empenaerstraat moet igen cachet krijgen Bejaarden defileren voor de Koningin Weg Boskoop-Waddinxveen langs westzijde van Gouwe weer open Twente en Feijenoord met elkaar in clinch Parool bij Defensie: KOSMOS „zuiniger Rotterdam imponeert delegatie Leningrad AG 16 JUNI 1967 LblDMil DAGBLAD ergadering van Oegstgeest Actief' frontale aanzicht tferstraat is op het ogenblik mvoldoende. Het moet een ge- jfnkelstraat worden met een front naar buiten en een gChetsmalle trottoirs, een ilraat. veel parkeerruimte en je luifel. Dat zei de heer H. Ijemeen directeur van de j centraal instituut voor en kleinbedrijf in Amster- idens een gisteravond voor de de middenstandsver- MOegstgeest Actief" gehou- igadering in restaurant „De Lantaern". rkeerssituatie in en rondom ade" winkelcentrum vond de gt ongunstig. Hij wees op het ;oed ondernemerschap fakmanschap, op „verkering" itueel „huwelijk" van de mid- ihandel met de grootwinkel en op de noodzaak tot het effectief aanpakken van de heden, die het oude cen sor de komst van het nieuwe ten staan. Ook lichtte hij het kooppatroon van het gezin toe. rbetering nodig liter L. M. Tryselaar merk- dat de plaatselijke midden- sinds 1951 bij de gemeente verbetering van de De jerstraat en deelde mede, ens geldgebrek de plannen tweede gedeelte opnieuw steld. int A. Koerten van de rijks- lelde het eenrichtingsverkeer straat aan de orde. Velen er bezwaar tegen, dat ook bromfietsers niet van de lenstraat in de richting van »nderweg mogen rijden, at hier, zei hij, eigenlijk om lopen of enkele minuten via de Prinsenlaan. Daar reel méér veiligheid tegenover betere oplossing dan de hui- De j dige (nog) niet is gevonden. We I moeten nu eenmaal rekenen met de bestaande breedte van de straat. Het Algemeen Mijnwerkers Fonds heeft het bestuur van Oegstgeest Ac tief om samenwerking gevraagd in zake het nieuwe winkelcentrum aan de Irislaan/Lange Voort. In verband daarmee besloot men de bespreking van de plannen voor de „grote actie" in november/december (als tegen wicht bedoeld voor de opening van het nieuwe centrum op 1 november) voorlopig uit te stellen. Wel werd van gedachten gewisseld over de sa menwerking met het A.M.F. oegstgeest De dief met de zwakke rug Volgens een 21-jarige „koopman" had hij een zwakke rug en om die reden leurde hjj langs de huizen met pleisters. De zwakke rug bleek geen beletsel te ztfn voor het plegen van een inbraak, maar kon voor de Haag se rechtbank evenmin als een ex cuus daarvoor gelden. Al leurende met pleisters was de jongeman bij de kosterswoning van de herv. kerk in Oegstgeest gekomen. Toen op zijn aanbellen geen reactie volgde, had de koopman naar een manier gezocht om de woning binnen te komen. Aan de achterzijde vond hij een sleutel, zodat dit nogal ge makkelijk ging. In de woning onder nam hij een speurtocht, hetgeen hem plm. f 600 en twee spaarbankboek jes opleverde. De boekjes liet hij in een rioolput zakken „U bent een rare vogel", aldus het oordeel van de president van de rechtbank. Verdachte had te kennen gegeven graag auto-coureur te wil len zyn of in de „public-relations" werkzaam te zijn. Maar met de ont wikkeling was het slecht gesteld, nauwelijks de lagere school en ver der een keer leerling-matroos geweest. „U zoekt het te hoog en u wilt scho ne handen houden", stelde de rech ter vast. Heel vreemd was het, dat verdachte in het bezit bleek te zijn van twee stel auto-kentekenplaten en bijbeho rende kentekenbewijzen. Dit gecom bineerd met het feit, dat verdachte joy-rlding had gepleegd, vertrouwde de officier van justitie alles niet erg. Omdat verdachte reeds eerder is veroordeeld, luidde de eis nu een jaar gevangenisstraf waarvan twee maanden voorwaardelijk en aftrek van het voorarrest. De rechtbank zal op 29 juni vonnis wijzen. Voorrangsweg Het ligt in de bedoeling de Lange Voort tot voorrangsweg te verklaren. G.S. hebben dit besluit van B. en W. reeds goedgekeurd. Adjudant A. Koer ten deelde dit tijdens deze ledenver gadering mee. Voorts sprak hy als zijn oordeel uit, dat de Terweeweg (op sommige plaatsen slechts 512 me ter breed) beter eenrichtings- verkeersweg zou kunnen worden. Vermeldenswaard is nog, dat de Ge versstraat elke dag door 27.000 auto's wordt bereden. oegstgeest Voor Israël De collecte, die leerlingen van het Rijnlands lyceum deze week ten ba te van de hulp aan Israël in Oegst geest hebben gehouden, heeft f 2750.06 opgebracht. Vlag op liet winkelcentrum Burgemeester H.L. du Boeuff zal donderdag 22 juni, 's middags om half vier. in verband met het berei ken van het hoogste punt van het voor rekening van het Algemeen Mijnwerkersfonds van de Steenkolen mijnen in Limburg in aanbouw zijnde woonwinkelcentrum aan de Lange Voort in Oegstgeest, op de torenflat de vlag in top hijsen. Het centrum zal 1 november worden geopend. Inzet: Zuidslaviër Samardzie Zonder enig officieel vertoon is r Veel te lang naar de mening van gisteren de verbinding langs de west- j vele Inwoners van Boskoop en Wad zijde van de Gouwe, namelijk tussen j dinxveen heeft deze wegafsluiting ge- de Boskoopse Zuidkade en de Wad- duurd, iets wat voor deze bewoners dinxveense Noordkade, weer tot stand dan ook gedurende deze tijd een ge- gekomen en is de doorgang weer voor ducht ongemak betekende. Daaraan alle verkeer toegestaan. is gelukkig weer een einde gekomen. Ruim een jaar is deze verbinding j Met als inzet de Zuidsiavische len tot 's middags. Ook toen ver- wegens vernieuwing en verbetering voetballer Pa ja Samardzie dreigt een scheen hij niet op de afgesproken van de afvoermogelijkheid van het ernstig conflict tussen de eredivisie- j plaats. Aan het einde van de middag polderwater, buiten gebruik geweest. clubs F. C. Twente en Feijenoord. j ontdekte men de auto van de Zuid- Het water wordt nu door het nieuwe Het blijkt dat zich de laatste dagen j slaviër bij het Enschedese station i en veel grotere gemaal in de Gou- I Met veel plezier rijden de automobi listen nu weer over deze weg van en naar Waddinxveen of Boskoop. De foto geeft een overzicht van de nieuwe verbinding op de grens van beide gemeenten. Foto Leidsch Dagblad rond Samardzie heel wat meer heeft en vrijwel tegelijkertijd zag men in afgespeeld dan men gisteren van de deze omgeving manager Brox en be de kant van de Enschedese voetbal- stuurslid Kerkum van Feijenoord in stichting heeft willen meedelen engezelschap van Samardzie. Hoewel men ook op dit moment nog j uit hetgeen toen op straat is be- wil doen. Oorzaak van deze zwijg- sproken een andere conclusie voor zaamheid was dat men eerst de de hand ligt. toonde F. C. Twente K.N.V.B. van een en ander in ken- zich gistermorgen verbaasd te ver- nis wilde stellen, terwijl de hulp van j nemen dat Samardzie voor Feije- een juridisch deskundige zal worden j noord zou hebben getekend. Ook ingeroepen. Men was bij F. C. Twente op de hoogte van het feit dat Feijenoord een gesprek met Samardzie had ge had. De Zuidslaviër kreeg enige tijd geleden van zijn vroegere club O.F.K. Belgrado een „freigabe" wat bete kent dat hij niet meer aan OFK ver bonden is en zelfstandig met andere verenigingen kan onddrhandelen. Volgens het bestuur van F. C. Twente heeft Samardzie zich be reid verklaard ook het komende sei zoen voor de Enschedese club te blijven spelen, een schriftelijk con tract is evenwel nog niet getekend. Woensdagmorgen zou de Zuidsia vische voetballer een deel van de som ontvangen, die hiervoor reeds was overeengekomen. De bestuurs leden C. C. Hilbrink. H. Olijve en H. H. Iliohan zouden hem daartoe een cheque overhandigen, waarna men dit feft met een etentje zou „vieren". Samardzie verzocht toen telefo nisch de samenkomst uit te stel- we geloosd. Diploma op bed (Van onze Arnhemse correspondent) aarden gaan 8 juni uit hgmiddag om half drie zal Intencabaret voor de leden IVarmondse bejaardensocic- nitvoering geven In 't Tref- bestuur van deze sociëteit ader mee, dat dinsdag de vmnastiekles van dit seizoen en gegeven. iuwp cursus begint weer in De jaarlijkse uitgaansdag bejaarden is ditmaal vast- op 28 juni. Waar de tocht gaan, is nog een verrassing inf iets totaal ernield bij lanrijding rachtauto uit IJmuiden, be et zand kwam nabij het via- Warmond in botsing met een is. bereden dooi- een inwoner irlem. De bromfiets werd to- Beid. De aanrijding was ver- Voorburg hebben vanmiddag om I bed examineren. Voor het schrifte- twaalf uur bij paleis Soestdjjli voor j ,yk gedeelte hadden ze ruim voldoen- Koningin Juliana gedefileerd. (je gehaald en ook bij het mondeling De vorstin kreeg twee boekwerken: deden ze het zo goed. dat de commis- „Het getijdenboek van Catharina van Kleef" en „Prinses Mrianne der Nederlanden", aangeboden res pectievelijk namens de bejaarden van Oegstgeest en Voorburg. De burgemeester van Hedel. de heer C. van der Werken, bood Ko ningin Juliana namens de bejaar den van zijn gemeente een grote doos aardbeien aan. Een bejaardenkoor uit Rijswijk bracht de Vorstin een zang- hulde. Het défilé duurde ongeveer een half uur. zei men niets te hebben gehoord van de Kant van de Rot terdammers. Een belangrijk punt in geval Feij enoord inderdaad Samardzie zou heb ben gecontracteerd is, dat de Zuid slaviër tot dusver niet op de trans- ferlijst staat noch op eigen verzoek noch op verzoek van F. C. Twente. Het is evenwel de vraag of dit nood zakelijk is in geval Samardzie door O.F.K. is vrijgegeven, temeer daar F. C. Twente aanvankelijk steeds verkondigde de speler van de club uit Belgrado te hebben „geleend". Het bestuur van F. C. Twente zal de kwestie maandagavond bespre ken. Men acht het niet noodzake lijk hiervoor eerder bijeen te komen. voorschoten Auto's botsten zware sehade ZEEMAN REED DRONKEN OP BROMFIETS „Ik voelde me plekfUn", gaf een 22-jarige zeeman te kennen, die in Katwyk dronken op de De Sowjet-Unie heeft vandaag we derom een kosmosaardsatelliet gelan ceerd. de 166ste in de Kosmos-serie en de zesde van deze maand. De jongste Kosmos is in een ellip tische baan gebracht. Een speciaal doel van de satelliet is niet meege deeld. zoals gebruikelijk. De Kosmos 166 draait in 92.9 minuten om de aar de. dat is bijna vier minuten lang- bromfiets i zamer dan de meeste satellieten n Minister Den Toom van Defensie heeft in het kader van de algehele bezuiniging op de rijksbegroting de drie krijgsmachtonderdelen opgedra gen na te gaan, waar besnoeiingen van de militaire uitgaven zijn te ver wezenlijken zonder dat de paraat heid wordt aangetast. Voorstellen in deze richting moeten voor half juli worden ingediend. Dan namelijk gaat het kabinet zich beraden op de ver deling van de zeer krappe middelen voor 1968. Minister Den Toom wil kennelijk goed beslagen ten ijs ko men. Vooral zal gezocht worden naar mogelijkheden om kostbare investe ringen tijdelijk minder kostbaar te doen zijn, bijvoorbeeld door opschor ting van bepaalde aanschaffingen. Grote bezuinigingen zullen voorts moeten worden verwezenlijkt in de personcelssector. De tweede ronde van de soldij verhoging per 1 januari zou wel eens ernstig gevaar kun nen lopen. Staatssecretaris Haex Land macht) heeft de noodzaak tot be- De Voorschotenaar zou, komende I zuiniging bil Defensie het nadruk- kelijks in de openbaarheid gebracht De auto van een inwoner van Voor schoten is gisterochtend geheel ver nield bij een aanrijding op het kruis punt Papelaan/Oranjekade/Maduro- weg in deze plaats. Twee meisjes, Elly Noordzij christelijke ulo in Bennekom en Wil- j van de Papelaan, geen voorrang heb' I ly van Kasteel van de openbare ulo I ben verleend aan een inwoner van j dooraan alle legeronderdelen 'n open j in Wageningen konden gisteren door Den Haag. die de Maduroweg wilde brief te schrijven. Hij wijst naar het ziekte niet deelnemen aan het in Ede j inrijden. Na de botsing reed de inwo- j ieger van Israël om te laten zien. dat j gehouden mondelinge gedeelte van j ner van Voorschoten het trottoir op I met beperkte middelen veel kan wor- j het mulo-examen. Toch slaagden ze i en vervolgens tegen een ijzeren brug- j den bereikt, ten verwierven ze het begeerde diplo- leuning. Zijn auto werd totaal ver- ma, want de examencommissie, die nield; die van de Hagenaar liep zwa- wel begreep, dat het een enorme te- j re schade op. Persoonlijke ongeluk- Ongevecr 300 bejaarden uit Oegst- leurstelling voor haar moest zijn. be- ken deden zich niet voor. geest, Berkhout, Hedel. Rijswijk en si00t beide meisjes thuis op hun riek had gereden. „Dat zeggen dronken mensen meestal", antwoordde de Haagse politierechter. Overigens was alles minder „piekfyn" verlopen en daardoor moest de zeeman terecht staan. Het was goed begonnen die dag. De zeeman had afgemonsterd en ging op familiebezoek. Op de thuiskomst werd zo hier en daar een biertje ge dronken, totdat de maat meer dan vol was. Surveillerende politieman nen hielden de slingerende brom fietser op de provinciale weg aan „Ze wilden me in hun busje hebben en daar had ik geen zin ln," ver klaarde verdachte. „Als de politie zoiets zegt, dan heb je het maar te doen", besliste de officier van Justitie. De politie zette uiteraard door en toen werd het vechten, zodat er nu ook verzet tegen de politie bij kwam. „Ik wilde weten waarom ik mee moest, ik voelde me fijn", hield ver dachte vol. De officier was minder enthousiast over de toestand van verdachte op het gewraakte moment en daarom eiste hij een week gevan genisstraf met ontzegging van de rijbevoegdheid gedurende een jaar De rechter veroordeelde conform die rijnsburg Na bankoverval het gevolg van een ver- nanoeuvre van de bromfiet- GEREIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN i I. W. 5s, z. v. N. van Duyn Camille Fernand, z. v. u. den Berg en W E. J Fluit- irnardus Wouter, z. v. H. van rit en A. H. A. Guldemond; 'dronella Franciska Wilhelml- d. v. F. van der Keur en P. van Glabbeek: Edith Jeannet- "~ue, d. v. W. P C. van der M. T. M. van Riel; Mar- G. Evers en C. Bodaan; Ro- Wlaas Pleter. z. v. N. Holle- J. C. H. van Leeuwen; Car- d .v. A. Nijgr en J. de Rid- Jltje Marianne, d. v. G. van en M. I. W. Ottevanger. GETROUWD Kenberg en W. M. Barendse; Bosman en Y. den Hertog; hout en H. Lepelaar. J. H A. iff en C. J. de Jong; C-. W. Blikman; F. Kamphues .'rs: M J. L. van Loe en J. de Tombe en J. A van OVERLEDEN Jlebrand, 60 Jaar, man; E. 'genote van C. van F. H. Stokvis, 64 G. van der Zwaan, 62 tgenote van C. J Zevenho- veerman, 70 Jaar. wed. van L. Haasbroek. 74 Jaar, wed. van Spek. ONDERTROUW D Frans en E. R. M. Brandt; Dupi der :eek en M. J Kramers; >rief en H G. Kres; J. C. J Rijnsburger; H. G. J. E. van Vliet; en J. J. Heemskerk; G. J. M. J Smit; J P. van Duu- 1 van der StaaiJ; T. A. Korte- M. J. van Blitterswijk; H. J. •'en M. M. Sanches; W. Schild Overdyk; J P. van der Geest van der Krogt; G. de Nys Vuurens; H. van Houten en Haarlem; W. F. J. van der 10. H. H M. Pouw; G Nieu- fn en C. M. Hondeveld; H. J en L J Links; M J Links .Lesquilller; A. H. Visser en F. S. Kolderman en T. Buma; Kevoort en C. E. Dieperink; '^hers en P. Gysman; J. Ben- n'H. M. Bavelaar; A. J Poots [en der Vos; J. W de Reus kouwee; W. C. Deegenaars en rislnk; c. Hogenes en M. Hol- He Tombe en K. M Vonk; en G. H. Mlcliielsen; M M. en G de Vos. Promotie van J. W. H. Kalsbeek Vanmiddag promoveerde de heer J. W. H. Kalsbeek, oud-Oegstgeeste- naar. aan de Amsterdamse univer siteit tot doctor in de sociale weten schappen op een proefschrift „Men tale belasting". Promotor was prof. dr. A. D. de Groot, hoogleraar in de methodenleer. inzonderheid van de toegepaste psychologie. De heer Kalsbeek. zoon van het oud schoolhoofd J. Kalsbeek alhier, studeerde psychologie aan de Sor- bonne en het Instituut de psycholo gie de l'université de Paris. Hy was aanvankelijk verbonden aan het Nederlands Instituut voor praeven- tieve geneeskunde in Leiden. In 1960 kreeg hij van de stichting TNO de opdracht: het nagaan van de moge lijkheden van objectieve meetmetho den in de arbeidsfysiologie aangaan de de lichamelijke inspanning. In het kader van deze opdracht was hij gedetacheerd bij het Instituut voor perceptie onderzoek in Eindhoven, de universiteit van Cambridge en het Coronellaboratorium voor arbeids- hygiëne van de universiteit van Am sterdam. Sinds 1964 is hij directeur van het Laboratorium voor ergono mische psychologie-TNO, dat geves tigd is in het Jan Zwammerdamin- stituut van deze universiteit. Het proefschrift bevat hetgeen er is ge ëxperimenteerd en gedacht binnen het kader van genoemde TNO-op- dracht. sie vond, dat ze het diploma alleszins verdienden. De heren examinatoren, die zich in hun vrye tijd naar Benne kom en Wageningen moesten bege ven, hadden zoveel plezier in het suc ces van de meisjes, dat ze na afloop ook nog een bloemetje lieten bezor gen. Zwols echtpaar omgekomen (Van onze Groningse corresponuent) Het echtpaar J. Wienen uit Zwolle is gisteravond op de autosnelweg As- sen-Hoogeveen, ter hoogte van het dorp Beilen om het leven gekomen. Twee zoons van 22 jaar werden zeer ernstig gewond. Een automobilist werd eveneens ernstig gewond Het ongeluk gebeurde, toen de heer Wie nen met zijn auto de Brunstingerweg wilde oversteken. Uit de richting Hoogeveen naderde een personenauto waarvan de bestuurder een botsing niet meer kon vermijden. Het echt paar uit Zwolle was vrijwel op slag gedood. De beide zoons werden over gebracht naar het Wilhelminazieken- huis in Assen, de bestuurder van de andere auto naar het academisch ziekenhuis in Groningen. Zitting Algemene Vergadering gaat door Secretaris-generaal Thant van de VN zal de algemene vergadering van de Volkerenorganisatie in spoedzit ting bijeenroepen. Een voldoende aantal landen 62 heeft zich hiermee akkoord verklaard. De bijeenkomst zal zaterdag om 14.30 uur Ned. tijd beginnen. leiderdorp Vier jaar voor Veertig jaar bij Veilingvereniging gaat uitbreiden de kosmos-serie De baan heeft een hoek met de evenaar van 48,4 graden. De hoogte varieert tussen 283 en 578 km boven de aarde. Medische diensten Leiderdorp Dokter P. van 't Woud, Hoofdstraat 40, tel. 30070. Zus ter Van Leeuwen, Dorpsstraat 50, Koudekerk, tel. 01714505. Oegstgeest Dokter Reterink, tel. 50394. Voorschoten Dokter F. H. W. Swen, Veurseweg 20, tel. 2356. Tand arts: Ch. Kengen, Kon. Wilhelmina- laan 8 (melden half tien). Apotheek: za: Voorschotense apotheek, Leidse- weg 66, tel. 2525, zo: Centraal-apo- theek, Breestraat 74, Leiden, tel. 20552. Wijkverpleging.' zuster Weg man Oranjekade 7, tel. 2041. Warmond Dokter Bots, Voor hout, tel. 025327393, zuster Van Paassen, Kerkdam 3, tel. 250. Wassenaar Dokter J. A. J. Pau- lides, van Z. van Nijeveltstraat 42. tel. 4561, en dokter W. J. de Jong, Wit- tenburgerstraat 188, tel. 9124. Apo theek Wassenaarse apotheek. Schouwweg 32, tel. 2402. Tandarts (zaterdag en zondag van 1818.30 uur)J. H. Stork. Stoeplaan 6, tel. Familieberichten Van Gend en Loos Onder grote belangstelling heeft de heer J. van Gent uit Leiderdorp zijn veertigjarig jubileum gevierd bij de N.V. Algemene Transport- en Expe ditieonderneming Van Gend en Loos. Hij is als chef buitenland werk zaam in Leiden en onderhoudt nauwe contacten met handel, industrie en belastingdiensten. Velen hebben hem vandaag hun gelukwensen aangeboden tijdens een receptie, die in zijn woning aan de Resedastraat werd gehouden. Ook kreeg hij vele geschenken. Directie en collega's bleven op deze blijde dag niet achter. Belgische vrouw (Van onze Utrechtse correspondent) De Utrechtse rechtbank heeft vanmorgen een 34-jarige Belgische vrouw veroordeeld tot 4 jaar gevan genisstraf met aftrek. De vrouw stond veertien dagen geleden terecht wegens medeplichtigheid aan de Amersfoortse bankoverval, die op 24 juni van het vorig jaar ge pleegd werd. Zij zou de overval lers van het bijkantoor van de Nuts- spaarbank aan de Leusderweg (buit: f 42.000.-) onderdak verschaft hebben in een romantische schaapskooi in de bossen bij Vierhouten. De Utrechtse officier van justitie, mr. G. W. von Meyenfeldt had tegen de Belgische de maximumstraf van 9 jaar met aftrek geëist. „Ik heb in mijn leven al heel wat grote havens gezien, maar die van Rotterdam kan voor alle een voor beeld zyn." Dit zei gisteravond de burgemeester van Leningrad, de heer A. Sizow, die met twee wethouders van zijn stad gedurende drie dagen de gast is geweest van het Rotter damse gemeentebestuur. Het verblijf van deze delegatie van het stadsbe stuur van Leningrad is een tegenbe zoek voor de reis, die een Rotterdam se delegatie verleden jaar september naar Leningrad heeft gemaakt. Burgemeester Sizow van Leningrad, die tijdens een receptie in de Rus sische ambassade in Den Haag de pers te woord stond, zei dat de dele gatie Rotterdam als havenstad zeer interessant vond. De heer Sizow had geconstateerd, dat Rotterdam op het gebied van organisatie verder «s dan Leningrad, een van de belangrijkste havensteden van de Sowjet-Unie, met De heer Sizow vertelde verder, dat er in zyn stad (3.7 miljoen inwoners) veel geestdrift bestond over zijr. reis naar Rotterdam. Nadat aan deze reis via pers. radio en tv bekendheid was gegeven, had de heer Sizow van dui zenden burgers van zijn staat het ver zoek gekregen hun beste wensen aan de Nederlandse bevolking over te brengen. Dit contact tussen Rotterdam en Leningrad zal door meer ontmoetin gen worden gevolgd. Zodra burge meester Thomassen van Rotterdam hiertoe de wens te kennen geeft, zal Leningrad hem gaarne voor een vol gend bezoek ontvangen. De heer Si zow hoopt, dat bij die gelegenheid concrete afspraken kunnen vorden gemaakt voor uitwisselingen op h:t gebied van cultuur en sport. (Overgenomen uit andere bladen Geboren: Reinier Eduard z. v. Tei- xeira de Mattos en de Vogel, Madrid; Hélène Cathalijne Johanne, d. v. Van Melle en Oosterwijk, Barendrecht. Overleden: D. Hoogendoorn, 57 jr, De Veilingvereniging Tuinbouw- Amsterdam; Catharina Elisabeth Fi- produkten Rijnsburg hield onder l'PPO. 86 jr, Den Haag; Pieter Peter- off, 37 Jr. Rotterdam; Jannetje van voorzitterschap van de heer W. Star der Hammen 86 jr Rotterdam; Neel- Wzn. haar jaarvergadering in de tje Mechtelina van Versendaal, 72 jr, zaal Vllethof. Onder de aanwezigen Den Haa8: Ferdinand Henri Désire Heijhgers, 63 jr, Den Haag; Eduard bevonden zich het hoofd van de Chr. - - Tuinbouwschool Rijnsburg en verte genwoordigers van de veilingvereni gingen uit Noord-Holland. De voorzitter memoreerde in zijn openingswoord het overlijden van het erelid, de heer Jac. Kromhout, die vanaf de oprichting zijn beste krachten aan de veiling heeft gege ven. Uit het jaarverslag van de secreta ris-penningmeester, de heer P. v. d. Haak, bleek dat de aanvoer van pro- dukten minder was dan in 1965. Over het bedrijfsresultaat merkte de heer V. d. Haak het volgende op: door de lagere omzet en aanvoer aan de vei ling en de wasserij werd in totaal f 20.000 minder ontvangen aan vei- lingkosten, fusthuur en wasloon. Daar staat tegenover, dat de on kosten f 26.000 lager waren en dat ook voor de normale afschrijvingen f 3.500 minder nodig was. Er kon zo toch nog een bruto-winst worden gemaakt van f 31.800. Hierdoor kon het bestuur extra afschrijvingen toe passen op de wasserij, fustloods 2 en op de inventaris. Het bestuur achtte het voorts raadzaam om de reserve voor dubieuze debiteuren op te voe ren. De balans en de verlies- en winstrekening werden door de leden goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd het aftredende lid, de heer H. Star met grote meerderheid van stemmen her kozen. De heer D. van Starkenburg werd benoemd tot lid van de finan ciële commissie. Het bestuur deed vervolgens enige voorstellen tot uitbreiding van de wasserij en van de bedrijfsruimte, met een sorteerzaal van 800 meter, waarmee een bedrag van ongeveer f 175.000 gemoeid zal zijn. Na enige discussie werd dit voorstel door de le den aangenomen. Johannes Beekman, 85 jr. Den Haag. rijnsburg Machtiging voor polderbestuur De vergadering van stemgereentig- de -'"^elanden van polder Morsebel, die gisteravond in Café Centraal in Rijnsburg werd gehouden, kon door ziekte van de secretaris-penning meester, de heer J. Bogerd, niet eer der plaats vinden. Dit verteldt de voorzitter, de heer Joh. Krom hout Jzn. in zijn openingswoord. Nadat de heer Bogerd de notulen had voorgelezen, werd de rekening over 1966 vastgesteld. De ontvang sten bedroegen f3259,88 en de uitga ven f 2889.75. De begroting voor 1967 werd vastgesteld op f 3039,16. Aan het bestuur werd machtiging gegeven tot het doen van af-en over schrijvingen op de begrotingsposten en tot onderhandse aanbesteding of uitvoering van werken ln eigen be heer. Tot lid van de commissie voor het onderzoek van de rekening over 1967 werd de heer G. van Egmond benoemd. In onze publicatie over het Leid- se echtpaar Janssen, dat 50 jaar ge trouwd is. is een zetfoutje geslopen. Het echtpaar heeft niet 14. doch 34 kleinkinderen. De in Warmond gehouden huis- aan-huis-collecte ten bate van Is raël heeft f 1660,- opgebracht. De gemeenteraad van Warmond zal dinsdag 27 juni in openbare ver gadering bijeenkomen.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15