BAYERN MUNCHEN WINT OP VALREEP BEKER: 1-0 Okker - Ruffels in halve finale nu 25 stuks 1.50 Lijst van diploma "s Glasgow Rangers in verlenging geklopt FRANSE TENNISTITELS Zege van D011 Camillo ondanks een valpartij MERCKX WINT ZW ARE BERGRIT Nieuwe gezichten bij uvs De Vink terug bij Vollevbal-selectie Foyt winnaar race van Indianapolis Die Haghe speelt tegen Archipel in Leiden VOETBALMENU VOOR ZONDAG DONDERDAG 1 JUNI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 7 Met een in de verlenging afgedwongen doelpunt heeft Bayern München woensdag voor 89.500 enthousiaste toeschouwers in het stadion van Neurenberg de finale van de Europese Beker voor nationale bekerhouders gewonnen. Daarmee bleef de vorig jaar door Borussia Dortmund in Glasgow tegen FC Liverpool veroverde beker in Duits bezit. dat de ontmoeting besliste viel ten slotte by een van de aanvallen, die in eerste instantie werden opgezet ter ontlasting van de overbelaste Duitse verdediging. De Schotten zet ten daarna hun offensief nog wel voort, maar misten de nodige be heersing om alsnog op gelijke hoogte te komen met de Duitsers. De overwinning van de Beierse ploeg was enigszins fortuinlijk. In de ne gentig minuten reglementaire speel tijd kwamen geen van beide ploegen tot doelpunten, ondanks de vele foutjes, die de nerveuse verdedigers maakten. Ook in de verlenging van tweemaal een kwartier duurde het lang eer een doelpunt tot stand kwam. Men begon er zelfs rekening mee te houden, dat de wedstrijd as. vrijdag zou moeten worden overge speeld. Eén moment van onoplet tendheid werd de Schotten echter fataal. Roth gaf in de 108ste minuut een voorzet door het midden van Ohlauser nog net een tikje mee, waardoor de bal, die voor de Schot se doelman niet onhoudbaar scheen in het net belandde. Illusie Met dit „gouden doelpunt" werd de Schotse illusie verstoord, dat een ploeg uit Glasgow, na het succes van Celtic in Lissabon, ook de tweede Europese beker mee naar huis zou nemen. De zege was voor de meest geluk kige ploeg. In de eerste helft hadden de Schotten eèn licht veldoverwicht, waarbij echter de Duitsers betere uitzichten op een doelpunt hadden. Na de hervatting waren de partijen meer in evenwicht. In de eerste helft van de verlenging trof een doelpunt van Hynd de Beierese ploeg als een schok (97ste minuut)), rpaar de Ita liaanse scheidsrechter kende het doelpunt niet toe wegens aanvallen van doelman Maier. Het doelpunt Nerveus Roth scoort het enige en beslis sende doelpunt voor Bayern Mün chen tegen Glasgow Rangers. De Schotse doelman Martin (links) mist de bal. bij de verkeerde spelers en de vele solistische pogingen van enerzijds de met een lederen draagband om zyn arm spelende Müller en anderzijds de Schotse linksbuiten Henderson lokten alleen overtredingen uit, maar waren zelden in staat de verdedigin gen in ver waring te brengen. De best dekkende Schotten veroverden al lengs het middenveld. Er ontstond echter slechts één doelrype kans: in de 33ste minuut, toen Hynd de bal iets te weinig vaart meegaf en doel man Maier teruglopend nog juist zijn ploeg voor een 1-0 achterstand kon hoeden. Een minuut later was De drie beste speelsters ter wereld leden woensdag schokkende nederla gen in de kwartfinales van het Pa- rijse evenement. De Amerikaanse Wimbledonkampioene Billie Jean King-Moffitt, de Britse Ann Jones, houdster van de Franse titel en de Braziliaanse ster Maria Bueno, win nares van Forest Hills, werden allen uit het dames-enkelspel gewipt, waarvoor zij resp. eerste, tweede en derde waren geplaatst. Koersen in Nootdorp Met Billie Jean King begon de uit tocht. Ze werd verslagen door de 21-jarige blondine uit Zuid-Afrika, Annette van Zijl, die haar met 62, 57, 64 overmeesterde. Vervolgens was de beurt aan Ann Jones. Britse verloor van de robuuste 19-ja rige Australische Kerry Melville na een zenuwslopende derde set met 06, 64, 8'6. Het Australische meisje had in de eerste set slechts dertien punten gescoord, maar wa: in de tweede en derde set aanmer kelijk beter op dreef. In de warme namiddagzon werd tenslotte de op merkelijke „hattrick" van nederlagen voltooid, toen Maria Bueno, voor het eerst uitverkoren om op het centre- court te spelen, verloor van de 24-ja rige Fran^aise Framboise Duit. Met onorthodox, maar oervast spel, ont regelde het Franse meisje het sla genritme van „La Bueno" en won met 5—7, 6—1, 6—4. Onverwacht (Van onze medewerker) Bü het gedrang in de tweede bocht na de start van de 's-Gravenmoer- prijs kwam het tot een massale bot sing, waarbij vier paarden ten val kwamen. De koers werd afgebeld, maar de gevolgen vielen nogal mee. Er was wat sulky-schade en Bird van Hiddum kon wegens een schaafwond aan de heup niet meer deelnemen. Voor Don Camillo, die ook by de botsing betrokken was, bleek een en ander geen bezwaar en leerling J. Scholten stuurde de hengst naar een goede 1,26.- zege vóór Eberdine TH, die eveneens slachtoffer was ge weest, en Dumas. In de internationale draverij kon Anton zyn overwiimingenreeks niet voortzetten. Hij lag voortdurend in gesloten, terwijl Wagenaar jr. met Brahmapoetra S op kop een straf tempo voorlegde, dat aan de achter volgers tè zware eisen stelde en Brahmapoetra zegevierde in 1.24.4, gevolgd door Xeres. De eindspurt van Anton reikte niet verder dan de derde plaats, echter in wankele draf, zodat hij na de koers alsnog wegens telgang werd uitgeschakeld. Conny Stuart werd nu derde. De eerste afdeling van de seriedra verij werd een gemakkelijke overwin ning voor de favoriet Esta Kinley (Kooyman) in 1.29.5. De tweede se rie ging beduidend sneller, daar Ber muda (Runhaar) deze in 1.26.5 won. In de finale leek Esta Kinley een goede kans op de zege te hebben, dooh haar illusies werden verstoord door Diana Enterprise (N. Schouten die Esta even voor de streep in 1.27 3 klopte. Duke Hollyrood kon het derde geld incasseren. Uitslagen Waspikprijs: 1. Dooter Spencer (A. J. C. Harmsen) (1.30.3); 2. Dousko Williams P; 3. Flora Axk.lt. Tot. w f2.30 ,pl. 1.40, 4.60, 1.40, koppel 17.50. cov. 10.40, trio 89.30. Hanikprijs, le afd.: 1. Fltotstone V (A. G. Hesikes) (1.32.7); 2. Flamingo Six; 3. Flevo. Tot. w. 4.pl. 2. 1.60, 1.80, koppel 6.60, cov. 8.30. Baamsdonkprijs1. Erica (S. van Dooyeweerd) (1.27.1); 2. Cara veile; 3 Cortia R. Tot. w. 1.60, pl. 1.30, 3.—. 1.70, koppel 2.80, cov. 9.30, trio 149.50 Dussenprijs, le serie: 1. Esta Kin ley (Th. Kooyman) (1.29.5); 2. Duike Hollyrood; 3. Diana Enterprise. Tot w. 1.40, pl. 1.40, 1.90, koppel 4.30. cov 3.60. 2e serie: l. Bermuda (J. W. Run haar) (1.26.5); 2. Dita Spencer; 3. Ce- sar Williams. Tot. w. 5.90, pl. 1.90. 1.30, koppel 6.40, cov. 4.10. Finale: 1. Diana Enterprise (N Schouten) (1.27.3); 2. Esta Kinlev; 3 Duke Hollyrood. Tot. w. 4.10, pl 2. 1.40, 2.10, koppel 8.60, cov. 4.40. 's Gravenmoerprijs: 1. Don Camillo (J. Saholten) (1.26.2. Eberdine Th; 3. Dumas. Tot. w. 4—, pl. 2.20, 1.90, 2.90, koppel 7.20, cov. 7.60, trio 260,60. Waalwijkprijs: 1. Brahmapoetra S (J Wagenaar jr) (1.24.4); 2. Xeres; 3 Conny Stuart. Tot. w. 2.70 2.3.10, 2.10, koppel 16.20, cov. 9.50.'trio 306.50 Hankprijs, 2 eafd.: 1. Future R (J. Wagenaar Jr) (1.33.8); 2. Earl Bar- lev; 3. Pernada Hanover. Tot. w. 1.70, pl. 1.10, 1.20. 1.20, koppel 9.70, oov. 8.90. Vlijmenprijs: 1. Artic van 's-Gra- venhof (J. Verhoeve) (1.26.2); 2. Dakota.; 3. Constant Hollandia. Tot. w. 5.50, pl. 2.20, 1.60, koppel 8.70, cov. 5.50. TotaMsator-omzet f.129.125. Deze onverwachte nederlagen heb ben de kansen van de als vierde ge plaatste Lesley Turner om na de Italiaanse titel ook het Franse kam pioenschap op haar naam te bren gen aanzienlijk verhoogd. Het Australische meisje, dat in zes Euro pese toernooien ongeslagen is geble ven, versloeg de Duitse Helga Sohult- ze en zal in de halve finales uitko men tegen Annette van Zyl. Eerder op de dag had de als tweede geplaatste Australiër Tony Roche zich geplaatst voor de halve finales van het herenenkelspel door de na drie sets afgebroken partij tegen Drysdale te winnen in vijf sets. In de halve finales herenenkelspel komt Roche uit tegen Nikola Pilic en Roy Emerson tegen Istvan Gulyas. Sensatie Bayern dichtbij een doelpunt, maar het schot van linksbuiten Brenninger dat een tegenaanval besloot, ging opzij langs het doel. Strijdlust In beide kampen werd de techni sche vaardigheid van de spelers over schaduwd door strijdlust en ijver. Het tempo lag in de tweede helft be duidend hoger. De Schotten vielen opnieuw heftig aan, maar gebrek aan samenwerking doemde hun ac ties tot mislukken. De met meer zelfvertrouwen opererende Duitsers hadden daarentegen tweemaal een goede kans. In de 63ste minuut kreeg doelman Martin de bal niet vast, waardoor een uitzichtrijke situatie ontstond voor Brenninger en Müller. Vijf minuten voor tijd had Martin enige veine bij een schot van de op de linkervleugel vrijgekomen Bren ninger. In de avonduren kwalificeerde de combinatie Tom Okker/Ray Ruffels zich voor de halve finales van het heren dubbelspel. Het Nederlands- Australische duo won met 64, 68, 63, 64 van Carmichael/Howe. Deze Australische combinatie had tevoren van zich doen spreken door een overwinning in de achtste fina les op het als vierde geplaatste dub bel Bill Bowrey/Owen Davidson (eveneens Australië). In de halve fi nales ontmoeten Okker/Ruffels de als nummer één geplaatste Australiërs Tony Roche/John Newcombe. Het Schotse voetbalelftal heeft woensdag met 21 gewonnen van Australië. Bij de rust van deze in Adelaide gespeelde ontmoeting was de stand gelijk: 11. Ronde van Italië De jonge Belg Eddy Marckx heeft in de twaalfde etappe van de Ronde van Italië bewezen ook een uitste kend klimmer te zijn. Merckx won de zware bergetappe, die bij een tem peratuur van 27 graden in Caserta begon en eindigde in het ruim 2000 meter hoog gelegen, ondergesneeuw de Blockhaus, door kort voor de fi nish uit een kopgroep van 15 renners weg te springen. Op de eindstreep bedroeg zijn voorsprong tien secon den. Voor onze landgenoot Jo de Roo is de Ronde van Italië afgelopen. De Roo, die dinsdag in een rommelige eindsprint ten val kwam, verscheen woensdag niet aan de start. De uitslag van de twaalfde etappe luidt: 1. Merckx (Belg). 220 km in 7.25.09, 2. Zilioli (It.) 7.25.19, 3. Pe rez-Frances (Sp.) 7.25.29, 4. Anque- tü (Fr.) 7.25.32, 5. Motta (It.) z.t. Het algemeen klassement luidt na de twaalfde etappe: 1. Perez-Fran ces (Sp.) 60.40.52, 2. Moser (It.) op 18 sec., 3. Merckx (Belg.) op 50 sec., 4. Shiavon (It.) op 53 sec., 5. Zilioli (It.) op 1.03, 6. Motta (It.) op 1.13, 7. Bitossi (It.) op 1.24, 36. Den Har- tog (Ned.) 61.08.55, 38. Ottenbros (Ned.) 6112.20, 85. De Wolf (Belg.) 62.11.32, 88. Lute (Ned.) 62.17.54. Nu de termijn, waarin overschrij ving kan worden gevraagd, is ver streken, blijken er weer verscheidene spelers de voorkeur aan een nieuwe vereniging hebben gegeven Ook in de gelederen van UVS komen het nieu we seizoen weer enkele nieuwe na men voor. Onder hen bevinden zich: W. D. F. Nieuwenburg (LFC), A. G. van Dinten (DOCOS), R. C. de Groot (Holland Sport, bet. jeugd), W. H. J. van Luyk (Sparta, bet. jeugd), A. P. Weijers (Noordwijk), J. P. M. v. d. Meer (DOSR), P. H. F. v. d. Bosch (Wet. Boys), W. F. J. Koeleman (St. Barnardus) Jacques de Vink De Nederlandse volleybalploeg, die 6 april in Amersfoort het toernooi om de Westeuropese beker won, zal tijdens het Europese kampioenschap, dat van 26 oktober tot 8 november in Turkije wordt gehouden, op volle kracht kunnen aantreden. De Blok- keer-spelers Jacques de Vink en Frank Constandse. die in november van het vorige jaar bedankten voor het nationale team, zijn namelijk weer opgenomen in de nationale se- De ploeg gaat zich in september en oktober waarschijnlijk in de Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoe ding onder leiding van coach Henk Blok voorbereiden op de strijd om het Europese kampioenschap, de eni ge mogelijkheid voor Nederland zich voor het Olympische toernooi van Mexico te kwalificeren. Jim Clark onttroond De Amerikaan Foyt heeft woens dag in een Ford Coyote de 500 mijls race van Indianapolis gewonnen. Anthony Foyt, die de race reeds in 1961 en 1964 had gewonnen, legde de 500 mül af met een gemiddelde snel heid van 243.053 kilometer per uur. HU verbeterde hiermee het oude re cord van Indianapolis, dat sinds 1965 met 242.453 kilometer per uur op naam van de Brit Jim Clark stond. De 125.000 toeschouwers (75.000 minder dan op de eerste dag) had den de ook dit jaar als favoriet ge starte Jim Clark in de 38ste ronde zien opgeven, terwijl zijn landgenoot Graham Hill in de 3lste ronde zijn Ford Lotus had moeten verlaten. Een derde kanshebber die de strijd moest staken, was de Amerikaan Mario Andretti, die in de 65ste ron de het rechterachterwiel van zijn Ford Brawner verloor. Ook Jackie Stewart heeft de eind streep niet kunnen halen. Stewart zorgde woensdag direct na de start voor grote opschudding, door van de 29ste naar de derde plaats op te ruk ken, maar in de 170ste ronde moest ook hij wegens mechanische moei lijkheden opgeven. Korfbal (Van onze korfbalmedewerker) De ontmoeting voor de hoofdklasse om degradatie te ontlopen tussen Die Haghe uit Den Haag en Archipel uit Amsterdam zal zondagmiddag om 2 uur op het terrein aan de Zoeter- woudse Singel worden gespeeld. Ongetwijfeld zal dit een bijzonder spannend duel worden tussen de technisch wat betere Hagenaars en de zeer enthousiast spelende ploeg uit Amsterdam. Het is in zulke wed strijden van bijzonder veel belang wie het eerst de zenuwen de baas is. Zouden wij toch een voorspelling moeten doen, dan lijkt ons de ploeg uit Amsterdam wat meer ervaren in dergelijke duels en lijkt ons een Am sterdamse zege het meest waar schijnlijk. Betaald voetbal Tweede divisie: Hermes DVS—EDO Zwolse BoysHeerenveen WageningenSC Gooiland NOAD—Helmondia '55 AGOVV—PEC Roda JCTubantia Limburgia—Baronie WilhelminaVeendam HaarlemFortuna VI ExcelsiorHVC HilversumFC VVV Amateurs: Kampioenschap van Nederland AFC—Sneek MinorMiddelburg Zaterdagvoetbal Kampioenschap van Nederland WHC—RVVH HuizenDOVO Tenni s-programiua Eerste klasseRacketeersGLTB Lucky Stroke Enschede; ICC Shot; GSTC—Oranje TC: Bilthoven —Tilburg; Joy—Thor RW II; Hil- verheide—ELTV II; Alta—Het Spie- ghel. ADVERTENTIE VOORHEEN 20 STUKS 1." NU ZELFUE PRUS MAAR BETERE TABAKKEN. PRUEF MAAR. UW GUEUE KEUS! Licht, geurig en zo zacht Technische Avondschool Leiden Aan een groot aantal leerlingen van de Technische Avondschool aan de Haagweg in Leiden is gisteravond tydens een door de Vereniging „De Ambachtschool" belegde bijeen komst met de ouders een diploma uitgereikt. Het 3-jarig diploma A. van de Technische Avondschool was voor de volgende jongelui. Timmeren: J. Bekooy; C. W. van Dijk, Katwija/Zeej W. J. Harskamp, Voorhout; M. L. Koopsen, Oegst- geest; N. Kuijt, Katwijk/Rijn; D. I. J. v. Nieuwenhoven; A. Plug, Noord- wfjk/Zee; J. J. Ravensbergen; P. van Rijn, Valkenburg ZH; W. de Vries, Valkenburg ZH. Metaalbewerken: C. van der Bent, Katwijk/Zee; A. van Duyvenvoorde, Katwijk/Zee; G. D. Haasnoot, Kat wijk/Zee; A. N. Hakkenberg, Kat wijk/Rijn; J. G. J. de Laaf; K. van Leeuwen; J. J. Ouwehand, Katwijk/ Zee; H. A. A. Saunier, Warmond; P. A. Schalkers, Leiderdorp; M. Zuy- derduyn, Katwijk/Rijn. Eelektrotechniek: D. C. Duyndam, Noordwijk; J. G. M. Ellenbroek, Zoe- terwoude; W. F. Filarski; A. T. Hartman, Alphen aan den Rijn; J. Jansen; J. G. Knijnenburg, Stomp- wijk; P. Koome; C. M. Langerak; P. J. van Leeuwen; L. J. van Leeuwen; W. N. v. d. Steen. Autoherstellen: G. W, de Haas, Leiderdorp; A. Kamper, Katwijk/Zee; A. A. M. Mulder; P. van de Plas, Katwijk/Zee; P. Plu; L. Schuchhard. Koper-lood-zinkbewerken: F. A. M. Wassenaar. Meubelmaken: A. D. Beaufort. Schilderen: J. K. Haasnoot. Kat wijk/Zee; D. Möllers, Nieuwe Wete- Als BRIEF te verzenden. Frankeren met 20 ct. Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons toezendt. Naam: Straat: Woonplaats:., Kwartaal abonnee doorhalen Maand wat niet van Post toepassing is. Bezorging van ons blad in adresband is POST abonnement. VAKANTIEADRES P-a Straat: M0 ring; C. N. W. Rietkerken, Abbenesj W. Slingerland. Hillegom; W. D. van de Valk; G. P. van Veen, Nieuw Wetering; C. Vooys, Katwijk. Stofferen: A. de Best, Katwijk; A. S. Hilgersom, Stomwyk; K. D. v. d, Plas, Katwijk/Zee. Van de 2-jarige vervolgcursus kre gen de volgende cursusisten het di ploma B Stofferen: P. Meskers, Hillegomt H. Meyvogel, Katwijk/Zee; C. Sleg- tenhorst; J. P. J. T. Stouten, Nieuw- veen; M. M. A. G. Vogelenzang; F. P. M. van de Wiel. Sassenheim. Eelktrotechniek: F. A. G. Bakkepj W. Bekelaar, Warmond; J. A. C. den Edel; ,J. M. Goedhart, Alphen aan den Rijn; J. F. ten Have; J. den HollanderG. H. J. Hoppenbrouwer, Alphen aan den Rijn; J. Hou waard, Katwijk/Zee; G. F. M. Huijts, Sas senheim; J. W. ter Laak, Noordwijk; A. Leest; T. van de Meer, Oegst- geest; W. B. Meyer; J. J. Planje; J. de Ruyter, Noordwyk/Zee; W. de Vreugd, Katwijk/Zee; C. Th. Witte- man, Hoogmade; W. E. M. J. Kou mans, Alphen aan den Rijn Gawalo: J. A. M. van de Berg, Noordwyk; A. Bon; J. van Dam; A. van de Kaay; F. Nekeman; J. On derwater; N. F. Vesseur, Roelof- arendsveen; P. J. Willemsen, Oegst- geest; A. M. Pieterse, Zoeterwoude. Het diploma booglassen van de technische Avondschool werd uitge reikt aan: Beginners: L. W. Aalbersberg; H. Bleker, De Krim, A. D. Duykeren, Wassenaar; P. van Giezen; J. C. J. v. d. Ham, Zoeterwoude; A. B. Hoexum, J. T. M. Hogenboom; A. J. A. M. Hoogeveen. Noordwijk; C. Hoogstraten; H. J. Hoppenbrouwerj N. de Jong. Leiderdorp; B. J. Klutst H. A. A. Knaap; R. H. v. Leeuwen, Wassenaar; J. A. A. M. v. Lierop, Leiderdorp; K. de Mooy, Noordwijk; H. Pauw; C. de Ruijter, Noordwijk/ Zee; F. B. Vlemmings; J. de Vos, Wassenaar; G. A. M. v. d. Werf. Zoe terwoude; K. Stephanus. Gevorderden: F. Kleijn. Waar geen plaatsnaam vermeld Is het Leiden. ADVERTENTIE WELLA lij FORM- De beroemde Wella Q' haarcrème 1 1,15 Te: Eerste dag van toezending. Laatste dag van toezending ALLE gegevens invullen. Het Spaanse voetbalelftal heeft woensdagavond in Madrid met 2—0 gewonnen van Turkije. Bij de rust van deze ontmoeting, die werd ge speeld voor groep 1 van het Europees kampioenschap voor landenteams, was de stand gelijk: 0—0. De 60.000 toeschouwers moesten tot de 63ste minuut wachten voor Grosso het eerste doelpunt scoorde. De sterk verdedigende Turken werden hierna nog eenmaal gepasseerd door Gen to in de 80ste minuut.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7