De Jong en Luns: „niet ontevreden" GïQcfenda KANDIDA TUUR-MANSHOLT IN ROME LATEN VALLEN Vrees voor liquidatie korps Rijkspolitie Wordt Papandreoe Jr naar VS gedeporteerd? PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 1 JUNI 1967 (Van onze Haagse correspondent) „Er is niets gebeurd waarmee wij het niet eens kunnen zijn". Dit argument gebruikte mi nister-president De Jong giste ren om aan te tonen, dat Ne derland niet ontevreden hoeft te zijn over de EEG-topconfe- rentie in Rome. Minister Luns sing nog iets ver der. Geilen de angstige voorgevoe lens waarmee men naar Rome was gegaan, zo meende hy, kon zelfs nog wel van een betrekkelijk succes ge sproken worden. Beide bewindslieden legden gisteren hun verklaringen af bij terugkeer uit Rome op de vlieg basis Ypenburg. Belangrijk was bijvoorbeeld, zo maakte minister Luns duidelijk, dat men in Rome niet in discussie was getreden over de materiële inhoud van de Britse toetredingsnavraag. ook al was hiertoe van bepaalde zijde wel een poging ondernomen. Door dat besloten was deze aanvraag vol gende week door de ministerraad in Brussel te laten bespreken hield men zich aan de procedure die voor toe treding voorzien is in het Verdrag van Rome. Mansholt Wat het voorzitterschap van de nieuwe Europese commissie betreft, heeft minister Luns de kandidatuur van onze landgenoot Mansholt moe ten laten vallen tegenover de bezwa ren van Frankrijk, zo bleek uit de woorden van de minister, die dit land echter niet met name noemde. De Nederlandse regering, zo kon men verder afleiden uit de woorden van minister Luns, is echter geheel be reid met de Italiaan Colombo in zee te gaan. De regering in Rome doet thans nog ernstige pogingen, zo werd duidelijk, om deze minister, die nog niet met een kandidatuur heeft in gestemd. hiertoe te overreden. Mi nister Luns verheulde echter niet zijn vermoeden, dat de nieuwe functie uit eindelijk wel zou toevallen aan de Belg Jean Rey. De minister liet tenslotte nog uit komen, dat indien de Verenigde Na ties zouden besluiten tot een actie in het Midden-Oosten Nederland waarschijnlijk bereid zal zyn hieraan zijn medewerking te verlenen. HORMONEN KALVEREN De Europese commissie heeft mee gedeeld dat deikundlgen uit de zes landen zich uitgesproken hebben te gen het gebruik van hormonen in het voeder voor kalveren. ZU liet dit weten in antwoord op een schriftelijke vraag van het Eu ropese parlementslid Naveau (een Franse socialist"), die de commissie gevraagd had een onderzoek in te stellen welke gevolgen dit gebruik voor de consumenten zou kunnen hebben. Hij wees er op dat het Arn hems gerechtshof een aantal Neder landse veefokkers veroordeeld had, die dit voedsel bij het fokken van kalve ren had gebruikt. Daarna heeft de Italiaanse regering de invoer uit Ne derland verboden. In haar antwoord heeft de commis sie meegedeeld, dat een speciale studiegroep betreffende de wetgeving over kalvervoeder het geval bestu deert. Terwijl premier De Jong op Ypenburg behoedzaam de vragen van journalisten beantwoordt, wrijft minister Luns zich ver moeid de ogen. Gratis nieuwe Scout-raket voor Esro-II De Nasa, het Amerikaanse bureau voor ruimtevaart, zal gratis 'n nieu we Scout-raket ter beschikking stel len voor het in de ruimte brengen van de volgende Esro-satelliet. Over schadevergoeding wegens het verlies van de vorige satelliet is tussen de Nasa en de Esro niets afgesproken. De Nasa is een uitgebreid onder zoek begonnen naar de oorzaak van het mislukken van de lancering van j de Esro-II. Zoals bekend, heeft de laatste trap van de draagraket niet gewerkt. De Scout gold als bijzon der betrouwbaar. Bij 22 van de 23 lanceringen heeft zy goed gefunctio neerd. Bacteriologische en chemische oorlogvoering De Sowjet-Unie voert een pro gramma uit voor de aanmaak van bacteriologische en chemische wa pens en heeft op dit gebied een gro te voorsprong op Amerika. Dit heeft het hoofd van de onderzoekingsaf deling van de Amerikaanse strijd krachten, generaal Betts, tegenover een commissie van het Huis van Af gevaardigden verklaard. De generaal zei dat Rusland niet uit is op de vervaardiging van che mische en bacteriologische wapens I voor tijdelijke uitschakeling van de tegenstander, maar wel degelijk op j dodelijke wapens. Volgens Betts is het van groot- belang voor Ameri- ka zo snel mogelijk het programma I voor de ontwikkeling en vervaardi ging van chemische en bacteriologi- I sche wapens uit te voeren. Vrijspraak voor terreurdaden in Zuid-Tirol Vijftien personen, die in Linz te rechtstonden wegens overtreding van de wet op ontplofbare stoffen, in ver band met terreurdaden in Alto Adi- ge (Zuid-Tirol), zijn na een proces van vijftien dagen door een jury vrijgesproken. De hele groep had in 1965 al te rechtgestaan, maar nadat de verdach ten daar vrijgesproken waren, gelast te het hooggerechtshof van Oosten rijk een nieuw proces, omdat het eer ste niet juist zou zijn gevoerd. De woordvoerder van de jury zei. dat de uitspraak van de juryleden was gebaseerd op het argument van de verdediger, dat terreurdaden in Alto Adige en het in Italië binnen smokkelen van explosieven daden van hoogverraad tegen Italië waren. Een tweede argument van de jury was de noodtoestand die in Alto Adi ge van kracht is. De Oostenrijkse wet bepaalt dat het hooggerechtshof niet tweemaal een jury-uitspraak terzijde kan schuiven. Drie Rotterdamse smokkelaars in Tsjechische cel In Tsjecho-SIowakije ziin drie Rotterdammers gearresteerd die er van worden verdacht gouden hor loges dat land te hebben binnenge smokkeld. Het drietal zou een beken tenis «fflrelpwd. Het zou dc be doeling zijn hen deze maand voor de rechter te brengen. De gearresteerden zijn bekende fi guren in de Rotterdamse binnen stad. Hoewel hun leeftijd er eigen lijk niet meer mee in overeenstem ming was, bezochten zij ook vaak café's voor jongeren. Goed gekleed, vlot hun talen sprekend en boorde vol sterke verhalen. Twee van hen zyn betrokken geweest by een whis ky-kwestie. Nederlandse whisky werd als Schot se verkocht. Zij liepen tegen de lamp verden veroordeeld. Een van hen Voorzitter Rijkspolilievereniging: De Rijkspolitievereniging heeft vanochtend in Utrecht zijn jaarlijkse algemene ledenvergadering gehouden. Tijdens zijn openingsrede sprak de voorzitter van de vereniging, de heer L. H. M. Nottet, zijn vrees uit over een mogelijke geruisloze liquidatie van het rijkspolitiekorps. Eén van de factoren, die dit in de hand zou kunnen werken is het toenemend incompleet aan personeel. „Een groter en niet denkbeeldig gevaar is," aldus de heer Nottet, „de inkrimping van het gezagsgebied van het korps i.v.m. overgang van rijkspolitiegemeenten naar gemeente poli tiegemeenten." De gemeenten kunnen overgaan tot de aanvraag om een gemeente politie te mogen instellen als zij een inwonertal van 25.000 hebben bereikt. „Een ander, eveneens niet denkbeel dig gevaar is dat ongemerkt een der gelijke liquidatie kan leiden tot een docr velen ongewild staatspolitie-ap paraat. Dè Rijkspolitievereniging kwam op het idee extra kaartles i heeft daarom voorstellen ingediend de voetbalwedstrijd Ajax-Feijen- om te komen tot het verleggen van de grens van 25.000 naar 40.000 of hoger inwonertal voor overgang van rijkspolitie naar gemeentepolitie. „Een verlegging van de invloeds oord te drukken, maar ook deze vervalsing werd hy gegrepen. Hij was nog maar korte tijd geleden vry gekomen. Het zou niet de eerste keer zijn, dat zij met smokkelwaar naar Tsiecho-Slowakije zijn getrokken. Kennissen van de gearresteerden kij ken heel sceptisch als er over gou den horloges wordt gesproken. „Dat zal wel een heel dun laagje zijn ge weest", is hun mening. De diplomatieke vertegenwoordiger van de Nederlandse regering in Praag heeft de drie Rotterdammers bezocht. „Het ontbreekt hun aan niets", heeft hij verklaard. De hoof den van het drietal zijn geheel glad geschoren. Als de Nederlandse rege ring voor een advocaat moet zorgen zal dat zeker gebeuren, gedeeld. sfeer van rijkspolitietoezicht naar gro tere gemeenten dan tot nu toe het geval is, zal niet alleen economische voordelen opleveren, maar bovendien zou daardoor de criminaliteitsbestrij ding efficiënter kunnen geschieden. De eenheid in het landelijk gespreid korps waardoor een versnelde en on gehinderde communicatie tussen de eenheden of vanuit een centraal punt mogelijk is, waardoor een maximum aan inzet van personeel op korte termijn kan geschieden, geeft hier toe uitgebreide mogelijkheden", al dus de heer Notet. familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Elisabeth Annie Marga- retha, d. v. Schorer en Taet-s v. Ame- rongen, Den Haag; Jan Frans, z. v. Poort en Mirandolle, Den Haag; Ma deleine Henriëtte, d. v. Kalker en Menko, Amsterdam: Careen, d. v. Middelhof! en Berentzen, Amstel- Getrouwd: Herman B. Jansen en Heieen Steenbergen, Amsterdam; Jo ke en Zion Dan, Amsterdam. Overleden: Elisabeth Clasina Daarijer, 86 J., Amsterdam; Anna Catharina Kniphorst- de Lange, 93 j„ Den Haag; Gijsbert Willem Paap, 77 j., Arnhem; Hedwig MeyersKeh- rer, 74 j„ Den Haag; Gerrit Jan Koop man, 84 j., Den Haag; Margaretha Anna Rouffaer-Meihuizen, 90 j., Den Haag. DONDERDAG Hogewoerd 175Dlenstvergade- rlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur StadsgehoorzaalFeestavond oud leerlingen Gem. Bedrljfstechnlsche W. de Zwljgerlaan .106: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Den Burcht: Chr. Toneelgroep „Am- phis". Opvoering van „Vader heeft een bok geschoten". 8 uur nam. L. de Coligny hbs: Einduitvoering ten gem Oude Vest 13: uur nam Amberge francalce: Café- chantant Leids Zoldercabaret. 9 uur Hockeykantine Roomburg; Folk 1 14, optreden trio Carl AGENDA HAAGSE (Van donderdag 1 Juni Joseph's Place 22.30 Moto. Gei .Kunst Gevangenis. 19.30 VRIJDAG 2 Jl:NT Kon. Schouwburg, 20.15 Haagsche Comedie: „Het Masker de Boze". Palels-promenade. 12.3 Boerenkapel Kurzaal. 20.15 uur: Capel. Kloosterkerk. 13.00 Naar ontspanning West- en Oost- Duitsland De Westduitse regering zal voor het eerst in de geschiedenis van de bondsrepubliek schriftelijk contact hebben met het communistische be wind in Oost-Berlijn. In een brief zal Bondskanselier Kiesinger besprekingen voorstellen om te komen tot een ontspanning tussen de twee delen van Duitsland. Dit zal echter geen erkenning van het bewind in Oost-Berlijn inhou den. Daarom zal Bonn dan ook niet ingaan op het voorstel van de Oost- Duitse regeringsleider, Stoph, voor een ontmoeting met Kiesinger in Oost-Berlijn of in Bonn, voor te bereiden door de twee ministers van Buitenlandse Zaken, resp. Winzer en Brandt. Men hoopt in Bonn dat een ver betering van de verhouding met Oost-Duitsland ook zal leiden tot betere betrekkingen met de andere landen van Oost-Europa. Het stre ven van de Bondsrepubliek op dit gebied is na het aankopen van di plomatieke relaties met Roemenië door toedoen van Oost-Duitsland en de Sowjet-Unie min of meer vast gelopen. „Ik zoek Mloussov". Leerlingenuit- Tanja Anthing „Het Paradijs", 14.30 uur: Werkgr Haagsche Comedie: „Het Masker Oude kerk. 20.00 1 Theater ln de Steeg, 21.00 i ZONDAG 4 JUNI Kon. Schouwburg, 20.15 sche Comedie: „Je kunt 't uur: „De Muziekmannetjes". Prome nade: 13.00 uur: Harmonie-orkest „St. Caecllia". Theater in de Steeg: 20.00 uur: Folk en Chanson. MAANDAG 5 JUNI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag sche Comedie DINSDAG 6 JUNI Kon. Schouwburg, 20.15 sche Comedie: ..De Zondag ln New York r Podiumvorming, 20.00 uur: „De witte kat", fragmenten uit „Anatevka". „Freule Julie" en „Boeing. Boeing". WOENSDAG 7 JUNI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Haag sche Comedie: „De dans van sergeant Musgrave". Campint Ockenburgh, 20.00 uur: Kon Haagse PTT-Harmonie. Openluchttheater „Zuiderpark", 14.00 Poppentheater Frank Kooman, 14.30 iur: „Het Aardmannetje"- Eerst berechting in Griekenland De Griekse regering heeft gister avond meegedeeld dat zy zal trach ten Andreas Papandreoe. zoon van oud-premier Giorgio Papandreoe te deporteren naar de Ver. Staten De 47-jarige Papandreoe Jr. is na de oorlog Amerikaans staatsburger geworden op grond van zyn dienst tijd in de Amerikaanse marine tij dens de tweede wereldoorlog. Hij keerde, na hoogleraar in de econo mie te zyn geweest aan de universi teit van Harvard. terug naar Griekenland om in de politiek te gaan. De minister van Binnenlandse Za ken Patakos. heeft verklaard dat de poging tot deportatie zal plaatsvin den. nadat Papandreoe heeft te rechtgestaan en onafhankelijk van de vraag of hij vrijgesproken wordt of veroordeeld. Men wil eerst orach- ten uit te vinden of Papandreoe naast zijn Griekse nationaliteit nog de Amerikaanse heeft. Het onderzoek naar de mogelijkheid Papandreoe naar de Ver. Staten te deporteren wordt beschouwd als een poging van het militaire regiem zich te ontdoen van een van de ne teligste politieke problemen sinds de machtsgreep van 21 april. Uit diplomatieke bron wordt ver nomen dat Papandreoe geen afstand heeft gedaan van zijn Amerikaanse staatsburgerschap, maar dat dit automatisch verviel toen hij in febru ari 1964 in het Griekse parlement zitting nam. Papandreoe is verschei dene malen op de Amerikaanse am bassade ontboden in verband met de kwestie, maar kwam nooit opdagen. Papandreoe kan echter in elk ge val de Ver. Staten vrij binnengaan, omdat zijn vrouw, de vroegere Mar garet Chant uit Chicago, en hun vier kinderen allen het Amerikaanse staatsburgerschap bezitten. Minister Patakos zei dat mevrouw Papandreoe haar man in de Aver- off-gevangenis in Athene „vaker be zoekt dan de wet toestaat". Hij zei dat zowel Andreas, als zijn vader in goede gezondheid verkeren. „Wij nemen strenge voorzorgs maatregelen met Andreas en zorgen beter voor zijn leven dan hij zelf", zei Patakos ..Wii willen niet dat hem iets overkomt. Wij willen geen held van hem maken". Papandreoe sr. werd kort ge'eden van het ziekenhuis naar zijn wo ning overgebracht; hy staat nog onder bewaking. BINNENLAND Ton schade door brand In het monumentale landgoed „De Vroen- hof" in Houthem bij Valkenburg in gebruik als opleidingsinstituut voor priesterstudenten van de con gregatie paters Montfortanen heeft gisteren een felle brand ge woed. Aan gebouwen geplaatst op de Valkenburgse monumentenlijst en inventaris werd voor meer dan f 100.000 schade aangericht. De brand is vermoedelijk ontstaan bij het afbranden van verflagen op de dakgoot. Een van de klooster broeders was gistermorgen met dat karwei begonnen. Waarschijnlijk heeft het vuur via vogelnesten een weg gevonden naar de uit hout opge trokken slaapvertrekken van de stu denten op de zolderverdieping. Kor te tiid nadat de brand werd ontdekt stond de zolder al in lichte laaie. Prins Willem-Alexanderhaven Prinses Beatrix en Prins Claus zul len vrijdag 16 juni de nieuwe haven van Roermond, die de Prins Willem- Alexanderhaven aal worden ge noemd, officieel openen. Nederlanders verongelukt Een Nederlander en zijn zoontje hebben de dood gevonden, terwijl zyn vrouw en twee Spaanse vrienden ernstig gewond raakten, bij een botsing in Tabernes de Valldigna, 100 km. van Valencia in Spanje. Dt politie gaf de namen van de doden als Peter Denos (27) en Erick Denos (10 maanden). Mevrouw De nos (26) werd gewond en naar een ziekenhuis in de stad Sueca ge bracht. De chauffeur van de auto waar mee Deno's auto in botsine kwam bleef ongedeerd. De oorzaak van de botsing werd niet vastgesteld. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argen. tindë: „Waterland" (9/6); Australië: ..Orcades" (9/6): Brazilië: .Cap San Antonio" (6/6): Canada- ..Margaret- C-Ertel .7/6): Chili: ..Sunndals- fjord" (6/6): Indonesië: „Dort- mund" (7/6); Kenya. Oeganda. Tan- Asiel Het State Department sanjika: „Gange" (9 6); Ned. An- j heeft woensdag bekendgemaakt dat tillen: „Mercurius" (6/6); Suriname: de V.S. politiek asiel hebben verleend MET EEN ENKEL WOORD „Mtrcurius" (6/6); Verenigde Staten van Amerika: „Nieuw Amsterdam" (4/6), „Prinses Margriet" (7/6); Z. Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W. Afrika: „Kaapland" (6/6). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpakketten ge ven de postkantoren. BUITENLAND Nieuwe arrestaties In Grieken land zyn de afgelopen dagen 27 vroegere parlementsleden van cen trum en rechts gearresteerd. Dit is woensdagavond meegedeeld door mi nister van Binnenlandse Zaken Pa takos. De gearresteerden zullen weer worden vrijgelaten als zij schriftelijk of mondeling verzekeren het werk van de regering niet te zullen tegen werken. NAVO Het NAVO-hoofdkwar- tier in Parijs heeft de benoeming be kendgemaakt van de Amerikaanse vice-admiraal Holmes tot NAVO-op- perbevelhebber in het gebied van de Atlantische Oceaan. Hy volgt op 17 juni admiraal T. Moorer op, die op verzoek van president Johnson af treedt. Vice-admiraal Holmes is nu directeur van het bureau voor de plannen bij de Amerikaanse marine stafchef. Onvriendelijke daad Luitenant kolonel Gowon, hoofd van de fede rale regering van Nigerie, heeft de Ild-staten van de Ver. Naties doen weten, dat een erkenning van Bia- fra als onafhankRjk 'land als een onvriendelijke daad zal worden be schouwd. Biafra is de naam, die het oostelijke deel van Nigerië heeft aan genomen toen het zioh van de rest van het land onafhankelijk ver klaarde. Egypte weg van Expo? Egypte heeft de uitgave van een speciale serie postzegels ter gelegenheid van de wereldtentoonstelling in Montreal geannuleerd en overweegt zich van de Expo terug te trekken, vanwege Canada's houding in de huidige crisis in het Midden-Oosten. aan de Hongaarse diplomaat Erno Bernat. De derde secretaris van de Hongaarse ambassade in Washing ton heeft tevens asiel gevraagd voor zijn vrouw, drie zoons en schoon moeder. Geen Amerikaans graan Algerië wil geen Amerikaans graan. Het heeft de onderhandelingen met de V.S. afgebroken over de levering van 200.00 tarwe „wegens de door Was- nington op de Algerijnse regering uit geoefende druk in verband met de crisis in het Midden-Oosten", zo is officieel in Algiers meegedeeld. Arrestaties Antara meldt dat 80 leden van een communistisch „batal jon", in het gebied van Semarang opgericht door iemand die dezelfde naam voert als president Soekarno gearresteerd zijn. Soekarno had zijn mannen geworven onder het perso neel van de PTT en de arbeiders van de raffinaderijen. Goudstaven uit zee Goudstaven ter waarde van tien miljoen Franse francs (ruim 7 miljoen gulden), die door een geheimzinnig schip in zee zijn gedeponeerd, zijn in de bocht van Berghari, 100 kilometer ten zui den van Karatsji. door de Pakistaan se douane in beslag genomen. De goudstaven waren in zwemvesten ge pakt, die op zeven meter diepte la gen. Verscheidene personen zyn ge arresteerd. Soekarno Een dertigtal leden van het Indonesische parlement dringt erop aan, dat de afgezette president Soekarno uit zyn zomer paleis te Bogor wordt gezet en ver der ontdaan zal worden van zijn lijf wacht, secretariaat en ander door de staat betaald personeel. Naar Israël Volgens betrouwba re zegslieden zou vandaag een eerste groep van 300 joodse Canadezen naar Israël vertrekken om daar vrijwillig in landbouw en industrie de plaats ln te nemen van gemobiliseerde mannen. Botsing Enige honderden hip pies en beatniks zyn in een park in Manhattan (New York) slaags ge raakt met de politie toen zij geen gevolg gaven aan het bevel zich te Asta: Dokter Zjlvago, 14 J. Bijou: The Appaloosa, 14 J. Camera: Falstaff, 14 j. Cineac: Ik een vrouw. 18 City: Playgirl, 18 J. Du Midi: The Bridge on Hollywood: Superseven calls Cairo, 14 J. Kriterlon: De non-valeur, 18 J. Odeon: Te rijk Olympla: Tom Jones, 18 j. ln Tokio, 14 J. Rex: Vreemde nelgingen, 18 J. Roxy: De vampier van Parite Seinpost: 7 gouden moordslag, 14 J. Studio de Luxe: Hombre, 14 J. verspreiden en een menselijke ketting vormden. Geen goudsmokkcl Drie Argen- tijneh. die twee weken geleden in de Peruviaanse hoofdstad werden aan gehouden met in hun bezit 90 kilo goud. zijn in vrijheid gesteld omdat zij de wetten van Peru niet hadden overtreden. De politie had gezegd, dat de mannen deel uitmaakten van een internationale goudsmokkelben de. maar goudhandelaren zeiden, dat zij bekende goudkoeriers zijn. Zy wa ren op weg van Willemstad naar Buenos Aires. Verzuim Per abuis is voor de EEG-bijeenkomst in Rome geen in vitatie verzonden aan de Fransman Monnet, die zich zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor de Euroese Ge meenschap en die de eerste verga dering van de KSG presideerde. Sa- ragat heeft hem maandagmiddag, nadat de „vergissing" bemerkt werd, telefonisch alsnog uitgenodigd, maar voor de ruim tachtigjarige was het toen te laat om nog naar Rome te reizen. Incidenten Een duizendtal men sen. onder wie 15 politiemannen, is gewond geraakt by ernstige botsin gen tussen enkele duizenden bij het wegvervoer werkzame arbeiders en de politie in Hyderabad. Sinds vorige week woensdag is er een staking om looneisen kracht bij te zetten. Alle andere industrieën in Hyderabad hebben uit solidariteit, het werk eveneens neergelegd. Veroordelingen Een militair tri bunaal in Larissa (Griekenland) heeft acht personen veroordeeld tot straffen variërend van vijf maan den tot een jaar gevangenis wegens vergrijpen als belediging van de Ko ning en autoriteiten, vloeken, bezit van ontplofbare stoffen en weigering te gehoorzamen aan de bevelen van het militair gezag. Schouwburg Leerlingenuitvoering Hoorn. Vertrek Garenmarkt. 8 nam.: Openbare lezing: 2.30 en 5.15 u, Oude Rijn 5: Gem voor oorspronke lijk christendom. Spr. evang. N. v. d, Brugge. 7.30 uur nam. StadsgehoorzaalJongerenfestival Katli Werkende Jongeren 11 uur voor middag. Steenschuur 6: Kerk van Jezui Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur Zijlsingel 2. Volle Evangelie-zending Spr. dhr J. Zylstra 10 uur nam.. evangeliesatlefilm „In de garage". 7.30 WOENSDAG Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Lunchbljeenkomst Ned. Mij. voor Nij verheid en Handel. Spr. Ir. H. van de Vis over het streekplan Rljnland- West. 12.30 uur nam. Stadhu sociale raadsvri Lakenhal: Ledenvergadering Ver. van^behmgstellenden in de Lakenhal BIOSCOPEN Studio „Liefdesbekentenissen", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Operatie derde man", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Lido „Zo was het wilde westen". (trouwkamer): Spreekuur 14 Jaar. Dagelijks 2.30 i Rex „Tehuis voor gevallen m jes", 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en uur. Zondag 2.30,-4.45, 7 en 9.15 ui Camera ,,Sex la minuut", Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. „Irma la douce", 18 1 r. Zondag 2, 5 istra Dagelijks 2 de blauwe brigade" TENTOONSTELLINGEN Academie: Leids Acad. Kunstcen trum. Grafiek en schilderyen Voet. Maandag t/m vrydag 9 uur voorm. 5 uur nam. (tot 13 Juni). De LaKenhal Dag IO-6 uur: eon<L >ndag 1-5 i Molen „de Valk": Molenmuseum, ge opend dinsdag t/m zaterdag 10 uur i.—5 Zondags Maandags gesloten. Ryksmuseum vuur e Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld" Geopend dageiyks lO— 17 uur: 's zondags 1317 uur Itot 1 oktober) Kyösaï. Dagelijks 10—17 13—17 i Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u.; 's zon dags 13-17 uur. Ryksmuseum voor de de geschiede nis der natuurwetenschappen: Dag. 104 uur. zond. 14 uur. Wassenaar (Kunstzaal Heuff Schilderijen-tentoonstelling Rueter. Geopend maandag t/m dag van 10 uur voorm tot 5 bovendien dinsdagavond 8— Georg Apotheek APOTHEKEN. r spoedeisende gevallen: zijn de gehele de eigen huisarte; daarna HUISARTSEN. Zaterdagsmorgens 1 plege men de eigen 1 dok terstelefoon 22222. By geen gehoor van uw hulsarts of specialist (of diens waarnemers) bel men voor spoedgevallen dokterstelc- foon 2 3 2 2 2. ADVERTENTIE IlCn» Lentemode in lingerie BREESTR. 137 HERENSTR. 83 WEERRAPPORTEN 'Van hedenmorgen 7 S S o 3 12 11 0.3 geh. bew. 13 geh. bew. 13 Twente Eindhoven Z -Limburg Helsinki Stockholm geh. bew. half bew. motLegen 13 10 0.2 Luxemburg geh. bew. bew. 12 9 0 Zürlch Genève Locarno half bew. licht bew licht bew. geh. bew. 22 12 0 12 10 22 11 6 14 half bew. 12 0 onbew. 24 7 0 licht bew. 23

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2