeveer 1000 's. Oppervlakkige beschouwing deze vijfers geeft de indruk.dat treffen van voorzieningen geen nte aangelegenheid zou zijn. De Qlilijkheid is, dat de totale par- n kcelcgenheid, die in Voorschoten rezig is, oder de verschillen- rijken slacht verdeeld is. Met na- 39 in de oudere wijken bestaan s zodanige moeilijkheden, dat gedeeltelijk parkeren van de op het trottoir als laatste uit- .ïogelijkheid, een normaal ver- jnsel begint te worden. Ook de garages bieden geen verlichting het parkeerprobleem, omdat de eerste veelal in de 1 atavond- binnen wordt gezet, t ligt in het voornemen een ntielijst op te stellen, opdat op plaatsen waar de parkeernood hoogds is, mogelijk op kort ter- 'oorzieningen kunnen worden retroffen. 28 juni zal het 50 jaar gele- zijn dat de heer J. A. de Nooy, •ren te Soerakarta, thans wonend lilthovem, aan de Leidse Umiver- it promoveerde in de faculteit [geneeskunde. 28 juni zal het 60 jaar geleden dat de heer JD. Pijper, gebo- |te Kimswerf gem. Wonseradeel. s wonend te Ede, aan de Leidse 'ersiteit promoveerde in de tswetenschap. itaryclub Leiden i de dezer dagen gehouden jaar- adering van de Club Leiden van iry International werd het be- r voor het jaar 1967—'68 a volgt samengesteld: H. de Wilde, zitter, G. Groen, ondervoorzitter, J. C. de Vroom, oud-voorzitter, W. Heringa, secretaris, J. O. p, 2de secretaris, drs. J. G. H. penningmeester, A. Konings- ir. M. P. Schutte en ir. H. de ot. an de periodiek aftredende secre- Lf, de heer B. F. Krantz en pen- jfcmeester. de heer H. Tjeenk Wil- F werd dank gebracht voor de ar- l welke zij gedurende meerdere n in deze functies hebben ver- [enry Dunaiit in Utrecht Henry Dunant" is gisteroch- vroeg vertrokken uit Gouda om reis voort te zetten in de richting Utrecht. toewei de zon weer verstek liet a, was de stemming opperbest, een rustpauze in de buurt van oonhoven, voer het schip verder Utrecht, waar welpen voor iede- gast een bakje kersen aan boord chten i Harmonie van Scherpen- zorgde hierbij voor een vrolijke Schoonheim hield de dagslui- waarna de opvarenden weer te- konden zien op een zeer geslaag- lag. De Leidse politie heeft een 18- i?e bakfietsverhuurder en een 15- ?e opperman, beiden uit deze aangehouden. Het tweetal wordt van verdacht in het afgelopen keinde een transistorradio uit op de Haarlemmerstraat gepar- 'd staande auto te hebben gesto- De foto van de Leidse gebroe- Werk tijdens, hun jubileumfeest Zaalberg, die gisteren in het L.D. afgedrukt, is niet ge- &t door L.D.-fotograaf Hol- maar door Foto Van Bemme- ün Zoeterwoude. Het Leidse meisje Marijke v- d. is bevorderd van de derde naar nerde klas van het Dalton-lyceum ''oorburg. Voorschoten gaat rekening hou den met de verhouding 1 woninh: 1 auto. Volgens de A.N.W.B. is dit een reël uitgangspunt. B. en W. achten het gewenst, dat het bouwen van garages zodanig geschiedt, dat de auto eventueel op de uitrit kan worden geplaatst zonder overlast te bezorgen aan voetgangers. In dit verband wil het college aandacht besteden aan de mogelijkheid om de achtertuinen dienstbaar te maken voor parkeerruimte van autos'. Bij bestudering van de vraag: par keren op de weg of op afzondelijke parkeerterreinen, blijkt dat vrijwel niemand geneigd is de auto op af zonderlijk daartoe ingerichte par keerterreinen te plaatsen. Het par keerterrein aan de Prins Bernhard- laan is vrijwel steeds leeg, terwijl de omliggende straten vol auto's staan. B. en W. menen, dat door de gro te ontwikkeling van het autobezit de mens verplicht is te leren leven met de auto en dat als conseuentie daarvan de auto zal moeten worden opgenomen in het straatbeeld, zo als dit ook het geval is met de tele fooncel, de papierbakken en de hal- tepalen van het openbaar vervoer. Anderzijds zal tegemoet moeten worden gekomen aan de bewzaren, welke het parkeren van auto's in de straten meebrengt. Het parkeren op de weg moet we gens het ontbreken van voldoende ruimte voor afzonderlijke par- keerterreintjes in de auto wijken als een gegeven worden aanvaard, ten zij hiertoe nog ingrijpende sane ringsmaatregelen zouden kunnen worden getroffen. Als aanvullende maatregelen ter voorkoming van parkeren op de weg zijn te noemen het parkeren in de voortuinen door een gedeelte daarvan te verhar den. B. en W. stellen zeer nadrukkelijk dat op de hoofdaders zoals Veurse- weg-Koningin Julianalaan en Leid seweg niet mag worden geparkeerd. Hier is het aanleggen van perkeer- havens of pleinen een dringende eis. Het plaatsen van vrachtauto's voor de woningen dient zoveel mogelijk te worden voorkomen. Het aanleg gen van speciale terreintjes voor vrachtwagenparkeerruimte verdient aanbeveling. In het centrum van het dorp ver dient volgens B. en W. het instellen van parkeermeters of parkeerzo- ging. Geen voorstander zijn B. en W. voor het instellen van éénrichtings verkeer. Betreffende de financiële aspecten van de te nemen verkeersmaatrege len in verband met het veilig par- Deze pagina is ongecorrigeerd) VOORSCHOTEN Rechten en plichten van autobestuurders „De autobestuurders praten in het algemeen meer over hun rechten dan over hun plichten", constateer de de Haagse politierechter in de zaak tegen de 52-jarige autobestuur der die in Voorschoten op de Julia nalaan bij een aanrijding was be trokken en die v oortdurend sprak over zyn recht van voorrang. Maar het kwade was, dat hy na de aanrijding was doorgereden. „Het was maar een tik en ik dacht dat het wel losliep", verklaarde verdach te. „Het maakt geen verschil of het een tik of een klap is, na een aan rijding behoort een autobestuurder te stoppen en dat vergeten ze maar al te gemakkelijk", meende de rech ter. Volgens verdachte bevond hij zich op een voorrangsweg en zou de schuld bij de andere autobestuur der zijn. Doch deze had verklaard, dat hij zich reeds op de voorrangs weg bevond en verdachte maar was doorgereden. „Mijn wagen was al stevig bescha digd door een andere aanrijding, zo dat het beetje er nog wel bij kon", al dus het standpunt van verdachte. Teneinde ook de andere partij in de ze alsnog te horen, besloot de rechter de zaak aan te houden. keren der auto's merken B. en W. op dat de benodigde parkeervoorzie ningen in de komende jaren vrij be langrijke bedaragen gaan eisen. Het aanleggen van een parkeerha ven langs de openbare weg vergt reeds een bedrag van f 850,-- per plaats indien de grond gemeente ei gendom is. B. en W. zijn van mening, dat het niet mogelijk is al de kosten voor re kening van de gemeente te ne men en zij debken dan ook aan invoering van een baatbelasting en verhoging van de straatbelasting, dan wel invoering van een daarvan afgescheiden aparte „parkeerbelas ting". VOORSCHOTEN Rij-instructeur bij de politierechter Er klonk spyt in d stem van de Haagse politierechter, prof. mr. W. F. C. van Hattum, dat de reclassering aan reclassanten geen pak slaag kan toedienen. „Dat Is nu misschien net iets dat u helpt", vond hij en hij had laarvoor de praktijk om hem in het gelyk te stellen. Na twee mislukte huwelijken, hal de rij-instructeur uit Voorschoten dan nu zijn „vrouwtje" gevonden. Zij dient hem een pak slaag toe, wan neer hij te laat thuis komt en dat is net iets dat de instreucteur in be dwang houdt. Tenminste, zoveel mo gelijk, anders zou hij wellicht nu niet terecht hebben gestaan. Zo maar op een avond kwam in het Haagse Huygenspark een wild vreemde man op de rij-intructeur af. „Auto kopen?", informeerde hij. Daar had de instructeur wel oren na. voor f 700 werd de koop geslo ten. f 200 contant. „De rest- breng Je maar eens", zei de verkoper. Maar die f 500 zijn nooit gebracht. En bij de auto was geen kenteken bewijs. wel een nummerbord waar aan was geknoeid, o.a. door het cijfer 6 om te draaien tot een 9. Daar moes ten wel bijzondere redenen voor zijn en die waren er ook. Want de auto bleek enkele maanden tevoren te zijn gestolen. Nu verdachten de officier e de rechter de instructeur er ernstig van deze diefstal persoonlijk te heb ben gepleegd, al had de instructeur nog zo'n kunstige constructie van het gebeurde bedacht. Zo was de onbe kende koper niet gevonden, zelfs niet met behulp van het politieregister, dat toch echt wel de foto's van auto dieven bevat. Het viel allemaal niet te bewijzen, maar als een paal boven water stond, dat verdachte zioh tenminste aan he ling had schuldig gemaakt, waar hij niet onderuit kon. Maar de officier had aan de hand van de rapporten reden voor te stel- ken eerst eens een psychiatrisch rap port over verdachte in te winnen en vroeg daartoe aanhouding van de zaak. waarmee de rechter akkoord ging. Raadsagenda De gemeenteraad van Voorschoten komt vrijdagavond om 8 uur in open bare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. nota inzake de par- keerproblematiek; voorstellen van B. en W. tot het verbeteren van de weg splitsing Leidseweg-Badhuisstraat: tot benoeming van een hoofdleidster aan de openbare kleuterschool „De Woelwaters"; tot het beschikbaar stellen van een krediet van f 7300.- voor het aanschaffen van een pomp voor het rioolgemaal Vlietwijk; tot het bouwen in het complex „Noord Hofland" van 22 woningwetwoningen aan de Jan van Galenlaan en van 20 bejaardenwoningen aan de Jan van Gelderdreef en de Abraham van der Hulstlaan; tot het beschikbaar stellen van een krediet van f 6500.- voor het vragen van advies inzake raadhuisbouw; tot het afwijzend be schikken op het verzoek om subsidie van de Rijnlandse Molenstichting; tot het beschikbaar stellen van een krediet van f 34.200 voor het treffen van voorzieningen aan de voormalige Jozefschool aan de Elstlaan en een aantal onderwijsvoorstellen. VOORSCHOTEN Splitsing Leidseweg Tengevolge van het steeds toene mende verkeer is de sterk verouder de verkeerssituatie bjj de splitsing- Leidseweg-Badhuisstraat niet meer te handhaven. B. en W. stellen voor de monding van deze splitsing te verbreden tot twee rijbanen van elk vijf meter met daar tussen een ver keersgeleider ter breedte van 2.50 meter, waarbij enig groen moet wor den verwijderd en een gedeelte van de voormalige trambaan benut kan worden. De kosten worden geraamd op f 15.400. Verkoop pand Woelwijklaan 11 G.S. van Zuid-Holland hebben I goedkeuring verleend aan het besluit tot verkoop van het pand Woelwijk laan 11 (voormalig jachthuis van Prins Frederik). Nadat het pand op j 10 mei was ingezet op f 77.000 is het. j bij de op 17 mei gehouden afslag, in opdracht van prof. dr. J. G- van Ma nen uit 's-Gravenhage afgemijnd op i f 82.000. B. en W. hebben besloten het pand aan de betrokkene te gunnen. Wouingbouw in Noord-Hofland" v B. en W. van Voorschoten stellen voor over te gaan tot de bouw van 22 woningwetwoningen en 20 be jaardenwoningen in het be stemmingsplan „Noo«rd-Holland". Het complex van 22 eensgezihswonlngen zal worden gebouwd fn twee blok ken van acht en een blok van zes. De woningen zullen verrazen aan de Jan van Galenlaan. De totale stichtingskosten worden geraamd op f877.115,-. In de bouw kosten zijn begrepen de kosten van aanleg van de centrale verwar- mingsinstallatie, alsmede de gemeen schappelijke tuin. De gemid delde huur voor de bijzondere voor zieningen word geraamd op f. 27,95 (centrale verwarming f22,-; tuinon derhoud f5,95). De totale huur wordt dus geraamd op f 164,90 per maand, terwijl de variabele kosten van de centrale verwarmingsinstallatie ge schat worden op ongeveer f 25.- per woning per maand. De 20 bejaardenwoningen worden gebouwd in twee bouwlagen, verdeeld over twee blokken. De woningen be vatten 2 kamers en zijn geprojecteerd aan de Jan van Gelderdreef en de Abraham van der Hulstlaan. De stichtingskosten worden geraamd op begrepen de kosten van aanleg van Tijdens de laatst gehouden vergadering van de Leiderdorpse raad kwam. de goedkeuring af voor de bouw van 340 woningen. In Leiderdorp wordt volop ge. bouwd. Deze foto toon de her stellingen (de twee links) van 70 A-premiewoningen aan het Kwik staartplein. Rechts de stelling van de 339 flatwoningen met winkels aan de Van Diepeningenlaan. (Foto LD/Holvast) Riskante „overval" op bank in Aden Een konvooi Britse soldaten en ge wapende Arabische politie is gis teren de belegerde Craterwijk in Aden binnen gedrongen om uit ban ken naar schatting 4 miljoen pond aan contanten op te halen. Het geld was afkomstig uit de klui zen van banken in de wijk, die in handen is van de terroristen. Men heeft het dringend nodig daar een tekort aan contanten de lonen van de soldaten en de ambtenaren in ge vaar bracht. D.De „overval" was in de diepste. - de centrale verwarmingsinstallatie en geheimhoudng voorbereid en is met de gemeenschappelijke verlichting en i succes ten uitvoer gebracht, de aanleg van de tuin. De gemlddel- Gewapende pers0nen hebben de de huur wordt geraamd op 185.80 burgemeester van Aden en vUf an- per maand. Voor bijzondere voorzie- i dere mensen uit de Arabische wijk j ningen zoals centrale verwarming Crater ontvoerd. De autoriteiten we- LE1DERDORP VEILING VOOR RESTAURATIE HERV. KERK Morgenavond van hafl aoht tot icn uur is er in het jeugdgebouw van de herv. gemeente aan de Eikenlaan in Leiderdorp de voorwerpen te bezich tigen, die vrijdagavond van 8 tot 10 uur in dat gebouw zullen worden gveild ten bate van de restauratie van de oude dorpskerk. Dit is een veiling van antieke voor werpen en curiosa. De catalogus bevat meer dan honderd nummer. Ze be treffen voornamelijk zilveren, kope ren, tinnen en brinzen sier- en ge bruiksvoorwerpen, porcelein en kris tal en boeken. De eerste veiling, die vorig jaar werd gehouden, bracht meer dan tweeduizend gulden op. De financiële restauratiecommissie hoopt, dat de opbrengst dit bedrag zal evenaren. Wat de restauratie van de kerk be treft, de kerkvoogdij heeft goede hoop gezet. De plannen zijn nu volledig j ingediend. Zoals bekend, is de west gevel van de kerk al herstels. vaste en variabele kosten en gemeen schappelijke verlichting en tuin wor den geschat op f35.- per maand. De toale huur komt dn op 120.80 per maand. De woningen worden gebouwd door de N.V. „Bouwteam Voorschoten". ten niet waar de burgemeester, Cha- lifa, en de andere ontvoeren worden vastgehouden. Chalifa is een der lei ders van het Front voor de bevrij ding van zuid-Jemen (Flosy), een der twee elkaar beconcurrerende na tionalistische groeperingen in Aden. Weinig hoogtepunten In de Algemene Vergadering der Ver. Naties van gisteren heeft de Argentijnse minister van Buitenland se Zaken, Costa Mendez, verklaard, dat terugtrekking van de Israëlische troepen uit het bezette gebied niet voldoende was voor het herstel van de vrede in het Midden-Oosten. Te gelijk met die terugtrekking moet er een einde komen aan de oorlogstoe stand en wel zo, dat de betrokken partijen, vrij van elke druk. zelf kon den zoeken naar de oplossing. De afgevaardigde van Columbia legde er de nadruk op, dat zijn land in het conflict neutraal is. Israël echter, zo zei hij, is in een schepping van de Ver. Naties tot stand geko men met instemming van de vier grote mogendheden. Deze kunnen thans niet onverschillig tegenover Is raël staan. Alles zou gedaan moeten worden omhet vluchtelingenprobleem op te lossen. Maandag hebben de leerlingen van alle lagere scholen in Leiderdorp de volgende zwemdiploma's gehaald Geslaagd voor diploma A: Marrie v. d. Zwart, Christien Sleeboom. Eri ca Bonthond, Lia v. d. Zwan, Carla v. Winkel, Ada Voorma, Joke Ausma, Ciska Hogervorst, Martha v. Joolin gen, Ditta Jansen, Jikke v. Osna- [ge. Irene Roest, Irene v. d. Vecht, Wiepje Dijkman, Wilma Wij- nands, Joke Dool, Ada Voorma, Els Serré, Heieen v. Tongeren, Heidi de Vreede, Hetty v. d. Leek, Marja v. d. Weyden, Agnes v. d. Geest, Agnes Pelk, Ingrid Baak, Inge Roozen, Kit ty Diebeis, Zita v. Kesteren, Nelleke v. Zeist, Marijke Rodenburg. Marjo- ke Goddijn, Jan Kees Meyer, Hugo Minderhoud, Hans Rensen. Wim Hey, Kees Steenbergen, Henk Kniest, Dicky Noordervliet, Gerard Smelik, Jan Pander, Jan Dik de Vreede, Ep- co Boerema, Jan Kees de Vries, Eddy v. d. Boon, Peter Vesseur, Wibo v. d. Werf. Het diploma-B werd behaald door: Yvonne Kossen, Wilma v. d. Linden, Jantine Rasser, Lonneke Schoonho ven, Klazien Hogervorst. Cora v. d. Zwan, Joke v. d. Zwan, Elske Schoonhoven, Astrid Bookelman, Marjolein Hoogeveen. Marjan Tra- go, Wilma Zwemmer. Anja v. Goo- zen, Netty Post, Nicky Holwerda. Os car Meyers, Eduard Poels, Peter Mioulet. Jaap Boom, Paul Dek ker. Edward Dragt. Peter Kik kert, Roeland Welling. Hennie Mascinl, Ruud Slierings, Rob v. d. Meer, Gerard Bik, Sjaak Stockman, Jan Schoondergang, Tom Schenk, Greetje Zwaan. Janneke Dokkum, Margriet Koetsier, Trijnie v. Spijker, Anja Fllippo, Loesje Zierikzee, Rosa- lien v. Bemmelen, Annemieke Dis seldorp, Maartje ten Hoorn, Marian Bos. Mathilde Dirken, Janneke Die- bels, Greetje v. Noort, Anneke Wijfje, Marian Zwetsloot. Willie Wassenaar, Ilse v. Berkel, Marie José Bos, Mir jam Goddijn, Annette Helversteyn, Annemieke Grimbergen, Conny Lan- gezaal, Jeanine Lanzing, Anneke Pley, Tineke Rijsbergen, Kitty Vint- ges, Marjoke Goddijn, Ilse v. Berkel, Greetje van Noort, Ria Baak, Ria Graaf, Peter Ulrich, Menno Affour- tit, Jeroen Colyn, Rinke Vonk. Ewout v. Haeften. Henk Braat, Wim den Os, Robert Lups, Frans Vogelaar, Ronald Hoogendam, Gaike Nijen- huis. Martin Loos, Douwe Dijkman, Guus v. Tol, André v. Tol. Balafreh (Marokko» noemde de veroordeling van Israël en het bevel tot terugtrekking der troepen geen gebaar van sympathie tegenover de Arabische landen, noch van vijandig heid tegen Israël, maar de vaste uit drukking van de wil van de volke renorganisatie haar handvest te doen eerbiedigen. ii, minister van Buitenland se Zaken van Irak, keerde zich fel tegen de Ver. Staten, terwijl de Ni- geriaan Enharo met een vredesplan voor de dag kwam. Dat hield in: te rugtrekking van de Israëlische troe pen, het vormen van gedemilitari seerde bufferzones waarin troepen van de V.N. gelegerd moeten worden, instelling van een internationale commissie voor de heilige plaatsen, en aanpakking van het vluchtelin genprobleem met vaart en durf. De i/er. Naties zouden actief moeten streven naar een vredesverdrag voor het Midden-Oosten op aanbeveling van Oe Thant. Volgens Ierland had Israël niet het recht de bezette ge bieden te annexeren. De enige ma nier om een nieuwe oorlog te voor komen noemde hij het aangaan van onderhandelingen en het sluiten van een permanent vredesverdrag tussen Israël en de Arabische landen. Je ruzalem moest, volgens hem, tot in ternationale stad verklaard worden. Vanmiddag wordt de vergadering voortgezet. Het woord is dan o.m. aan minister Luns. Het diploma-C weed behaald door: j Honoré v. d. Ster, Lineke Veldkamp, j OIVT^T A C VOHR Karin Donderwinkel, Margeke de UUA Geus, Margot Langenberg, Margriet v. Barlingen, Madeion Modderman, I "I Tl/| A IV]" T]^ Monique Romunde. Hanske Roorda.» liN Els v. d. Stadt, Angela v. Lith, Marie J. Vinkenstijn, Hanneke Welling, j Mathisca de Gunst, Arjaan ten I Hoorn, Ellen Wagenaar, Klazien Hogervorst. Ellen Kok, Marja Hoo- gerwerf, Joke v. d. Bodch, Greetje Marijt, Yvonne Rosdorff, Albert Hoogeveen, Harry v. Doremalen, Pe ter Smit, Jos Goddijn, Halbe Aniba, Ab Bonheur, Frans Ebskamp, Bert Verdoorn, Onno Colijn, Gert v. Win gerden, Bram Kranenburg, Constant Spelt, Fulco Neymeyer, Addy Meeuse, Gerard v. Tol, Frits v. Koolbergen, Frans Vogelaar, Bouwe Sprey, André v. Tol, Jeroen Tissink, Frans Allaart, Frits Kronenburg, Koos v. d. Boo gaard, Mike Beem, Michel Stadler, TILBURG In Tilburg hebben 103 werknemers van de spinnerij Swagemakcrs-Bo- gaerts ontslag aangezegd gekregen. De directie heeft besloten de sinds 1950 bestaande kamgarensplnnerR te reorganiseren en te modernise ren teneinde een slagvaardiger positie ten opzichte van de buiten landse concurrentie te verkrijgen. In verband hiermee heeft de directie zich genoodzaakt gezien aan 103 werknemers ontslag aan te zeggen. De feitelijke afvloeiing zal plaats hebben binnen enige maanden. „Spion" weer vrijgesproken Het gerechtshof in Den Haag heeft vanmorgen opnieuw de dagvaarding nietig verklaard in de zaak tegen een 38-jarige Rotterdamse technisch inkoper die ervan wordt beschuldigd plannen te hebben voorbereid om Ne derlandse staatsgeheimen uit te le veren aan de Oostduitse veiligheids dienst. Verdachte onderhield zakenrelaies met personen in Oost-Duitsland. Hij is al driemaal vrijgesproken. Het hof heeft nu opnieuw de dagvaarding vernietigd, omdat daarin niet voldoen de is omschreven, welke gegevens verdachte zou hebben willen uitle veren. Ten overvloede werd meege deeld. dat het hof het bewezen acht te, dat verdachte de opzet heeft ge had om geheimen uit te leveren, j Brigade-generaal F. Th. Segers, inspecteur van de technische dienst van de Koninklijke Landmacht, heeft vanochtend het Utrechtse in dustrieterrein Lage Weide, waar op 12 juni een munitieschip in de lucht vloog, vrijgegeven. Alleen het ach terste deel van de Kernhaven valt nog buiten deze regeling. In de afgelopen twee weken heb ben speciale ploegen 1041 granaten, 200 mijnen en 7488 buizen (ontste kingsmiddelen) in het gebied van de ramp gevonden. De explosieven zijn in metalen dozen verpakt, naar de Leusderheide vervoerd en daar ver nietigd. Bij het afzoeken van het terrein met mijndetectors werden slechts zes projectielen ontdekt. Er werden zeer weinig granaten de grond in geslagen. Gemiddeld zijn de afgelopen twee weken dagelijks 70 tot 80 militairen bij het opruimingswerk betrokken geweest. Tijdens de weekeinden werd doorgewerkt. Weer Franse A-bom-explosie Frankrijk heeft gisteravond een atoombom „van geringe kracht" tot ontploffing gebracht op het proefcen trum in de Pacific, aldus deelt het Franse ministerie van defensie mee. De bom werd om 20.30 uur Ned. tijd tot ontploffing gebracht boven de lagune van het Mururoa proefter- rein. De ontploffing was de negende voor Frankrijk sedert 1960. Deze zo mer zullen nog enkele proeven ge nomen worden. Op 5 juni werd de eerste proef in de huidige serie ge nomen. Deze serie dient om het volgend jaar de eerste Franse wa terstofbom tot explossie moet wor den gebracht. Rolling Stone Mick Jogger (Van onze correspondent in Londen» Mick Jagger, de leider van de Rol ling Stones, werd gisteren door de ju ry van een rechtbank in Chichester schuldig bevonden aan het onwettig in bezit hebben van verdovende middelen. Op een feestje ten huize van een andere Rolling Stone, Keith Richard, had de politie een inval ge daan en toen bleek Jagger benzedri- netabletten op zak te hebben. De rechter beval de in hechtenisneming 'an Jagger en zal vonnis wijzen, wanneer ook de zaak tegen Richard behandeld. Deze wordt ervan be schuldigd te hebben toegelaten, dat op zijn feestje marihuana werd ge rookt. Voordat Jagger naar de ge vangenis werd gebracht deelde hij handtekeningen uit aan tientallen fans, die naar de rechtzaal waren gekomen. Op hetzelfde feestje ten huize van Richard bleek de 29-jarige kunstga leriehouder, Robert Fraser, die de meest vooruitstrevende tentoonstel lingen in Londen organiseert, heroï ne in bezit te hebben De jury meen de, dat ook hij schuldig was en hij moest eveneens naar de gevangenis, waar hij moet wachten tot de rechter uitspraak zal doen. Waarschijnlijk zal dit morgen gebeuren, Fraser, zo vertelde zijn advocaat, was verslaafd geweest aan heroïne, maar had de laatste maanden een ontwen ningskuur gedaan er er was geen re den te veronderstellen, dat hij weer gebruik zou maken van verdovende middelen. VOORSCHOTEN Afsclieitlsavoud Leidse Houtsckool In de Leidse Houtschool werd gis teravond afscheid genomen van de kinderen van de zesde klas. De voor zitter van het schoolbestuur, de heer W. G. Aldershoff toonde zich ver heugd over het feit, dat alle kinde ren er in geslaagd waren de stap naar een volgende school te zetten. Daarna was het woord aan de kin deren zelf. Onder leiding van de heer en mevrouw Wijna hadden ze een cabaretprogramma ingestudeerd, dat op vlotte wijze werd uitgevoerd. Een reeks van vrolijke stukjes en liedjes, die betrekking hadden op het schoolleven en op Leiden oogstte veel succes. Ook de ouders leverden een bijdrage voor deze avond, wat bij zonder bij de jeugd in de smaak viel. Nadat het laatste liedje was ver klonken, boden enkele leerlingen de heer J. N. Berg een afscheidscadeau aan. Mevrouw Berg werd verrast met een bloemstukje. Als afsluiting van de avond bood Aris Harmsen de school, het resultaat van maandenlaang knutse len, een prijzenkast aan. Alle kinde ren kregen een boek over Israël als herinnering mee naar huis. Tot hoofd van de kleuterschool „De Woelwaters" stellen B. en W. voor te benoemen mejuffrouw J. W. M. Jarman uit Wassenaar, die se dert 1 maart JJ. waarnemend hoofd leidster van deze Voorschotense kleu terschool is. BURGERLIJKE STAND LEIDEN van Donp en M. J. Akerboom. Johan, z. v. G. Ouwerkerk en J. de Jong: Jacqueline Adrlana, d. v. A. Pronk, en J. A. R. Angenent; Jacob Nlcola'as, z. v. J. van DuQn en J. MeiJ- vogel; Yvonne Cornelia Maria, d. v. A. A. Compter en J. H. W. C. Sel- horst; Jolanda. d. v. H. den HoudiJ- ker en A. H. M. Toor; Marc Eric, z. v. A. D. J. Verburg en J. Romers; Leen- dert Cornells, z. v. C. Gulit en P. M. Griffioen; Harnold Cornells, z. v. T. J. Verelzen en M. M. S. van Kempen. GETROUWD A. H. M. Duparc en H. M. van der Hal; J. P. van Duuren en M. van der Staatj; H. Overduln en M. A. Matze. OVERLEDEN B. Bink. 82 Jaar, man; H. A. Eigen brood. 44 Jaar. man; J. Overduln. 68 Jaar. man; H. Plug. 68 Jaar, wed. van jaar, man; S. P. Aldonldls, 63 Jaar. man; C. J. Capteln, 76 Jaar, man; H. Leemans, 67 Jaar, man.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13