Gewoon onze plicht' NEDERLANDS THUISFRONT SCHIET ISRAEL TE HULP KAATSEN BELAGERS cfencLi Mulo-examens PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 10 JUNI ty Dï Egyptische president en zijn bondgenoten hebben blijkbaar niet begrepen, dat wie kaatst, de bal moet verwachten. Nasser be dreigde in de Golf van Akaba en in de Straat van Tiran rechtstreeks een van Israëls levensaders. In Cairo be greep men blijkbaar niet, dat men met zo iets geen luchthartige poli tieke spelletjes kan spelen. En toen secretaris-generaal Thant de kolossa le blunder beging zonder meer de be schermende V.N.-troepen terug te trekken, snelde het vuur langs de lont naar het kruitvat. De jongste gebeurtenissen in het Midden-Oos ten hebben weer eens duidelijk ge maakt, dat men agressor kan zijn zonder ook maar één schot te los sen. Wanneer Frankrijk het Kanaal zou blokkeren of Zweden het Katte gat, zouden Engeland en Denemar ken zich terefcht in hun levensbelan gen bedreigd gevoelen en uit zelfver dediging dezelfde gedragslijn kunnen volgen als Israël in de Golf van Aka ba. De vraag is natuurlijk wie er f e i- t e 1 fj k agressie pleegt. En in dit geval was de zondaar niet ver te zoe ken. Nassers positie is door het ver loop van de oorlogshandelingen uiteraard sterk verzwakt en het zou wel niemand verbazen, indien zyn in het binnenland reeds aange taste prestige waar hij door zijn vijandschap jegens Amerika niet meer in staat is de armelijke bevol king van het allernodigste te voor zien door deze vernederende ne derlaag tegen Israël binnen afzien bare tijd zou uitlopen op zijn ver dwijnen. Men kan wel heel lang be weren, dat Israël geen recht van be staan heeft, maar dat moet men, als het erop aan komt, dan ook waar maken. Op dit punt heeft Egypte zich nu al ten tweeden malen op een groteske wijze „vergist". Die niet ge heel zonder zelfrespect is doet ver standig óf zijn zienswijze drastisch te herzien óf het veld te ruimen. Zelfs als men niet bereid is te erkennen dat Israëls bestaan door de Ver. Na ties is gesanctioneerd, kan men toch moeilijk om de feiten heen: Israël heeft de werkelijkheid van zijn be staan opnieuw nogal duidelijk be wezen Overigens zijn er behalve Egypte en zijn mede-agressors nog drie verliezers. In de eerste plaats de Sowjet-Unie. Het Iraakse blad Saoed al Arab schreef gisteren, dat „een zogenaamde bevriende mogendheid, die beloofd had de Arabieren te hel- ,pen, hen in de steek heeft gelaten toen de nood aan de man kwam en zich als tegenstander heeft gedra gen." Zonder dit land met name te noemen maar het is duidelijk, dat de Sowjet-Unie wordt bedoeld schrijft het blad verder: „Het is een les, die wij nooit zullen vergeten". Deze reactie is begrijpelijk, 't Krem lin is uiterst gevoelig voor macht en toen het begreep hoe groot de klap was. die Israël de Arabieren had ver kocht, bond het Kremlin ijlings in. Wanneer Egypte alleen was „aange slagen" en niet volledig uitgescha keld. had het gevaar van inmenging bestaan. Nu het voor Egypte c.s. een verloren zaak was, gaf Moskou er de voorkeur aan zich op een afstand te houden. Het is waarschijnlijk, dat dit (begrijpelijke) tekort aan vertrouwen van het Kremlin in de aanvals- kracht van de Arabieren van die zij de zal worden beantwoord in de geest van wat het Iraakse blad ïfchreef: dit zullen wij nooit verge ten. Behalve de Arabieren en de Sow jet-Unie behoort ook de orga nisatie der Verenigde Naties ze ker tot de verliezers van deze korte felle oorlog. Terecht schreef de En gelse Daily Mail: „De rol van de Ver. Naties bestaat er niet in oorlogen te beëindigen, maar ze te voorko men. en daarin heeft de organisatie tragisch gefaald. Tenzy zy op de helling wordt gezet, zal zy ineen storten. zoals haar voorgangster, de Volkenbond, en dat zou een ramp zyn". Er zou intussen al veel gewon nen zyn, indien de zwakke figuur van secretaris-generaal Thant, van wie geen enkel ordenend gezag uit gaat, door een krachtiger persoon lijkheid zou worden vervangen. „Schipperen" moge in Azië een verdienstelijke eigenschap zijn, bij het leiding geven aan de Ver. Naties moet men, by alle noodzakelij ke souplesse, toch nog over andere eigenschappen beschikken. En ten slotte zijn er dan de Verenigde Sta ten. als vierde verliezer na Egypte c.s., de Sowjet-Unie en de V.N. De toenmalige minister van Bui tenlandse Zaken, Dulles, gaf Israël elf jaar geleden na de eer ste opmars door de Sinai de na drukkelijke verzekering, dat een toe komstige blokkade van de Golf van Akaba als een oorlogshandeling zou worden beschouwd. En toen Israël in goed vertrouwen op die belofte zich onder druk van Washington uit de Sinai en van de Golf van Akaba had teruggetrokken, kwam president Eisenhower vriendelijk maar zwak bovendien nog met de toe zegging, dat zyn land alles zou doen om Israël doorvaart door het Suez- kanaal te laten geven. Men weet wat er van die beloften is terechtgeko men. Het mag dan waar zyn, dat Washington de handen vol heeft aan de oorlog in Vietnam, dat is nog geen voldoende verontschuldiging voor de misdadige slapheid tegenover het chanterende tirannieke bewind in Cairo, dat Israël i.d. Golf van Akaba naar het leven stond en nu op zulk een smadelijke en diep-vernederende wijze voor de gevolgen van zijn ver watenheid is geplaatst door een land je van een paar miljoen inwoners. Maar die paar miljoen weten wat vechten is uit volstrekt gerechtvaar digde zelfverdediging. Door de Ver enigde Naties verraden, door de Ver enigde Staten schandelijk in de steek gelaten, belaagd door Moskou en met het mes van de Arabieren op de keel hebben die weinigen in een felle ex plosie van bestaansdrift de laaghar- Restrictie kredietverlening opgeheven Met het oog op de toegeno men ontspanning in de con juncturele ontwikkeling heeft de Nederlandsche Bank beslo ten tot opheffing van de res trictie voor de. korte krediet verlening van de banken aan de private sector, welke restic- tie zij in maart reeds had ver zacht. De met de banken ge- I troffen regeling voor het lange j bedrijf is eveneens opgeheven, aldus deelt de Ned. Bank mede. ANWB-prijzen uitgereikt In het hoofdkantoor van de A.N.W.B. zyn gistermiddag voor de tiende maal de ANWB-pryzen uit gereikt, die werden ingesteld met de bedoeling het bevorderen van het toerisme langs publicistische wegen. Dit jaar kwam voor de prijs, een plaquette en duizend gulden, in aan merking mevrouw Inez van Dulle- men voor haar „Reisbrieven uit Ame rika", verschenen in de Volkskrant, de heer Willem Enzinck voor zijn boek „Licht van Hellas", en de heer Milo Anstadt voor zijn VARA-tele- visie documentaires „Hongarije 1966" en „Tsjecho Slowakije 1966". Een ex tra-prijs werd posthuum toegekend aan wijlen mr. Eduard Elias voor zyn gehele oeuvre, voor 1966 toeristisch in het bijzonder belichaamd in zijn tekst bij het fotoboek „Delft" van Ed van Wijk. In het hoofdkantoor van de \NWB zijn gisteren de ANWB- irijzen 1967 uitgereikt. Van links '.aar rechts Piet te Nuyl, die de rijs in ontvangst nam voor Milo nstadt, mevrouw Elias, die voor aar overleden echtgenoot de wijs in ontvangst nam. Willem Vnzinck en mevrouw Inez van Dulleman. ZATERDAG Antoniusclubhuis Rulldag voor ver zamelaars 10 uur voorm.- 5 uur nam. Stationsplein (perron 13): Excursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. naar natuurreservaat „de Haeck", 9.55 uur voorm. ZONDAG Oude Rijn 5: Gem. voor oorspronke lijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Pinkstergemeente (Oude Rijn 5): Spr. dhr. F. A. L. Poeteray. 2 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen Spr. dhr. Diender. 10.30 uur :npei Imbert. 7.30 uur nam. MAANDAG Stadhuis: Zitting Gemeenteraad (,De detector" 7.30-9.3 Staatsprijs voor filmkunst 1967: Peter Creutzberg De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, dr. M. A. M. Klompé, heeft op advies van de daartoe ingestelde jury. besloten de staatsprijs voor filmkunst 1967 toe te kennen aan Peter Creutzberg voor zijn film „Corsow". De uitreiking zal plaats hebben op vrijdag 16 juni 1967 tijdens de avondvoorstelling in het „Rembrandt Theater" van de film- week in Arnhem. genaamde „grote mogendheden" met de „wereldorganisatie" incluis een onvergetelijke les in politiek fatsoen gegeven. Het is vurig te hopen, dat al die grootmachten dat lesje nu eens ter harte zullen nemen tige belagers neergeslagen en de zo- I deren verrichten. Tenslotte rijst de vraag wat het vervolg moet zijn van deze even sensationele als tragische peri ode in de geschiedenis van het Mid den-Oosten. Het is begrijpelijk indien er by Israël wordt aangedrongen ofc> matiging in zijn eisen, al zou het even onbegrijpelijk zijn van deze overwinnaar te verwachten, dat hij genoegen zou nemen met de gren zen en omstandigheden van voor de ze korte oorlog. De hoofdzaak is, dat er van Arabische zijde een ein de komt aan het laffe treiteren van een staat, die er met toestemming van de Verenigde Naties nu eenmaal Is, of dat nu al of niet op prijs mag worden gesteld. Het wordt de hoogste tyd, dat de Arabieren, die potentieel over uitstekende eigenschappen be schikken, ophouden zich als kwajon gens aan te stellen. Er dient een definitief einde te komen aan de kinderachtige blaaskakerijen via de radio, aan het infantiele gepoch over Arabische eenheid en aan het be staan van het belachelijke „bevrij dingsleger", dat in een halve dag van de kaart werd geveegd. Deze nederlaag van de Arabieren, hoe pijnlijk dan ook, dient gevolgd te worden door een energieke stap naar de volwassenheid een hou ding waartoe de Arabieren zeer ze ker in staat zijn. Die volwassenheid betekent het loslaten van haat en wrok en afgunst. De Arabieren moe ten van deze nederlaag leren posi tief en creatief te zijn. Dat betekent, dat men definitief afstand doet van het opzettelijk kweken van een ran cuneuze horde „Palestijnse" proleta riërs, die. vegeterend in ellendige kampen, uitzien naar de „dag der wrake", welke (dat is nu al voor de tweede maal bewezen) toch niet ko men zal. V/at de Israëliërs kunnen, kunnen de Arabieren óók: de woes tijn herscheppen in een bloeiend land. Maar dat veronderstelt in de eerste plaats een innerlijke veran dering onder totaal anders ingestel de nieuwe leiders en in de tweede plaats krachtige hulp uit internatio nale middelen. Dit alles klinkt fan tastisch, maar moet toch mogelijk zijn, vooral als Amerika en Enge land de handen in elkaar slaan om deze „achterbuurt" op te ruimen en het verkrotten van de Arabische sa menleving aan de grenzen van Is raël helpen omzetten ln een posi tieve gemeenschap. President John son heeft een eerste stap gedaan door het oprichten van een „Commis sie voor het Midden-Oosten". Duur zame vrede rondom Israël is alleen mogelijk door het scheppen van cre atieve arbeid. Het Israëlische intel lect en ervaring en de financiële middelen van Amerika. Engeland en andere landen, die zo graag ontwik kelingswerk doen. kunnen hier won Een statig herenhuis aan de Amsterdamse Johannes Vermeer- J®*®- We.,h*bben. _e.r verschrik- straat. Uiterlijk in niets verschillend van al die andere, zorg vuldig aaneengeregen regentenwoningen van weleer. In alle kamers wordt onder hoogspanning gewerkt. Het opmerkelijk jonge joodse hart van Nederland klopt op volle toeren. Het thuisfront is paraat. Er dienen collectes georganiseerd te worden. Er moeten medische expedities worden geregeld. De hon derden, uit alle hoeken van het land zich aanmeldende vrijwilligers vragen om selectie. Een heilig moeten, dat met grote f halen horen. Stel, dat ik nu rustig voortvarendheid, enorm improvi- in die kaDsalon bleef werken en Roel satietalent en gepaste trots w dt achter zijn bureau. Rustig wachten i be^ Oosten onbegrijpelijke welvaart kelijk moeilijk gehad. Vooral in de beginjaren. De orthodoxe Joden wa ren toen nog in de meerderheid. Mijn moeder was niet-joods en mijn zusje en ik maar half-joods. Je telde toen in de door het geloof overheerste ge meenschap niet mee. Dat is nu an ders. De jeugd, met als kern die on verzettelijke Sabras' in Israël ge borenenvocht voor zyn bestaans recht en dat van zfjn kinderen. Ze hebben een dorre vlakte tot een voor uitgevoerd. Voor buitenstaanders lijkt op die vakantie. Ik zou me dood de chaos compleet. In werkelijkheid heeft men de organisatorische touw tjes strak in handen. Men weet wat men wil. Men weet waarom het gaat. Het vrijheidssymbool van het door de eeuwen heen verdrukte en opgejaarde joodse volk, de staat Israël, moet snel worden geholpen. Daarom ook treedt men bij het aannemen van vrijwilligers- uiterst selectief op. Men wil geen avontu riers. slechts gezonde jeugd. Geen sol daten. maar jongens en meisjes, die bereid zijn zich alles, maar dan ook letterlijk alles te ontzeggen om de da nig ontwrichte Israëlische economie weer op poten te helpen. De Israëli is soldaat. Zijn taak in de burger maatschappij dient overgenomen te worden. De oogst dreigt bij gebrek aan voldoende arbeidskrachten te mislukken. Het openbaar vervoer stagneert door dezelfde redenen. Schrijfmachines blijven onberoerd, kantoorlokalen leeg. Al die oneffen heden in het alledaagse leven moeten binnen de kortste keren gladgestre ken worden. Hand in hand Hand in hand zitten ze vastbeslo ten op een houten bank in de ru moerige hal. Ze zijn het volledig eens. Roel Kolthek en Ruth Ascher. Twee van de velen. Niet alleen eens, wat hun gezamenlijke toekomst betreft, doch ook ten aanzien van hun ver enigde plicht. Die plicht heet Israël. Gelaten, maar toch ook wel een beet je gespannen, wachten ze op de din gen die komen gaan. De deur zwaait open. Ze zyn aan de beurt voor een eerste verhoor. Het woord „verhoor" klinkt in dit verband als een vloek, maar het begrip is juist. De selectie is streng. Men wil. voor de dokter er aan te pas gaat komen, het naad je van de kous weten. Opleiding, po litieke instelling, capaciteiten en vooral ook het „waarom" van de op handen zijnde missie. Een korte, uiterst zakelijke gebeurtenis. Een kwestie van hooguit tien minuten. Met een brief in de hand komen ze weer naar buiten. Ze zijn er door. Die brief bewijst het. Het volgende station is het Weesperplein. Doorlich ten. Ook daar lopen de zaken geolied. Na vijf minuten staan Roel en Ruth alweer op straat. Meer tijd vraagt de verdere medische keuring. Maar dan is het gebeurd en rest hun nog slechts één ding: wachten. De nog gestoorde luchtverbindin- gen met Israëls luchthaven Lod ma ken de onzekerheid groot. Ze zouden zo wel naar Schiphol willen stap pen, maar voorlopig moeten ze het nog met die steeds terugkerende vraag „wanneer"? stellen. Het „waar om?" vormt voor Roel en Ruth al lang geen probleem meer. Zij is half-joods. Hij in het geheel niet. Zij heeft de eerste twaalf van haar bijna twintig jaren in het groeiende Israël doorgebracht. Hij kent slechts haar verhalen. Herinne ringen gespeend van elke zionistische gedachte, maar overlopend van eer lijke en bijzonder aanstekelijk wer kende strijdbaarheid. Vastberaden „Waarom we het doen? Het is onze plicht. Zonder meer". Ruth, uiterlijk een volbloed Joodse neemt vastbera den het woord. .Kijk, we zouden vol gend jaar met vakantie naar Israël gaan. Om mijn jeugdvrienden terug te zien. maar vorei ook om Roel het land te laten leren kennen. Om de schamen als ik er volgend jaar kwam. Ik zou geen mens recht in de ogen durven kijken. Ze zouden immers denken „Jullie kunnen het mooi ver tellen, maar jullie zijn een jaar te laat gekomen". Roel en ik geloven in de rechtspositie van de staat Israël. Daar hoef je geen zionist of geen orthodoxe jood voor te zijn. Zelfs al ben je een halve „goy", zoals ik. of al heb je helemaal geen joods bloed in je aderen, dan nog behoor je te helpen. Als baby vormde ik in 1947 een volkomen onbelangrijke schakel in die zo belangrijke exodus. Ik ben als kind opgegroeid in het wordende gebracht. Het is hun land en van niemand anders. Zo voel ik het en daarom wil ik helpen waar ik kan". Opheldering Zyn de motieven van Ruth volko men begrijpelijk, die van verloofde Roel vragen om opheldering. Hij, de niet-jood, wat beweegt hem zich in een onbekende toekomst te storten? „Ik sta volkomen achter en naast Ruth. Onze verwachtingen zfjn nihil. Of eigenlijk, we verwachten daar al les en niets. We zullen al het werk aannemen, dat men ons te bieden heeft. Of ik nu bij het binnenhalen van de oogst moet helpen, in een kibboetsj moet werken of als verple ger moet optreden. Het kan me-niets schelen, als ik mijn steentje tot de instandhouding van Israël maar kan bijdragen. Ik heb er alles voor over. Net als Ruth. En ook al zou die oor log binnen een paar dagen tot het verleden behox-en, dan nog zullen ze ons, en ons niet alleen, daar nodig hebben. De economie is volkomen ontwricht. Er moet veel hersteld wor den. En dan bedoel ik niet in de eerste plaats de door de vijand aan gerichte verwoestingen, maar wel de lacunes, die door dit alles het nor male dagelijkse bestaan hebben ont regeld. Iedere gezonde arbeidskracht, jongen of meisje, hebben ze bij dat herstel nodig. Het kan een kwestie van maanden, maar ook van jaren worden. We zijn er, op voorbereid. Als het moet blijven we. Zo lang men ons kan gebruiken. Of we onze toe komst definitief in Israël zullen zoe ken? Zoals de zaken nu liggen niet, maar wie weet? Als eerst dat wach ten op ons vertrek maar voorbij ls. In dit stadium is morgen altijd de belangrijkste dag. Verder denken we voorlopig nog niet". MET EEN ENKEL WOORD Mr. Marynen voorzitter PTT-raad Met ingang van gisteren is tot voorzitter van de PTT-raad benoemd mr. V. G. M. Marijnen, voorzitter van het openbaar lichaam Rijnmond en oud-minister-president. Mr. Marynen volgt mr. dr. P. J. Witteman op, die sinds de oprichting van de raad in 1956 het voorzitterschap heeft be kleed en van wie op 24 februari j.l. afscheid werd genomen. Nebato 67: 22.000 bezoekers De vierde internationale bakkerijten- toonstelling Nebato 67, die in de Europahal van het RAI-gebouw in Amsterdam is gehouden en gisteren sloot, heeft 22.722 bezoekers getrok ken. Daarbij waren tal van buiten landers uit 23 landen. In commer cieel opzicht is de expositie bijzon der geslaagd. Prof. Samkalden Het protest comité tegen vrijlating van oorlogs misdadigers in Amsterdam schrijft in een brief aan de minister van Binnenlandse Zaken dat het namens zijn vele tienduizenden adherenten de kandidatuur van prof. mr. I. Sam kalden voor het burgemeesterschap van Amsterdam ten stelligste afwijst. Prof. Samkalden heeft in zijn kwa liteit van minister van Justitie de vrijlating van de Duitse oorlogsmis dadiger Willy Lages bewerkstelligd. Het hoeft geen betoog, aldus het comité, dat de man die deze verant woordelijkheid op zich heeft geladen, nimmer de functie van eerste burger kan vervullen in de stad waar Lages als geen ander zyn terreur tegen de bevolking heeft bedreven. Afscheidsreceptie Van Hall Het gemeentebestuur van Amsterdam deelt mede dat de burgemeester en mevrouw Van Hall op woensdagmid dag 28 en donderdagavond 29 juni een afscheidsreceptie geven. Verte genwoordigers van het gemeenteper- soneel zullen op dinsdag, 27 juni van de burgemeester en mevrouw Van Hall afscheid kunnen nemen. Ten slotte zullen de burgemeester en me vrouw Van Hall op vrijdag 30 juni afscheid nemen van het corps con sulaire, militaire en burgerlijke auto riteiten en een aantal genodigden die in en buiten Amsterdam woonach tig zijn. BUITENLAND Staking geëindigd De staking bij de Franse koopvaardij, die zes we ken geleden begon en tot moeilijk heden in het scheepvaartverkeer leidde, is gisteren geëindigd. De sta kers gingen akkoord met een sala risverhoging van zeven procent. Door de staking kon onder meer het pas sagiersschip „France" niet uit Le Ha vre vertrekken. Communisten staatloos De BINNENLAND J Zaken, generaal Pattakos, heeft 154 communisten uit het noorden van het land van de Griekse nationali teit vervallen verklaard. Hongkong wijst uit De Britse kroonkolonie Hongkong zal drie ar beiders. die hebben deelgenomen aan de jongste onlusten, over de grens met China zetten nadat zij hun ge vangenisstraffen van 15 en 18 maan den hebben uitgezeten, zo is officieel meegedeeld. Chinezen in Indonesië Het In donesische kabinet heeft besloten dat er geen nieuwe verblijfsvergunnin gen meer aan Chinezen zullen wor den verstrekt. Voor diplomatiek en consulair personeel wordt een uitzon dering gemaakt. De al aanwezige Chinezen die over een werkvergun ning beschikken, dienen volledige be scherming door de Indonesische over heid te genieten voor zover zy zich niet aan misdrijven hebben schuldig gemaakt. Consul mishandeld Een groep Europeanen, Afrikanen en Arabieren heeft gisteren in Peking een Britse consul mishandeld en een Britse auto in brand gestoken, zo meldt de cor respondent van AFP. De betogers ga ven luid uiting aan hun misnoegen over „de imperialistische agressie in het Nabije Oosten". Dinsdag zyn van het gebouw van de Britse missie in Peking de ruiten ingegooid. Een in de gang hangend portret van Koningin Elizabeth werd vernield. Humphrey in ziekenhuis De Amerikaanse vice-president Hum phrey is gisteren in het Bethesda- marinehospitaal in Washington op genomen in verband met de behan deling van een lichte blaasontsteking. Verwacht wordt dat hjj enkele dagen in het ziekenhuis zal moeten blijven. Luchtvaartrally Veertig lichte vliegtuigen uit zeven landen zouden vandaag voor de eerste etappe van de Europese luchtvaartrally 1967 uit San Sebastian (Spanje) naar Tou louse in Frankrijk vliegen. De groep vliegtuigen omvat 16 toestellen uit Spanje, 14 uit Duitsland, zes uit Oos tenrijk alsmede een elk uit België, Nederland, Portugal en Joego-Slavië. Lange gevangenschap Uit Kon go is in Brussel aangekomen de Ne derlandse missionaris van het Heilig Hart Alfons Streybosch, die 33 maanden lang door de Slmba's in Kongo gevangen is gehouden. HU vertelde dat hU de laatste tijd van zijn gevangenschap op drie lepels rijst per dag, rupsen en gedroogd olifantenvlees heeft geleefd. Op 27 mei is htf in Oplenge by Kisangani door het nationale Kongolese leger bevrijd. Britse lintjes Ter gelegenheid van de verjaardag van Koningin Eli zabeth zijn ruim 700 personen liam Penney, voorzitter van de Britse Raad voor atoomenergie („peer"), en de actrice Vanessa Redgrave (com mander in de orde van het impe rium). Arthur Cawell, gewezen lei der van de Australische Labourpar- tyGeorge Woodcock, algemeen se cretaris van het Britse congres van vakverenigingen (TUC) en Sir Ding le Foot, advocaat-generaal, zijn be noemd tot lid van de kroonraad, die de koningin van advies dient in grondwettelijke zaken. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Valburg-Homoet C. Mulder te Hien en Dodewaardte Sellingen (toez.) Chr. van der Lee- den te Elim (Dr.); te Oud-Vosse- meer G. J. Voortman te Dussen; te Och ten L. va nder Peut te Rens- woude. Aangenomen naar Nieuwenihoorn (toez.) J. W. Th. Cohen Stuart, kand. te Utrecht. GEREF. KERKEN Beroepen te Rotfcevalle en te Pie- terburen R. Klynsma, kand. te Weesp. Aangenomen naar Antwerpen (vac. D. W. Don-dorp) C. A. Verhoog te Oude en Nieuwe Wetering. CHRIST. GEREF. KERKEN Beroepen te Nieuw-Vennep W. de Graaf, schipperspredikant te Hasselt; te Almelo I. de Bruyne te Rotter dam-Centrum. GEREF. GEMEENTEN BAPTISTEN GEMEENTEN Beroepen te Steenwijk J. van der V,en, die dit beroep ook aannam. WOENSDAG Zuiderkerk: Brabants Barok E; ble 8.15 uur nam. Stadhuis (trouwkamer)Spre» sociale raadsvrouw. 46 uur n* DONDERDAG Hogewoerd 175Dlenstverg^ van Jehovah's getuigen. 7.25 uur) Cantlne Clos en Leembrugg«i Binnenvestgracht): Contactavon) Lelden „Phllatellca". 7.30 uur tt Voorschoten (Kasteel Duiver, de)Excursie van K en O. 2 uur. BIOSCOPEN' Studio „..Een engel Luxor „Primitief Londen", gelijks 2.30, 7 en 9.15 10,4.45," 9.15 X Lldo „Loon van verraad", ij Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. i 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Irma la Douci jaar. Dagelijks 2 en 8 uur. 21 2, 5 6 „Duel in Diablo", ia 7 en 9 9.15 uur. ..Arabesque", i, 7 en 9.16 ui 9.15 uur. 2.30. 4.45, 7 Astra Wassenaar Vrijdag) zaterdag 7 en 9.15 uur, zondag) en 9.15 uur: „De spion met her ten broekje". (The spy ln lact ties), a.l Zondagmiddag 2.30 „Tarzan en de lulpaardkonlngin' TENTOONSTELLINGEN i Academie: Lelds Acad. Kub Lakenhal: Tentoonstelling van Schatten uit de Leldse Universiteitsbibliotheek.! Legermuseum (Pesthuislaan); uitzondering van zaterdag van li (zondag 1-5 uur) Molen „de Valk": Molenmuseuj opend dinsdag t/m zaterdag j voorm.5 uur nam. Zondags l4 nam Maandags gesloten Rijksmuseum voor Volken) Tentoonstelling: „Ball. beelt droombeeld" Geopend dagelllki 17 uur: 's zondags 13—17 uur, oktober). 1 Rijksmuseum voor Volken! Tentoonstelling van Japanse pi van Kyösaï. Dagelijks 10—41 Zondags 1317 uur. Rijksmuseum voor Volken! (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u.; dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de de gesci nis der natuurwetenschappen: 104 uur. zond. 14 uur. AVOND- EN NACHTDIENSj DER APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende len: Apotheek Tot Hulp der M held. HoolgTaoht 48, tel. 21060. De zaterdag-, zondag-, avoi naohtdilenst van Apotheek 1 B-eest Smal len burg te Lelt wordt waargenomen door Apt Tot Hulp der Menschheid. De Oegstgeest.se Apotheek ec theek Voorsohoten zijn de gehel geopend. Zaterdagsmorgens tot 12 uu: plege men de eigen hulsarte: C dokterstelefoon 22222. By geen gehoor van nw huis specialist (of diens waarneme) men voor spoedgevallen dokt) foon 2 22 22. V ADVERTENTIE AUTOPECH 24 uur per dag staan onzei vicewagens en onze 4-1 kraanwagen voor U para: Uniek is onze foto-dienst ongelukken en aanrijding! LEIDSE AUTOREPARATIE AUTOBERGINGSDIENS! Tel. 01710-25216, b.g.g. 206 Werkplaats: p.a. Middelster In Leiden zyn geslaagd voor het mulo-examen A de heren W. Branck- man, Oegstgeest I. R. v. Tongeren. A. v. d. Waals, Leiden. Voor het diploma B de dames: F. J. Warnar, Lelden; P. de Jong, Bo degraven en de heren: A. Schlag- weln, H. P. van der Blom, R. E. Ger- rits, R. A. Knaap, P. Hefjboer, Lei den; D. J. Eldering, R. F. L. van Kampenhout, C. A. P. Bolhuis. G. v. Duinen, J. v. Duivenboden, Oegst geest; H. van der Sloot, Leiderdorp; B. B. Kaufman, Katwijk; J. v. Eek. Alphen a. d. Rijn; G. J. Hoosbeek, te zien, die by mijn ver- Griekse minister Binnenlandse derscheiden. Onder hen zijn Sir Wil-1 P. de Jong, Bodegraven. HAAGS, AGEND, (Van donderdag 8 Juni til woensdag 14 Juni) ZATERDAG 10 JUNI Kon. Schouwburg, 14.00 uut Toneelschool, openbaar einde! 20.15 uur: Ned. Coinedle: ,,'tj voor de dorst". Circustheater, 20.15 uur: Nal folkloristische Ballet van Turf Haagse kunstkring, 20.00 uur flr Kwartet; Blaaskwlntet led' het Residentie-Orkest. Poppentheater Frank Koomai uur: „De pantoffels van Konln) kleum". v Promenade. 20.00 uur: Muzf nlglng „Kunst voor het Volk"."1 Theater ln de Steeg. 21.00 irA baret „Salvo". II ZONDAG 11 JUNI J - otj Kunstkring, 20.00 uulR genflna Kwartet en Blaaskwinta van het Residentie-Orkest. f Houtrusthallen, 20.15 uur: Hl bants Orkest, de Kon. Militalrr- en de solisten Irina Bochkows en Wladlmlr Kralnes, plano. Park Ockenburg. 14.30 uur:i Harmonie „St. Caecllia". Poppentheater Frank Kooma: uur: „De pantoffels van Konlnf kleum". Promenade, 13.00 uur: Harmf kest „St. Gregorlus de Groote".) MAANDAG 12 JUNI Kon. Schouwburg. 20.15 uu?® Oomedie: ,,'n Appel voor de dote: lt< DINSDAG 13 JUNI re; Kon. Schouwburg, 20.15 uufe Comedle: „In wankel evenwld Akademle voor podiumvormlnhp uur: „De witte kat". ge WOENSDAG 14 JUNI "omedie Openluchttheater Zuiderpart uur: „Dik Trom en zijn aap'

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2