jBeul van Treblinka" wordt uitgeleverd TAL VAN ACTIES VOOR ISRAEL Nazi-misdadigers op hoge posten in Egypte Vasser liet Hoessein -in verkeerde waan Artiesten IS CHEF BIJ PHILIPS VERGIFTIGD? ECONOMISCHE MISSIE TERUG UIT ROEMENIË Ertsoverslagbedrijf Europoort definitief Noodwarenhuis van Tlnnovation de maand van de bijzondere salades albert's corner NETTE HULPVERKOPER(STER) Fa. J. G. van Wees ÏDERDAG 8 JUNI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 htangl (in Brazilië) komt }oor Westduitse rechters onze correspondent in Bonn li Stangl, de nu 59-jarige vroe- ommandant van het vernieti- gmp „Treblinka", zal aan de pltse Bondsrepubliek worden iverd. eren werd bekend dat dertien aanse rechters, die over de ring te beslissen hadden, een tot dit besluit gekomen waren. het openbaar ministerie in korf, hadden ook de Oosten- autoriteitein om uitlevering angl gevraagd. Ie beslissing was de voor- verbonden, dat West-Duits- jroee instemt Stangl geen le- ige, maar een tijdelijke straf leggen en hem vervolgens aan rijk uit te leveren. Het ver- an Polen dienaangaande ver- de rechtbank ongeldig. Slechts veertig overlevenden jl was van augustus 1942 tot is 1943 ékampcommandant treblinka" een kamp waarin joden ook Nederlandse jo- werden vernietigd. Van 40 mensen is bekend dat zij en zijn kamp hebben over- Op het „Treblinka-proces", H 1964 tot 1965 in Düsseldorf ;evoerd, had Stangl de Jeklaagde moeten zijn. De vier l||a]s belangrijkste beklaagden, Mathes. Miete en Mentz kre- ^yenslange gevangenisstraffen. Geheim gekocht 164 werd de voortvluchtige ook wel de beul van Tre- genoemd door Wiesenthal rilië ontdekt. In zijn boek enaars onder ons" beschrijft thai hoe hij het geheim van verblijfplaats van een oud- pnan moest kopen voor één int voor iedere door Stangl jood, dat waren 700.000 dol st bleek dat de gezochte Duit- de Volkswagenfabriek in Sao j,perkte. Begin maart van dit Ird hij bij het verlaten van de 't gearresteerd. Hij keek ver- li op; hij had hierop niet meer Vlucht naar Syrië Wiesenthal in zijn boek ver- 5 Stangl door de nazi's na pdracht" in Treblinka naar goslavische partizanenfront n, omdat bekend was dat oslaven geen levende Duitser len wilden hebben. Mannen ïgl wisten te veel en dienden rijnen Maar Stangl overleef- _»rlog en woonde aanvanke- de buurt van Salzburg. Na restatie door de Amerika- waarbij niemand de ware ronden van Stangl vermoed- fist hij in mei 1948 te vluch- paar Syrië te ontkomen. Na (statie van Eichman in mei fd het Stangl in Syrië te heet e voeten en vluchtte hij naar „Perfect systeem" Over details van zijn misdaden we ten de Duitse autoriteiten nog niet al te veel. In het „Sobibor-proces" in 1965/1966 en natuurlijk in het „Tre blinka-proces" dook zijn naam wel steeds op, maar de weinige overge bleven getuigen herinnerden zich meestal alleen „de keurig uitziende man met de rijzweep". Zijn plaats vervanger Franz merkte eens over zijn chef op: „Stangls moordmachine moest gesmeerd lopen. „Wij moeten een punt bereiken aldus Stangl waarop er voor ons niets meer te doen is, zodat we 's morgens bij het op staan alleen nog maar op een knop hoeven te drukken. We bouwen een perfect systeem en kijken dan hoe het uit zichzelf functioneert". Dr. Wiesenthal, het hoofd van het Joodse documentatiecentrum in We nen heeft gezegd over inlichtingen te beschikken, dat oud-nazi's, onder wie oorlogsmisdadigers, functies in Egypte bekleden. Wiesenthal zei woensdag in Wenen tegen journalisten, dat een paar hon derd Duitsers hun naam veranderd hebben en nu voor antl-semietische propaganda of in concentratiekampen werken. Hij noemde een aantal nazi's, onder wie Alois Brunner, volgens Wiesen thal een vertrouweling van Eichmann, Franz Bartel, voormalig lid van de Gestapo in Kotowice en Bernard Ben der, een SS-er uit Buchenwald. Bar tel was werkzaam bU het Egyptische ministerie van propaganda onder de naam „El Hoessein", terwijl Bender, alias „Ben Salem" als adviseur voor de politieke afdeling van de politie van Kairo optrad Andere oud-nazi's, zoals Franz Ambromeit, een mede werker van Eichmann en Friedrich Warzok, voormalig commandant van het concentratiekamp in Lemberg, bevonden zich eveneens in Egypte, maar bekleden geen officiële func ties. Wiesenthal beschuldigde de Oost- europese regeringen te zwijgen over de nazi's in de Arabische landen. Hij wekte de aanwezige Oosteuropese Journalisten op zfjn onthullingen te melden. In antwoord op een vraag zei Wiesenthal, dat er naar schatting 6 tot 7.000 Duitsers in de Arabische landen zijn. Ook zijn er enkele Oos tenrijkers. Hfj deelde verder nog mee dat bij Salzburg een voormalige sergeant van de SS is gearresteerd op door het centrum verstrekte gegevens. Het Oostenrijkse ministerie van Bin nenlandse Zaken heeft de arrestatie bevestigd van de 59-jarige Anton Sil ler wegens oorlogsmisdaden. Siller was commandant of waarne mend commandant van drie vernie tigingskampen. In één daarvan Lwow, had Wiesenthal hem aange troffen. De hulpactie voor Israël in ons land begint gigantische vormen aan te nemen. Zo groot zijn de activiteiten dat ver scheidene comité's af en toe met de handen in het haar zitten. De financiële actie» ten behoeve van de leniging van de sociale en economische noden in Israël heeft al miljoenen opgeleverd. De heer I. L. Palache, directeur van de collectieve Israël actie, verwacht binnen enkele dagen tien miljoen gulden te hebben overgeschreven. Men gaat dóór met acties, en men geeft gul. Zo is in Tilburg een tien daagse actie begonnen, vandaag wor den in Barneveld de collectebussen gevuld, morgen is Weesp aan de beurt, tot en met zaterdag wordt in Dalfsen een inzameling gehouden, za terdag ook luiden de klokken van Ba- rendrecht voor Israël en dan zijn er )e prestaties van Israels luchtmacht ".Engelse blad Daily Express vandaag, dat het mysterie i de beweringen van Koning b van Jordanië over de hulp, Schaft zou zfjn door Ameri- en Britse vliegtuigen aan Is- de Britse inlichtingen- i opgehelderd. ilad schrijft: Het was het intal vijandelijke bommen- en jagers dat de argwaan ning Hoessein wekte, die in verkeerde, dat het grootste n de Israëlische luchtmacht trfjd gewikkeld was met de aren boven het schiereiland lij had daaruit de conclusie ai, dat een groot- aantal van delyke toestellen boven Jor- ritse of Amerikaanse moesten belde zodoende dinsdag Nasser op om hem dit mee te delen. Maar wat Nasser Hoessein niet vertelde was, dat de Egyptische luchtmacht de dag tevoren reeds na genoeg vernietigd was en dat Israël daardoor over een groot aantal vliegtuigen beschikte om boven Jor danië te opereren. Nasser wist, dat de door Hoessein verstrekte informa tie foutief was, maar hij maakte er gebruik van om de Egyptische ne derlaag goed te praten. Als er ook maar enigerlei aanwij zing zou zijn geweest van inter ventie door toestellen van Britse of Amerikaanse vliegdekschepen, zou den de Russische schepen en duikbo ten, die de Middellandse Zee en de Rode Zee verkennen, Cairo onmid dellijk gewaarschuwd hebben. Dit hebben zij echter niet gedaan. eveneens inzamelingen in Utrecht en Amstelveen. Zondagmiddag is er in het Mickery theater in Loenersloot een extra voorstelling van Harald Pinters „De dwergen"; toegangsprijs tien gulden, opbrengst geheel voor IsraëL Maandagavond zullen in alle stemlokalen en in alle kerken van Den Haag bussen staan, waarin ga ven voor Israël kunnen worden ge deponeerd. De organisatoren delen mee dat op initiatief van de lande lijke oud-vezet organisaties dit Haagse plan in zeer veel Ned. ge meenten op 12 juni tussen 19.00 en 22.00 uur wordt overgenomen. Een groot aantal artiesten, onder wie leden van het Lurelei-cabaret, Hetty Blok, Leo Fuld, Lex Goudsmit, Enny Mols de Leeuwe, Boudewijn de Groot, Frans Halsema, Wim lbo, Ank van der Moer, Willem Nijholt, Rien van Nunen, Piet Römer en Ramses Shaffy zal zaterdagnacht in het RAI- congrescentrum in Amsterdam optre den. Zij worden begeleid door het or kest Ruud Bos. Allen werken belan geloos mee. Opbrengst voor Israël. De directie van het Concertgebouw orkest in Amsterdam heeft voor za terdagavond de kleine zaal van het concertgebouw ter beschikking ge steld van o.m. de Amerikaanse violist Isidoor Lateiner ten bate van Israël. Reeds duizenden aanmeldingen om bloed af te staan voor de slachtoffers van het conflict in het Midden-Oos ten zijn bij de afdelingen van het Rode Kruis binnengekomen. In de hoofdstad werd gisteravond massaal bloed afgestaan. Het Rode Kruis ver zendt op zeer korte termijn twee zen dingen bloedplasma naar Israël. Op initiatief van de jongerengroe pen van de ARP, de CHU, de PvdA, de KVP, en WD en Ln samenwerking met de Algemene Rotterdamse Stu dentenvereniging, de Nederlandse Studentenraad, de Nederlandse Zio nistische Studentenorganisatie, de Studentenvereniging van de Vrije Universiteit en de Vrijzinnig Christe lijke Studentenbond Amsterdam is het „Landelijk Jongerencomité Is raël" opgericht. Men streeft o.m. naar „erkenning van het bestaansrecht van Israël", „een vreedzame regeling van het probleem van de Palestijnse vluchtelingen" en „sociale en econo mische ontwikkelingshulp aan alle staten in het Midden-Oosten. De Eindhovense gemeentepoli tie heeft 32 werknemers van de afdeling lampenfabrikage bij de NV Philips verhoord tijdens een onder zoek naar de vermoedelijk opzette lijke vergiftiging van de 45- jarige onderbaas J. Sanders. De man, die sinds een week thuis is, vertoont verschijnselen van haaruitval, ter wijl er op zijn lichaam tal van rode vlekken voorkomen. De heer San ders meende overspannen te zijn, na dat hij op zijn afdeling enkele orde maatregelen had doorgevoerd, die de ontstemming van het personeel had den opgewekt. Men had hem ook te kennen gegeven, dat men hem wel zou krijgen. De geconstateerde ziek teverschijnselen werden door de dok toren teruggebracht op vergiftiging door thallium, een stof, die bij de lampenfabrikage wordt gebruikt. Vermoed wordt, dat er thallium in zijn koffie is gegoten. De toestand van de man is niet levensgevaarlijk. Het onderzoek heeft tot dusver geen resultaat opgeleverd. Bromfietser gewond Een heer uit Woubrugge werd op zijn bromfiets aangereden door een personenauto op de Westkanaalweg In Ter Aar. Hij belandde via de mo torkap op straat. Dokter Quartel ver leende medische hulp; hij liet het slachtoffer naar een Leids ziekenhuis overbrengen. Uitermate tevreden over de bereik te resultaten tijdens dit eerste, door de Centrale Kamer van Handelsbe vordering georganiseerde bezoek aan Roemenië, is gistermiddag de 65 man sterke economische delegatie- onder leiding van de heer J. van den Bergh, president van de centrale ka mer, uit Boekarest op Schiphol teruggekeerd. „In alle sectoren, scheepvaart, handel en industrie, hebben de le den van de delegatie terstond con tact gehad met de betrokken rege ringsfunctionarissen, want zo als bekend is in Roemenië alles in handen van de regering", aldus de heer Van den Bergh. Het was hem opgevallen dat Roemenië zich inder daad steeds meer op het Westen gaat concentreren. „De moelijkheid is dat ze niet over veel deviezen be schikken. Daarom liever willen be talen met hun eigen produkten". Tot dusverre bedragen in- en uit voer met Roemenië 25 en 20 miljoen gulden, een bedrag dat relatief laag is. „Maar ik ben optimist", zo zei de heer Van den Bergh. „Ik zou zeer teleurgesteld zijn als we over enkele jaren niet ettelijke malen dit bedrag uit- en invoeren". (Van onze R'damse correspondent) Het besluit is genomen, vier Duitse staalgiganten gaan in Europoort een kapitaal ertsoverslagbedrijf met een capaciteit van elf miljoen ton per Jaar bouwen. (Van onze Brusselse correspondent). Niet ver van de plaats van het door brand verwoeste warenhuis gaat L'in- novation een nieuw tijdelijk gebouw oprichten. Op het Rogierplein aan de voet van de wolkenkrabber, die daar een jaar of tien geleden is opgericht op de plaats van het oude Noord station, gaat men volgende week een noodgebouw zetten van één verdie ping met een oppervlakte van onge veer tweeduizend m2. Het zal 3 jaar dienst moeten doen. Gedurende die tijd hoopt men op de plaats van het afgebrande gebouw, waar nog steeds uit de puinhopen resten van slacht offers worden geborgen een nieuw warenhuis te bouwen. Havenautoriteiten hebben het be sluit met vreugde vernomen. Na ja renlange besprekingen, vage toezeg gingen en annuleringen is thans zeker, dat binnen afzienbare tijd ook ertsoverslag deel zal gaan uitmaken van de activiteiten in het nieuwe ha ven- en industriegebied. Mannesmann, August Thyssen. Hüttenwerke Rheinhausen en Hüt- tenwerke Overhausen zijn partners in het op stapel staande project, dat de investering van vele miljoenen gul dens zal vragen. De plaats van het overslagbedrijf werd jaren geleden al vastgesteld. Het bevindt zich ongeveer op de noordelijke kant van het voormalige vogeleiland „De Beer". Voor de op en overslag van massagoederen is dit gedeelte van Europoort bijzonder ge schikt. De vier Duitse ondernemingen wa ren ook betrokken bij het overleg van zeventien staalbedrijven, die in Rotterdam een ertsoverslag- en erts- veredelingsbedrijf wilden stichten. Hoogovens was indertijd het eerste bedrijf, dat de onderhandelingen met de andere gesprekspartners afbrak. Uit de groep van zeventien is ten slotte de samenwerking van de vier Duitse bedrijven overgebleven, die nu resulteert in een verdere groei van het ertsvervoer naar de Maasstad. SLEUTELTJES Diverse aanbiedingen Wlmper.olle. Geeft lanj^ wimpers van opmerkelijke schoonheid. Import. Per flesje 90 cent. Bij Drog. Boerhaave Haarl .straat 68. ÊB Altijd verse bloemen en lanten tegen markt prijzen, loemenklosk „De Mare", Lan ge Mare, 50 meter van de Haarlemmerstraat, geen thuis bezorgen, 's maandags gesloten. B Keukenultzetten emallle, aluminium, roestvrij staal Met gratis roestvrij lepelrek Rapenburg 10. tel 32041 Jan de Nle Zonen, Lelden. Geef een cadeaubon voor verjaardagen of verlovingen. Onbeperkte inleveringstijd. Jar. de Nle Zonen, Lelden, Rapenburg 10, tel. 32041. Meubel-Inruil. Direct uit fabriek leveren wij 1ste klas meubelen tegen lage prijs en geveri een hoge prijs voor ge bruikt meubilair In Den Haag 4 toonzalen. Inl.: Rljswljkse weg 5A. Tel 070-605664. Opgelet!!!!! Nieuw bankstel plus nieuwe eethoek, De werkscnoenenspeciallst heeft altijd voorradig die ideale en soepele lichtgewicht werk schoenen, maten 36 t/m 46 9.95 en de lichtgewicht super 12.95. Grote prestatie voor een kleine prijs. Korevaarstraat 17. f| De werkschoenenspeclallst iedt u werkschoenen, olie- en zuutbestendlg, volledig anti- si.,., met een neel Jaar garantie Hoog 29.95, laag 28.95. Alleen bij de Werkschoenspeclallst ver krijgbaar: Korevaarstraat 17 B De werkschoenenspeclallst heeft de meest uitgebreide sor tering ln Leiden. Werkschoenen J 9.95, 12 95. 17.95, 18 50 enz. Ook Instap werkschoen, rubberlaarzen, hobbyklompeD enz. Korevaarstraat 17. De grootste sortering gasap- paraten, gasverlichting m. refl., caravanverlichtingen, gascom- foren vanaf 12.75, gasverwar- mingen vanaf 30.-, camping- gastankjes, verlichting, verw. en kook toestellen. A. Holverda, Lusthoflaan 5. 26534, Lelden. W Wy kunnen niet alles eta leren, maar zijn werkelijk goed gesorteerd, 18 typen gascom- 'oren. Inklapbaar, wand- en slingerrekcomforen, formica en geëm kastjes, voor gasfles 13 kg gecomb m/2y2 vlams comfoor, alle soorten kousjes glaswerk. A. Holverda, Lust hoflaan 5, 26534, Lelden. Graszaad, bloem- en groen tezaden, grasmachines, motor maaiers, harken, schoffels, spa den, graven en alles voor Uw tuin W. P. Hartwijk, Nieuwe Beestenmarkt 7 11, Lelden. Tel. 26627. Ruime parkeerge legenheid aanwezig. Perfecte parketvloeren. Blok visgraat en stroken. Elke ge wenste houtsoort voorradig en 15 Jaar garantie tegen slijtvast- held. Deskundig advies. Vanaf f 7.50 per m2. Wilt u meer we ten De Houthal. Hogewoerd 99 Goedkope verhuur in klap- stoelen, tafels serviesgoed, ten ten, luchtbedden, slaapzakken, gastoestellen en kapstokken bij Breedeveld, Haven 40, Lelden. Tel. 31340. Huur p. klapstoel f 0.25 thuisbezorgd. B Gratis. Onze flessen bu taangas zijn zonder statiegeld, ook bulten de stad. Inhoud 13 kg f 9.65. Zaterdags gesloten Jac. Stouten, tel. 21751, Schel penkade 23. Leiden. P Het adres voor rietmatten, graszoden, grond, beplantingen tulnvazen, vijvers enz. Is C. L. Mulder, Haarlemmerweg 21. te Lelden, tel. 30550. B Eradus voor al uw stads vervoer, ook klapstoelenver- huur voor elke gelegenheid. Pioenstraat 29 a. Telef 33500 B Zaanse, Friese staart- en stoelklokken, schippertje, mod schoorsteenklokken, koekoeks klokken. keuken- en kantoor' klokken vindt U ln enorme keuze bij: W. Brouwer, Horlo- ger, Haarlemmerstraat 23. Tel BDe grootste keuze merkhor ges: Omega, Alplna, Tissot en Pontlac vindt u bh W. Brouwer, gedipl. horloge maker. Haarlemmerstraat 23 B Paraplu-reparatie (ook voor opvouwbare o.a Knirps). wan delstokken. invalldenstokken Van Oerle, Haarlemmerstraat 95. Bij de Vrouwensteeg. Repa ratles worden alleen aan de zaak aangenomen. Voor prima belegde brood jes, warme maaltijden, bami of nasi schotel. Ijs, limonade naar Sam's Snackroom, Vrou- wenkerkkoorstraat 7, bij Haar lemmerstraat, tel. 33009. Ook voor uitzendingen van diners met of zonder servies. B VVassery «pronk. Lakenpak- ketservlce. Lakens, slopen ol tafellakens. 6 stuks gewassen en gestreken voor f2.80 Uit sluitend brengen en halen. Witte Singel 14, Lelden. Pronk met de was van Spronk B De kastenspeclallst. Keuze uit 155 modellen keukenkas ten, linnenkasten, ladekasten, commodes en bureaus. C. d. Geest. Houthandel Burcht". Hoogl. Kerkgracht 49. tel. 33078 's maandags geslo ten. U Opblaasbare boten Nautl Sport, werkelijk Iets bijzondere geen Inwerking van zon. olie, vetten of zuren. Hoe kan dit. wel kwaliteit: nylon met neo- preen en hypalon. Prijs vanaf f 295. U kunt hem zien ln onze showroom Wilms Floet. Sport en Camping, Haarlem merstraat 182, Lelden B Den Holder - Aquarium. Erkoso-luchtpompen f 14.50, volop lucht en geruisloos! Filters, hevels, thermometers. Den Hol der. Janvossensteeg 73, 75/77 H Tuin- en bloemenzaden. Nu kopen, straks zaaien voor bloemen en groenten ln de zomer. Den Holder. Janvossen- steeg 73, 75/77 In het centrum van Lelden. B Den Holder - Halsbanden ei ..amen in moderne kleuren ei uitvoering voor Uw hond. hetzy groot of klein. Den Hol der. Janvossensteeg 73. 75/77 B Den Holder - Vogelkooien reeds vanaf f7 90. standaards, koolhangers ln rotan, messing en chroom. Zie onze showroom thermostaten, verwarmers Janvossensteeg 73. Den Hol der. Janvossensteeg 73. 75/77 B By kunstschilder T. Ooms. In- en verkoop van antieke i. ubelen, dekenkisten, kope ren lampen, ketels, doofpot ten, kristal, porselein, Sak sische groepen. Perzen enz. Keuze uit 400 schilderstukken Haarlemmerstraat 93. Leiden. t Mcubelhandel „Morspoort" Moderne en Oudhollandse ta fels en stoelen, broodkasten hoekkastjes en bergmeubelen Speciale modellen op bestel ling Morsstraat 58 B Grote bus prima haarlak. Uw haar blijft prima zitten. Nu slechts f 3.60. Verkrijgbaar bij Drog. Boerhaave. Haarlem merstraat 68. Pasfoto's nodig? Loopt u en binnen bij fotohandel- droglsterij De Klaproos. More- weg 5. ruime parkeergelegen heid. fe Schoorsteenvegen. Nu Is de schoorsteen droog en krijgen wij hem goed schoon. Sinds 1875. Jac. Stouten. Schelpen kade 23. tel. 21751 Geslaagd? Met een horloge van uurwerkkliniek Gorthuls dubbel geslaagd.. De mooiste modellen, betere uurwerken ende laagste prijzen! Reeds voor 28.75 een 17 steens schokvrij ancre-horloge. Alléén Lage Rijndijk 8. B Horloge? Denk aan Gort huls. Ruime keuze merkhor- loges. Prettige bediening, vak kundige voorlichting, 100 proc. garantie. Uurwerkkliniek Gort huls. Alléén Lage Rijndijk 8. B Sport- en Campinghuls „De Zwarte Wolf", Lange Mare 104. Het mooie weer lökt velen weer voor de watersport. Bij ons reeds zeilkleding v.a. f25. Lange Mare 104. tel. 23827. B Sport- en Campinghuls „De Zwarte Wolf", Lange Mare 104. De zaak waar u rustig kunt kopen en de klant nog koning ls. Wij hebben meer dan 500 12 showruimte. Reeds nu al toonaangevend. Lange Mare 104. tel. 23827. B Aangeb. z.g.a.n. compleet drumstel, wit. Haarlemmerstr. 238. P Krediet voor ledereen tot 4000, voor aankoop meubelen, woningtextiel. Vraagt gratis folder, discrete behandeling en zeer lage aflossingen. Postbus 1083, Rotterdam. B Laat nu uw gevels kleur loos tegen water beschermen. Neemt gegarandeerd geen vocht meer op. Dus geen natte plek ken of zwarte muren meer binnen. Tel. 01717-5466. B Te koop gryze haard, 2 winters gebrand. Lindestraat 25a. B Koelkast te koop gevraagd, max 140 1. Br. ond. no. 7483 k. bur. van dit blad. ge kant, zo goed als nieuw, uur. Temminckstraat 7. telef. 33995 of 42317. B Te koop geheel uitneembare kinderwagen. Grevenstraat 15a B Te koop donker bl. hoge kinderwagen f 50. Anna v. Sak senstraat 10b. B Buitenboordmotor, 5 pk Clinton, weinig gebruikt. Prijs f 385. Tel. 30290, Tomatenstr. 31. B Te koop zo goed als nieuw, een paar rijlaarzen, hiaat 41, Bachstraat 11, ZW. B Kinderwagen aangeb. Splin terlaan 149, Leiderdorp. F Aangeb. Gothlsch dressoir 75, iets beschadigd. Pr. Hen drikstraat 5, Leiden. Aangeb. een lichte Koelstra kinderwagen. Cornet, Zuider straat 10. Sassenhelm. B Te koop wegens emigratie wascomblnatle. zo goed als nieuw. Heeft gekost f 858. nu f 175. 220 volt. Waardgracht 66. Leiden. B Markiezen, rolschermen. al. jaloezieën. Grootste sortering zonwering. Prima afwerking. Verkoopkantoor Melchere mar. kiezenfabrtek: C. E. Jedeloo. Juffermansstraat 35. Oegst- geest. tel. 01710-53105. Antiek oud Hollands eet kamer ameublement, best. uit tafel, stoelen, theetafel, dres soir, lees lamp. kroon. Verder: radio, strijkijzer en vloerkleed. Homeruslaan 2, Oegstgeest. B Te koop aangeb. wegens plaatsgebrek, moderne donker blauwe kinderwagen, hoog mo del. geheel ultneembaar, zo g. als nileuw. Lelden, tel. 22578. Schoenwinkel „Brabant". Llrunen dames schoen, v.a. 4.95, meisjessch. v.a. 6.50, heren lin- nensch. 6.95, loafer 9.95. da messlipper 6.95. kurkhakslip- per v.a. 7.50, open schoen. 9.95. flatjes 6.95, leren meisjessch. "\a. 5 95. Noordeinde 36. _J Schoenwlnke „Brabant". Sandalen Jongens en meisjes 22/23 8.95 24/35 9.95 36/46 12.95. sandaaltjes leer 24/32 4.95. linnen schoentjes 19/28 2.95, plastic sand. v.a. 4.95. he ren schoen. v.a. 12.95. hoog 1695. gevlochten herenmolière 24.95. dames moccasins 12.90. Noordelnde 36. Leiden. Autoryschool André Rose- leur voor een goede opleiding. Haarlemmerstr. 67. tel. 23571, toestel 2. Fijnproevers opgeletl Een maand lang serveert Albert's Corner 7 bijzondere salades Uit 7 landen waar uitstekende koude schotels bereid worden: Frankrijk. Rusland, Amerika, Italiö, Japan, Israël en Engeland. VRIJDAG SALADE JAPONAISE Een verrassend gerecht dat in Nederland totaal onbekend ls. We dienen deze crab-mlx op, zoals ln Japan In een champagneglas. 6.45 Cocktail Japonalae f 4/— ZATERDAG SALADE ISRAËL Hoofd-ingrediënten van deze salade zijn rijst, kip en zondoorstoofde vruchten. Het land van herkomst: zomerzonnlg Israël. 3.25 ZONDAG SALADE BRITANNIA Een delicieuze compositie van o.a. kip, osse- tong, champignons en.pickles. U zou een tweede bestellen als de eerste niet zo royaal was geweest. 4.15 STATIONSPLEIN 24. LEIDEN (t.o. het station) rtuandog t/m zaterdag 8.00 - 2100 uur zondag 11.00 - 20.30 uur Voor direct gevraagVl ln herenmode en confectiezaak voor de zaterdag. Liefst met het vak bekend. Aanmelden dagelijks van 9 tot 6 uur aan de zaak. Schoolstraat 14 - VOORSCHOTEN - Telefoon 2309 PERZISCHE TAPIJTEN Uit particulier bezit en diverse nalatenschappen aan geboden 60 grote en kleinere gebruikte Perzische ta pijten w.o. fraaie oude exemplaren tegen 10 tot 20% der nieuwwaarde. Reeds vanaf f 150,een groot Per zisch kleed, kleine maten vanaf f 45,Geschikte aan bieding ook voor kantoren, pensions, parochiehuizen enz. Verkoop alleen a.s. vrtfdag 9 juni van 10 tot 17 uur ln zaal De Groot, Plantage 2, Leiden. Gratis thuisbezorging van de gekochte goederen. Beta ling ook per bankcheque of girocheque. Vergunning 26559.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13