V oetbal in de V S is kermis KNSB en KNWU 'delen' de Van Tuyll-beker Sprintzege Hamelink ADO-voorzitter Nico de Doelder: Tennis- titels district Altig en Merckx niet in Tour de France ADO won Davis Cup Explosie Koopmans geschorst PAGINA 6 LEIDSCH DAGBLAD (Van onze correspondent) Heeft de voetbalsport enige kans om ook in Amerika populair te worden? Nico de Doelder, algemeen voorzitter van A.D.O. gelooft er (nog) niet in. Teruggekeerd na vier weken San Fran cisco, Houston, Cleveland en New York is hij tot een belangrijke conclusie gekomen: „Er bestaat in de Verenigde Staten absoluut geen oprechte interesse voor het voetbal. Hier in Nederland is die als het ware aangeboren, in Amerika ziet men een voetbal wedstrijd louter en alleen als een kermisgebeuren dat zoveel mogelijk geld moet opbrengen". Een gevolg daarvan is dat het spektakel tijdens een wedstrijd belangrijker is dan die wedstrijd zelf. De door Amerika toerende A.D.O.'ers hebben dat in het toernooi van de United Soccer Association, de bond die door de F.I.F.A. als „echt" beschouwd wordt, duidelijk ondervonden. Nico de Doelder zegt: „de sfeer die voor en tijdens een wedstrijd wordt gekweekt door de man die via de geluidsinstallatie toelichting geeft is zodanig dat principiële punten van het voetbal min of meer worden aan getast. In de eerste plaats is het de bedoeling dat de thuisclub wint. Dat hebben wij in onze uit- en thuiswed strijden steeds gemerkt. In Houston bijvoorbeeld was het een compleet gekkenhuis. De ontmoeting met de Braziliaanse kampioen Bangu had vaak treffende overeenkomsten met een circusvoorstelling. De speaker gaf niet alleen toelichting op de spel regels, maar schreeuwde het publiek voortdurend toe dat het de thuisclub Bangu moest aanmoedigen. Een en ander ging gepaard met elektronisch vuurwerk op een gigantisch score bord dat gedurende de hele wedstrijd in bedrijf was. Als de Brazilianen in de aanval waren, werden de woorden „go-go" geprojecteerd en de 12.000 toeschouwers in het Astrodome brul den er dan vrolijk op los. Beging een van onze spelers een overtreding, dan verscheen het woord „out" op het bord en was iedereen van mening dat de betrokkene het veld moest verla ten. Dat zijn toch taferelen die tijdens een voetbalwedstrijd niet acceptabel zijn. Begrijpelijk vind ik het dan ook dat, mede door de zeer sletóhte lei ding van de absoluut niet capabele Amerikaanse scheids- en grensrech ter, de zaak volledig uit de hand loopt. Zeker als er zulke licht ont vlambare voetballers als Zuidameri kanen bij betrokken zijn". Premies Ook in voetbalwedstrijden moet dus in Amerika het showelement over heersen, waarbij 't maken van doel punten vanzelfsprekend hoogtepunten zijn. Dat hebben de organisatoren van het toernooi, dat naar schatting zo'n slordige tien miljoen dollar kost, goed begrepen. De premies zijn daar ook helemaal op afgestemd. Als bei de elftallen niet verder dan 0-0 ko men. is er van een premie geen spra ke. Volgens Amerikaanse opvattingen heeft de wedstrijd dan geen rende ment opgeleverd. De velden waarop de naar de Ver enigde Staten gelokte Europese semi- profclubs een extra centje verdienen, vormen een hoofdstuk apart. Voet balterreinen met accommodatie zijn er nog niet. Men beschikt alleen over baseballvelden en daar wordt op ge speeld. „Vaak ligt er midden op het veld een strook gravel en dat moet je dan maar voor lief nemen", glim lacht de heer De Doelder. Ondanks de lichtelijk bizarre om standigheden heeft A.D.O. kwalita tief goede wedstrijden gespeeld. Het Haagse gezelschap voelt zich in Amerika uitstekend thuis, temeer om dat de organisatoren wel goed be seffen dat de verzorging van de bui tenlanders uitstekend moet zijn. Puskas De Golden Qate Gales, de vereni ging uit San Francisco die ADO op het ogenblik vertegenwoordigt, maakt overigens serieuze plannen om als de Hagenaars weer vertrokken zijn op de gekozen weg verder te gaan. Vorige week heeft men de vermaarde ex-Hongaar Ferenc Puskas aange trokken als trainer-speler. Hij zal moeten bewijzen dat het mogelijk is om een Amerikaan goed te laten voetballen. Of dat inderdaad mogelijk is .zal volgens Nico de Doelder over een paar jaar blijken. Dan ook pas valt te bezien of de Amerikaan zijn aan dacht ook aan andere sportieve za ken als baseball en rugby wil Schen ken. Voorlopig ziet dat er niet naar uit. Het aantal toeschouwers bij de wedstrijden van de erkende en de „wilde" bond is zeer gering en be staat bovendien voor het grootste deel uit immigranten. Over de N.P.S.L. maakt in Amerika overigens veel minder druk dan in Europa .De meeste Ame rikanen weten niet eens dat er een „wilde" bond is. Voor hen bestaat er amper een verschil tussen de Pitts burgh Phantoms en de Golden Qate Gales. En als binnen afzienbare tijd I 8.39.203. Maurer fMO.23" Zivtiserse ronde Gianni Motta nieuwe leider I De Italiaan Gianni Motta heeft j door een overwinning in de tweede etappe van de Ronde van Zwitser land de leiding in de algemene rang schikking veroverd. De uitslag van de 110 km lange rit van Vaduz Silvaplana luidt: 1. Motta (It.) 3 u 44 min Hagmann (Zwits.) 3.44.58: rer (Zwits.) 3.46.01; marina (Sp.) 3.46.15; (Ned.) 3.51.20; 21. Post 3.51.35; 29. Huub Haring 3.53.32; 35. Tummers (Ned.) tens (Ned.) zelfde tijd; 58. Zilver berg (Ned.) 4.05.35; 59. De Roo (Ned.) 4.05.45; 60. Kloosterman (Ned.) z.t. de te verwachten fusie tussen de United Soccer Association en de National Professional Soccer League een feit is (de besprekingen daar over zijn reeds in een vergevorderd stadium), zal dat heel weinig verba zing wekken Wereldkampioen Rudi Altig zal niet aan de Ronde van Frankrijk deelnemen, die op 29 juni in Angers van start gaat. Enkele uren voordat de Duitse coureur zijn besluit aan de Duitse wielrenunie meedeelde had hij zich aan een grondig medisch onderzoek onderworpen, omdat hij tijdens wedstrijden in Parijs (afge lopen zondag) last had gekregen van een oude rugblessure. Op aanraden van de geneesheer, die het onder zoek instelde, ziet de wereldkampi oen nu af van deelneming aan de „Grande Bouclé" .Hij verzeker de echter wel dat hij op 3 septem ber zijn wereldtitel in Heerlen tij dens de wereldkampioenschappen op de weg voor profs zal verdedigen. Ook de jonge Belgische coureur Eddy Merckx, die dit seizoen zo glansrijk inzette met overwinningen in de wielerklassiekers Milaan-San Remo, Gent-Wevelghem en de Waal se Pijl, zal dit jaar niet deelnemen aan de Ronde van Frankrijk. De Belg had er de voorkeur aan gege ven inplaats van aan de Ronde van Frankrijk aan de Ronde van Italië deel te nemen, om zich beter te kun nen voorbereiden op de wereldkam pioenschappen. (Van onze tennismedewerker) Tot nu toe zijn er geen verrassin gen te noteren in de districtskam- pioenschappen enkelspel. Noch in de B-, noch in de C-afdeling .Of het zou moeten zyn de sterke tegenstand die Har Meijer van Unicum bood aan Roomburgs nummer twee, de hard hitter Jean Monod de Froideville. We kregen de indruk, dat Meijer eigenlijk verast was door de winst kansen die zioh onverwacht voor hem aandienden bij de stand 9—7 en 32. 4015 in zijn voordeel. Monod de Froideville, veohtjas als hij is, versaagde niet en won toch nog, 79, 63, 64. Kees Koole had het niet gemakkelijk met de Katwjjker R. Kemeling jr. zondag gepromoveerd naar de overgangsklasse B maar zijn spel was slimmer en beter qua techniek en al diende hij alle zeilen bij te zetten, hij won met 64, 86. Clubgenoot Harry Mulder had niet teveel vaart in zijn slagen voor Uni cums goed manoeuvrerende E. Mod derman. 75 6.4. In de dames B-afdeling wordt een halve competitie gespeeld door Co van Berge Henegouwen. Gertie Doo- renbos, Maureen van Glabbeek, An- nelies Heymans, Joly Overdijkink, mevr. Van RavenswaayClaassen, Annelies Roozenburg en Inge van ZuurenNijeboer. Tot de kansheb- sters rekenen wij Joly Overdijkink, Gertie Doorenbos en Co van Berge Henegouwen, terwijl Inge van Zuu renNijeboer nog wel eens voor sur prises zou kunnen zorgen. Gisteren verloor zij weliswaar op regelmatige wijze van Joly Overdijkink, 3—6, 36. maar aan haar spel was duidelijk te zien dat zij haar onzekerheid snel te boven zal komen. Een heel sterke indruk maakte gisteravond Foresca- tes Gertie Doorenbos in haar partij tegen Unicums Maureen van Glab beek. Laatstgenoemde speelde hele maal niet slecht, maar zij had een voudig niets in te brengen tegen de spreiding van forehand- en back handslagen van Gertie Doorenbos, die overigens ook aan het net van wanten weet. Het werd 6—1, 6—2 voor Gertie Doorenbos. Dat zal tegen Joly Overdijkink en Co van Berge Henegouwen een zeer interessante krachtmeting worden. In de dames C-afdeling draafde de kleine Mirjam Mulder naar een verdiende zege op K. Perquin, 64. 6—3. Verere uitslagen: HEC: A. v. d. Berg—J. Wielsma, 64, 62; P. KwestrooP. Klaver. 6—3, 6—0 DEC: M. TramperM. Geiznaart, I ongekende krachtsexplosie alle 8.41.20; 5. Van Schil 8.41.30; 19. Post 8.455.7; 20. Haast 8 46 22: 28. Huub Harings 8.47.54; 31. Tum mers 8.49.10; 38. Ottenbros H 52.27; 40. Jan Harings 8.54.26; 45. Karstens 8.56.41; 53. Zilverberg 9.00.37. 54. Kloosterman 90.0.47; 59. De Roo 9.04.20. Henk Nijdam was de enige renner ide in de tweede etappe opgaf, terwijl Lute na sluiting van de finishcon- trole binnenkwam en uit de strijd werd genomen. VERRASSENDE NEDERLAAG SANTANA De 20-jarige Zuidafrikaan Ray Moore heeft maandag in het toer nooi om de tenniskampioenschappen van Londen op de banen van de Queen's club voor een daverende ver rassing gezorgd, in de tweede ron de van het heren enkelspel zege vierde hij met 6-4, 6-2 over de Spaanse Wimblcdonkampioen Ma nuel Santana. Els Veentjer-Spruyt had beslist niet haar jour. Reeds in de eerste set van de eerste ronde van het da mes enkelspel moest zij bij de stand 11-3 in het voordeel van haar Ame- I rikaanse tegenstandster Kathleen I Harter de strijd wegens een verrek- j te beenspier staken. Tom Okker kwam een ronde ver- I der in het heren enkelspel. In de I tweede ronde schakelde hij de j Australiër Bill Bowrey in drie I sets uit: 6-3 3-6 6-3. Lidy Jansen j Venneboer kwam evenals Els Veen- tjer niet verder dan de eerste ron- j de in het dames enkelspel. Met 0-6, j 1-6 moest zij in de Engeise nummer I één, Ann Jones, haar meerdere er kennen. Ada Bakker heeft hel afgelo pen weekeinde in Liverpool de da- mesenkelspeltitel van net internatio nale Merseyside tennistoernooi ge wonnen. In de finale versloeg zij de Amerikaanse Alice Tym in twee stts: 6-3 6-3. Gisteren arriveerde op Schiphol een groep van achtwielrenners, die deze week vier wedstrijden op Nederlandse banen zullen rijden. Jan Derksen (rechts) bekijkt de fiets van Phakadze. Links op de foto Zwartepoorte. HENGELSPORT i de van Duim (KNWU) Nimmer tevoren was het be stuur van het Nederlands Olym- de mond van NOC-voorzitter jhr. pisch Comité voor een zo moei- \H. Avan Karnebeek vele loven- lijke keus gesteld bij de toeken- de woorden en ontvingen beiden ning van de Van Tuyll-beker als voor het jaar 1966. Er waren twee kandidaten: de Koninklijke Ne derlandse Schaatsenrijders Bond (Cees Verkerk, Ard Schenk en Stien Kaiser) en de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (Dol man, Groen, De Wit). Er werd gewikt en gewogen, tot tenslotte het besluit viel de prestatieprijs voor 1966 aan beide bonden toe te kennen. De heren H. Roos (KNSB) en commodore b.d. J. F. -5, 26, 6—3; M. Periseel—I. Klebe, 6—2, 61; E. GiberiusPh. Groene-1 wegen, 6Q, 61. De Davis Cup-ploeg van Ecuador heeft de Verenigde Staten uitgescha keld in de finale van de Amerikaanse zone van dit tennistoernooi. Nadat in het dubbelspel Guzman en Olvera de Amerikanen Graebner en Riessen met 06, 97, 63, 46, 8—6 hadden verslagen, waardoor Ecuador een 2—1 voorsprong nam, won Guzman in het derde enkelspel met 06, 64, 63, 06, 60 van Arthur Aske: 31. Ecuador komt nu uit tegen de win naarvan de Europese zone, Spanje ef Rusland. GEWICHTHEFFEN De 29-jarige Rucsische gewichthef- fer Leonid Shabotinskv heeft in de Bulgaarse hoofdstad Sofia met reldrecords in de zwaargewichtsklasse naar de historie verwezen. De Russi sche zwaargewicht uit de Oekraine kwam eerst tot een totaal van 590 wedvlucht Orléans. kilogram op de drie Olympische oefe- j Aantal duiven 268. Het Haagse ADO, dat in de com petitie van de erkende Amerikaan se „United Soccer Association" on der de naam San Francisco Gales speelt heeft in Lynn (Mass.) voor slechts 700 toeschouwers met 43 van het Ierse Shamrock Rovers ge wonnen. Bij de rust van deze ont moeting, die in de stromende regen- werd gespeeld, had Shamrock Ro vers (Boston) nog een 2—1 voor sprong. In groep West luidt de stand 1. Wolverhampton Wanderers (Los Angeles) 10 pnt., 2. Bangu (Houston; 8 pnt, 3. ADO (San Francisco) en Cagliari (Chicago) 7 pnt, 5. Sunder land (Vancouver) 5 pnt, 6. Dundee United (Dallas) 4 pnt. hoorden uit de beker die vergezeld ging van v een replica voor beide bonden. De overige punten, die de agenda van de maandagavond in Den Haag gehouden jaarlijkse leden vergadering telde, gingen in een vlug tempo onder de hamer door. Op de foto: rechts de secretaris van de KNSB, de heer Roos, links commodore b.d. J. F. van Duim van de KNWU. I De Hengelsport Wedstrijd I Ringvaart bij Leimuiden. Uitslag j 1. J. Boef (gr. aantal)2. J. Jansen (gr. voorn)3. J. Wassink (gr. bliek) j 4. T. Verstralen jr.; 5. T. Verstralen j sr.; 6. J. Mazurel; 7. R. van Oosten; 8. J. vyibrief9. D. Boon; 10. De Groot. Sport en Genoegen Wedstrijd op de Westeinder plassen. De vangst was redelijk. Uitslag: 1. W. v. d. Heer; 2. A. Slingerland (gr. bliek)3. H. Sie- j rat (gr. aantal); 4. F. Holswilder; 5. H. Jansse (gr. voorn)6. G. v. d Heer; 7. H. v. Bohemen; 8. K. Sie- j rat; 9. P. Stavleu; 10. Vogelenzang. 1 De Zinker Uitslag: 1. P. Wil- I lemse (615 gr.)2. J. van Gent (590 gr., grootste voorn)3. W. de Wit jr, (485 gr., grootste bliek)4. J. Krom wijk (445 gr.); 5. A. van Gent (400 gr.); 6. B. Kok (390 gr.); 7. C. Kok (260 gr.)8. E. Sohreuder (250 gr. 9. D. Bejj (250 gr.); 10. Ch. A. Wit (245 gr.). Weer overwinning voor Sleutelstad In „De Vliet" bouwde Sleutelstad gisteravond verder aan haar tweede plaats achter het Utrechtse UZSC. Nadat de blauw-witten in Amersfoort Sedna in de eerste wedstryd met 5-0 hadden verslagen, kwamen zy ook nu tot een overwinning, zij het niet zo overtuigend: 5-3. De ploeg van coach Bert van Hooidonk speelde weliswaar beter, maar wist het veld- overwicht door een gebrek aan tech niek niet volledig tot uitdrukking te brengen. In de eerste periode kwam Sleutel stad aan een 2-0 voorsprong door een strafworp van Cees van Hooidonk en een boogballetje van Wim van Zijl. Niets leek meer een grote zege in de weg te staan, maar het kwam niet tot een herhaling van de monsterzege uit de laatste wedstrijd. Door een af standschot van Bob Dengier (de eni ge speler van het eerste team, de overigen waren allen invallers) liet Wim van Rooyen zich verrassen, zo dat de score tot een kleine 2-1 voor sprong werd teruggebracht. De tweede speeltijd bracht aan Leidse zijde een doelpunt van Jan Breedeveld, tei-wijl Hans van Hilk- huyzen de stand opvoerde tot 41. Dank zij een strafworp van Breede veld werd het in het volgende spel- gedeelte 5-1, maar de laatste minu ten brachten een verbeten vechtend Sedna in het water. Tijdens een scrimmage voor het doel van Van Rooyen scoorde Dengier zijn tweede doelpunt en een lange soloactie van Dick Scholten bracht 5-3 op 't score bord. Het had nog benauwd kunnen worden voor Sleutelstad, maar Van Rooyen stopte op keurige wijze een strafworp van Dengier, zodat de zege in Leiden bleef. In Rijswijk kregen de dames van de Leidsche Zwemclub een pak slaag van RZVde ontvangende vereniging boekte een zege van niet minder dan 9-0! Luxemburgse ronde voor Belg Brands De Belg Frans Brands, die vrijdag door een ritzege in de eerste etappe de leiderstrui opeiste, is winnaar ge worden van de Ronde van Luxem burg. De beste Nederlander in het alge meen klassement is Van Vianen. die op ruim 8 minuten van als vijftiende eindigde- Avondzesdaagse van start DUIVENSPORT Leidsche Postduivenclub ningen. Hij bleef hiermee tien kilo- j gram boven het reeds drie jaar oude record van zijn landgenoot Yuri Vlassov. Shabotinsky, die de „droom- grens" van 600 kg binmen bereikt heeft, drukte voor dit record 200 ki logram (een verbetering met 1 kg van het oude record dat ook op nat van Vlassov stond), trok 172.5 kg stootte 217.5 kg. Shabotinsky had toen ook nog vol doende kracht om, buiten de v strijden om, maar onder toezicht van officials no,g eens alle wereldrecords op elk van de drie onderdelen breken. Zyn pas gevestigde wereld record drukken bracht hij van 200 op 201.5 kg, waarna hij zijn eigen cords in het trekken en stoten op resp. 174 en 218.5 kg bracht. Uitslag: 1. W. Onstenk 2. 10, J. van Alphen, Sr., W. v. d. Nieuwen- djjk, 4. W. Bey, 5. v. Dijk-v.d. Hoogt. 6. L. v. .d Nieuwendijk. 7. W. Teske. 8. J. Knijnenburg, 9. H. van Riet. Voor de hoofdklasse lieren van de zomercompetitie van de KNZB is maandagavond in Delft de wedstrijd DZVHZ en PC gespeeld. De bezoe kende vereniging won met 51. De 27-jarige Jack Nicklaus heeft zondagavond in Springfield het open Amerikaans golfkampioenschap ge wonnen. Nicklaus, die met het re cordtotaal van 275 slagen eindigde, verdiende met zijn overwinning 30.000 dollar (110.000 gulden). (Van onze wielermedewerker Karei Hamelink heeft voor eigen publiek in Scheveningen weer eens aan het zoet van de overwinning mo gen nippen. De 35-jarige timmer man in de bouwvakken, die na vijf jaar non-activiteit in het voorjaar weer is gaan fietsen en aanvanke lijk door tegenslagen werd geremd, bleef door zyn grotere routine in de eerste ronde van de internationale wieler-avondzesdaagse zyh jonge vluchtmakkers Cor Baars (Haarlem) en Wil Liebrechts (Vlaardingen) de baas. Aanvankelijk hadden de drie vluchtelingen nog gezelschap van de Noordwyker Leo v. d. Berg, maar deze kreeg twee ronden voor het ein de een zware inzinking en verdween naar de achterhoede. Hjj was in het begin van de race te kwistig met zyn krachten omgesprongen. Door een besluit van de KNWU- sportcommissie mag er in deze avondzesdaagse niet met derailleur gereden worden en daarom lieten de Belgen, Zweden en Fransen verstek gaan. Alleen de Engelse ploeg zorgt nu voor het internationale tintje. I Voor de eerste avond in Schevenin gen verschenen er negentig ama- de dagploegenprijs. In de eindsprint teurs aan de start. Zij hebben het f van het overgebleven drietal scheen elkaar niet makkelijk gemaakt. Baars aanvankelijk de beste winst- Steeds weer waren er nieuwe demar- ranten die een ontsnapping pro beerden te forceren, maar zij kre gen nimmer meer dan vyftig meter en werden van hun aanvalsdriften alleen enkele premies rijker. Vooral Cees Schijff van de „Swift- Riedel"- ploeg was met Ed Kroon en Leo v. d. Berg zeer actief. Ook Wim v. d. Berg waagde zich eenmaal aan een solo ren. Alle moeite en inspannin gen waren evenwel tevergeefs. Het gelid was en bleef gesloten. Jan Serpenti, die vorig jaar in Lei den de avondzesdaagse won en Cor Baars hadden al evenmin succes met hun solo-acties. Negen ronden voor het einde probeerde Baars het nog eens en die aanval konden alleen Wim Liebrechts, Leo v. d. Berg en Karei Hamelink pareren. Helaas kon Van de Berg de opmars niet met succes volbrengen. Hij moest zich twee ronden voor het einde door een •e inzinking geplaagd gewonnen geven en daardoor verspeelde de „Bollenstreek- Van der Mey"-ploeg kanten te hebben, maar routinier Karei Hamelink wist hem nog niet te kloppen. De vele supporters van de Scheveningen waren dolgelukkig met de triomf van hun favoriet en Ka- rel kwam handen te kort om de ve le felicitaties in ontvangst te ne- De uitslag was: 1. K. Hamelink (Scheveningen), de 85 km. in 2.09.35; 2. C. Baars (Haarlem), 3. W. Lie brechts (Vlaardingen), 4. C. Kipping (Den Haag), 5. H. Riem Amsterdam)6. J. Zcons (Voor schoten), 7. J. den Hartigh (s'Gra- vendeel), 8. H. van Leeuwen (Den Haag). 9. Th. ten Dam (Den Haag). Serpenti en Liebrechts werden aan vankelijk in de massale eindsprint van het peloton over het hoofd gezien. De renners van „Swift" kwa men weliswaar met uitzondering van Cees Vermeulen, die door pech werd getroffen, over de eindstreep, maar zij vielen net buiten de pry zen. zVanavond wordt aan de Koningin- nelaan op het eiland Rozenburg de tweede ronde verreden. MOTORRACE OP KRUITVAT (Van onze correspondent) De deelnemers aan de Schijndelse motorcross bUjken zondag op een waar kruitvat te hebben gereden. By het afbreken van dit Brabantse cir cuit is maandag een tiental nog in tact zijnde granaten uit de tweede wereldoorlog gevonden. Deze projec tielen zyn waarschyniyk door het intensief berijden van het circuit blootgelegd. Wonder boven wonder hebben zich tydens de races van de 250 en 500 cc geen ongelukken voor gedaan. Sportsplinters De Turk Rifat Caliskan heeft maandag de vyfde etappe van de ronde van de zee van Marmora, van Edremit naar Balikeser (99 km) ge wonnen in 3.05.02. De tweede en derde plaats, in dezelfde tyd als de Turk, waren voor de Italianen Maz- zoni en Mori. De Bulgaar Kotev be hield de leiding in de algemene rang schikking met 15.49.30. Daan Holst staat met 16.05.19 als elfde geklas seerd. Leo Duyndam ls maandag als tweede geëindigd in de eerste etappe van de Ronde van Rheinland-Pfalz, die tot en met zaterdag aanstaande duurt. Hij finishte met een achter stand van 30 seconden op de 24-ja- rige Duitser Burghard Ebert, die de 130 km van Marienberg naar Rengs- dorf in 3 uur 18 minuten 10 secon den aflegde. Derde werd diens land genoot Jiirgen Tschan in 3.19.10. KIELERWOCHE De Nederlander Wim Guldemond, al vele jaren een van de meest suc cesvolle sharpie-zeilers in Kiel, boek te maandag zyn tweede zege in suc cessie. Het was een typisch Neder landse dag bij de sharpies, want Kuin werd tweede en Loew derde. De uitslag luidt: 1. Guldemond (Ned.) 2. Kuin jr. (Ned.) 3. Loew (Ned.) 4. Keitel (W-Dld.) 10. Van Veen (Ned.). Alg. rangschikking: 1- Guldemond 0 pnt. 2. Keitel 5,6 pnt. 3. Kuin 6,6 pnt. 4. Loew 8.9 pnt. 5. Doering (W. Did.) 14 pnt. (Van onze correspondent) Bram Koopmans. de wedstrydlel- der van Olympia's Tour door Neder land en van vele andere klassiekers in de vaderlandse wielersport, is door de sportcommissie van de KNWU ontzet uit zijn functie van jurylid. Dit is een strafmaatregel naar aan leiding van een aantal uitlatingen jegens de KNWU en de sportcom missie in het bijzonder, die Koop mans zich enige tyd geleden via de tv en een artikel in een ochtendblad permitteerde. Koopmans, wiens verhouding met de sportcommissie vooral in de laat ste maanden steeds slechter is gewor den, zal waarschyniyk ook terugtre den uit de organisatie-commissie van de Olympia-tour. Ook in die kringen is men allerminst gelukkig met zyn i beschuldigingen in de richting van j de bond. De Amsterdamse aannemer j heeft over dat laatste overigens nog geen beslissing genomen. DOS werkt samen met Zwolse Boys (Van onze correspondent) De besturen van de tweede divisie club Zwolse Boys en de stichting DOS betaald voetbal hebben be sloten in de naaste toekomst op ve lerlei terreinen nauw te gaan sa menwerken. Als eerste uitsloeisel hiervan is de overgang van de DOS-spelers Vogel naar Zwolse Boys een feit ge worden. Mogelyk zullen i n de ko mende dagen nog één of twee Utrechtse spelers de weg naar Zwol le vinden, terwyl één voetballer van Zwolse Boys het komende sei zoen voor de kanaries zal uitkomen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 6