West-Europa zal zich zelf moeten redden o4 Geniet menig maal net tomaat Felle strijd over Bundeswehr DIERENPARK WASSENAAR MET EEN ENKEL WOORD ledereen krijgt nu 6 mooie stuiters bij IGLO patates frites! A G E N D HAAGS LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 16 JUNI l| Schroder in het vaarwater van de Gaulle (Van onze correspondent in Bonn) De Westduitse minister van De fensie, Schroder, heeft verklaard dat geen van de revolutionaire plannen zal doorgaan, die een aantal experts bij de Bundeswehr voorhadden. De minister sprak In de Bondsdag bü de verdediging van zijn begroting voor 1967. Zij werd aangenomen met de tegenstemmen van de liberale op positie. Voor het eerst in de geschiedenis van de Bondsrepubliek stemden de sociaal-democraten voor de defensie begroting. Zij maakten dan ook voor het eerst deel van de Bonds regering uit. Op een totaal van 77 miljard mark krijgt minister Schroder 19,5 miljard voor zijn ministerie. Dat betekent ongeveer 25 procent van de totale uit gaven. Schroder wees in dit verband op een teruggang. In 1963 had de begroting voor het ministerie van Defensie nog 32 procent van het to taal uitgemaakt. Zonder directe lo gica vond de minister dat de uitga ven voor defensie binnenkort dan ook weer moesten worden verhoogd. Twee mogelijkheden Achter de schermen woedt al eni ge tijd een heftige strijd over toe komstige samenstelling van de Bun deswehr. De liberale oppositie ageert energiek voor een verkorting van de dienstplicht van 18 tot 12 maanden. Maar deze ook elders gehoorde eis ls maar een onderdeel van een diep gelegen probleem. Veelal ziet men voor de toekomst van de Bundes wehr twee mogelijkheden. Of men streeft naar een wat getalsterkte be treft betrekkelijk klein leger, maar met uiterst bewegelijke eenheden, die met de modernste wapens zijn uit gerust, dan wel naar een leger dat op de huidige sterkte blijft of zelfs nog iets wordt uitgebreid, en dat met confessionele wapens in staat moet zijn fr vijand op eigen territoir het hoofd te bieden. Troepen naar huis Deze theoretische strijd is de laatste tijd door twee gebeurtenis sen waar tussen de samenhang niet ontbreekt doorkruist. In de eerste plaats kwamen de Amerika nen en Britten er tenslotte rond voor uit, dat zij hun troepensterkte op het Europese continent gingen ver minderen: de Amerikanen met 35.000 man, de Britten met 6000 man. In dit kielzog kondigden onverwacht ook de Canadezen en Belgen aan, dat zij een gedeelte van hun troe pen naar huis zouden halen. (De re actie van de Duitsers op deze be richten is hoogst curieus. Aan de ene kant spreken ze uit een aangeboren masochisme graag van de „bezet tingstroepen", aan de andere kant schreeuwen ze dat ze door de geal lieerde „verraden" worden door de vermindering van de troepen-contin genten). ADVERTENTIE Bezoek mij MOGAMBO één van de zeer zeldzame Gorilla's in Controlestation Eldo-lanceringen Te Gove in Noord-Australië is de bouw voltooid van een controlesta tion van de ELDO, de Europese or ganisatie voor de ontwikkeling van een ruimteraket. Het station, dat 16.750.000 gulden heeft gekost, zal de volgende maand voor de eerste maal in gebruik worden genoemen als vanaf de lanceerbasis te Woo- mera een proeflancering plaatsheeft. Drie landen hebben bij de bouw samengewerkt. Het zijn België, dat de apparatuur leverde waarmee vol gend jaar de Europese satelliet in een nagenoeg cirkelvormige baan zal worden gebracht, Nederland dat zend- en ontvangapparatuur voor grote afstand leverde en Australië dat onder meer andere communica tiesystemen bijdroeg. De tweede gebeurtenis die de dis cussie in de Bundeswehr beïnvloe den moet, is het besluit in de NAVO om voortaan officieel de strategie van de flexible response te omhel zen. Hoewel de Amerikanen al sinds 1961 „privé" van deze strategie uit gingen, is de ironie van het 'ot dat de flexibiliteit-theorie Juist nu wei nig indruk meer maakt, op een mo ment dat zowel Amerikaanse als Britse troepen Europa verlaten. On der de vertrekkende Amerikanen be vindt zich bijvoorbeeld de helft van hun in Europa gestationeerde tac tische luchtmacht. Het een zowel als het ander De huidige NAVO-strategie noudt in dat aanvallen van de vijand nu zullen worden beantwoord door „schild-strijdkrachten", en niet met een zullen worden beantwoord met een massieve atoomaanval. De „fronf'-troepen behoeven dus niet a priori met atoomwapens te zijn uitgerust. De vraag naar de inzet van deze wapens ligt dan ook in theorie en praktijk meer dan ooit bij de Amerikaanse regering. Minister van Defensie Schröder wil nu niet een der beide voorgestel de mogelijkheden, maar beide in zijn conceptie verenigen. Hij denkt er niet aan het leger in te krimpen,, maar hij voelt er ook niets voor om van de duurste wapens afstand te doen: de dragers van de atoomraket ten. De liberale oppositie heeft de juis te conclusie uit de nieuwe NAVO- conceptie getrokken, door te stellen dat van NAVO-landen op het conti nent nu iedere anspraak op een eigen atomaire strategie en de be wapeningspolitiek beter konden op geven. „De Bundeswehr is met atoomdragers toegerust, zonder ook de geringste kans te hebben, dat haar in geval van nood de daar bij behorende atoomkoppen ter be schikking zouden worden gesteld", aldus de militaire expert van de FDP in Kritiek Minister Schröder zal zich met zijn nieuwe aanpak, gepaard met zijn besluit de Bundeswehr op dezelf- Op Haiti vluchten tientallen Zesenzestig tegenstanders van Haiti's sterke man, president Duva- lier, hebben asiel gekregen in de Braziliaanse en Panamese ambassa des op Haiti, aldus is uit betrouw bare bron in San Domingo verno men. Duvalier, die zichzelf president voor het leven heeft gemaakt, zou op het punt staan de terugroeping te eisen van de ambassadeurs van de twee landen. In Nassau, de hoofdstad van de Bahama-eilanden, maken functio narissen zich ongerust over een golf van illegale immigratie uit Haiti. Honderden Haitianen hebben ge poogd in het geheim te landen op verlaten stranden en anderen zijn openlijk de haven van Nassau bin nengevaren. Maar niettemin zijn al len weer het land uitgezet. Hastings Banda vergelijkt Israël met Rhodesië Israël heeft in de oorlog in het Midden-Oosten aangetoond, dat ge weld tegen een klein land, zoals ook Rhodesië, niet het antwoord vormt op politieke vraagstukken, zo heeft president Hastings Banda van Ma lawi bij zijn terugkeer van een reis naar Engeland en Amerika ver klaard. Hij noemde het onzin om te praten over oorlog tegen Rhodesië, dat na Zuid-Afrika over de sterkste strijdkrachten van Afrika beschikt. „Als de twee miljoen Israëliërs de 100 miljoen Arabieren kunnen ver slaan, hoe kunnen dan Afrikaanse staten het Zuidafrikaanse of het Rhodesische leger overwinnen?" al dus Banda. Hij zei dat president Johnson „een verkeerd begrepen en vaak onderschat leider" is. Over de meeste te sprake gekomen zaken was hij het met het Amerikaanse staats hoofd eens geweest. de sterkte te handhaven, aan veel nieuwe kritiek blootstellen. Deze mo gelijkheid tot kritiek zal zijn vijan den ook binnen de CDU niet onwelkom zijn. Al lang broeide het rond de hooghartige gesloten Schrö der, die sinds zijn verhuizing van Buitenlandse Zaken naar Defensie, weinig mededeelzaam bleek over zijn verdédigingsconceptie. Wat de minister in zijn kostbare plannen moet worden toegeschreven is, dat tegenover de vermindering van de NAVO-slagkracht op het vasteland geen enkele vermindering van de slagkracht in Oost-Europa te vin- President Johnsons hoop, dat de eigen troepenvermindering ook troe penvermindering aan de achterzijde van de Europese „grondlijn" zal voltrekken, is ijdel gebleken. Meer dan ooit komt de felle anti-gaullist Schröder, dan ook in het vaarwater van de Franse president, die van mening is dat West-Europa zich in eerste instantie zelf moet kun nen redden. ADVERTENTIE Vraag uw groenteman naar de gratis folder vol handige.feestelijke, hartige tomaatmogelijkheden 1H IN DE TOEKOMST Misschien drastisch ingrijpen in Twente (Van onze parlementaire redactie) Minister De Block (Economische Zaken) heeft gisteren de mogelijk heid opengelaten, dat Twente en de Achterhoek in de toekomst via in grijpende maatregelen geloodst zullen worden in de richting van een an dere economische opbouw. Vooral de fracties van de P.v.d.A. en D '66 haden daarop herhaaldelijk met klem aangedrongen. In een mo tie, die de PSP ook ondertekende, vragen zij de regering op korte ter mijn met plannen te komen. De anti- ADVER'iTSNTIF Meubelfabriek sluit: 120 man op straat De N.V. Stoel en meubelfabriek v.h. gebr. Van Rooyen in IJsselstein, die ongeveer 70 jaar bestaat, gaat haar poorten sluiten. Als gevolg hiervan zullen 120 werknemers worden ont slagen. Over het ontslag is zowel met officiële instanties als met de vakbonden overleg gepleegd. De af vloeiing van het personeel begint de volgende week reeds. De werknemers die nog niet zo lang in dienst zijn zullen het eerst worden ontslagen. De afvloeiing zal daarna geleidelijk verder gaan tot de liquidatie van het bedrijf in oktober of november een voldongen feit Is. De komende weken zal nog worden doorbetaald en het vakantiegeld loopt geen ge vaar. Financieel zit de firma Van Rooijen vrij goed, meent men in IJs selstein. De mensen zullen niet te kort komen. Arrestatie in Zuid-Korea Terwijl in de Zuidkoreaanse hoofd stad de studentenbetogingen reeds zes dagen aan één stuk voortduren, is een tweede regeringskandidaat we gens verkiezingsfraude gearresteerd. In Seoel zijn duizenden studenten aags geraakt met de politie. Bijna alle faculteiten blijven gesloten. Ook uit Poesan, de tweede stad van het land, worden ongeregeldheden ge meld. President Park heeft in een com muniqué bekendgemaakt, dat er bij de verkiezingen van vorige week inderdaad onregelmatigheden zijn geweest in twee kiesdistricten. Hij heeft de studenten evenwel gewaar schuwd voor agitatie tegen de re gering, die naar zijn oordeel niet het recht moet vervangen. Na de zomer debat nota ruimtelijke ordening De Tweede Kamer heeft gisteren met 76 tegen 32 stemmen besloten de behandeling van de nota ruimtelijke ordening uit te stellen tot augustus of september. Aanvankelijk zou de kamer deze nota dinsdag in een openbare commissievergadering be handelen. Het voorstel om de behan deling uit te stellen was afkomstig van de KVP-er Andriessen. Zijn ar gument was, dat de Kamer nog niet weet of het kabinet-De Jong zich achter de indertijd door het kabi- net-Cals ingediende nota schaart. Een vraag hierover werd eerder deze week door de socialistische fractielei der Den Uyl aan het kabinet gesteld. Het antwoord is nog niet binnen gekomen. Er was al geruime tijd slapte in het bedrijf, mede door buitenlandse concurrentie in de EEG. De laatste maanden werd door het grootste ge deelte van het personeel maar drie dagen per week gewerkt. Tengevolge van reorganisatie wer den eerder reeds ongeveer 60 perso nen ontslagen. revolutionair drs. Boersma ging min der vei% maar hij vroeg zich wel af of men in Twente op den duur niet dezelfde kamt op moet als in Zuid- Limburg. Minister De Block ontraadde de motie, maar de gedachte ervan ver wierp hjj niet. Hij wilde alleen een rapport afwachten over de industriële toekomst van Twente, waaraan wordt gewerkt door het Nederlands Econo misch Instituut. Mr. De Block zei bovendien niet te hard van stapel te willen lopen omdat hy verwacht dat er een stimulerende invloed uit zal gaan van het langzame herstel van de Duitse economie. Eenzelfde houding nam minister Roolvink (Sociale Zaken) aan ten opzichte van de suggestie van socia listen en pacifisten om een rationa- lisatiefonds in te stallen, waaruit de slachtoffers van de regeringsmaatre gelen kunnen worden geholpen. Er wordt namelijk verwacht dat er als gevolg daarvan nog enkele duizenden mensen uit de textielindustrie zullen moeten afvloeien. Voor die personen zou het fonds bestemd moeten zijn. Minister Roolvink sprak van een waardevolle gedachte, die op het ogenblik door bedrijfsleven en depar tement van Sociale Zaken wordt uit gewerkt. Over de motie zal dinsdag worden gestemd, voor de Kamer begint aan 't uitgestelde debat over de scheeps- AD V ERTENTIE fCROBVlBVSEMHE ,eidóe cf&nda Docos- cantlne (Kikkerpolder)Bij eenkomst oudleden Kolping Boys, Rood Wit, Lelden en Jeanne d' Are. 7.30 Konlngskerk: Ruilclub. 7.30-10 uur Lido-theater: Nachtvoorstelling ten bate van Israël „Beslist niet op zater dag". 11.30 uur nam. Oude Vest 13: Evangelische Chrls- tengem. .Ecclesia". 8 uur nam. Rest. Van der Heijden: Diploma-uit reiking E.H.B.O. 8 uur nam. ZATERDAG. en Instr. Ensemble „Pieter Hellendaal" o.l.v. Herman Strategler. 8.30 uur nam. ZOÜDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstu die van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam.; Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur nam. Oudé Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Ridderkerk (wykgem. Den Donck te Slikkerveer) G. J. van den Bogerd te Gouda. Bedankt voor Dinxperlo (2e pred. pl.) (toez.) L. A. Eygenraam te Hal- lum (Fr.) voor Purmerend (vac. A. F. L. van Dijk) (toez.) M. B. Blom te Hensbroek (C. A.) voor St.-Philipsland (toez.) I. Boot te Wijngaarden voor Eist (Utr.) J. L. W. Koppenhol te Haaften. GEREF. KERKEN Beroepen te Elburg A. Groenewe- gen te Ulrum. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepen te Nagele (N.O.P.) W. J. van der Linde, kand. te Zwolle. BAPTISTEN GEMEENTEN Beroepen te Westerhaar H. D. Dek ker te Zutphen. Bedankt voor Amsterdam-West J. van Dam te Sneek. BINNENLAND Koninklijke gift De Koningin en Prins Bernhard hebben een be drag beschikbaar gesteld aan het Ro de Kruis voor het verlenen van hulp in de landen in het Midden-Oosten die bij de oorlog betrokken zijn ge weest. Dezer dagen heeft het Rode Kruis voor dit doel rekening 777 opengesteld. Legioen van Eer In het gebouw van de kanselarij der Nederlandse Orden in Den Haag is gjsteren onder voorzitterschap van de minister van Buitenlandse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, de oprichtingsvergadering ge houden van de Nederlandse sectie van de in Parijs gevestigde „Socie- té d'Entraide des Membres de la Le gion d'Honneur". De sectie is een vereniging met eigen statuten. Er zijn in Nederland ruim 300 leden van de Franse natio nale orde „Het Legioen van Eer". Uurlonen goud- en zilver Werkgevers- en werknemrsorganisa- ties in de metaalnijverheid hebben overeenstemming bereikt over de wij zigingen van de collectieve arbeids overeenkomsten voor de goud- en zil vernijverheid, die met ingang van 1 juli van kracht zullen zijn. Het over eengekomen resultaat is het gevolg van de reeds in het najaar van 1965 gemaakte afspraken over een langlo pend contract voor alle werknemers. Besloten is de uurlonen uit de loon- tabel met 9,5 procent te verhogen. Horecava '68 De Horecava '68 een internationale vakbeurs voor de horeca- en aanverwante bedrijven, zal van dinsdag 2 tot en met vrijdag 5 januari in het nieuwe RAI-gebouw in Amsterdam worden gehouden. Het zal de 12de beurs in deze reeks zijn. De beurs van 1967 werd door ruim 57.000 branchegenoten bezocht. De komende horecava zal gericht zijn op een efficiente bedrijfsvoering in hotels, restaurants, café's, zieken huizen, Inrichtingen e.d. Post naas Midden-Oosten De verzending v. luchtpost voor bestem mingen in het Midden-Oosten is thans weer vrijwel normaal, behou dens voor Egypte, Irak en Jordanië. Voor laatstgenoemde bestemmingen wordt dan ook aangeraden tot nader order geen luchtpost ter verzending aan te bieden. Post, die vla de land- YDVERTENTIE Nu willen ze wel twéé keer in de week patates frites! Zó lekker zijn ze van Iglo. En zó machtig vinden ze die kleurige stuiters. In elk pak zitten er 6. Gauw halen! of zeeroute wordt vervoerd naar het Midden-Oosten kan, met uitzon dering van Jordanië, weer worden verzonden. Met ernstige vertraging dient evenwel rekening te worden gehouden. Ir. Philips naar Indonesië Vol gens een uit Djakarta afkomstig be richt zal de president van de raad van bestuur van N.V. Philips' Gloei lampenfabrieken, ir. F. J. Philips, op augustus in Indonesië aangekomen om met de regering daar be sprekingen te voeren over de uitbrei ding van het telecommunicatie systeem. Dit zou in Indonesië zijn verklaard door de directeur voor het verre oosten van N.V. Philips Tele communication Industries, de heer J. J. Kaldenback. Echtpaar verongelukt Een Ne derlands echtpaar uit Den Haag is woensdag om het leven gekomen bij een botsing op een kruispunt bij Gar- misch. Het zyn de 49-jarige C. van Kampen en zijn 46-jarige echtge note. De inzittenden van de andere wagen, allen Duitsers, werden gewond. BUITENLAND Soekarno jr. moet terecht staan De politie van Djakarta heeft mee gedeeld dat Soekarno's 16-jarige zoon Goeroeh binnenkort terecht zal moeten staan in verband met een verkeersongeluk waarbij een dode te betreuren was. Vorige maand kwam Goeroeh aan het stuur van een auto in botsing met een motorfiets, be stuurd door Jimmy Saelan, zoon van een voormalige adjudant van Soekarno, die thans in hechtenis is. Saelan jr. kwam bij de botsing om het leven. Mevr. Kennedy in Ierland Me vrouw Jacqueline Kennedy is giste ren met haar kinderen in Ierland aangekomen om een vakantie door te brengen in de streek, waar de voor vaderen van John F. Kennedy van daan z(jn gekomen. Zij zal logeren in Woodstown House aan de Barrow 16 km. stroomafwaarts van Dungan- stown, vanwaar de overgrootvader van wijlen de president, Patrick Ken nedy, naar Amerika emigreerde Me vrouw Kennedy werd op Ierse bodem begroet door de minister van Buitenlandse Zaken Aiken. Muur moet weg De Indonesi sche regering heeft de vertegenwoor diging van communistisch-China laten weten, dat de rood geverfde muren rondom het ambassadegebouw moeten worden afgebroken, omdat zij hoger zijn dan de toegestane ander halve meter. Als er niet aan het ver zoek wordt voldaan, zullen de Indo nesische autoriteiten de muren laten slechten. Het Chinese ambassa degebouw is behalve door de rode mu ren ook nog omgeven door een ijze ren hek met prikkeldraadversperring en een doornige haag. Geen olie meer in wrak Dui kers van de Britse marine hebben vastgesteld dat zich in het in vij. stukken gebroken wrak van de voor de Engelse kust gestrande tankboot „Torrey Canyon" geen olie meer be vindt. Mislukte bomaanslag In een toilet op het station van de Ita liaanse plaats Bressanone (Zuid- Tirol) is gistermiddag een tijdbom ontdekt, waarvan het mechanisme op 5 uur was afgesteld. De bom die twee kilogram explosieven bevatte werd door de politie onschadelijk gemaakt. De Gaulle naar Polen President De Gaulle zal begin van de herfst van dit jaar een bezoek aan Polen brengen, even daarna gaat hij naar Roemenië, zo heeft de Franse minis ter van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, gisteren in de assem blee bekendgemaakt. Aanvankelijk zou De Gaulle deze maand naar Po len zyn gegaan, maar hij heeft dit uitgesteld met het oog op de crisis in het Midden - Oosten. Ballon in de middernachtszon De Nederlandse ballonvaarders Jan en Nini Boesman willen eind juni een tocht ver over de poolcircel ma ken bij het licht van de midder nachtzon boven Zweeds Lapland. Ze hebben het gemeentebestuur van het mijnbouwcentrum Kiruna om toe stemming en hulp gevraagd via de plaatselijke vliegclub. In Kiruna ls nog nooit een ballon gezien. Koopvaardijstaking Door een staking van dekofficieren bij de Amerikaanse koopvaardij, die woens dag is begonnen, kan een aantal schepen in havens aan de Ameri kaanse oost- en zuidkust niet uitva ren. De scheepvaartmaatschappijen hebben meegedeeld dat er tot nu toe ongeveer twintig schepen, voorname lijk vrachtschepen, door de staking zijn getroffen. De staking die voor al de havens van New York, Bal- timore en New Orleans treft, is een uitvloeisel van een salarisgèschil tussen de bond van dekofficieren en drie combinaties van rederijen die samen 657 schepen in de vaart heb ben, dat is bijna tweederde van de Amerikaanse koopvaardijvloot. Brand stoort ra'dio Een bos brand bij Air-en-Provence heeft gis teravond het uitvallen van de Fran se radio veroorzaakt. Terwijl de vlam men rond het gebouw van het plaat selijke zendstation loeiden verdween de zender voor meer dan een uur uit de lucht. Honderden brandweerlieden en politiemannen waren vanochtend vroeg nog steeds bezig het vuur te bestrijden. Vleesinvoer verboden Italië heeft voor onbepaalde tijd de invoer van kalfsvlees uit West-Duitsland en van varkensvlees uit Frankrijk ver boden, zo blijkt uit een bekendma king van het Italiaanse ministerie van Volksgezondheid. In het West duitse kalfsvlees zijn kunstmatige hormonen en in Frankrijk is var kenspest uitgebroken. Doodstraf en Senegal Een bij zonder tribunaal in Senegal heeft Moustapha Lo tot de doodstraf ver oordeeld omdat hij 22 maart een moordaanslag op president Senghor heeft gepleegd. Mamadou Moesta- pha, een regeringsfunctionaris die eveneens bij de aanslag betrokken zou zyn geweest, is tot levenslange dwangarbeid veroordeeld. Tegen bei de vonnissen is geen beroep mogelijk. Alleen president Senghor zelf kan de vonnissen wijzigen. Pinkstergemeente (Oude Ri Spr. dhr. J. Eikerbout van Vo 2 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Christus van de heiligen der dagen. Spr. dhr. Diender. 10.; voorm. Stadhuis (wachtkamer Trou? Zitting Bouwfonds Ned. Genu 7-8 uur nam. Ambachtsschool: Vola-fUmavot Ned. Kabelfabrieken. 8 uur nam. WOENSDAG Garenmarkt: K en O-excursie BIOSCOPEN Studio „Appaloosa", 18 gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zonda 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera „Les bons vivanl jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Maar niet met vriend", 14 Jaar. Dagelijks 2.3i 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 Lldo i— „De anti-gang briga Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex „Goldfinger, 18 Jaar. lilks 2.30, 7 en 9.15 uur. ZondaJI 4.45. 7 en 9.15 uur. Trianon „Irma la Douce Jaar. Dagelijks 2 en 8 uur dag 2, 5 en 8 uur. Astra - Wassenaar Vrijdag Zaterdag 7 en 9.15 uur: „Ge« gordijn", 14 jr. Zondag 7 en „Meisjes zonder remmen' Zondagmiddag 2.30 uur, riff schiet altijd raak", 14 Jr. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag 10-5 1-5 uur Lakenhal: Tentoonstellln van Schatten uit ue Leldse Universiteitsbibliotheek. Werkd. 10 uur voorm.i zondags 1-5 uur nam. (t/m. 25 Legermuseum Pesthuislaan uitzondering van zaterdag (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk": Molenmuseui opend dinsdag t/m zaterdag voorm.5 uur nam. Zondags 1 nam Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volken Tentoonstelling: „Ball, bee) droombeeld". Geopend daadlik u5: '8 zondags 13—17 uur oktober). Rijksmuseum voor Volken) Tentoonstelling van Japanse c van Kyösaï. Dagelijks 10—i s Zondags 13—17 uur. Rijksmuseum voor Volken) (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u. dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de de ge» nis der natuurwetenschappen: 104 uur zond. 14 uur. Wassenaar (Kunstzaal Heuff toonstelling Ter Hakkaart. G maandag t/m zaterdag 10 uur 5 uur nam; bovendien dlnsda 8-10 uur (t/m 28 Juni). AVOND. EN NACHTDIENS DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende ge Cetraal Apotheek, Breeatraat 20552. Op zaterdag 17 jumi is in voo- spoedeisende gevallen. 's~. van 8 tot 12 uur, bovendien ge Doeza Apotheek, Doezastraat 21313. Apotheek R. van Breest U. burg te Leiderdorp is de geheli geopend. De Oegstgeeste Apotheek is i dag 18 Juni gesloten van 8 tot Apotheek Voorschoten ls op 18 juin! gesloten van 8 uur w Zaterdagsmorgens tot 12 uui plege men de eigen huisarts; dokterstelefoon 22222. B(1 geen gehoor van aw huls specialist (of diens wnarnemei men voor spoedgevallen dokte foon 2 2 2 2 2. VRIJDAG 16 JUNI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Vandaag. Brussel: „Thyestes". mie voor podiumvorming, 20,00 V rouwenzand Circustheater, 20.15 uur: eert. Dlligentia, 20.15 uur: Het State College Concert Koor uit nesota Openluchttheater „Zuiderpark' uur: Die Haghe Operett" welssen Rössl". ZATERDAG 17 JUNI. Circustheaters, 20.15 Dans Theater m.m.v. letorkest. Diligentia, 20.15 uur: Gitaar! Theater in de Steeg, 21.00 baret „Salvo". ZONDAG 18 JUNI. Kurzaal. 11.30 uur: Renato Cs) bariton en Maria Isabelle de cembalo. Poppentheaters: Guido van 14.30 uur: „Het geheim van hoed"; Frank Kooman, 14.30 kleine giraffe". DINSDAG 20 JUNI. Oude kerk, 20.15 uur: Het merkoor en het Ned. Kamen Akademie voor podlumvormlnj uur: „Vrouwenzand". WOENSDAG 21 JUNI. Kon. Schouwburg, 20.15 uur:' Stoiber Company-New York: Emperor Jones" Kelderzaal, 20.15 uur: Pools terlaboratorium: „Akropolls". Openluchttheater „Zuiderpart uur: „Het raadsel van de raadsel'

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2