Ruim 5000 padvinders (sters) de St. Jorismarsen uit liep en Acht gewonden bij frontale autobotsing Motor vliegt uit de bocht Kleurrijke wonderstaf Leidenaar brak zijn nekwervel Nieuwe leerlingen St. Agnes-lyceum WERNINK LEIDEN FjASln Toegelaten tot liet Rijnlands-lyceum Naar liet Rembrandt lyceum In Leidse Schouwburg MAANDAG 22 MEI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 3 Prettig wandelweer ondanks straffe wind' „Toen ik een jaar of zeventien geleden voor het eerst bij de Nationale St. Jorismarsen een openingswoord sprak, waren er enkele honderden deelnemers. Nu ik het vandaag voor het laatst doe als burgemeester van Oegstgeest, zijn het er duizenden." Dit zei zaterdagmiddag de heer H. L. du Boeuff op het zonnige terrein van Oud-Poelgeest. Om precies te zijn: er deden aan de 21ste St. Jorismarsen 5083 enthousiaste leden van de padvinderij mee. Het verst hadden de groepen uit Eindhoven en Driebergen moeten reizen om dit jaarlijkse evenement mee te maken. Al was de straffe wind soms hin derlijk, de zon zorgde ervoor dat het prettig wandelweer bleef. De orga nisatoren, van wie als leider van het geheel de heer W. F. Tierolf optrad, konden na afloop dan ook met ge noegen melden dat zich geen onaan gename zaken hadden voorgedaan. Waarop de EHBO-afdeling Oegst geest, de colonne Rijnland van het Roode Kruis en de inspectie van de verbindingsdienst van de Koninklij ke Landmacht onder leiding van ma joor ir. A. K. van der Stal trou wens nauwkeurig hadden toegezien. Voor radio-assistentie hadden voorts de Van der Werffstam van de Leidse Ewout Joppenszgroep en de Dr. Vis- sergroep uit Bodegraven gezorgd ter wijl 't korps rijkspolitie Oegstgeest en de reservepolitie de duizenden wandelaars veilig door het verkeer hadden geloodst. Twee »parcoursen werden na de openingsplechtigheid (waarbij voor zitter G. H. W. Lignac van de plaat selijke commissie opwekte oog te hebben voor de natuur tussen de ve le huizenblokken in de Randstad Holland) gelopen: 15 km. door de padvindsters en verkenners en 7,5 km. door de kabouters en welpen. De kleintjes bleven in Oegstgeest, de ouderen lieten zich ook in Rijnsburg en Voorhout zien (en hoi*en). Terwijl de wandelaars hun ki lometers volmaakten, lieten ze ven bands zich op het terrein van Oud-Poelgeest horen in een muzikaal Uit boom gevallen Een 21-jarige inwoner van Lei den is gistermiddag streeks half vijf in de Zuid duinen in Katwijk aan Zee uit een boom gevallen. Geheel verlamd bleef hij lig gen. Het slachtoffer is met een gebroken nekwervel in zorgwekkende toestand naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden overgebracht. Vermoeid, maar voldaan arriveer den de padvinders (sters) tegen het eind van de middag weer op het centrale punt, waar de prijsuitrei king door de districtscommissaris van de K.V. Leiden, hopman Duindam, vele malen door gejuich werd onder broken. De vice-presidente van de plaat selijke commissie, mevrouw M. J. Pannekoek, bedankte na afloop in het koetshuls nog degenen, die aan deze 21ste St. Jorismarsen hadden meegewerkt. TT». ;en Uitslagi De uitslagen waren: bandconcours: 1. N.P.G. Den Haag, 2. N.P.V. Gouda, 3. N.P.V. Den Haag; tocht 7,5 km welpen: 1. Prinses Beatrix - groep Voorschoten, 2. Leonardus- groep Leiden, 3. Pleter Maritzgroep Waddinxveen (verzilverde medaille Leidsch Dagblad), 4. St. Hubertus- groep Hazerswoude; kabouters: 1. Uilenkring Oegstgeest, 2. Eikel- dopjeskring Webo Heemstede 3 Ca- preza Bloemendaal, 4. Zonni ge Boskabouters Heemstede tocht 15 km verkenners 1. Dauwtrappers groep Leiden, 2. Haagse Woudlo pers, 3. St. Paulusgroep Leiden; padvinsters: 1. Neeltje Jacobagroep Heemstede; 2. Bolsot Leiden, 3. St. Ciaragroep Castricum. De beker voor de verstkomende deelnemers ADVERTENTIE Kie» een FASTO geiser met de unieke patent- knop voor heet water in de keuken en veilig- warm water in de douche. Twee van de drie verkochte geiser» zijn een FASTO De volgende meisjes zijn toegela ten tot het St. Agneslyceum in Lei den: Anja Aaniba; Annelies Baas, Voor hout; Karin Bellaart; Adrie Barbée; Gerda van den Berg, Lisse; Use van den Berg, Oegstgeest; Margareth Dr. F.F.J. Drijkoningen, dr. W. Klerks en de heer Th. A.J. de Wit, allen alhier, zijn benoemd tot leden van de examencommissie Frans m.o. A.1967. Prof. Z. Kukenheim en dr. J.R. Smeets, eveneens alhier en dr. W. Zwanenburg te Oegstgeest zijn be noemd in de commissie voor de akte m.o. B. Tot plaatsvervangende leden zijn bovendien benoemd drs. A. Dees te Badhoevedorp, dr. W. H. van der Gun te Wassenaar en drs. C. de Vis ser te Leiden. Een groe-pje padvinders be gint opgewekt aan de 21ste St.- Jorismars. (Foto L.D./Holvast) was voor de Jaconthagroep uit Driebergen, die voor de grootste club werd gewonnen door de St. Zita'groep uit Boskoop (51 perso nen). In het vandaag verschenen jaarverslag van Wernink's Beton en Aanneming Maatschappij N.V. deelt de directie mee, dat de resultaten over het jaar 1966 bevredigend waren. Na een dotatie van 100.000 aan de reserve voor diverse belangen laat het resultaat een dividend van 11% toe. In de loop van het verslagjaar kwam een herziening in de pensioen- voorwaarden tot stand. Zo was het mogelijk om aan de voorziening voor pensioenen f 425.000 toe te voegen. De totale omzet van de bedrijven steeg met circa 3%%. De afdeling bouwbedrijf behaalde een bevredi gend resulaat. BIJ het fabrieksbe- drijf bleef de verkoop ten achter bij de produktie. Bij het natuursteenbe- drijf V.O.N.K. steeg weliswaar de omzet, doch het resultaat bleef na genoeg gelijk. Bij de afdeling ten- nisvloeren en sportvelden werd het hoogste aantal tennisbanen sinds haar oprichting opgeleverd. Bij de bouwmaterialenhandel werd een stijging van omzet behaald, die ech ter nog niet tot verbetering van het resultaat leidde. Hoewel het bouwbedrijf rede lijk van werk voorzien is, laat de be zetting wel enige uitbreiding van op drachten toe. Het fabrieksbedrijf zette het nieu we jaar in met een goed gevulde or derportefeuille. Het blijft echter nog steeds moeilijk om voldoende vakbe kwame werknemers aan te trekken. Om deze reden zijn er een aantal Turkse werknemers werkzaam. Drie Leidenaars, vier Katwijkers en meisje i uit Alphen a. d. Rijn Op de bochtige Abtspoelweg in Oegstgeest is vannacht, vijf over twaalf, een zeer ernstig ongeluk gebeurd. Een Volkswa genbusje botste frontaal tegen een grote personenauto. Vier Katwijkers en drie Leidenaren, onder wie de beatgroep „Mistic Eyes", die uit Katwijk kwamen, zijn met verwondingen in het Academisch Ziekenhuis in Leiden opgenomen; de bestuurder van het busje is er zeer ernstig aan toe. Een meisje uit Alphen aan den Rijn, dat in de personenauto zat, is ook gewond naar het ziekenhuis vervoerd. Enkele slachtoffers, die in leeftijd varieerden van 16 tot 22 jaar, zijn inmiddels weer naar huis teruggekeerd. Dokter D. Held, gemeente-arts in Oegstgeest en dokter F. van Leeuwen, die toevallig langs kwam, verleenden eerste hulp. De beide wagens zijn onherstelbaar beschadigd. ADVERTENTIE Twee van de drie verkochte geisers zijn een FASTO, met de unieke patent-knop voor heet water in de keuken en veilig-warm water in de douche. De orderpositie van het natuur- steenbedrijf V.O.N.K. is bevredigend, doch ook hier is het moeilijk om vak bekwame arbeidskrachten aan te trekken. Bij de Bouwmaterialenhandel ga ven de eerste maanden van het nieu- wë jaar een lichte stijging van de omzetten te zien. afdeling Tennisvloeren en Sportvelden heeft thans minder wer ken in opdracht dan in het vorige jaar. Zoals ook in het verleden reeds meermalen is gebleken, komen tijde lijke beperkingen in de door de over heid verzorgde recreatiesfeer on middellijk tot uiting in de bezetting van deze afdeling. Ten aanzien van de verwachtingen voor het lopende jaar meent de di rectie enige reserve in acht te moe ten namen. In Oegstgeest De volgende leerlingen zijn toege_ laten tot de eerste klas van het Rijn lands Lyceum (Oegstgeest) John Asselbergs, Flip Bakker, Pie- ter Bertz, Davy de Boer, Wiesje de Boer, Filique Böttcher, Marja Buur man, Fred van Dam, Ingrid van Dug- teren, Barbara Duijfjes, Aad van Duyn, Yvette Dijkstra, Amarens Eis- ses, Kees Erends, Danlëlle Eriks, Fei- co Glastra van Loon, Marius Goe- koop, Alexander de Graeff, Dietje Groeneveld, Chris de Groot, Leny de Groot, Jeroen Haak, Jan Hariot, Louise van Hartingsveld, Hans HeU- loo, Frederik Holleman, Roelie Hou_ weling, Marijke Hugenholtz, Jette van de Hulst, Niek Jansen van Ro- sendaal. Klaasje Jasper, Iris de Jong, Philip de Josselin de Jong, Haarij- Jan Keizer, Lodewijk Kist, Ellen Klein, Karin Kleiverda, Evelien Kle ver, Tom Kloos, Ellen Kobes, Johan De vrouw in het ambt Onder voorbehoud, dat een besluit van de generale synode der Ned. Herv. Kerk, inhoudende de toelating van de vrouw tot het predikambt, voorafgaat, heeft mej. dr. C. Roze- mond, theologisch kandidate in Lei den. de toezegging van het beroep van de hervormde gemeente in Oos terend en Oudeschild aangenomen. Twee gewonden en vier beschadigde auto's Vier beschadigde auto's cn twee gewonden. Dit was het resultaat van een roekeloze poging om met hoge snelheid per motorfiets door de bocht te gaan. De motorfiets werd bestuurd door een 22-jarige Leidenaar. De jongeman vloog in de nacht yan zaterdag op zondag op de Leidse Witte Singel, ter hoogte van de Witte Rozenstraat, uit de bocht. HU ramde daarbü vier geparkeerde personenauto's, die alle vrU ernstig beschadigd werden. Zowel de motorrijder als een 20-jarige duo- passagiere liepen verwondingen op. HU kreeg diverse schaafwonden en een gekneusd rechterbeen, zU een ribfractuur en eveneens enkele schaafwonden, Het meisje werd van de motor geslingerd, toen deze de derde geparkeerd staande auto schampte. De motorrUder kwam dertien meter verder ten vaL De motorfiets werd zwaar beschadigd. „Happening voor heiligen" De gisterochtend in de Groene Kerk in Oegstgeest gehouden kerkdienst van de Ver. van VrUz. Hervormden, droeg tevens het karakter van een „openbare rechtszitting". Een groep jongeren uit Leiden en Oegstgeest voerde hier n.l. onder auspiciën van de Herv. Jeugdraad en de Vrijz. her vormden het spel van Michiel de Vis ser „Happening voor heiligen" op. Mejuffrouw wika M. A. de Vlieger verzorgde de liturgie in deze dienst, waarin een verontrust jong kerklid werd aangeklaagd wegens provoce rend optreden jegens gemeente en kerkgangers. In haar verdediging, die tegelijk prediking was, vergeleek de raadsvrouwe mejuffrouw dr. C. Boer uit Arnhem, die de wegens ziekte verhinderde ds. M. J. Wagenvoorde verving) de situatie met die van de gestenigde Stéphanus. Conflict wordt ernstiger De Paus heeft zondag in een toe spraak tot 120.000 mensen op net St. Pietersplein gezegd, dat het conflict in het Verre Oosten ernstiger wordt en dat er gevaar bestaat voor con flicten in het Midden-Oosten, alsook van allerlei aard in de gehele we reld. Maar volgens de Paus wordt aan de vrede ook afbreuk jedaan door agitatie, die juist op bevordering van de vrede gericht schün te zfjn, De geesten worden hiervoor meer van elkaar verwUderd en meer vU- andig tegenover elkaar. De Paus wek te op tot gebed voor de vrede. Toen de Paus zyn toespraak had beëindigd, klonk uit een luidspre kerauto de eis, dat de Italianen druk zouden moeten uitoefenen op hun re gering opdat deze haar invloed aan zou wenden ten behoeve van de vre de in Vietnam. Koning, Albert Kornet, Jan Kuil, Hero Kwin, Hilbrand Leemans, Rob van Leeuwen, Doreen van Loenen, Titia Mackenzie, Dick Möhlman, Dick Mulder, Maarten Muller, Ger- brand Naeff, Jaqueline van Peursen, Jan-Willem Piek, Elbert Ploos van Amstel, Jaap Polak, Klaas Postma, Anyuta Querido, Klaas-Bart de Raad, Dick Ravelli, Annemieke Reijnders, Xandra van Rhee, Amoud Rikkers, Lex de Roo, Boudewijn Roo- denburg Vermaat, Ada Roos, Renier van Rijssel, Hanneke van Rijswijk, Frances Sanders, Liek Sanders, Peter Sillem, Linette Stoffel, Riske van Straten, Maatje Swellengrebel, Wen_ dela Tjenk Willink, José van Tol, Annemieke v. d. Veen, Ditsy Verdonk, Leo Verhoeven, Kees Visbeen, Erik Vollebregt, Sjoerd Vollebregt Ken Vos, Lammert Vos, Lucas de Vries, Alexander de Vries, Hendrik Vrolijk, Keesjan de Wilde, Steven Witkam, Pim Witteveen, Roelof Zaadnoordijk, Rudolf Zwart. (Aan het examen namen 104 kan didaten deel, 12 werden afgewezen. De examens zyn voltooid). Tot de eerste klas van het Rem- brandt-lyceum in Leiden zUn toe gelaten Jacqueline Baars, Johan BekooU, Wouter van Berge, Henegouwen, Al- ka Bodry, Ruud Boer, Jaap Boom, Leiderdorp, Nico Boot, Leiderdorp, John Braak, Hanneke v. d. Broek, Han de Bruin, Eugène Cannoo, Eric Claasen, Voorschoten, Joost Cra mer, Paul Dekker, Leiderdorp, Ed ward Dragt, Leiderdorp, Karen en Viotorien Gerbrands Oegstgeest, Jaap Gerretse, Leiderdorp, Stephan Gla- ser, Voorschoten, Yvonne Goedhart, Leiderdorp, Marja Groenendijk, Jan Kees Joustra, Voorschoten, John Knfjnenburg, Mireille v. d. Linden, Rob v. d. Mark, Leiderdorp, Jan Kees Meyer, Leiderdorp, Hans Meijers, Zoeterwoude, Marco Moekardanoe, Leiderdorp, Monique van Nahuys, Rick Neuteboom, Irene Nieuwen- huis, Marianne Nieuwenhuis, Lenie Prins, Leiderdorp, Erik Jan Repko, Marjorie Riebeek, Frits van Rietkerk, Veronica Roggen, Jan RUnsburger, Leiderdorp, Charles Schouten, Carla Schreyër, Wijnand Serdijn, Frans Sollie, Hans Spee, Leiderdorp, Luy- ke Tjebbes, René Vallentgoed, Frits Verhoeve, Leiderdorp, Victor Wam- steeker. Leiderdorp, George de Wa ter, Joke Wielink, Leiderdorp, Huib v. d. Wijngaard, Maarten Zuiderduin. Daar waar geen plaatsnaam bU vermeld is, is dat Leiden. Beuk, Noordwijk; Ciska Beurse, Voorschoten; Tineke Biever; Toos Blonk; Tiny Boere, Leimuiden; An neke van Bohemen, StompwUk; Ma- riette Bal, Zoeterwoude; Annemarie van der Boog, Leiderdorp; Marjo Borsje, Jacqueline Bosveld, Alphen aan den Rijn; Désiré Bots, Voor hout; Agnes Breuring; Leny Brou wer, Sassenheim; Cobi Bruin, Kat wijk aan de Rijn; Marian Buters, Warmond; Liesbeth Devilee; Thea Devilee; Janneke Diebeis, Leider dorp; Lidy den Dubbelden, Oegst geest; Yvonne Elgershuizen, Katwijk aan Zee; Agnes en Annie van der Geest, Leiderdorp; Helma van der Geest, Oud-Ade; Thea van der Geest; Wilma van der Geest, Oud- Ade; Helma Gerritsen, Zoeterwoude; Annette van GylswUk, Noordwijker- hout; Cia van Graas, Noordwijk aan Zee; Caré Groenendijk, Alphen aan den Rijn; Truke Haanraadts; Anne- marieke Hazes; Marian Heemskerk, Noordwijkerhout; Marian Heetvelt; Joke van den Helder, Leimuiden; Mirjam Hölscher, Voorhout; Anne marie Homan, Voorhout; Lia Hoo- genboom, Woubrugge; Ada Hop; Jo ke Hurts; Mieke Jacobs, Leiderdorp; Hermien Jansen, Katwijk a/d Rijn; Christine Janssen, Alphen a/d Rijn; Joke de Jeu, Oude Wetering; Hanne ke Kallenberg, Oegstgeest; Marion Kamphuis; Elly en Godelieva Kerk vliet, Hazerswoude; Marjo Klyn, Leiderdorp; Henny Knynenburg; Marian Koot, Sassenheim; Marian van Leaere; Beate Langemeyer, Warmond; Tilly van Leeuwen Oud- Ade; Marion v. Maarle, Leiderdorp; Benite Maas, Voorschoten; Lia van Meegen; Ieteke Mentink; Bep Moot, Voorhout; Elly Omtzigt, Zoeterwou de; Wilma Opdam, Valkenburg; Ine ke Otto, Langeraar; Tilly Pannebak ker, Hazerswoude; Joke Peeters, Voorhout; Mieke Peetere, Oegst geest; Regine Peterse; Hélène Piket, Bodegraven; Marita van de Poel; Marga van der Pol, Oegstgeest; Adelheid Ponsioen, Alphen a/d Rijn; Marijke Post; Ria van der Putten, Noordwijkerhout; Els van Rijn; Ma rijke Rijnbeek; Jannie van Rossum, Leiderdorp; Marion Röst, Oude We tering; Yvonne Schemkes, Leider dorp; Diane van Schie, Oegstgeest; Netty van Seggelen,Warmond; Mie ke Smit, Zoeterwoude; Birgit van der Stap, Noordwyk; Wilma van Straalen, Ter Aar; Annet Tebarts; Annette Tesselaar; Marianne Uytte- waal, Langeraar; Els van der Valk; Lideke Verdegaal, Voorhout; Winnie Verdegaal, Sassenheim; Rosa Ver hoef, Oegstgeest; Ineke Verlaan, Noordwijkerhout; Nicolette en Wil ma Vink Noordwijk; Marijke Voort man Langeraar; Marijke Vreeburg; Ellen Wagenaar, Leiderdorp; Nellie Walraven, Bodegraven; Carla Wal ter; Ada Warmerdam, Voorhout; Riet Welsing; Lyan Wemeke, Al phen a/d Ryn; Annemarie en Ger- truud Wesselingh, Hazerswoude; Wilma van der Westen: Marry Zonneveld, Oegstgeest; Sonja Zwa german; Mariette van der Zwet, Oude Wetering; Trees Zwirs, Ter Aar; Ineke van RUn, Oegstgeest Angela van Lith, Leiderdorp. De Christelyke Zangspelclub „Staalwijk en omgeving" gaf zater dagavond in de Leidse Schouwburg een grote uitvoering van de door Jo Mulder geschreven kinderoperet te „De Wonderstaf". Het was een kleurrUke voorstelling, waarmee de zangclub veel succes oogstte. Het verhaal gaat over een rover hoofdman, zekere Hermanos, die met behulp van een staf en een tover formule veel macht heeft gekreun. HU wordt door 'n list verslagen door Helios, de zoon van Keizer Pétaros. Helios wordt hierby geholpen door prinses Kora, do dochter van de ko ningin van de bergen. Een van de nymfen uit 't bergenrijk probeert Hermanos weer aan de macht te hel pen, maar uiteindelijk overwint toch 't goede en verandert de staf in een wonderstaf, waarmee men allen nog maar goede dinken kan doen. De operette werd met veel enth. opge voerd. Behalve veel liedjes, zUn in de operette ook enkele dansjes ver werkt, die werden ingestudeerd door mevrouw D. Th. Stuifzand-Lamboo. Het stuk, waarvoor de spelers in kleurrUke kostuums waren gestoken, bleek spannend genoeg te zUn, maar de hofnar Nardo zorgde voor enke komische onderbrekingen met zUn vrolUke liedjes, die door de hovelin gen werden meegezongen. Op de planken verscheen ook een oosterse Nomadenstam, die door Hermanos gevangen was genomen, maar die door prins Helios werd bevrijd. Alle operette-figuren troffen elkaar tU'dens he t midzomemachtfeest waar de spanning een hoogtepunt vond. Hermanos probeerde daar voor de laatste maal zUn boze listen toe te passen, maar werd door de wUze (Foto L.D./Holvast) kluizenaar Adelbert met zUn eigen wapens verslagen. Ongestoord kon den allen zich verder overgeven aan het feest, waar zang en dans de hoofdschotel vormden. Tussen de verschillende bedrUven door kon men luisteren naar het optreden van het Lelds Kamerorkest. De liedjes van de operette werden begeleid door de pianist W. F. Ba- rendse. De regie was in handen van de heer F. HeUnen. Na afloop dankte de ere-voorzitter, ds. P. Kloek, de spelers en alle an dere medewerkers voor deze uitvoe ring. De spelers en speelsters werden met bloemen verrast.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 3