Werken van Wilfred ^oet in de Academie Hollandse Nieuwe is mals en niet te groot EERSTE PAAL VOOR FL ATS EN WINKELS Vangst varieert van 4 tot 10 kantjes Uitstekend spel in „Dossier 300" Verwarde diseussie over kwestie Vergeer Grote zege van Pit-dames Toos Onderdenwijngaard in kasteel „Duivenvoorde" HOME-REFEREE DRUKT STEMPEL OP WEDSTRIJD Met fiets tegen loslopende hond WOENSDAG 24 MEI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 thans 32-jarige Amsterdamse kunstenaar Wilfred Voet raste gisteravond veel belangstellenden met het afdrukken een van zijn prenten in het Academiegebouw, waar een ex- tie van zijn grafisch werk en schilderijen door middel van interessante procedure geopend werd. De heren West- ik en Van Veen luisterden dit gebeuren muzikaal op. Na oting van de prent onder de aanwezigen en bezichtiging de tentoonstelling volgde een vertoning van twee Poolse „Mammals" van Polanski, waarmee deze de Grand Prix rs 1962 verwierf en „Interpretations" van J. Borowski, die voor de kunstprijs Bergamo 1965 verkreeg. Ifred Voet blijkt met de droge uitstekend overweg te kunnen, sit daarnevens de begaafdheid figuratieve zin tot rake, zwie- en veelzeggende impressies te en komen. Het landschap blijkt ïem een sterke aantrekkings- it uit te oefenen, waarvan zijn laakvol gekozen kleuren gehou- ndrukken uit Zuid-Frankrijk en leningen uit de Provence ruim- ts getuigen. de dieren bezittten kennelijk oorliefde: men denke bijv. aan letjes, die hij in verschillende en zuiver heeft geobserveerd, lij hij deze op persoonlijke realiseert. Een originele visie aart zich o.a. ook in het schap met de vliegende zon", een geheel andere zijde doet |j th weer kennen in zijn knappe ■"Tiede „Labyrint". In het algemeen weet Wilfred Voet met weinig middelen expressieve re sultaten te bereiken, waarbij naar ons gevoel meermalen reminicenties aan de Japanse tekenkunst evident zijn. Wilfred Voet, die van het Leidse gemeentebestuur een opdracht kreeg Wilfred Voet voor zijn hout mede „Labyrint". Foto L.D./Holvast tot het maken van een schetsont werp voor 'n monumentale wandver siering voor een Ul.O.-school, ont ving zijn opleiding aan de Kunst nijverheidsschool te Amsterdam af deling Vrije Grafiek) en heeft reeds meermalen op exposities de aan dacht op zich weten te vestigen, o.a. in 1962 in het Leidse Academiege bouw, terwijl hij tevens een der deel nemers was aan de expositie „He dendaagse Nederlandse Grafiek 1967" in de Lakenhal. Zijn kundig talent staat er borg voor, dat men zeker in de toekomst nog meer van hem zal horen en zien. LEIDERDORP De burgemeester van Leiderdorp, mr. R. M. Gallas, heeft gistermiddag de eerste paal geslagen voor het ten behoeve van het Algemeen Burger lijk Pensioenfonds in Den Haag te bouwen complex flatwoningen aan de Van-Diepeningenlaan. Dit complex, dat bestaat uit 339 flatwoningen zal in de zogenaamde premiesector door het N.V. Aanne mersbedrijf v/h Boele en Van Ees teren uit Den Haag gebouwd wor den. Onder een van de flatgebouwen zijn 11 winkels geprojecteerd. De flatwoningen zullen worden ver- Duiven vlogen De Leiderdorpse postduivenvereni ging „De Rljnklievers" hield een vlucht van Pont St. Maxence over een afstand van 344 km. In concours waren 293 duiven. De duiven werden gelost om 6 uur. De eerste dub be reikte om 9.54.54 uur haar hok. De uitslag was: 1. B. van Royen, 2. J. de Pan. 3. A. G. Holland. 4. N. v. d. Linden, 5. A. G. Holland, 6. en 7. N. v. d. Linden. 8. P. van Griens- ven. 9. J. Brantenaar, 10. Gebr Kok. De postduivenvereniging „Lei derdorp" heeft haar laatste vlucht gehouden voor het Vitesse kampioen schap. Gelost werd in Neufville (Fr.) om 8 uur met z.w. wind. De eerste 10 prijswinnaars: 1, 4. M. Reyerse, 2.. 9. H. Kniest. 3. W. de Haas. 5. J. de Wit. 6., 7. C. Neuteboom. 8. H. v. d. Veoht, 10. H. vain Lierop. Kampioen Vitesse: 1. M. Reyerse met 121.68 pnt.; 2.-C. Neuteboom 106.39 pnt.; 3. H. Kniest 95.73 pnt. De treilers en vleetloggers, die maandag uit de Nederlandse vissers havens naar de haringgronden zijn vertrokken, hebben gistermiddag voor het eerst de netten uitgewor- oeb en weer „gehaald". Uit de schaarse gegevens blijkt, d at de vangsten varieren van 4 tot 10 kant jes. Een „uitschieter" zou 25 kantjes hebben binnengehaald. Doch dat werd niet officieel bevestigd. Ook de vleetloggers zouden niet erg gelukkig zijn geweest met de vangst in de afgelopen nacht. Overigens zijn het maar gissingen, want men weet in visserskringen maar al te goed, dat de schippers heus het achterste van hun tong niet laten zien. In de „roepjes" naar huis gisteravond hield men zich ook op de vlakte. De Katwijkers maakten melding van „prachtig mooi weertje" n. „als Jullie straks gaan slapen goede nachtrust en dan maar weer tot morgen". Lekker mals Over de vangst werd, hoewe. de vrouwen en familieleden daar na tuurlijk ook grote belangstelling voor LEIDERDORP I1.R. kiesvereniging «hoogt contributie kiesvereniging „Vrijheid en in Leiderdorp heeft 155 leden j financiële positie is verre van jeurig. Dat bleek uit het jaar secretaresse, me- j A.W. Dompeling-Vegt, tijdens sen van de zalen van de Schep- èerk gehouden jaarvergadering. 1 deelde zij mede, dat lang niet jden voldaan hadden aan het f 2,50 extra te betalen voor ^voerde verkiezingscampagnes, en werd met ingang van 1 juli ptributie te verhogen, namelijk per maand per lid en f 1,75 land per echtpaar. In de plaats ningmeester H. Meyer werd J. v.d. Vinne tot bestuurslid leer Reugebrink sprak na de lijk(over ontwikkelingshulp, waar- met nadruk stelde, dat evan- •radicale christelijke politiek it een daad stellen. In de AH. pröcent voor verhoging en :ent meent, dat de hulp vol- van omvang is. is de discussie bleek duidelijk, niet alle leden de zienswijze heer Reugebrink met betrek- ot de wijze van hulpverlening temeer niet omdat de uitge- :n vaak fantastische salaris dienen. laarvergadering Groene Kruis ijW J-41 30 mei, 's avonds om 8.30 )udt de vereniging „Het Groe- haar Jaarlijkse algemene aTToèrgadering in het wijkgebouw i Berkenkade. ^Jlve de gebruikelijke jaarver- vermeldt de agenda: nuldi- de heer M. v. d. Kwaak, •ende 25 Jaar als bode voor Si enfondsen de gelden heeft ge- daarnaast vele Jaren de con- ?s van het Groene Kruis. Schakers in een mderlinge strijd uitslagen van de voor de on- I e competitie van de Leider- Schaakvereniging gesoeelde e( 1 warenJ. VerduijnS. Wels Goedhartreet. J. C. de 1—0, R. v. d. ZwanR. viar- J. M. v. d. MaatC. v. Tol 1. SplinterJ. H. Riemcns J. H. v. d. Velden—Ph. Goed- -0, J. M. Hak—H. Boemhard H. van KempenH. Hoogen- 0—1, J. den HoedA. Honden- er 0—1, S. Wels—reet. J. C. de 0—1, J. Verduijn—dr. J Pool I, H. v. d. VeldenR. Marbus van Toldrs. G. C. Ver- 0—1, H. HoogenkampJ. M. -1, J. M. Hak—M. Flohr Do Timdelercliib in Leidse Schouwburg De Timdelerclub uit Leiden gaf gisteravond in de Schouw burg een uitstekende voorstelling van „Dossier 300". De Timdelerclub heeft met dit door Wim Bischot geschreven toneelstuk een goede keus gedaan. De rollen bieden iedere spe ler de mogelijkheid zich helemaal te ontplooien. In Warmonds raad: Ondanks de betrekkelijk korte zou volgens de bouwverordening niet agenda, die geen punten vermelddemogen, aldus de heer Willemsen, van bijzonder ingrijpende aard,maar men moet zich niet al te strin- heeft de gemeenteraad van War- gent houden aan deze verordening. Het gegeven is wel vaker ge bruikt: een man is beschuldigd van moord op zyn vrouw. De jury heeft hem schuldig bevonden en de man is terecht gesteld. De arts, die als eerste de dood heeft geconstateerd, blijft zich echter afvragen of de man de werkelijke dader was. Hij gaat in gedachten de gehele loop der ^eDeur- tenissen na, maar komt er niet uit. Daarby komt dat niemand een vol strekt juiste verklaring heeft afge legd, waardoor de zaak steeds ge compliceerder wordt. De dokter, ge speeld door Kees Schutte, spreekt aan het begin van elk tafereel de ver bindende tekst, en doet dit op een wijze, die voldoende is om de toe schouwer aan het denken te zetten. In zyn inleiding zegt hij: „Was Fer- nand schuldig? Nog voordat hij werd terechtgesteld zei hij mij dat hij on schuldig was. En op dat ogenblik ge loofde ik hém". De twijfel die hier uit spreekt, werd meteen overge bracht op het publiek. Hiertoe werd ook in sterke mate bijgedragen door het spel van Gérar van Kamp, die de rol vervult van Henriet, de vrouw die werd vergiftigd. Zij denkt dat haar man haar niet meer trouw is. Henriët heeft hier eenter begrip voor. omdat zij zelf al jaren lang ziek is. Zij vermueat, dat haar ziekte onge neeslijk is. waardoor ook de mogelijk heid van zelfmoord niet kan worden uitgesloten. Zo blijken in de loop van het stuk alle personen een motief to hebben. René, een vriendin van Hen riët, gespeeld door Riet Krispijn-de Wolf, die verliefd was op Fernand, beschuldigt hem van de moord, als hij drie maanden na het overlijden van zyn vrouw hertrouwt met zijn secretaresse. De ontknoping, waarbij blijkt dat zij de moord heeft gepleegd, is echter ondanks het feit dat zij op enorm overtuigende wijze de vertwü- ZOETERWOUDE Het damesteam van de Zoeterwoud- se tafeltennisvereniging „Pit '54" heeft met de grootst mogelijke cijfers (10-0) gewonnen van 't Maastricht se „St Servaas", dat zeer zwak speel de. Het eerste herenteam kon het niet bolwerken tegen het Utrechtse „Wils kracht"; het w^rd een 6-4 nederlaag. Tegen Quick uit Hilversum werd be ter gespeeld. Deze wedstrijd eindigde in een gelijkspel. Het derde heren team verloor de tweede wedstrijd in de degradatiecompetitie. Door Pit werd ook gevoetbald en wel tegen Gossima uit Den Haag. Het werd een verdienstelijk gelijkspel (2-2). De doelpunten werden gemaakt door J. Koek en J. Olsthoorn. felde en Jaloerse vrouw speelt, zeer onwaarschijnlijk. Dit slot vormde in tegenstelling tot de overige inhoud van het stuk en tot het uitstekende spel, (overdreef Rose-Marle alleen niet een beetje?) elgeniyk een anti-climax. Zij blijkt de nieuwe eigenares te zijn van het huis waar de misdaad heeft plaats gevonden en arriveert daar als ln trance. René vertelt dan hoe gemak kelijk t eigenlijk was om deze moord te plegen, terwijl zy niet bemerkt dat de inspecteur van politie en de dok ter by deze alleenspraak aanwezig zyn. Wanneer de toeschouwer toch met een enigszins onbevredigd gevoel de zaal verliet, kwam dat door de uiterst zwakke ontknoping en niet door het spel, dat over het algemeen zeer overtuigend was. i mond gisteravond over enkele stellen uitvoerig gediscussieerd. Met betrekking tot het rapport van de plaatselyke commandant van de rykspolitie inzake het eventueel la ten ryden van fietsers op de Heren weg in noordelyke richting vanaf het gemeentehuis tot het bos van het Huys te Warmondt, waarin wordt geadviseerd de thans bestaande toe stand te handhaven, zei de heer Wil lemsen dit rapport beneden de maat te vinden. Hiermee blyft een gevaar- lyke toestand gehandhaafd. Hy sprak de hoop uit, dat binnen niet al te lange tyd genoemde comman dant tot een ander inzicht zal komen, hetgeen dan zeker zal bydragen tot het verdwynen van een gevaarlijke verkeerssituatie Met betrekking tot het verzoek van de heer W. L. Vergeer houden de voorziening tegen het besluit van B. en W. tot weigering van een bouwvergunning voor de bouw van een bergschuur achter zyn woning, ontspon zich een uitvoerige en soms verwarde discussie. De heer Willem sen wees er op, dat, indien de eis wordt gesteld, dat de dakbedekking uit rubberoid moet bestaan, dit voor betrokkene een meerdere kosten met zich zou brengen van f 1500 nog af gezien van de grote onderhoudskos ten. Niet te stringent Zware opgaven gaat zij niet uit de weg In kasteel Duivenvoordein Voorschoten zag men gisteren een concertvleugel op het podium. Een klavecimbel is een meer vertrouwde verschijning in deze intieme ruimte. Een kleine vleugel ware idealer geweest, maar zou weer niet hebben ge past bij de uitgenodigde pianiste: Toos Ondertenwijngaard. Deze musiciènne beschikt over een zeer aanzienlijkejorse speeltechniék en eerst in volle greep van deze techniek raken bij haar de talenten vrij. Zware opgaven gaat zij niet uit de weg; dat blijkt uit de keu ze van Brahms' Handel-variaties, ten getale van 25 plus een grote fuga. Dat het programma verder tweemaal Schumann bevatte, lag in de lijn der verwachting: op deze romanticus heeft de concertgeefster zich gespecialiseerd. Ook de toegift deeltjes uit „Carnaval') werd Schumann. Mozart's Fantasia to D (K.V. 397) diende als programma-toleidiing en bracht niet wat we ons daarvan voorstellen: een ongebroken klas siek patroon in de uitvoeringsmidde len. In de langzamer en zachtge- T.uanceerde frases trachtte de pia niste door affectaties in de tempo- regeling de expressie te verhogen. Hier hoorde de hoogste eenvoud. En ook mag langzaam nooit met traag geiyk staan. Brahm's vermaarde va riaties echter werden een vermetele, hoogst lovenswaarde onderneming. Zodra Toos Onderdewyngaard op kracht kan spelen en de baan vrij vindt voor de in haar wonende e- nergieën, worden by haar ook de verhoudingen in het klankreliëf om zo te zeggen „zichtbaar". Daar haar ritme-vermogen mar kant ls, komen de variatie-beelden heel levendig en naar hun karakter over. De drang naar de virtuositeit trast. In de fuga werd weinig pe daal gebruikt: géén pedaal ware daar nog beter geweest, want er zyn tóch stemmen, en Juist in de forti, dooreengelopen. Schumann's „Faschingsschwank" (op. 26) deed vrijwel gelykaardige Indrukken ontstaan. We memoreren daaruit het 3de deel (Scherzino). dat zo weldadig klonk, omdat het in z'n geheel op byzondere heldere en ega le wyze to halfkracht werd gehou den, te véél forsheid deed daar trouwens naar verlangen. In Schumann's „Kinderszenen" ten slotte heeft de concertgeefster waar kunnen maken wat het 13de en te gelijk laatste tafereeltje uitdrukt: „Der Dichter spricht". Dat geldt zowel voor de kunst om kinderspel letjes als Blindemannetje enz, reëel te maken als voor de dromerytjes, allemaal prachtige miniatuurtjes. Liefhebbers kunnen morgen ln het wekt spanningen. Het opvoeren tot Kasteel terecht: wegens overmatige dynamisch geladen climaxen maakt belangstelling wordt het concert dan de zangerige stukken door de aan- I herhaald (halfnegen) slaggevoeligheid tot een groter con-1 v. I Turk Voorop moet staan, waar enigszins mogelyk, de mensen te helpen en dit kan slechts geschieden indien niet al les te formeel wordt genomen. In de directe omgeving van de te plaatsen bergschuur staan meer bouwsels met een golfplaatbcdekking. De voorzitter antwoordde, dat men nu eenmaal te maken heeft met een bestaande verordening en die laat een dergelijke dakbedekking niet toe. Hieraan kan de raad ook niets doen. Wat betreft de aanwezigheid van golfplaten als afdekking van andere bouwsels, wees hy er op, dat het hier agrarische bouwsels betreft, waarby een dergelyke afdekking wel is toe gestaan. Verschillende raadsleden waren van mening, dat de bouwverordening, die reeds jaren geleden voor het laatst werd vastgesteld, dringend moest worden herzien. In dit ver band deelde de voorzitter mee, dat een nieuwe verordening reeds op sta pel stond. Deze nieuwe verordening zal uiterlyk by het vaststellen van de gemeentebegroting voor 't volgen de jaar in behandeling worden ge nomen. Nog lang werd over deze aangele genheid van gedachten gewisseld en het eindresultaat was, dat de be slissing over dit voorstel met maxi maal twee maanden werd verdaagd, opdat ^betrokkene dan kan nagaan of de nieuw op te nemen bepalin gen mogelykheden bieden tot uitvoe ring van zyn plan. Aan de orde kwam ook een voor stel tot verbetering van het sport park „Overbos", dat na enige bespreking met algemene stem men werd aangenomen. De overige voorstellen werden eveneens goedge keurd. Burgerlijke Stand Voorschoten: Geboren: Maria H„ d. v. W. W. Sanders en M. S. van Nleu- lande; Richard P.O., z. v. G. S. J van der Welde en P. M. P. Devllee; Rudolf W.M., z. v. J. H. van der Krogt en P. J. van der Meer; Helen, d. v A P. van Loos en I. Beumer; José E., d. v. A. de Jong en E. van den Berg; Maureen M.J., d. v. J. Bouwman en W. P. de Rooy; Caroline O. Th., d. v. P. A. van der MelJ en H. Langenberg. Ondertrouwd: Anne Snlppe en Jan na P. den Boef GetrouwdJoseph N. J. van der Geest en Johanna P. Schouten; Leen- dert van Steyn en Marrlgje G. Bak- Leldenlorp: Geboren: Johan Mat- thys, z v. G. - van Lanc A. de Bruljne, en M. Ondertrouwd: B. M. Pendrlch. 23 Jr., en M. B. Vonk, 19 jaar; E. Dekker, 27 Jaar. en M. Reyneveld, 24 Jaar; A. Hoogervorst. 27 Jaar. en T. van den Bos. 24 Jaar. Overleden: J. P. van den Bent, 68 Jaar. Zoeterwoude: Geboren: Rosalia M. O., d. van J. C. Hockx en L. M. A. van der Klugt; Johannes R, z. v L. van den Berg en G. G. Vonk; Jo hannes C M., z. v. C. P. M. Bensdorp en C. M A. van Nlerop; Martlnus H. J., z. v. M J. Vonk en J. M. A Zand bergen; René L. M„ z. v. H. C. M. Pie- lanen en W. A M. van Dusseldorp; weduwe van A. J. van Vliet. Ondertrouwd: Th. B. Tolboom, oud 22 Jaren en M. A. Schoonderwoerd, oud 19 Jaar; G. H. M. Bennis. oud 25 Jaren en M. P. E. Loomans, oud 19 Getrouwd: B. W. van der Haven en J. M. A. Haagen; P. L. van Paasen en P. J. C. Borst; B. M. van der Holst en E M van Leeuwen; J. B. Glas bergen en T. A M. Koot; G. A. J. van Veen en E. Burgerjon; J. P. C. Boonekamp en J. Freeke; J. C. Th. - p. Distelvelt. hebben, met geen woord gesproken. Wel hoorden we. dat de kw üteit van de gevangen haring uitstekend is en „lekker mals en niet te groot' Er werd gisteren gevist op e 56- breedtegraad ten noordwesten van de Doggersbank. Vanmorgen werd het bekend, dat vele schepen hadden koers gezet ln de richting van de Devil's teole. Zou men hebben ge hoord. dat daar meer haring zit? Kort voor het ter perse gaan vin gen we vanmiddag berichten op, dat hedenmorgen de vangsten iets gun stiger waren. Er werd melding ge maakt van een trek van twaalf kant jes. De Katwykers profiteerden ook van deze betere vangst. Op de mor gen van deze derde dag van de ha ringvangst waren er slechts enkele schepen, die zo'n 15 tot 20 kantjes by elkaar hadden. De meeste schip pers mochten zich gelukkig prijzen, dat ze 10 kantjes scheep hadden ge haald. Inmiddels is het weer om geslagen. Er staat een flinke bries eh het regent. Brown sprak in Moskou Op uitnodiging De Engelse minister van Buiten landse Zaken Brown heeft een be roep gedaan op de Sowjet-Unle me dewerking te verlenen opdat de Vei ligheidsraad van de Ver. Naties de crisis in het Midden-Oosten direct zal bespreken. Brown heeft ook aangedrongen op Russische medewerking bij het stre- van naar herstel van de vroegere si- buatei in het bedreigde gebied en 't opnieuw detacheren van een vredes strydmacht aldaar. „Het gevaar bestaat dat het tot oorlog zal komen tussen de Arabie ren en de Israeli's" aldus Brown in een rede die hy hedenavond in Mos kou in het „Huis der vriendschap" heeft gehouden. Brown sprak zyn rede uit na de besprekingen die hy met premier Kosigin en minister Gromiko ln de loop van deze dag heeft gehouden. Hy hield zyn rede op uitnodiging der Russische autoriteiten voor een geseleoteerd gezelschap. Ondanks het beperkt karakter van een en ander, was dit toch de eerste maal dat een minister van Buitenlandse Zaken op bezoek ln Moskou in het openbaar een toespraak heeft kunnen houden. Dat het ten aanzien van Vietnam niet komt tot vredesonderhandelin gen werd door Brown in zyn rede geweten aan Hanoi. „Indien er in Hanoi dezelfde bereidheid bestond als ln Washington te komen tot con structieve besprekingen, dan ben ik er zeker van dat het niet moeilyk zou zyn een weg te vinden om de on derhandelingen te beginnen" aldus Brown. Tevergeefse moeite In de nacht van maandag op dins dag is ingebroken in het kantoor van een machinefabriek aan de Zoeter- woudseweg in Leiden. Met gebruik making van gereedschap uit de fa briek verschaften de daders zich toe gang tot het kantoor. Tevergeefs heb ben zy getracht een kluis open te breken. Niettemin is een fabrieks- elgendom gisterochtend als vermist by de politie opgegeven, namelijk een strook papier met de woorden: Er is reeds viermaal ingebroken, er bevindt zich geen geld in de kluis! MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 met. Leidse Coöp. Groente, en Fruitveiling. Per 100 kg.: Aardbeden 6677, andijvie 1621, peu len 5.707.10, snijbonen 1.70—3.60, stainbonen 3.303.00, kroten 1443, Idem gekookt 50, spitskool 3053, postelein 1537. prei 5777. rabarber 2336. spinazie 947, komkommers 24—45, tomaten A 7.0O—7.20, B 7.00— 7.30, C 7.20—7.30, CC 6.50, wa&peen 1.131.37, bloemkool A 35—100, sla A 623. Per 100 bos; bospeen 5898, peterselie 1142, radlijs\ 1215, selde rij 723, uien 1016. LZC verliest Dat de Leidsche Zwemclub in Eind hoven een nederlaag zou leiden tegen PSV, was voor de LZC-ers geen ver rassing. Betreurenswaardig was ech ter, dat dit in een wedstrijd moest gebeuren, waarop een home-referee duidelijk zijn stempel drukte. Geen enkele maal kon-den de Lei- aenaars tot hun normale spel ko men, daar arbiter Winkelaar elke ac tie in de kiem smoorde. Het toch al sterkere PSV maakte hier dankbaar gebruik van. Nadat Hans Parrel een strafworp had benut, liepen enkele LZC-ers waarschuwingen op. Met kunst- en vliegwerk hielden de rood- witten de score in de eerste periode echter nog beperkt tot 1—1. PSV wist zyn voorsprong echter te vergroten tot 61 (via 31 en 51), voordat scheidsrechter Winkelaar de zaken wat kalmer aan deed. LZC kreeg hierdoor de gelegenheid in de aan val te gaan, terwyl de Eindhovense ploeg enkele malen hardhand.g aan de noodrem moest trekken. De .wee hiervoor toegekende strafworpen werden door Hans Parrel efficiënt benut, zodat de eindstand van deze ontmoeting 6—3 in het voordeel van PSV werd. Finale uitgesteld Molentoernooi In verband met de slechte weers omstandigheden heeft het bestuur van LFC besloten de voor heden avond vastgestelde finale van h Zilveren Molentoernooi tussen Lug- dunum en Sparta 3 uit te stellen Dc wedstrijd wordt nu op dinsdag 30 mei gespeeld. Giftige dampen: 20 personen naar ziekenhuis Twintig mannen, vrouwen en kin deren zyn vanmorgen vroeg naar ziekenhuizen in Rotterdam overge bracht. nadat ongeveer 10 liter van het uiterst giftige en brandbare acry- lonitriel, een themisch produkt, dat vanwege haar byzonder kwaadaardi ge eigenschappen doorgaans nauw lettend in de gaten wordt gehouden, ontsnapte tydens het onder hoge druk laden van het m.s. „Dutch Master" met dit produkt. Door nog onopge helderde oorzaak belandde tien liter acrylonitriel niet in de tanks van de „Dutch Master," maar to het water. Door de daarby ontstane giftige dam pen begonnen zich by de twintig man nen, vrouwen en kinderen, allen op varenden van lichters, die dicht by de tanker waren afgemeerd, vergif- tigingsverschynselen voor te doen. als tranende ogen en braakneigingen. Artsen vonden het nodig, dat zy voor controle werden overgebracht naar een ziekenhuis. Later bleek, dat geen van hen nadelige gevolgen had onder vonden. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Dirk, z. v. D. Meyvogel en C. M. Koot; Leopold Maxlmlllaan Vladimir, z. v. J. F. w. van der Mee en C J. Sle- we; Gerregina Rozalla, d. v. K. Csor- ba en P. G. Laman; Petronella Marga- retha, d. v. F. Lindhout en M. J. Nie- ber; Jacob, z. v. J. H. MeJJvogel en C. Ketting; Wilhelmlna Daniëlle, d.v. H. A. Ekhart en W. Vahrmeijer; Wen- ceslaus Johanna Maria, d. v. W. F. J. Edelaar en M. H. A. IJsselmuiden. Myra Anna, d. v. C. J. M Glllon en J. L. M. van Lier; Albert Renzo, z v. A. M. Harteveld en T. J. Knollaert; Johanna Maria Cornelia, d. v. G. G. M. Groenewegen en C. M. J. Schier. OVERLEDEN E. van Leeuwen, 81 Jaar, wed. van L. M H. Bonte; T. L Langeveld. 64 Jaar, man; B. Koster. 79 Jaar. wed. van J. G. Mens; B. van der Leeden, 80^ Jaar, man; J. Heemskerk, 68 Jaar. P.V. VOORSCHOTEN De Zwaluw" De postduivenhoudersver. „De Zwa luw" uit Voorschoten hield een wed vlucht vanaf Tergnier. Afstand 287 km. in concours 355 duiven. Gelost 6 uur met Oostenwind. Aankomst 1ste prysduif 10.07.26, snelheid 1156.45 m. p.m. Aankomst laatste prysduif 10. 40.49. snelheid 1023.10 p.m. De pry- zen werden als volgt behaald: P. N. van Wissen en Zn. 1-4-5-6- J. J. Heij- ne 2; F. Hendriks 3; C. Zwaan 7; D. v.d-Maat 8; H. M. Verhoork 9; J. Th. Verhoork 10;. Nieuw alarmnummer voor de brandweer De Voorschotense brandweer heeft een nieuw alarmnunner. By brand moet men in het vervolg vier maal vyf (5555) draaien. Lepeltje voor de schooljeugd Het gemeentebestuur van Voorscho ten heeft gisteren aan de schooljeugd een blijvend aandenken uitgereikt ter gelegenheid van de geboorte van prins Willem-Alexander. Het is een sierlyk verzilverd lepeltje met de in scriptie van „Prins Alexander 27 april 1967". ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit is ge slaagd voor het kandidaats examen wysbegeerte mej. A. C. Ganzevoort (Den Haag). Een 60-jarige inwoonster van Lei derdorp kreeg een zware hersen schudding, toen zy gisterochtend op het Levendaal met haar fiets tegen een loslopende hond reed. De wiel- rydster kwam door de botsing te val len, waarby zy met haar hoofd te gen het wegdek sloeg. De E.H.D. bracht haar naar een ziekenhuis.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13