De Gaulle wil bemiddelen in Midden-Oosten-conflict Felle taal van Koning Feisal Debat over besluit van Oe Thant in V eiïigheidsraacl Zwolsman reageert op beschuldiging Gulf 579sfe staatsloterij derde klasse PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 25 MEI 1967 Majoor uit de V.S. naar Cuba uitgeweken De Amerikaanse majoor Richard Harwood Pearce. die toegang had tot zeer geheime documenten en die we gens moedig gedrag in Vietnam is onderscheiden, is met zyn vierjarig zoontje Richard naar Cuba uitgewe ken. In een communiqué van het Cu baanse ministerie voor Strijdkrach ten heet het. dat majoor Pearce „om persoonlijke redenen van het gewe ten" politiek asiel heeft verzocht of toestemming om door te reizen naar het land van zyn keuze. Pearce was de adjudant van luite nant-generaal Dunn, de commandant van het Amerikaanse vierde leger. Hij was zondag voor „een korte vlieg- Amerikanen steeds sterker verliezen tocht" van het vliegveld van Key Israël nooit in gevaar is geweest. Niettemin betwijfelen de diplomatie ke waarnemers, of voor een eventuele bemiddelingspoging van generaal De Gaulle heel veel geluk zal kunnen ziin weggelegd. Door de houding der Amerikanen en Russen dreigt het conflict Israël en Egypte spoedig bo ven het hoofd te zullen groeien. En in de Franse hoofdstad hoorde men gisteren al de pessimistische veron derstelling uiten, dat de Russen in hun wanhoop over de ontwikkeling in Vietnam hun vertrouwen in de DONDERDAG W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- 6preksavond. uur nam. VRIJDAG Calé-chantant en besloten zouden zijn, met het oog od een hervatting van de koude oor log, in het Midden-Oosten een twee de front te openen. Voor het mo ment kan men niettemin nog enige hoop putten uit het feit, dat de di plomaten het laatste woord nog al tijd niet aan de militairen hebben gegeven, zodat het onherstelbare tol. dusver nog niet is geschied. West opgestegen. Het toestel had slechts voor vier uur benzine en een speurtocht bleef zonder resultaat. De Ver. Staten vroegen toen via de Zwit serse ambassade in Cuba (die de Amerikaanse belangen behartigt) om inlichtingen en hulp bij het opsporen van het vliegtuig. De vroegere echtgenote van ue ma joor woont in Houston. (Texas) (Van onze correspondent). Na de wekelijkse zitting van de Franse regering heeft de minister van Voorlichting, Gorse, gisteren in Parijs bekend gemaakt dat Frankrijk al zijn krachten in zal blijven spannen om Israël en Egypte te weerhouden een oorlog te ontketenen. Ook wil Frankrijk pogen de drie andere grote mogendheden, de V.S., de Sowjet-Unie en Engeland, tot een gemeenschappe lijke actie ten behoeve van het behoud van de vrede te be wegen. Op welk niveau staatshoofden, regeringsleiders, of minis ters van Buitenlandse Zaken dat contact tussen de Grote Vier zal moeten worden gezocht, heeft men in Parijs voorlopig nog in het midden gelaten. rung van de zitting van de Veilig heidsraad, ook Israëls minister van Buitenlandse Zaken Eban in audiën tie ontvangen. In Parijs meent men dat Engeland trots de lofwaardige pogingen van minister Brown, ten gevolge van de anti Britse gevoelens die in het Mid den-Oosten nog steeds heersen, mo menteel nauwelijks heel veel ten be hoeve van de vrede zal kunnen doen. En de twee andere grote mogendhe den of beter super-machten hebben in feite zelf al partij gekozen: de Amerikanen door zich achter Israël en de Russen door zioh achter de Ver. Arabische Republiek van Nasser te plaatsen. Een foto van de Straat van Tiran, de mond van de 'Golf van Akaba, welke nu zou worden be heerst door Egyptisch geschut. Deze zeeweg is de toegang tot de Israëlische havenstad Eilat. Faam Het is ongetwijfeld een feit dat de Franse dekolonisatie-politiek gene raal De Gaulle ook in de Arabische wereld een grote faam heeft bezorgd, terwijl de goede verstandhouding met „Geen kans" zegt Eban (Van onze Londense correspondent) Koning Feisal van Saoedi-Arabië die nog steeds in Londen vertoeft heeft woensdagavond in een televi sie-interview over de crisis in het Midden-Oosten verklaard, dat hij de „uitroeiing van Israël" op het ogen blik als het belangrijkste doel be schouwt. PERSOONLIJKE BOODSCHAP VAN NASSER Generaal De Gaulle is de overtui ging toegedaan dat Frankrijk de eni ge grote mogendheid is die met enige vrucht een bemiddelaarsrol in het conflict Israël-Egypte zal kunnen spelen. Hij heeft gisteren inderdaad een persoonlijke boodschap van kolo nel Nasser ontvangen en, op diens doorreis naar New York ter bijwo- I Kussende I i i inbreker 7 Een inbreker heeft vannacht 1e verleiding niet kunnen y veerstaan een 22-jarige vrouw, 'y 7 lie rustig naast haar echtge- A x noot in een woning in de y Schaapherderstraat in Amster- t dam lag te slapen een kus ten y, x afscheid te geven. De vrouw y dacht aanvankelijk, dat de lief- ft ■f kozing van haar echtvriend af- komstig was, maar toen zij haar q g ogen opsloeg zag zij een onbe- ft kende. De man nam de vlucht x in verdween met een aktentas j*j y- m een portemonnee met f 7,50. Vervolg van pag. 1 Terugtrekking A. A. Balandin overleden De Sowjetrussische scheikundige Alexei Alexandrowitsj Balandin, grondlegger van de theorie der ka talyse, is overleden. De 68-jarige professor Balandin heeft de Sow jetrussische sohool voor organi sche katalyse gesticht voor bestu dering van de scheikundige veran deringen die worden versneld door stoffen die zelf niet bij de reactie veranderen. Zijn theorie werd voor het eerst in 1928 gepubliceerd en maakte hem bekend by alle schei kundigen ter wereld. troepen Bloemenaanvoer bij HBG-Lisse was matig De bloemenhandel staat min of meer in het teken van afwachten, ai worden er nog steeds zaken gedaan. Half juli beginnen de bloembollen - vellingen weer. Het tulpengewas staat er prima voor, ondanks incidentele hagelscha- de. Hetzelfde geldt voor de hyacin ten, al treedt hier in soms nogal aan- zienlijke mate zwartrand op. Of de j narcissen-oogst dit jaar op hetzelfde peil zal staan als vorig jaar. is nog onzeker. Op de vrije bloemenveiling van De overheersende stemming in het j H.B.G. in Lisse was de aanvoer deze Congres is overigens.dat Washington; week matig, de kwaliteit goed. De in geen geval zijn Vietnam-inmen-1 tulpen noteerden per bos Golden ging mag herhalen door een eenzij- Harvest 0.850.95, Kleurenpracht 1.00 dige interventie in het Midden-Oos-1.25, Texas Gold 0.900.95, Wall communistische en vooral neutrale en senaatscommissie voor bui- j Street 0.60-1.00 en Willmot 0.75 In V.N.-kringen laaide de discus sie intussen weer op of Oe Thant een blunder maakte toen hij onmid dellijk inging op Egypte's eis tot te rugtrekking van de V.N.-strijdmacht. In de westelijke hoek was er nog steeds luide kritiek op Oe Thant te horen en werd zelfs beweerd dat Egypte's president Nasser nooit ver wacht had dat Oe Thant zo zou rea geren en dat hij feitelijk alleen maar had willen bluffen met woorden, in de vaste overtuiging dat de V.N.- macht hem daden zou beletten. In Thompson geconfereerd over een ge zamenlijke actie, hetgeen dit ter zijde weer licht werpt op de door president De Gaulle dikwijls gelaakte speciale relatie tussen Londen en Washington), terwijl in parlemen taire kringen sommigen de zaak min der somber inzagen. Verschillende senatoren, onder wie McCarthy en Morse, bepleitten een test met een Amerikaans schip van Egyptische blokkade, zeggend dat de Ver. Staten een schending van het internationaal recht inzake de vrije scheepvaart niet moeten slikken. De Israëlische minister van Bui tenlandse Zaken Eban die een ge sprek met premier Wilson voelde heeft voor de televisie onmiddellijk op deze krasse uitlating gereageerd en gezegd dat dit dreigement van alle werkelijkheidszin is ontbloot, omdat het geen kans heeft te wor den verwezenlijkt. Eban was tamelijk somber gestemd over de Ver. Naties, die vol gens hem ongelukkig genoeg deze crises door Oe Thants overhaaste actie hebben veroorzaakt. De vroegere Engelse premier Sir Douglas Home zei in verband met de Russische verklaring dat de Brit ten en Amerikanen hun vlootstrijd- krachten uit het Midden-Oosten zouden moeten terugtrekken dat deze verklaring niet serieus moet worden genomen. Het komt aan, met op wat de Russen zeggen, maar op wat zij doen. aldus Sir Douglas Ho- De heer R. Zwolsman heeft gister avond gereageerd op de beschuldiging van Gulf-Oil in Rotterdam dat hü by de afbetaling van twee hypothe caire leningen in gebreke zou zijn gebleven. Het zou hier leningen be treffen aan de Centrale Administra- tiemaatschappij (C.A.M.), een doch teronderneming van Zwolsmans EMS. De heer Zwolsman zegt o.m.: 1. Er is nimmer door Gulf een le ning verstrekt aan de C.A.M. 2.Ik ben niet garant voor enige door Gulf verstrekte lening. 3. Door Gulf werden ln 1964 een tweetal leningen verstrekt tot een bedrag van f9.400.000 aan O.M.S. (Olie Maatschappij Scheveningen) Dit bedrag zou een onderdeel vor men van een lening van f 25 miljoen, die Gulf zou verstrekken doch waar van het resterende bedrag tot op heden nog niet beschikbaar werd ge steld. De huidige waarde van de betrok ken verkooppunten en de gegeven ze kerheden overteft in aanzienlijke mate het thans nog uitstaande be drag der lening. Afgezien van het feit. va<n het niet ter beschikking stellen als bovengenoemd, heeft Gulf naar mijn mening de overeenkom sten zodanig geïnterpreteerd dat o.a. geschillen zijn gerezen over kortingen en betalingstermijnen terwijl de po sitie van de O.M.S. door Gulf werd verzwakt door de aanzienlijke prijs verlagingen van benzine geheel ten laste van de O.M.S. te laten komen. Mijnerzijds is aan Gulf voorgesteld: a. uitbetaling van het nog niet. be schikbaar gestelde gedeelte der oor spronkelijke lening van f25 miljoen. b. Verkoop aan Gulf van een aan tal verkooppunten. c. Terugbetaling der lening met ontbinding der overeenkomsten. Een en ander werd niet door Gulf geaccepteerd. Mocht een gerechtelijke uitspraak mij verplichten tot betaling over te gaan of mocht inmiddels overeen stemming zijn bereikt dan zal ik uiteraard volledig aan mijn verplich tingen voldoen. Teneinde inmiddels gerezen mis verstanden uit de weg te ruimen verklaar ik hierbij met nadruk, dat de E.M.S. bij deze aangelegenheid niet is betrokken. Aldus de heer Zwolsman. hoek was er daarentegen begrip Oe Thants houding Volgens een cor respondentie tussen Hammarskjöld en de toenmalige Egyptisohe minis ter van Buitenlandse Zaken in 1957 was de aanwezigheid van V.N.-troe- pen op Egypte's grondgebied afhan kelijk van Cairo's toestemming en was gestipuleerd dat de secretaris generaal der Vei'. Naties de troepen zou terugtrekken wanneer Cairo dit eiste, aldus deze kringen, die verder betogen dat Oe Thant geen keus meer had, nadat de Egyptische troe pen de stellingen van de V.N.-nood - macht hadden betrokken, dan de af tocht te bevelen. Stemming in V.S. verdeeld In Washington tenslotte was gis teren d'e stemming verdeeld. In de regering heerste nogal wat pessimis me over de kans om een openlijke strijd te vermijden (de hele dag werd met de Britse minister vaai Staat ADVERTENTIE PRIJZEN VAN: f 15 zijn gevallen op de nummers eindigend op f 50 zijn gevallen op de nummers eindigend op f 100 zijn gevallen op de nummers eindigend op f 200 zijn gevallen op de nummers eindigend op^ f 400 zijn gevallen op de nummers eindigend op f 1000 zijn gevallen op de nummers eindigend op een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 005646 een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 062140 een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 011657 een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 096828 een prijs van f 2000 is gevallen op het nummer 064548 een prijs van f 5000 is gevallen op het nummer 036398 de prijs van f 30000 is gevallen op het nummer 115 875 544 341* 7774 030662 tenlandse betrekkingen schijnt dit. 1.15, bij de irissen werd Golden Har tijdens een lunch gisteren aan mi- j vest afgedrukt voor 1.001.15, Prof. j nister van Buitenlandse Zaken Rusk Blaauw 0.651.05, Wedgewood 0.55 meer dan duidelijk te hebben ge- 0.75 en Yellow Queen 0.650.85, Gla- ma&kt. I diolen noteerden 1.902.70. HAAGSE AGENDA (Van donderdag 25 mei t/m. woensdag 31 mei) DONDERDAG 25 MEI. Joseph'8 Place, 22.30 uur: Cabaret Mojo o.l.v. Berry James. Theater lin de Steeg, 2il.00 uur: Ca baret „Stemmen van ver". VRIJDAG 26 MEI. DMgentia, 20.15 uur: De Nieuwe Komedie met ..De dienstlift" en „Een beetje pijn". Het Paradijs, 23.30 uur: Werkgroep Haagsche Comedle: „Het Masker van Theater ln de Steeg. 21.00 uur: Ca baret „Salvo" ZATERDAG 27 MEI. Dlligentia, 14.15 uur: Toneelgroep Arena: „De kleine en de grote ko ning"; 20.15 uur: De Nieuwe Kome die: „De dienstlift" en „Een beetje pijn". Het Paradijs, 14.30 uur: Werkgroep Haagsche Comedle: „Het Masker van de Boze". Poppentheater®: Guldo van Deth. '4.30 uur: „Koning Vip en de kast": Frank Kooman. 14.30 uur: „De kleine giraffe". Theater Ln de Steeg, 21.00 uur: Ca baret „Salvo". ZONDAG 28 MEI. Kon. Schouwburg. 14.00 uur: Haag- 6che Comedle speelt „Lied in de sche mering"; 20.15 uur: Haagsche Come dle: „Ik zoek Mloussov". Dlligentia, 20.15 uur: De Nieuwe Komedie: „De dienstlift" en „Een beetje pijn". Park Ookentourgh (grote tent). 14.30 uur: Harmonie Orkest ..St. Oregorlus Öe Groote". Poppentheaters: Guldo van Deth, 14.30 uur: „Koning Vip en de kast"; Frank Kooman, 14.30 uur: „Het Zon- nekacheltle". MAANDAG 29 MEI. Kon. Schouwburg. 20.15 uur: Haag sche Comedle: „De vrouwen van Ttroje". Circustheater. 20.00 uur: Stolber Company: „Black New World". Kurhaus Paviljoen. 20.15 uur: To neelgroep Studie: „Allen die vallen en „Krapp's laatste band". DINSDAG 30 MEI. Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Ned. Comedle: „Spoken ln Spaanse kant". Akademle voor podduin vorming, 20.00 uur: Leerlingen van Albert Vo gel ln een literair cabaret. Circustheater, 20.00 uur: Halllp— Stolber Company: ..Black New World Joseph's Place. 22.30 uur: Cabaret Apollo: Hombre, 14 J. Mojo. Kurhaus Paviljoen, 20.15 uur: To neelgroep Studio: „Allen die vallen en ..Krapp's laatste band". Asta: Dokter ZJivago. 14 J. Bijou: The Appaloosa. 14 J. Camera: Falstaff. 14 J. Cineac: Le Tonnerre de Dleu, 14 J. City: De spion van Berlijn, 14 J. Corso: Samen uit, samen thuis, a.l. Du Midi: The bridge on the Rlver Kwal, 14 J. Euro Cinema: Sound of music, a. i. Flora: Zet 'm op cowboy. 14 J. Hollywood1: In de houdgreep van Eddie, 14 J. KrlterionPierrot le Fou. 14 J. Metropole-TuschlnskiFinale ln Ber- lijn, 14 J. Odeon: Te rijk om los te lopen, 14 J. Olvmpia: Gescheurd gordijn, 14 J. Passage: Hartentroef in Tokio. 14 J. Rex: Vreemde neigingen. 18 J. Roxy: Zij zijn naakt. 18 J. Seinpost: Nattlek: 18 J. Studio de Luxe: Flint vecht met vrouwen, 14 J. Thalia: James Bond 007 contra dr. No 14 J. West'End: Huwelijk in moderne stijl. 18 J. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Spanjaard omgekomen De in aanbouw zijnde Zuiderbrug in Maastricht heeft gisteren een men senleven geëist. Bij werkzaamheden aan de damwand rond een peiler raakte de 27-jarige Spaanse arbei der G. Lopez te water en verdronk in de Maas. Zeepost Met de volgende sche pen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: „Algorab" (31/5); Au stralië: „Milos" (29/5); Brazilië: „Al gorab" (31/5); Canada: „Ornefjell" (31/5); Chili: „Hanne Skou" (30/5): Kenya, Oeganda, Tanganjika: „Pier re Loti" (1/6); Ned. Antillen: „Prins der Nederlandèn" (31/5); Nieuw- Zeeland: „Main Lloyd" (29/5); Su riname: „Crux" (30/5); Verenigde Staten van Amerika: „Rotterdam", (29/5); „Scfhiedijk" (31/5); Z.-Afri- ka (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: „Randfontein" (30/5). Inlichtingen betreffende de ver zendingsdata van postpaketten geven de postkantoren. BUITENLAND Oude schedel In de omgeving van de Marokkaanse stad Fez is een mensenschedel gevonden, die volgens de vinder, de Franse professor Dy- boyer, een half miljoen jaar oud moet zijn. De schedel bevond zich in een laag, die aan het einde van het tertiair is afgezet, en vertoont trek ken van een mensaap, maar is on miskenbaar menselijk. Dyboyer Slakkenjacht Slakkenjagers in het kanton van Neuchatel (Zwitser land) moeten voortaan een vergun ning hebben om slakken te vangen. De autoriteiten beften tot deze maatregel om te voorkomen dat de slak, een veelgevraagde lekkernij, wordt uitgeroeid. Spion overleden Natale Papini, die de grootste Italiaanse contra spionage slag van de eerste wereld oorlog sloeg, is in de ouderdom van 86 jaar overleden. Ln 1917 brak Pa pini een brandkast in het Oos tenrijkse consulaat in Ziirich open en bemachtigde documenten met be hulp waarvan Italië het Oostenrijks- Hongaarse spionage-netwerk in Ita lië kon oprollen. Benoeming Het Witte Huis heeft bekendgemaakt dat de hoogleraar van de universiteit van Pennsylva nia Covey Thomas Oliver benoemd is tot onderminister van Buitenlandse Zaken van de VS, speciaal belast met de behandeling van inter-Ameri- kaanse zaken. Ramp met „Circe Bij de ramp met de Liberiaanse tanker „Circe", die in de nacht van maandag op dinsdag voor de Franse zuidkust in tweeën brak, zyn inderdaad 38 van de 39 bemanningsleden om het leven gekomen, zo is van officiële zijde meegedeeld. Eén overlevende ls uit zee opgepikt. Onder de slachtoffers bevindt zich ook een Japanse me vrouw Elisabeth Paviades, echtgeno- note van de eerste machinist. Hoger beroep De openbare ian- meent dat hiermee opnieuw de vond- klager in het eerste Frankfortse eut- sten in oost-Afrika worden beves- hanasie-proces tegen drie Duitse art- tigd. waaruit wordt afgeleid dat de j sen die werden vrijgesproken is in I eerste mens ongeveer twee miljoen hoger beroep gegaan. Tragisch einde Aan de kust van Rhodos is het lijk van de Griekse ad vocaat Mandilaras, die naam ge maakt heeft als verdediger in het proces tegen de officieren in de zaak „Aspida", aangespoeld. Volgens het Griekse ministerie van Koopvaardij sehünt hy bij een vluchtpoging te zijn omgekomen. De kaptein van het schip, waarop Mandilaras naar Cy prus trachtte te ontkomen, zou hem gedwongen hebben met een zwemvest in zee te springen. De kapitein wordt ernstig verdacht van schuld aan de dood van Mandilaras. Gevarentoeslag De zeven vak bonden van Deense zeelieden hebben van de reders een gevarentoeslag ge ëist voor de vaart in het Midden- Oosten. Twee doden Op Rijksweg-58 in de gemeente Aardenburg (Z-Vl.) heeft gisteravond een ernstig ver keersongeval plaats gehad, hetwelk aan twee personen het leven heeft gekost. Een stationcar, komende uit de richting Eede, kwam door onbe kende oorzaak in de middenberm te recht en sloeg tegen een hoop stenen te pletter. Van de drie inzittenden werden de 33-jarige H. Brouwer uit Vlissingen en de 35-jarige O. van Goethem uit Middelburg, gedood. De derde inzittende werd levensgevaar- ïyk naar het ziekenhuis in Oostburg vervoerd. De auto werd totaal ver nield. Zes jaar geëist Zes jaar gevan genisstraf eiste mr. G. R. Nubé, of ficier van justitie bij de Leeuwarder rechtbank, gisteren tegen elk van de twee hoofddaders van een lange reeks inbraken, waarvan die bij de zuivelfabrieken in Grouw en Tol- bert de hoofdschotel vormden. De 30-jarige autohandelaar in Sneek, en een 36-jarige collega hadden samen, naast deelname aan een groot aan tal andere kraken, deze twee spec taculaire inbraken, waarby bijna een half miljoen gulden werd buitge maakt op hun naam staan. De Lakenhal Ver. Oud-Lelden spr !rs. J. Heniger over de geschiedenis an de Leidse Hortus. 8 uur nam. ZONDAG Gerecht 10: Eredienst Soefl-be- weging. Spr. C. W. van Gils over „Reinheid 11 uur voorin. Hogewoerd 175. Openbare lezing: 3 uur nam.; Wachttorenstudie: 4 en 6.30 Oude Rijn 5: Gem. voor oorspronke lijk christendom. Spr. evang. N. v. d Brugge. 7.30 uur nam. Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender. 10.30 uur voorm. MAANDAG Garenmarkt: Excursie K. en O. naar Acad. Ziekenhuis. V. U. te A'dam Schiphol 9 uur voorm. Gebouw Chr. Soc. Belangen. Herope- ning gerestaureerd gebouw 8 uur nam. Lakenhal: K. en O. Concert Worksop Girl's Choir". 8 uur nam. DINSDAG Rest. De Doelen. Aandeelhoudersver gadering N.V. Wernlnk. 4 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal) Ned Ver. van Hulsvrouwen Sluitlngsmldclag van seizoen 2.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal), zitting Bouwfonds. Ned. Gemeenten 7-8 uur nam. Rijksherbarium (Schelpenkade 6): Kon. Ned. Natuurhistorische Ver. Voor dracht dr. S. J. van Ooststrom. 8 uui nam. WOENSDAG Rest. v. d. Heijden: Ledenvergade ring V.V.V.-Lelden 5 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 4-6 uur nam. BIOSCOPEN Studio „Samen met Gunllla", 18 jaar. Dagelijks 2.30 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7' en 9.15 uur. Luxor „Komplat der gangsters". M Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Camera „Sex la m/lmuut!", 18 Ja/ Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zee dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Rex ,Be lokvogels", 14 Jaar. Dag» lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 21: 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Irma la Douce", 18 Jas. Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag 2,1 en 8 uur. Lldo „TYiple Cross", 14 Jaar. Dage- lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.35 4.45. 7 en 9.15 uur. Astra - Wassenaar Vrijdag 8, n-\ terdag 7, 9.15, zondag 2.30, 7, 9 uur: „Hoe steel ik een müjoenj TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Acad. Kunstct trum. Grafiek en schilderij: Maandag t/m vrijdag 9 uur v 5 uur nam. (tot 13 Juni). Galerie Walenkamp: Expositie Kris- tlans Tonny. Geopend 115 uur; zo:- dag en maandag gesloten. (Tot 2' roei). soot Legermuseum (Pesthuislaan): Md uitzondering van zaterdag van 10-4 (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk": Molenmuseum, g«- opend dinsdag t/m. zaterdag 10 w voorm.5 uur nam. Zondags 15 utr nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volken kundt Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld" Geopend dagelijks 10- 17 uur; 's zondags 1317 uur (tot' oktober) Rijksmuseum voor Volkenkunde Tentoonstelling van Japanse prente van KyösaL Dagelyks 10—17 uu.' s Zondags 1317 Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u.; 'sa» dags 13-17 uur Rijksmuseum voor de de geschiede nis der natuurwetenschappen: Dit 104 uur. zond. 14 Rueter. Geopend maandag t/m dag van 10 uur voorm tot 5 uur nan' bovendien dinsdagavond 810 uur, t/m 7 Juni. Geopend voor spoedeisende gevalle: Apotheek Herdlngh en Blanken Ho gewoerd 171, tel. 20502. Apotheek Zutf West, Brahmslaan 20, tel. 21522. WEEKEINDE-DIENST DER HUISARTSEN, 's Zaterdagsmorgens tot 12 uur ra£( plege men de eigen huisarts; daarJ dokterstelefoon 22222. Bij geen gehoor van uw hulsarts specialist (of diens waarnemers) men voor spoedgevallen dokterstele foon 2 2 2 2 2. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uu Amsterdam Den Helder Ypenburg Vissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Berlijn Frankfort München Zürlch Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon x s 2 I regenbul regenbui regenbui motregen zw. bew. licht bew. regenbui licht bew. geh. bew. zw. bew. regen onbew. half bew. geh. bew. geh. bew. geh. bew. zw. bew. geh. bew. onbew. onbew. geh. bew geh. bew. 13 8 13 16 11 1' 17 11 21 15 0

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2