Reddingswerk in Tricht kwam snel op gang De uit „J. Henry Dunant Leiden vertrokken Geld voor Israël ook voor vluchtelingen Noodweer in België Kosigin voorstander van een principiële oiitspaimingspolitiek MET EEN ENKEL WOORD A G E N D HAAGS LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 26 JUNI 19(11 Vervolg van pag. 1 Het reddingswerk in Tricht kwam bijzonder snel op gang. Twintig mi nuten nadat de windhoos zijn vernie tigend spoor had getrokken, waren de brandweren van Tricht en Gelder- malsen op 't rampterrein. Zijn wer den later bygestaan door de B.B. uit Tiel, de Rode Kruis-kolonne Gelder- malsen en twee groepen van de be- drijfsonderneming van de Nederl. Spoorwegen uit Tilburg en Amers foort. Ook de militairen die in de plaatsen rond Tricht met weekend verlof waren, werden naar de plaats van de ramp gedirigeerd. Dit grote aantal redders probeerde gisteravond by het licht van schynwerpers, nog enige orde in de chaos te scheppen, terwyi de gedupeerden hun meest waardevolle huisraad, voor zover die onbeschadigd was, uit de puinhopen haalden. Later op de avond werd het gebied echter ontruimd en afge zet. Twintig politiemannen van het district Nymegen van de Rykspolitie hebben er de gehele afgelopen nacht de wacht gehouden. De honderden Trichtenaren, die zo plotseling dak loos werden, vonden allemaal voor de nacht onderdak by familie of ken nissen in het dorp zelf of in de om geving. Bezoek minister Minister-president De Jong en de minister voor Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening, ir. W. Schut, onderhielden vanaf kwart over zes contact met de burgemeester van Buurmalsen. Later op de avond kwam minister Schut naar Tricht. Hy had daar een onderhoud met het voltal lige college van B. en W. en de com missaris van de Koningin in Gelder land, mr. H. W. Bloemers. By zyn vertrek verklaarde de minister dat by in dit geval regeringsby stand no dig acht. Tricht heeft een heel erge klap gekregen, aldus ir. Schut. „Er is sprake van een ramp en ik zal mor gen direct by de regering maatrege len aanhangig maken". len auto's van de weg, waarby 16 ningen, een champignonkwekerij en personen werden gewond. Drie 2 boerderijen platgelegd. De bewo- sneeuwschulvers van Rijkswaterstaat ners van de boerderijen werden licht die op een terrein bij het verkeers- gewond. In de Betuwe en de Bom- plein stonden, werden opgetild en melerwaard werd enorme schade kwamen een eind verder in een wei- aangericht aan fruitboomgaarden en land terecht. In Haafte werden wo- tuinbouwkassen. Schade Geld, dat voor het sociaal-econo mische herstel van Israël wordt in gezameld, is ook bestemd ter leni ging van de nood onder de Arabi sche vluchtelingen in Israël en het veroverde gebied. Dit heeft de Israë lische regering verzekerd in een tele gram aan de ambassadeur in Den Haag, dr. Lewin, die zaterdagochtend aanwezig was by de ontvangst van drie vertegenwoordigers van de Israë lische vakbeweging „Histadruth" in het NW-gebouw in Amsterdam. „In ons land wordt niet gediscrimi neerd", verklaarde de woordvoerder Die maatregelen zullen volgens hem vooral een finaciële regeling voor de zeer zware schade en voor de ge troffen woningwetwoningen in moe ten houden. Burgemeester Sanders meende, dat men wat betreft maat regelen voor de woningwetwoningen niet bang hoefde te zyn. Belangryker is volgens hem een regeling voor de vernielde woningen en inboedels voor particulieren. De woningwetwo ningen, eigendom van de gemeente, zyn tegen stormschade verzekerd. De particuliere woningen over het alge meen niet. De burgemeester vroeg zich overigens wel af of een derge lijke windhoos door de verzekerings- maatschappy onder stormschade zal worden gerekend. Er bestaat een mo- gelykheid om een deel van de ge troffenen op korte termyn aan een huis te helpen. Er zyn in het dorp 22 woningen in aanbouw, die byna klaar zyn en nauweiyks stormschade hebben opgelopen. Ook in de omgeving van Tricht hield de windhoos huis. Op de roton de bij Deil, in de rijksweg Utrecht- Den Bosch raakten enkele tiental- (Van onze Brusselse correspondent) Rukwinden hebben gistermiddag op twee plaatsen in België ernstige scha de veroorzaakt. Volgens de eerste be richten zijn er tenminste 100 gewon den en er zyn ook enige doden, waar onder een jongen, die op zyn fiets door een vallende boom werd getrof fen. Om even na 4 uur werd het dorp Oostmalle in de provincie Antwerpen door de wervelwinden getroffen. Het dak van de kerk stortte in en in een straal van een halve kilometer werd de kern van de gemeente vernield. Gevels vielen om, daken werden af gerukt, bomen knapten als lucifer houtjes af, stilstaande auto's werden omvergeworpen. Een by de kerk staande frituurkraam werd 20 meter verplaatst door de wind, de eigenaar werd getroffen door de hete olie; hy is later aan zyn brandwonden bezwe ken. De kerk was juist verlaten door een groot gezelschap, dat de doop van het zevende kind van een familie vierde. Men was op weg naar het stadhuis voor een feestelijke ont vangst. waar zij echter werden ge troffen door glasscherven van de uit de gevels gerukte ruiten. De ver pleegster. die het kind droeg werd gewond, de baby bleef ongedeerd. De ramp voltrok zich binnen enke le minuten. Tenminste 200 huizen zyn voorlopig of definitief onbewoon baar en van de meeste is de gehele inventaris ook vernield. Drie kleinere dorpen, Dikkebus, Boezinge en Brielen, in West-Vlaan- deren, niet ver van de Frans-Bel gische grens werden eveneens getrof- fen. Ook Antwerpen heeft last gehad van het noodweer; op vele plaatsen stonden de straten onder water. De bouwputten voor de werken van de E-3 weg zyn volgelopen en men re kent. dat de werkzaamheden hier door vertraagd zullen worden. Onder de gewonden in Oostmalle bevinden zich drie Nederlanders: een echtpaar uit Breda en een jongeman uit Dorst. Zy ziin opgenomen in de Jozefkliniek te St. Antonius Brecht, waar in totaal een zestigtal gewonden is opgenomen. Zware gevechten hij Hoeé Ten zuidoosten van Hoeé in Zuid- Vietnam zyn zondagmiddag zware gevechten geleverd tussen Zuidviet- namese parachutisten gesteund door tanks en de Vietcong, waarby 105 leden van de Vietcong sneuvelden en er 10 werden gevangengenomen. De verliezen aan Zuid Vietnamese zyde zyn niet opgegeven. Volgens een communiqué van het Amerikaanse opperbevel zyn bij de gevechten bij Dak To 106 Noordvietnamezen ge dood en 80 Amerikanen. Behalve wapens, werden twee radioposten van Chinese makelij buitgemaakt. van de vakbondsdelegatie, Zeev Ha ring, die lid is van het hoofdbestuur van de Histadruth. De Israëlische vakbondsdelegatie, maakt een reis door Europa om de nationale vak centrales in Duitsland, Nederland, Noorwegen en Finland te danken voor steun, die Israël tydens de oorlog heeft ontvangen. In ons land waren de Israëliërs de gasten van het NW, het NKV en het CNV. zy zouden vandaag naar Noorwegen doorreizen. De heer Haring taxeert, dat in de door Israël veroverde gebieden 600.000 a 700.000 Arabische vluchte lingen verbiyven. „Ze kunnen op onze steun rekenen", verzekerde hy. Velen hebben zich reeds loyaal ver klaard tegenover Israël en zyn be reid mee te bouwen aan de vrede. Door bliksem getroffen Een bewoner van de gemeente As- peren is zaterdagavond op de Linge- dijk in Herwynen door de bliksem getroffen en op slag gedood. Het Marktberichten RIJNSBURG, 24 Juni Bloemen veiling Flora: Am. Anjers: Sim wit 10- 16, sim rood 8-13. sim roze 7-12. O. J. sim 8-12, Crowly sim 10-15, Far ah Dl- bah 11-17, Dusty 9-13, Esperence 10- 16, Rozen: Zorina 10-14, Garnet 7-9, Baccara 17-33, Carol 7-9, CUvUley 6-16, Violieren 18-22, Gladiolen 15-22. Ere- mures 20-25 per stuk. Engelse Irissen 40-65, Ranonkel 9-25, Phlox 65-85, Ixla 12-41, Lat-herus 35-65, Gele Mar grieten 50-75, Fresia's: Golden Yellow 60-120, White Swan 125-165, Pimper nel 75-110, Snow Queen 125-165, Chry santen: Tokio 175-210, Lyona 150-200, Indian Polls 200-250 per bos, Witte Margrieten 250-350, Wereld Suprëm 430-550 per 100. KATWIJK A/D RIJN. 24 Juni - Groenteveiling: waspeen (p. kist): Al 13,70-13,80, A2 11,00-15,10. bospeen (p. bos) 65-71, amdyvle 26-27, bloemkool (p. stuk): 6 st. p. bak: Al 61-84, A2 34-53 8 st. per bak: Al 49-51, A2 15. prei: A2 107, B2 59, rabarber 14. sla (p. et.) 11-14, uien (p. bos) 10. Aan voer waspeen 8000 kg. LEIDEN, 26 juni Groenteveiling: aardbeien 20-40, priumen 75-115, aar dappelen 30-37, andijvie 11-22, dop erwten 120-125, peullen 150-210, snij bonen 75-165. stambonen 180-250. tuinbonen 41-50, kroten 8-52, spitskool 28-48, postelein 11-55, rabarber 24-36, spinazie 23-52, komkommers 20-38, to maten A 680-670, B 680-690, C 640, CC 540, waspeen 64-67, bloemkool A 16- 69, stta 8-22, bospeen 46-73, peterselie 14-76, selderij 24-26, uien 22-24. ADVERTENTIE JVttarmn is if/to simuistijqtelsap uniek Het bevat géén conserveringsmiddel. Het is pers-vers diepgevroren. Geen bijsmaak! En nóg een wonder: negen glazen echt sinaasappelsap uit dat klei ne Iglo blikje! Drink 't morgen meteen. 1,35 per blikje Vervolg van pag. 1 Dat de „geest van Glassboro" een nieuwe openheid in de Amerikaans- Russische relaties heeft gebracht (die bepaald verrassend is als men bedenkt dat de koude oorlog sinds begin van dit jaar leek terug te ke ren, staat als een paal boven water. Hoe lang die geest zal biyven han gen ls evenwél moeiiyk te zeggen. Na de verzoenende Oost-West-ont moetingen in 1955 en 1959 duurde de ontspanningen steeds maar bitter kort en ook ditmaal zyn er tegen- slachtoffer ls de 21-jange kantoor- stelUngen genoeg tussen Moskou8 en bediende T. de Jong. Met chronische zieken Washington om nieuwe spanningen een kans te geven. Maar de grote be tekenis van deze topconferentie in 1067 lykt toch te zyn dat de Rus sen onmiskenbaar hebben duidelyk gemaakt nog altyd een principiële ontspanningspolitiek voor te staan, ook al herhaalde Kosigin op zyn persconferentie dat pas een oplos sing in Vietnam de deur zal openen voor substantiële samenwerking op economisch technologisch als ook po litiek terrein. Wat het Midden-Oosten betreft, leek de Russische premier on danks zyn ferme uitlatingen over Israëls agressie, de noodzaak van veroordeling daarvan en het dwin gen tot betalen van een schadever goeding de nadruk vooral te leg gen op een onmiddellyk terugtrek ken der Israëlische troepen. Daaruit valt op te maken, dat de Russen als hun eigen scherp gestelde resolutie door de Assemblee der VN niet wordt aangenomen, zeker van harte een compromisresolutie zullen steunen, waarin alleen de terugtrekking ge vraagd wordt. Dat Israël zich daar aan niet zal storen, lykt Moskou op dit moment, nu het er primair op uit is de Arabieren onder de kin te stry- ken, niet veel te kunnen schelen. ,eidó& cfencla Ch. de Bourbonhof: Electronlcaclub. „De detector". 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam. Pieterskerk: Holland Festival. Uit voering van Bach's „Hohe Messe" m.m. v. Leias Toonkunstkoor en leden Con certgebouworkest o.l.v. Iskar Aribo. Zijlsingel 2. Volle Evangelie-Zending, evang. J. Zijlstra 8 uur nam. Damlaan 1. afscheid schoolhoofd, de heer J. Fluljt 8 uur nam. China en Arabieren over Glassboro Rood-China is niet ingenomen met het overleg in Glassboro tussen pre sident Johnson en premier Kosigin, zo blykt uit een scherp artikel van het Pekingse „Volksdagblad", het or gaan van de Chinese communistische party. Het blad schryft o.m. dat de besprekingen bedoeld zyn om de al liantie Washington-Moskou, gericht tegen China, het communisme en de vooruitstrevende volkeren, te verster ken. De „Revisionist" Kosigin is be zig de Arabische volkeren te ver raden ondanks de zogenaamde steun die met de lippen wordt beleden, al dus het „Volksdagblad". De kranten en radiostations in de Arabische wereld beperkten zich za terdag opvallend in hun commentaar op de besprekingen tussen Johnson en Kosigin. In Egypte werd in het geheel geen redactioneel commentaar Beheerst Beleverd Op alle vragen, die tydens zijn persconferentie gedurende meer dan een uur schrifteiyk op hem werden afgevuurd, antwoorde Kosigin rus tig en beheerst. Slethts tweemaal merkte men aan een schrapen van zyn keel dat de vraag hem niet be viel. De eerste keer was, toen hem gevraagd werd naar de mogeiykheid voor Stalins naar Amerika uitgewe ken dochter haar kinderen in Rus land te bezoeken. Daarop antwoord de Kocigin dat Swetlana labiel en ziek was en dat zy voor politieke doelein den misbruikt werd. Een bezoek van haar aan de Sowjet-Unie achtte hij een kwestie, die niet aan de orde is. De tweede keer was toen iemand informeerde naar de toeneming van het antisemitisme in Rusland. Vinnig antwoordde hy daarop dat de Joden volledig geiyke rechten hebben in de Sowjet-Unie en dat een antisemitis me er niet bestaat. Vele Joden heb ben hoge functies, aldus Kosigin, die als voorbeeld een van zyn eigen plaatsvervangers noemde. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te 't Woud (toez.) F. C. M. Roodenburg te Eikerzee. Aangenomen naar Arnhem (vac. Bedankt voor Bodegraven (vac. A. den Hartogh) J. v. d. Velden te Amersfoort voor Opheusden A. Muilwyk te Garderen. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Kornhorn en Marum en te Leeuwarden-Huizum H. J. Be- gemann, kand. te Gouda. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Enschede W. Kramer, kand. te Doorn. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te R'damIJsselmonde C. de Ridder, kand. te Elspeet. In opperbeste stemming vertrok,- i ken vanochtend 63 chronische I zieken en invaliden uit Leiden en omgeving met het Rode Kruis- ho spit aalschip „J. Henry Dunant" voor een zesdaagse reis door de binnenwateren van Nederland. Al om zeven uur gingen de patiën ten aan boord van het schip, dat afgemeerd lag aan de Zijl. Één maal aan boord waren de passa giers spoedig in een vrolijke va kantiestemming. Behalve de vaste bemanning, die bestaat uit tien man onder ge. zagvoerder H. J. Maasbach, varen 25 helpsters-vrijwilligsters en 6 helpers-vrijwilligers, vier zusters en een hoofdverpleegster mee, alsmede dokter J. M. Cannoo, die dit jaar zal waken over de ge zondheid van de opvarenden. Onder degenen, die bij het ver trek aanwezig waren, bevonden zich de burgemeesters van Leiden, Leiderdorp en Warmond, resp. mr. G. C. v. d. Willigen, mr. R. M. Gal las en drs. F. K. Langemeijer evenals de voorzitter van 't rayon Leiden van het Rode Kruis, prol. P. J. Gaillard en vertegenwoordi. gers van het bestuur van de af deling Rijnland. Onderweg zullen nog negen pa tiënten aan boord komen, en wel in Alphen, waar de „Henry Du nant" langs komt, op doorreis naar Gouda, waar zal worden overnacht. Vervolgens gaat de reis over Utrecht (Scherpenzeel) Volendam, Jutphaas en Koude kerk, terugnaar Leiden, waar het schip weer op 1 juli zal binnenva ren. Op de foto enkele patiënten met hun verzorgers (sters) aan boord van de „J. Henry Dunant". (Foto LD/Holvast) BUITENLAND Hitte Midden- en zuid-Duits- land werden tijdens het weekeinde geteisterd door een hittegolf met temperaturen tot 35 graden In sommige delen van Beieren. De zwembaden waren tjokvol en in Mlinchen alleen al vonden volgens de politie 207 verkeersongelukken aats in de tyd van 48 uur. Gevechten in Bolivia In de Bo liviaanse districten Hoeanoeni. Ca- tavi en Siglo Vein te zouden zaterdag by gevechten tussen de politie en mynwerkers 21 mensen zijn gedood en 70 zijn gewond. Een grote hoe veelheid propagandamateriaal van Cubaanse oorsprong zou zijn inbe- slaggenomen. Tegen verscheidene lei ders van de links nationale revolu tionaire partij zijn arrestatiebevelen uitgevaardigd. Presidentieel bewind President Moboetoe, die bij de militaire coup van november 1965 in Kongo-Kins- jasa aan de macht kwam, heeft een nieuwe grondwet afgekondigd, waar in een presidentieel bewind wordt ge vestigd en het aantal politieke par tijen tot twee beperkt wordt. Vol gens de grondwet, die by referendum eerder deze maand werd goed gekeurd, zullen beide kamers van het huidige parlement worden ontlanden en worden vervangen door één en kele kamer. Spion veroordeeld Een 26.-jarige Oostduitser is in Edinburgh in Schot land tot 7 j. gevangenisstraf veroor deeld wegens spionage. Hy was op 26 mei gearresteerd toen hij had ge tracht documenten van de Amer. ba sis voor kernonderzeeboten te Holy Loch te bemachtigen. Volgens de tenlastelegging had hij via derden twee documenten gekocht. Wapenaankopen Een Soedanes militaire delegatie vertrok gisteren naar Pakistan, Tsjecho-Slowakije en de Sowjet-Unie om te onderhande len over wapenaankopen. Uitbreiding dienstplicht De mi nister van Defensie van Zuid- Afrika, Botha, heeft meegedeeld, dat met ingang van het volgende jaar jaarlyks 24.000 dienstplichtigen zul len worden opgeroepen, dat is 7.000 meer dan tot dusver Haven van Aden weer open De haven van Aden. die een maand ge leden gesloten is als gevolg van een staking van de havenarbeiders, is za terdag weer geopend. Er is een ak koord bereikt tussen havenbestuur en vakverenigingen. De stakers heb ben een deel van hun eisen ingewil ligd gekregen. Meredith zet mars voort De Amerikaan James Meredith, die zich in 1962 als eerste neger liet inschry- ven aan de universiteit van Mississip pi, heeft zaterdag zyn mars voor ge- ïyke burgerrechten vanaf de plaats waar hy een jaar geleden vanuit een hinderlaag werd neergeschoten, voortgezet. Hy verwacht de 320 km lange tocht van Hernando naar Jackson, de hoofdstad van Mississip pi, in ongeveer tien dagen te vol tooien. Zeelieden gered Het Sowjetrus- sche schip „Kolgoejew" heeft 27 zee lleden gered van het Liberiaan se schip „Tihmer" dat in de Zuid- chinese Zee aan de grond is gelo pen op een rif van het eiland Sub- basar. Bemanning van boord gehaald De reddingboot „Carlot" van Ter- sohelling heeft vannacht de vyf op varenden van de op de Spathoek ge strande kustvaarder „De Maas" in veiligheid gebracht. De kustvaarder die in Delfzijl strokarton had inge nomen en op weg was naar Enge land, was gisteren aan de grond ge lopen. Nadat een sleepboot van de redery Doeksen een vergeefse poging had gedaan het schip te bereiken voer de reddingboot van schipper P. Lettinga uit, die er ondanks de zwa re zee in slaagde, langszij te komen. De bemanningsleden van de kust vaarder een Nederlandse schipper en stuurman, een Belgische kokkin en een Spaanse en Britse matroos zijn een hotel op Terschelling ondergebracht. Doden door kolendamp Een be jaard echtpaar in Boven-Smilde is zaterdagavond door kolendamp vergiftiging om het leven gekomen. Buren troffen de echtelieden leven loos aan, zittend aan tafel voor de broodmaaltyd. De slachtoffers zijn de heer en mevrouw R. Hogenberk- Mulder, beiden ruim 70 jaar. BINNENLAND Kamerleden naar Boeing Dertig leden van de Tweede Kamer de vaste en de plaatsvervangende leden van de vaste commissie van Verkeer en Waterstaat zyn zaterdag op uitnodiging van de KLM voor een oriëntatiebezoek van een week aan de Amerikaanse vliegtuigfabriek Boeing in Seattle van Schiphol naar New York vertrokken. Het doel van deze oriëntatiereis is. dat de vaste kamercommissie ken nis kan nemen van de laatste ontwikkelingen in de burgerlucht vaart. Missie terug Tevreden over de bereikte resultaten tydens het dooi de Centrale Kamer van Handelsbe vordering georganiseerde bezoek aan Indonesië, is zaterdagmiddag het grootste deel van de 38 man ster ke Nederlandse economische missie onder leiding van mr. J- J. Oyevaar uit Djakarta op Schiphol terugge keerd. „De reis is zeer vruchtbaar j 2 2 2 2 2* geweest. De missie heeft aan haar doelstellingen beantwoord en de ont vangst in Djakarta was zeer hartelijk", verklaarde de heer Oye vaar op Schiphol. WOENSDAG Stadhuis (trouwkamer)Spreek sociale raadsvrouw 4-6 uur nam. Stadsgehoorzaal (foyer): Dlploa uitreiking Gem. Bedrljfstechnlg School 3 uur nam. Garenmarkt: K. en O.-excursie q Weverij de Ploeg ln Bergeyk en P lips' Evoluon te Eindhoven. 7 j Zoeterwoudseweg: Aandeelhoudi vergadering N.V. Leldsche Wolspim rij 11 uur voorm. DONDERDAG Hoge woerd 175. DlenstvergadeJ van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nj Leiderdorp (Herv. Jeugdgebouw I kenlaan)KIJkavond antiekveiling v. restauratie herv. kerk. 8-10 uur a Rest. Van der Heijden: Jaarven dering Leldsche Kunstkring Voor i len 8.15 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahai - spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG 30/6 Oude Vest 13: Evangelisatie Ch) tengem. „Ecclesia: 8 uur nam. Ambachtschool: Dlploma-ultreU Technische School 7 en 8 uur nj Leiderdorp (Herv. Jeugdgebouw kenlaan)Antiekveiling t.b.v. rest ratie herv. kerk. 8-10 uur nam. BIOSCOPEN Camera: „The wrong box", 14 J. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 7 en 9.15 uur. Studio: „Huwelijk Zweedse styi". Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zoi 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon: „Vuurdoop op de Yai Kiang". 14 J. Dag. (ook zondag) 8 uur. Lldo: Dag. 4.45. 7 en 9.15 uur. Luxor „Flint vecht met vrouwen". Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex: „Goldflnger", 18 J. Dag. 2.J en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45. 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Legermuseum (Pesthuielaan) uitzondering van zaterdag van 10- (zindag 1-5 uur). Molen „de Valk": Molenmuaeum, opend dinsdag t/m. zaterdag 10 voorm.5 uur nam. Zondags 1—5 nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenkui Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dageUlks 17 uur: 's zondags 13—17 uur (t< oktober). Rijksmuseum voor Volkenlrui Tentoonstelling van Japanse prw van Kyösal. Degeiyke 10—17 •f Zondags 1317 uur. Rijksmuseum voor Volkenkui (Steenstraat 1): Dag 10-7 u oags 13-17 uur Rijksmuseum voor de de geecbi nis der natuurwetenschappen: 104 uur, zond. 14 uur. Wassenaar (Kunstzaal Heuff) toonstelling Fer Hakkaart. Geop maandag t/m zaterdag 10 uur vtx 5 uur nam; bovendien dlnsdagai 8-10 uur (t/m 28 Juni). Avond- en nachtdienst der apothe Geopend voor spoedeisende geva! Zuider Apotheek, Lammenschanswi tel. 23553. De zaterdag-, zondag-, avond, nachtdiensb van apotheek R. Breest Smalleiuburg te Leiden wordt waargenomen door de Zul Apotheek. WEEK EINDE-DIENST DER HUISARTSEN. Zaterdagsmorgens tot 12 uur fi plege men de eigen hulsarts; dei dokterstelefoon 22222. Bi.| geen gehoor van uw hulsarl specialist (of diens waarnemers) spoedgevallen dokters! Haarlemmermeer station verdwijnt Het Haarlemmermeerstation na- by het gelijknamige verkeerscircuit in de Amstelveenseweg in Amster dam gaat verdwijnen, omdat het een sta in de weg is voor de gepro jecteerde verbinding van de ryksweg Amsterdam-Den Haag naar genoemd circuit. Tussen B. en W. van de hoofsstad en de Nederlandse Spoorwegen is overeenstemming be reikt over de opheffing van dit sta tionnetje en verplaatsing van het goederenemplacement daarvan naar een terrein in het bestemmingsplan waterleidinggebied -Amstelveenseweg- Het college van B. en W. stelt de raad nu voor een overeenkomst met. de N.S. aan te gaan voor de verplaat sing van het goederenemplacement. MAANDAG 26 JUNI Kon. Schouwburg. 20.15 uur. Amerikaanse neger-ballet Alvln Dance Theatre-New York. Circustheater. 20.15 uur. InterW naai Koorfestlval. Orkest. Het Gentse Oratoriumkooi het Nederlands Madrigaalkoor. Paviljoentheater. 15.00 uur: 1 nationaal Koorfestival concours. WOENSDAG 28 JUNI Dlllgentla. 20.15 uur: Het NederU Kamerorkest. Kurzaal 13.30 uur: InternatW Koorfestival concours; 20.15 u. liederen koorfestlval. Openluchttheater „Zuiderpark

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2