Ook maandag relletjes in Tampa (Florida) Krant per televisie Wanbeheer boeking chartervliegtuigen In Den Haag nieuw gemeenteziekenhuis DINSDAG 13 JUNI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 (Van onze speciale verslaggever) De zesde internationale film week, het tweejaarlijkse cinema-gebeuren in het kader van het Holland Festi val, is begonnen. Burgemeester Ch. G. Matser, heeft de filmweek in het Rembrandttheater in Arnhem ge opend. De filmweek werd „opengezongen" door Ramses Shaffy, die samen met Louis van Dijk liedjes liet horen, waarmee hij binnenkort op tournee door ons land hoopt te gaan keus was vooral op hem gevallen, omdat hij bij de jonge filmersgene ratie zo „in" is, dat de laatste tijd verse Nederlandse films met Ram- in de hoofdrol zijn gemaakt. John Fernhouts „Sky over Holland Ciels de Hollande", is gisteravond ertoond. Geen slechte keus. Temeer Fernhouts film met de Ameri- ïse komedie „You're a Big boy van Francis Ford Coppola in één programma draaide: een ijzer- sterke combinatie. Na de films werd er on dei* voor zitterschap van prof. dr. Ph. J. Iden- burg druk gediscussieerd over de mo gelijkheden en moeilij klieden bij de vervaardiging, distributie en exploita tie van Nederlandse films. Pim de la Parra sprak van de overgangssituatie, waarin het filmen in ons land zich bevindt, wees op het buitenland, waar jonge filmers het vaak makkelijker hebben en hoopte op verbetering van het „filmklimaat" De zuidelijke exploitant Peter Vink -as van mening, dat filmkunst meer ans krijgt naarmate het' in het be- drijf beter gaat. Hij vond dat er te lt veel aandacht aan de randstad werd gegeven en meende bovendien, dat er meer rekening moest worden gehou den met de smaak van het publiek, meer sex, dacht hij en ook wat n Nederlandse verhalen. Nieuwe uitgaven De nieuwe James Bond-film gefotografeerd met de door zijn „Je leeft maar tweemaal" is gis- snor bijna onherkenbare hoofd- teravond in Londen in première rolspeler Sean Connery en diens gegaan. Koningin Elizabeth hier echtgenote. Tweehonderd personen gedupeerd (Van onze Hilversumse correspondent) Ongeveer 200 personen uit alle de len van het land, die in de vaste overtuiging verkeerden dit jaar voor een „spotprijsje" een vliegreis naar Californie te zullen maken, zijn ernstig gedupeerd door het wanbe heer van de ex-voorzitter van de Dutch Club Avio Inc. California in Amsterdam. Op het laatste moment hebben zij van de vereniging te ho ren gekregen, dat hun reis niet door gaat, omdat er méér personen wa ren geboekt dan er in de charter vliegtuigen plaats is. De Dutch Club Avio werd in 1959 opgericht om Nederlanders in de gelegenheid te stellen van en naar Californië te vliegen tegen een sterk gereduceerd tarief. De AVIO („Alle Vermaak Is Ons") maakt geen winst. Het bestuur behartigt de belangen in de vrije avonduren. Naar de mening van het huidige be stuur is het vele werk de ex-voorzit ter boven het hoofd gegroeid, waar door hij een te groot aantal perso nen plaatsen in een van de vlieg tuigen toezegde. Bij de eerste vlucht van dit jaar i (9 april) bleek, dat ongeveer 60 per sonen, die de kosten (f. 1099,- voor een retourvlucht, verblijf van zes j weken voor eigen rekening reeds i hadden overgemaakt, moesten wor- j den teleurgesteld. Voor de 2de en 3de vlucht, 25 juli en 24 juli, ble- ken totaal 140 personen teveel ge- j boekt. Degenen, die hebben geboekt voor 24 juli en daar hun vakantie j naar hebben geregeld, kregen pas vorige week bericht dat zij „over compleet" zijn. Zij worden nu in de gelegenheid gesteld in te schrijven voor een kerstvlucht op 4 december. Voor de 4de vlucht, in september, waren eveneens teveel personen ge boekt, maar voor hen heeft het nieu we bestuur kans gezien een extra vliegtuig te charteren. TANKAUTO MET GEVAARLIJK ZUUR KANTELT NEDERLAND 1 AVRO 6.45 uur 10.00 i 10.30 i 10.35 i 11.00 i 11.30 i De Minimolen Nieuws Zoo zoo; dierenprogramma The Monkees NTS-journaal Gert Timmerman show De fantastische avonturen schip Orion (6) AVRO's Televizier Laatste nieuws Teleac: Kernfysica Sluiting NEDERLAND 2 NTS 8.05 uur Première; fjlmweek in Arnhem Peter en Pavla; film Laatste nieuws en journaal Sluiting Een duitse tankauto, geladen met venol een vrij gevaarlijk carbol- zuur is gistermiddag bij Varsse- veld van de weg geraakt en gekan- i leid. Een van de twee tanks raakte I lek, waardoor een hachelijke situatie I ontstond. De omwonenden werden gewaarschuwd ramen en deuren te I I sluiten. Het verkeer werd omgeleid, j I De gemeentelijke brandweer en an- j dere diensten werden gealarmeerd, i doch konden weinig uitrichten; er moest worden gewacht op Neder- landse en Duitse deskundigen, die pas veel later op de dag het gevaar lijke goedje te lijf gingen. Het ongeluk gebeurde op de pro- vinciale weg tussen Varsseveld en Aalten. De wagen kantelde, nadat de chauffeur tegen een boom was ge reden. De chauffeur kwam met de schrik vrij en door het snelle ingrij pen van de politie, die het verkeer tot omstreeks middernacht liet om rijden, deden zich ook geen persoon lijke ongevallen voor. Prof. Zijlstra ook president B.I.B. Prof. J. Zijlstra is vanochtend In Bazel benoemd tot president van de Bank voor Internationale Betalin gen (B.I.B.). De president van de Nederlandsche Bank volgt daarmee dr. M. W. Holitrop op, die tot 1 mei president van de Nederlandsche Bank was en die vanaf 1 juli 1958 tevens president van de B.I.B. is ge weest. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 9.50 uur öm cfióteren Ondanks de aanwezigheid van vijf honderd leden van de nationale gar de en enkele honderden politieman nen is het maandagavond in Tampa (Florida) opnieuw tot ongeregeldhe den gekomen. an het op 5 dezer rest van de stad trokken groepen i negers door de straten, plunderend,' schietend en brandstichtend. Zij gooiden Molotow-cocktails naar de politie, terwijl geparkeerde auto's het moesten ontgelden. De brandweer die vele in brand gestoken huizen trachtte te redden, werd door sluip schutters beschoten. De politie heeft een groot aantal arrestaties verricht. De ongeregeldheden begonnen zon dagavond, nadat een politieman een op inbraak betrapte jonge neger, die zich tegen arrestatie verzette, had doodgeschoten. De man, die als gijselaar was vast gehouden is later door de oproerige negers weer vrijgelaten, nadat hij danig mishandeld was. Gisteren overdag was door een groep van meer dan 400 negers on rust gezaaid in twee volkswijken dicht bij het centrum van Tampa. Een huizenblok in de negerwij k brandde af. Politie en brandweer werden beschoten met munitie, wel ke in een wapenwinkel Bij de relletjes in Tampa verrichtte de politie een aantal arrestaties. Op de foto: een twee tal negers wordt weggeleid, nadat zij gedurende enkele uren vanuit huizen op de politie hadden ge schoten. Ruim tien personen werden maan dag gewond. De voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Vereniging voor de vooruitgang van gekleurden, de ne gerleider Glider, verklaarde dat het doodschieten van de jonge neger „de druppel was die de emmer deed overlopen". Hij weet de ongeregeld heden aan de armoede, slechte toe standen op het gebied van de volks gezondheid, gebrekkige huisvesting, een tekort aan ontspanningsmoge lijkheden en een gebrek aan eerbied voor de wet bij de negers in de ach terbuurten van de 280.000 inwoners tellende stad. In Prattville (Alabama) werd de negerleider Carmiohael gearresteerd tijdens een vuurgevecht van drie uur tussen politie en negers. De internationale filmweek 1967 is gisteravond in het Rem brandt-theater in Arnhem ge opend. Burgemeester Matser opende het officieel; Ramses Shaffy trad er „life' op. Later dez; week zal hij te zien zijn in twee films: „De verloedering van de Swiepsen „Een vreemde vogel" van Lennaert Nijgh. Het nieuwe Haagse gemeentezie kenhuis, dat verjjzen zal aan de Leyweg, zal over 4f£ jaar gereed zijn. Morgen gaat de eerste spade in de grond, de eerste handeling voor een project, dat niet minder dan 87,5 miljoen gulden gaat kosten. Het oude gemeenteziekenhuis in de Zuidwal, dat tientallen ja- in als zodanig heeft gefunctioneerd, wordt opgeheven. Voor de beschik baar komende ruimte zal het ge meentebestuur nog een doel vaststel len. Bij het nieuwe ziekenhuis beho ren een gemeenteapotheek, een zus terhuis. een sbhoolgebouw voor de op leiding van verpleegsters, en een par keerplaats voor 650 auto's. Het zie kenhuis krijgt vijftien bouwla gen. Het is ontworpen door de Am sterdamse architect K. L. Sijmons, die de gebruikelijke paden bij het bouwen van ziekenhuizen heeft ver laten. Er komen namelijk geen pa viljoens, waardoor de loopafstanden van en naar de verschillende afde lingen klein zullen zijn. Niet eens de helft van de afstanden in verge lijkbare ziekenhuizen. Het zieken huis heeft een capaciteit van onge veer 750 bedden, het huidige gemeen tehuis telt ongeveer 800 bedden. Reorganisatie van Britse commerciële televisie (Van onze Londense correspondent) De Britse commerciële televisie zal met ingang van juli 1968 dras tisch worden gereorganiseerd. Voor gesteld wordt nieuwe regionale om roepen voor Londen, Wales en York shire op te richten. Dit betekent dat enkele bestaande groepen een veer zullen moeten laten, hetgeen bij de betrokkenen op verzet is gestuit. Da vid Frost, ster van het vroegere wekelijkse politieke cabaret en van het tegenwoordige „Frost report", en de acteurs Richard Burton, diens echtgenote Elizabeth Taylor en Stanley Baker worden de leidende aandeelhouders of commissarissen van de nieuwe televisiegroepen. D e Londense televisie-organisatie krijgt een geheel nieuwe vorm door samensmelting van Rediffusion en de provinciale A.B.C. voor de uitzen dingen van maandag t/m vrijdag. Voor de weekendprogramma's zal en nieuwe combinatie, het Londen- televisieconsortium, optreden, aarbij David Frost een beslissende rol zal spelen bij de samenstelling de programma's. De bedoeling is dat de bladen Daily Telegraph, Observer en Economist hier kapitaal in zullen beleggen. De invloed van de Thomson-dagbladorganisatie in de Schotse televisie, welke tot nu toe 55 procent bedroeg, wordt tot 25 procent teruggebracht. In de nieuwe televisieomroep voor Yorkshire zul len plaatselijke dagbladen en de coö peratieve verenigingen een rol spe len. David Frost heeft verklaard dat zijn Londense organisatie hoopt een massapubliek op de tv-spitsuren aan te trekken. Geen „Achter het nieuws" Er waren gisteren geen ac tualiteitenrubrieken, dus was er gisteren geen nieuws. Natuur lijk, het journaal besteedde even aandacht aan het Nabije- of het Midden-Oosten (daarover zijn de meningen verdeeld), het kruit schip ontplofte voor de veran dering in Utrecht (eveneens via het journaal), maar een nadere belichting van deze en andere zaken ontbrak. Bij alle waarde ring die ons past over de wijze waarop radio en televisie de laatste week de nieuwsvoorzie ning hebben verzorgd, moet zo'n hele avond zonder „Achter het nieuws" toch betreurd worden. Het moet overigens gezegd dat het NTS-journaal de leemte voor wat betreft de munitie ontploffing in Utrecht, goed heeft ondervangen. van stukken die Shakespeare en andere oude rotten hebben op geschreven. Tik-tak-tor" Dievenfilm Op Nederland II zal de popu laire film „Dieven hebben het ook moeilijk" ongetwijfeld de meeste kijkers hebben getrok- cen. Regisseur Monicelli is spe cialist op het gebied van de Ita- iaanse filmcomedie, hij maakte vele films met de komiek Toto onlangs overleden, u zag hem aog even als brandkastenkraker Dante) en met .Dieven hebben het ook moeilijk" maakte hij zijn grootste kassucces. De 9 jaar oude film bleek overigens lich telijk gehavend te zijn door de tand des tijds, maar mocht er toch nog altijd zijn,' mede dank zij het spel van coryfeeën als Marcello Mastroiani en Vittorio Gassman, de laatste in het da gelijks leven toneelleider, regis seur, hoofdrolspeler en vertaler 99 Op Nederland 2 konden we eerst ook nog even kijken naar iet boter-, kaas- en eierenspel- 'etje „Tik-tak-tor", gepresen- :eerd door een onwennige Thom Keiling, met deelnemers (met name de eerste meneer), die 5oms het simpele boter, kaas en eieren nog niet kenden, laat staan de moeilijke vragen (wat is een autobiografie, welke ar tiest werd uitgeroepen tot beste televisiekomiek van Europa, etc.). Alles bijeen toch een aan trekkelijk spelletje, want waar vind je vandaag de dag nog een quiz waarin de gemiddelde kij ker een score van 95 kan maken? Pick up" 99 Op Nederland 1 een degelijke documentaire over de jaren "30 van Mirjam Gerzon, goed uit gediept, met achtergronden en gevolgen, en met de verhalen van de ooggetuigen („niet je kaart werd gestempeld, maar jij, als mens"). Nieuw was „Piek Up", typisch zo'n programma waarmee alleen aan het begin van de zomer wordt begonnen (hetzelfde geldt voor „Tik-Tak- Tor") en waarvan niemand ge looft dat het na september nog zal blijven. Aan de hand van grammofoonplaten zagen we mensen zingen of net doen als óf) of kregen we gesprekjes met hen, zoals met Rob Geraerds en Simon Carmiggelt. De Vlaamse Regine Clauwaert doet het wel aardig, maar het programma heeft geen bijzondere eigen schappen. KRO: 18.00 Licht pianospel (gr.). 18.20 Uitz. van de A.R.P. Spreker: Mr. W. de Kwaadsteniet, secr. van de A.R.P. 18.30 De Springplank artiesten met orkestbegeleiding. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 Conciliepostbus. 19.35 Stereo: Klass. gram.muz. 19.45 Gewijde muz. (opn.). 20.00 Promena de-orkest met sopraan: operamuz 20.40 Een klein beetje pijn, monoloog. 21.15 magazine waarin op de dingen wordt doorgepraat. 23.45 Lichte gram.muz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2. 298 m. AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.30 Licht instr. ensemble met zangsoliste. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Muz. mo zaïek. 20.00 Nws. 20.05 Beatrlx-Feest- oord: amusementsprogr. voor zieke- en oud-patienten. 20.40 Op de zomertoer gevar. progr. 21.50 Jazz Spectrum. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Perséphone, ope ra v. Strawinsky (gr 23.55-24.00 Nws. VOOR WOENSDAG 14 JUNI 7.32 Radiokrant. 7.50 Stereo: Lichte grammuz. 8.00 Nws. 8.10 Stereo: Gewij de muz. (gr.). 8.30 Nws. 8.32 Touring - club: vac .tips. 8.45 Licht instr ensem-, ble 9.00 Voor de zieken. 9.35 Water standen. 9.40 Voor de huisvr. 10.30 Morgendienst. 11.00 Lichte grammuz. 12.27 Med. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Act. evt. grammuz. 12.50 Uitgezochte operafragmenten Radio Corp. of America gaat experimenteren met de thuisbe zorging van gedrukt nieuws via de televisie. Het ontwikkelde systeem bete kent een grote vooruitgang op het gebied van de verstrekking van Informatie, doordat het mogelijk wordt nieuws in de woonkamer of waar ook in gedrukte vorm af te leveren. Over het idee om door middel van elektronische signalen ge drukt materiaal aan particulieren te leveren als een verfijning van de reeds jaren gébruikte commer ciële systemen wordt reeds jaren lang gesproken. Radio Corporation of America heeft de federale communicatie commissie toestemming gevraagd voor proef uitzending en tussen New York en Princeton in New Jersey. Deze proeven zullen na de normale zenduren plaats hebben. Het zal nog zeker enkele jaren duren voordat een dergelijk sy steem voor het publiek te koop zal zijn. Experimentele elektrosta tische drukapparatuur is reeds thans in staat elke tien seconden een pagina van een boekje te le veren. 15.30 Mezzo-sopraan Diano: mod. liederen. 15.50 Bijbelver- Voor het platteland. 12.27 Med. t.b... land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Tan go-rumba-orkest met zang solisten. 13.00 Nws. 13.10 Act. en ka lender. 13.25 Waar de wijsjes zijn: lledjesprogr. 13.50 Gesproken portret. grammuz. 16.30 Voor de zieken. 17.00 Simbel: een simpel progr. voor middel bare scholieren. 17.30 Dansorkest met solisten. Hilversum 3. 240 m. en FM. AVRO: 9.00 Nws. 9.02 Act. 9.05 Ka- leldoskoop: orkestmuz. met solisten. 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvitaminen: po pulair verzoekplatenprogr. (11.00 Nws.) 12.00 Nws. 12.02 Operette-varla. 13.00 Nws. 13.02 Act. 13.05 Zet 'm op»; plaatjes en praatjes. (14.00 Nws.). 15.00 Nws. 15.02 Lichte muz voor een Hollands publ. 16.00 Nws. 16.02 Toer beurt: platenprogr. van AVRO's Jeugd- afd. 17.00 Nws. 17.02 Act. 17.05 Rhythm and Blues: oude en nieuwe opnamen. 17.35-18.00 Hillbilly Time: Country and Western music. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I NCRV: 17.00-17.30 Voor de kinde ren. NTS: 18.45 Voor de kleuters. 18.50 Journaal. NTS: 19.00 Vakantie in Li- Blzza. TV-fllm (dl. 8). 19.25 Openbaar .unstbezit. 19.40 Schnurf. het egel vrouwtje. filmpje. 19.51 Uitz. Stichting Socutera. NTS: 20.00 Journaal e overzie' Partij speelfilm, (beide keruingen 18 Jaar). 22.55-23.00 Journaal. Nederland II NTS: 20.00 Nws. in 't kort. NCRV: 21.40 Attentie. NTS: 22.20-22.35 Journaal.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5