llej. Langezaal (81) overleden Eén katje gestorven ÜÈ1 Ook voor (ederland =roblemen Abba Eban op Schiphol Afsluiting van het bridgeseizoen f HOE GROOT MAG DE VIS ZIJM G.S. keuren Leidse begroting niet goed TSDAG 6 JUNI 1967 LEIDSCH DAGBLAD Oud-lerares en onderdirectrice Leidse HBS voor meisjes hderden in den lande zullen met loering kennis nemen van het lijden van mej. ir. Ida Lange' oud lerares en onderdirectrice de Gemeentelijke h.b.s. voor ijes aan de Garenmarkt. et is niet moeilijk haar grote be llis te schetsen voor het onder- in Nederland, speciaal in Lei- j de feiten spreken voor zichzelf! feboren te Leiden op 16 februari studeerde zij na haar h.b.s.-tyd nie aan de T. H. te Delft, waar ||n 1910 het diploma van Schei- Jig ingenieur behaalde als een eerste vrouwelijke ingenieurs in land. Zij werkte als assistente, f als hoofdassistente van prof. tterink voor mineralogie en kris- grafie aan het Instituut van (bouw te Delft. Tot 1949 exami- de zij daar studenten. 9 januari 1911 werd zy benoemd lerares voor wis-, natuur- en ^Ikunde aan de h.b.s voor meis- (tte Leiden. Waar zy werd belast de inrichting van de B-afdeling de school en waar zij lange Ja- l"onder-directrice was. Bovendien zij tien jaar scheikunde aan de jchool voor meisjes op het Ra- urg en aan de R.K.-vakschool. maast leidde zy kandidaten op [het examen scheikunde M.O. en £1) jarenlang lid van de examen- inissie voor de middelbare akte ikunde. haar 40-jarig jubileum als le- 3 werd zy benoemd tot Ridder in ~rde v. Oranje Nassau. Inspecteur "V. d. Ent schetste haar by die [enheid als „een onderwyskracht (uitnemende kwaliteiten aan wier en toewyding het mede te dan- was. dat de school in Nederland een uitstekende reputatie ge- De toenmalige wethouder van irwijs de heer Van Schaik noem bar ..een sieraad van het Leidse Irwijskorps. Haar directrice, mej. %an Hoorn sprak van „een eer waardige staat van dienst. 40 lang met liefde en overgave ild". "Vilijker is het mej. Langezaal te tsen als mens. Zij was niet al- ejeen vrouw met een scherp ver ijl, maar met een gouden hart, open voor haar medemensen; overtuigde Christin, wier hele daadwerkeiyk christendom e'ï I haar afscheid in 1952 getuigde I directrice: „Je was overtuigd •kWat in de Schrift staat de lefe, waarop gy staat, is heilige en volgens deze overtui- heb je je leven ingericht. Je 15, (I Door oorlog in Vl Midden-Oosten n 3 <u lor de gevechtshandelingen in ^febied ondervindt de verzending lucht- en zeepost naar het Mid- slOosten vertraging. Post voor landen wordt uitsluitend voor U> van de afzender aangenomen, de P.T.T. Vl" Scheepvaart Nederlandse scheepvaart is gedupeerd door de sluiting van luezkanaal. Vooral de grote olie- [schappüen met hun tanksche- en de N.V. Verenigde Nederland- Scheepvaartmaatschappu met ■kerkschepen hebben het nu lyk. Kleine en middelgrote tan- gaan steeds door het Suezka- de grote tankers alleen geladen terugweg. De V.N.S. exploiteert ten naar Australië en het Ver tosten, die alle door het kanaal &n. Olievoorziening i oliemaatschappijen maken zich %ens nog geen zorgen over de oevoer, ook al hebben Irak en feit de leveranties aan het Wes- gestaakt. Nigerië en Libië voor- reeds in 21 procent van de Ne- ndse behoeften. We kunnen nog eigen bodem putten (volgens ting 20 procent). Bovendien ft een EEG-overeenkomst de t Sn een voorraad voor twee aden in huis te hebben. Men kit aan, dat er dus voldoende tüd lijn om nieuwe bronnen in Ame- g of Venezuela aan te boren of sverantles uit Nigerië te vergro- Grote tankers kunnen trouwens „de Kaap de Goede Hoop varen J Perzië, dat niet by het conflict itrokken. Een woordvoerder van heli zei dan ook niet verontrust |n. „Iedere maatregel, die de Ara- ie landen over de leveranties ne- heeft onmiddellyke repercussies het eigen land," aldus de zegs- hebt jezelf nooit gespaard en be scheiden als je was weinig voor jezelf gevraagd, maar voor velen ben je een zegen geweest". Haar vrienden, ex-collega's en oud-leerlingen zullen dat willen oiv- derschrijven. Zy ruste in vrede. P. C. Hooftprijs: A. v. Duinkerken De minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappeiyk Werk, mej. dr. M. A. M. Klompé, heeft de Staats- prys voor letterkunde, de P. C. Hooftprys 1966, toegekend aan An ton van Duinkerken, pseudoniem van prof. W. J. M. A. Asselbergs te Nymegen voor zyn gehele letterkun dige oeuvre. De uitreiking van deze letterkun dige prys zal plaatsvinden op het Muiderslot op dinsdag 4 Juli 1967. Leids dierendrama Een van de twee Leidse katjes, die eind vorige week urenlang vastge klemd hebben gezeten in een ver steende teermassa op een bouwter rein aan de Kraaierstraat, heeft dit afschuwelyke avontuur niet over leefd. Het beestje is, hoewel de Heemsteedse dierenarts mej. Jacoba Hagedoorn er alle mogelijke zorg aan heeft besteed, zondag jl. gestorven. Het leed volgens de dierenarts aan toevallen. Het andere katje is nog in leven, maar dit diertje biykt een worminfectie te hebben. Het verbiyft nog steeds in Heemstede. Mej. Hage doorn is tot de overtuiging gekomen, dat aan de voeding van de poesjes het nodige heeft gemankeerd en dat de diertjes als gevolg daarvan over weinig weerstand beschikten. Overigens hebben zowel de dieren arts mej. Hagedoorn, als de voorzit ter van de Leidse Dierenbescherming de heer De Ren tal van reacties op deze katjeskwestie ontvangen, vrien- deiyke en onvriendelyke. Israëlisch minister (Van onze A 'damse correspondent) De Israëlische minister van Bui tenlandse Z 'ken Abba Eban heeft vanmiddag op doorreis naar New York op de luchthaven Schiphol een gesprek gevoerd met de ambassadeur van Israël in Nederland. Na dit ge sprek legde hy een korte verklaring af. De heer Eban zei voor de Verenig de Naties in New York een rede te zullen houden over Israels politiek in het Midden-Oosten, gezien in het licht van de dramatische en histo rische gebeurtenissen van de laatste weken. „Israël is een glorieus en suc cesvol verzet begonnen. Ik geloof, dat dit succes vredelievende mensen op de wereld en speciaal de kleine landen moed zal geven, de kleine landen die weten dat als zy rechtmatige rechten vastberaden verdedigen, niet alleen op succes kunnen rekenen maar ook op hulp van de wereld opinie". Over Nederland zei de heer Eban de regering en het volk zeer dankbaar te zyn voor de grote golf van sympathie en begrip, waarvan zy in de laatste weken van beproe ving voor Israël biyk hebben gege ven. De heer Eban wil zo kort mogeiyk in New York biyven, een of twee dagen zei hy. De Leidse brandweer werd gis teren omstreeks kwart voor negen gealarmeerd voor een brandje in de Krauwelsteeg. Het vuur bleek te zyn gestoken, waarschynlyk door en kwajongens, in een op een hoop ge gooide hoeveelheid meubilair. Het brandje was spoedig geblust. VOORSCHOTEN NWB-avondvierdaagse van 13 t.m. 16 juni De N.W.B.-avondvierdaagse in Voorschoten wordt gehouden op 13, 14„ 15 en 16 juni. De Ned. Wandel sportbond heeft de organisatie in handen gegeven van de wandelsport- vereniging SVLV. De startplaats is het Bondsgebouw, Leidseweg 100 te Voorschoten, bushalte: Krimdyk lyn 46. Steun aan Israël In Voorschoten is een plaatseiyk hulpactie-comité voor steun aan Israël ter leniging van de economi sche nood in oprichting. Voorlopig hebben hierin zitting burgemeester L. de Kool; ds. E. Saraber, herv. pre dikant; pastoor M. M. Out, (St. Lau- rentiusparochie)ds. D. J. Modderaar, geref. predikant, dr P. S. Pels, dr. M. S. Kamminga en dr. M. van der Stoel. Dit comité zal nog worden uitge breid, waarover nadere mededelingen volgen. Bejaardentocht UW Het jaariykse uitstapje van de U.V.V.-bejaardensociëteit uit Voor schoten ging naar Zeeland. De tocht ging over nieuwe wegen en de brug gen werden bekeken. Ook de Delta werken werden niet vergeten. Om 7 uur waren de bejaarden weer thuis. Een ingezetene van Wassenaar by- voorbeeld heeft haar hulp aan de dierenbescherming opgezegd, omdat zy zich had geërgerd aan de senti mentele manier, waarop de affaire in de publiciteit is gebracht. Ook een inwoonster van Leiden belde naar aanleiding van de publicaties in de dagbladen boos op, omdat zy „het allemaal maar onzin vond". Een be jaarde Leidenaar bood de Dierenbe scherming een ryksdaalder aan hoe wel hy het geld eigeniyk heel moei- ïyk kon missen. Overtollig Nederlands materieel naar Israel Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft bevestigd, dat Israë lische Herculesvliegtuigen in het af gelopen weekeinde op de vliegbasis Gilze-Ryen Nederlands militair mate rieel hebben opgehaald. Reeds ge ruime tyd, aldus de defensiewoord- voerder. en al voordat de huidige moeiiykheden in het Midden-Oosten ontstonden, zyn tussen de regeringen van Israël en Nederland onderhande lingen gevoerd over de overname door Israël van voor de Nederlandse krygsmacht overtollig materieel. De ze onderhandelingen zyn geresul teerd in overeenkomsten op grond waarvan aan Israël zyn of worden geleverd: radartoestellen, lichte luchtdoelartillerie, alsmede reserve onderdelen voor vliegtuigen, jeeps enz. Dit materieel is gedeelteiyk per schip en per vliegtuig vervoerd. De woordvoerder zei niet te kunnen meedelen of in het afgelopen week einde het laatste, voor de Israëli's bestemd materieel is afgevoerd, of dat nog andere transporten zullen volgen. Op de vraag, of de leveranties zul len doorgaan, indien nog niet alle. in gevolge de overeenkomst aan Israël te leveren materieel metterdaad i: vervoerd, deelde Defensie mee, dat Nederland het overtollige materieel nog aflevert, waartoe Nederland op grond van de overeenkomsten ver plicht is. LIJK VAN WIERINGER SCHIPPER AANGESPOELD Het stoffeiyk overschot, dat enige tyd geleden dryvende werd aange troffen ter hoogte van Anderen by de Duitse kust in de Sylt, is waar schynlyk dat van schipper S. Lont van de Wieringer kotter WR 6 „Pie- ter Albert". De weduwe van de schipper heeft kledingstukken en een horloge her kend als afkomstig van haar man. Er worden momenteel pogingen in het werk gesteld het stoffeiyk over schot naar Hippolytushoef over te brengen voor nadere identificatie. De kotter, waarvan men sinds 11 januari van dit jaar niets meer heeft vernomen, had behalve schipper Lont nog drie bemanningsleden aan boord. Dit brood, dat werd gebakken door de studenten van het Corps Trictum van het Station van Maalderij en Bakkerij in Wage- ningen, was zo lang dat het niet eens helemaal op deze foto kon. Met 7.72 meter heeft het brood een wereldrecord gebroken. Tot nu toe stond dat record op naam van een bakker in Nieuw Zeeland. Overigens: die 7.72 meter is on geveer net zoveel als een Neder lander per jaar aan brood eet. Dat staat te lezen op de bakkerij tentoonstelling in de Amsterdam se RAI. Daar werd gisteren bak ker C. Hoppenbrouwers uit St. Oedenrode een overgelukkig man. Voor zijn creatie „mini-lunch" kreeg hij de gouden bakkersring 1967. Een zeer begeerd kleinood in bakkerskringen. LEIDERDORP Verkeersschool voor de jeugd Gedurende de periode 13 t.e.m. 29 juni zal in Leiderdorp een jeugdver- keersschool worden geplaatst op het basketbalveld, gelegen by de Willem de Zwygerschool. De burgemeester van Leiderdorp mr. R. M. Gallas, heeft het voorne men deze interessante en zeer be langrijke school, waar de jeugd spe lenderwijs bekend wordt ge maakt met de verkeersregels en de gevaren, die ontstaan als gevolg van verkeerd gebruik van deze regels, op dinsdag 13 juni te 14.00 uur te be zoeken. Na afloop van dit bezoek zal de burgemeester, in tegenwoordigheid van een bestuurslid van de Vereni ging Veilig Verkeer de behaalde ver- keersdiploma's uitreiken. Het ver- keersexamen voor de vijfde klassen van de lagere scholen zal vrydag worden gehouden. B.B. definitief in bezit van wisselbeker Nadat de Leiderdorpse ploeg van de Bescherming Bevolking eerder met succes had deelgenomen aan een wedstryd in het district Leiden, Ls deze ploeg winnaar geworden van de wisselbeker. Thans moesten de Leiderdorpers strijd leveren tegen de beste ploegen uit de districten Leiden. Oost en West van de A-kring Zuid-Holland a. Met 60 punten werd het Leider- dorpse team eerste en kwam daar mee definitief in het bezit van de wisselbeker. De pryzen werden op ver zoek van de Kringraad met een toe- passeiyk woord uitgereikt door mr. R. M. Gallas, Leiderdorps burgemees- Wedvlucht oude duiven van af Creil gelost by windstil om 6.45 uur los. Aantal duiven 175. Afst. 350 K.M. 1. M. de Lange: 2, 6, 7. L. v. Ber ge Henegouwen; 3. J. Brandt; 4. F. Heemskerk; 5, 9. B. Geenjaar; 8. J. Roest; 10. A. Pieterse. P.V. Het Oosten Uitslag Creil. In concours 266 duiven. 1. P. Nop- pe en Zn. 2. D. Koet; 3 en 4. Mevr. Mooten; 5. F. v. d. Nat; 6. Mevr. Mooten; 7. K. Dokkum en Zn.; 8. P. Noppe en Zn.; 9. S. Schoeman; 10. P. Noppe en Zn. In Leiderdorp Loop der Bevolking te Leiden GEVESTIGD In de week van 25 mei t/m 31 mei. H. J. Nijhof en fam., civiel Ingenieur, Joseph Haydnlaan 36; P. Vons en fam., majoor L. des Heils, Hooigracht 30; P. Bodoux en fam., onderwijzer, Willem PIJperstr. 10; F. D. de Jong en fam., rijksambtenaar. Jacq. Urlusplantsoen 87; D. b. A. Hassanl, fabr. arbeider, Doezastr. 34; W. M. J. van der Kroef, rijksambtenaar, Wasstraat 15; M. L. Mooten-Leenaars, kantoorbediende, Hansenstr. 42a; J. C. van Hoorn, Kraalerstr. 18; A. A. Neerlng-van Don gen. Plet Paaltjenspad 4; T. de Bruin, onderwijzeres, Lijsterstraat 18; M. Leijnse. bouwk. tekenaar, Joseph Haydnlaan 62; A. L. M. Hanssen, Morsweg 194; I. A. Hahn, Rapenburg 122; M. J. G. M. van Trijp, spoorweg beambte, Bred'erostr. 18; M. H. WcQfrat, verpleegster. Bachstraat 16; M. J. M. Biben-Schaap, Spaarnestr. 43; C. C. M. Nleuwenhuijsen, v. 't Hoffstr. 25a; M. Ozaki, Kllkspaanweg 16; D. M. Klerk. Kalserstr. 36; A. J. Mulder, Heren- steeg 29; E. Guley, analiste, Rijns- burgerweg 38; J. M. Dirken, psycholoog, Janvossensteeg 12a; C. J. M. Everaert, kantoorbediende, Hogewoerd 74a; P. G. C. Koetsier-van Nlekerk, serveerster, Hogewoerd 21; J. P. van Dyk, Kllk spaanweg 7; G. D. L. M. Gllissen, Zoe- terw. singel 95; H. Hogenboom, keuken hulp, Rljnsburgerweg 10; M. C. de Best, hulp ln de hulsh. Langebrug 71; A. K. Gorter, verpleegster, J. F. v. d. Linden- poort 8; E. de Boer, rijksambtenaar. Herenstraat 93; A. Sneevliet, bi bliotheek-assistente, Joseph Haydnlaan 64; W. P. van Marken, Rapenburg 122; J. A. G. van de Poel-de Roy van Zuy- dewijn, Rapenburg 122; A. Kroon, kookster, Houtlaan 55. 's-Gravenhage, Muzenstraat 14; W. J. Vredenberg en fam., Haagweg 268, Ede Gld., Emmalaan 24; H. P. A. J. van der Spek en fam.. Boerhaavelaan 14, 's-Gravenhage, Heliotroopln. 158; H. E. van Rheenen en fam.. Stationsweg 23. Oegstgeest, Irlslaaai 2S9; J. Bos- scher en fam., Vijf Meiplein 62, Heem stede, Crayenesterslngel 32; A. F. F. M. Keuls en fam., Kagerstraat 14-, Oegstgeest, van Wassenaerln. 33; A. P. van der Kamp en fam., Willem de Zwljgerln. 365, Tilburg, Brunostraat 24; J. M. Abrahams en fam., Zoeter- woudseslngel 64, Noordwijk, Wantveld 16: J. M. M. Dormaar en fam.. Plant soen 49. Wagenlngen, Mennonieten- weg 19; C. van Hattum-Schmidt en fam., Hogewoerd 88a, Canada; S. H. Goedemoed en fam.. Breestraat 54. Ver. Staten v. Noord Amerika; W. Rozler VOORSCHOTEN Kamerorkest concerteert Drie solisten zullen hun medewer king verlenen aan het concert, dat het Voorschotens Kamerorkest zal geven op donderdag 8 juni in de herv. kerk in Voorschoten. In dit vierde zomerconcert zal de pianist Rudy de Heus solist zyn in de Rhapsody in blue van Gershwin en in Gabriël Fauré's Ballade. Hy zal bovendien het orkest leiden by de uitvoering van het Concerto in e kl. t. van Telemann voor blokfluit, dwarsfluit en orkest. De blokfluitparty wordt gespeeld door Pieter van Veen, die reeds te horen was op het traditionele kerst concert van het V.K.O., terwyi di rigent Lucius Voorhorst de dwars fluitparty voor zyn rekening neemt. Onder leiding van Voorhorst speelt het orkest nog de Sinfonia in G gr. t. van Albinoni en van de Nederlan der Jan van Dyk wordt een reprise gegeven van diens Preludium, Fuga en Postludium voor Strykorkest. en fam., Tlt. "Brandsmaln. 26, Katwijk, Anjerstraat 10; J. H. Drentje en fam., Hooigracht 30, Amsterdam, Gerard Doustr. 69a; A. J. Kemp en fam.. Bos- hulzerlaan 24. Llsse, Kievitstraat 40; P. Boer en fam.. Kanaalweg 89, Den Helder. Noordzeestraat 111; C M. Tonkens - Sanches. Toscanlnllaan 7, Wassenaar. Oud-Wassenaarseweg 5; P. J. A. Schrama, Rijndijk 142, Ewljk, Hoogstraat 8a; L. M. M. van Teterin- gen, Vondellaan 16. Hoeven. Akkerlln- gen 11; J. G. P. A. du Pau, Kraaier straat 21. Amsterdam, Banstraat 20 hs; J. R. Smits, Heemskerkstraat 97, Lei derdorp, Dr. de Bruynestr. 22; T. H. Schoutman, v. Speijkstraat 33, Schie dam, Lange Achterweg 14; M. E. van Ravensteijn, Witte Singel 28, Amster dam, Splnozastraat 51; A. W. Korteweg, Lijsterstraat 32, Oegstgeest, Willen de Zwijgerlaan 30; L. C. A. M. Schöl- vinck, Groenhovenstraat 25, 's-Herto- genbosch, Jullanaplein 11; P. C. G. Schulpen, Korte Mare 22, Voorscho ten, Paganinldreef 63; M. C. M. van den Broek, Oude Herengracht 22, Bus- sem. Gooilaan 5; M. F. Schutte, Ra penburg 56, Amsterdam, de Lairesse- str. 103 hs; H. M. Swartberg, Heren gracht 13, Rotterdam, Straatweg 219; A. A. van Dyk, Salvatorshof 11, Kat wijk, Overrljn 7; J. J. Bosschaart, Sl- beliusstraat 2, 's-Gravenhage, Nieboer- weg 125; A. J. Cornelissen, Hooigracht 46, Maarssen, Zandweg 31B; W. D. Rehmann, Hugo de Vrlesstr. 42, 's-Gra venhage, Jacobastraat 64; J. Ouwendljk, Temminckstraat 14, Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; D. E. Brom, le Bin nenvestgracht 5a, Deventer, Kon. Ju- lianastr. 178; J. J. P. M. Asselbergs, Kllkspaanweg 17, Bergen op Zoom, Stationsstr. 17; A. G. Boogmans, de Sltterlaan 123, Kenya; B. Krijger, Wasstraat 10, Delft. Hendrik Mars manlaan 132; P. Turk-Dlstervelt, N.- Rundersteeg 10, Woubrugge, ab Blauwpolderkade; J. Bol-Boom, Mid delweg 25, Voorhout, Jullanalaan 7; P. A. M. Meljknecht. Rapenburg 117- a, Groesbeek, Sophiaweg 123; M. P. J. Collee, Rapenburg 12, 's-Gravenhage. Wassenaarseweg 193; J. M. van Wln- den-Uljé, de Goejestraat 68, Schiplul den, Dljkhoornseweg 130; J. W. van der Kolk, Kllkspaanweg 38, Ver. Sta ten v. Noord Amerika; M. W. Heusink- veld Maredijk 127, Beverwijk. Alto- maarseweg 145; J. H. Karremans, v. Llmb. Stlrumstraat 7, Nijmegen, Oude Mollenhutseweg 21; H. Gelwltz, Lange brug 32 Ver. Staten v. Noord Ameri ka; K. J. Heerlng, Rapenburg 4, Haar lem, Baan 11; J. G. Hennik, Alexan- derstraat 32, Roermond, Wilhelmina- slngel 10; J. C. van Cullenburg-Pasma, Houtlaan 55, Oegstgeest, Jac v. Ruys- daelln. 18; D. T. Tee, de Genestetstr. Brittij n, da Costastraat 90, Laren NH, Stationsweg 1; A. J. F. Koopmans, Lorem/tzkade 11, 's-Gravenhage, Anna Paulownastr. 68; M. Offerman-de Groot, Rynsburgerweg 10, Amsterdam, Jan Voormanstr. 27; I. E. Harteloh, Hogewoerd 157, 's-Gravenhage, Loos- dulnseweg 607; W. M. G. C. VerhelJ- en, Rapenburg 116, Voorburg, Park Vronesteljn 8; G. Y. Maters, Heren gracht 74, Bloemendaal, Joh. Verhulst- weg 70; H. J. I. Brlnks-den Haan, Brederostraat 36, Oegstgeest. van Was senaerln. 34; R. P. Kluwer, Plantage 3. Zwitserland; Jonkvrouw J. Stoop, Steenschuur 14, Dordrecht, Korte En gelenburgerkade 10; A. A. de Kier, Morsstraat 35. Ridderkerk. Felthstraat 77; Y. O. T. N. Schrijvers-Han Nieuwe Rijn 12, Delft, Heilige Geestkerkhof 9. Het drukbezette en succesvolle ju bileumseizoen 1966/1967 van de „Lei derdorpse Bridgeclub" in Leiderdorp werd afgesloten met een geanimeer- onderlinge drive met pryzen voor alle deelnemers. De uitslag hiervan is als volgt: Groep rood: 1. heren Gerlich- Van Leeuwen 79 punten; 2. heren De Vrind-Witkamp 76; 3. ecMnaar Rompes 64, 4/5 dame* Van Gelder-De Jong 6. heren Pias- De Vries 63, 6. heren Tyss>n-De Winter 61, 6. echtpaar Van Klaveren Jr. 52, 8. dames Jans-Van Zonneveld 46. Groep zwart: 1. heren De Koning- Van der Koog 70, 2. echtpaar Van den Kommer 69, 3. heren Braxkho- ven-Lenaers 66, 4. heren Wessels- Zwanenburg 65, 5. heren Blom-Danz 163, 6. heren Van der Byi-Van Kla veren Sr. 60, 7. echtpaar Schutte 57, 8. heren Jans-Pouw 54. Groep Groen; 1. dames Altink- Van der Upwich 79, 2. dames Van Berge Henegouwen-Sier 72, 3/4, da mes Schoppen-Zwarts 71, heren Brummelkamp-Van der Maat 71, 5. heren Duyker-Kieft 64. 6. echt paar Verduin 52, 7. heren Damen- Schippers 51, 8. echtpaar Van Don- kersgoed 44. Groep Geel: 1. heren De Koning- Van Zonneveld 87, 2. dames Bos- se-Wessels 77, 3. echtpaar Van der Pool 72, 4. dames Van der Byl-Zwa- nenburg 67, 5. echtpaar Groesbeek 61, 6. mevrouw Van Schendel-heer Bosse 52, 7. heren Veldhuyzen-Van Vliet 47, 8. echtpaar Stokhuyzen 41. Schar20cm Baars22cm Tong2U cm Zeelt25cm Schol25cm Aal28 cm ipgp Karper35 cm Snoekbaars42cm Snoek50cm Rode Kruis in Duitsland Twintig leden van de colonne Ryn- land van het Rode Kruis brachten eind vorige maand op uitnodiging van de Bereitschaft Geisweid (Duitsland) een bezoek aan hun collega's. Sinds 1964, toen men voor de eerste maal by elkaar kwam, heeft men dit eve nement tot een jaarlijks terugkomen de gebeurtenis gemaakt. In Geisweia werd een bijeenkomst gehouden tydens welke de belangryk- heid van de internationale samen werking en de verbondenheid van de verschillende Rode Kruis-afdelingen naar voren werd ebhc. rat gaErw s naar voren werd gebracht. Er was bovendien voor de Nederlanders ge legenheid een rondrit in de omgeving van het plaatsje mee te maken. SPORTDAG VAN SIKKENS-GR0EP Op het sportveldencomplex van Sikkens in Sassenheim wordt zater dag een massale sportmanifestatie gehouden. Byna 1000 werknemers van de over het hele land (en bui tenland) verspreide „Sikkens-groep" komen aan het einde van deze week naar het bloembollendorp voor d e jaariykse sportdag. Om 10 juur opent ir. A. van Driel, directeur van groep, de wedstryden en ruim zeven uur later hoopt hy de pryzen te kunnen uitdelen. Op het programma staan de volgende sporten: voetbal, volleybal, tennis, tafeltennis, schie ten en v issen. Speciaal voor dit laatste onderdeel wordt zaterdag ook een eigen viswater in gebruik geno men. Dat deze sportdag groots is opgezet biykt wel uit het feit dat de uitslagen via een computer wor den verwerkt en dat de tussenstan den via een gesloten televisie-circuit bekend worden gemaakt. Kerkelijk leven op Expo '67 In het cultureel centrum van het Nederlands paviljen op de Expo '67 te Montreal ls een expositie „Kerke- hjk leven in Nederland" geopend. Aan deze tentoonstelling werkten o.m. mee de kunstenaars Wessel Cou- zyn, Jef Diederen, Aat Verhoog, Ben Guntenaar, Carel Visser, S. Koren, Tajiri, Carel Kneulman en Lucebert. Uit het Joods-historidch-museum te Amsterdam is in vitrines tentoonge steld zilver alsmede oude perka menten. De Ned. Herv. Kerk te Rotterdam-zuid stond avondmaals- zilver af en het Nederlands Bybel- genootschap een aantal protestantse ïls. Er zyn voorts r.-k. kerkzil- ver en een groot aantal foto's van oude en moderne kerken en synago gen geëxposeerd. Er bestaat voor deze expositie, cue een symbool is van interkerkelyke samenwerking in Nederland, byzon- der veel belangstelling. Flinke aanvoer van babyrozen aan veiling Momenteel worden flinke partijen babyrozen aangevoerd aan de Bos- koopse veiling. Het sortiment bestaat hoofdzakeiyk uit Fire King en Po- liantha, terwijl Zorina en Wheatcroft ook van betekenis zijn. De Sweet heart worden beide goed betaald. Ook Niumpf en White Jewell worden goed gewaardeerd. Van grootbl. rozen worden maar vyf soorten aangevoerd met aan de top White Butterfly voor f3.40 per bos. De laatste weken wordt mooi potgoed aangevoerd zoals Platicerum, Vriesea .Franse geranium en Pepe- romla, tegen middelbare pryzen. De beste pioenen brachten 23 cent per stuk op. ATLETIEK IN SPORTWEEK Tydens de Alphense sportweek (van 10 tot 17 juni) zullen onder meer de cubkampioenschappen van de atletiekvereniging „A.V. '47" wor den verwerkt. De verschillende on derdelen lopen parallel met de proe ven ter verkrijging van het diploma H.L.O. (Harmonische Lichaams Ont wikkeling). De eerste wedstryd wordt gehou den op donderdagavond 15 juni, aan vang 7 uur, op 'de sportterreinen aan de Hogeveenseweg. Deze wedstryd is bestemd voor de senioren (19 jaar en ouder) en „de ouderen", zy ko men uit op de volgende onderdelen: senioren; 100 m. hardlopen, 800 me ter hardlopen, verspringen kogelsto ten en hoogspringen; „de ouderen": 100 m. hardlopen (voor 42 jaar en ouder 80 m.), kogelstoten, hoogsprin gen en verspringen. De tweede wedstryd wordt gehou den zaterdagmiddag 17 juni (aan vang 2.30 uur), eveneens op de sport- tereinen aan de Hoogeveenseweg. Het programma voor de jongeren en de dames bevat dezelfde onderdelen als dat van de ouderen. Evenwel zyn de eisen aangepast aan de leef tijden. KATWUK AAN DEN RIJN, 6 juni Groenteveiling. Waspeen I f9.90— 13.20. All f320—7.20, BI f 15.10—16.60 BH f4.60, Oil f3.80, radijs f 0.24— 0.25, sla f 0.070.15, bospeen f 0.30 0.39. bloemkool AI f0.841.All f 0.590.70, sla-uien f 0.640.72, snij bonen I f3.50, H f2.50, andijvie f0.20 0129, peterselie f 0.300.40, krulpeter. selle f 052, spinazie f 0.57059 bos peen I fl.—1125, spitskool f 0.34^—0.36 selderij f 0.19—0.26, tomaten f5.90— 6.10. Aanvoer waspeen 30.000 kg. Bij het College van B. W. is bericht binnengekomen dat Ged. Staten van Zuid-Holland, althans voorlopig, hun goed keuring onthouden aan de begroting van het lopende jaar. Deze begroting, het is bekend, vertoont een nadelig saldo van circa 3,5 miljoen gulden. Teneinde tot een hoger inkomen te komen doen G.S. aan Leiden de volgende suggesties: verhoging van de straat- en rioolbelasting, van de reinigingsrechten en van de opcenten op de personele belasting.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13