Franse dorpen werden puinhoop door tornado Jübileumconcours van „Die Gouwlie Sanghers" Israël wilde niet met Jordanië vechten TE KOOP STALEN CASCO TE KOOP Contact met generale synode Tal van wensen van hervormde jongeren FA. TES MEDEWERKERISTÏ H. COMPEER N.V Zeven cloden en 40 gewonden (Van onze Parijse correspondent) Zaterdagavond tegen 8 uur, toen alle Bretonners rustig ach ter hun radiotoestel of aan tafel zaten, is over Bretagne en Normandië een tornado neergestreken die binnen de drie minu ten een groot aantal Franse dorpen van de kaart heeft wegge vaagd. Men betreurt 7 doden en meer dan 40 gewonden. De schade is by geen benadering vast te stellen, maar zal zeker in de honderden miljoenen francs lopen. Voor de geteisterde ge bieden is de noodtoestand afgekondigd. was geworden. Tegen 2 uur in de ochtend vonden wij de eerste twee doden aan de rand van een bunga low, die als een kaartenhuis in el kaar was gedrukt. Het waren de stoffelijke overschotten van een man en een vrouw, die door de storm in de modder waren gedrukt en daar moeten zijn gestikt. Vervolgens konden wU twee ge- 'wonden bergen en naar het zieken huis vervoeren. Het was een echt paar dat met huis en al van de ene naar de andere kant van 'n brede vij ver was weggeblazen. Toen *t huis aan de andere kant van de vijver op de grond smakte, brak het aan alle kan ten. Het echtpaar kwam onder de puinhopen terecht en bleef daar we zenloos liggen. Aan de overkant stond een café, dat op manshoogte was gescalpeerd. Op het ogenblik van de ramp zaten 15 gasten in de gelagka mer. Het mag een wonder worden genoemd dat geen van hen is ge wond. Boven hun hoofden zagen zij een auto door de lucht vliegen. Men kan zich dat nauwelijks voorstellen, maar toch is het gebeurd. Noodtoestand afgekondigd Zondagochtend hing over de gehe le streek een witte dunne mist. Het leek wel of de natuur zelf een lijk wade had uitgespreid. De burge meester van Palluel, een dorpje van 473 inwoners, nam verslaggevers mee voor een kleine rondgang door wat er van zijn dorp nog was overgeble ven. De vorige dag stond daar nog de trots van de gemeente: bunga lows langs vijvers en plassen, landhuizen van lichte constructie met vrolijke kleuren. Zware bomen, groene prieëlen en overal kleine ca- fé's. Het was een paradijs voor vis sers en waterliefhebbers met hun bootjes. Toen men er zondagmorgen vroeg langs kwam, na het optrekken van de mist, stond er zo goed als niets meer. Tussen de ruïnes zag men stokken en staven recht overeind staan, balken, vernielde meubelen tussen de bomen, die geen tak en geen blad meer over hadden en die hun toppen waren kwijtgeraakt en van boven tot beneden door het noodweer waren opengescheurd. Alsof de wereld verging Ik dacht, o vertelde de burge meester dat het einde van de wereld gekomen was. Rustig zat ik met mijn gezin aan tafel toen ik aan alle kan ten 'n onheilspellend gekraak hoor de Ik vloog naar het raam. Op straat zag ik hagelstenen vallen zo groot als tennisballen. De bliksem stralen waren niet van de lucht. Zo iets had ik nog nooit van mijn le ven gezien. Het leek wel alsof wy met onze eigen hoofden tot diep in de roetzwarte wolken zaten. Stom weg kreeg ik angst en ik schreeuw de de kamer in: „Berg je, want ik heb het gevoel dat er iets verschrik kelijks gaat gebeuren". Ik had die woorden nog niet gesproken, of de tornado was er al. Het gedaver van straaljagers boven onze hoofden kon niet erger zijn. Wat wij hoorden kon men geen orkaan meer noemen. Het was een werkelijke tornado. De lucht rook naar zwavel en het begon te regenen alsof wij in de moesson ston den van de tropen. Alles duurde niet langer dan 2 of 3 minuten. Een en al ruine Ik ging naar buiten om te kijken wat er van mijn dorp nog over was. Langs de vijvers zag ik een en al ruïne. Honden en vee, dol geworden van angst, renden in paniek alle kanten uit. Ik zag boerderijen waar van alleen nog maar een paar wrak stukken overeind stonden. Huizen wa ren ingestort. Men hoorde binnen de mensen om hulp schreeuwen en kin deren huilen. Een ijzeren schip, aan palen vastgemeerd, was losgeslagen en 300 meter door de tornado meege sleurd. alsof het een zweefvliegtuig vrouw. Het enige wat wy nog over hebben zyn deze ruïnes om ons heen, die wij niet durven verlaten. Een paar honderd meter verder ligt het dorp Villers-les-Cagnicourt. Het toneel is daar hetzelfde: overal in gestorte huizen. Op straat voor zijn vernielde woning zat een Bretonse boer met een zware zwarte snor en rood-omrande ogen, die maar niet begrfjpen kon dat zfjn huis, waarin hy zo gelukkig woonde, er niet meer is en eenvoudig niet meer bestaat. Zyn buurman heeft eveneens niets meer over. „Ik heb met myn eigen ogen kunnen zien, vertelt hy, dat hele daken door de lufcht vlogen. Wy hebben met buren nog wat vee kun nen redden, maar alle geiten zyn in de modder gestikt". Alles kwijt Een andere groep verslaggevers was zondagmorgen in 't dorp Rien- court-les-Cagnicourt. Een doodver moeide agent van politie nam hen mee door de hoofdstraat, die over 500 meter geheel verwoest was. Wat u daar ziet bewegen tussen de puin hopen, zei hy, zyn slachtoffers, die tussen verwrongen en geknakte bal ken zoeken of zy nog iets van waar de kunnen redden. In dat dorp telt men één dode, namelyk een vrouw die niet tydig uit haar huis kon ko men en alle balken op zich kreeg. In een vernielde boerdery zat een boerin wezenloos naar de hemel, dwars door het weggemaaide dak, te kyken. Naast haar, op een stoel, zat een man die de indruk maakte dat hy volkomen zyn verstand had ver loren. Alles zyn wy kwyt, zei de Plunderaars De gendarmerie uit de gehele streek is gemobiliseerd. Want of- LEIDSCH DAGBLAD schoon per radio aan de automobi listen was gevraagd niet als drom men nieuwsgierigen naar de geteis terde gebieden te ryden, waren des ondanks de binnenwegen haast on begaanbaar door de vele toeristen. Ook houdt de gendarmerie een oog op plunderaars, die in de vroege och tend kwamen zoeken of er iets van hun gading was. Eigenaars van ver woeste boerdery en zag men met ste nen naar deze plunderaars gooien. Als na een bombardement Andere verslaggevers vlogen met een vliegtuig boven de geteisterde streek. Op 100 tot 150 meter hoogte was de ramp nog veel erger dan gezien vanaf de begane grond. Men kon uit het vliegtuig precies de richting zien van de tornado: over een lengte van 30 tot 40 kilo meter en over een breedte van 500 tot 2000 meter. Men krijgt de in druk of de gehele streek vanaf ge ringe hoogte door vliegtuigen is ge bombardeerd. Zondag weer Twee wervelstormen hebben zon dag noord-Frankryk opnieuw ge troffen, terwyi militairen en red dingsploegen nog bezig waren tussen het puin van een tiental zaterdag avond door een orkaan getroffen dorpen. Zondag zyn streken in de buurt van Rouaan en Saint-Omer getroffen: ditmaal vielen er geen slachtoffers. zang en muziek heeft het zaterdag in het sierteeltdorp Boskoop geenzins ontbroken. Op deze eerste dag van het door Boskoops mannenkoor „Die Gouwhe Sanghers" georganiseerd jubileum concours hebben rond 30 verenigingen hun kwaliteiten op het vocale of instrumentale vlak laten beoordelen door de toonkun stenaars Leo Smeets, Den Haag; A. M. van Leest, Eindhoven en A. v. d. Pijl, Utrecht. Over de behaalde resultaten werd by de afsluiting van de eerste con coursdag door de voorzitter van de jury, Leo Smeets, o.m. opgemerkt, dat de toegekende punten (welke voor het overgrote merendeel re sulteerde in een eerste prys) ten vol le verdiend waren. Het deelnemen aan een concours zoals dat door „Die Gouwhe San ghers" reeds tien jaar achtereen in de prachtige ruime beurshal „Florida" zo perfect wordt georga niseerd, hetgeen een felicitatie waard De Israëlische commandant die het oude Jeruzalem veroverde, heeft ver klaard, dat, als Jordanië de waar schuwingen om het schieten over de grens op 5 juni te staken, in acht had genomen, de heilige stad „nu niet Israëlisch zou zyn. Kolonel Mordechai Goer die als militair ad viseur deel uitmaakt van de Israë lische delegatie naar de VN-assem- blee, zei op een persconferentie, dat Israël niet met Jordanië had willen vechten, maar daartoe gedwongen werd. In een uiteenzetting over de ver overing van de oude stad, die naar hy zei, de moeilijkste slag vann de oorlog was, bracht kolonel Gour hul de aan de Jordaanse militairen. Hij ontkende, dat Jordanië 15.000 man in de oorlog had verloren. „Het is niet waar, Koning Hoessein zegt dit om de eer van het leger te redden. Ik geloof, dat er niet meer dan 400 a 500 Jordaniërs zyn omgekomen". Ko lonel Gour zei voorts, dat de Israë lische leiders er zeker van waren, dat Jordanië, ondanks het verdrag met Egypte, deze dwaze oorlog niet zou ingaan. De Arabieren hadden van het begin af geen kans. Het was zelfs voor Hoessein nog dwazer te gaan vechten. Goer voegde hieraan toe, dat, nadat de Jordaanse artille rie het schieten over de grens was begonnen, de Israëlische leiders vier uur hadden gewacht voordat zij de boodschap zonden, „dat het genoeg is, moet gezien worden als een exa men. Het allerbelangrykste is dat men er ook van leert. Hartveroverend De zangers van „Laudenbach 1870" hebben de harten van het zang - minnend publiek (beurshal „Florida" was zaterdagavond tot de laatste plaats bezet) veroverd. Ge zien de beoordeling van de jury, 395 punten en lof der jury, kan gesteld worden dat vanuit Duitsland een mannenkoor naar de boorden van de Gouwe was gekomen dat tot de crè me de la crème onder de mannen koren kan worden gerekend. De extra prys voor het hoogst aan tal punten in de afdeling mannen koren, t.w. een zilveren zuil op no tenhouten voet ging dan ook naar Duitsland. De verdiende grootse waardering van de zaal voor de kleurrijke en zuivere vertolking van „Der Landsknecht" en „Das Klök- chen" had tot reactie een vlotte ver klanking van een wandellied en het bekende „Twaalf Rovers". Voor de vertolking van „Berusting" en „Sanctus" door het Boskoops Geref. Kerkkoor o.l.v. D. v. d. Bosch in de superieure afdeling stond de verwachting hoog genoteerd. Het waren zeer moeilyke nummers. Het verplichte werk Berusting was wat de vertolking betreft van een beter gehalte dan het vrye werk „Sanfctus". Het laatste deel van dit vrye werk ging mank aan zuiverheid. Inzon derheid hebben oi. de bassen zich hieraan schuldig gemaakt. Desniet temin had het koor van de sublieme dirigent D. v. d. Bosch 344 punten een dikke eerste prys! „Zanglust" uit IJssel- stein, dirigent H. Fost, streefde Bos koop nog voorby (het vertolkte als vrij werk het moeilyke „Christus fac- tus est" van Bruckner) en kwam op een totaal van 372 punten. Dit was voor wat deze eerste concoursdag be treft het hoogst aantal punten in de afdeling gemengde koren en dat kan voor dit koor uit IJsselstein dat voorts de lof van de jury verwierf een extra prys betekenen. Resultaten Hier volgt de ere-iyst van de be haalde resultaten: Afdeling kinder koren: Kinderkoor „Klein Arti", Leidschendam, 357 punten, le prys; Kinderkoor „De Volharding", Bun- nink, 321 p. Ie pr.; Afdeling gemeng de koren: „Door Eendracht Groot", Stryensas, 310 p. le pr.; Uitmun tendheid gemengde koren: „Hosan na", Lienden, 315 p., 1ste prys en „Laus Deo", Melissant, 333 p. le pr., Superieure afdeling gemengde ko ren; „Zanglust", IJsselstein, 327 p. en lof der jury, le pr.; Geref. Kerk koor. Boskoop, 344 p., le pr.; Ere-afdeling gemengde koren: Goerees gemengd koor, 287 p., 2e pr. Goederede. Eerste afdeling meisjeskoren: „De Nachtegaal", Halfweg, 330 p., le pr. Derde afdeling Dameskoren: „Vox Humana", Wateringen, 319 p., le pr. Eerste afdeling mannenkoren „Smeliesterlan", Smallingerland, 338 p., le pr.; Zevenhuizens mannenkoor, Zevenhuizen, 309 p., le pr. Afd. uitmuntendheid mannenko ren: „Onderling Genoegen", Nieu- wendyk 324 punten; Heusdens Mannenkoor, Heusden, 342 p., le pr.; Heukelumsch Mannenkoor, Heuxelum, 307 p., 1ste pr. Superieure afdeling mannenkoren: 302 p., le pr.; Singverein „Lauden bach 1870", Laudenbach, Duitsland, 395 p. en lof der jury, le pr. Eerste afdeling fanfare: Graaf- strooms Fanfare, Brandwyk, 327 p., le pr.; Afd. Uitmuntendehid fanfare: Kunst en Vriendschap, Ryswyk (N.B.), 298 punten, 2de pr.; „Vol harding", Noordeloos, 342 p., le pr.; „Concordia" Bergschenhoek, 334 p., le pr. Jeugdkorpsen derde afdeling: „Eu terpe", Groot-Ammers, 344 p., le pr. Uitmuntendheid mandoline-orkes ten: „Melodia" Stampergast, 331 p., le pr. Superieure mandoline-orkes ten: „Edelweiss", Elsloo, 372 p. le pr.; Eerste afdeling accordeon-orkes ten: Rynstreeks afceordeon-orkest, Ook het Noordfranse dorpj Pommereuil behoort tot de doo een tornado getroffen gebieden. Men ziet op de foto de grondig verwoestingen, welke door noodweer zijn aangericht. Alphen a. d. Ryn, 327 p., le pi Marswedstryd: Eerste af deliiit drumband: „St. Joris Boskoop", p., le pr.; Graafstrooms drumban; Brandwyk, 67V2 p., le pr.; „Rjjt tamboers", Zoeterwoude, 56 p., p. en „Harpe Davids", Zoeterma 69 p., le pr. Zaterdag en zondag heeft een de legatie van hervormde jongeren uit alle provincies van Nederland in Hydepark le Driebergen intensief van gedachten gewisseld met de Genera le Synode van de Nederlandse Her vormde Kerk. Daarmee werd de ac tie „Kerk 66 - 2000" afgesloten, waarin meer dan 10.000 jongeren op plaatselijk, regionaal en provinciaal vlak de wensen en kritiek over de gang van zaken in de Ned. Herv. Kerk hebben kunnen uiten. In het slotberaad met het mode- ramen van de generale synode en een tiental leden van de synode zyn zaterdag en zondag een groot aantal wensen op de synodetafel neerge legd. Een van deze wensen is, dat er op korte termyn een nieuwe, in het Ne derlands van nu gestelde katechismus moet komen, waarin door de her vormde synode o.a. duidehjke uitspra ken worden gedaan over allerlei vra gen betreffende kerk en samenleving. Andere wensen zyn: op korte ter myn dient er 'n synodale commissie te komen ter bestudering van een meer aan de huidige tijd aangepaste bestuursvorm van de hervormde kerk. De hervormde synode dient voorts volgens de jongeren met klem by de overheid aan te dringen op een „ontwikkelingsdienstplicht" behoeve van projecten in ontwikki lingslanden inplaats van de reeds b staande dienstplicht. In de opleiding van predikant minder tyd moeten worden best* aan het verwerven van inzicht in sociale wetenschappen. Tevens di< een predikant enige kennis te bez ten op het gebied van gesprekstec niek, organisatieleer, en jeugdpro! matiek. Het avondmaal neemt een te zonderiyke plaats in. Het moet duidelijk en essentieel onderdeel v de eredienst zyn, en dus moet in feite wekelijks worden gevie: Thans nog geldende barrières moet/ worden opgeheven, waardoor avondmaal wordt opengesteld vo allen die geloven in Christus Heer. Ook de kinderen moeten worden tc gelaten tot het avondmaal. Er zitten te veel ouderen in kerï raad en kerkeiyke vergaderingen. Q neming van jongeren zal bevorderd kunnen worden door het wijzigen vergadergewoonten en vergadert ij ds De weg naar het jaar 2000 is m welyks te overzien. De synode mo regelmatig, hooguit om de vyf ja het initiaitief nemen tot een gedaci tenpeiling onder de jongeren. SLEUTELTJES Gevraagd Jong meisje voor halve dagen In de hulsh. Mevr. Bresser. Adm. de Ruyterlaan 12. Oegstgeest. tel. 64012. Gevr. huish. hulp enkele keljuffrouw ge leiding cheffin. Leeftijd plm. 25/40 Jaar. Lam penkoning Haarlemmerstr. 141, Lelden, tel. 01710-22571. Solli citaties 4-6 uur nam. Woonruimte gevraagd 2 dames m.l. vragen vrye eerste etage of vrij boven huls, minstens 3 kamers, balcon, enz. Centrum of Prof.wyk. Brieven ond. no. 9565 k. bur. v. d. blad. of tel. 01870-2614. Jongedame b.b.h.h. zoekt gestoffeerde kamer -f keuken, huur f 50—f 80 per maand. Brieven onder no. 11001 bur. v. d. blad. Kampeerreizen voor Jon gens en meisjes vanaf 8 Jaar naar de Elfel. Onze bus heeft meer zitplaatsen dan dat we we dachten dus hebben we nog enkele plaatsen over. Prij zen vanaf f 52.25. Inlichtingen R. Breedeveld. Haven 11, Lel den. tel. 31340. Spoed. Onderwijzeres zoekt woonruimte vrije kookgele genheid ln Leiden of omgeving per 1 Juli of eventueel 1 aug. Brieven bur. van dit blad. ond no. 9433 k. BTe koop zomerhuisje 3x5 m. staande te zien t.e.a.b. en een Austin, leuke vakantie wagen loopt zuinig. Prijs Aangeboden een bejaarden woning bestaande uit 2 kamers, eetkeuken. voor- en achtertuin schuur. Op nette stand. Gevraagd een grotere woning in Lelden of omgeving. Brieven bur. v d blad ond. no. 9535 k. Goed tehuis gezocht voor 3-Jarige reu. Te bevr. Vliet Z.Z. 25, Ry-nsburg. Diverse aanbiedingen Z.Z. 25, Rijnsburg. Te koop d.b. linnen kinder wagen hoog model. Teven6 grote zwarte Et-na kolenhaard. Snipstraat 3. Leiderdorp. Wegens overcompleet een bankstel aangeboden. Prijs f 150. Grijze Etna kolenhaard f 60. T.v. toestel f 75. J. W. Fransen. Zandvoortsestraat 22, Noordwijk-Binnen B Te koop Edl wasmachine met wringer t.e.a.b. B. G. Cortlaan 26, Leiderdorp.. Aangeb.. trouwjapon maat 36/38. Margrietstraat 3. Leiden. B Anto Heemskerk voor een goede betrouwbare en daarom uiteindelijk goedkope gebruik te wagen. Roelof arendsveen Tel. 01713 - 866. Ook zater dag en zondag Nlenwe auto baren o.a. MerCedes. Opel, Taunus, V.W., Cortina, V.W.-busjes, aLl-rlsk verzekerd. Autoverbuur Tip- Top. St.-Aagtenstraat 14. Tel 25709. Kacbel stuk? Reparatie en schoonmaken van olie- en ko lenhaarden Smederij sedert 1873 Oudshoorn. Haarlem merstraat 160 Tel 25799 B i oopjes in wasmachines en centrifuges127 en 220 V.. snel- wassers 149 50, laogzaamwas- ser 249, - met 1 Jaar garan tie. Oudsboorn Haarlemmer- straat 160 tel 25799 Kippengaas, barmonicagaas, vo- .éregaas, siergaas, grasma chines, harken, spaden, schof fels, graven, tuinbanken, tuin stoelen en alles voor üw tuin W. P. Hartwijk, Nieuwe Bees tenmarkt 7 11 Lelden, telef 26627 Ruime parkeergelegen heid aanwezig Naaimachines Meerpoel, Hooigracht 37 InruU-machines ln pr st., vanaf f 25.- Geopend 's morgen6 van 10 12.30 uur Gebruikte luchtbedden. Slechts f 10.p. stuk. Niet goed, geld terug. Troost, Ha ven 14. Leiden. Tel. 42945. Wassery Spronk. Lakenpak- k service. Lakens, slopen of tafellakens 6 stuks gewassen en gestreken voor f 2,80. Uit sluitend brengen en halen. Witte Singel 14. Lelden. Pronk met de was van Spronk. Goedkope verhuur van nieuwe klapstoelen: tafels, bungalowtenten, d.d. trekkers- tenten, pannen en alles voor kamperen. B.v. stoel thuisbe zorgd f 0.25 per stoel. Bestel lingen voor zaterdag, vrijdag voor 18.00 uur opgeven. Bree develd. Haven 40, telefoon 31340. Het juiste adres voor het overtrekken van uw meubelen het bekleden van trappen. Het leveren en leggen van alle soorten breedtetapijt. H. Broers v/ h Kettenls. Oude Singel 218 Lelden, tel. 20232. Knnstgeblttenreparatles. Sneller, beter en goedkoper. Hubrechtstraat 26, Leiderdorp Tel 33361 Grote bus prima haarlak. Uw haar blijft prima zitten. Nu slechts f 3.60. Verkrijgbaar by Drog. Boerhaave. Haarlem merstraat 68 Feestweekaanbledlng llmba en mahonie, 2-deurs kasten f 89. 't Geheel keurig afgelakt. Haast u, wij hebben er slechts 450 stuks. „De Kast°nspecla- llst". Houthandel 'Den Burcht' Hoogl. Kerkgracht 49. telef oou 33078, 's maandags gesloten. Geen order te groot - geen order te klein bij C. L. Mul der moet u zijn. Exclusieve bloemwerken voor recepties, bruiloften, verloving, verjaar dag. Bloemenmagazijn C. L Mulder, Haarl.weg 21. Lelden, telefoon 20550. Meubel-Inruil. Direct alt fabriek leveren wy 1ste klas meubelen tegen lage prijs en geven een hoge prys voor ge- 4 toonzalen Ini.: Ryswykse- brulkt meubilair In Den Haag weg 5A Tel 070-605664. P De bastenspeclallst. Keuze uit 340 modellen keukenkas ten, linnenkasten, ladekasten commodes en bureaus C J v d Geest Houthandel „De Burcht". Hoogl Kerkgracht 49 tel. 33078. 's maandags ger1^- Lees weer eens gezellig een goed boek uit onze ruim ge sorteerde bibliotheek. Voor de Jeugd alle soorten stripverha len. Diverse tydschrlften en boeken ln le verkoop. Sigaren en sigaretten. Leesblbl. „Re cord". Apothekersd;,k 35. Nog enige duurdere was machines met schoonheide- foutjes, dubbelw, volle garan tie. Wasmachines vanaf f 155. f 210, en f 310. Ook 127 volt. Nieuwste twineet combi's van af f 490. Volautomat. trom mel wasmaoh. f 735. Firma Du- soswa, Turfmarkt 1-3, te.. 24409 Geslaagd? Met een horloge van uurwerkkllnlek Gorthuls dubbel geslaagd. De mooiste modellen, betere uurwerken ende laagste prijzen! Reeds voor 28.75 een 17 steens schokvrij an ere-horloge. Alléén Lage Rijndyk 8. h Vakkundige reparaties aan alle soorten uurwerken, binnen enkele dagen gereed. W v d. Berg. Buys Ballotstraat 20. (Prof wijk) Lelden B Kampeershow met altyd veel koopjes naast de ysbaan te Hazerswoude, Ryndijk. Op za. 10—18 uur, zo. 14—17 uur en di. t/m vrij. 14-18 uur. Breedeveld. Haven 40. Lelden, telefoon 31340. Groot feest. Ter gelegenheid van de heropening ontvangt Iedere klant t/m 29 Juni as. bij aankoop van een kast een feesteiyk cadeau. „De Kasten- apeclallst". Houthandel „Den Burcht" Hoogl. Kerkgracht 49. tel. 33078. Voor de a.s. moeders, alles' voor de nieuwe wer Idburger. Kraam- kketten v.a. 9.50 com pleet. Drog. Boerhaave, Haar lemmerstraat 68, Leiden. 2-deurs kasten 't geheel keurig afgelakt. Limba-maho- nle f 89, limba-mahonle f 89, llmba-mahonie f 89, llmba- mahonie f 89, limba-mahonle f 89. „De Kastenspeclallst" Houthandel „Den Burcht" Hoogl. Kerkgracht 49. telefoon 33078. 's maandags gesloten. Wlmperolie. Geeft lange wimpers van opmerkeiyke schoonheid. Import. Per flesje 90 cent. Bij Drog. Boerhaave F rlemerstraat 68. Marijnen koelkasten v.a. f 298. Óok in 127 volt. BIJ cont. bet. 10% korting. Diep vriezen, ook koelkasten op buta en 12 volt leverb. Het Kleine Warenhuis Fa. C. W. Ram, Zeeman!. 39, tel. 26281. Horloge? Denk aan Gort huls. Ruime keuze merkhor- loges. Prettige bediening, vak kundige voorlichting, 100 proc. garantie. Uurwerkkliniek Gort- huls. Alléén Lage Rijndijk 8. Rotan scbelpstoel vanaf f 13.60, tafels 6 mm., glas plaat vanaf f 14. Rotan stuur- mand met haken en hengsel, grote maat f7.-. Loper kussens voor elk model rotanstoel Ro tans toelen, wiegen, mandwerk enz. G. P. v. d. Vaart. Pleters* kerkkoorsteeg 24 Telef 30534 Voor alle sporten, kleding, camping Is Wilms Floet de meest gesorteerde sportzaak uit uw omgeving Onze show room is werkelijk uniek ln het hart van de stad. Komt u eens vrijbiyvend kyken. Wilms Floet Sport en Camping Haarlemmerstraat 182-184, Lelden. Voor al nw lompen, papier p- metalen naar F. Voorzaat. Caeclllastr. 49, hoek Lysbeth- ook af. RAP, de bromfiets voor twee personen, bij firma R. v. d. Berg, Zljlslngel 91. Puch, de bromfiets voor Jong en oud. Betaling ln over leg. Fa. R. v. d. Berg, zyisln- gel 91. Met vakantie op uw nieuwe bromfiets. Wij hebben elk ge wenst merk fa. R. v.d. Berg, zyislngel 91. 10 autoryiessen voor t 47.50, vervolg- en losse lessen f 6.50, fonkelnieuwe V.W.'s gedlpl. Instructeurs. BondsautorlJ- -ohool „De Centrale", aanmel- Jlngsadressen: Lelden: Bees tenmarkt 1. hoek Steenstraat, tel 21532. Lelden: Corelllstraat 50, tel. 22287, Katwyk aan Zee. Rynmond 103. tel 3765 Vakanties. Voorkom teleur stelling. ga rustig met vakan tie. Laat tijdig uw auto tech nisch nazien. Wacht niet tot de laatste dag. Automobielbe drijf Rynland N.V. Off. Ford dealer tel. Leiden 01710-24647, Noordwijk 01719-4300. f500 beloning aan hem of haar die aan kan tonen dat de benzine van de grote merk- benzine beter ls dan de ben zine uit onze witte pompen. Fa. A. v. d. Pouw Kraan en Zn. terrein. Restaurant Haagsche Schouw. Enorme sortering onderde len, o.a. bougies, remvoerlng, ollefllters, druk groepen, enz. Verder alles voor V.W. en Flat bij autoshop Ton Rijsbergen, Maresingel 64, tel. 31260. Kret's Autoryschool leert vlug en veilig ryden. Vamor diploma. Kret en Zoon, Ryn- er> Schiekade 104. Tel. 22188 t Nieuwe auto's zonder chanr- feur, Opel Rekord, Volkswagen, Anglla, V.W.-busJe met radio AU-rlsk verz. Werkhoven's Garagebedrijf, Maredyk 34 a Tel 22300 - 32735. Erk. Autohandel „Frevato", Waardkerkpleln 1, Lelden (by Herengracht), heeft 6teeds goede gebruikte automobielen voorradig Laag ln prys 3 maanden echte garantie Fi nanciering met of zonder vooruitbetaling mogeiyk. Auto-Shop „De Haven" Meer-meest-meesterlyk voor de doe het zeivers. Zaterdags geopend van 8-18.00 uur, Spe ciaal gereedschap en deskun dige leiding aanwezig. Haven 1-7, tel. 200067. H.H. Simca-ryders, voor een goede service, snelle reparaties en prijsopgave van dagene wat u aan uw Simca wilt laten doen. Bei dan op voor een af spraak. Auto Bierman N.V. 40447 (01710). Postzegelverz. te koop aangeboden. (1500 zegels) w.o. series Ned. Te bevir.: Rynsbur- weg 183 (dinsdagavond van 7—9 uur). Heeft u moeliykheden met. het zemen van uw ramen en schoonmaakwerk. Belt u dan even tussen 7—8. Tel. 23716. Autoverhuur zonder chauf feur, vakantie-wagens, diverse merken. Garage Heidoorn, Wassenaar, tel. 01751-3014. Rybewys. Bondsryschool Hendriks. Erk. gedlpl. lnstr leert U vlug, veilig en voorde lig autorijden. J. F. Kennedy- laan 44. Lelden. Telef. 31306. T.V. en radio T.V.-nleuws. Alleen by ons alle merken t.v.-toestellen. Serie 1967 met inruil van uw oude t.v.-toestel, 48 cm-beeld vanaf f 550,- en 59 cm-beeld f 625.-. Tel 33677 - 23296. T.V.-nleuws. Alleen by ons ade merken t.v.-toestellen. Serie 1967 met Inruil van uw oude t.v.toestel 48 om-beeld vanaf f 550,- en 59 cm-beeld f 625,-. Tel. 33677-23296. Verdien f 200.— by aankoop van de nieuwste Erres groot beeld televisie, model 1967-'68 van f 848. U betaalt dan sl. f 648. Alweer een voordeelaan bieding van: Topser- 'ce, Bree straat 148, tel. 26862. Nette Jongeman, 18 Jaar. zoekt kennismaking met dito meisje ln Katwijk of omgeving. Brieven bur. van dit blad ond. no. 10999 k. Heeft n moeliykheden met uw bestrating of tegelpad bij uw huls. stuur even een kaart. Je en alles wordt voor u ln orde gemaakt. S. A. Vlsscher. Torenvlietlaan 39, Valkenbu-g. Z.H. Bezoekt wasantomatlek De Eendracht. Zoeterwoudse Sin gel 14b Munten verkrygbaai halfacht-7 uur, zaterdags half acht-12 uur. Uw wasgoed (6 kg.), gordynen. wollen dekens helder gewassen, geiyk gecen trifugeerd 40 min Droogkasten, stoommangel aanwezig om uw was kastklaar te maken 7 meter lengte en 2% meter breed. Te bevragen: Christelijke Lagere Technische School, Johan Wagenaarlaan 1. Tel. 0171032452. Na 5 uti een in goede staat verkerende Renault Dauphine '63 Km-stand 48.000. Clematislaan 18, Oegstgeest De WATERSPC advertentie (Sleutelt) zaterdag 24-6-1967 motoren met 10% aangeboden worden, op een misverstand. Sleboldstraat 55, Telefoon 24021 Voor one kantoor zoeken wy administratief by voorkeur i.b.v. mulo en type-diploma. Sollicitaties te richten aan: Aannemings-, Handels en Transports WILLEM PIJPERLAAN 7 VOORSCi Gaat U zich verloven? 'tuur ons ook een kaartje. O ontvangt dan een aardige at tentie. Oudshoorn, Haarlem merstraat 160-165 B. Lelden. Consumentenorganisatie Llnkanto stelt u ln staat alle aankopen voor gezin, huwe lijksuitzet en woning te ver richten met 10-16 en 20 proc. korting. Vraagt deelnemers kaart of brochure. Postbus 158, Lelden. Laat n niets wysnul Kom zelf naax de woerd 50. Schuldenregellngeo particulieren en zakefi de- ter voork. gerecht, kosten, enz enz. Landeiyk A reau v. d. Mlddenstao' memnonstraat 7, Am* Dt-g v 19.30-20.30 «5 DeD Haag. Ryswyksef J1 tot 12 uur.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 12