Mysteries rond Pipo Leidse katjes nog in leven Voetgangersbruggen in Valkenburg Is Lioe afgezet? Brand in Alphense aardappelstomerij >AG 2 JUNI 1967 LE1DSCH DAGBLAD ..eidse Plpo-affaire blijkt hoe hoe mysterieuzer te worden. Jarige Amsterdamse artiest i Essen heeft tegenover flacteur van het Parool ver dat hy op de kindermiddag van de Leidse sporthal niet leutelstad is geweest. Dit heeft stie nog ingewikkelder ge- OEGSTGEEST ÏRKOOP VAN JOERDERIJ ,HAASWIJK" 163 werd in eigendom aan de ite Oegstgeest overgedragen rdery „Haaswflk" gelegen aan irlemmerstraatweg 2 ten zui- de Groene- of Willibrord- lelet op de architectonische en tappelijke waarde van deze jn B. en W. van mening, dat rderij moet worden behouden, de verkoop van deze boerderij articuliere bewoning hebben iV. onderhandelingen gevoerd |f. dr. J. F. Glastra van Loon, raat 67 met wie zij onder loud van goedkeuring door de a Gedeputeerde Staten een iige koopovereenkomst hebben waarin wordt overeengeko- de boerderij met bijbeho- apstallen, ter grootte van plm. n2, aan hem wordt verkocht le prijs van f 80.000. rukkelijk is in de voorwaarden 3, dat de boerderij met byge- e.d. naar genoegen van het moet worden gerestaureerd, B. en W. bevoegd zullen zijn voorwaarden te stellen. Te- de bepaling opgenomen, dat irderij uitsluitend als woning rorden gebruikt, terwijl in de n de bijgebouwen of op rrein geen bedrijf mag wor- jvestigd of uitgeoefend, terwijl in voor zakelijke doelein den worden gebruikt. De ge- S neemt de verplichting op Ie schuren aan de noordzijde woning, die gedeeltelijk staan md, die eigendom van de ge- e blijft, te slopen. •aad wordt voorgesteld aldus te en. rbetering woningen tan de Balistraat woningwetwoningen aan de aat in Oegstgeest waarvan er ikelijk 7 zogenaamde duplex- ten waren en er thans nog 4 bewoond worden, behoeven volge van deze intensieve be- dringend enige verbetering. W. hebben de minister van .uisvesting en Ruimtelijke Or- gevraagd voor deze verbete- een aanvullend bouwvoor- ran f 27.300 te verstrekken, minister heeft echter meege- dat enkele van de werkzaam- buitengewone onderhoudswer- woningwetwoningen geen gel- t 's rijks kas beschikbaar wor- _jsteld. Hij meent dat met een 1 van f 10.000 voor de meest Itkelijke werkzaamheden kan 1 volstaan. het oog hierop stellen B. en E*n krediet een f 10 000 voor b ;nppen van de woningen aan •aat beschikbaar te stellen financieren volgens aanw in*an de minister uit een r "ondverkoop aan oRijnl. Lyceum de nieuwbouw van het Rijn- Lyceum heeft het bestuur van i ehool bij brief van 23 novem- )66 aan het gemeentebestuur Oegstgeest gevraagd nog een grond te mogen kopen ter ^e van 4 m. Deze strook is no- mdat meer ruimte gewenst is |e rijwiel- en bromfietsstalling, rden zes leslokalen meer ge- dan aanvankelijk gedacht, bor de schoolbevolking tot (00 leerlingen kan groeien, ter- e stalling was berekend op 575 igen. Bovendien neemt het l bromfietsen, die meer ruimte sneller toe dan was ver naast gelegen terrein is be- om daarop in de toekomst een schoolgebouw te bouwen ter 1 aging van de houten school le Voscuyl (Dr. K. Schilder- Waneer de strook grond verkocht, blijft er voldoende ferrein over voor een lagere I van 8 lokalen. beide raadscommissies zijn in (ergadering van 20 maart 1967 rd gegaan met de verkoop voor [rijs van f44,50 per m2, waar- kosten voor de koper zijn. Het [tr van het Rijnlands Lyceum kort daarna gevraagd de E 5 m te doen zijn ten behoeve 6n snellere doorstroming bij het en het einde van de lessen, definitieve aanvrage hiervoor het bestuur bij brief van 20 967 in. en deze verbreding met nog 1 staat i.v.m. de ruimte op het enzende bouwterrein geen be- sn W. stellen de raad voor de »gde strook grond, groot 415 m2 5), te verkopen voor de hler- Jn het grondbedrijf opgenomen fan f 44.50 per m2. Het actiecomité Leidse sport hal voelde en met dit comité tal van kinderen zich in de boot ge nomen, toen vorige week woensdag niet de Pipo van de televisie (Cor Witschge) ten tonele kwam. Wel ver schenen twee andere clowneske fi guren. Zij zouden de heer J. van Eg- mond, die de organisatie van deze kindermiddag had, hebben verze kerd de Kamé's te ztfn. De heer Van Egmond zélf verklaart, dit in bUztfn van vier getuigen, uit de mond van het duo te hebben vernomen. Over de verklaring van Johnny van Essen, die deel uitmaakt van de Kamé's, kan hy zich alleen maar verheugd tonen. „We zyn er steviger door in schoenen komen te staan", zegi de organisator van het kinderfeest in Leiden die de zaak verder aan de Leidse advocaat, mr. P. J. de Ruyter de Wildt, wil overlaten. Gevraagd - zyn uitlatingen in het Parool zegt Johnny van Essen door de te lefoon: „Ja dat klopt, ik ben inder daad vorige week woensdag niet in Leiden geweest. Ik zat in Noordwyk op een kindermiddag, die uitging van het Nederlands Zuivelbureau. (Des gevraagd deelt bet Zuivelbureau mee. dat de Kamé's inderdaad op een kindermiddag, georganiseerd door de N.V. De Landbouw Noord- wykerhout de gezameniyke melkde- tailhandelaren en het Ned. Zuivel bureau zyn opgetreden)Of ik enig idee heb wie dan wel in Leiden op het toneel hebben gestaan? Ach, wat waren amateurs, maar het heeft toch geen enkele zin om hun naam te noemen. Ze zeiden dat er op die middag niet eens veel mensen de zaal zyn uitgelopen. Wat wordt er toch een drukte over gemaakt daar by jullie. U moet goed begrypen als W'ü niet beschikbaar zyn voor een bepaalde middag of avond moet er door het theaterbureau, wel eens ge schipperd worden. Maar ik kan on- mogelijk dat theaterbureau gaan af vallen, want het is per slot van re kening mjjn brood. Die mensen van het actiecomité moeten overigens toch begrypen dat zij de Pipo van de televisie voor zo'n bedrag nooit hebben kunnen krygen. Die Pipo vraagt vier maal zoveel als wy vra gen. Voor minder doe ik het boven dien als toneelartiest stukken beter" Gevraagd naar de reden waarom de heer Aerts van h et theaterbureau niet te bereiken is gaf de heer Van Essen ten antwoord, dat deze met vakantie in Spanje is. „Trouwens, ik ga morgen ook naar Spanje, lekker een maand lang vakantie houden". Aan het vakantieverhaal over de heer Aerts hecht de heer Van Eg- mond van het Leidse actiecomité niet veel waarde. „Hoe kan dat nou, ik heb vanochtend nog uit Amsterdam een brief van meneer Aerts gehad". Volgens de heer Van Egmond zegt de heer Aerts in deze brief onder meer dat „er nu eenmaal meer ar tiesten zyn die Pipo heten". OEGSTGEEST Raadsagenda De raad van Oegstgeest komt donderdagavond half acht in open bare vergadering bijeen ter behande ling van de volgende agenda pun ten: voorstel van burgemeester en wethouders ten aanzien van het schrijven van het bestuur van het bejaardencentrum „Hofwijck" inza ke de Commissie van toezicht; idem tot verkoop van grond aan de Dah lialaan aan J. J. Post; idem tot ver koop van de boerderij „Haaswyk" aan Prof. dr. J. F Glastra van Loon; idem tot verlening van een krediet voor verbetering van de gemeente woningen aan de Balistraat; idem tot overneming van een strook grond by het perceel Terweeweg 58; idem tot verkoop van een perceel grond aan het Rijnlands Lyceum; idem tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de Apollolaan aan de heer H. Bas te Zutphen; idem inzake de rio lering van het Zendingshuis; idem tot aanvaarding van enige wyzigin- gen in de Intercommunale I.ZA.-re- geling; idem tot verlening van een uitkering ineens aan een deel van het gemeentepersoneel; idem tot vaststelling van de exploitatievergoe dingen van het bijzonder kleuteron derwijs over het jaar 1966; idem tot vaststelling van de exploitatievergoe dingen van het bijzonder lager on derwijs over het jaar 1966; idem tot verlening van voorschotten op de ex ploitatievergoedingen van het byzon- der kleuteronderwys voor het jaar 1976; comptabiliteitsbesluiten. Naar Landelijke Bond Schaakteam van Voorschoten I promoveert Voorschoten I, het schaakteam dat onlangs kampioen werd in de regio nale competitie van de Leidse Schaakbond, heeft ook in de promo tiewedstrijden met andere regionale kampioenteams succes geboekt. De kamp moest worden uitgestreden met Watergraafsmeer II en Castricum I. De uitslag werd: Watergraafsmeer- Castricum 5-5; Voorschoten - Wa tergraafsmeer 4'/2 - 554; Castricum- Voorschoten 4V2 - 5H. Voorschoten boekte dus twee en Watergraafsmeer drie wedstrydpun- ten, terwijl Castricum met één punt genoegen moest nemen. Daar reglementair de groepen met de hoogste twee scores promoveren gaat Voorschoten, evenals Water graafsmeer, in het volgend seizoen in de landelijke competitie van de Koninkiyke Nederlandse Schaakbond spelen. De uitslag toont aan, dat de sterk te van de drie teams elkaar nauwe- ïyks ontloopt, hetgeen de promotie wedstrijd een uiterst spannend ver loop heeft gegeven. De laatste twee kamp, die tegen Castricum. moest na vyf uur schaken worden afge broken. Bij hervatting gisteravond stond Voorschoten met 4Vz - 2xh ach ter. Bij de tot dan toe behaalde stand in de promotiewedstryd be hoefde Castricum nog slechts één van de voort te zetten partyen re mise te maken; een 5-5 stand zou voor deze club voldoende gewest zyn om te kunnen promoveren. Voorscho ten daarentegen moest - gezien de verloren wedstrijd tegen Water graafsmeer - 5V2 punt zien te boe ken, hetgeen betekende dat alle drie resterende party en moesten worden gewonnen. Tot laat op de avond was de uitslag onzeker, tot ook B. Smit aan het laatste overgebleven bord, evenals zyn twee clubgenoten winst wist te forceren. ZOETERWOUDE Oranjefeesten op 22,23 en 24 juni De oranjefeesten In Zoeterwoude (H.R.) zullen dit jaar op 22,23 en 24 juni aan de Oranjelaan worden ge houden. Op het programma staat on der meer een optocht vanaf de ge meentegrens met Hazerswoude tot het feestterréin. In verband met de geboorte van Prins Willem-Alexander heeft de Oranjevereniging het voornemen er een byzonder feest van te maken. Hiervoor wordt de medewerking ge vraagd van de burgery, wat kan wor den getoond tydens de huis-aan huis collecte, die dezer dagen zal worden gehouden. De twee katjes, die gisterochtend vroeg vastgeklemd zaten in een vat met teer op een bouwterrein aan de Leidse Kraaierstraat, maken het naar omstandigheden redelijk goed. Hoewel de Heemsteedse dierenarts Jacoba Hagedoorn samen met haar assistent, de heer A. P. Keimpema, vele uren achtereen bezig is geweest om de diertjes uit de versteende teer- massa te bestrijden, is het haar nog niet gelukt om de twee lichaampjes geheel teervry te krygen. Vooral tus sen de teentjes van de katjes zitten nog klompjes teer, die heel moeiiyk verwijderd kunnen worden. De arts heeft echter goede hoop dat de jonge poesjes het afschuwe lijke avontuur zullen overleven. De katjes eten en drinken alles wat zy voorgeschoteld krygen gulzig op. Zy zullen voorlopig nog enkele dagen by mej. Hagedoorn in observatie bly- ven. Het staat voor deze dierenarts overigens vast, dat hier sprake is van dierenmishandeling. Er kunnen vol gens haar nooit twee katjes tegelyk In een ton met warme teer vallen. De eigenaar van de katjes is een be woner van de 1ste Gortestraat in Leiden, die zijn diertjes graag weer wil terughebben. (Foto LD/Holvast) t HBO- vergadering In het Leiderdorpse Groene Kruis- gebouw hield de afdeling Leiderdorp- Zoeterwoude (HR) van de E.H.B.O. haar jaarvergadering onder voorzit- terschool van de heer J. A. Hop. De ze deelde mee dat de posten waar verbandtrommels zyn ondergebracht zullen worden herzien; in de nieuwe woonwijken zullen ook trommels ko- Besloten werd een dia-projector aan te schaffen. De 93 leden tellende ver eniging is financieel gezond, zo bleek uit het jaarverslag van de penning meester, de heer P. Zuyderduyn. Meegedeeld werd voorts dat de nieu we cursus op 21 september begint. Wegens aftreden van de penning meester (hij biyft lid van het be stuur) zal mevr. A. Corpel- van Dom melen voortaan de financiën behe ren. Mevr. F. Hendriks-de Haan werd gekozen in de vakature J. Wigt. De heer Hop bood na het huis- houdelyke gedeelte de artsen P. van 't Woud en M. P. Hemmink resp. enkele boeken en een tuinstoel aan als dank voor de prettige manier waarop zy de cursus hebben geleid. Tot slot werden enkele films ver toond. Peuter uit liet water gered De 3-jarige Richard Thomas uit de Leidse Akkerhof is gistermiddag om streeks kwart voor zes tydens het spelen in het water van de sloot langs de Telderskade geraakt. Het ventje werd er uit gehaald door de 23-jarige student K. Verhoeven, die toevallig voorby kwam. Hoewel Richard ogen- schynlyk geen nadelige gevolgen heeft ondervonden van dit onvrywil- lige bad, heeft de E.H.D. hem voor onderzoek naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. Het Chinese officiële persbureau Nieuw China heeft gesuggereerd dat president Lioe Sjao-tsji is afgezet, of in zyn furptie geschorst en dat premier Tsjoe En-lai de opdracht heeft gekregen hem te vervangen. De correspondent in Peking van het Japanse persbureau Kyodo heeft verklaard, dat de suggestie van Nieuw-China in Peking het gesprek van de dag is. Woensdag deelde het persbureau mee dat president Kauda van Zambia binnenkort een officieel bezoek aan China zal brengen op uitnodiging van premier Tsjoe. Deze afwyking van de normale diploma tieke gebruiken een president wordt alleen door een president uit genodigd was de aanleiding tot de geruchten dat Lioe als staatshoofd is vervangen door Tsjoe. De correspondent zegt verder dat Lioe praktisch gesproken reeds ge ruime tyd geschorst is. zyn functies worden waargenomen door mevr. Soeng Tsjing-ling en door Toeng Pi- Radio Moskou heeft gisteren ver- klaard, dat er in China een nypend voedseltekort heerst, tengevolge van de culturele revolutie. Er werd gezegd dat meer dan de j helft van het Chinese landbouw- j areaal braak ligt sinds het voorjaar van 1966 wegens de onrust op het platteland. LEIDERDORP Informatiecentrum van Veilig Verkeer Voor de derde keer heeft het Ver bond voor Veilig Verkeer, afd. Leider dorp-Zoeterwoude (HE.) gezorgd dat het Informatie Centrum van het Verbond weer naar Leiderdorp komt, zodat er de gelegenheid i6 gratis te profiteren van deze service voor ogen- test en reactievermogen. De wagen staat gedurende drie dagen by de brandweerkazerne aan de Berkenka de en zal geopend zijn op: maandag 5 juni van 13—17 uur en van 19—21 uur; dinsdag 6 juni van 10—12 uur. van 13—17.30 uur en van 19—21 uur en woensdag 7 juni van 10—12 en van 1316 uur. Bromfietser had veel te veel op Een 49-jarige laswerkman uit Al phen aan den Ryn had zyn verjaar dag met kameraden in een café ge vierd Na flink wat bier te hebben ingeslagen, stapte hij op zyn brom fiets om huiswaarts te keren. Dat. lukte niet be best, want onderweg kwam hy ten val. „Het regende en ik slipte" gaf de verdachte aan de Haagse politierech ter te kennen, doch deze opperde, dat het vociht van binnen uit wel meer kwaad zal hebben gedaan aan de gebeurtenis, dan de regen. „Ik voelde me best", zei verdachte. X>at ligt er maar aan hoe je het bekykt", vond de officier van justi tie, die verdachte toch niet zo best vond om op een bromfiets te zitten. Hy eiste daarom f 100 boete en ont zegging van de bevoegdheid een bromfiets te berijden gedurende drie maanden. „Dan zal ik op de fiets moeten", constateerde verdachte. „En ook dan niet dronken, want dan is het ook strafbaar", waarschuwde de rechter. Deze veroordeelde tot f50 boete en twee maanden niet brommen. Medische diensten Leiderdorp dokter L. v. d. Berg, Busken Huetstraat 22. Hazerswoude, tel. 344; zuster Van der Holst, Ryn- dyk 200—Hazerswoude, tel. 01714— Voorschoten dokter A. M. Kos- tense, Voorstraat 23, tel. 2493; tand arts Gastelaars, Schoolstraat 60, melden 9.30 uur; Voorschotense apo theek, Leidseweg 66, tel. 2525; wyk- verpleegster Lieber, Wijngaarden- laan 2, tel. 2177. Warmond dokter Bots, Voor hout. tel. 02532—7393; zuster Muhl- haus, Dr. Kuyperlaan 3, Voorhout, tel. 8122. Wassenaar dokter J. A. Romer, Lange Kerkdam 56, tel. 2501; dokter H. S. Boogaart, Storm van 's-Grave- sandeweg 1, tel. 4466; tandarts P. C. Bredero, Van Z. van N. straat 112, telefoon 3116: apotheek Wassenaar. Schouwweg 32, tel. 2402. •k Tijdens de afwezigheid van de eigenaar van de aardappelstomery aan de Kortsteekterweg in Alphen aan den Rijn, de heer C. Verduijn, brak er gistermiddag omstreeks kwart voor één brand uit in de stoomketel van het bedrijf. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, wist het vuur te blus sen, maar kon toch niet voorkomen, dat de stomerij ernstige brandschade kreeg. Als verraoedeiyke oorzaak wordt genoemd het lekken van olie uit de branders over de stoomketel, welke olie vlam heeft gevat. De totale schade, die door verze kering wordt gedekt, bedraagt vier a vyfduizend gulden. (Foto Leidsch Dagblad) Uit de in het begin van dit jaar aangeboden begroting van de ge meente Valkenburg, voor het jaar 1967, biykt, dat betreffende Openbare werken, in het kader van de planning met betrekking tot het uitvoeren van urgente openbare voorzieningen, ge tracht wordt in overleg met de Pro vinciale Waterstaat te komen tot een bruggenplan voor de gemeente. Dit plan zou dienen te de verbetering van verscheidene bruggen in de doorgaande verkeers weg (tertiaire weg) Haagséhe Schouw-Katwyk. B. en W. menen, dat de meeste urgentie moet gelden voor de brug over de „Korte Watering," in het voormalige Voorschotense gebied, waar de laatste maanden enkele on gelukken zijn gebeurd. Met Provin ciale Waterstaat en het Hoogheem raadschap Rynland is in dit opzicht druk overleg gaande. De bedoeling was, deze brug te doen vervangen door een brede duiker. Maar dit plan schynt op bezwaren van Rynland te stuiten. De toestand by deze brug kan met het oog op het steedsinten siever worden van het verkeer niet langer blijven gehandhaafd. Naast de bruggen in Valken burg lijn deze week speciale bruggetjes voor voetgangers ge komen, desondanks maken voet gangers nog veel te veel gebruik van de oude bruggen. (Foto LD/Holvast) zakelyk geacht, voorlopige voorzie ningen te treffen ten behoeve van het voetgangersverkeer over andere bruggen, o.a. over de Grote Wate ring en over de Torenvlietswatering. Men heeft hier voetgangersbruggen aangebracht, zodat voetgangers niet meer van de veel te smalle en daar door zeer gevaarlyke bruggen ge bruik hoeven te maken. F. W. Beckers 40 jaar bij het onderwijs Op 15 juni zal het veertig jaar ge leden zijn, dat de (bekende) Sassen- heimer F. W. Beckers zyn eerste schreden zette op het onderwijspad. De heer Beckers, hoofd van de r.k. St. Anthonius jongensschool, die ook zyn sporen heeft verdiend op soci aal terrein, zal voor zyn fraaie staat van dienst flink in de bloemetjes worden gezet. Het feestcomité, waarin zitting hebben de heren Ter Meer. Van der Drift, Van Zonneveld, Juffermans. Heyll, Van der Zwet, Spruit, Wis man, Peeters, Van der Zande, De Bruyn en Meeuwissen, is reéds druk bezig met de voorbereidingen. De officiële receptie van de heer Beckers wordt vrijdag 23 Juni gehouden van 5 tot 6 uur in het KSA-gebouw. TRANSFERNIEUWS Feyenoord heeft de volgende spe lers op de transferlyst geplaatst: De Boom. Duinhouwer, De Gooyer, Kik, Kunst, Ooft, De Prenter, v. d. Vall en Verschoor. Strafbare hulp Volgens een 38-jarige vertegen woordiger uit Nieuwkoop was het al leen maar geweest om een klant te helpen, dat hy aan het knoeien was gegaan op een kwitantie, waardoor hij valsheid in geschrifte pleegde en zich voor de Haagse politierechter moest verantwoorden. De klant had namelyk diverse goederen gekocht voor persoonlyk gebruik, doch wenste, dat een en an der op naam van zyn zaak werd af geschreven, hetgeen van betekenis zou zyn voor de belastingaftrek. Daaraan had de vertegenwoordiger dus zyn medewerking verleend. „Ik zag er niet zoveel kwaad in", zo getuigde de vertegenwoordiger, maar later had hy wel begrepen, dat het niet in orde was. Overigens had hy er zelf geen financieel voor deel van ondervonden en daar wil de de officier van justitie wel re kening mee houden. Hy eiste f. 100 boete en gaf de waarschuwing der- gelyke hulp niet meer aan klanten te verlenen. De rechter hield rekening met de omstandigheden toen hy verdachte veroordeelde tot f.50 boete. W ater polotoernooi De waterpolo-vereniging De Sleu telstad organiseert zondag een wa terpolo-toernooi voor 2e klasse-teams KNZB om de Zilveren Sleutels van de stad Leiden. De wedstrijden zyn in het zwembad „De Zyi" en begin nen om twaalf uur. Er spelen tien teams, onder meer UZSC (Utrecht). Dolfyn (Amsterdam) en AZC Al phen. Jhr. mr. W. H. C. Quarles van Ufford, vice-voorzitter van de Kon. Ned. Schaatsenrijders Bond, zal op treden als chef de mission van de Nederlandse ploeg by de Olympische Winterspelen 1968 te Grenoble. De heer Quarles van Ufford. burge meester van Reeuwyk, heeft het hem door het Nederlandse Olympische Comité gedane verzoek om deze functie te aanvaarden, ingewilligd.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17