DUBBEL' VOOR AJAX Slotronde weer in Leiden SPORT-" vandaag Opnieuw iomf Whagen Zwak NAC in verlenging met 2-1 verslagen Ham triomfeerde met Anton en Dirk de V KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD Leget met amateurs tegen Fins elftal Co Prins geschorst Davis Cup Geen derailleurs in avondzesdaagse -PERDAG 8 JUNI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 liderzee Regatta Verhagen liet er opnieuw geen fel over bestaan: de „Daisy" t de grote favoriet voor de Ne- kndse titel in de Flying Dutch- Sdasse. Op knappe wijze boek- 9|e 41-jarige Rotterdammer on eigen dreigend wolkendek giste- zijn derde overwinning in de lerzce Regatta, waarin wordt •reden om de Nederlandse kam- nschappen in de Olympische ten. de moed van de vermetele ^de de Hongaar Litkey zyn ge- ■nmeerde tegenstander - vyfde ns de Olympische Spelen van en zesde in Tokio - achter te houden. Toen de jachten de tweede maal aan het gro- ruisrak begonnen zette Litkey 5 naar de wal. Verhagen ver- echter een ver doorgevoerde rboordslag. De ervaren Rotter- mer kreeg het gelijk aan zijn Met overduidelijke voorsprong hij de hoge boei. Imhoff, oornaamste rivaal van Verha- volgde zijn tegenstander bij manoeuvre. Desondanks bleef Daisy" onbereikbaar voor hem. eerste plaatsen en een derde ai dat Verhagen de gouden Mioensmedaille vrijwel niet ■kan ontgaan. •an Eist verdedigde woensdag- Bg bij een zuidwestelijke wind J tot 9 meter per se)c al even svol zijn eerste plaats in de angschikking bij de Finnjol- Hij startte weliswaar weinig uigend. Als twaalfde begon de ;ajhtse gymnastiekleraar aan n plvewindserak .By het kruisen slotfase verkreeg hij echter n:|iiting met de leiders. Van leilde - terecht - op conso- e van zijn leidende positie, ie finish, waar de verschillen I in lengten werden gemeten, ir hij Boudewijn Binkhorst - |e in de algemene rangschik- geen moment uit het oog. :tiek van de sterke Utrech- succes. Hij moest de Rot ter Breur daardoor welis- laten voorgaan, maar dat Van Eist niet in het minst, wedstrijd van de Regatta IJsselmeer, waarvoor de lers en belangstellenden de .tie van de Kon Zeil- en ereniging „Hollandia" een eiig roemen, kostte Cor Groot jerste plaats in het algemeen iment bij de Draken. De man alsmeer zag pas in het laat- ruisrak kans enigszins naar er te komen. Meer dan een plaats zat er voor de natio- kampioen van 1964 niet in. ^warte Arend" van Visser ja de Fransman Briand - eer- start tot finish - over de Joch zijn voorsprong op Groot dat hij de eerste j in de algemene rangschik ken overnemen. Uitslagen Dutchmanklasse: vierde ra in) Verhagen, 2. Litkey (Hong.), II loff, 4. Bark, 5. Eekels. .gjfn klassement: fhagen 5,7 pnt 2. Imhoff 19,4 5. Eekels 38,7 pnt. 4. Gömöry g.) 39 pnt. 5. Litkey (Hong.) nt. *Jand (Fr) 2. Visser S. Bol 5. Groot -in klassement: f|ser 14 pnt 2. Groot 18,7 pnt ppe (Fr) 24,4 pnt 4. Briand wW,7 pnt 5. Bier 41 pnt. fa: derde race: czy (Hong) 2. Brocht (W- Breur 4. Van Eist 5. Bink en klassement: n Eist 8 pnt 2. Binkhorst 23 I. Breur 24,4 pnt 4. Wossala fc) 24,7 pnt 5. Finaczy (Hong) 4kb alnederlaag jgen Italianen laliaanse honkbalploeg heeft i de eerste van de drie wed- 1 tegen Nederland met 76 'nlen. "pas een grote verrassing aa.n- Nederland van d'e voorgaande bioetingen er slechts twee Jerloren. Inland heeft aoht maa3 de honkbaltitel veroverd. Pee volgende wedstrijden zui ldag in Haarlem en zondag ia kun worden gespeeld, ^tersresultaten Nederland: Ter- 7 innings 6-2-4; Beidschat jig 0-0-2. Nederland maakte p. Homeruns: Maat, Terneu- John. Eén keer Ajax ls slechts één keer in moei lijkheden geweest. Vier minuten voor tijd kreeg NAC haar eerste hoekschop, nadat Ajax er al twintig had genomen. De bal kwam bij Bouwmeester, die door Vasovic on reglementair werd gehinderd. NAC's oud-international nam de vrije trap zelf, Bals greep mis en Vesters gaf het tikje dat de in feite kansloze ploeg bij het vallen van de scheme ring op gelijke hoogte (11) bracht. NAC was leeggespeeld. Het bleef een strijd tussen de aanval van Ajax en en het vrijwel volledige elftal van NAC. Maar zelfs de meest versterk te verdediging zou niet overeind zijn gebleven zonder Peter van de Mer- we in topvorm. De aanvoerder van NAC stopte alles, ook „onhoudbare" ballen en had bovendien het geluk van de goede doelman. Groot, Zwart en linksachter Van Duivenbo- de raakten de lat. Er waren reddin gen op de doellijn van Pelkmans en Ajax bleef maar aanvallen. NAC moest soms een kans wegge ven, was gul met hoekschoppen, r hield zich staande tot negen tien minuten na rust. De veertiende hoekschop van Ajax zeilde toen voor het doel langs. De bal streelde het hoofd van stopper Van Ierland en werd daarna door Keizer opnieuw voorgezet. Topscorer Johan CruJjff behoefde alleen maar ja te knikken om bejubeld te worden. Hij deed het. Handen Na het behalen van het landskampioenschap betaald voet bal heeft Ajax gisteravond ook beslag gelegd op de KNVB- beker. De Amsterdamse club won op eigen veld de finale na verlenging met 21 van NAC. De wedstrijd werd door 21.000 toeschouwers bijgewoond. Van der Merwe in topvorm Om, net als Feijenoord twee jaar geleden, zowel het lands kampioenschap als de KNVB- beker te veroveren, heeft Ajax niet genoeg gehad aan de norma le speeltijd. Pas na honderd mi nuten voetbal moest NAC zich definitief gewonnen geven. Klaas Nuninga ivas de man, die in het uiterst correcte, maar zelden boeiende duel Ajax was van de eerste minuut af oppermach tig de beslissende en laatste trap gaf. Hij gebruikte een pass van de naar rechts afgezioenkte Keizer om de beste man van het veld, doelman Peter van der Mer we van NAC, met een droge schui ver kansloos te laten. NAC wist zibh de zwakkere ploeg en had haar speelwijze daar volledig op ingesteld De Bredanaars ver dedigden gewoonlijk met negen man en lieten aan slechts twee spelers, de kleine rechtsbuiten De Grauw en aanvalsspits Bouwmeester, de taak om te proberen de verdediging van Ajax te verrassen. Het was een on mogelijke taak. De strijd leek beslist. NAC kon haar speelwijze niet veranderen. De ploeg bleef hangen in de buurt van Van der Merwe. De enkele tegenaanval, j beheerst opgezet, strandde op gebrek aan mankracht en tempo. Maar ook Ajax kon in de opeenhoping van spelers de genadeklap niet uitdelen. NAC bleef hopen op een wonder, dat vier minuten voor tijd nog kwam ook. Scheidsrechter Van Ra vens moest laten verlengen. NAC dat daarmee in de wedstrijden tegen Vo- lendam en Blauw Wit al ervaring had opgedaan, bezat tegen de supe rieure landskampioen niet het uithoudingsvermogen om er iets van te maken. De dekking verslapte in de uitgebluste ploeg. Maar Ajax sloeg niet onmiddellijk toe. De Am-1 sterdammers lieten hun tegenstan- <5f'/ 1 7/ hun tegenstanders wat ruimte om ders wat ruimte om daardoor gaten te maken voor het doel van Van der Merwe. Het lukte en Nuninga maakte er gebruik van. Vóór de uitreiking van de beker door bondsvoorzitter B. A. G. M. Meuleman konden de meeste spelers zichzelf en hun shirts tijdig in vei ligheid brengen op het door suppor ters overstroomde veld. Alleen Ton Pronk haalde het niet. Daarom droeg hijz ijn shirt onder het trainings jack toen de bondsvoorzitter de be kers en de medailles uitreikte aan de veruit sterkste ploeg. ADO versloeg Bangu met 4-2 ADO, dat de stad San Francisco in het invitatietoernooi van de erkende Amerikaanse „United Soccer Asso ciation" vertegenwoordigt, heeft woensdagavond in Houston met 42 gewonnen van het Braziliaanse Ban gu. Bij de rust van deze door 17.000 toeschouwers bijgewoonde ontmoeting had ADO met 10 de leiding. In een wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Euro pese beker voor jaarbeurssteden heeft Eintracht Frankfort woensdag op eigen terrein met 30 gewonnen van Dynamo Zagreb. Bij de rust leidden de Duitsers al met 20. Koersen op Duindigt (Van onze medewerker) Dat Anton, na enige minder goede resultaten, nog niets van zijn scherpe eindsprint heeft verloren, bleek gis teren in de strijd om de Avondprijs. Captain Double K leidde tot halver wege de rechte lijn en kreeg toen een krachtige aanval te verduren van Aristo Scotch, die iets voordeel kreeg. Aan de buitenzijde chargeerde Joop Ham met Anton en met succes, want in 1.23.5 gleed hij langs het op kop strijdende duo. Op vrijwel gelijke wijze boekte Ham zijn tweede zege met Dirk de V. Hij liet Benny Hol landia en Delphine W steeds om de leiding vechten, sloeg op het juiste moment toe en overmeesterde dit tweetal gedecideerd in 1.24.9 km-tijd. Meerderen van de debuterende twee jarige meiTies maakten een goede in druk, doch de beste bij haar eerste optreden was ongetwijfeld Gold Westlandia (v. d. Togt), die in on berispelijke draf een prima 1.29.6 tijd demonstreerde. Haar stalgenoot Ger Westlandia werd tweede vóór Golden Wish en Germaine. In de dichtbezette Kleine Loo-prijs werd de leidende Ella Marieza uit geschakeld. Ferro (Woudstra) nam nu de leiding en triomfeerde overtui gend in 1.29.5 kmrtijd. Esther Wil- ADVERTENTIE Aanmelden Bureau LEIDSCH DAGBLAD, - Witte Singel I, Leiden. liams werd tweede en Freddy Hol landia ontnam Fridtjof kort voor de streep de derde plaats. In de ren om de Drummeloprijs nam Perkins met Kokette Katinka direct na de start de vlucht en werd onbereikbaar voor zijn tegenstanders, van wie Indian Cress tweede werd. In de tweede ren haalde Van der Kraats met de kleine Patricia de zelfde stamt uit; hij nam een flinke voorsprong en had op de streep vol doende over om de slotaanval van Perkins met Shepperds Purse te be dwingen. Uitslagi en Benoorderuhoutprijs1, Evelyn Hol landia (W. Stort) 1.24,5; 2. Cisca Scotch; 3. Evaliene. Toto: wlnn. 2,90, pl. 1,30, 1.40, 3,10, gekopp. 5,00 cover 5,40. brio 43,70. Dulvenvoordeprljs1. Gold West landia (M. L. v. d. Togt) 1.20,6; 2. Ger Westlandia; 3. Golden Wish. Toto: winn. 4,90. pl. 4,00, 3,70, 4,60, gekopp. 17,20, cover 9,00. Marl jtprijs: 1. Blauwe Valk S (J. v. Dooyeweerd) 1.25,2; 2. Doriethe J: 3. Dora Williams. Toto: winn. 10.00 pl. 2.80. 1.40. 2.50. koppel 5,50, cov. 3,70, trio 395,40. Avondprijs: 1. Anton (J. Ham) 1.23,5; 2 Aristo Scotch; Captain Double K. Toto: winn. 2,70. pl. 1.60. 1,70, 2,10 koppel 6,00. cov. 4.00. Schemerprljs: 1. Dirk de V (J. Ham) 1.24,9; 2. Benny Hollandia; 3. Delphine W. Toto: winn. 2,60, pl. 1,40, 2,40, 1,80, koppel 13,20, cov. 10,50. trio 214,30. Klein Zwltserlandprljs: 1. Anne Emi- lie (J. Wagenaar Jr.) 1.21,9; 2. Charles H; 3. Zambesi. Toto: wlnn. 3,10, pl. 1.90, 1,30, 6,40, koppel 5.20, cover 6,30. Bezuidenhoutprijs: 1. Edel valk S (M. L v. d. Togt) 1.25.4; 2. Fabiana H; 3. Daimler. Toto: wlnn. 3.80. pl. 1.50. 1,30. 1.40. koppel 6.90, cover 5.60. Kleine Looprijs: 1. Ferro (K. Woud stra (1.29.5). 2. Esther Williams; 3. Freddy Hollandia. Toto: winn. 3,90, 1,70. 2,10, 1.80, gekopp. 8,80, cov. 11.00. Drummiloprijs1. Kokette Katinka (P. Perkins); 2. Indian Cress; 3. Yum Yum. Toto: winn. 4.60, pl. 1,40, 1.10, gekopp. 3,70, cov. 4,00. Marnielaprijs1. Patricia (H. J. v. d. Kraats); 2. Shepherds Purse; 3". Cam- brousard. Toto: winn. 7.10. pl. 1.50. 1.70 2.60. gekopp. 22.00. cov. 6.20, trio 313.—. Totalisatoromzet f 181.183, Onder de toeschouwers van de wedstrijd NederlandFinland (amateurs), die woensdag in Arnhem voor de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi zal worden gespeeld, zal zich ook prins Claus bevinden. De Nederlandse amateurs zullen in dezelfde opstel ling spelen als enkele weken geleden in Helsinki, toen het treffen met de Finnen onbeslist (00) eindigde .De Nederlandse ploeg ziet er als volgt uit: doel: Bos (Vlissingen) achter: Delmotte (Middelburg), Lonnee (AFC), Mel (DCG) en De Vries (ZVV) midden: Scheurink (Quick '20) en Leget (UVS) voor: De Vos (Middelburg), Ouwens (TOP), Jan de Wit (ZVV) en De Ridder (Vlissingen). De ontmoeting wordt geleid door de Belgische arbiter Burguet. Voor de wedstrijd zal de 13-jarige Henk Ooink uit Haaksbergen gehuldigd worden als 600.000ste lid van de KNVB. Een van de vele spannende mo menten voor het doel van NAC. Op de voorgrond Klaas Nuninga, rechts de Bredase doelman Peter van der Merwe. Ronde van Oostenrijk Rini Wagtmans zet Nederlandse successen voort Voor Rini Wagtmans leverde de vijfde etappe van de Ronde van Oos tenrijk, die in twee ritten verdeeld was, grote successen op. De Braban der, die in de ochtenduren de 150 kilometer lange rit van Innsbruck naar Kaprun gewonnen had, eindigde 's middags toen de karavaan in een negentig km lange etappe door het hooggebergte van Kaprun naar Linz werd gevoerd als derde. Wagtmans verdrong daardoor Fe- dör den Hertog, die woensdagmiddag nog ruim zeven minuten voorsprong had ,van de eerste plaats in het al gemene klassement. De uitslag van het eerste gedeelte: 1. Rini Wagtmans (Ned.) 3.56.08; 2. Karl Kraniister (Oost.) 3.56.53; 3. Fedor den Herbog (Ned.) z.t.; 4. Franz Skerl (Zd.-Sl.) 3.56.55; 5. Jan Smolik (TsJ.-Sl.) 4.00.45 6. Giuseppe Coppola (It.) 4.05.18. De uitslag van het tweede gedeelte van de vijfde etappe luidt: 1. Frisch (Oost.) 90 km in 3 uur 25 min. en 39 seconden; 2. Valencio (Z.-Sl.) 3.28.53; 3. Smolik (Tsj.-Sl.) 3.31.20; 4. Wagtmans (Ned.) z.t.; 5. Dolezal (Tsj.-Sl.) z.t. Na 5 etappes luidt de stand: 1. Wagtmans 24.55.49, 2. Smolik 24.55.55; 3. Den Hertog 24.57.51; 4. Dolezal 24.59.23; 5. Skerl 25.07.22; 7. Valenclc 25.11.15; 8. Frisch 25.11.40; 31. Van Vught 26.39.48; 39. De Groot 25.58.22. Vijftien topzeilers uit de Flying Dutchmanklasse zullen als voorberei ding voor de Europese en wereldkam pioenschappen en voor de Olympische Spelen in Mexico uitkomen bij wed strijden, die op 17 en 18 juni a.s. op de Noordzee ter hoogte van de Soheve- ningse Pier worden gehouden. Ronde van Naaldwijk Strijdlustige Leo Duyndam wint verdiend De van strijdlust blakende streek- favoriet Leo Duyndam heeft woens dagavond de Ronde van Naaldwijk op zijn naam gebracht. Enverdiend. Steeds weer probeerde Duyndam om uit het peloton te ontsnappen en daarmee had hij in de slotfase einde lijk succes. Het peloton kwam een dertigtal meters op hem tekort. Door zijn aanvallende manier van rijden in deze ronde van Naaldwijk, die als eerste in het kader van het grote Westlandklassement werd ver reden, kwam Duyndam ook in het bezit van de leiderspremie en de prijs voor de strijdlustigste renner. De uitslag: 1. L. Duyndam, Honse- lersdijk, de 100 km in 1.24.45; 2. Rudi Liebrechts, Vlaardingen; 3. H. Riem, Amsterdam; 4. S. Douma, Grouw; 5. B. Solaro, Den Bosch; 6. H. van Leeuwen, Den Haag; 7. G. Bruin, Andijk; 8. M. Bertou, 9. W. Paul, beiden Den Haag; 10. H. Vogelaar, Rotterdam, Ton v. d. Valk uit Voor schoten werd dertiende, Joop Zoete melk uit Rijpwetering veertien de en J. Zoons uit Voorschoten ne gentiende. De volgende ronde in het Westlandklassement woedt woensdag 14 juni in 's-Gravenzande gereden. DUIVENSPORT De LPV „De Vriendenclub" hield een wedvlucht vanaf Noyon. In con cours 264 oude vogels. Uitslag: 1, 4 W. de Ridder, 2. J. Beekman, 4. 8 P. H. Marks, 5. Jac. Siera, 6. J. Veilbrief, 7. E. Wansink, 9. T. Gijsman, 10. J. v. Klaveren. Ronde van Italië Tweede sprintzege Italiaan Zandegu De karavaan in de Ronde van Ita lië heeft er woensdag in de achttien- de rit, een extra rustdag van ge maakt. De rit van Vicenza naar Udine (167 km) leverde de tweede etappe-overwinning op voor de snel le Italiaan Dino Zandegu, die het voltallige peloton in de eindsprint te snel af was. Donderdag trekken de renners de Dolemieten in waar de vijftigste edi tie van de Giro ongetwijfeld besüst gaat worden. Slechts twee Nederlanders strijden nog mee: Den Hartog en Lute. Tum- mers en Ottenbros verschenen woensdag niet meer aan de start. De uitslag van de 18e etappe: 1. Zandegu (It) 167 km in 4.09.44, 2. Altig (W-Dld), 3. Van Vlierberghe (Belg), 4. Merckx (Belg). 5: Destro (Ut), 6- Dancelli (It), 7. Taccone (It). Het algemeen klassement ziet er na de 18de rit als volgt uit: 1. Schia- von (It) 82.54.48, 2. Gabica (Sp) op 5 sec., 3. Anquetil (Fr) op 1.15, 4. Gimondi (It) op 2.16, 42. Den Hartog 83.40.58, 89. Lute 84.52.55. Ken Macker, hoofd van de Ameri kaanse beroepsvoetbalbond, heeft Co Prins van de Pittsburg Phantoms voor onbepaalde tijd geschorst. Prins, de oud-Ajacied, kreeg deze straf voor herhaaldelijk ongeoorloofd aan vallen op 3 juni in Pittsburgh in een wedstrijd tegen de Toros uit Los An geles. Hij werd toen het veld uitge stuurd. Een Mexicaanse speler van de Chicago Spurs, Manuel Camacho, kreeg dezelfde straf. Vier andere voetballers kregen 75 dollar boete. Macker zegt tot de straffen te heb ben besloten om ongeoorloofd aan vallen de kop in te drukken. Onder de beboete spelers ls ook de Westduitser Manfred Rummel. Hij kreeg zyn boete omdat hij te krachtig had geprotesteerd tegen het uit het veld zenden van Prins. Celtic Glasgow heeft de woens dagavond in Madrid gespeelde bene- fietwedstrijd, ten gunste van de 40- jarige Alfredo di Stefano, tegen Real Madrid met 10 gewonnen. Links buiten Bobby Lennox scoorde het enige doelpunt vierentwintig minuten na rust voor de Europese bekerhou- Nederland en Italië hebben in Rome een nieuwe internationale honkbal organisatie opgericht, de Fe deration Baseball pour Amateurs (FBA), die nauw zal samenwerken met de overkoepelende amateurbon den in de Ver. Staten, Zuid-Amerika en Japan. Alle nationale federaties van Europa zullen worden uitgeno digd zich bij de FBA aan te sluiten. President van het voorlopig bestuur is de heer E. van Steeden, voorzitter van de KNHB. Rusland heeft tegen Chili met 2—0 de leiding in de demifinales van het toernooi om de Davis Cup, Europese zone. De Russen wonnen beide enkel spelen op de eerste dag. Alexander Metrevelli versloeg Jaime Pinto Bra vo met 63, 62, 57, 61 en Tho mas Lejus won met 64, 61, 68, 60 van Patricio Rodriguez. Woensdagavond is in Arnhem de waterpolowedstrijd Neptunus Arn hemDZV voor de hoofdklasse van de zomercompetitie van de KNZB ge speeld. De Arnhemmers wonnen de ontmoeting met 54. De Australische jockey Qeorge Moore wuift uitgelaten met zijn pet. Hij won gistermiddag met Royal Palace de 188ste Epsom Derby en verdiende daarmee voor de eigenaar van het favoriete paard, Jim Joel, het lieve somme tje van 619.180 gulden. De komende internationale wieler-avondzesdaagse, die van 19 tot en met 24 juni in zes verschillende plaatsen wordt ver reden Scheveningen, Rozenburg, Den Haag, Nieuw-Vennep, Purmerend en de slotronde in Leiden beloop weer een interessant evenement te worden. Het is alleen jammer, dat door een verbod van de KNWU-sportcommissie de renners niet meer met derailleur mogen rijden in dit soort meer daagse wegwedstrijden. De deelname van een Zweedse en Belgische ploeg werden door deze maatregel geannuleerd en ook „De Coureur" uit Vlaardingen trok zich daarom terug. De Fransen dienden een protest in bij de U.C.I. Alleen de deelname van een Engelse ploeg staat momenteel vast. De Leidse Ren- en Toervereniging „Swift-com- binatie," dat met D.T.S. (Zaandam), „Hollandia," „De Spartaan" en „De Kampioen" (allen Den Haag) „De Pedaalridders" (Rotterdam). „De Bataaf" (Halfweg) en „Kennemer- land" (Beverwijk) de organisatie in handen heeft, gaat met twee ploegen van start. Evenals trouwens „De Spartaan," „Sparta" en „De Bataaf." Alle deelnemende verenigingen en merkenteams hebben met zes renners per ploeg ingeschreven en daarvan mogen er elke avond vier rijden. Voor de A-ploeg van „Swift," die ge adopteerd is door Riedel, zijn Joop Zoetemelk. Ton v.d. Valk, Leo van Velzen, Leo Wassenburg, Peter de Jong en Ton van Duuren aangewe zen, terwijl voor de B-ploeg een keus gemaakt zal worden uit Cees Ver meulen, Siem Brandt, Wim v.d. Berg, Cees Schyff, Peter v.d. Lans en Pe ter Akerboom. Het team van „De Bollenstreek-Van der Mey" zal ge kozen worden uit de renners Jan Aldershof, Cor Baars, Leo v.d. Berg, Koos v.d. Knaap, Ton Zeldenthuis en Henk van Leeuwen. Andere bekende deelnemers zijn o.a. Gabi Minneboo, Bouwe Minne- kus, Piet Legierse, Ed Kroon, Peter Kisner, Gé v.d. Winden, Aad Duyker, de broers Aldert en Melle Jongkind, Jan Buis, Guus Zantingh, Jan Peet oom etc. Het Halfwegse „De Bataaf" moet het niet alleen zonder zijn in de Ronde van Zuid-Holland gevallen favoriet Henny Schouten stellen, maar kan ook kanshebbers als Daan Holst (naar Ronde van Turkije), Klaas Balk en Marcel Pennings niet opstellen. De laatste twee moeten op extra punten worden gewaardeerd. Om de strijdlust te stimuleren zullen er bovendien punten worden toege kend voor het behalen van ronde winst. Als een renner in zijn eentje een ronde uitloopt, krijgt hij twaalf punten extra. Komen méér renners tot rondewinst, dan moeten de twaalf punten gedeeld worden. Het start schot zal elke avond door een ande re beatgroep gelost worden. In Lel den zal dat gebeuren door The Shoes. De rondeplaatsen zyn: Schevenin gen (maandag), Rozenburg (dinsdag), Den Haag (woensdag), Nieuw Ven nep (donderdag), Purmerend (vrij dag) en Leiden (zaterdag). De wed strijden beginnen iedere avond om half zeven en gaan over een afstand van 80 km. Alleen de ronde in Lelden begint 's middags om half vier en de baan aan de slag ter voorberei-gaat over 100 km. Het parcours voert ding op het wereldkampioenschap, j de renners door de Rooseveldstraat- Er is voor de komende zesdaagse Van der Helmlaan-Kuipers Rietber- een andere puntentelling ingevoerd, genstraat en Montgommerylaan en waarbij de vier eerste plaatsen met I is 1200 meter lang.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9