Volgens mij is de brand ontstaan in een kist" Sergeant Groeneveld: Als een raket Conflict dreigt bij zeevaart De Londense Times waarschuwt Israël Beslag opgeheven op oliemaatschappij DROOGTE PERIODE MET EEN ENKEL WOORD HAAGS!! AGENDï LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 13 JUNI» Vervolg van pag. 1 (Van onze Utrechtse correspondent) „Volgens mij is de brand ontstaan in één van de kisten. Er is geen sprake van dat een van de soldaten bij het laden heeft gerookt. Gegooid of gesmeten is er beslist niet". Dat zijn enige stellige verklaringen van sergeant J. A. W. M. Groeneveld (27), belast met de belading van het kruitschip dat door zijn ont ploffing bij een groot deel van de op het industrieterrein Lage Weide in Utrecht gevestigde bedrijven ontreddering teweeg bracht. De 11 soldaten aan boord konden tijdig wegkomen. Het schip brak bü de ontploffing van de 45 ton inmiddels geladen mu nitie In stukken. Het achterschip kwam als een raket omhoog uit de Kernhaven en belandde tientallen meters verder op de wal. Een deel van de bovenbouw kraakte een paar langs de Atoomweg staande goede- OVERLEG OVER DE C.A.O. AFGEBROKEN (Van onze Utrechtse correspondent). De onderhandelingen over een nieu we c.a.o. tussen het koopvaardyperso- neel en de werkgevers in de koop vaardij zijn door de eerste party op gezegd. De Federatie van Werkne mersorganisaties in de Zeevaart deelt mee, dat na de opzegtermyn van twee maanden voor de lopende c.a.o. „een ernstige conflictsituatie kan ont staan". De federatie heeft met een 16.000 leden ongeveer 80 procent van het gehele Nederlandse koopvaardij - personeel georganiseerd. De federatie heeft het contact met de Raad van Bestuur vopr de Zeevaart verbroken, toen bleek, dat de werkgevers slechts onder twee voorwaarden over een nieuwe c.a.o. wilden onderhandelen Die voorwaarden betroffen de eis, dat de federatie moest instemmen met twee wetswyzigingen die de Raad in het hoofd had. Het ene hield in, dat by de wet een vermindering van het machinekamerpersoneel zou worden geregeld, het andere betrof een dras tische verschuiving van de grens tus sen kleine en grote zeescheepvaart. Nu ligt het onderscheid by de 500 bruto registerton, het zou volgens de werkgeversvoorstellen by de 2000 b.r.t. komen. Gevolg daarvan zou een for mele overheveling zyn van grote groepen personeel van de grote zee scheepvaart naar de kleine, wat aan- zieniyke financiële offers voor de be trokkenen met zich zou brengen. Van de zyde van de werknemers organisaties werd ons meegedeeld, dat men daar best bereid is over deze voorstellen na te denken, maar niet kan aanvaarden dat hun instemming daarmee als voorwaarde wordt ge steld voor de loononderhandelingen. renwagons op zeventig meter af stand. Het voorschip zonk in de ha ven. Stalen spanten en andere delen van het speciaal voor munitiever- voer gebouwde schip kwamen op hon derden m. afstand terecht en ver nielden onder andere een hoogspan ningskabel. Om tien over een riep een van de in een ruim werkende soldaten: „Brand sergeant!" Sergeant Groeneveld: „Ik stond in het gangboord, zag het branden, draaide me om en pakte een brand blusser die voor het grijpen hing. Er kwamen twee soldaten by met blus sers en we stonden zij aan zy te blussen". Het lukte niet. Sergeant Groeneveld sprong in het ruim, maar een verstikkende teerwalm dreef hem weer naar boven. Toen hy zyn blus- straal op de brandende kist gericht hield, merkte hy dat 'n granaat uit elkaar spatte. Sergeant Groeneveld: „Ondertussen had soldaat Slegt zyn blusser leeg. Hij sprong de kade op en begon de wachtende vrachtauto weg te ryden, die nog half vol pro jectielen zat. Naast my spoot sol daat De Jong zyn blusser leeg. Ik kreeg van de schipper de laatste blus ser en spoot die ook leeg". Op dat moment was hy alleen aan boord. De anderen hadden een goed heenkomen gezocht: te redden viel er niets meer. Als laatste sprong sergeant Groeneveld de wal op en rende weg. Honderd meter was hy van de losplaats af toen de ontplof fing hem boven op een collega gooi de. Sergeant Groeneveld: „Ik heb de detonatie niet gehoord. Heel Utrecht heeft de explosie gehoord, ik niet". Met een verbonden hand scherf in middenhandsbeentje) kon hy later zyn verhaal doen. Niet gerookt Beweringen van twee hengelaars dat er tydens het laden van de mu nitie gerookt werd, noemt sergeant Groeneveld pertinent onjuist voor zover het de strook geldt waarvoor veiligheidsmaatregelen geldenvan tien meter vóór tot tien meter voor- by het schip. Daarbuiten is in de kantine-pauze gerookt. Dat is reglementair geoorloofd. Al le vereiste veiligheidsmaatrege len waren getroffen, zo wordt van militaire zyde verzekerd. Die be staan behalve uit een rookverbod, uit borden met verboden toegang op tien meter afstand, uit de aanwezig heid van vier snelblussers en uit vangnetten langs het schip om projectielen die eventueel mochten vallen op te vangen, zodat zy niet klem kunnen raken tussen schip en wal. „Maar het beste veiligheidsmid del is: niet gooien en smyten", al dus majoor A. van de Veen, com mandant van 566 Renovatiecompag nie van de technische dienst, onder wiens verantwoordeiykheid muni- tievervoer valt. Blussen is in feite een lapmiddel. Het helpt niet door dat de inhoud van de projectielen zuurstofdragend is en zelfs onder water brandt. Zelfontbranding door wryvlng wordt by de toegepaste verpakking onmogelijk geacht. De projectielen zitten in stalen kisten tussen lagen karton. In de boven- en onderkant van de kisten zitten gaten. Die ga ten, aldus de verklaring, dienen om Het ging by deze munitie in dit geval afkomstig uit fort Rhynau- wen om afgekeurde projectielen, op weg naar Zierikzee. De Renova tiecompagnie uit Gorichem is be- lanst met het herstel van munitie en de afvoer van afgekeurde party en van alle onderdelen van de Kon. Landmacht. ADVERTENTIE Onderzoek Partyen kruit worden geregeld on derzocht omdat ze in de loop van de tyd in kwaliteit achteruitgaan en tot zelfontbranding kunnen komen, zo werd gisteravond op een by de Ma rechaussee in fort De Bilt gehouden persconferentie door deskundigen meegedeeld. Dat is gebeurd by de ontploffing in de kruitfabriek in Muiden. In het Utrechtse schip ging het niet om kruit, maar om projec tielen, om oude munitie, waarvan de ontsteking in kwaliteit achteruit was gegaan. „In principe kun je zulke granaten doormidden zagen", aldus de militaire deskundigen opti mistisch. Maar in de praktyk volgde er een enorme ontploffing. Waardoor? Een onderzoekcommis sie onder voorzitterschap van gene- raal-majoor F. T. Segers, inspecteur technische dienst van dé Koninkiy- ke Landmacht, zal het proberen uit te zoeken. Piloten van de Westduitse luchtmacht oefenen bij Bremen met zware transporttoestellen en straaljagers in het landen en op stijgen van een „Autobahn"Het )orig jaar zijn dergelijke oefenin gen ook gehouden en toen is ge bleken, dat deze snelwegen ge schikt zijn als landingsbaan, ook voor zware toestellen. DINSDAG Cli. de Bourbonhof: Electronicaclub ..De detector" 7.30-9.30 uur nam. Hogewoerd 175: Dienstvergadering van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds. Ned. Gemeenten. Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending, evang. J. Zijlstra 8 uur nam. WOENSDAG Zuiderkerk: Brabants Barok Ensem ble 8.15 uur nam. Stadhuis trouwkamerSpreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. Binnenvestgracht)Contactavond afd. Lelden „Phllatelica". 7.30 uur nam. Concert van de „Lenteklokjes" De afdelingen C. en D van het Katwijkse meisjeskoor „De Lenteklokjes" zullen dinsdag 20 juni, 's avonds om 8 uur een uit voering geven in de gereformeer de kerk aan de Voorstraat. Ada v. d. Beent zal medewerking op de piano verlen en verder zal ook de blokfluitgroep optreden, het ge heel staat onderleiding van Dirk van Vliet. Vervolg van pag. 1 De Londense „Times" ziet de kan sen op vrede in het Midden-Oosten somber in, als de Israëliërs de door hen veroverde gebieden niet willen prysgeven. „Het mag waar zyn dat niemand hen uit de veroverde gebieden ver jagen kan. maar geen Israëliër kjn werkelyk geloven dat zo'n gedicteer de vrede van lange duur kan zyn, zelfs als een Arabische regering erin toestemt, wat hoogst onwaarschyn- lyk is. Er is ook geen reden om aan te nemen dat buitenlandse regerin gen veroveringen van die omvang zullen onderschryven. Op de ochtend van de overwinning geloven de Isra ëliërs wellicht, dat dat geen rol speelt, maar op de lange duur is dat wel zo. Zy zullen niet noodzakelij- kerwys altyd in militair opzicht de meerderen zyn van alle Arabieren". De „Times" gaat ook in op de op merking van minister van Defensie Dajan, dat er geen sprake kan zyn van volledige opneming in de Is raëlische maatschappy van de Ara bische bewoners van het gebied ten westen van de Jordaan. „Als hy bedoelde dat de westeiyke oever niet aan Jordanië wordt terug gegeven, dan moet hy het scheppen van nog een miljoen vluchtelingen in het oog hebben, voor wie iemand an ders zorgen moet. Dit zou ontzet tend zyn. Op een dergelyke basis kan of mag geen vrede gebouwd worden". Tot zover de „Times". Enorme buit Van de strook van Gaza tot aan het Suezkanaal is de Sinai-woestyn bezaaid met tanks, kanonnen en vrachtwagens die In de oorlog zyn A Igerië-Nederla nd (Van onze Paryse correspondent) Algerije heeft gisteren het beslag op de Compagnie des petroles d'AI- gérie (C.P.A.) in Algiers, dat van zaterdag dateert, opgeheven. Het be- (Van onze weerkundige medewerker). Het is de laatste paar niet meer voorgekomendat er van een droogteperiode kon wor den gesproken. In een groot deel van ons land is de regenval in de laatste twee weken van heel wei nig betekenis geweest. In De Bilt was deze nauwelijks 5 mm, en het ziet er voor deze week evenmin naar uit, dat het spoedig zal gaan regenen nu een groot en sterk hoge-drukgebied zich van Finland uitstrekt. Deze week is voor het platte land een bijzonder gunstig hooi- weer en aan het strand wordt het elke dag iets aangenamer nu de zon de middagtemper gluur geler delijk tot 18 a 20 graden doet stij gen. De wind tussen noord en oost blijft nog aan de frisse kant. maar voor de tweede helft van de week mag een geleidelijk meer zomers weertype ivorden verwacht. slag op Shell en Unilever, blyft voor zover bekend, van kracht. De Kon. Shell heeft een belang van 65 pro cent In de C.P.A. en de Franse over- beidsmaatschappij E.R.A.P. van 29 procent. De beslagleggingen een eerste stap naar nationalisatie werden door de Algerynse regering' gemoti veerd met het argument dat Neder land, net als Amerika en Engeland, openlyk en zelfs daadwerkelyk party tegen de Arabieren voor de Israëliërs had gekozen. En als bewys beriepen de Algerijnen zich op het militaire transport van radar en afweerge schut dat daags voor het uitbreken van de oorlog vanuit Nederland naar Israël was verstuurd. In Franse kranten werd gisteren een communiqué van het Nederlands ministerie van Defensie aangehaald, waarin, zonder dit transport te ont kennen, gewezen werd op het feit dat dit materiaal door Israël reeds vóór het begin van de ooi*logshande- lingen was besteld. De Nederlanders zouden zich ook beroepen hebben op een recente belofte van de Alge ty nse regering, dat er een onder scheid gemaakt zou worden tussen enerzyds de Anglo-Amerikaanse en anderzijds de Nederlandse bedryven, die geen gevaar voor naasting zouden lop^n Men moet echter vrezen dat deze maatregelen tegen de Neder landse onderneminten in direct ver- band mfvrpp cnHnn o-h-ooht niet de verscherp'ng van de Al<reninse po- I litiek ten opzichte van Israël. vernield of verbrand, Daaromheen liggen de lichamen van Egyptische soldaten- Dat heeft een groepje cor respondenten kunnen zien die door de woestijn werden geleid door een Israëlische officier. Zover men kan zien liggen er granaatklsten, gewe ren. munitiegordels, stalen helmen, kleding, dekens en persoonlijke be zittingen zoals Arabische leesboek jes. Iller en daar steekt een niet ont plofte bom half In het zand. Rond de strook van Gaza. waar het eerst gevochten werd, zyn de meeste vernielde tanks van Israël. Verder naar het westen zyn byna al le tankwrakken Egyptisch, overblyf- selen van de gevechten waarby Is raëlische vliegtuigen konden worden gebruikt nadat deze de Egyptische luchtmacht hadden vernietigd. Veel van deze tanks zyn door raketten uit de lucht getroffen en als papier uit- eengescheurd. Veel wapens zyn nog intact door de vluchtende Egyptena- ren achtergelaten. Diep in de woes- tyn zouden hele formaties onbescha digde tanks zyn gevonden, die zwaar waren gecamoufleerd. Langs de grote weg door de woestyn lopen menigten Egyptische soldaten door het zand naar het westen. De Israëliërs laten hen gaan wanneer zy' zyn ontwa pend. Ook zyn hier en daar groepen burgers langs de weg te zien, die bij het naderen van de vrachtwagens witte valggen en hun armen ophie- Jordaanse verliezen Israëlische troepen hebben in de stryd van vorige week 10.000 Ara bische militairen gedood of gewond In westeiyk-Jordanië, Dit is gisteren In berichten in Tel Avlv meegedeeld. De Israëliërs hebben het personeel van vier van de negen brigades van het Arabische Legioen het Jor daanse leger uitgeschakeld. Eén brigade zou 5.000 man tellen. Duizenden Arabieren zyn op de terugweg naar hun woonplaatsen op de westeiyke Jordaanoever in de hoop dat ze hun haardsteden onge schonden terugvinden. Of de Israë liërs het leuk vinden of niet, ze ste ken de Jordaan over met zelfge bouwde vlotten om naar Jericho te rug te keren. Velen van hen komen uit vluchtelingenkampen. Kenneiyk zyn de twintig Jaar oude armeiyke lemen hutten toch aantrekkeiyker dan het vooruitzicht op nieuwe vluchtelingenkampen in Jordanië. In Jericho ligt het grootste Palestynse vluchtelingenkamp v. d. westoever v. de Jordaan. Vorige week zaten er nog 55.000 vluchtelingen: 40.000 van hen vluchtten toen de oorlog uitbrak Israël en Moskou Op verzoek van de regering van Israël heeft de Nederlandse re gering op zich genomen de Israëli sche belangen In de Sowjet-Unle door de Nederlandse ambassade te Moskou te laten behartigen, aldus heeft het ministerie van Buitenland se Zaken meegedeeld. De diploma tieke betrekkingen tussen Israël en de Sowjet-Unie werden onlangs ver broken. De regering van de Sowjet- Unle heeft met deze belangenbehar tiging door Nederland ingestemd. Het Suezkanaal is volgens diplo matieke zegslieden te Cairo door een tiental schepen geblokkeerd. Al Achram meldt echter, dat slechts drie schepen in het kanaal tot zin ken zyn gebracht. „Het zal veel tyd nemen om het kanaal weer bevaar baar te maken" aldus een woord voerder voor het Egyptische ministe rie van Voorlichting. Scheepvaart deskundigen ramen, dat het karwei 2 tot zes maanden tyd in beslag zal i BUITENLAND Acht doden by botsing Zeven kinderen van een echtpaar uit Kin- burn en hun 21-jarlge tante zyn in Antrim (Canada) om het leven gekomen toen de auto waarin ze za ten tegen een trekker met oplegger botste. Betoging De politie in Seoel heeft een betoging van ruim 1.000 studenten uiteengeslagen, die protes teerden tegen de gang van zaken bij de algemene verkiezingen van vorige week. Twintig studenten wer den gearresteerd: één student en één agent werden gewond. Koplampen De Londense gara gehouder Pat Martin heeft koplam pen voor automobielen ontwikkeld, die om een hoek kunnen schynen. Hy hoopt zyn nieuwe lampen voor 25 pond per paar op de markt te kun nen brengen. Spionage in Zambria Vier blan ken, die 13 april in Zambia werden aangehouden, spioneerden voor Rho- desië, aldus een rapport dat door het tribunaal in Loesaka is opgesteld. Drie van hen zullen worden uitgewe zen: de 4de blyft in gevangenschap. Juwelendiefstal Gebruik ma kend van de afwezigheid van een Franse industrieel en zyn vrouw, hebben inbrekers uit hun woning in Neuilly, naby Parys, een brandkast meegenomen met juwelen ter waar de van ongeveer 200.000 gulden. Ook de auto van de bestolene werd mee genomen. Proces In het Westduitse stad je Rottweil is maandag een proces tegen oud-inspecteur van politie Ru- dolf Scheerer begonnen. Hy wordt beschuldigd van de moord op 850 joden in de jaren 1943-44. Savannah blyft varen De re- gering-Johnson is van mening ver anderd en heeft besloten het koop- vaardyschip Savannah, dat met kernenergie voortgedreven wordt, in het op 1 juli beginnende begrotings jaar in de vaart te houden. Volgens het aanvankeiyke plan zou het schip worden opgelegd: er is hiertegen sterk geprotesteerd. Holt in Londen De Australi sche premier Holt is gisteravond in Londen aangekomen voor een offi cieel bezoek van vyf dagen. Australië .wil, aldus Holt, dat Groot-Britan- nië zyn militaire macht ten oosten van Suez in stand houdt omdat de ze in het belang is van het Verenigd Koninkryk, het Gemenebest en van Verkiezingen op IJsland De re geringscoalitie op IJsland heeft haar meerderheid by de parlementsver kiezingen behouden. De door de on af hankeiykheidsparty (23) en de so ciaal-democraten (9) gevormde rege ringscombinatie verkreeg 32 van de 60 zetels in de volksvertegenwoordi ging. De party voor vooruitgang kreeg 18 zetels en de communisten 10. Sicilië Biykens de einduitslag hebben de Italiaanse communisten twee en de christen-democraten één zetel verloren by de verkiezingen voor het regionale parlement van Si cilië. Ze bezetten daarvan resp. 20 en 36 zetels; de socialisten bleven geiyk met 11 zetels. Beticht van spionage China heeft krachtig bij India geprotes teerd tegen beweerde spionage-activi- teit van sommige leden van de In diase ambassade in Peking. De diplo matieke status van tweede ambas sade in Peking. De diplomatieke sta tus van tweede ambassadesecretaris Ragjoenath wordt niet langer er kend. Hy zal China niet mogen ver laten „voordat de Chinese rechter- ïyke organen volgens de wet sanc ties tegen zyn misdryven hebben ge nomen", zo heet het in de Chinese nota. Ragjoenath en derde secretaris Vyai zouden een verboden militair terrein aan de westelyke rand van Peking gefotografeerd hebben. Muiterij Op de in de haven van I.as Palmas liggende Britse tankboot „Lankus" is een aantal matrozen aan het muiten geslagen. De spaanse ma rine arresteerde een dertigtal mui ters, die de officieren in hun hutten hadden opgesloten. De gezagvoerder is gewond. De tanker, op weg van Philadelphia n. Saoedi-Arabië, had 48 man aan boord. BINNENLAND Monument voor Vaz Dlas In de voormalige jodenbuurt van Am sterdam is gistermiddag een monu ment onthuld voor M. S. Vaz Dias, „pionier persbureau wezen en radio nieuwsdienst". zoals op de gedenk plaat onder het metaalplastiek staat dat gemaakt is door de beeldhouwer Herman J. van der Heide. De ont hulling van de gedenkplaat van het monument, dat vlak naast de Vaz Dias-brug in de Weesperstraat over de Nieuwe Herengracht staat, ge schiedde door de weduwe, mr. R. Vaz Dias-Speyer. De onthulling werd on der andere bijgewoond door minis- ster van staat dr. W. Drees. Bedrijfsongeval Tydens de bouwwerkzaamheden aan de nieuwe ryks-h.b.s. in Heerenveen-noord heeft zich gisteren een dodeiyk on geval voorgedaan. By het hysen van een 1700 kg zware stalen balk brak een kabel, waardoor het gevaar te naar beneden, stortte. Van drie ar beiders die by een vrachtauto het werk gadesloegen, wist er een opzy te springen. De 37-jarige P. C. A. Hogesteger uit Papendrecht, vader van vyf kinderen, werd echter door het gevaarte vermorzeld: J. van der Aa. eveneens uit Papendrecht is met rugklachten naar het zieken huis in Heerenveen vervoerd. Babyiykte gevonden In de ringvaart in Haarlemmermeer naby Badhoevedorp werd gisteren een ïykje gevonden van een pasgeboren baby van het vrouwelijk geslacht. Uit de sectie bleek, dat de baby enkele uren geleefd moet hebben en reeds een aantal dagen in het water lag. Prins opent bibliotheek Prins Bernhard heeft de zestig jaar ge leden door Koningin Emma geopen de en thans geheel vernieuwde biblio theek van de Economische Voorlich tingsdienst in Den Haag ingebruik- gesteld. Na val van trap overleden In het gemeenteziekenhuis aan de Zuid- wal in Den Haag is de 81-jarige heer P. IJ. de Goeyer overleden. In de nacht van zaterdag op zondag was hy by zyn woning aan de Harder- wykstraat in Den Haag van de por- tiektrap gevallen. Met een schedelba- sisfractuur moest hy naar het kenhuis worden gebracht. Weer post Midden-Oosten de P.T.T. deelt mee, dat met ingang van gisteren weer luchtpostver- keer mogeiyk is met Saoedi Arabië en Koeweit. Met enige vertraging in de overkomst moet rekening wodren gehouden. Vee Frankryk heeft thans na België en Duitsland de indertijd wegens het voorkomen van mond- en klauwzeer in ons land laatste ge val op 13 april 1967 ingestelde im portbeperkingen ten aanzien van Ne derlands vee en vlees ingetrokken. BINNELAND Zonder stroom door diefstal Een diefstal van niet minder dan 600 me ter bovengrondse koperen) kabel van het elektriciteitsnet was er de oorzaak van dat een deel van de in woners van Borculo vanmorgen zon der stroom zat. Om vier uur vanmorgen waar schuwde een boer de politie over de storing. Een onmiddeliyk ingesteld onderzoek bracht aan het licht dat dieven de kabels hadden kapotge- knipt. De waarde van de kabri zal volgens de politie ongeveer drie honderd gulden bedragen. De zoge naamde verbruiksschade als gevolg van het uitvallen van de stroom evenwel veel groter. Voorschoten (Kasteel Dulvea de)Excursie van K en O. 2 uui, de Zwijgerlaan 105: Bal, spreksavond. .8 VRIJDAG Auberge Frangaise Café., 9 uu^ 7.30-1! Oude Vest 13: Evangelische t tengem. .Ecclesia". 8 uur nam. Rest. Van der Heyden: Diploml reiking E.H.B.O. 8 uur nam. n Instr. Ensemble „Pleter Helled .l.v. Herman Strategler. 8.30] ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttor* tt le van Jehovah's getuigen. 4 ei»n ur nam.; Openbare lezing: 2Jjna Tw Oude Rijn ""k chrlste: Brugge. 7.3 dei Pinkstergemeente (Oude RIJi Spr. dhr. J. Eikerbout van VocSp* 2 uur nam. de Steenschuur 6: Kerk van i Christus van de heiligen der 1^. dagen. Spr. dhr. Diender. 10.SJM BIOSCOPEN Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 l verraad", 1*171) 9.15 i 9.15 2' jat Trianon „Irma la Doua laar. Dageiyk» 2 en 8 uur. fcfta i. 5 en 8 uur. fln Rex „Duel ln Diablo", 18|Hé Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Uie 2.30, 4.45, 7 en 9.16 uur. Camera ..Arabesque", 141W' Dagelijks «2.30, 7 en 9.15 uur. Zlfe 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. zfl TENTOONSTELLINGEN M 1)0 De Lakenhal: Da£. 10-8 uuri i^, Lakenhal: Tentoonstelling van Schatten uit i. Leldse Universiteitsbibliotheek. Werkd. 10 uur voorin.—5 uur »0 zondag» 1-5 uur nam. (t/m. 25 Legermuseum (Peatihulalaan) (zondag lA? uur). 780 ka Molen „de Valk": MolenmuaeuanC opend dinsdag t/m. saterdag \{m voorm.—5 uur nam. Zondag» 1ze nam. Maandags gesloten mi Rijksmuseum voor VolkentjHi Tentoonstelling: „Ball, beeld iiC droombeeld". Geopend dagelttki 17 uur: 's zondags 13—17 uur nc oktober). ni Rijksmuseum voor Volkenl l'entoonstelling van Japanse pi H, van Kyösaï. Degelijk» 10—17 Zondag» 1317 uur. Rijksmuseum voor Volkenn^( (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u.; lie: dag» 13-17 uur. (ii Rijksmuseum voor de de gesel „8 nle der natuurwetenschappen: Ivi 10—4 uur. eond. 1—4 uur. held, Hooigracht 48, tel. 21000. Te Oegstgeeata» Apotheek en i theek Voorschoten zijn de gehele' geopend. i WEEKEINDE-DIENST DEB HUISARTSEN. dokterstelefoon 22222. By geen gehoor van nw hnlsar1 specialist (of diens waarnemen' men voor spoedgevallen dokten i (Van donderdag 8 juni t/n woensdag 14 Juni) MAANDAG 12 JUNI Kon. Schouwburg, 20.15 uur:! Comedle: ,,'n Appel voor de dorr DINSDAG 13 JUNI Kon. Schouwburg, 20.15 uur:) Comedle: „In wankel evenwicht Akademle voor podiumvorming,! uur: „De witte kat". WOENSDAG 14 JUNI Kon. Schouwburg, 20.15 uur:' Comedle: „In wankel evenwicht" Openluchttheater Zuiderpark, t uur: „Dik Trom en z(]n aap". WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Yptnourg Vlissingen E 1de De Bilt Twen the Eindhoven Zuid-Limburg Aberdeen Brussel Luxemburg onbew. 18 7f 16 11' 18 1 17 10! onbew. onbew. licht bew. 18 9 onbew. 19 6 half bew. 18 4 onbew. 19 6 onbew. 17 6 geh. bew. 13 jj onbew. Zurich Locarno licht bew. motregen onbew. half bew. regen

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2