zaak* Styles •tisZondag sportief vaderdaggeschenk vrijdag 16 JUNI 1967 LEIDSCH DAGBLAD Ons dagelijks vervolgverhaal AGATHA CHRI8TIE ADVERTENTIE 3|tfaar, zoals we weten, dit is nu wat er gebeurde. Mevrouw "Jjlethorp leest het en realiseert i dat haar man en Evelyn Ho- reen verraderlijk plan koeste- boewel de zin over de bromide helaas niets zegt en dus ook i waarschuwing inhoudt. Ze weet k ze in gevaar verkeert maar ze Bet niet waar het gevaar loert. Ze puit niets tegen haar man te zeg- maar ze gaat een brief zitten Irljven aan haar notaris met het poek de volgende morgen te ko- ook neemt ze het be- t om onmiddellijk het testament I vernietigen dat ze zojuist heeft «maakt. De fatale brief bewaart |Het was dus om die brief te vln- i dat haar man het slot van het liertje forceerde?" La, en uit het enorme risico dat |nam, kunnen we zien dat hij het jmg ervan ten volle onderkende. |alve die brief was er absoluut dat hem met de misdaad in band kon brengen." Uleen één ding snap ik niet iom heeft hij hem niet meteen iletigd zodra hij hem in handen tadat hij nu ook weer niet het grootste risico durfde lopen elljk het bij zich te hebben." it begrijp ik niet." ïobeer de zaak dan eens van kant te bekijken. Ik heb ontdekt hij maar hooguit vijf minuten I waarin hij de brief te pakken zien te krijgen de vijf mi- ylak voor wij ten tonele ver luien, want daarvóór was Annie [trap aan het vegen en zij zou peen gezien hebben die langs op weg naar de rechtervleu- Stel je eens even die situatie I r! Hy gaat de kamer binnen, na ieur met een van de andere sleu- ze zijn allemaal praktisch ge- te hebben geopend. Hij rent het koffertje het zit op slot |de sleutels zijn nergens te beken- ADVERTENTIE i! nen. Dat is een enorme tegenslag voor hem, want het betekent dat zijn aanwezigheid in de kamer niet onop gemerkt kan blijven, zoals hU had gehoopt. Maar het is hem wel dui delijk dat hij nu iedere risico moet nemen terwille van dat belastende bewijsstuk. Snel forceert hij met een zakmes het slot en loopt de papieren door totdat hy vindt wat hy zoekt. Maar nu ziet hy zich voor een nieuw dilemma gesteld: hy durft dat papier niet. by zich te houden. Men zou hem de kamer uit kunnen zien komen hy zou gefouilleerd kunnen worden. Als de brief op hem gevonden wordt, betekent dat stel lig zyn ondergang. Waarschyniyk hoort hy op datzelfde ogenblik ge luiden beneden, die erop wyzen dat Welsh en John uit het boudoir ko men. Hy moet razendsnel handelen, Waar kan hy dit ellendige stukje pa pier verbergen? De inhoud van de prullenmand wordt bewaard en zal in ieder geval onderzocht worden. Er is geen mogeiykheid het te ver nietigen en hy durft het niet te be waren. Hy kykt rond en zyn oog valt op wat denk je, mon ami?" Ik schudde myn hoofd. „In een oogwenk heeft hy de brief in lange dunne repen gescheurd en nadat hy die opgerold heeft, stopt hy ze haastig in de vaas op de schoorsteenmantel, tussen de andere opgerolde strookjes daarin die ge bruikt worden om de pyp aan te steken." Ik slaakte een kreet van verba zing. .Niemand zou eraan denken om daar te zoeken," ging Poirot verder. „En het stelde hem in staat om op zyn gemak terug te komen en dit be- wysstuk tegen hem - het enige! - alsnog te vernietigen." „Dus al die tyd was het in die vaas in mevrouw Inglethorps slaap kamer, vlak onder onze neus?" riep ik uit. Poirot knikte. „Ja, beste vriend. Daar ontdekte ik myn „laatste schakel", en ik heb die byzonder fortuiniyke ontdekking aan Jou te danken." „Aan my?" „Ja. Herinner je je nog dat je me vertelde hoe myn hand beefde, toen ik de siervoorwerpen op de schoor steenmantel rechtzette?" „Ja, maar ik zie niet „Nee, maar ik zag wel wat. Weet je, beste vriend, ik herinnerde me dat ik eerder op de morgen, toen we daar samen waren alle voorwerpen op de „Ja, en het was een race met de tyd." Staatssecretaris: „Pas vakanties scholen ook aan" Staatssecretaris mr. Grosheide van Onderwys en Wetenschappen heeft een brief gezonden aan de besturen van alle openbare en byzondere scholen in Nederland in verband met de vakantiespreiding voor het ko mende jaar. Hierin wordt opgemerkt, dat een aantal scholen er dit jaar nog niet toe is overgegaan de schoolvakantie te doen samenvallen met het tyd- vak, dat de Stichting van de Arbeid voor de vakanties van de collectief sluitende bedryven had voorgesteld. In het belang van de effectuering van de vakantiespreiding doet de staatssecretaris derhalve een ern stig beroep om by de data van de zomervakantie het bovenbedoelde tydvak in acht te nemen. Het schema, dat de Stichting van de Arbeid voor het jaar 1968 heeft opgesteld omvat de periode van 1 juli tot en met 10 augustus. De bewinds mans verzoekt ook voor de scholen voor lager onderwys de zomervakan tie in 1968 in overeenstemming daar mee vast te stellen. PANDA EN DE MEESTER DRINKER 5093. Joris herstelde zich snel van de schok, die de -plotselinge verschijning van Jollipop hem had bezorgd. Voordat de verbijster de huisknecht van de schrik was bekomen, duwde hij hem opzij en repte hij zich naar de trap. „Sssst!" siste hij over de schouder. „Zeg niets! Ge zoudt slechts onschuldig slapenden wakker kunnen maken!' Zo fluisterend greep hij de leuning en liet zich daarop snel naar beneden glijden. Maar de bediende stoorde zich helaas weinig aan zijn waarschuwing. ,,Help!}' kreet hij. „Een inbreker! Houd hem tegen!" Er was echter niemand om Joris tegen te houden en boven dien had hij daar te veel snelheid voor. „Hoe keurig is dit alles verzorgd!" prevelde hij, terwijl hij door de lucht zeilend een fles van de experimenteertafel van professor Kalker pakte. „De verdwijn-drank staat netjes op een plank, waar zij door een haastige voorbijganger kan worden meegenomen. Als ik nu die diender bij de voordeur weet te passeren, is mijn moeite niet vergeefs geweest ADVERTENTIE Vertrouwde sfeer van weleer nog steeds bij Hotel-Café Restaurant „SEINPOST" NOORDWIJK AAN ZEE Kon. Wllhelmina Boulevard 17 Telefoon 01719—2515 Vry uitzicht op zee. Eigen parkeerruimte en Midget Golfbaan. Overdekte en onoverdekte terrassen. HET GEHELE JAAR GEOPEND DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK I 850. De volgende morgen voerde Bram zijn plannetje uit. Vlak voordat een inwoner van het Bosvolk over de lianenbrug zou lopen liet hij het uiteinde los. „Zo", zei Bram tussen de struiken. „Nu zul- I len ze begrijpen, dat ze evenveel tegenslag hebben mét of zonder geluksolifantje. We zullen helpen de burg te herstellen en dan kun nen we dat olifantje zo meenemen naar de wettige eigenaar. Aan I dat beest hebben ze nu niets meer". Vol vertrouwen keek hij toe, hoe de mannen van het Bosvolk de jtevig gevlochten brug naar zich toehaalden. Hij meende zelfs te horen, dat er op het olifantje werd gescholden. Maar hoe hoger het net kwam, hoe meer de boze woorden verstomden. Hier en daar ging zelfs een gejuich op. „Lieve help", zei Bram. „hoe is dat nou mogelijk? Dat net zit vol met vis! In plaats van ongeluk hebben w1J die lui een reuze voordeeltje bezorgdhoor ze maar eens lachen en pretmaken. „Nou, van dat plannetje is niet veel terechtgekomenzei Karo op een toon, alsof hij het altijd wel geweten had.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 21