Geen walk-over voor matig zaterdagelftal norme valpartij londe van Zuid ontsiert Holland Vijf renners naar ziekenhuis larry Jansen winnaar SPAANSE TRIOMF IN TWEEDE RIT lachting Forse overwinning van Lisse op Alplien: 7-0 KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD Oranje winnaar Coupe Fernand Chanelle I^NDAG 22 MEI 1967 LEIDSCH DAGBLAD (Van onze wie! er medewerker) Door een enorme valpartij op de Stompwijkseweg de renners hadden er nper zeven kilometer opzitten werd de veertiende „klassieke" Ronde Zuid-Holland, waarvan de organisatie in handen was van de Haagse enners Club „Hollandia", lelijk ontsierd. Het aanvankelijk 176 inan ster peloton werd in één klap meer dan gehalveerd en verscheidene favorie- i konden een streep onder het avontuur zetten. Bovendien moesten vier uners naar een ziekenhuis overgebracht worden. Onder de „overlevenden" bleek de animo om strijd te leveren niet aald groots de koers kreeg meer het karakter van een afval- e— en pas in het Westland laaide de strijd vlam even heel hoog De rappe Harry Jansen en de vergeefs op een „klassieke" over ging azende Daan Holst ontsnapte toen uit een tot twaalf man êcimeerde kopgroep. Ondanks fel verzet van Bart Solaro, Henk nwkamp en Rini Wagtmans, bleven de twee demarranten buiten ot. In het beslissende sprintje trok de snelle Jansen aan het ;ste eind. Hij bepaalde daarmee zijn negende overwinning van tweede groep bijna vijf minuten door een geopende brug werd opgehou den. gezelschap van Holst. Kipping en Koeken. Tijdens de jacht op deze vluchtelingen gingen knappe coureurs als Leo van Schalen, Sjaak Koever mans. Wim Paul, Ton v.d. Valk en Harry van Piere ten onder. Ook Kooyman en Kipping moesten tol betalen voor hun geleverde inspan ningen en verdwenen naar de ach terhoede. Onder aanvoering van Henk Nieuwkamp en Daan Holst snelden zeventien leiders door de straten van Delft op weg naar het Westland. In een flauwe bocht langs dc Schipluidensevaart gingen Deelen, Holst en Veldhuizen onderuit. Deelen kon meteen weer aanhaken, maar Holst moest eerst een ander wiel „steken" en kon pas na een felle jacht het opgelopen verlies ongedaan maken. Allen Veldhuizen gaf zich ge wonnen. Nadat Peter Heynig, Bennie Groen en Stef v.d. Hulst door pech j of anderszins hadden moeten afha- ken, bezweken in de slotfase ook Hoek en Minnekus voor de beslissen de demarrage van Jansen en Holst. Deze twee kemphanen bleven tot de finish bijeen en daar bleek Jansen veruit de beste sprinter. Uitslag De uitslag was: 1 H. Jansen. West- zaan, de 180 km. in 4.40.06: 2. Holst Amsterdam; 3. B. Solaro, Den Bosch op 9 sec.; 4. H. Nieuwkamp, Borne; 5. R. Wagtmans. Willebrord; 6. C. Rentmeester, Ierseke; 7. F. Hooger- heyde .Dordrecht; 8. C. Koeken. Achtmaal; 9. F. Ouwerkerk, Rotter dam; 10. W. Deelen, Nieuw Lekker- land; 11. C. van Dorst, Roosendaal; 12. B. Minnnekus, Zuidland op 58 sec; 13. B. Groen, Steenwijk op 1 min. en 1 sec.; 14. H. Hoek, Schiedam; 15. S. v.d. Burg, Berkel op 4.16; 16. P. Heynig, Rotterdam op 4.20; 17. B. Kroonen, Dórdrecht op 7.06; 18. G. Veldhuizen, Maasdam; 19. L. D. van Schalen, Lierop op 11.40; 20. D. Aardoom, Puttershoek. Ton v.d. Valk uit Voorschoten eindigde als 22ste. DTS'rs boksen in Den Haag In het Amecitia-gebouw aan het Westeinde in Den Haag worden van avond bokswedstrijden gehouden. Hieraan nemen ook enige leden van de Leidse boksvereniging DTS deel. De Leidse DTS-leden komen uit in de volgende partijen: C-Klasse: weltergewicht: A. Fari na (DTS) tegen D. Schouten (Den Haag)A. Sloot (DTS) tegen N. Vink (Den Haag). Nieuwelingen-klasse: welterge wicht: J. Eradus (DTS) tegen A. Vink (Den Haag); F. Zwart (DTS) tegen H. Knoet (DOS—Den Haag). Zwaarweltergewicht: T. Kos ter (DTS) tegen P. Wesseling (Den Haag) en in het half zwaargewicht: S. Koster (DTS) tegen H. Mollema (Den Haag). Die Leythe-vier op tweede plaats De categorie 17-18 jongens vier stond bij de eerste seizoenwedstrijden op de Amstel in het middelpunt der belangstelling Voor eind juli moet de roeibcnd een equipe samenstellen voor het FISA-jeugdtoernooi in Duitsland De vier van Die Ley the heeft deze vuurproef glansrijk doorstaan Ach ter de Willem III-ploeg legden onze stadgenoten beslag op de tweede plaats In de eindsprint bleek hun conditie nog niet voldoende om de achterstand van ruim een lengte te nivelleren De andere jongensploe- gen moesten door hun onervarenheid genoegen nemen met bescheiden plaatsen. De meisjes styi vier wist op „Michiel de Ruyter" een krappe overwinning te behalen Het verschil bedroeg slechts 1 punt Ronde van Italië Nadat op zaterdag de eerste etappe Zuidlander eindigde op de 34ste veel i ki- De uitslag van de eerste etappe (zaterdag) van Treviglio (bij Milaan) naar Allessandria over een afstand zw renners waaruit later ïan 135 lulclt: vuurwerk was verlopen pas lometer voor het einde ontsnapte groepje de Italiaan Giorgio Zancanaro als winnaar te voorschijn zou komen gaf de tweede etappe op zondag meer stryd te zien. Al vrij kort na de start namen de Spanjaard Antonio Gomez del Moral en de jonge Italiaan Silvao Schiavon een flinke voorsprong, die zij niet meer afstonden. Tot vlak voor de eindstreep in La Spezia bleven de koplopers bij elkaar, maar op de laatste berg van de etappe begaven j de krachten van Zanoanaro het. Go mez del Moral sprong op de steile helling weg en arriveerde met ruim één minuut, voorsprong in La Spezia, j waar hij zidh tevens in de roze lei- j derstrui mocht steken. De Duitser Rudi Aitig won de sprint van een groepje renners, dat zich vlak voo~ de finish had losgemaakt uit het grote peloton en klaseerde zich daar mee als derde. De best geplaatste Ne derlander was Arie den Hartog. De Uitslagen verschenen voor deze ronde van Bolland 176 amateurs aan de ook in de Haarlemmer ronde was Peter de Jong uit ifarendsveen de eerste renner oor een lekke band uit het zadel Achteraf zal hij daar zeker spijt van hebben gehad, want kilometers verder op de Stompwijkseweg deed zich peloton door een geparkeerde itwagen een massale valpartij waarbij bijna zestig renners betrokken. Zelfs vergrijsde rtcenners hadden zo'n slach- nog nimmer meegemaakt. Fa len als Cees Zoontjes, Johny «er, wereldkampioen der ama- stayers Piet de Wit, Leo Duyn- ,René Pijnen, Hans Eckelboom, el Pennings, Gert Bongers en t van Midden waren daardoor lag kansloos. Voor een Henny iten (gebroken neusbeen) Zins ier, Adriaan Wouters en Gé v. inden (elleboog uit de kom) liep nog minder best af, want zij ien naar een ziekenhuis overge- it worden. De koers werd na grote valpartij geneutraliseerd, omgeving van Stompwijk werd uw het vertreksein gegeven, nige renners ontbrak het aan om na dit voorval- de strijd ie zetten en toen we bij de brug Koudekerk (35 km.) opnieuw uiting kregen met de hoofd- 't door de valpartij was de een kwartier lang gestremd ge- deze nog maar amper ;gman sterk. Juichend, gaat Harry Jansen in Nootdorp over de finishlijn. Achter hem Daan Holst. niet op te kunnen brengen en pas op de smalle IJsseldijk onder Krim pen na 80 km. koers ondernam Kooyman een roekeloze soloren. Hij kreeg bij Stolwijkersluis. waar de Duits voetbal Slechte dag voor Elek Schwartz Door een onverwacht grote neder laag van Eintracht. Frankfort - lub van Elek Schwartz verloor met niet minder dan 3 0 van Derder Bre men is in de Duitse „bundesliga de positie van Eintracht Braunsch- weich, met nog twee wedstrijden te spelen, bepaald gunstig geworden. Braunschweich heeft door een kleine maar nuttige 21 overwinning op Barussia Mönchen Gladbach name lijk weer een voorsprong van 2 pun ten op Eintracht Frankfort en van drie punten op landskampioen Mün- •hen 60. dat in een thuiswedstrijd door FC Nürnberg met 21 werd ,reklopt. Het was overigens toch een iag vol verrassingen in de Bundes liga. Bekerwinnaar Bayern München kon ook al niet tot een overwinning komen en werd in Kaiserslautern door de club van die naam met 10 verslagen. Onderaan lijkt een en an der wel beslist. Rotweiss Essen noch 'j het op de onderste plaats staande Fortuna Diisseldorf kon tot 'n over- j winning komen. Rotweiss verloor met 21 van FC Köln en met de zelfde cijfers moest Fortuna zijn emerdere erkennen in Schalke. De uitslagen luiden: TSV 1860 Mün chenFC Nürnberg 12; 1. FC Kaiserslautern Bayern München 10; Werder Bremen Eintracht Frankfurt 30: Borussia Dortmund Hamburger SV 21; 1. FC Köln— Rot Weiss Essen 21; FC Schalke 04 Fortuna Düsseldorf 2—1; Ein tracht Braunschweich -I- Borussia München-Gladbach 2-1; MSV Duis burg Hannover '96 30; VFB Stuttgart Karlsruher SC 20. B i van vand l a a g. j (ADVERTENTIE) IER OVERNAME AANGEBODEN goodwill en oomplete, vrijwel nieuwe inventaris van in huurpand in Lei den gevestigde sportschool. Geheel ingericht in moderne stijl. Speciale afdeling voor body-building. Serieuze gegadigden worden verzocht te schrijven onder no. 49423 aan het bureau van dit blad. 1. Zancanaro (It.) 3.Q1-36; 2. Du rante (It.); 3. Balmamion (It.); 4. Milioli (It.); 5. Guerra (It.); 24. Schroeder (Ned 34. De Roo (Ned.); 42.. Tummers (Ned.); 47. Ottenbros (Ned.)); 50. Motta (It.); 53. Gimondi (It.); 61. Anquetil (Fr.); 69. Leyten (Ned.); 94 Cees Lute (Ned.); 98. Adorni (It.)107. Den Hartog (Ned.) alles in dezelfde tyd als Zancanaro. De uitslag van de tweede etappe zondag) van Alessandria naar La Spezia over een afstand van 223 km is: 1. Gomez del Moral (Sp.) de 223 km in 6.12.11; 2. Schiavon (It.) op 1.17; 3. Albig (Did.) op 1.29; 4 Merckx (Belg.) z.t.; 5. Dancelli (It.) z.t.; 32. Den Hartog (Ned.) 6.14.46; 36. Ottenbros (Ned.) z.t.; 77. Lute (Ned.) 6.25.40; 82. Leyten (Ned.) 6.27.36; 84. Tummers (Ned.) z.t.; 100. Van Looy (Belg.) z.t.; 107. De Roo (Ned.) 6.30.07; 121. Schroeder (Ned.) 6.38.19. Ret algemeen klassement na de tweede etappe: 1. Gomez del Moral (Spanje) 9 uur -3 min. 58 sec.; 2. Schiavon (It.) op 1.17; 3. Poggiali (It.) op 1.18; 4. Merckx (België) op 1.29; 5. Zandegu (It.); 6. Rudi Altig (Did.), 7. Dancelli (It.), 8 Carletto (It.), 9. Perez-Frances (Sp.i, 10. Aimar (Fr.), 34. Ottenbros (Ned.) op 2.37, 36. Den Hartog (Ned.) op 2.37, 78. Lute (Ned.) op 13.31; 86. Van Looy (Belg.) z.t.; 97. Leyten (eNd.) z.t.; 99. Tummers (Ned.) z.t.; 105. De Roo (Ned.) op 17.58; 121. Schroe- I der (Ned.) op 26.10. KNVB Districtsbeker Zondag werd de tweede ronde van de KNVB-Districtsbeker afgewerkt. De meest opvallende uitslag in dis trict West II was de 7—0 score van Lisse tegen Alphen. Het zwakke Alphen had geen enkel verweer te gen het goed draaiende Lisse. Concordia H boekte een benauwde overwinning op het bezoekende Al- tior (2—1), terwyl Docos op eigen veld in de verlenging verloor van Donk uit Gouda: 01. Lisse—Alphen 7—0 (5—0. Al di rect na de aftrap maakte Lisse een doelpunt, toen Nederpelt fraai door brak. Deze treffer werd echter door de scheidsrechter afgekeurd. Het bleek slechts uitstel van executie. Tien minuten later schoot rechts binnen Frans van der Laan num mer één in de touwen. Nog geen vijf minuten daarna brak Nederpelt op nieuw fraai door en dat betekende 2—0. Alphen kreeg geen voet aan de grond. Linkshalf Theo Boot scoorde ADVERTENTIE Aanmelden Bureau LEIDSCH DAGBLAD, - Witte Singel I, Leiden. 30, Frans van der Laan tekende 40 aan en vlak voor de rust bracht Nederpelt de stand op 50. Na de hervatting deed Lisse het wat kal mer aan. Nederpelt en Gerard Oude- velthuys brachten de score op 70. Hierna werden nog twee Lisse- doelpunten door de scheidsrech ter afgekeurd. Concordia H—Altior 2—1 (2—1). In deze niet onaardige ontmoeting opende Concordia H al na tien mi nuten de score, toen Nico Keizer een aanval goed afrondde. Altior liet het hierbij niet zitten en kwam tot enige gevaarlijke tegenstoten. Uit één hier van maakte C. Volgering gelijk: 1—1. Nog voor de rust kwam de Hillegom- se ploeg op winst. Linksbuiten Fred Wester strafte een verdedigingsfout goed af en liet de Altior-doelman kansloos: 21. Na de rust kwam er in deze score geen wijziging meer. Concordia H. beheerste het spel vol komen en speelde zich hiermede in de derde ronde. DocosDonk 01 (00) verlenging In de vierde verleging bleek Donk de gelukkigste ploeg: uit een verwarde situatie voor het Leid se doel maakten de Goudenaars het eerste en enige doelpunt in deze aan trekkelijke bekerstrijd. In de eerste helft was Docos voortdurend in de aanval, maar de voorhoede faalde op het beslissende ogenblik. Na de rust kwam Donk sterk opzetten, maar ook hier bleek men het scoren van doelpunten verleerd te hebben. In de vierde verlenging tenslotte gelukte het Donk de volle winst te grijpen. Een gelukkige zege S 5 r-1 (Van een onzer redacteuren) „De Nederlanders niet laten spelen". Dat was de opdracht, waarmee de Belgische trainer-coach Gustav van Hecke zijn spelers het veld in had gestuurd. Wellicht nog geïnspireerd door de Engelse Cupfinal op de televisie, waarnaar zij gezamen lijk hebben gekeken. Of geprikkeld over de voorbeschouwingen waarin duidelijk naar voren was gekomen, dat de 21ste inter landwedstrijd tussen Nederland en België een walk-over voor de oranjehemden zou worden. Immers, een „geladen" zaterdag selectie had een duidelijke 5—2 zege op Frankrijk behaald, ter wijl datzelfde bepaald zwakke Franse team met 1-0 van België had gewonnen. Op het Juliana-sportpark in 's-Gravenzande kwamen de Belgen aanzienlijk beter voor de dag en men was na het laatste fluitsignaal van de uitstekend leidende arbiter Schalks in het Hollandse kamp uiterst tevreden met de zwaar bevochten 21 overwinning. Ruim 3500 toeschouwers zagen het eerste half uur een wat al te laco niek spelend Nederlands elftal. De Rode Duivels gaven toen al duidelijk blijk, dat zij het de technisch betere oranje-formatie met een optimale inzet zo moeilijk mogelijk zouden maken. Op een dergelijke tegen stand hadden de mannen van Evert Sterk kennelijk niet gerekend. Het verbaasde dan ook niemand, dat de met een stormachtige wind mee voetballende Belgen na een klein half uur de leiding namen. De eer lijkheid gebied te zeggen, dat dit doelpunt een presentje was van doel man V. d. Laan die na een Vleugel- Oihot de bal los liet, waarna de mee gekomen achterspeler Scheire geen moeite had om de bal in het net te deponeren. Zoetjes Dat deze Belgische ploeg (er wa ren na de wedstrijd tegen Frankrijk vier veranderingen aangebracht) be paald niet „zoetjes" tegemoet moest worden getreden, werd nog eens dui delijk onderstreept. toen rechts buiten Deruyck zijn keiharde schot op de lat zag afketsen en Vervloesem uit kansrijke positie net naast schoot. Eindelijk ontwaakte in de Neder landse ploeg de geest die tegen Frankrijk voor zo'n succes had ge zorgd. Nog voor de rust kwam Oranje gelijk. Een diep in de doelmond gé- plaatste vrije trap van Pluimgraff werd door de Belgische verdediging onvoldoende weggewerkt. Linksbuiten V. d. Beek gaf met een trekbal Hoek- sema een niet te missen kans en dat betekende 11. Aanvalsgolven De tweede helft gaf een, althans in de opbouw veel beter spelend Nederlands elftal te zien. Moest cen trum-verdediger v. d. Giesen in de eerste helft nog wel eens gecor rigeerd worden door de uitstekend spelende Schinkel, was good-old Jan Nieuwstraten nog wat beduusd over zijn laatste interlandwedstrijd, die zaterdag speelde, in de tweede helft werden de Belgen onder een voort durende vloed van aanvallen in de verdediging gedrongen. Vooral uit blinker Kiel vervulde met zyn diep- tepassen een hoofdrol. Het was jam mer, dat het voorhoedespel te kort werd gehouden en teveel door het centrum werd geleid, waar de ver sterkte Belgische verdediging her haaldelijk kans zag de oranje-aan val te ontregelen. Pas ver in de twee de helft nam Nederland verdiend de leiding. Een snelle rush van Kiel bracht de bal bij Nieuwstraten, die een bekeken passje gaf aan Pluim- graaff. Met een knap diagonaal schot gaf hy de overigens uitstekend kepende Luppens geen schijn van kans. Dat de voorsprong niet groter werd, was voornamelijk te wijten aan het slefchte schieten van Hoeks- ma en v. d. Beek. De overwinning kwam echter niet meer in gevaar. Daarvoor ontbrak het onze zuider buren aan stootkracht. Bab Kralt. die een verdienstelijke wedstrijd speelde, had het tegen de handige dribbelaar Deruyck vrij moeilijk, maar deze kon het alleen toch ook niet klaren. Gelukkig O De Coupe Fernand Chanelle oleef in Nederlandse handen. Na afloop van de met zoveel onbezorgdheid te gemoet geziene wedstrijd, waren de spelers toch zeer gelukkig met deze zwaar bevochten overwinning. Ge lukkig was ook trainer Evert Sterk. „Het was een aantrekkelijke wed strijd, die we verdiend gewonnen hebben. We hadden nog wel een goaltje meer kunnen maken, maar ik ben zo ook wel tevreden. Vooral verdedigend hebben de Belgen iut- stekend gespeeld. De beide Go Ahead-spelers Kiel en Schinkel vond ik de besten. Vooral het goede op stellen van Schinkel". Eindstand Nederland Frankrijk België 2 2 0 0 4 7—3. 2 10 12 3—5. 2 0 02 0 1—3. Le'o Pluimgraaf f f Quick Boys schiet het Nederlands zaterdag elftal naar een 2—1 zege. (Foto Leidsch Dagblad) miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM Wim Schalks: |„Geen moeilijke J wedstrijd" j Het was zaterdag op de dag af 1 tien jaar geleden, dat de inter- 1 i nationale scheidsrechter Schalks I H grensrechter was bij zyn eerste i g zaterdag-interland, ook tussen M - Nederland en België op sport- 1 park Nieuw-Zuid in Katwijk. De I Leidse arbiter vond de her- 1 nieuwde kennismaking met de zaterdagvoetballers van België 1 en Nederland zeer plezierig. 1 Tussen deze wedstrijden heeft 1 hij nóg een zaterdag.interland 1 geleid, n.l. Nederland—Saarland. 1 „Vooral ook omdat ik mijn 1 voetbal- en scheidsrechtersloop- baan in het zaterdag voetbal ben begonnen, verheug ik me altijd 1 als ik zo'n wedstrijd mag leiden. Het was geen moeilijke wedstrijd 1 om te fluiten, wel om te spelen. M Jan Nieuwstraten vond ik on- 1 danks zyn zwakke eerste helft. de beste speler. Bij de Belgen 1 centrumverdediger Christiaens". 1 Overigens vond de Leidenaar de 1 Belgen uiterst sportieve tegen- 1 standers. Bij het tweede doel- punt, waaraan volgens de Bel- 1 gen een buitenspel-luchtje zat, i was de enige reactie van een Belgische verdediger „Ach. mijnheer Schalks staat I u dit doelpunt toch niet toe. die Hollanders krijgen die schaal i toch wel". i^llllllllllllllllilllllllllllllll^

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 9