DDD DDIS Buitenlands wonen in CANADA IN EEN HEMELBED THEEDOEK???? DROOGT ALMELO De geur van het voorjaar I \rm> AO 10 JUNI 196T LD.-EXTRA 9 In Doorwerth, u hebt het misschien al gelezen, is deze week „Plan Internationaal" geopend, een bouw- en woon- expositie van de N.V. Bouw fonds Nederlandse Gemeen ten. Tot 10 oktober zijn daar in de Renkumse bossen elf buitenlandse en één Neder landse bungalow van buiten en van binnen te bezichtigen. Als u ook zo'n nieuwsgierig type tje bent dat graag bij anderen naar binnen gluurt, kunt u hier uw hart ophalen, want de buitenlandse hui zen zyn met hulp van de ambas sades compleet en volkomen au thentiek ingericht tot en met het behangetje en u mag overal in. 't Is echt de moeite waard om daar eens te gaan kijken hoe men in andere landen over „wonen" denkt. Het kost f 1,25 per persoon, voor kinderen tot vijftien jaar is de toegang gratis. De buitenlandse huizen komen uit Zweden, Duitsland, Canada, De nemarken, Frankrijk, Oostenrijk, U.S.A., Engeland en Finland. Toen we er kwamen, waren nog niet alle huizen ingericht, zo dat we van de Duitse bungalow alleen kunnen melden, dat er erg veel glas aan de voorkant zit en van de Oostenrijkse, dat er op een bijzondere manier met hout is gewerkt. Het Franse huis is nog in aanbouw „om een idee te geven van bouwactiviteit", maar als u 'tmy vraagt zijn ze gewoon niet op tijd klaar. Het opvallendst zijn de twee Zweedse huizen. Het grote is van buiten vrij gewoontjes, maar van binnen een openbaring. „Waar een DE DOEK DIE DIRECT alsj at fs is e zfcrekbi Onder het schuine dak van het Zweedse element een hoek benut voor kasten. Duidelijk kunt u hier de ikbare legplanken zien. i'i vriendelijke indruk. nder: De buitenkant van de Oostenrijkse bungalow maakt Zweed een gaatje ziet, maakt hij een kast" werd er gezegd en ja hoor, overal kasten. In de keuken alleen al een kleine twintig, klein en groot. In de hoek een grote droogkast, ongekende luxe in Ne derlandse huizen. Overal dubbele ramen en in de woonkamer luxaflex ertussen. Gelijkvloers zijn behalve de keuken en de woonkamer een grote slaapkamer en een hobby kamer. Op de verdieping een ruime hal eh twee slaapkamers met uiteraard ingebouwde kasten en de ramen zo hoog dat eronder royaal ruimte voor bed of bureau is. Op deze verdieping ook de bad kamer en een toilet met kasten. En al die kasten natuurlijk tot het plafond om geen stukje ruimte ver loren te laten gaan en in plaats van de bij ons gebruikelijke leg planken uittrekbare, zodat het ver twijfeld op de tast in hoekjes grab belen overbodig wordt. Het souterrain is als feestruimte ingericht. Daar staat ook de ver warmingsketel, die zowel op olie en gas als op kolen kan branden. Ook in het kleinere Zweedse huis optimaal wooncomfort. Heel grappig is hier de combinatie van laaggelegen huiskamer en de aan één kant open gang met eetbar, die via een trapje te bereiken is. Drie betrekkelijk kleine slaapka mertjes met volop kastruimte en aan het eind van de gang een ge- geweldig diepe garderobe-bergkast, De Finse bungalow heeft twee opvallende bijzonderheden: in de eerste plaats de muur met ingebouwde open haard, die woon- en eetkamer gedeeltelijk scheidt en in de tioeede plaats de echt Finse sauna in de tuin, waarvan de bezoekers van Plan Internationaal gratis gebruik kunnen maken. Opvallend in het Amerikaanse huis: een grote gangkast met schuifdeur voor de wasmachine, een van alle technische gemakken voorziene keuken en het feit dat er by de drie slaapkamers twee badkamers zyn. Dat laatste vindt u ook in het Canadese huis, dat een „open ga rage" heeft: een groot dak waar nog royaal ruimte is voor een feest als de auto er staat. In het huis een grootse verzameling prullaria benevens het adembenemende he melbed, dat bovenaan deze pagina pry kt. In de Engelse systeembungalow een grote woonkamer en een open doorloop naar de eetkamer annex keuken met ontbijtbar. Opvallend zijn hier de aantrekkelijke meu- oelen, evenals in de andere huizen .erzorgd door Matser, Wageningen. Alles wat u in deze huizen ziet ;n wat tot nu toe misschien niet in Nederlandse winkels te koop .vas, zal met ingang van deze week Dok by verschillende Nederlandse .voninginrichters te krygen zijn en ;egen redelyke pryzen. De buitenlandse huizen zelf zyn ok te koop als de tentoonstelling oorby is. En goedkoop zullen ze •iet zyn, dat mag u wel bedenken ls u, terug van een dagje Door- erth, vergely kingen gaat zitten ïaken tussen uw eigen boeltje en 1 dat wooncomfort op de Veluwe. FENNY KOFFIJBERG „Plan Internationaal" zal voor het publiek geopend zijn dage lijks van 8 juni tot 10 oktober a.s., van 10.30-17.30 uur, op zon dagen van 14.00-17.30 uur. Het ligt aan de Kennedylaan, de Hammarskjöldlaan en de Bemadottelaan te Doorwerth (gemeente Renkum), dichtbij de Andijvie met pindasaus iy4 kg. ancüjvie, zout plm. 125 g (1/3 potje) pindakaas, 3 dl <2 kopjes) water, een stukje ui, Vï eetlepel suiker, 1% eetlepel azyn, boter of margarine, zout, 2 of meer hardgekookte eieren. ADVERTENTIE oude rijksweg ArnhemUtrecht tussen Oosterbeek en Heelsum, ter hoogte van hotel „Hoog- Doorwerth" Het is bereikbaar met buslijn 6 (30-minutendienst) van het Ge meentevervoerbedrijf Arnhem (beginpunt Willemsplein Arn hem - eindpunt Kievitsdal; uit stappen eindpunt). De andyvie schoonmaken, was sen en klein snyden. De groente opzetten met aanhangend water en zout en vooral niet te gaar koken, kooktyd 10 k 15 minuten De andyvie afgieten en warmhouden. De ui schoonmaken, fyn snyden en in weinig boter of margarine gaar fruiten. Van het vuur af de pindakaas en het water toevoegen en tot een geiykmatige gladde saus roeren. Het geheel onder roeren aan de kook brengen. De suiker, de azyn en een weinig zout erby doen en de saus nog ongeveer 5 minuten zachtjes laten koken. De eieren pellen en in plakken snyden. De andyvie in een schaal overdoen en bedekken met de pin dasaus. Het gerecht met de plak ken ei garneren. Hierby droog ge kookte ryst geven. Gemengde groentesla plm. 400 g. worteltjes, 1 bosje Bovenaan de pagina ziet u het interieur van het Engelse huis. U ziet wel dat het er nog een rom meltje was toen wij er wa ren. Het bankstel in de huiskamer is bekleed met een zwart-witte ruit, het hout is rood. Ook in deze keuken veel kasten. De gootsteen zit in het hoek kastje. Boven: Het geheel van boomstammetjes opgetrok ken saunahuisje in de tuin van de Finse bungalow. Ernaast: Het interieur van het huis met de open haard. Links achter de ro yale eetkamer. Rechts op deze foto ziet u nog juist het verticale latwerk dat de verbinding vormt met de entree. Links-' een gedeelte van de eetkeuken in het grote Zweedse huis. Het meubi lair is knalrood. De deur van de droogkast staat open. Het Bouwfonds heeft voor de rondleidingen een aantal hos tesses opgeleid. Bezoekers ont vangen in het voorlichtingscen trum een algemene documenta tie over Plan Internationaal"; in de afzonderlijke, te bezichti gen bungalows is speciale docu mentatie over deze huizen en hun inrichting verkrijgbaar. radys, 1 krop sla, ongeveer 1 eetlepel fyngesneden bieslook of ui, peterselie, olie, citroensap of azyn, zout (suiker). De groenten schoonmaken en wassen. De worteltjes en de radys in stukjes snyden. Een sausje ma ken van olie, citroensap of azyn, zout (en suiker) en de worteltjes, radys en bieslook of ui ermee vermengen. De saus ongeveer 10 minuten laten intrekken. De sla drogen en klein plukken, de peter selie fynsnyden. Deze ingrediënten met de overige groenten vermen gen en het geheel zonodig nog op smaak afmaken. ADVERTENTIE (W)ETEJNSWAARD U ruikt de lente in deze receptjes, die net even anders zijn dan anders. Ze zijn bedoeld voor vier personen. i kant en klaar in heel veel smaken en niet duur ook VANAF 90 CENT

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11