De zaak- §tyles gen juni tractoren op D J rNDERDAG 8 JUNI 1967 LEIDSCH DAGBLAD Ons dagelijks vervolgverhaal AGATHA CHRISTIE Wat betreft de bewering die be- ikking had op het vernietigen van [Met testament verdachte had vroe- rechten gestudeerd en was zich heel goed van bewust dat het tament van een jaar tevoren, •in hy de begunstigde was, au- ttisch was komen te vervallen lor het tweede huwelijk van zijn lefmoeder. Er zouden getuigen op- ipen worden om aan te tonen dan wel het testament had ver- etigd en het was mogelijk dat hier- oor een geheel nieuw licht op de gak zou worden geworpen. Tenslotte wilde hij de jury erop dat er, behalve tegen >hn Cavendish, ook bewysmateri- verzameld tegen andere per- nen. Hij wilde de aandacht van de ry vestigen op het feit dat het be- jsmateriaal tegen de heer Lawren- Cavendish even sterk, zo niet irker was dan tegen zijn bróer. HÜ zou nu verdachte willen ver- eken in de getuigenbank plaats te men. John kweet zich goed van zijn ik. Onder de bekwame leiding van Ernest vertelde hij zijn verhaal loof waardig en goed. Het anonie- briefje dat hij had ontvangen, >rd te voorschijn gebracht en aan jury ter bestudering overhan- l. bereidheid waarmee hij zijn fi- nciële moeilijkheden en de onenig- d met zijn stiefmoeder toegaf, rleende kracht aan zijn ontken- igen. ["egen het eindè van de ondervra- g wachtte hij even en zei toen: Jk zou graag één ding duidelijk len maken. Met de insinuaties Sir Ernest Heayywether aan adres van mijn bróer ben ik het strekt oneens: ik acht ze volko- verwerpelijk. Ik ben ervan rtuigd dat mijn broer net zo min met de misdaad te maken heeft ik." ir Ernest glimlachte alleen maar zag met zijn scherpe blik dat protest een zeer gunstige k had gemaakt op de jury. oen begon het kruisverhoor. Ik heb uit uw woorden begrepen het nooit bij u is opgekomen dat getuigen bij het vooronderzoek enigerlei wijze uw stem voor die de heer Inglethorp hadden kun- houden. Is dat niet erg verwon- jk?" 'Jee, ik geloof van niet. Mij werd eld dat er ruzie was geweest ;n mijn moeder en meneer In- horp en het is niet bij me opge- en dat dit niet werkelijk het was geweest." „Ook niet, toen het dienstmeisje Dorcas bepaalde gedeelten uit het gesprek herhaalde gedeelten die u herkend moet hebben?" „Ik heb ze niet herkend „Uw geheugen moet wel buiten gewoon slecht zijn!" „Nou. nee, maar we waren alle bei kwaad en ik geloof dat je in zo'n geval wel eens meer ondoordachte dingen zegt. Ik heb er eigenlijk nauwelijks op gelet wat mijn moe der nu precies gezegd heeft." Het gesnuif waarmee aanklager Philips zijn ongeloof te kennen gaf, was een prachtig staaltje van rechts zaaltactiek. Hij ging over op het briefje. „U heeft dit briefje op een zeer handig gekozen ogenblik naar voren gebracht. Zegt u mij eens, komt het handschrift u niet ergens bekend voor?" „Niet dat ik weet." „Vindt u niet dat het een uitge sproken gelijkenis vertoont met uw eigen handschrift slordig ver draaid?" „Nee, ik vind van niet." „Ik geloof stellig dat het uw eigen handschrift is!" „Nee." „Ik geloof stellig dat u uzelf een alibi wilde verschaffen en toen op het idee kwam van een denkbeel dige en nogal ongeloofwaardige af spraak; u hebt zelf dit briefje ge schreven met het doel uw bewering te staven!" „Nee." „Is het niet een feit dat op het tijdstip waarop u beweert op een eenzame en stille plek te hebben staan wachten, u in feite in de apo theek van Styles St. Mary was, waar u strychnine kocht op naam van Al fred Inglethorp?" „Nee, dat is een leugen." „Ik geloof stellig dat u, gekleed in een pak van de heer Inglethorp, en met een zwarte baard die zo bijge knipt was dat deze op die van hem leek, déér was en het register met zijn naam tekende!" „Dat is beslist niet waar." „Dan zal ik de opmerkelijke over eenkomst van het handschrift in het briefje en in het register met dat van uzelf aan de jury ter overwe ging geven," zei Philips en ging zit ten met het gezicht van iemand die zijn plicht gedaan heeft, maar die desondanks ontzet was over zo'n be wuste meineed. Hierna werd de zitting verdaagd tot maandag, want het was al laat geworden. Ik merkte dat Poirot er volkomen ontmoedigd uitzag. Hij had die klei ne frons tussen de ogen die ik zo goed van hem kende. „Wat is er, Poirot?" informeerde ADVERTENTIE Paul van Ostaijen- Genootschap In Antwerpen is een Paul van Ostaijen-genootschap opgericht waar van het werkterrein zich over het ge hele Nederlandse taalgebied uitstrekt, Het genootschap beoogt o.m. het sti muleren, organiseren of ondersteunen van studies, uitgaven, lezingen, ten toonstellingen en andere activiteiten met betrekking tot Paul van Ostajjen en zyn kring. Het zal periodiek een geldprijs uit reiken aan een Nederlandstalig schrijver, wiens werk van bijzondere betekenis voor de vernieuwing van onze letterkunde is gebleken. Het bestuur van het genootschap bestaat uit mr. René Victor, voorzit ter, prof. dr. P. Minderaa, vicevoor- zitter dr. E. Willekens. secreta ris, Gerrit Borgers, 2de secretaris. J. Matthyssen, penningmeester. D. Vriesman, 2de penningmeester en de leden mevrouw L. G. Faes-Eel- bo, prof. J. J. M. Aerts, Bert Bak ker, Richard Oeclerck, Maurice Gil- liams, prof. H. A. Gomperts, Karei Jonckheere. prof. dr. A. C. M. Meeu- wesse. H. J. Michael, prof. dr. M. J. H. Rutten, prof. dr. H. Uytterspvogf en prof. dr. J. Weisgerber. Het secretariaat is voor België ge vestigd in het archief en museum voor het Vlaamse Cultuurleven in Antwerpen en voor Nederland in het Letterkundig Museum in Den Haag. Cricketprogramma Eerste klasse A: Bloemendaal ACC, HCC—HBS, VOC—Quick Hg. VRA—Rood en Wit. Eerste klasse B: ACC II—de Kre kels. Rood en Wit II—HCC II, Ex celsiorHermes DVS, SCHCQuick N. 2de klasse A: AjaxUD. 3de klasse B: RW V—Ajax II. 4de klasse B: Ajax IVHercules II. 4de klasse D: Ajax III—VOC V. Tennisnederlaag PANDA EN DE MEESTER DRINKER 4393. Generaal Dondersteen tuurde even in de half lege geldzak en -plaatste die vervolgens op het kapitaal, dat hij Panda reeds had gegeven. „50.000 florijnen!" sprak hij grimmig. „Ons hoogste bod voor de verdwijn-vloeistof en eventuele andere uitvindingen die er in Hobbeldonk worden gedaan! En ik hoop, meneer, dat U nu rechtsomkeert maakt! U hebt het leger op hoge kosten gejaagd, terwijl anders misschien een paar dukaten genoeg waren geweest!" „Met enkele belastingaanslagen kunt U het budget weer aan vullen!" sprak Joris troostend. „Maar ik zal mij inderdaad te rugtrekken. Goedendag!" Zo sprekend stak hij zijn rottinkje onder de arm en keerde zich om. Daardoor kwam het uiteinde van het wandelriet echter in aanraking met het geld dat Panda op zijji armen had, en het volgende moment fladderde het kapitaal naar de grond. „Hopla!" prevelde Joris. „Eh ..ik meen: help! We zullen die biljetten dienen op te rapen voor de wind ze wegvoert!" Met die woorden bukte hij zich met de anderen om een helpende hand uit te steken DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 843. Zijne Grootmoedigheid de Grootvizier merkte wel, dat Bram langzamerhand heel boos begon te worden en daarom haastte hij zich nadere uitleg te geven. „Ik liet u natuurlijk niet komen voor mijn blauwe oog alleen", zei hij kalmerend. „Ik liep gewoon tegen een deur op, dat is al les. Maar dit soort ongelukjes komt veel te veel voor en dat komt door het verdwijnen van ons witte geluksolifantje". „Een echt olifantje?" vroeg Bram ongelovig. „Precies", zei de Grootvizier bedroefd. „Sinds het Bosvolk ons Witte Geluk heeft weggehaald zit alles ons tegen. We willen het olifantje terug. En omdat we in de krant steeds uw avonturen hebben gevolgd, weten we, dat u de man bent om ons te hel pen". „Voor een beetje bijgeloof?" vroeg Bram verontwaardigd. Jk heb wel wat beters te doen en Een hevig gekraak stoorde hem in het gesprek. Hij keek over de reling en zag een huis instorten. „Daar wéér een ongeluk", zei de Grootvizier somber. „De een of andere dag vallen er slachtoffers. Heer Bram, u moet ons helpen". Fransen vestigen estafette-record Dolman derde Eef Dolman, de (amateur) we reldkampioen op de weg, is woens dag tijdens een wegwedstrijd voor profs in het Belgische St. Amands- berg als derde geëindigd. De race over 162 km werd in de eindsprint gewonnen door de Belg Staf Desmet, die de afstand aflegde in 3 uur en tien minuten. Een andere Belg De Marteleire, bezette de tweede plaats. (ADVERTENTIE) Inter ook uit bekerstrijd Milaan en Padova uit Padua heb ben zich geplaatst voor de eindstrijd van de Italiaanse bekercompetitie door woensdagavond resp. Juventus en Internazionale te verslaan. In Turijn versloeg Milaan Juven tus met 21, nadat de wedstrijd tweemaal met 15 minuten verlengd was. Met de rust was de stand al 1-1.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 19