iscussies over verkoop m boerderij ,Haaswijk' ADA WAS DE HONDERDDUIZENDSTE KW 142 vist bom Verbetering provinciale weg van Katwijk naar Noordwijk Den Haag heeft veel toeristische plannen Waken over liet recht 9 JUNI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 17 itgeester raadsleden geven presentie gékl behoeve van hulp aan Israël lorstel an het college van en wethouders van de boerderij „Haas- ir f80.000,- aan prof. dr. stra van Loon te verkopen tüdens de gisteravond ge- wdsvergadering veel kritiek W. de Graaf (P. v. d. A.) iet zeer vreemd te vinden emeente de boerderij voor geeft; bij het gebouw be- jjS mmers ongeveer 3000 m2 geen neerkomst op f 27,- De Graaf concludeerde meente de koper dus sub- daarentegen meende dat ie wel degelijk moest lit onder meer in land en historisch belang, men van mening dat van autje" geen sprake was ij de boerderij moet worden hetgeen ook een im zal vergen. De kosten van restauratie zal prof. dr. Glastra van Loon dragen. Hofwijck De benoeming van mevr. F. Mun ting- Van Dam en dr. J. W. de Graaf tot leden van het stichtings bestuur van het bejaardencentrum „Hofwijck" lokte enige discussie uit, naar aanleiding van vragen van de heer J. P. Brouwe (P.C.). Het belangrijkste waar over werd gesproken was het feit dat het be stuur van het centrum al zo'n twee jaar weigert om met de gemeente lijke commissie van toezicht twee keer per jaar (zoals verplicht was te vergaderen. Commissie len pogen de contacten met „Hof wijck" te herstellen. Burgemeester H. L. du Boeuff zei, naar aanleiding van een vraag van de heer J.P. Brouwer, dat het ves tigen van benzinestations in de ge meente een moeilijke zaak is, omdat de Provinciale Planologische Dienst meestal bezwaren heeft tegen het stichten van dergelijke bedrijven. De heer J. J. Post zal aan de Dahlialaan een benzinestation doen bouwen, hiervoor was wel goedkeuring. Het nieuwe winkelcentrum zal in zijn geheel dit najaar worden geo- Giezen eert hiedam ende jonge Noordwij kse r Krijn Giezen, die zich in n buitenland reeds grote t verworven met zijn wand- i andere creaties op het t de beeldende kunst, expo- 9 tot 25 juni a.s. in Ga- erdamsedijk 319a in Schie- expositie is te bezichtigen dagen van 7 tot 9 uur en zaterdag en zondag van 's middags. Dit vergaderen zou achterwege blijven omdat er nog geen commis sie van bewoners van het centrum bestaaat. Een dergelijke commissie moet echter bestaan, blijkens de provinciale verordening met betrek king tot bejaardencentra. De beide, gisteravond benoemde raadsleden zul Inbreker ontsnapt op liet nippertje In een huis aan de Meijerskade in j Leiden werd gisteravond bij afwezig heid van de bewoners ingebroken. Buren die glasgerinkel hadden ge hoord waarschuwden de politie. De dader zag echter kans om op het allerlaatste moment te ontsnappen. Voor zover bekend werd er niets ontvreemd. op Donderdagmiddag een uur liep in de haven van IJmuiden binnen de Katwfjkse kotter KW 142, die een zware bom in het net had gekregen. Aan de kade in de Haringhaven voor de zoutopslag werd de gevaarlijke vangst op de wal gehesen en vandaar naar het strand vervoerd. Ongeveer op de plaats waar de de „Santa Kiriaki" enige maanden aan de grond heeft gezeten, dus op grote afstand van de zuidpier, werd de bom door de Mijn Opruimings dienst van de Kon. Marine tot ont ploffing gebracht. Dit ging met een enorme wolk zand en stof gepaard, waarbij in het zand een gat met een doorsnede van 15 meter werd gesla- pend; het is dus niet zo. dat groot- winkelbedryven eerder openen dan de kleine zelfstandigen, kon de waar nemend gemeentesecretaris, mr. B. C. van Krieken, meedelen. Nadat burgemeester Du Boeff zjjn verbondenheid, als burgemees ter van een Nederlandse plaats, je gens Israël had uitgesproken, stelde de heer P. H. M. S. van der Voort (K.V.P.) voor het presentiegeld voor deze vergadering ten behoeve van het comité hulp aan Israël te stel len. De raadsleden stemden hiermee in. Na afloop van de vergadering be raadden de fractievoorzitters zich met B. en W. over de wijze waarop Oegstgeest het meest effectief hulp aan Israël kan bieden. Nederlandse vrijwilligers naar Israël In het hoofdkantoor van de Ne derlandse Zionistenbond is bericht ontvangen, dat de zeventien Neder- j landse vrijwilligers, die in Parijs nog op vervoer naar Israël wachtten, gistermiddag in een vlieg tuig naar Tel Aviv zijn gestapt. Deze zeventien waren de overgeble venen van de eerste twee groepen Nederlandse vrijwilligers, die maan dag en dinsdag uit Amsterdam ver trokken. De drie artsen en zes ver pleegsters uit deze groepen waren eerder doorgevlogen. Ook gisterochtend is weer een groep vrijwilligers per trein uit Amsterdam naar Parijs vertrokken. Dit contingent bestond uit drie art sen en zeventien verpleegsters. niiteur geen nning de Haagse politierech- et het, er zitten heel wat ogen aan het vervoerswe- iat zijn uw zorgen". ficier van justitie had ook n aan het adres van een Öj, die vanuit Alkemade een laten vervoeren waarvoor vereiste vergunning bezat. -1 dat maar half te klop- door een misverstand van had hij verzuimd de ver halen die voor hem ge- odat hij nu aan de rech- [unning kon tonen. De of- tateerde evenwel, dat er moeilijkheden met ver- vervoersgebied waren ge- -uit u nu wel zeggen, maar luffeurs de papieren niet of de rijtijden niet invul- t ik in de narigheid", pro- erdachte. oet u maar strengere in nemen," vond de offi- indruk had, dat alles dig was geregeld. Hij eis- e. I lor mij allemaal een beet- te lezen, dus zal het voor t zo meevallen", bekende en hij veroordeelde tot DEK DE ZOMfe" ZICHTIG) OP!'fff VERSTANDIG ZONNEBADEN lichaam aan de zon. door vanaf elke zonnige dag een kwartier ebaden. Overmatig zonnebaden nbegaalde^ieKter^ogroegef Voor sleelitweeraccommodatie Den Haag heeft nog veel te doen teneinde de slag om de toerist niet te missen. Op korte termijn zullen grote bedragen moeten worden geïnvesteerd om toerist en Hagenaar in zijn vrije tijd in de stad en in de badplaats gelegenheden tot ontspanning te bieden. Tot deze slotsom kwam gisteren mr. A. J. Dankelman, de Haagse wethouder voor openbare werken in zijn uiteenzetting voor de algemene vergadering van de plaatselijke VVV. Hjj somde op dat met particulieren wordt overlegd over de bouw van een oceanarium en dat nog steeds het plan wordt gekoesterd aan de Scheveningse boulevard een over dekt golfslagbad in te graven en er een sporthal te bouwen in het raam van te vestigen zogenaamde sleelit weeraccommodatie. Daarnaast moet Scheveningen beter worden ontsloten door aanleg van betere toegangswe gen met name noordoostelijk van de bebouwing, meende de wethouder. Daar komt ook ruimte voor de bouw van hotels en motels. De verwezen lijking van vele plannen wordt in de weg gestaan door de uiterst ge ringe financiële armslag van de ge meente. Groene gordel Mr. Dankelman releveerde het over leg met andere gemeenten over de aanleg van een groene gordel rond het stedelijk gebied. Hij merkte op BURGERLIJKE STAND LEIDEN Jan Hein, z. v. H. B. H. Ramakers GEBOREN en J. J. T. Vermeulen; Marcel Mauricel z. v. J. Seller en G. C. van Os; Ro bert, z. v. M. J. van Egmond en M. de Mol; Johannes, z. v. T. Guljt en A. Durieux; Dirk Alexander, z. v. J. van Duijn en A. J. de Vreugd; Marcel, z. v. J. T. Straathof en E. J. de Wolff; Franclscus Maria Johannes Nicolaas. B. A. P. van Schagen en I. M. L. Paddenburg; Martha Maria Helena, d. v. H. G. Ceelen en H. M. L. Verest; Adrlanus Paulus. z. v. A. P. van Gln- kel en E. Vlasveld. ONDERTROUWD P. W. Fluit en P. Cossee; J. C. Huis man en L. H. Bogaards; J. C. van Klink en M. H. E. Boerman; J. Dirk- se en B. Leugerlng; B. Douldl en E. van de Poll; E. Nijborg en M. B. J. van de Poll: J G. de MoolJ en W. de Haan; A. P. A. Verzuu en S. I. van der Pompe; N. W. J. Speelman en M. G Laurense; C. Wassenaar en J. M. Koet; W. A. J. Zwart en W. J. Spier; P. W. van Eljgen en S. Slingerland; L. H. Steinmetz en T. Vissers: G. W. M. Llesker en E. M. Feldbrugge; A. G Pos en E. Plooij; P. R. Bos en G. van der Horst; A. Stafleu en S. de Haas; P. Kluivers en C. J. M. van Strater; J. M. W. ter Linde en R. T. Z. E. van Dltzhuijzen; A. Ruljtenbeek en M. E. Filarski; K. Metselaar en A. Dreef; L. Verhoeven en N. J. Koolhaas: C. A. de Boer en P. Molenaar; E. Drenth en M. Versteeg; F. J. Kloosterman en H Vijlbrief; D. Philippo en G. Slinger land; L. G. Krol en E. E. Engelenburg; J. J. A. Harderwijk en L. Nooteboom: L. W. H. Pak en W. J. ten Napel; P. J. M. Zandvliet en P. M. Kreuger; A. van der Waals en P. van Varlek; R. Pellenkoft en A. M. Trouwee; L. L. J. van Aalzum en M. G. Coster; L. J. Hofste en A. Ciere; C. Haas en E Postma. GETROUWD J. H. J. M. van Winkel en G. T. Konter; C. van der Does en J. M. M. Bonnet; J. A. Montanus en A. M. Pel- tenburg; J. Gallaard en J. H. van Ockenburg; J. A. W. Bonte en A. Reilnders; W. Breedveld en W. Klein; J. Claudron en M. J. Zwaeemaker. OVERLEDEN J. van Dlest, 79 Jaar, man; G. S. i Popp, 74 Jaar. man; W. Stikkelorum. ?9 Jaar, inan. Men is thans druk bezig met de reconstructie van de provinciale weg van Katwijk naar Noordwijk. Het verkeer zal er ongeveer an derhalf jaar geen gebruik van kunnen maken en is omgelegd via de Zeeweg, Koningin Julianalaan, Hoorneslaan en Zwarteweg. In die tijd zal het wegdek worden ver nieuwd en de bestaande brug over het kanaal worden verbreed tot 28 meter. Voorts zal er over de weg een viaduct komen, ivaardoor er een directe verbinding tussen de Hoornespolder en 't Heen zal ontstaan. De foto toont een over- zic*%i van het begin van de werkzaamheden. (Foto L.D./J. v. Duyn-Katwljk/Zee) i Leidse jongens blusten brandje Op het terrein van de P.T.T. aan de Koningsstraat in Leiden is giste ren brand ontstaan, waarschijnlijk als gevolg van het feit dat kwajon gens er met vuur speeleelden Tien laadkisten en twee laadvlon- ders werden een prooi van de vlam men. Bovendien barstten van het op dit terrein gelegen magazijn vyf ruiten. De brand werd ontdekt door twee jongens, resp. 15 en 19 jaar oud, uit de Van Hogendorpstrgiat. Het tweetal verschafte zich toegang tot het magazijn om gebruik te kunnen maken van een brandblusapparaat. De jongens alarmeerden bovendien de brandweer, die echter nauwelijks meer dienst behoefden te doen dat Den Haag nog op zoek is naar een park van enige omvang, dat at tractief kan worden gemaakt voor toeristen. Na de aanleg van de Scheveningse promenade en de paleispromenade in de binnenstad, wordt de aanleg van een promenade voorbereid in an dere winkelstraten in de binnenstad, zoals de Venestraat en de Spuistraat. Ook de winkeliers van de Lange en Korte Poten hebben zich tot het gemeentebestuur gewend om hunwin- kelstraat tot een plateau voor al leen voetgangers te maken. Mr. Dan kelman geloofde dat er voor de gro te Markstraat niet aan te ontkomen zal zijn terwille van het winkelende publiek het verkeer over 2 niveaus te verdelen. Daarbij zullen roltrappen de voetgangers van en naar het hoge plateau moeten brengen, meende hij. Niet in clubhuis Het dronken voeren van twee kna pen van resp. 13 en 14 jaar in welke zaak een 30-jarige oud-con- cierge van een Leids clubhuis te rechtstond - geschiedde niet, zoals wy gisteren hebben bericht, in een clubhuis, doch in de woning van de concierge. LEIDERDORP De 12-jarige Ada Hop uit de Leid se Hëndelstraat kocht gistermiddag omstreeks vijf uur het honderddui zendste kaartje aan het loket van het zwembad De Vliet aan de Voorscho- terweg. Officieel was zij dus de hon derdduizendste bezoekster sinrs de opening van het openluchtbad op 25 maart van dit jaar. Ada en haar zus je Christina keken verrast op. toen zy na het kopen van een kaartje even apart werden geroepen. Ada, die net even vóór haar Jongere zusje bij het loket stond, kreeg behalve de geluk wensen van de directeur, de heer G. Philipsen een gezinsavonnement voor het gehele jaar 1968 aangeboden Bovendien werden de twee zusjes op deze middag royal getracteerd. Op de foto de twee zusjes in het midden, de heer Philipsen links en badmeester H. F. Heidwheiller rechts. (Foto L.D./Holvast> Medische diensten Leiderdorp dokter G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, tel. 22208: zuster Van Maarle, Bonifaciusstraat 15, Zoeterwoude H.R., te. 34673. Voorschoten dokter Th. van Schaik, Jul. van Stolberglaan 32. tel. 3344; tandarts G. M. Manschot. Pau wenstraat 1. melden 9.30 uur: Voor- schotense apotheek, Leldseweg 66. tel. 2525; wijkverpl. zuster Lieber. Wijn- gaardenlaan 2. tel. 2177. Warmond dokter H. A G. M. Walenkamp, tel. 220; zuster Meijssen, Jac. v. Beierenweg 1, Voorhout, tel. 0.25.32-7796. Wassenaar dokter R. S. ten Cate. Burchtlaan 9, tel. 3027: dokter J. H. Jaarsma. Wittenburgerweg 106, tel. 9676; apotheek Langstraat, Lang straat 86, tel. 2141; tandarts G. E. M. J. Schulz, Joakerlaan 86, tel. 2116. Dienst in Leidse synagoge In de synagoge aan het Levendaal kwamen gisteravond de leden van de Joodse gemeente in Leiden en van de Nederlandse Zionistische Studenten Organisaties bijeen voor een speciale dienst in verband met de situatie in Israël en de omringende landen. De synagoge was vrijwel geheel bezet. De dienst stond onder leiding van rabbijn B. Cohen. Prof. dr. L. Kukenheim sprak in een korte rede zijn onge rustheid uit, niet over de oorlog, die een voor Israël gunstig verloop heeft, maar over het winnen van de vrede. Hy herinnerde aan het eerste deel van de Thora, waarin wordt verteld over de volkstelling van de twaalf stammen van Israël. De Levieten waren daar niet bij, omdat zij waren belast met de verzorging van de ta bernakel. „Zoals de Levieten moesten waken over de tabernakel, zo moet Israël en moeten alle Joden waken over het recht," aldus de Leidse hoogleraar. „Wij kunnen uit deze oorlog ver schillende dingen leren," zo vervolg de hij. „Zo zien wy, dat men als men ln moeilijkheden komt, alleen is aan gewezen op zichzelf. Wij leren ook, dat reclame en een grote mond al leen geen stand houden en bovendien dat chantage geen voorwaarde is voor het levensbehoud." Prof. Kvüsenhei© deelde stee, da* de Joodse gemeente geen manifesta tie heeft willen organiseren en zich ""een beperkte tot het houden van deze dienst, op de dag. die door het Opperrabbinaat is uitgeroepen tot een vasten- en gebedsdag. „De Jood se gemeente is echter dankbaar voor de hartverwarmende manifestaties, die overal in Nederland zijn georga niseerd." Namens de Nederlandse Zionis tische Studenten Organisaties sprak de heer S.D.F. Kaempfer, die er op wees. dat door deze oorlog alle Joden zich weer hebben geïdentificeerd met Israël. „Naast daadwerkelijke steun, moet men ook vooral veel gaan nadenken over de situatie met betrekking tot Israël en met het eigen Joods-zyn in het algemeen," waren zijn woorden. Mr. J. J. de Groot bedankt als raadslid Mr. J. J. de Groot, die namens de V.VX>. zitting heeft in de Leider- dorpse raad, heeft wegens drukke werkzaamheden bedankt voor het raadslidmaatschap. Hij zal worden opgevolgd door de heer J. N. Kusters Vragen over bouw van garages De raadsleden mr. J. J. de Groot en ir. R. Poels (VVD) hebben aan het college van B. en W. van Lei derdorp de volgende vragen gesteld: 1. Is het in het Leiderdorp Nieuws blad van 23 maart 1967 gepubliceerde bericht juist, volgens hetwelk de Pro testants Christelijke Interkerkelijke Stichting voor Bejaardenverzorging aan burgemeester en wethouders ver gunning heeft verzocht tot het bou wen van een aantal garages op een terrein nabij de Charlotte de Bour bonstraat? 2. Indien het antwoord op de eerste vraag bevestigend luidt, zijn burge meester en wethouders dan bereid de raad op de hoogte te stellen van de motieven, die hen hebben geleid of nog zullen leiden bij het nemen van him beslissing hetzij het weigeren, het zij het verlenen van die vergun- Meisje gewond Op de kruising Persant Snoepweg/. Acacialaan/Van der Valk Bouman- weg in Leiderdorp heeft zich gister avond een verkeersongeluk voorge daan, waarby een 12-jarig meisje een armbreuk en vermoedelijk ook een beenbreuk opliep. Het meisje stak, komende per fiets uit de Van der Valk Boumanweg, de Persant Snoeplaan over om de Aca cialaan in te slaan. zy lette vermoe delijk niet op het verkeer en kwam in botsing met een personenauto, be stuurd door een inwoonster van Ter Aar, die in de richting Leiden reed. Met de reeds vermelde verwondingen werd het meisje naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. OEGSTGEEST Iiiliaalpoging mislukte Op rijksweg 4 ter hoogte van het Marine Elektronisch Bedrijf in Oegst geest wilde gistermiddag omstreeks 3 u. een personenauto, bestuurd door een 29-jarige dame uit Sassenheim. een vrachtauto met aanhanger pas seren. By deze inhaalpoging verloor zij vermoedeiyk de macht over het stuur en botste tegen de vangrail in de middenberm. Na enkele malen over de kop te zyn geslagen, beland de de auto in de berm. De Sassen- heimse werd met rugklachten naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden vervoerd. De auto werd behoorlijk beschadigd. VOORSCHOTEN Jongetje gered uit de Vliet Vanochtend hebben de 16-jarige Ro nald Swart en de 23-jarige I. Broo- mans een 4-jarig Jongetje gered, dat ln de Vliet in Voorschoten was ge vallen. Het jongetje, dat bewusteloos uit het water werd gehaald, kwam dank- zy mond op mond beademing van de heer Broomans weer by kennis. Voor zover bekend, heeft de kleuter geen nadelige gevolgen overgehou den van zyn onvrywillig bad. ZOETERWOUDE Biljarters op het Groene Veld De biljartverenigingen „Rynegom" uit Zoeterwoude-Hoge Ryndyk en ,,'t Scheepje" uit Hazerswoude ont moetten elkaar nu eens niet op het groene laken, maar op het groen® veld. Er werd onder een belangstel ling, waarop menige voetbalvereni ging jaloers zou zyn, een stevig par ty t je voetbal gespeeld. Het werd de toeschouwers echter wel duideiyk, dat biljarten heel wat anders is dan voetballen. Op het groene laken kunnen de meeste spe lers goed overweg, maar toen zy op de groene grasmat stonden keken ze wel heel erg vreemd op. Reeds in de eerste helft moesten zich enige spelers laten vervangen. Vermoeidheid en lichte blessures wa ren er de oorzaak van. Maar 't was een genoegelyk partytje dat met 2— 1 gewonnen werd door „Rijnegom". Na afloop verzamelden de spelers zich maar weer rond het biljart. Dat ging hun beter af. SYRIË WIL BIJEENKOMST VEILIGHEIDS RAAD Syrië heeft secretaris-generaal Thant van de VN verzocht de Vei ligheidsraad onmiddellijk bijeen te roepen „om de nieuwe Israëlische aanval te bespreken", aldus meldde Radio-Damascus hedenmidd^^.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17