Kanonnen zwijgen in Vietnam sinds 7 uur Bijbel en kind tl. Leidse reservepolitie wint vaardigheidsrit Jongen (19) door rnit gedrukt Jaarboekje OudLeiden „De Gastspelers" in niet overtuigend stuk Jongetje doorzijn vader ontvoerd PAGINA 6 LEJLDSCH DAGBLAD IViA/iiXJJAU 44 iVihi it)UI In Wassenaar Een jaar of acht geleden heeft de Wassenaarse reserve-politie voor de eerste keer een zogenaamde vaardig heidsrit voor collega-korpsen uit de omgeving georganiseerd. Het werd een zodanig succes, dat sedertdien ieder jaar een dergelijke rit volgens hetzelfde recept georganiseerd werd Dat recept bestaat uit een gewone puzzelrit voor wielrijders, die in groepsverband gereden kan worden met enkele ingrediënten, die de rit ook tot een interessante repetitie en oefening maken voor reserve-politie mannen namelijk een exercitiewed strijd, een schietwedstrijd en een wed strijd in het surveilleren. Wat dat surveilleren betreft zorgen de organi satoren altijd voor een aantal zo na tuurgetrouw mogelijk geënsceneerde overtredingen en misdrijven. Zo was het zaterdag weer toen te gen het middaguur een dertiental groepen van 10 reserve-politiemannen VOORSCHOTEN Ruiters sluiten winterseizoen af Onder ideale weersomstandighe den gaf de manége Van Zeist en Jeugdrijschool „New-Forst" in Voor schoten een uitvoering ter afsluiting van het winterseizoen. Door zeer veel belangstellenden, onder wie wethouder M. Kamminga van Voorschoten en wethouder me vrouw De Haan-Groen uit Leiden, werd dit evenement in de butienma- nége met grote interesse gevolgd. Het programma werd geopend met een kindercaroussel, gecommandeerd door mej. J. Weijers. Hierna volgde een voltigenummer, uitgevoerd door vijf jeugdige leerlingen. Het paard Artist werd beloond met een groen- tekrans, wat enige hilariteit zijner zijds teweeg bracht. Vervolgens werd een pas de quatre uitgevoerd op po ny's. Na de pauze volgde een zeer inte ressant nummer, waarbij de toe schouwers een goede indruk kregen omtrent de beginselen van de spring- kunst. Een van de meest geslaagde en rij-technisch beste nummers was de pas de deux, uitgevoerd door me juffrouw R. Hessing en de heer B. van Zeist. Ritme en charme voer den hier de boventoon. Een daverend applaus en een bloemenhulde waren hier zeker op zijn plaats. Een goed besluit vormde de senio- rencaroussel, gecommandeerd dooi de heer B. van Zeist. Tot slot bedankte de heer H. Ha- vinga namens de Oudercommissie, de heer en mevr. Van Zeist. „Noord-Hofland" wordt bewoond De eerste flatwoningen van Voor- schotens grootste uitbreidingsplan „Noord-Hofland" zijn gereed. Vorige week werd de eerste woning officieel overgedragen aan de huurder. Het voltallig college van burge meester en wethouders was aenwezig bij de feestelijke overhandiging van de sleutel aan de heer H. A. C. Be- kooy. Wethouder A. F. van der Laan sprak tijdens de overhandiging over de moeilijkheden, die zich voordoen bij de realisering van dit uitbrei dingsplan. Door financiële omstan digheden zal deze wijk minder spoe dig kunnen worden volgebouwd dan enige jaren geleden werd voorzien Het voordeel voor de huidige bewo ners is dat het landelijk karakter van deze wijk nog wel enige tijd zal voortduren, maar daar staat tegen over dat door het ontbreken van de verbindingsweg naar de wijk Ade- geest de bewoners alleen maar via de Leidseweg het dorp Voorschoten kun nen bereiken. Een snelle doortrek king van de Beethovenlaan zou zeer gewenst zijn, maar dit stuit op di verse moeilijkheden, waaronder fi nanciële. De „zeeheldenwyk" heeft nog slechts een uitvalsweg, de Trompweg. Burgemeester L. de Kool overhan digde de sleutel van de Van Kins- bergenlaan 17 verpakt in bloemen, en een bloembak. De familie Bekooy ontving ook nog geschenken van de aannemer J. Reijn uit Waddinxveen en de patroon van de heer Bekooy, de heer G. H. Pruyn. Deze week zul len nog een 23 gegadigden Voor de gereed gekomen woningen de sleutel ontvangen. In Haarlemmerstraat Twee tot nog toe onbekend geble ven (jonge) mannen hebben gister avond omstreeks elf uur een 19-ja- rige inwoner van Roelofarendsveen door de grote voorruit van een olie bollenwinkel in de Leidse Haarlem merstraat gedrukt. Het slacht offer kreeg verwondingen aan de rechterhand. De winkelruit (4x4 meter) werd voor een groot gedeelte verbrijzeld. De politie stelt een on derzoek in. zich verzamelden in Meijendell, waar in tegenwoordigheid van burgemees- mr. W. J. Geertsema en van een aantal korpschefs begonnen werd met een défilé, gevolgd door een exerci- tiewedstrijd. Na de lunchpauze gin gen de groepen één voor één yan start voor de vaardigheidsrit. Aan de hand van een routebeschrijving, die, traditiegetrouw weer een aantal puz zeltjes bevatte, moest een route door de gemeente Wassenaar gefietst wor den. Onderweg viel er voor de re serve-politiemannen heel veel te be leven. Er moest opgetreden worden tegen een verkeerd geparkeerde au tomobilist, er moest rapport gemaakt worden van een aanrijding tussen een bromfiets en een auto, er stonden met opzet - verkeersborden verkeerd geplaatst, de deelnemers ontmoetten een omver gereden lichtmast en een bromfietser, die een hond meevoer de. En baldadige jongens, die een theehuisje afbraken. Er moest een overtreding van de visserij wet worden geconstateerd, een minderjarige over wie een opsporingsbericht was uitge geven worden aangehouden en kinde ren worden geholpen, die met gevon den granaten aan het sjouwen waren. En als klap op de vuurpijl moesten de reservisten optreden bij een poging tot aanranding ergens in de buiten plaats Wildrust. De rit eindigde weer in de Boerderij Meijendell, waar de reservist/puzzleritspecialist P. Zwa nenburg een nabeschouwing hield over de puzzletjes in dé routebeschrij ving en brigadier H. Haverkotte de te constateren overtredingen en mis drijven behandelde. Daarna reikte burgemeester mr. W. J. Geertsema de prijzen uit. De uitslag van de vaardigheidsrit - waarin alle onderdelen van 't pro gramma dus ook het exerceren en het schieten zijn verwerkt - waren als volgt: 1. Winnaars van de eerste prijs en van de wisselbeker: res. gemeentepolitie Leiden, 210 pt; 2 res.rijkspoli tie Leiden 204 pt; '6. res-gem-pol Vlaardingen 195 pt; 4. res gem pol Den Haag 1 194 pt; 5. res gem pol Gorinchem 189 1/2 pt; 6. res gem politie Voorburg 188 pt etc. Vermelding verdient nog ,dat voor het eerst twee ploegen van de reser- ve-gemeentepolitie uit Breda deelna men aan de vaardigheidsrit. Het „Jaarboekje" voor geschiede nis en oudheidkunde van Leiden en omstreken 1967, (als 59ste deel van serie in opdracht van Oud Leiden uitgegeven door Sijthoff) bevat weer een schat van artikelen, die met ge noegen door historicus en leek gele zen zullen worden. Het uiterlijk en de indeling zijn enigszins .gewijzigd. Bij de indeling valt op ,dat de fotogra fische illustraties in het midden van het boekje zijn samengebracht en niet meer zoals vroeger bij de ver schillende artikelen, waarop zij be trekking hebben, werden onderge bracht. Jammer vinden wij, dat in de „korte kroniek" de officiële activi teiten van leden van ons Koninklijk Huis bijvoorbeeld in Leiden niet wor den vermeld. Voorbeelden: Prinses Margriet trad op als mede-gastvrou- we bij het bezoek van president Bour- guiba van Tunesië aan de Sleutelstad en Prins Bernhard vereerde Pro Pa- tria, dat het eeuwfeest vierde, met zijn bezoek. Dat zijn toch wel zaken, die vermeld behoorden te worden. In Leiden is in de nacht van zater- ig op zondag een groene volkswa gen ontvreemd, die onder het Ples- manviaduct geparkeerd stond. De wa gen was gekentekend T. D. 99-68. WASSENAAR Ds. R. Steenstra bevestigd als vlootpredikant Vicaris R. Steenstra van de her vormde gemeente te Wassenaar is gistermiddag tijdens een zeer druk bezochte dienst in de nieuwe Mes- siaskerk door zijn vader, ds C. Th. Steenstra, bevestigd tot predikant voor buitengewone werkzaamheden. Ds. Steenstra jr is, zoals bekend, benoemd tot vlootpredikant. Ds. J. A. G. vam Zanten, predi kant van de Messiaskerk, leidde de liturgie van de dienst. Hij hield een predikatie naar aanleiding van de tekst van 2 Timotheus 2 15: „Maak er ernst mee U wel beproefd ten dienste van God te stellen als aan arbeider die zich niet behoeft te schamen, doch rechte voren trekt bij het brengen van het woord der waarheid". Hierna had de bevestiging plaats. Ds C. Th. Steenstra las de onder wijzing en stelde zijn zoon de drie bevestigingsvragendie met een fier „ja" werden beantwoord. t, Na de bevestiging zong de ge meente gezang 94 .Halleluja, eeuwig dank en ere". Daama betrad de wieuwbevestigde predikant de kansel voor een predi katie naar aanleiding van de tekst u't Spreuken 3 5 „Verhouw op den Heer met Uw ganse hart en steun op Uw eigen inzichten niet". Na de dienst was ei* in de ont- moetinsriial gelegenheid ds en me vrouw Steenstra geluk te wensen. Ds. J. A. G. van Zanten bood hier ook het afscheidsgeschenk van de beiwormde gemeente aan, die ds Steenstra gedurende twee jaren heeft gediend: een televisietoestel. Zondagsscholen nu actief voor zending De Ned. Zondagsschool Vereeniging weet de kinderen, die de zondags scholen en kinderdiensten bezoeken, op telkens nieuwe wijze in te scha kelen bfj acties ten bate van inter nationale projecten. Zo werd f 80.000 byeengebracht voor het A. Kroesefonds, waaruit ie der jaar kinderen elders in de we reld steun ontvangen. Deze inzameling had plaats ter ge legenheid van het NZV eeuwfeest in 1966. Thans hebben de kinderen in de actie „Ryden maar!" opnieuw f 17.500 via de NZV gegeven voor de aanschaf van een landrover, die ge bruikt zal worden in het zendings werk op Oost-Java. Tydens dje komende jaarvergadering „Congres 101", op 27 mei te Apel doorn zullen landrover en lading wor den overgedragen. By het jubileum is ook een beroep gedaan op alle kerkeraden, om een bedrag te geven voor het inrichten van het vormingswerk van de dagsschoolkrachten. Hiervoor is niet minder dan f40.000 ontvangen. ACADEMISCHE EXAMENS Aan de Leidse Universiteit zy'n ge slaagd voor de volgende examens: Kandidaats Engelse taal. en let terkunde mevr. L. Buning-van Kreg- ten (Nymegen) en mej. K. J. v. d. Velde (Dordrecht)dootoraal kunst geschiedenis mevr. C. L. N. Briët Han (Leiden)dootoraal Westerse sociologie de heren G. D. J. Wuur- mam (Den Haag) en G. C. Holscher (Papendrechit) en mej. J. M. M. Hoogvelt (Den Haag). Op Boeddha's geboortedag GEEN INVAL IN NOORD-VIETNAM Generaal Wheeler, voorzitter van de Amerikaanse generale staf heeft meegedeeld, het hui dige Amerikaans-Zuidvietna- mese offensief in de gedemili- tairiseerde zone tussen Noord en Zuid-Vietnam geen inlei ding betekent tot een inval in Noord-Vietnam. De legers der Amerikanen en Zuidvietname- zen zullen de rivier de Ben Hai, die de grens tussen beide landsdelen vormt, niet over schrijden. In de bufferzone^ woedde tot van morgen de hevige'stryd onvermin derd voort. Vlak ten zuiden van de bestandshjn zyn by gevechten in de afgelopen dagen 76 Amerikanen ge sneuveld en 475 gewond. Volgens een opgave van de Amerikanen verloor de tegenstander 562 man. Amerikaanse bommenwerpers heb ben zondag voor de tweede maal bin nen enkele dagen een elektriciteits centrale in Hanoi aangevallen. De centrale staat op 1700 meter van het centrum der stad. Volgens Amerikaanse mededelingen zyn sedert vrijdag tien toestellen der Amerikanen by aanvallen op Noord- Vietnam verloren gegaan. Hedenmorgen is ter gelegenheid van de geboortedag van Boeddha, een be stand ingegaan. Amerikanen en Zuid- vietnamezen zullen hun wapens ge durende 24 uur laten rusten, terwijl ook geen bombardementen op Noord- „Pa snapt het niet" Een groot probleem voor amateur- lubs blijkt nog dikwijls een toneel stuk te kiezen, dat beantwoordt aan de hoge eisen van het hedendaagse door de televisie verwende publiek. Het aanbod van succesvolle stukken is niet overmatig groot, en het 's jammer te moeten constateren, dat een groep als „De Gastspelers" geen, beste keuze deed met „Pa snapt het niet". Temeer jammer is dat, omdat de groep wel degelijk over toneelta lent beschikt. In een dergelijk stuk zijn de spelers evenwel gebonden aan hun middelmatige rollen en daardoor beperkt in de ontplooiing van het acteervermogen. „Pa snapt het niet" haalt het niet omdat het niet weet te overtuigen. Aanvankelijk is het een aardige schildering van een burgerlyk gezin in de trant van radiohoorspelen als „De familie Doorsnee" en „Do jeugd vliegt uit". De gewone knel punten tussen de ouderwetse papa en de progressieve kinderen. Hans wil naar Kameroen en Babs wil pa- rachutiste worden. Mams begrijpt haar kinderen wel en gedrieën pro beren ze het hoofd des huizes zover te krijgen dat hy de moderne ideeën minstens kan accepteren. Tot hun grote verbazing draaft papa dan in eens door naar de andere kant. Hy neemt dansles, draagt swinghemden en laat zyn zaak aan de grond lo pen. Als de kinderen en mama be seffen, da-t het &o ook niet kan en ze samen een aobie op touw zetten papa terug te brengen op het vertrouwde pad is vader tevreden en dan biykt dat alles doorgestoken kaart was: vader speelde zyn progressiviteit om juist dat effect te bereiken, dat zijn spel opleverde: de familie biykt toch degelijker dan in het begin scheen. Dus: alles weer by het oude. Geen jazz meer, geen Kameroen, geen pa- rachutelessen. Een mager en onge loofwaardig verhaal. Het spel daarentegen was vaak fris en vlot. Behalve de erkende sterren van „De Gastspelers" als Nell de LangeReizevoort, P. Jacobs en W. Houps zagen de we jeugdige Lidy Opdam en L. Hogenboom als verras sende nieuwkomers. Vooral L. Ho genboom als Hans wist te overtui gen in zyn rol van Hans, de zoon die tegen de draad in is. Het duo W. van Pierre en C. v. d. Drift behoren ook tot de vaste speelkern en niet ten onrechte. Janny Edelaarv. d. Kwartel maakte zich nog niet ge heel los van de tekst, waardoor de betrokkenheid in het spel soms wat zwakjes werd. „De Gastspelers" hebben beslist veel in hun mars. Misschien kan een betere keuze van de stukken een bijdrage leveren tot een grotere vlucht van deze groep, die door Jac. Buis uitstekend wordt geregisseerd. Vietnam ondernomen zullen worden, tenzij Noord-Vietnam doorgaat met het zenden van troepen en materieel naar het zuiden. De Vietcong heeft aangekondigd, dat het een bestand van 48 uur in acht zal nemen. Twee uur nadat het bestand was ingegaan, ontplofte een Vietcong- Een 26-jarige Italiaanse kapper heeft een week geleden zijn ander half jaar oude zoontje Mauro ont voerd uit de woning van zijn vrouw (van wie hy gescheiden leeft) aan de Lombokstraat in Den Haag. Het kind is per auto naar Milaan in Italië gebracht en wordt daar ver zorgd door de moeder van de kapper, zo is pas vandaag bekend geworden. De kapper is getrouwd met een 23- jarige Haagse vrouw. Daar hy niet kon wennen aan de positie, die een Nederlandse vrouw in het huweiyk bekleedt kwamen er al gauw moei- lykheden. Een paar maanden gele den werd de sbheiding tussen tafel en bed een feit. Het kind werd toege wezen aan de moeder. De rechter verbood de kapper verder in de wo ning van de vrouw te komen. De kap per kon dit niet verkroppen. In de nacht van zondag op maandag, een week geleden, klom hy via een goot- pyp naar de tweede etage van het huis aan de Lombokstraat, waar de vrouw woont. Hy forceerde een deur op het balkon en drong de slaapka mer binnen. De kapper pakte zyn zoontje en ging via de voordeur naar buiten. De moeder bleef slapen, tot- de hond begon te blaffen. De vrouw ontwaakte en rende achter de Italiaan aan. By de deur greep zy man by diens jas. Toen struikelde zy en ze moest hem daarom loslaten. Voor de deur stond de auto van de kapper. Hierin zat zyn 18-jarige vriendin, een kapster uit Den Haag. Hef tweetal reed, met het kind, naar de Italiaanse sitad Milaan. Mauro werd ondergebracht by de moeder van de Italiaan waarna de kapper en het meisje terugreden naar Ne derland. Donderdagavond arresteerde de po litie het tweetal in de woning van de kapper. Het meisje is zaterdag vryge- laten. Het Jongetje is voor de politie onbereikbaar. WARMOND Steeds Vooruit tegen Play Fair De Warmondse tafeltennisvereni ging „Steeds Vooruit" zal vanavond om de wisselbeker tegen „Play Fair" uit Leimuiden aantreden. Wint ds Vooruit" deze ontmoeting, dan zal de vereniging de beker voorgoed in haar bezit krijgen. Donderdag zul len de Warmongers tegen een Oost- duitse vereniging spelen. mijn onder een zwaar bewaakte goe derentrein 144 km ten oosten van Saigon. De rails werden weggeslagen en twee wagons ontspoorden. Enige militairen werden licht gewond. Dit was het enige offensief, dat plaats vond in de beginuren van het bestand. Langs de rivier Ben Hai werden geen vuurcontacten gemeld. ZOETERWOUDE Brand in een leegstaand pand In de nacht van zaterdag op zon dag heeft vermoedeiyk door spelende kinderen veroorzaakt, een brand ge woed in een leegstaand pand. op de hoek van de 5 Meilaan en de Nas- saustraat. De Leidse brandweer die snel ter plaatse was, had het vuur al spoedig bedwongen. Het huis is gisterochtend door gemeentewerken met prikkeldraad afgezet. Paus Paulus VI heeft een audiëntie verleend aan de be roemde dirigent Herbert von Ka- rajan en diens echtgenote. Von Karajan dirigeerde zaterdag in Rome een concert ter ere van de Paus, die bekend staat als een groot muziekliefhebber. Twee doden bij auto-ongeluk Een frontale botsing tussen twee auto's in Emmererfscheidenveen by Emmen heeft zaterdagavond om streeks halftwaalf het leven gekost aan twee jongemannen 'van resp. 16 en 18 jaar. Twee andere personen werden ernstig gewond. Het ongeluk gebeurde, doordat een 19-jarige bestuurder uit Barger Oos- terveld in een flauwe bocht de macht over het stuur verloor en op de ande re rybaan terechtkwam. Hy kwam in botsing met een tegemoetkomende auto, bestuurd door een verpleegster uit Emmen. De beide mede Inzittenden van eer ste auto, de zestienjarige jongeman uit Barger Oosterveld en een 18-jari- ge inwoner van Emmercompascuum, waren op slag dood. De bestuurder zelf werd zeer ernstig gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Ook de verpleegster werd ernstig gewond naar het ziekenhuis vervoerd, het ziekenhuis, waar zy in betrekking is. De beide auto's werden totaal ver nield. Tijdens het in Haarlem gehouden wetenschappelijk congres van de 50-jarige vereniging voor godsdienstige opvoeding „Westhill" heeft prof. dr. R. Bijlsma, hoogleraar in Brussel ge sproken over theologische grondlijnen voor de godsdienstige vorming. Daarbij ging hij in het bijzonder in op bijbel en kind. Vijftig jaar Westhill In de ontmoeting van beide geven zowel het respect voor de bybel als het respect vod* het kind de richt- ïynen aan voor de wyze waarop de inhoud van de bybel aan kinderen dient te woorden doorgegeven. Dat brengt mee een volhardend pogen de bijbelse boodschap op kinderiyke ma nier weer te geven en het kind naar bybelse visie te benaderen. Behalve informatie omtrent hetgeen in de bybel geschreven staat moet het kind de voorwaarden krijgen voor een per- soonlyke keuze en moet voor het kind de groei in de geloofdgemeen- schap der christehjke gemeenschap mogeiyk worden gemaakt. tegratie in de opvoeding in het al gemeen. In een wereld waarin men bewust het ongeloof beiydt, heeft het op groeiende kind behoefte aan geloofs getuigen. Spreker merkte op dat de opgroeiende jeugd een oefenterrein voor het geloof nodig heeft en er dient een kerk te zyn die opvoedt en zich voortdurend moet bezinnen op haar werkeiykheid. Gezin School Dr. R. Goldman uit Engeland sprak over godsdienstige vorming van kinderen op school. Hem is ge bleken dat kinderen niet opgewassen waren tegen de eisen die aan hen werden gesteld met het oog op een juiste opvatting van het bybelse ma terie. zy hadden de neiging de stof letterlyk te nemen. Volgens spreker vindt by kinderen efchter een an dere. meer positieve, benadering van de bybelse thema's weerklank. Kerk Dr. K. Hauschildt van de Evange lische Kerk uit Duitsland was van oordeel dat men de godsdienstige op voeding door middel van de kerk niet geïsoleerd mag zien. Er is samenwer king en coördinatie met de christe- ïyke opvoeding in het ouderlijk huis en op school nodig, maar tevens in sprekende over de kinderen in het gezin zei drs. J. J. van Haaren, we- tenschappeiyk medewerker aan het r.-k. pedagogisch instituut te Nyme gen, dat de geschematiseerde ge zinsgodsdienst uit het verleden lang zaam maar zeker tot het verleden gaat behoren. Godsdienstige tradities en gebrui ken verdwynen steeds meer en meer. Het gezin zoekt niet allereerst de weg naar de kerk, maar naar de we reld. De wereld is echter onduideiyk en zy moet toegankelijk gemaakt worden vla taal en vormsystemen. Opgemerkt moet worden, dat die taal voor de kinderen steeds moei- ïyker wordt. Ds. L. G. Chr. Grabant uit Haar lem, heeft "s middags in zyn lus trumrede in het koor van de Grote Kerk in Haarlem aandacht besteedt aan de toekomst Daarby deelde hy mee, dat de stichting voor godsdiens tige vorming in oprichting is. Ds. Grabant gaf een overzicht van de ontwikkeling van de jubilerende ver eniging, en zei dat Westhill 50 jaar op de bres heeft gestaan voor de opvoe ding der kinderen met het doel die waardiger leden van de gemeente van Christus te maken. Dr. R. J. Mooi bracht gelukwen sen over namens de generale synode van de NH. Kerk. Ook ds. J. ter Schegget, voorzitter van de Neder landse Zondagschoolvereniging sprak gelukwensen uit. Circuit afgesloten Arts kon ziek kind niet bereiken (Van onze R'damse correspondent) Kort voor de aanvang van de mo torraces van zaterdagmiddag op het circuit van Rookanje, heeft zich een incident voorgedaan tussen de Briel- se arts J. H. Stoutjesdyk en de or ganisatoren van de races. De arts mocht het circuit niet passeren, toen hy op weg was naar het zieke doch tertje van een familie uit Rotterdam, dat logeerde by haar grootmoeder op een kampeerterrein. Het terrein ligt omsloten door het circuit. Ongeveer een kwartier voor de aan- vang kwam de arts by het circuil aan. Een agent liet hem door, maai even later werd hy tegengehoudei door een controleur. Wat de dokte: ook probeerde, het lukte hem niet om toestemming te krijgen het cir cuit op te ryden. De arts is daarom maar wee r naar huis teruggegaan. Pas later in de middag kon hy het meisje onderzoeken. Wanneer de bewakers bij de slag bomen niet direct in paniek waren geraakt, had dit incident voorkomen kunnen worden: via een loopbrug over het circuit had de arts het kam peerterrein kunnen bereiken. Geluk kig bleek het meisje slechts een lichte longontsteking te hebben. MIJNEXPLOSIE IN JORDANIË Een mynexplosie by de Jordaanse grenspost Roemtha heeft zondag het leven gekost aan 14 personen; 24 an deren werden gewond. Volgens officiële mededelingen kwam de myn tot ontploffing in uit Syrië afkomstige auto. De twéé inzittenden werden gearresteerd. On der de slachtoffers waren drie Jor daanse soldaten en een douanefunc tionaris. By de ontploffing werden 1® personen op slag gedood. Vier ande ren bezweken aan hun verwondingen Koning Hoessein heeft een bezoet gebracht aan de plaats van de ramp. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN GEBOREN Arianne. d. v .A. van der Plas et J. C Kuijt; Anna Maria Geertruida, d. v. C. A. Visser en M. J. van Velsen Johanna', d. v. J. C. N. B. Buitemas en J. van den Hoed; Jeanette Adrians Johanna, d. v. W. J. Bloemendaal ei J. J. Kuiiper; Petronella Catharlm d. v. F. W. Biegstraaten en A. Mant Marjolein, d. v. I. W. Beekman en M Bleij; Hester Elisabeth Margaretha, v. A. H. ülrich en M. Grootveld; Ba Boris, z. v. J. C. van Kats en A. P. Groot; Hendrlcus Theodorus Bartholo mews. z. v. T. B. van Weeren ei Hartevelt; Patrick Arthur, z. v. Samuels en W. Schilthuizen; Gabriel!' Rachel, d. v. P. J. van den Berg en M Hoogerdyk; Filippo Nicolaas Maria, v. G. Viavattene en M. G. C. van Nes Anna Maria, d. v. L. B. Tan en C. H Coumans; Herke Rutger, z. v. A van Duuren en T. A. Ketzer. OVERLEDEN MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 22 mei. Veemarkt. - Aanvoer totaal 1578. Vetste koeien es ossen 1151, varkens 427. Prijzen vettt koeien pe. kg extra kwal. 4.95, le kwal 4.204.55, 2e kwal. 3.854.05, 3e kW1 5.303.65, varkens (levend gew. p. kg) 200—210, 195—200, 190—195, 1851^ stieren per kg. alle kwal. 385435 worstkoeien per kg 340355, slacht- zeugen per kg 170180, zware varkew per kg 180—185. Overzicht: vett.' koelen aanvoer groter, handel kal& pry zen even lager; varkens mimet rustig, teruglopend.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 6