Inter Milaan staat voor zware taak in Lissabon Stalin liet zoon in Duitse hand Herdenking tien jaar E.E.G. in Rome EUROPA CUPFINALE TEGEN CELTIC Sporthal Ronde van Italië Nederlanders liepen grote achterstand op KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD FINALE W aterpolocompetitie Sleutelstad verliest onnodig bij UZSC Volgens Der Stern'' Op maandag 29 mei DINSDAG 23 MEI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA T De anders zo spraakzame Helenio Herrera was even met stomheid geslagen. In Schotlands hoofdstad Glasgow zag hij Celtic's gevaarlijkste aanvaller, Jimmy Johnstone, aan het yerk. Vandaar. Inter's trotse coach heeft niet lang nodig gehad om van zijn verbazing te bekomen. Tornt deze gevaarlijk kleine man immers niet op tegen de grote technische, uiterst bekwa- Facchetti? Wat is een geruststellender gedachte dan te we ten, dat hij het is, die donderdagavond in de Europa-Cup finale, fde vliegende vlo", zoals Johnstone wordt genoemd, het meest op zijn pad zal vinden. De meest gerenommeerde uit de „cat- tenaccio elastico" muur, die Herrera's voetbalstrategie pleegt uit te voeren, om zo Inter's greep naar de nieuwe Europa-Cup te verlichten. Toch blijft het moeilijk, waarvoor Inter zich donderdagavond in Lissa- jon gesteld ziet. De Milanezen heb- t<n meer te verliezen dan Celtic, iat dit seizoen voor de eerste maal het toernooi voor landskampioenen ipelen en schotvaardig de finale op dicht. Inter strijdt voor de derde jiornf na in 1964 en '65 de Euro- voetbalmacht volmaakt te heb- itn ingepalmd. Imponerend Herrera, die voetbal vooral tot itrdedigende aangelegenheid maakte, reest het [hotvaardige karakter van de Schot formatie, die sinds het in 1965 on- ir leiding van Jock Stein kwam, iccessen aaneenreeg tot een impo- lerende reeks. In het Lissabon, dat ree jaar geleden via de tv het eigen lenfica ten onder azg gaan in de Mi- inese regen onder de Milanese hoon ■gen de Milanese in terspelers (de ramatische ontknoping van het Eu- opa-cup seizoen 1964-'65 met een lenfioa dat met 10 man speelde, om- lat keeper Costa Pareira in de twee helft uitviel) in dat Lissabon moet lein's reeks donderdag vervolmaakt lorden. KNVB-beker IJAX-GO AHEAD IN DEVENTER De besturen van Ajax en Go ead zijn overeengekomen om hun lstrijd voor de halve finales van KNVB-beker op het terrein van khead in Deventer te spelen. Het nemen bestond om de wedstrijd, op zondag 28 mei wordt ge leld, in Amsterdam te houden. Ajax ging niet akkoord met de inciële eisen van Go Ahead. Daar enover staat dat Go Ahead nu wel ingegaan op de verlangens van |x. Molentoernooi Woensdagavond om acht uur ïordt de finale gespeeld in het Zil- tren Molentoernooi tussen Sparta 3 Lugdunum. Scheidsrechter is Wim chalks. De opstellingen luiden als volgt: Lugdunum: P. Peeters, K. Crama, Teeuwen, H. Bavelaar en W. Oppe- ar; L. Red el en W. de Roo; K. de 'er, G. Collé, S. v. d. Linden en J. ijnakker. Sparta 3: A. Smit, J. W. de Man, Bonneur, A. Verhoeven en J. de jng: M. Bosselaar en L. Mozes; W. takenkruger, J. Daniëls, M. Verhoe- en C. SPORTHAL LEIDEN De Actie'67 Sporthal Leiden na rt het beslissende stadium. De *nda van de evenementen, welke W week de ton moeten rond ma in, zeit er als volgt uit: Woensdag, 2.30 uur, Kaiserstraat: Spo de clown (gebouw van Wijk en i8 uur, Kaiserstraat beat- *st met The Shoes. Donderdag, 9 uur (v.m.), Stad ss: Paint-in; 8 uur, Kaiserstraat: fatfeest met The Golden Earrings. Vrijdag: 7 uur: huis-aan-huis-col- cte; 8 uur: slot beatfeest, Kaiser- feat met The Keystones, Nou en, he Wrold Spendours en Armand; uur: Standhuis: Vanity fair. TV-uitzending t De Nederlandse Televisie f neemt donderdag de Euro- J visie-uitzending van de finale om de Europa-Cup tussen Inter Milan en Celtic Glas gow over. Commentaar levert Herman Kuiphof. De tv-uit- zending is via Nederland 1 en begint om 17.30 uur. Na de Schotse triomf in het beker toernooi 1965, na het landskampioen schap in 1966, pas nu een officieuze Europese titel. Prettige wetenschap is daarby, dat Celtic in het afgelo- V-.-Vt- «w-fsr .w-H-H-. HELENIO HERRERl pen seizoen niet alleen het Europe se voetbal aangenaam verrichtte, maar ook binnen de landsgrenzen alles deed wat mogelyk was. Dat was winnen in het nationale beker toernooi, winnen in de nationale com petitie, voof nabuur vyand Glasgow Rangers. De derde etappe van de Ronde van Italië leverde maandag een overwin ning op voor de Italiaan Michele Dancelli. Hy legde de 205 km van La Spezia naar Prato af in 6 u. 11 min. 19 sec. De Spanjaard Antonio Gomez behield de leiding in het al gemeen klassement. De best geplaat ste Nederlander in deze etappe was Den Hartog, die met ruim een mi nuut achterstand op Dancelli, als vijftiende over de eindstreep kwam. De derde etappe, waarin de ren-1 ners drie cols moesten nemen, heeft i slechts geringe verschuivingen in de algemene rangschikking veroorzaakt. Tegen de verwachting in kwamen de groten in het geheel niet in moei- ïykheden. Alleen de Italiaanse kam- Warschau-Berlijn- Praag TESSELAAR OP HALVE MINUUT De Oostduitser Rainer Marks is maandag winnaar geworden van de dertiende etappe van de wegwed strijd Warschau-Berlyn-Praag van Pilzen naar Usti Nad Labem (170 km). Hij liet een tijd van 4 uur 1 min. 38 seconden voor zich noteren. De Nederlandse renner Piet Tesse- laar bezette met een achterstand van een halve minuut op de winnaar de tweede plaats. Het was een sombere dag voor de Tsjechen. Jan Smolik, winnaar in 1964, moest na zeven dagen de lei derstrui afstaan aan de 22-jarige Belg Marcel Maes. De uitslag van de dertiende etappe luidt: 1. Rainer Marks (O. Did.) 170 km. in 4.01.38; 2. Piet Tesselaar (N.) 4.02.08; 3. Marcel Maes (B.) 4.02.23; 4. Pavel Dolezel (Tsj. SI.) 4.02.38; 5. Henri Heimtz (Fr.) z.t.; 23. Hans Tesselaar 4.10.20; 65. Jan Hesse 4.25.36; 88. Fred Niemeijer z.t.; 89. Fred van Lachterop z.t.; 90. Jan Serpenti z.t. De algemene rangschikking luidt: 1. Maes (Belg.) 44.53.47; 2. Krilov (Buig.) 44.56.01; 3. Mageira (Polen) 44.58.11; 4. Smolik (Polen) 44.59.00; 5. Hoffmann (O. Did.) 44.59.04; 9. Piet Tesselaar (Ned) 45.01.07; 10. Marks (O. Did.) 45.01.28; 33. Hans Tesselaar 45.25.39: 56. Jan Hesse 46.00.32; 74. Fred Niemeijer 46.43.12; 75. Jan Serpenti 46.51.14; 80. Fred van Lachterop 47.08.15. ADVERTENTIE Aanmelden Bureau LEIDSCH DAGBLAD, - Witte Singel I, Leiden. pioen Michele Dancelli, diens land genoten Vito Taccone en Aldo Moser, alsmede de Spanjaard Perez-Frances konden winst van enige betekenis boeken. Het viertal vocht in de eind sprint om de ritzege. Dancelli toonde zich de snelste. De uitslag van de derde etappe luidt: 1. Michele Dancelli (It.) 205 km in 6.11.19; 2. José Perez-Frances (Sp.) z.t.; 3. Vito Taccone (It.) 6.11.20; 4. Aldo Moser (It.) 6.11.22; 5. Dino Zandegu (It.) 6.12.32; 6. Ugo Colombo (It.) z.t.; 7. Vittori Adorni (It.) z.t.; .8. Eddy Merckx (B.) z.t.; 9. Lino Carletto (It.) z.t.; 10. Rolf Maurer (Zwits.) z.t.; 15. Den Har tog (N.) z.t.; 43. Ottenbros (Ned.) 6.22.01; 57. De Roo (N.) z.t.; 74. Tum- mers (Ned.) 6.26.47; 93. Cees Lute (Ned.) 6.30.46; 108. Luyten (Ned.) 6.36.24. De Nederlander Schroeders staakte in deze etappe de stryd. Na de derde etappe luidt de alge mene rangschikking1. Gomez del Moral (Sp.) 15.26.322. Dancelli (It.) op 16 sec.; 3. Perez Frances (Sp.) z.t.; 4. Taccone (It.) op 17 sec.; 5. Moser (It.) op 19 sec.; 6. Schiavon (It.) op 1.17; 7. Poggiali (It.) op 1.18; 8. Zandegu (It.) op 1.29; 9. Merckx (B.)10. Rudi .Altig (W.-Dld.)34. Den Hartog 15.29.07; 43. Ottenbros 15.38.36; 79 De Roo 15.54.12; 85 Tummers 15.56.12; 91. Lute 15.58.15 109. Luyten 16.05.49. Korfbal in Leiden Programma voor hedenavond voor het genoeglij fcheidskorfbaltoernooi Poule A: KNSNoorderkwartier; ZuiderkwartierOns Eiland. Poule B: TOPFluks; De Alge meneCrescendo. Poule C: WarmondVic. Oriëntis; DanaidenNoorderkw. B. Voor de LKB-cup worden morgen avond gespeeld; Poule A: TOPOns Eiland; DanaidenKNSZuider kwartierFluks. Alle wedstrijden be ginnen om 19.15 uur. ADVERTENTIE Woensdag 24 mei a.s. 8 uur n.m. LUGDUNUM SPARTA De Nederlandse wielrenner Leo van Dongen is maandag in het Bel gische plaatsje Stroombeek-Bever als derde geëindigd in een wegwedstrijd over 225 km voor beroepsrenners. De Televizier-ryder finishte in dezelfde tyd (6.10.06) als de winnaar, de Belg Lade Koolmees. Een tweede Neder lander, Wim Schepers, kwam met een achterstand van 45 seconden als zes de over de eindstreep. In Amersfoort speelde Neptunus maandag tegen HZPC een waterpolo- wedst-ryd voor de zomercompetitie van de KNZB De Amersfoorters ver loren met 3—5. „Reprise" Eenmaal eerder doorkruiste Inter's pad op weg naar roem al een Schotse se club en dat was Glasgow Rangers. In 1964-'65 incasseerde Inter toen in de kwartfinale zyn nederlaag (10), maar zette er in de return een 31 zege tegenover. Nu zal een andere Schotse concurrent, nu het er in de eindstryd op aan komt, in een keer moeten worden verslagen. De hegemonie in het elfde Europa- Icup toernooi lonkt Davis Cup-toernooi De uitslagen in de tweede ronde van de Europese zone van het Davis Cup-toernooi luiden: Bulgarije Groot Brittannië 05, Roemenii Spanje 23, DenemarkenRusland 2—3, Griekenland—Chili 2—2 (de be slissende partij tussen de Griek Gra- vielides en de Chileen Rodriguez moest wegens de regen worden ge staakt. Deie ontmoeting is nu van middag). Het programma voor de halve fi nales van het Davis Cup-toernooi van de Europese zone is nu: Groep B: ItaliëBrazilië en Frank rijk—Zuid-Afrika. De wedstrijden moeten vóór 11 juni zyn gespeeld Het Surinaamse elftal heeft In Port, of Spain een wedstryd ln de voorronde van het Olympische voet baltoernooi met 01 verloren van Trinidad. Deze stand was al by de rust bereikt. (Van onze watierp oilo-medewericer Na de 50 zege die Sleutelstad in de tweede klasse C op het Amers- foortse Sedna boekte, leden de Lei- denaars gisteravond in de Vliet eer teleurstellende nederlaag tegen het Utrechtse UZSO. Nadat de wedstrijd 5 minuten te laat was begonnen door het ontbre ken van een goede bal en mutsen, ontspon zich in het water een trage stryd.,Traag vooral van de zijde van Sleutelstad, dat een duidelyk gebrek aan conditie toonde. Onder de weife lende leiding vain arbiter Van der Velden kregen de Utrechtse spelers dan ook de betere kansen. Veel 'brouwden zij er in het begin ook niet van. Eerst vry kort voor het einde Franse tennistitels Trudy Groenman faalt al in eerste ronde van de eerste periode werd het door een boogbal van Gerrit Wormgoor, 01, toen goalie Wim van Rooyen te ver uit zyn doel was gekomen. De Van de midvoorplaats naar achteren gekomen Cees van Hooi donk kreeg het tegen Wormgroor te zwaar en zag als enige oplossing het terugtrekken van zyn tegenstander. Terecht bestrafte soheidsrechter Van der Velden dit aan de noodrem trek ken met een strafworp, die onder de goedkeurende blikken van KNZB- nestor Planj er door Jan Rooker werd benut: 0—2. Doelpunten vie len er niet meer in deze periode; Cees van Hooidonk zag een door slagbal juist over het doel verdwy- nen, terwyi van de andere zyde een hard schot van Rooker door Van Rooyen tot corner werd verwerkt. Rooker bracht de score in het derde „partje" uit een strafworp na drie strafpunten op 03, terwijl Aad Ka- paan met een sohot vanaf de mid- deliyn gebruik maakte van een mo ment van onoplettendheid van de Utrechtse keeper. Deze 13 stand werd in de laatste periode niet meer gewyzigd, al kreeg Rooker nog een droomkans voor een leeg doel en schoot Van der Wilik voor Sleutelstad uit een fraaie positie naast. Jaap van Praag, voorzitter van Amstelveen, waar maandag- Ajax, verlaat met zijn echtgenote ochtend de huwelijksvoltrekking Pia Verdegaal het raadhuis in I plaatsvond. De Zijl In de eerste ronde van het dames enkelspel van de internationale ten niskampioenschappen van Frankryk heeft de Nederlandse Lidy Jansen Venneboer in twee sets verloren van de geplaatste Australische speelster Kery Melville De setstanden waren 63 en 6^—1. Andere uitslagen van dit toernooi, dat in het Rolland Garros-stadion in Parijs wordt gehouden, zyn: Anna Dmitrieva (Rusl.)mej. P. Montano (Mex.) 61, 61; Eveline Terras (Fr.)mej. C. Langsford (Austr.) 60, 6—2. Trudy Groenman is eveneens maandag in de eerste ronde van het damesenkelspel uitgeschakeld. De Nederlandse kampioene, dertiende geplaatst voor dit toernooi, verloor met 68, 36 van de ongeplaatste Russische Galina Bakoheva. Brazilië exit De Braziliaanse Davis-Cup-spelers Thomas Koch en Edson Mandarino zyn niet toegelaten tot dit toernooi. De Franse tennisbond gaf met dit verbod tot deelneming aan het toer nooi gehoor aan een verzoek van de Italiaanse bond om de beide spelers niet tot de kampioenschappen toe te laten. De Brazilianen haalden zich de woede van de Italiaanse organi satoren van de onlangs in Rome ge houden internationale tenniskam pioenschappen van Italië op de hals door wel vóór dit toernooi in te sohrijven, maar zich vlak voor de aanvang terug te trekken om in e<m Westduits toernooi te gaan spelen. Voor de stryd tegen Swlft ln het Haagse Zuiderporkbad kon coach Hensing voor de Zyl niet bescnikken over keeper Joop Bodt, Loek van Kampen en Bert Martyn. De kooi- ploeg had dit voor de eerste wed stryd van de tweede klasse B. niet zo zwaar ingezien, maar enigszins te gen de verwachting in waren de Ha genaars erin geslaagd een behoorlijk team op de been te brengen. Hier door ging de betere conditie van de Leidenaars eerst in de laatste perio de spreken en konden ijj de over winning forceren. Min of meer tegen de veldverhou- ding in wist Swift het eerste doel punt te scoren. Direct na het mid den uitnemen wist Kees v. d. Moo- len echter een goede aanval op te zetten en Kees Pont had zich juist vry genoeg gemaakt van de Haagse midacbter voor het beslissende tikje tegen de bal: 11. Ondanks pogin gen van beide zyden onderging deze stand in de volgende twee spelge- deel'tes geen wijziging. Eerst nadat de Zyi er in was geslaagd Swift moe te zwemmen kreeg mm wdat meer ruimte voor een uitgebreider offen sief. Weer kwam het eerste initiatief van Kees van de Moolen. Nadat hy de bal vanuit de achterhoede had ge bracht kwam het leer via zyn broer Hans by Pont die raak schoot. Met een boogbal slaagde Pont er enkele ogenblikken later in de stand naar 31 op te voeren, waarna de Leide naars overgingen tot het consolide ren van deze voorsprong en de score gehandhaafd bleef tot het eind. De Russische dictator Stalin heeft ln 1943, na de slag om Stalingrad, geweigerd de gevangengenomen Duitse veldmaarschalk Von Paulus uit te wisselen voor zyn zoon Jacob, die al bU de eerste Duitse offensief in handen van de nazi's was geraakt. Jocob Stalin heeft de oorlog niet overleefd. Dit staat te lezen ln het Westduit- se weekblad „Der Stern", dat deze week de hoogtepunten zegt te publi ceren, uit de memoires van Stalins dochter Swetlana, waarvoor een tyd- schriftencombinatie in Amerika niet minder dan negen miljoen gulden aan rechten heeft betaald. Een groot gedeelte van deze inkomsten wil zy ten goede doen komen van filantro pische instellingen. De onthullingen van „Der Stern" schilderen Swetlana volgens het in middels bekende patroon der gebeur tenissen als een eenzame vrouw, die haar naaste verwanten en vrienden, mede dankzy de bemoeienissen van haar tyrannieke vader, vrywel allen zag sterven. Omtrent de dood van Stalin, deelt „Der Stern" mee, dat Swetlana ln december 1952 hoorde, dat haar va der ernstig ziek was. zy poogde tot ADVERTENTIE hem door te dringen, maar daarin niet. Zelfs de artsen die hem moesten behandelen, liet Stalin niet aan zyn ziekbed toe. In januari 1953 werden de beste doktoren van Mos kou, waaronder ook de lyfartsen van Stalin gevangen gezet, op de beschul diging, dat zy Swetlana's voormalige schoonvader zouden hebben ver moord. Toen dé dictator op stervan lag, zaten zyn geneesheren achter de tra lies. Na zyn dood werden zy allen gerehabiliteerd. Toen Swetlana haar vader voor het laatst zag, was hy stervende. Hy leefde nog wel, maar kon niet meer spreken en staarde haar slechts aan. Toen hy tenslotte overleed zat zyn dochter naast hem. Cricket Ajax IV klopt Krekels III Het vierde AJax-team, enige Jaren geleden voor het eerst deelnemend aan de competitie van de K.N.C.B. draait dit jaar, zoals het zich thans laat aanzien, beter dan vorig Jaar. Vorig jaar bleken de studenten reeds de goede weg te hebben Inge slagen, maar thans zyn reeds twee overwinningen geboekt op bepaald geen zwakke tegenstanders. Tegen Krekels III werd met 81 runs gewonnen. Ajax 130, waarvan J. Wouters 30, A. Jongbloed 23, R. Stuker 20 en W. van Es 12. Krekels kwam niet verder dan 49 runs. dank zij voortreffelyk bowlen van S. Keam- pfer (4 voor 21) en B.J. Demenint (4 voor 23) en uitstekend fielden. A.s. zondag Ajax IV-C.C.G. II op het terrein Piet Paaltjespad. (Van onz« Brusselse eorrespondent) Zal prof. Hallstein als voorzitter van de EEG-commissie wel of niet maandag 29 mei a.s. te Rome het woord mogen voeren? Dat is een kwestie die op het ogenblik in Europese kringen te Brussel druk wordt besproken. Men weet dat ongeveer 500 ge nodigden die dag 's middags om vijf uur op het Kapitool, in de zaal waar 25 maart 1959 het Verdrag van Rome werd onder tekend, aan de plechtige herdenking zullen deelnemen. land. dat thans de voorzlttersstoel van de Europese ministerraden be zet houdt (dat voorzitterschap is by toerbeurt geregeld) en van prof. Hall stein als voorzitter van de EEG-com- missle. De Franse regering schynt echter in geen geval een rede van Hallstein te willen, zy is uiteraard bevreesd, dat hy daar een soort politiek testa ment bekend wil maken en daarin zal hy zeker de houding van Frank ryk ten opzichte van de gemeen schappen bekritiseren. Men over weegt thans verscheidene andere mo- Zal Hallstein mogen spreken? Eerst zal Saragat, president van de Italiaanse republiek het woord voe ren. Daarna zal de burgemeestei van Rome zyn duit in het oratorische zakje doen. De Italiaanse regering had daarna twee redevoeringen voor zien, met name van de Belgische minist°r-president Vandeboeynants in zyn functie van premier van het gelykheden, maar naar het schijnt zal het er op neerkomen, zo denkt men te Brussel, dat niemand van de commissie het woord zal voeren. Het wordt echter niet uitgesloten geacht dat de leden van de commis sie in dat geval de byeenkomst van Rome niet eens zullen bywonen. Daarby bestaat dan echter weer de overweging, dat zy door weg te bly- ven in de kaart van Frankryk spe len, hetgeen zy juist niet willen doen. Dinsdag 30 mei zullen de staats hoofden van de zes landen in ge zelschap van hun minister-presiden ten en ministers van Buitenlandse Zaken vergaderen op het paleis Farnesina, zetel van het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Op de agenda staan behalve Uorte algemene toespraken namens de zes landen twee punten: de Britse vraag tot toetreding en de fusie van de executieven.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7