De zuinige Erres Tombomatic 2 wasautomaten inl KTRA .END NIEUW. TREPEN UIT LONNIGE FALIE! DAGBLADRECLAME IS NIET TE VERVANGEN PAARDEMARKT IN RIJNSBURG raw™ LOFT DONDERDAG 25 MEI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAOTNA 15 a rfcrflf MmmrWWïfiFl Deze wasautomaat is niet alleen afgestemd op de grote gezinswas, maar ook op de veel voorkomende kleine wasjes tussendoor. Erres Tombomatic, 2 wasautomaten in 1een 5 kg- wasautomaat èn een 2 kg-wasautomaat. Dat spaart u bij kleine wasjes tijd, water, waspoeder en stroom. Zuiniger kan het niet. Keuze uit zes uitgekiende hoofdwaspro gramma's met vele variatie-mogelijkheden. Door éénknopsbediening geen ingewik keld gedoe meer: u zet de programmakiezer op de gewenste stand, drukt de startknop in en u gaat boodschappen doen. Een poosje later stopt de machine automatisch. Het was goed ligt schoon in de trommel. Vele malen gespoeld. Eenvoudiger kan het niet. Inderdaad: de Erres Tombomatic is een doordacht, zuinig apparaat. Z'n prijs dubbel en dwars waard. Erres Tombomatic: linker gedeelte wasautomaat, rechter gedeelte centrifuge 6 volautomatische wasprogramma's éénknopsbediening blauwe knop „2 kg" voor kleine tussen-door-wasjes klok geeft verloop van programma aan roestvrij sta len kuip en trommel constante soptemperatuur volledig beveiligd capaciteit wastrommel 4 a 5 kg. centrifuge 2'/2 kg 2800-toeren-centrifuge ge makkelijk verplaatsbaar (wieltjes) breed 96'/2 cm, diep 50y2 cm, hoog 91 cm voortreffelijke service door Erres specialisten f 998, wasautomaten Pensioenverschil: „onaanvaardbare DE BIJBEL IN DE WERELD Nieuwe richtlijnen over eucharistie Paus Paulus heeft gisteren gezegd dat de R.K. Kerk spoedig nieuwe richtlijnen zal geven over de bete kenis van de eucharistie. De Paus maakte dit bekend op zijn weke lijkse audiëntie in de St. Pieter. De Paus zei dat er de laatste tijd verscheidene interpretaties van de eucharistie zijn geweest welke niet altijd even juist zijn geweest. „Nieu we stemmen, niet alle goed, hebben niet de eucharistie geïnterpreteerd in overeenstemming met het geloof van de kerk". Hij zei dat spoedig een verkla ring over de juiste interpretatie kan worden verwacht. De leider van het interna tionale Leger des Heils, generaal Frederick Coutts (67), is gisteren met zijn vrouw uit Londen op Schiphol aangekomen om in ons land de viering hij te wonen van het tachtigjarig bestaan van de Nederlandse ajdeling. Van de luchthaven vertrok ge neraal Coutts regelrecht naar Krasnapolsky in Amsterdam, waar hij werd opgeioacht door commandant Kaare Wstergaard, de Deen die aan het hoofd staat van het Nederlandse leger. Na de bijeenkomst in Krasnapolsky hield generaal Coutts (l) een toe spraak op de Dam. Rechts de tolk. tere kinderen in lange stoeten voorbij op weg naar de kermis, waar zij van attracties als bots autootjes konden genieten. Hier kon de regen de pret helemaal niet drukken, maar de schaarse momenten dat het zonnetje zichtbaar aan de hemel stond verhoogde de feestvreugde extra. Dat de paardenmarkt dus voor iedereen een dag is waar men zich al maanden van te voren op verheugt is wel begrijpelijk. Ook vele oud-Rijnsburgers, die nu elders wonen, komen die dag naar het Bloemendorp. In Rijns burg hoeft men gélukkig niet we gens gebrek aan belangstelling met de aloude traditie van de paardenmarkt te breken. (Foto L.D./Holvast) Kerkelijk Leven Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Giessendam-Neder- Hardinxveld J. Zwanenburg te Oude water te Zuidwolde (Gron.) (toez.) L. E. Emmen te 't Zandt- Godlinze te Bodegraven (vac. A. den Hartogh) (toez.) J. van der Vel den te Amersfoort te Purmerend (toez.) B. Blom te Hensbroek (C.A.) Aangenomen naar Scherpenzeel (Gld.) Mr. R. G. ten Kate, eer vol ontsl. zend. pred. woonachtig te Wateringen. Geref. Kerken Beroepen te Alblasserdam (vac. A. J. Stolte) C. Houtman te Luttelgeest (N.O.P.). discriminatie" „Men voelt het verschil tussen de pensioenen in de privé-sfeer en de sinds 1963 waardevaste overheids- pensioenen steeds meer als een on aanvaardbare discriminatie", zo zei gistermiddag prof. dr. A. v. Doorn bij het aanvaarden van zijn ambt als hoogleraar aan de economische Hogeschool te Rotterdam. Prof. Van Doorn, die staathuishoudkunde gaat doceren, sprak over „Spaarquote en welvaartvast pensioen". „Uitbreiding van het omslagstelsel bijv. door uitbouw van de AOW zou het probleem der welvaartsvast heid van pensioenen kunnen oplos sen. maar dit zou de spaarquote nodig voor de economische groei aantasten", aldus de nieuwe hoogle raar. Hij meent dat het omslagstel sel echter de voorkeur verdient boven het systeem met kapitaalsdekking en dat men daarom moet zoeken naar andere vrijwillige of gedwongen be iparingen. Van de voorstellen tot vermogensaanwasdeling investerings- ioon en spaarloon lijkt volgens prof. Van Doorn het spaarloon het meest geschikt voor het verwerkelijken van besparingen. Prof. Van Doorn komt tot de slot som. -dat een verbetering van de slechte economische positie van de gepensioneerden, een consumptieof fer eist van de economisch actie ven, dat echter uit de economische groei kan worden gefinancierd. Kleuter in sloot verdronken De driejarige Jos van der Geest is gisterochtend verdronken in een sloot bü de Hogedijk in Korteraar. Hij keek naar het werk bij de hooiberg, plotseling was hij verdwe nen. Even later vond men hem in de sloot. Toepassing van mond-op- mond-beademing mocht niet meer baten. Jos was de jongste van negen kin deren in het gezin Van der Geest. In de gehele wereld zijn in 1966 ruim 93 miljoen bijbels en bijbelge deelten verspreid. Een enorm aantal, maar lang niet genoeg. In 1962 was dit cijfer 50 miljoen en reeds toen j berekende men. dat dit in 1966 drie- i maal zo hoog moest zijn. De we- I reldcampagne van de 34 gezamenlij-1 ke bijbelgenootschappen had wel ve le zichtbare resultaten, maar nog niet voldoende, om in de grote behoefte aan bijbelse lectuur te voorzien. Dit deelt het Nedsrlandsch Bijbelgenoot schap in zijn thans verschenen jaar verslag over 1966 mee. In 1966 is binnen Nederland voor meer dan an derhalf miljoen gulden aan bijbel uitgaven naar de mensen gegaan (324.237 exemplaren). Van het kwart miljoen boeken, die in opdracht van het NBG wer den gedrukt, waren 35.000 bestemd voor Suriname en Kameroun. Bijna 150.000 bijbeluitgaven zijn naar In donesië en andere landen verzonden. Een belangrijk besluit viel in 1966. om van een viertal boeken uit het oude testament proefvertalingen in het Nederlands te laten maken door drie protestantse (benoemd door het NBG) en drie rooms-katholieke ver talers (met goedkeuring van de bis schoppenconferentie benoemd door de r.k. bijbelstichting). De Friese kerken hebben besloten tot een ge zamenlijke vertaling in het Fries, waaraan protestantse en r. katholie ke vertalers werken. De Internationale contacten in de Wereldbond van bijbelgenootschap pen zijn zowel voor het vertalen als voor het verspreiden van de bijbel van zeer grote betekenis. De jonge re, nog kleine bijbelgenootschappen die hulp nodig hebben vooral in Afrikaanse, Aziatische en Zuid-Ame rikaanse landen krijgen deze van de grotere. Juist in deze werelddelen is de behoefte aan bijbelse lectuur het grootste. t Rijnsburg is een bloemen- ■p en dat zal het wel altijd ven, maar vandaag ging de be stelling eens niet naar bloe- i uit maar naar iets anders: 'jiandel in paarden. De tradi tie paardenmarkt was er >r; ondanks het slechte weer, dreigde roet in het eten te jen, stonden ongeveer honderd rden en pony's opgesteld qs de Vliet Z.Z. waar het een kte van belang ivas. Hier en r werd gehandeld, de prijzen >n geen reden tot klagen: rden f 1100,— tot f1600,—; y's f 1400,— tot f 1700.—; r\j- rden f800,— tot f1400— en t f 550,—. oor deze jaarlijks terugkeren- paardenmarkt had de school ed vrij gekregen. Langs de met egen versierde Vliet en het Ra- burg trokken kleuters en gro BREESTRAAT 151—153 STATIONSWEG 16 maandags gesloten

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15