m SCHEEPSBERICHTEN ZWAARDEMAKER ARNOLDUS ÜE iï#m= 63) „Dat meen je toch niet, Poirot?' „Dat meen ik wel degelijk. Want er staat iets heel belangrijks op 't spel." „En dat is?" „Het geluk van een vrouw, mon ami," zei hij ernstig. Ik wist niet precies wat ik daarop moest zeggen. „Het grote ogenblik is aangebro ken," zei Poirot peinzend, „en ik weet niet wat ik doen moet. Want ik speel heel hoog spel, weet Je. Nie mand behalve ik, Hercule Poirot, zou het durven!" En hij klopte zich trots op de borst. Ik vond het passend een paar mi nuten mijn mond te houden om niet het effect te bederven, voordat ik hem de boodschap van Lawrence overbracht. „Aha!" zei hij. „Dus hij neeft de extra koffiekop toch gevonden. Dat is prachtig. Hij is intelligenter dan je zo op het eerste gezicht zou denken, die chagrijnige monsieur Lawrence van Ik had zelf niet zo'n erg hoge dunk van de intelligentie van Lawrence; toch waagde ik maar geen poging Poirot tegen te spreken. Ik maakte licht verwijt dat hy mijn wat betreft Cynthia's geten had. ook. Mijn hoofd is net die andere jongedame „Nou, dat is dan fijn; nu moet Je maar een andere keer bij Cynthia gaan theedrinken." Ik vertelde hem alles over de brief. „Dat spijt me," zei hij. „Ik had al tijd nog hoop op die brief. Maar het mocht niet zo zijn. Deze zaak moet helemaal van binnenuit uitgeplozen worden." Hij tikte tegen zijn voor hoofd. .Deze kleine grijze cellen. Die moeten het doen!" Toen vroeg hij op eens: „Ben jij goed op de hoogte met vingerafdrukken, beste vriend?" „Nee," zei ik nogal verbaasd, weet dat er geen twee vingerafdruk ken gelijk zijn, maar verder gaat mijn kennis niet." „Juist." Hy trok een la open en nam er een paar foto's uit, die hy op tafel legde. „Ik heb ze genummerd één, twee en drie. Beschryf ze me eens, wil je?" Aandachtig bekeek ik de afdruk- mademoiselle Cynthia. Die zyn niet belangryk. Ik heb ze alleen maar ge nomen als vergeiykingsmateriaal. Nummer drie is wat gecompliceer der." „Ja?" „Het is, zoals je ziet, een flinke vergroting. Misschien is het Je opge vallen dat er iets van vegen over de vingerafdrukken zit. Ik zal je een be schaving besparen van de speciale uitrusting die ik gebruikt heb het poeder en zo. By de politie is het welbekend procédé; je kunt zo in een korte tüd een foto maken van vinger afdrukken op ieder voorwerp. Beste vriend, je hebt de vingerafdrukken gezien nu moet ik je alleen nog vertellen op welk voorwerp ze zaten." „Ga door ik ben reuze nieuws- Eh bien! Foto nummer drie stelt voor een vergroting van het opper vlak van een flesje dat boven in de vergifkast staat van de apotheek van het rodekruisziekenhuis in Tadmin- ster het klinkt haast als de twyg aan de tak en de tak aan de boom, en de boom stond op de ber ge..." je weet wel." „Goeie hemel!" riep ik uit. „Maar wat doen de afdrukken van Lawren ce erop? Die dag dat wy er waren, is hy niet eens in de buurt van de vergifkast geweest!" O ja. zeker wel!" .OnmogeiykWe zyn de hele tyd samen geweest." Poirot schudde ontkennend het hoofd. i mo- eenvou- den zyn anders niet nodig geweest .wrence te roepen om balkon te komen!" ergeten," gaf ik toe. Want Doublemlnt kauwen bevor dert de spijsvertering, 't Is heerlijk en zo gezond. Doublemlnt reinigt uw tanden en verfrist mond en' adem. Koop vandaag nog een pakje - plezier voor twee - en merk zelf hoe goed Doublemlnt u doet. „Het zyn allemaal enorme vergro tingen, zie ik. Ik zou zo zeggen dat nummer één vingerafdrukken van een man zyn, duim en wysvinger. Nummer twee zijn van een vrouw, veel kleiner en in ieder opzicht an ders. Nummer drie" ik weifelde even „het lyken wel een heleboel vingerafdrukken door elkaar, maar hier staan heel duideiyk die van nummer één." „Over de anderen heen?" „Ja." „Je twyfelt er niet aan, of het zyn dezelfde?' „O nee, ze zyn beslist identiek." Poirot knikte, nam de foto's voor zichtig aan en borg ze weer achter slot en grendel. „Ik veronderstel." zei ik, „dat je, als gewoonlyk, niet van plan bent enige uitleg te geven?" „Integendeel. De vingerafdrukken op nummer één waren van monsieur Lawrence. Op nummer twee die van „Lang genoeg." ..Lang genoeg waarvoor?" Poirot glimlachte nogal raadsel achtig. „Lang genoeg voor iemand die vroeger medicynen gestudeerd heeft om een heel natuurlyke belangstel ling en nieuwsgierigheid te bevredi gen." We keken elkaar aan. Poirots blik was spottend vaag. Hy stond op en neuriede een wysje. Ik keek hem achterdochtig aan. „Poirot," zei ik, „wat zat er in dat speciale flesje?" Poirot keek uit het raam. „Hydrochloride van strychnine," zei hy over zyn schouder en neuriede verder. „Goeie hemel!" ik zei het heel rus tig. Ik was niet eens verbaasd. Ik had dit antwoord verwacht. „Zuivere hydrochloride van strych nine wordt maar zelden gebruikt alleen zo nu en dan voor pillen. De meer gangbare oplossing, liq. strych nine hydrochlor., wordt gewoonlyk gebruikt voor medicynen. Daardoor zijn ook de vingerafdrukken sinds dien zo mooi geconserveerd." ,Hoe heb je het klaargespeeld deze foto te maken?" Wordt vervolgd Arrestatie na moord op kind Drie jaar en drie maanden na de verdwyning van de toen zevenjarige Timo Rinelt uit Wiesbaden, ziet het er naar uit, dat de dader van de moord op de antiquairszoon is opge spoord. De politie heeft een 26-jari- ge buurman van de familie onder arrest gesteld en verhoort hem zon der ophouden. Nadat een weekblad een som van 15.000 mark had uitgeloofd voor het opsporen van de dader, had een ano nieme briefschryver aangeboden op een aangegeven plek een sok van het slachtoffer neer te leggen. Dat ge beurde inderdaad. De man had te vens een som gelds gevraagd, welke op dezelfde plaats werd gedeponeerd. De geheimzinnige scribent verscheen echter niet. Wel zag men telkens een Volskwagen by de plek op en neer ryden. De aangehouden jongeman bleek deze wagen geleend te hebben, waarna hy in arrest werd ge steld. Hy beweert van niets te we ten. De politie heeft het ïykje van het kind gevonden op ongeveer 500 meter van zyn huis. ADVERTENTIE PANDA EN DE MEESTER DRINKER 3693. „Ik zal die Jollipop voor U zoeken, generaal!" sprak Agent 38. „Hij staat buiten met Panda te praten. Ik kreeg de in druk dat ze geldzorgen hebben!" „Het is zorgelijk!" sprak Jollipop op dat moment. „Als we niet spoedig enige gelden krijgen, stort het huis nog boven onze hoof den in. Met de geleerde Kalker is het gevaar voor meerdere ont ploffingen niet denkbeeldig. We krijgen de indruk dat hij zich eh. wel eens vergist!" „En toch is het jammer als we hem moeten wegsturen!" mompel de Panda terneergeslagen. „Wie weet wat we allemaal met zo'n verdwijndrank zouden kunnen doen. We hadden er vast heel rijk mee kunnen worden. Er zouden een heleboel mensen in geïnteres seerd zijn!" Hij had er geen erg in, dat achter hun rug juist een belangstel lende bezig was om Agent 38 onschadelijk te maken, zodat hij niet gestoord zou worden bij het verkrijgen van de verdwijn-vloeistof. NEEMT VAKER Vopo's gevlucht Twee oostduitse Vopo's zyn 's nachts in uniform naar West-Duitsland gevlucht. Ze hadden hun wapens by zich. DE WONDERLIJKE AVONTUREN VAN BRAMMETJE FOK 836. De muisjes sprongen op, toen de heks eenmaal haar be sluit had kenbaar gemaakt. „Piep, piep, piep, hoerdadad!" riepen ze en pootje aan pootje dansten ze rond, terwijl de heks gauw even met een toverspreuk on ze Bram weer zijn normale gedaante teruggaf. En nu riep ook Bram: „Piep, piep, piepik bedoel, hiephiep, hoera!!!", want hij was bang geweest, dat hij nooit meer een gewoon mens zou worden. De heks bleef nog gezellig meeëten aan het feestmaal, dat Bram- metje aanrichtte. Maar toen het avond werd vloog ze weg, want er ivas nog veel te doen. En als nu de mooiste sprookjes nog bestaan, en als Hans en Grietje in de narigheid komen. Doornroosje wordt betoverd en Sneeuwwitje last heeft van haar stiefmoeder, dan weten jullie, dat we dit alleen te danken hebben aan Brammetje Fok. De laatste kol is dank zij hem behouden gebleven. En ze zal haar werk blijven doenzolang er nog kinderen zijn, die aan haar geloven willen. EINDE VAN DIT VERHAAL. „Eten voor India" zeven miljoen De actie „Eten voor India" heeft thans 7 miljoen gulden bereikt. De stichting deelt mede, dat zy 1.000 ton melkpoeder heeft aangekocht ter spoedige verscheping naar India. Met de 10.000 ton tarwe, die reeds is aangekocht, en kleinere partyen levensmiddelen en vitaminetabletten die per vliegtuig zullen worden ge zonden, is nu ca 6,5 miljoen gulden besteed. Terrazzo en stukadoorwerken Minnebroersgracht 1 Tel. 24166-31497 Meester Taal (82) op non-actief De 82-Jarige Hagenaar A. Taal gaat na 57 Jaar gymnastiekleraar te zyn geweest, afscheid nemen van het onderwys. De school, waar hy de af gelopen zeventien jaar enkele hon derden leerlingen wat lenigheid heeft bygebracht, is de Haagse Paul Kru- gerschool, die hem in alle stilte aan het eind van dit schooljaar laat ver trekken. De zeer vitale en nog zeer met zyn tyd meegaande heer Taal is by zyn vyftigjarlg Jubileum voor zyn vele verdiensten onderscheiden met de gouden eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. By toeval is deze in Schevenlngen geboren „bejaarde" ln het gymnas- tiekonderwys terecht gekomen: een meerdere vond hem in zyn dlensttyd uitstekend geschikt voor leraar licha- meiyke opvoeding. En die raad heeft de her Taal opgevolgd. Hy heeft on dermeer les gegeven aan de academie voor llchamelyke opvoeding en de ryks-kweekschool en is secretaris ge weest van de vakvereniging van le raren en onderwyzers l.o. WOENSDAG 31 MEI 1967 LEID SC11 DAGBLAD Ont dagelijks vervolgverhaal AGATHA CHRISTIE »e zaek- Styles ADVERTENTIE na iedere maaltijd... Posities Nederlandse Adara 29 275 tl N St.-P.ul, Adara 29 2 75 ilïS ÜPr Ar.» 30 Pi Dubh. 28 ta Ktr.tkrona Dutch Eng naar varm 30 v Bro boro n F.aatwood sissr. (rgrlet Anja 30 ta Dover g 29 ta Dundalk Speed 28 t« Barry "ia. ta 3 v Rttt. U Delfzijl saifstffss'. uw Doaiwy* p 2« pantanana n Arzaw Doratrad 29 140 m NNW Aioran '""Siii'E MWSSm w ïïMSte. 8®&V.si.ïSNo°ctt" P.G. Thulin p 29 La Coruna n Pa- ra tóEL^ir.vsar'- 2SS&rzr ErKAKSS— DlonWo op 200 m O Caylon

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17