volop smullen!! V olksdansgroepen komen naar Lelden KNZHRM wil snellere reddingboot beproeven Aaaaaardbeien ^wsgo». In 1966 werden 244 gered mensen VRIJDAG 23 JUNI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGIN ADVERTENTIE De Koninklijke Noord- en Zuid- Hollandse Reddings Maatschappij gaat in de komende jaren een proef nemen met een zeer snelle motor reddingboot met een snelheid tussen 25 en 30 knopen, op de vijf Noord- zeestations waar een zelfrichtende boot ligt. Deze snelle boot zal be stemd zijn voor diensten, die bij re delijk, rustig weer moeten worden uitgevoerd en waarbij snelheid een eerste vereiste is bijvoorbeeld bij vliegtuigongelukken, waarbij ook he likopters niet ingezet zouden kunnen worden. De K.N.Z.H.R.M. wil derge lijke boten als tweede boot statione ren naast de zelfrichtende boot. Het is de bedoeling met een prototype ervaring op te doen op de vijf sta tions alvorens tot definitieve aan schaf zal worden besloten. Dit wordt meegedeeld in het jaar verslag van de reddingmaatschappij. Met dit type booten zal voor het eerst het element sneljeid in de bo ten van de K.N.Z.H.R.M. worden ge ïntroduceerd. Deze opzet sluit aan bij de opzet van de Duitse Reddings- maatsbhappy, hoewel daarmee ver schillend, omdat niet uitgegaan wordt geen nieuw record geboekt. Het to- tale aantal van 171 bleef drie ver diensten onder dat van het record jaar 1965. Er werden 224 mensen behouden aan wal gebracht en/of uit gevaar bevrijd. Dit aantal is slechts eenmaal eer der in de geschiedenis van de K.N. Z.H.R.M. overtroffen, namelijk in 1940 toen het aantal geredden 244 bedroeg. Het totaal aantal geredden schappij in 1824 steeg hierdoor tot 9245. Door de ook in 1966 sterk gestegen kosten en lasten nam het exploita tietekort toe tot f.167.326,52. Dank zij een aantal legaten en erfenissen. De stations van de K.N.Z.H.R.M. I die in 1966 aan het Bouwfonds wer- moesten in 1966 weer vele malen in den toegevoegd, kon dit tekort ten actie komen. Ditmaal werd echter laste van dit fonds worden gebraht. leidelijke vervanging van de vier mo torreddingboten op het IJsselmeer en de motorreddingboot van Harlin- gen op het programma staan. Het is nog niet bekend welke werf dit proto-type zal maken. Reddingen Chinese eisen door Maeao ingewilligd De Portugese regering in Macao is gedwongen de vier eisen te aan vaarden die door de Chinezen gesteld zyn na de beweerde geweld daden tegen Chinese inwoners door VOLGENDE MAAND boot per station Niet juist Een boot te ontwerpen, die zowel In slecht weer kan worden gebruikt dan uiteraard met een lage snel heid varend- als met een hoge snel heid bij kalm weer, acht de K.N.Z. H.R.M. niet juist. Voor een derge lijke „twee-ineen" boot zou, naar de mening van de maatschappij, een compromis moeten worden gezocht waardoor bjjv. de „slechtweer- eigenschappen" geweld zal worden aangedaan. Voorts wordt de prijs van een Duitse reddingkruiser niet aantrek kelijk genoemd. Er zouden namelijk drie boten van het „Carlot"-type voor gebouwd kunnen worden. De bouwkosten van een snelle boot, zo als de maatschappij voor ogen heeft, zullen op minder dan de helft van die van een grote boot liggen. Af gezien van deze snelle boot heeft de reddingsmaatschappij nog de ge- Portugese soldaten, aldus heeft het officiële persbureau Nieuw China in Peking bekend gemaakt. Volgens Nieuw China zouden de Portugese soldaten deelnemers aan een anti-Britse demonstratie op 16 juni die ten doel had sympathie te betuigen met de Chinezen in Hong kong. met stenen bekogeld hebben om ze uiteen te jagen. De vier eisen waren: bestraffing van de schuldigen, schadevergoeding aan de slachtoffers, aanbieding van verontschuldigingen en de plechtige belofte dat soortgelijke incidenten zich niet zouden herhalen. De Portugezen hebben ook beloofd de veiligheid, de eigendommen en de rechtmatige belangen van de Chine se bevolking van Macao te zullen waarborgen. Het internationale volksdansfesti- val dat op 7, 8 en 9 juli a.s. in Lei den gehouden zal worden blykt in zowel binnen- als buitenland veel belangstelling van verschillende dansgroepen te wekken. Het werkcomité heeft nu een over zicht van de verschillende groepen die in Leiden bijeen zullen komen. Nederlandsch-Turksche Vereeniging De groep bestaat uit 12 meisjes en 20 mannen (alle studenten) en ze komt uit Istanbul. Het programma is verrassend ge varieerd en het wordt uitgevoerd in fraaie klederdrachten. De groep brengt een dansprogramma van on geveer 2 uur, afgewisseld met zang. ADVERTENTIE /<P' «e'JMS, Bulgaren Fransen Voor de tweede maal zal een groep Bulgaarse dansers deelnemen aan het festival. Ditmaal zal de jeugd- dansgroep uit Varna ongetwij feld voor een boeiend schouwspel zorgen. De groep bestaat uit 15 zikanten. Het is een van de beste groepen, bekroond met de gouden medaille op het tweede nationale festival in Bulgarije. De groep maak te reeds reizen o.a. naar Frankrijk en Zwitserland. De Franse groep staat onder lei ding van Jeannine Coriou en wordt begeleid door Anne-Marie Véret op accordeon. De groep bestaat uit 25 personen, onder wie 4 „speellieden" met echte Bretonse instrumenten, n.l. de „bombarde" en de „biniou". Deze „Groupe d'Expression Populai re" komt uit Parijs. Engelsen Joegoslaven Via het Centraal Instituut in Bel grado is de groep „Joza Vlahovic" afgevaardigd uit Zagreb. De groep is opgericht in 1945 en heeft sinds die tijd geregeld opgetreden in het bui tenland. Hierbij is de groep ettelijke, malen bekroond met medailles. Bij het twintigjarig bestaan is de groep onderscheiden. De groep bestaat uit 14 meisjes en 16 mannen. Leider is Duskc Janjatovic. Het programma omvat vooral dan sen uit Kroatië en Servië, maar ook de andere interessante republieken Macedonië en Bosnië komen erin voor. Alle dansen worden in authen tieke kostuums uitgevoerd. Verder zullen enkele volksliederen ten geho re worden gebracht. Turken De Turkse groep trad vorig jaar al op in Den Haag, voor de Turkse arbeiders onder auspiciën van de De groep dansers die uit Engeland naar Nederland overkomt is geen be staande dansgroep, maar ze is in op dracht van de English Folk Dance and Song Society, door Brian Con- ADVERTENTIE fmoui 01 potuil lan—l JJ&S rUmij iïfSH Whis^ die speciaal met sodawater behouden blijft! IMPORT: SCHAEFERS WORDEMANN N V., A DAM ner voor deze gelegenheid samenge- steld uit de leden van een aantal I dansgroepen uit Raileigh, Romford I en Colchester. De Schotse groep is speciaal sa mengesteld uit leden van de Londen- se afdeling van de Royal Scottish Country Dance Society, om aan dit festival deel te nemen. Hong; aren Het Hongaarse ensemble werd in 1959 opgericht onder auspiciën van het Hongaars ministerie van cultu rele betrekkingen. De groep bestaat uit studenten, arbeiders en intellec tuelen, die de volksdans als liefheb berij beoefenen, met als achtergrond de liefde voor de folklore. De groep telt 14 meisjes en 14 jongens, met zang èn dans. Leider is Dékity Mark. Het programma omvat dansen uit diverse streken, terwijl de czardae zeker niet zal ontbreken. De groep kan een programma brengen van ongeveer 2 uur, van dans, zang en muziek. Roemenen De Roemeense groep „Argesul", be staande uit amateurs die werkzaam zijn by een landbouw-coöperatie van Stoicanssti, bestaat uit 28 personen en ze kan eveneens een programma brengen van 2 uur. Hopelijk zal de kennismaking met de Roemeense fol klore uitvloeien tot een hechter con tact met dit land. Er zullen dansen worden uitge voerd in authentieke kostuums uit de diverse delen van Roemenië. Egyptenaren in een hinderlaag Egyptische troepen, die zich terug trokken uit garnizoenen in Jemen, zyn aangevallen door Hemenitische stammen, die in de afgelopen perio de door de Egyptenaren met gifgas werden bestookt, aldus heeft het hoofdkwartier van de royalisten be kend gemaakt. Zeventig Egyptena ren werden gedood. 21 vracht wagens, acht gevechtswagens. een tank en een takelwagen werden ver nietigd terwijl de stammen een mortier en honderd kisten munitie hebben buitgemaakt. Tour de France direct op Lv. De Franse televisie verzorgt van vrijdag 30 juni tot en met zondag 23 juli aanstaande elke dag een directe reportage van de Tour de France Deze reportages zullen rechtstreeks door de NTS worden overgenomen. In deze uitzending via Nederland 1 wordt telkens een beeldverslag ge bracht van het laatste gedeelte van de dagétappe en de aankomst van de renners. De juiste tijden van uit zending zijn niet te geven. Ze zullen in het algemeen in de middag tussen halfvier en zes uur op het scherm komen. De minimolen Nieuws Telixer; magazine voor tie Jaz* 625 Journaal en weeroverzicht ZomercatTousel Bonanza Brandpunt Laatste nieuws NEDERLAND 2 AVRO Nieuws - De' Dean Martin show AVRO's Televizier The man from U.N.C.L.E. Laatste nieuws en journaal UIT HET RADIOPROGRAMMA: Hilversum 1 Chansons, refrains et ritournellesJanine en Nico Knapper New Yorks filharmonisch orkest en cfióteren Nogmaals Cathy Terecht heeft de Vara gister avond het Engelse t.v.-spel .Cathy" een gespeelde docu mentaire over de woningnood In Engeland» nogmaals uitge- zonden. Indertijd hebben wij daarover uitvoerig geschreven De Vara had de goede gedach te gehad het spel te laten vol gen door een directe reportage uit het tehuis van de stichting „Hulp aan onbehuisden" in Am sterdam, waar mensen (veelal ongetrouwde of gescheiden moe ders met een of meer kinderen, ook Surinaamse vaderloze ge zinnen) zyn ondergebracht die in een soortgelijke situatie ver keren als de Cathy van het Engelse T.V.-spel. Daarbij bleek dat de situatie, minder nijpend is dan in Engeland, niet alleen omdat er minder „krepeerge- vallen' zyn, maar ook omdat die krepeergevallen toch beter terecht kunnen dan blijkbaar in Engeland het geval is. Midden-Oosten „Achter het nieuws" had zijn jehele uitzending aan het Mid den-Oosten gewijd, zonder dat men ook maar één ogenblik de indruk kreeg naar oudbakken icost te kijken. Wil van der Smagt (die zich met deze eer ste grote reportage-opdracht wel „bewezen" heeft) kwam met deprimerende beelden uit de woestijn, waar kapotgeschoten tanks en vrachtwagens en ge sneuvelde Egyptenaren de eni ge tekenen van menselijke be schaving vormden. In een an dere reportage interviewde hij de Jordaanse burgemeester van Bethlehem, een Jordaans par lementslid dat in Bethlehem woont, en een uitstekend En gels sprekende jongeman, die op vrede hoopte. „Achter het nieuws", dat met een soort hoofdredactioneel com mentaar begonnen was, besloot deze uitzending met een indruk wekkende reportage van Fran se makelij over de vlucht van de Palestijnse Jordaniërs uit het door Israël bezette gebied naar Jordanië. „Achter het nieuws" heeft hiermee zijn Is- raël-reportages afgesloten. Er wabhten weer andere onderwer pen o.a. een 2 1/2 uur durende samenvatting van vier C.B.S.- documentaires over het Warren rapport op 4 Juli. ADVERTENTIE Nederlanders jongens- panfnlons De dangroep „Dansemble R" is af komstig uit Rotterdam en bestaat uit amateurs, die op aanvrage het ge hele jaar door demonstraties geven. De meesten onder hen hebben hun eerste danservaring opgedaan bij de Rotterdamse Volksdanskring (RVK) of tijdens speciale cursussen van de NEVO. Het programma is interna tionaal, terwijl de leider getracht heeft het essentiële karakter van de Nederlandse dans te bewaren. Johnny Kraaykamp terug bij Boltini Toni Boltini deelt mee. dat hij Johnny Kraaykamp heeft aangebo- weer in zijn circus op te treden. ADVERTENTIE Géén telefonische of schriftelijke De Oostenrijkse actrice Marisa Mell poseerde op het vliegveld van New York graag voor de fotogra fen, toen zij Amerika aankwam om op Broadway in de musical Mata Hari" een hoofdrol te ver tolken. In het vliegtuig, waarmee Mari sa op Kennedy Airport landde, zat ook Claudia Cardinale. Die vloog echter door naar Hollywood, ivaar zij een film gaat maken. DIERENPARK WASSENAAR IN ZWOLLE Na t.v.-uitzending scheldpartijen per telefoon (Van onze Zwolse correspondent) Tal van figuren uit het Zwolse po litieke leven laten zich dezer dagen met het oog op de woensdag te hou den gemeenteraadsverkiezing, die noodzakelijk is in verband met de opheffing van de gemeente Zwoller- j kerkspel, voor radio en tv horen en 1 zien. Woensdagavond was de PSP-tele- visieuit zending aan Zwolle gewijd en lijstaanvoerder G. van der Brug ver telde van zyn ervaringen als raads lid. Aan het einde van die uitzen ding werd het telefoonnummer van de heer Van der Brug gegeven met de mededeling, dat men hem vanaf dat moment kon bellen. Zijn erva ringen daarvan zijn zonder meer af schuwelijk. De uitzending was nog niet eens afgelopen of zyn telefoon rinkelde al. „Schoft" was het enige, dat hij hoorde. Op dat ene telefoon tje zyn er bijna veertig gevolg en steeds opnieuw klonken de grofste beledigingen en dreigementen. Gister ochtend kwart voor zeven werd de telefonische scheldkanonade voortge zet. Toen de heer Van der Brug om half acht naar zyn werk ging was hij al vier maal uitgemaakt voor al les wat mooi en lelijk was. Zijn vrouw kreeg in de loop van de dag nog vijf soortgelijke reacties. „Er zyn mij heel nare dingen over mijn gezin gezegd. Het waren bele digingen van de smerigste soort", al dus de heer Van der Brug, die daar naast ook vriendelijke reacties had gehoord en vragen beantwoord. programma Jt VOOR VRIJ DA NCRV: 18.00 Met band en plaat voor u paraat: gevar. platenprogr. 18.55 Op het woord af, praatje. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 R.V.U.: De romanschrijfster Rose Cro- non en Maria Rosseels, door Bernard Kemp. NRU20.00 Oude muz. (gr.) weekoverz. 22.25 tlegangers. 22.05 Humanistisch Verbond. door Th. Polet. 22.30 Nws. 22.40 Volks- ii-magazlne. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 398 n 20.00 Nws. 20.05 Chan- 5 ritournelles. 20.45 Het in zicht, lezing. VARA( 21.00 Stereo: Semi-klass. VOOR ZATERDAG 24 JUNI Hilversum 1. 402 m. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Stereo: Klass. grammuz. Nws. 7.32 Geestelijke liederen. 7.55 rlngclub: vacantietips; 9.35 Waterstan- Hllversum 2. 298 m. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgym. 7.20 Soc. strijdl. 7.23 Lichte grammuz. VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nws. 8.10 Lichte gram.muz. (8.30-8.35 Van de voorpag., persoverz.) 9.40 Fan- nws. 13.00 Nws. 13.10 VARA-Varia. 13.15 Tijd voor teenagers. 14.15 Uit laat: progr. voor twintigers. 14.55 Radio Jazz Magazine. 15.35 Ritmisch ir. 3: H" 16.02 Oosteuropese 1 'e gram.muz. 17.05 .7.30 Radloweekjour Hilversum 3. 240 n wenken en wetenswaardigheden. 13.00 Nws. 13.02 Tlenerama. (14.00 Nws.) 14.30 Ramblers Radio Reprises .15.00 Nws. 15.02 Mod. Amerikaans amuse- 7.15! (ADVERTENTIE) r een zee.... van verrukkelijke mogelijkheden met ONDUt haringfilets in de fijnste sausen vtskonserven show: sport en lichte r TELEVISIEPROGRAMMA'S 15.34 Weekjournaal met titels voor slechthorenden. NCRV: 16.00 Onder de loep. filatelistisch allerlei. 16.20 Rodeo: progr. 19.45 Rep. dag te Hannover. NCRV: 20.20 Att Londen, showprogr. 21.30 Avondslul- tlng. TROS: 21.40 Een beetje Tam-Tam maken, gevar. progr. NTS: 22.45 Jour naal. 22.50-23.10 Filmverslag van de TT-races te Assen. Nederland II NTS: 20.00 Nws. In 't kort. VARA: 20.05 Mrs. Thursday, TV-film. 20.55 Achter het i PROGRAMMA ie 4e lijn) van 18-2 vrijdag 23 juni 1967. I. Zoltan Kodaly. Dans Orkest o.l.v. Ferenc Fricsay Jaromir Weinberg) RIAS Symphouie Dudelsackpfeifer" Pol- III. Bedrich Smetana „De Verkoch te Bruid" (3e bedrijf: 51 min.) Komi sche opera in 3 bedrijven op tekst van Karei Sabina. Plaats en tijd van han deling: Een dorp in Bohemen in het midden van de 19e eeuw. Uitvoerenden: Vekoslav Yanko. bari ton (Kruslna, een boer); Bogdana •-sopraan (Ludmilla, zijn Vilma Bukovetz. hun dochter); grondbezitter); cal, huwelijksmakelaar)Slavko Shtru- Sonia Orkest groep relzi Kochevar, seres); Mlrko Chernigoj, komediant); Verder: Kooi van de Sloveense Nationale ÖperaLlu- bljana: Dirigent: Dimitrl Gebré. IV. Antonin Dvorak, l. Uit Ru- salka" Balletmuziek (5 min.). Philhar- monlscvh Orkest van München o.l.v. Heinrich Hollreiser. 2. Slavische dan sen op. 46 (30 min.), nr. 1 in C gr t nr. 2 in e kl. t. nr. 3 in As gr. 8 4 in F. gr. t. nr. 5 in A g - 7 in c kl. i g kl.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5