aadsleden tonen waardering oor recreatiebeleid B. W. 4ater en elektriciteit worden Wassenaar duurder VEN KLACHTEN MEER OVER DUINRELL ais I nslS PIET v. ECMOND CONCERTEERT HEDENAVOND CNV en NKV willen uurloonactie bredere bestemming geven it re,' Nieuwe richtlijnen gemengd huwelijk Opnieuw brand in de Moeder Gods kerk Eerste paal voor 70 woningen Met fietsje gevallen mo 20 JUNI 1967 tiLix/dCii DAGBLAD dan de helft van de drie de Wassenaarse gemeente- deravond vergaderden, werd tan een discussie naar aan- C11 ran vragen, die de heer A. EHijn der Klaauw (KVP) had over propagandistische acti- de V.V.V. Wassenaar en ontwikkeling camping en re entrant Dulnrell. sgen werden door burgemees- fethouders zeer uitvoerig be- ïr i- Uit de discussie, die daar- ie bleek een heel wat wei houding van de raad ten van de ontwikkeling van dan tijdens een debat in de ^vergadering van december EIU er ernstige klachten wer- t. Het bezoek dat vele raads- ilangs op uitnodiging van de n Zuylen van Njjevelt aan lng en het recreatiecentrum gebracht, heeft kennelijk rend gewerkt! 36 schouwd als een gemeente, die zeer in het bijzonder geschikt is voor dag- weekendrecreatie. Daarnaast meent men, dat Wassenaar een be langrijker rol dan thans zou moeten gaan spelen ten aanzien van de ver- blyfsrecreatie (kampeerterreinen) De behoefte aan recreatieterreinen is zo groot, en de mogelijkheden om de benodigde extra recreatieruimten te vinden zijn zo klein, dat burge meester en wethouders op het stand punt staan, dat Wassenaar zich aan de haar toebedachte taak niet zal mogen en kunnen onttrekken. Daarbij zal het gemeentebestuur echter nimmer de primaire functie van Wassenaar als woongemeente uit het oog mogen verliezen. Functie in antwoord op de vagen >r Van der Klaauw zeggen ester en wethouders, dat zij standpunt staan, dat de ge- Wassenaar een primaire beeft als woongemeente, doch daarnaast ongetwijfeld ook heeft in het kader van de Deze laatste taak is de ge- egedacht in diverse rappor- e Rijksdienst voor het Plan, van de regering er. rovinciale raad voor de re- fassenaar wordt daarin be- w irgerlijke Stand LEIDEN idi 'lmon. z. v. T. G. Barthen en heffer; Jeannette Cornelia C. H. J. van INGEN mlna, d. v. P. W. van der Wassenaar; Susanne, d. v. Plas en C. A. van Duijven- lartlnus Josef Jan, z. v. J. ren en M. Oudshoorn; Mar- t, z. v. N. Fekkes en H. K. A. iornella Sophia Theresia, d. Vlaming en C. H. M. Verkleij; argaretha Maria, d. v. J. L. en H. B. Siebelink; Fran- nannes, z. v. A. W. van San- A. M. van der Voort; Anja d. v. G. Haasnoot en H. M. Marcellius Gerardus Andreas, Driessen en A. G. Bugel; Theodoor, z. v. J. H, Burer en n; Judith Claudia, d. v. D M. Homan; Antonius Theo' J. A. M. Blom en C. J. M. Elisabeth Clasina Maria, d. imskerk en Q. J. M. Zonne- GETROUWD llulder en M. Hartevelt; F. J nan en H. Vijlbrief; T. J. H. if W. R Schotanus; A. G. Pos A loolj: L. W. H. Pak en W. J. ui. d van veggel en C. M. 5! Kei L. van Duin; F. J. E. Ass' jaar, man; W. Vrijburg, 70 W. J. Steeneveld, 66 jaar, 3. Teijn, 64 Jaar. man. 5 lirgerlijke Stand ld laar: Geboren: Nathalie G.. LI OVERLEDEN E., d. v. G. J M. Holst en C. J. M. van Brecht; tja M.. d. v. P. J. Barten en tan den Brink. trouwd: F. H. Hensel en M. C. Wl tn Haag); J. Haasnoot en M. Delft; P. Bloot en J. M. B. Berg; J. van der Moolen (Vel- I. M. Prins; W. J. Lammeree lun) en J. van Kelmpema; C. ten (Voorschoten) en A. W. i; J. K. Broer (Alphen aan A. Visser. "tea: A. J. A. G. van Beek t van Velzen; E. Altorf en W. neveld; A. van den Boom en 1. van Veen; J. P. Ruijgrok C. Oudshoorn; W. L. A. Ede- J M. van Leeuwen; P. T. C. "It en C. J. Groenewegen; C. van Dam en G. C. C. Belt- van der Zwan- van Jaar; F. J. J. J. Weerheim, 16 jaar; J. Muilwijk, 69 Jaar; dit; 'i ro o°; Wed. N. J*. Pouderoijen- Hert- Jr; A. J. Kurvink, 56 Jaar; H. 4se- de Wit, 71 jaar: C. H. fen- van Harten, 60 Jaar; H. I Grlem. 62 laar; J. H. P. Am- Jaar; w. C. Duljndam, 61 owe bejaardensoos morgen open atlatief van de afdeling Was- van de Katholieke Bond van v Jen wordt met ingang van •middag elke woensdag van 5 In gebouw Sion aan de Vio- b! [eg een sociëteitsmiddag voor gehouden. Ofschoon het gaat van de Kath. Be is er vanzelfsprekend ?«gang voor niet-katholieken. '■a "eester mr. W. J. Geertsema 6 nieuwe sociëteit openen. Bezwaren Het college is niet van menin», dat de ontwikkeling van de recreatie in Wassenaar in het algemeen tot dus verre een ongewenste richting is uit gegaan. Wat de ontwikkeling op het land goed Duinrell betreft is het college van mening, dat deze in de lijn ligt van een evenwichtige afweging van enerzijds de dringende behoefte van inschakeling van dit landgoed bij de provincie en anderzijds het bijzon dere karakter van deze gemeente. Dat wil niet zeggen dat het college in alle opzichten gelukkig is met deze ontwikkeli ng. Het college heeft er beztyaren tegen dat veel tenten en ravans duidelijk zichbaar zijn vanaf de weg, zowel langs de Katwijkse- weg als in de buurt van de Jagers laan. Aan de eigenaar is dan ook de verplichting opgelegd tot een snelle intensieve beplanting langs deze grenzen van zijn, terrein over te gaan. Andere bezwaren richten zich tegen bepaalde gebouwen, die op het terrein voor de vaste standplaatsen zijn opgericht en die verwijderd zul len moeten worden. Ook zijn er be zwaren tegen de dansavonden in de Schaapskooi en de kantine, die ook door niet-kampeerders werden be zocht en ongewenste elementen naar Wassenaar trokken. Wat dat laatste betreft is een aantal maptregelen ge nomen. De heer Van der Klaauw zei in de discussie, die na de beantwoording van zijn vragen volgde, dat hij ak koord kon gaan met de zienswijze van het college ten aanzien van de taak die Wassenaar op het gebied van de recreatie te vervullen heeft. De heer Van der Klaauw meende dat geen verdere uitbreiding van camping moet worden toegestaan. Zeer afwijzend stond hy tegenover de bevordering van het toerisme naar Wassenaar door de VVV. Hij achtte dat in strijd mee het karakter van Wassenaar als woongemeente. krijgen, maar op een bescheiden wij ze een informatieve taak vervult. Wat de toegankelijkheid van de Schaapskooi voor de Wassenaarse jeugd betreft; het Is op uitdrukke lijk verzoek van de politie dat in het seizoen de dansavonden alleen zijn. Er wordt door het ollege ge werkt aan mogelijkheden voor de Wassenaarse jeugd in andere loka liteiten. Voordat de raad zich zette aan deze bespreking werd in een vlot tempo een aantal andere voorstel len afgehandeld. Enkele maatregelen inzake de bezoldiging van het ge- meentepersoneel werden goedge keurd. Tegen de verhoging van de elektriciteitstarieven, zoals die door B. en W. waren voorgesteld, wer den bezwaren aangevoerd door de heren A. J. M. van Gooi (KVP), A. C. Duijvestijn (KVP) en A. Lod der (Boerenp). Beide eerstgenoem de sprekers vonden het niet nodig tot tariefsverhoging over te gaan zo lang de bedrijven nog een winst ma ken van 5% van de omzet. Wethouder S. J. van den Bergh wees er op, dat Wassenaar wat de electriciteitstarieven betreft, gebon den is aan een cotract met Lei den. Zou de verhoging niet door gaan dan zou de 5% winst niet wor den gehaald. De resultaten van het bedrijf over 1967 vallen tot dusverre tegen. Met de stemmen van de drie genoemde leden tegen werd de ta riefsverhoging tenslotte door de raad Gezeur De bekende Amsterdamse organist Piet van Egmond zal hedenavond om acht uur in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat in Katwijk aan Zee de serie zomeravondconcerten, die geor ganiseerd worden door het Orgelco mité Katwijk aan Zee, openen. Piet van Egmond zal een programma van bekende orgelwerken uitvoeren. Het ls de enige keer, dat men hem dit seizoen ln Katwijk zal kunnen be luisteren. aanvaard. Stilzwijgend ging de raad I akkoord met een geringe verhoging j van de watertarieven. De raad stemde in met een nieuw j systeem voor de meteropneming en de incasso ten dienste van de ge meentebedrijven. Voortaan zal de meteropnemer tweemaal per vier maanden komen en zal maandelijks of tweemaandelijks een nota aan de verbruiker worden aangeboden, die het gehele jaar door even hoog zal zijn. Aan het einde van het jaar zal dan een verrekening volgen. Doorstroming Een doorstromingsregeling met j het oog op het vrijmaken van gro tere goedkopere woning werd door de raad aanvaard na een korte dis cussie. Er zijn voor het toekennen van premies geen vaste richtlijnen voorgesteld. De bedoeling is, dat burgemeester en wethouders, in overleg met de huisvestingscommissie de aanvragen zullen behandelen. Naar aanleiding van de mededeling over het aanwij zen door de minister van het Dorps plein met omgeving als beschermd dorpsgezicht hield ir. M. Elion een beschouwing over het komplan. In dit komplan was een van de grond gedachten een vergroting van het Plein en een verbreding van enkele wegen naar dat Plein. Nu het Plein in dezelfde vorm moet worden ge handhaafd zal het komplan naar zijn mening opnieuw op de helling moeten komen, met name om te zien of de voorgenomen verbreding van enkele wegen nu nog wel zin vol is. De raad besloot van de be slissing van de minister niet in be roep te gaan bij de Kroon. Naar aanleiding van vragen van de heer C. E. van den Berg over grootse plannen van de Rijkswater staat met het viaduct en de Rijks straatweg (welke vragen in de vol gende vergadering zullen worden be antwoord) kwamen twee telegram men binnen van de Vereniging van Vrienden van Wassenaar en van de Buurtvereniging Wassenaar-zuid. In beide telegrammen wordt ongerust heid uitgesproken over de plannen van Rijkswaterstaat en wordt aan gedrongen op openheid in de lichting. President Nasser (midden) i de geboortedag van de profeet I samen met de vice-presidenten El Mohammed in de moskee El Sjafei (links) en Moheddin Hoessein in Cairo. (rechts) tijdens de viering van I (Van onze Haagse correspondent) De twee confessionele vakcentrales, NKV en CNV, krabbelen terug op hun aanvankelijke steun aan de uurloonactle van het Nederlandse bedrijfsleven aan Israël. Het NVV de grootste en algemene vakcen trale, handhaaft het oorspronkelij ke standpunt onverkort. Het Christelijk Nationaal Vak verbond wil nu weer in de Stich ting van de Arbeid —het orgaan waarin werkgevers en werknemers samenwerken —gaan praten om te komen tot een meer algemene uurloonactie voor het Midden-Oos ten. Het wil wel de actie voor economische hulp aan Israël voort zetten, maar wil binnen hetzelfde bestek ook degenen, die dit doel Omstreeks kwart voor zeven fond is een zonnescherm van •raat van het St. Elisabeth- tois aan de Leidse Hooigracht leraakt, vermoedelijk door voorbijganger er een bran- Sgarettepeukje op gooide. De heeft het vuur gedoofd. 18 Hoi Mevrouw E. M. A. Slot-Schou ten (Prot. Chr.) prees liet beleid van B. en W. ten aanzien van de recra- tie. In de begrotingsvergadering van december, waarin ook over Duin rell is gesproken, hebben wjj al dus mevr. Slot alleen maar wa egoïstisch gezeurd over tenten en wa gens die zichtbaar waren vanaf de weg zonder ons te realiseren hoe groot de behoefte aan recreatie in de vrye natuur is onder de stedelingen die op flats wonen. Ook mr. J. E. J. Hemmes (VVD) sprak over de behoeften van vele tienduizenden aan recreatie in de vrije natuur. Het beleid van het col lege noemde nij bijzonder goea. Woorden van waardering sprak hij ook over de grote bereidheid van de eigenaar van Duinrell als het gaat om hinder te voorkomen. De heer A. Lodder (Boerenp.) zei geen enke. bezwaar te hebben tegen de ontwik keling op Duinrell. Het enige is, dat bepaalde gedeelten van de camping nog aan het gezicht moeten worden onttrokken. De heer A. J. M. van Gooi (KVP) sprak nogmaals zijn vertrouwen uit in het beleid van burgemeester en wethouders. De heer C. E. van den Berg (KVP) vroeg burgemeester en wethouders met de meeste spoed te zorgen voor een afscherming van de nog zichtbare gedeelten van de damping. Ook de heer L. G. Oos terling deed dat verzoek. Hij en de heer P. A. C. ten Hengel (Boerenp) pleitten ervoor de Schaapskooi ook toegankelijk te stellen voor de Was senaarse jeugd, die in de gemeente weinig gelegenheid vindt voor dans avonden e.d. De heer D Bloemendal (Pv.d.A.) achtte de klachten die wel over Duinrell worden gehoord overdre ven. Informatief Burgemeester mr. W. J. Geert sema ging uitvoerig in op de ge maakte opmerkingen. Hij toonde zich er verheugd over dat de gehele raad instemt met het standpunt van bur gemeester en wethouders over de taak van de gemeente Wassenaar t.a.v. de recreatie. Wat de V.V.V. betreft zei de voorzitter, dat deze geen wervende activiteiten ontplooit om toeristen naar Wassenaar te Zwemwedstrijden lagere scholen Zaterdagavond om 7 uur zal in het sportfondsenbad aan de Prinsenweg het jaarlijkse zwem toernooi voor de j lagere scholen van Wassenaar wor den georganiseerd. De organisatie is I dit jaar in handen van de sportver eniging WIK. Er zal gezwommen worden om verschillende wisselbe- i kers. Juniorentoernooi „Blauw Zwart" Zondag houdt de Wassenaarse RKSV „Blauw Zwart" op haar ter reinen aan de Dr. Mansveltkade het jaarlijkse toernooi voor A-junioren. Dit toernoozletsluihtstuwrdenak o Dit toernooi zal het sluitstuk worden van een serie voetbalontmoetingen, waarmee Blauw Zwart ook dit jaar weer veel eer heeft ingelegd. Aan het toernooit zullen 16 elftal len deelnemn n wel twee elftal len van de volgende verenigingen: Lenig en Snel, DOCOS. Wihelmus, RVC, Bodegraven, Roodenburg, Nep- tunus en Blauw Zwart. Om 11 uur zal de muziekvereniging Excelsior op het terrein een muzikale show ver zorgen. Om half 12 heeft een vlag- genparade plaats en zal de burge meester van Wassenaar, mr. W. J. geertsema het toernooi met een toe spraak openen. Om 12 uur beginnen dan de wed strijden. In het toernooi voor le A i- elftallen worden de finales om 16.30 uur gespeeld: in het toernooi van de A 2-elftallen zijn de finales om 15.45 uur. Er zullen in totaal 32 wedstrij den worden gespeeld. partners, zo is wel gebleken. In de JVd'lvCrBcIcl lliet de &rote Steden in het westen van het I land zal van de gemengde gehuwden ongeveer 97 procent door de rooms- predlkant bevoegd I kath°heke kerk kunnen worden af- r geschreven. (Van onze correspondent) Wanneer de circa 1200 hervormde kerkenraden in Nederland binnenkort richtlijnen ontvangen hoe te hande len by de kerkelijke inzegening van bepaalde gemengde huwelijken, met name tussen hervormde en rooms- katholleke partners, dan zal dat geen werkstuk zijn dat met grote vreugde door de Generale Synode van de kerk is aanvaard. Integendeel, het is een stuk, waar van men zou kunnen zeggen dat het uit de nood is geboren. De Synode leden wilden vannacht, toen de door prof. dr. A. J. Bronkhorst opgestelde richtlijnen aanvaard werden, de dui zenden jongeren die jaarlijks in het wankele gemengde huwelijksbootje stappen niet in de steek laten. Van daar de nieuwe richtlijnen, waarvan men van harte zei te hopen, dat ze maar tijdelijk zullen zijn. Ze hou den in dat in bepaalde gevallen ker- keraad en predikant medewerking aan een huwelijksdienst met een rooms-katholieke priester kunnen verlenen. Van rooms-katholieke kant wordt van de partners sinds 1917 de belofte geëist de eventuele kinderen rooms katholiek te dopen en op te voeden. Dat is voor protestantse partners in kerkelijk gemengde huwelijken een onverdraagzame zaak; in toenemen de mate, ook van rooms-katholieke Voorschotense brandweer blijft wacht houden Bij laswerkzaamheden aan het dak van de in aanbouw zijnde Moe der Godskerk aan de Baron Schim- melpenninck van der Oyelaan in Voorschoten is gistermiddag opnieuw brand uitgebroken. In tegenstelling tot de brand op 17 juni j.l. was er ditmaal alleen waterschade. Omstreeks half vijf werd de Voor schotense vrijwillige brandweer ge alarmeerd voor een brand, ontstaan bij laswerkzaamheden ten behoeve van de vervanging van een verbran de balk. Hoewel de uiterste voorzich tigheid werd betracht, kon men wegspringende vonkjes niet vermij den. Door snel ingrijpen van de brand weerlieden en van het bij de bouw van de kerk betrokken personeel werd de brand met enkele nevel- stralen in de kiem gesmoord. Met 't oog op de beide branden zijn strenge beveiligingsmaatregelen getroffen. Zolang de laswerkzaamheden nog niet zyn voltooid, zullen leden van de brandweer toezicht uitoefenen. geschreven. Kernpunt van de richtlijnen is ar tikel 10: „wy menen in die gevallen, waarin van rooms-katholieke zijde van de niet-rooms-katholieke geen beloften worden geëist, die voor hem in geweten onaanvaardbaar zouden moeten zijn en op een verloochening van een eigen christelijke belijdenis zouden neerkomen, te mogen advise ren om aan een verantwoorde rege ling van een gezamenlijke huwelijks sluiting uw medewerking niet te ont houden". De synode zegt dan dat het haar gewenst voorkomt in dit verband te onderstrepen dat het niet de predi kant, maar de hier bevoegde kerke- raad. respectievelijk wijkkerkeraad is, die hier een beslissing heeft te nemen. De plaats, waar de huwe lijksdienst zal worden gehouden en de vaststelling van het aandeel van de predikant enerzijds, de priester anderzijds in deze dienst, blijkt op verschillende manieren te kunnen worden geregeld, zo meent de Sy node. Een dergelijke regeling dient in onderling overleg tot stand te ko men. Gebleken is dat hierbij weinig moeilijkheden behoeven op te treden, indien er wederkerig respect voor de normale regels en gebruiken van de andere kerkgemeenschap mag wor den verondersteld. Het komt de Synode echter onge wenst voor, dat de huwelijksdienst zal worden besloten met een viering van de mis, zeker indien daaraan ook door de aanwezige leden van de hervorm de kerk zal worden deelgenomen. Deze mis, die vroeger bij een ge mengd huwelijk vrijwel nooit aan de orde placht te komen, is niet nood zakelijk v erbonden met de rooms- katholieke huwelijksplechtigheid. LEIDERDORP Omstreeks half twaalf vanochtend heeft mr. H. Wagenvoort, directeur van het Bedrijfspensioenfonds voor de Metaalindustrie, de eerste paal geslagen voor een complex van 70 a-premiewoningen aan de Van Poel geestlaan, tegenover de gereformeer de kerk, in Leiderdorp. Het college van burgemeester en wethouders, de directeur van gemeentewerken en de architect, de heer J. A. v. d. Berg uit Den Haag, waren bij de plechtigheid aanwezig. te beperkt vinden in staat stellen hulp te verlenen aan de Arabische slachtoffers van de oorlog. Desge vraagd zei men ons bij het CNV, dat men het bij een eventuele uit voering van dit nieuwe plan als een eerste voorwaarde zou beschou wen. dat de gelden die voor deze verschillende doeleinden worden bijeengebracht, strikt gescheiden worden gehouden. Het Nationaal Katholiek Vakverbond blijkt ongeveer eenzelfde mening te hebben. Daar ziet men evenwel niet hoe een meer algemene hulp aan het Midden-Oosten moet wor den uitgevoerd. Maar desondanks zegt het NKV „enkele aantekening en te plaatsen", bij de uurloonac tie. De actie moet een menslievend karakter krijgen, aldus het NKV. Initiatieven heeft deze vakcentra le echter niet. Het blfjkt dat in NKV-kringen d e mening opgeld doet dat de vertegenwoordigers zich in de Stichting van de Arbeid hebben laten meeslepen ln een roes. Bij het NVV, vindt men de veronder stelling in een roes gehandeld te hebben, belachelijk omdat de ver tegenwoordigers zich niet laten be- invloeden door een toestand van het ogenblik. Met een dubbele ac tie, zo zegt het NVV, zullen beide mislukken. „Wij moeten nuchter en zakelijk Israël steunen". Het NVV ziet daarnaast wel een taak van de gehele vrije wereld al het menselijk leed in het Midden-Oos ten te verzachten. Een 3-jarige Leidse peuter kwam gisteravond in de Voorstraat met zijn fietsje zo ongelukkig te vallen, dat het ventje zijn rechteronderbeen brak. De E.H.D. bracht het kereltje naar het Academisch Ziekenhuis. Hoofdlijnen ruimtelijke ordening De regering aanvaardt de hoofd lijnen van de tweede nota over de ruimtelijke ordening in Nederland als uitgangspunt voor haar ruimtelijk beleid. Dit heeft Ir. W. F. Schut van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Or dening namens de regering aan de Tweede Kamer medegedeeld naar aanleiding van de vorige week tij dens een vergadering van da Kamer gestelde vraag, hoe de huidige rege ring over die nota denkt. een betere spreiding van be volking en werkgelegenheid over het land (zoals ook in de regeringsver klaring is vermeld).: de bevordering van de uitstra ling van de Randstad naar buiten; de bevordering van een zodanige stedelyke groei, dat binnen de ste delijke gebieden een verscheidenneid van woonmilieus tot ontwikke ling kan komen (de bevordering van stadsgewesten en van de „gebundelde deconcentratie").; het behoud van open ruimten tussen de stedelijke zones en stadsge westen en de ruimtelijke structuurschets voor Nederland omstreeks 2000. Met de aanvaarding van deze hoofdlijnen als uitgangspunt acht de regering echter op sommige essentië le onderdelen nog nader onderzoek noodzakelijk. Het gaat met name om onderdelen als de kosten, de fi nanciering en de fasering. Daarin 'i meer inzicht nodig terwillen van een juiste afweging van 't. beleid. Voorts dienen op sommige punten nog na dere studies te worden verricht. ZOETERWOUDE Programma van oranjefeesten De oranjefeesten in Zocterwoude-, Rijndijk zullen worden gehouden op donderdag, vrijdag en zaterdan op het gemeentelijke terrein langs de Oranjelaan. Het feestprogramma, opgesteld door het Oranjecomité be gint donderdagavond kwart over ze ven met een kinderoptocht van De Jong's machinefabriek naar het feestterrein. Om 6 uur zal op het terrein van genoemd bedrijf een ju ry prijzen toekennen in de verschil lende groepen. Om 8 uur zal de stoet op het feest terrein arriveren, waar de voorzit ter van het organiserende comité het feest officieel zal openen. Hierna zal burgemeester J. A. Detmers een toe spraak houden. Tevens zal de uit slag van de optocht worden bekend gemaakt. De kermisvermakelijkhe den zijn deze dag geopend tot 24.00 uur. Vrijdag zal de kermis toegangeljjk van 14.00 tot 24.00 uur. Voor 's- avonds 7 uur staat op het progTam- boegsprietlopen over de Meer burg er Wetering aan de Laan de Goede Herder- Zaterdagoachtend om 10 uur zul len de kinderspelen beginnen met wedstrijden in „vlaggetje steken", „was ophangen", „op reis'„ringste ken op de fiets", „zaklopen", krui wagenrace" .langzaamaan op de fiets', en „tobbetje steken". De ker mis zal deze dag geopend zijn tot 24.00 uur. Aan de kinderoptocht zal medewerking worden verleend door de drumband „De Rijn-Tambours' eb de Paulusband (Leiden). Marktberichten AALSMEER. 19 Juni Bloemen veiling: William Sim 18-23, roze Sim 14-18, white Sim 17-22, G.J. Sim 14- 19, Dusty Sim 16-21, Gemengd 15-21, Orchid Beauty 35-46, Harvest Moon 22-30. Arthur 14-19. Tangerine 28-26, Shocking 14-18, Keefer 20-27, Super Star 23-30, Roselandia 19-13, P. van Aalsmeer 6-8, Geh. Dul6berg 15-21. Carta 33-45, Dr. Verhage 17-22. C. Pechtold 8-11, Tawny Gold 10-14, Baccara 35-45, Pink Sensation 14-18, Zorina 16-22, Carol 10-14, Garnet 10- 13. Nymph 30-35, T. Bright 18-26, Cir cus 17-24, Valeta 17-27, Chrys. gr. bl. en mid. gr. 60-70, Chrys. tros per bo« 240-290, Fresia 140-165, Gerbera 50- 67, Iris 100-135, Lathyrus 40-60, Le lies kelk 45-54, id. tak 140-190, Col- vlllei 280-350, Gladiolen 300-420. Asp. Plumosus 140-170. RIJNSBURG. 19 juni Bloemen veiling: Fresia's Golden Yellow 85-135, Snow Queen 130-175, Pimpernel 65- 125. White Swan 125-175. Stockholm 75-125, Chrysanten Lyona 200-250, In- rlanapolls 280-330, Tokio 230-280, Dui zendschoon 25-80 per bos. Korenbloe men 200-250. Zinnia 350-450, Witte Margrieten 250-350 per 100. Rozen Carol 6-9. Garnet 6-9, Baccara 25-45. Am. Anjers: Arthur 9-18. Esperance 11-21, Dusty 9-16, Farah Dibah 10-21, Wltte Sim 12-17, Rode Sim 11-16. Roze Sim 12-18. Carry Sim 12-19. G.J. Sim 10-17, Vlolieren 10-20. Anthurlum 90-170. Colvillel 15-30. Gerbera 12-28 per stuk Groenteveiling; bospeen 41-76 bos uitjes 30-36, peterselie 35-45, bonen kruid 15-17, radijs 25-35 per bosje. 27-120. andijvie 15-46. bic st. I 68-97, id. 2 16-70, komkommers p. st. 17. kroten per bos 25, sla per st. 5-14, sla-uien 38-59, snijbonen 160-240, spinazie 71-84, spitskool 26-34, tomaten per bakje van 6 kg 4.60-5.50, uien per bos 14-18, uien per kg 31-48. radijs per bos 26-30, peterselie per bos 46. krulpeterselie per bos 41-49. selderie per bos 25-32. bonekruid per bos 16. Aanvoeren: waspeen 12.000 kg. bospeen 8.400 bos. bloemkool 1.500 stuks, sla 39.000 stuks. BODEGRAVEN, 20 Juni Kaas markt: aanvoer 67 partijen. Prijzen, le kwal. f 3.41-3.51. 2e kwal. f3.30- 3.40. extra kwal. f3.90. Handel kalm. ROTTERDAM. 20 Juni Veemarkt aanvoer totaal 2873. weekaanvoer 4445 vette koelen of ossen 110. gebrulks- vee 476. vette kalveren 320. eraskal veren 40. nuchtere kalveren 1370, var kens 7. paarden 19. veulens 3. scha pen of lammeren 62. weldelammeren 442. bokken of gelten 24 stuks. Prijzen (extra. le. 2e en 3e kwal): vette koeien (ct per kg) 445-470. 400- 425, 355-370. 330-345. vette kalveren ld. 270-280. 255-265, 230-250. stie ren ld. 380-435, worstkoelen ld. 320- 340. kalf- en melkkoeien (in gids per stuk) 1076-1550. vare koelen (ld) 800-1300. vaarzen ld. 750-975. pin ken ld. 675-700. graskalveren ld. 400- 555. nuchtere kalveren (ct per ke) 160-175, mestkalveren (gids p. st.) 95- 175, schapen ld. 100-125, weidelamm. ld. 90-110. Handel: aanvoer vette koeien ge- meer. rustig, iets gedrukt; vare koeien als vorige week, stil. niet geh. prfjsh vaarzen en pinken matig, lui, vooral niet hoger; graskalveren onveranderd, matig, onveranderd: vette kalveren ruimer, redelijk, als vorige week. nuchtere kalveren iets kleiner, leven- i zuiglamm. kleiner, tamelijk.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9