Stille vrede tocht voor in Vietnam De Gaulle behaalt de overwinning Koningin genoot van „Nederlandse" visites MIDDEN OOSTEN Speciale spanningen in bejaardentehuizen Landbouw- maratlion haags A G E N D PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 22 MEI I9j- £j t eidóe Tcjendci INDRUKWEKKENDE BETOGING VAN 8.000 PERSONEN IN AMSTERDAM (Van onze A'damse correspondent) Naar schatting 8000 Neder landers hebben gehoor gege ven aan de oproep van de door oud-verzetsstrijder Piet Nak in het leven geroepen comité- Vietnam tot een tegen de oor log in Vietnam gerichte stille tocht door Amsterdam. Zwijgend trokken zij zater dagmiddag in een indrukwek kende, sterk de aandacht trek kende stoet van het Oosterdok by het Centraal Station door de binnenstad naar het oude RAI-gebouw in Amsterdam zuid. De tocht, waarbij alleen borden, spandoeken en leuzen „Vrede in Vietnam" en „Stop de bombardemensen" werden meegevoerd, had een ordelijk verloop. Ook na afloop deden zich geen incidenten voor. Uit versèheidene delen van het land waren mensen met bussen naar de hoofdstad gekomen om deel te nemen aam de betoging „Wij willen vrede in Vietnam", klonk het kort voor het begin van de demonstratie uit een geluidswagen. „Dit doel kun nen wij het beste nastreven door massale stille tochten te houden. Blijf rustig. Deze demonstratie moet slagen. De ogen van de wereld zijn op ons gericht". Even na drie uur zette de stoet zich in beweging. Voorop: Piet Nak, in 1941 een van de initiatiefnemers tot de februaristaking, prof. dr. A. van Leeuwen SJ., prof. dr. J. Verkuvl, pater J. van Kilsdonk, W. Polak, voorzitter van de federatie Amster dam van de Partij van de Arbeid en de heer Lankhorst van de PSP. Politiemacht De stoet werd begeleid door zestien man van de bereden politie en een groot aantal agenten in burger. Het comité Vietnam had gezorgd voor een eigen 150 man sterke ordedienst. Niet minder dan 170 politiemannen wa ren ingeschakeld bij het omleg gen van het verkeer. Ongeveer 100 man van de mobiele eenheid werden door de korpsleiding van de politie op de achtergrond gereed gehouden voor ingrijpen bij ongeregeldheden. Een dergelijk ingrijpen was echter niet nodig. Tegen vijf uur bereikten de de monstranten het oude RAI-gebouw. Bij dit gebouw, waar het grootste gedeelte van de deelnemers aan de betoging zich verzamelde om enkele sprekers aan te horen, dreigde het even tot moeilijkheden te komen. „Johnson moordenaar" riep een aan tal jongeren. Zij brachten ook twee rookbommen tot ontploffing. Toen bleek, dat hun initiatief door de meerderheid niet met instemming werd begroet was het met de onrust snel gedaan. Schaamte Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Bedankt voor Katwijk aan Zee (8e pred. pl.) (toez.) G. van Estrik te Genemuiden; Voor Wittewierum (toez.) jhr. P. W Teding van Berkhout te Koe- kange. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Aangenomen naar Daarlerveen E. Koop te Enumatil. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Rijssen (2e pred. pl.) P. Blok te Dirksland, die bedankte voor Rotterdam-Zuidwijk. Bedankt voor Vlissingen M. G. Mouw te Middelharnis; voor Hilversum J. van Haaren te Amersfoort. VRIJE EVANG. GEMEENTEN Beroepen te Groningen L. Oost te Veendam. Leger des Heils tachtig jaar In het kader van de nationale voe ring van zijn 80-jarig bestaan houdi het Leger des Heils in Nederland woensdagavond 24 mei in het Am sterdamse Concertgebouw een bijeen komst, waar het woord zal worden gevoerd door de internationaal lei der van het leger, generaal Frede rick Coutts Deze br <?t samen met zün echtgenote van 24 tot 27 mei een bezoek aan Amsterdam. Op het programma staan voorts toespra ken van prof. mr. IA. Diepenhorst en de voorzitter van het Nederlandsch Bijbelgenootschap, ds. J. H. Sillevis Smitt. Op 24 mei zal in een muziektent op de Dam een non-stopprogramma worden gegeven, waaraan o.m. het Haagse combo „The Hallelujah Sound" meewerkt. Op dezelfde dag is op de Dam een tentoonstelling te zien van foto's over de arbeid van het Leger des Heils. De viering wordt op zaterdag 27 mei besloten met de jaarlijkse velddag op de koninklijke domeinen in Baarn. „Ik ben buitengewoon onder de in druk van deze middag. Zes weken ge leden las ik in de krant, dat er in Vietnam een kwart miljoen kinderen waren gedood en driekwart miljoen gewond. Wij leefden maar. Wij gingen maar naar het voetballen. Wij gingen maar kamperen. Daar kon ik niet mee leven. Wij moesten ons schamen als wij vanmiddag niet in zó'n groten getale hier waren. De mensen, die nu aan de kant staan zijn precies dezelfden als die in '40- '45 aan de kant stonden. Wij zijn hier met mensen van praktisch alle politieke partijen én godsdienstige groeperingen. Tot de tweede-kamer leden onder ons zou ik willen zeggen: in godsnaam doe alles, wat je kunt om van het ministerie van Defen sie zo snel mogelijk een ministerie van de Vrede te maken. Wij moeten de belofte afleggen niet eerder te vosten voordat aan de misdaad in Vietnam een eind is gekomen". Ten slotte dankte hij de jongeren, dat ook zij gholpen hadden het rustige en waardige karakter van de demon stratie te behouden. Prof. dr. A. van Leeuwen SJ zei onder meer: „Aan Oe Thant stellen wij de eis, dat de bombardementen op Noord-Vietnam moeten worden stilgezet. De bombardementen op Hanoi zijn een voorbereiding van een derde wereldoorlog. Daarom vragen wij: zet nu eens de eerste stap". Prof. dr. J. Verkuyl sprak van „Volkerenmoord". „Wij staan aan de rand van deze waanzin. In Viet nam is zij eigenlijk al begonnen. De ze waanzin moet ophouden en dat moet nu gebeuren. Wie zwijgt stemt toe". t Bidden Rabbijn dr. J. Soetendorp, die aanvankelijk ook zou spreken, maar daar in verband met de ontwikkelin gen van het Midden-Oosten van had afgezien, bracht de zaterdagmiddag door in de synagoge, waar hij bad voor vrede in Vietnam en het Midden-Oosten. Aan het eind van de bijeenkomst besloot men telegrammen aan mi nister-president De Jong en de Ame rikaanse ambassadeur in ons land te sturen, waarin op stopzetting van de bombardementen en vrede in Viet- Motor vliegt uit bocht: 2 doden Op de Grientveenseweg in het ge hucht Zeilberg behorende tot de ge meente Deurne, zijn gistermiddag twee mensen om het leven gekomen. De 21-jarige motorrijder W. K. G. Verbeme uit Asten vloog met zijn mo tor uit de bocht, schoot tegen een boom en ramde vervolgens nog een lichtmast. De heer Verberne en zijn duopassagiere, de 16-jarige mej M. A. van Berlo uit Deurne waren vrijwel op slag dood. nam werd aangedrongen. Aan dr. Martin Luther King en de secre taris-generaal van de Verenigde Na ties Oe Thant, die de Amerikaanse regering een plan hiertoe hebben voorgelegd werden adhesie-telegram- men verzonden. Tanzania betaalt schadevergoeding aan Ned. bank Tanzania heeft de Algemene Bank Nederland een bedrag van 27.400 pond sterling (ruim 275.000 gulden) betaald als schadevergoeding voor de nationalisatie van haar kantoor in dat land. De Nederlandse bank was een van de negen buitenlandse ban ken die in februari genationaliseerd werden. De minister van Financiën van Tanzania, Jamal sprak zijn tevre denheid uit over de volle medewer king, die de Nederlandse bank bij de regeling van de kwestie had gegeven. Nobele daad van Pearl Buck De Amerikaanse romanschrijfster Pearl Buck, die destijds de Nobel prijs voor letterkunde heeft gekre gen, heeft bekendgemaakt, dat zij haar persoonlijk bezit zal vermaken aan onechte kinderen, in Azië gebo ren uit Amerikaanse ouders. Haar vermogen, dat rond 6 miljoen dollar bedraagt, en de gelden die haar nam. auteursrechten opleveren, zullen wor den overgedragen aan de stichting welke haar naam draagt. Deze stichting houdt zich bezig met mis deelde „oorlogskinderen". Pearl Buck, beroemd geworden door haar vele boeken over China, verzorgt 10 kin deren die in Azië zijn geboren uit onbekende Amerikaanse vaders. Ne gen van deze tien kinderen zijn door haar aangenomen. HondertJen gezinnen van Neder landse immigranten hebben dit week einde Koningin Juliana begroet. De Koningin maakte zaterdag een snelle tocht langs een aantal boeren gezinnen van Nederlandse afkomst en vriendinnen uit die jaren in de tweede wereldoorlog, die zij in Cana da doorbracht. Gisteren zette zU deze tocht voort. Nederlands-Canadese gezinnen, ge tooid met oranje rozetten en sjerpen stonden zaterdag overal opgesteld, waar de Koningin stopte. Zy be groetten haar hartelijk en zongen Nederlandse liederen. „Het was een zware tocht voor de Koningin", zei een Nederlandse func tionaris. „Maar zy heeft enorm ge noten". De vreugde over de overwel digende belangstelling van de immi granten was de vorstin aan te zien. Gisteren was het alsof de Koningin in Nederfand was, toen zy een kerk dienst bywoonde in de hervormde kerk van Toronto. Voorganger was ds. J. J. van Kuyken. Na de tweede wereldoorlog is ds. Van Kuyken en kele jaren predikant geweest in Soestdijk. Gistermiddag ontving zij in haar hotelsuite een aantal vriendinnen uit de oorlogsjaren, toen zij in Ottawa woonde. De Koningin zou vandaag naar Calgary vliegen en morgen naar Vic toria. Tydens haar autotocht van za terdag bezocht zij Nederlandse ge zinnen in Dundas (Ontario), een ta baksfabriek bij Brantford in Onta rio), alsmede een Nederlandse boer derij in het dorpje Beverley (On tario) Op het zuivelbedryf van de ge broeders Van den Berg in Bevérley zong de Koningin met het grote ge zin Nederlandse liedjes, zy sprak over Canada en Nederland. Buiten het bedrijf verzamelden zich honder den, die haar ondanks de felle wind en de lage temperaturen hartelijk uitgeleide deden. De Koningin begaf zich (buiten het programma om) in het bedrijf van Van den Berg in de schuren om het vee te bezichtigen, zy wilde alles weten over het leven van de 150 Ne derlandse gezinnen in die streek. Prins Bernhard brengt intussen een korte vakantie in Mexico door. MAANDAG schilderijen Voet. 7.30 uur Ch. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector 7.30-9.30 uur nam. Stadhuis «wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds. Ned. Gemeenten. 7-8 uur nam Volkenkunde. Jongerencontact Ver. van Huisvrouwen. Rondleiding en film over Bali. 8 uur nam. Rest. Van der Heijden. Jaarvergade ring afd Leiden. Ned. Roode Kruis. 8 uur nam. Zulderkerk N.C.V.B. afd. Centrum Spr. mevr. C. M. de Groot Enzerlnk- v. d. Tas over het boek „Scheel En geltje" 8 uur nam. Hogewoerd 175. Dlenetvergade- ring van Jehovah's getuigen. 7.25 uur Op autoweg bij Keulen: 7 doden By een botsing tussen twee auto's op de autoweg by Keulen zyn zon dag zevep mensen op slag gedood. Moeder en zoon dominee De 57-jarige mevr. M. Mostert uit Den Bosch moeder van drie kinde ren, oma van negen kleinkinderen en sinds 1942 weduwe van de door de Japanners in Indonesië terechtge stelde dominee G. Mostert--wordt op 7 juni samen met een"van haar zoons in Amsterdam toegelaten tot het ambt van predikant van de Evangelisch Lutherse Kerk. Mevr. Mostert is tot predikante beroepen in Den Bosch, haar zoon in Oude Pekela. Oppositie in Franse Kamer kwam acht stemmen te kort De motie van wantrouwen, die de linkse oppositie tegen het kabinet Pompidou, vanwege diens voornemen het parlement voor zes maanden op non-actief te stellen, vorige week had ingediend, kwam zaterdagavond 8 stemmen tekort om de Franse rege ring ten val te kunnen brengen. De motie werd door de communis ten, de linkse federatie en de by na complete fractie van Lecanuet's De mocratisch Centrum gesteund met een totaal van 236 stemmen terwül de absolute meerderheid 244 bedraagt. De conservatieve en gaullistische halfrebel Giscard d' Estaing, die te voren de regering om haar anti-par lementaire gedrag scherp had aange vallen, heeft niettemin 'nagelaten de consequenties uit die aanvallen te trekken. Giscard en zyn fractie zün, zoals wel verwacht kon worden, de meerderheid uiteindeiyk toch trouw gebleven om zo een regeringscrisis, subsidiair parlementsontbinding te kunnen vermyden. Premier Pompidou, die vlak voor de stemming de ongeveer 30 sprekers. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND EMS-pryzen In de Soheveningse Kurzaal zijn zaterdagavond de EMS- cultuurprijzen voor de mode in totaal een bedrag van 10.000 gulden uitgereikt. In de sectie hoeden ging de prüs naar de Amsterdammer Sy- brand Starreveld. De sohoenenprijs was voor Jan Jansen, eveneens uit de hoofdstad. In de categorie dames kleding ging de prijs naar de Am sterdamse boetiek „Peter en Marlys". De winnaars zyn allen jonger dan 30 jaar. Dit was een. voorwaarde voor de deelname. Van Maurlkdag Vele honderden personen, die de naam ,Van Maurik" dragen, waren zaterdag naar het ge lijknamige dorp (Betuwè) gekomen voor een reünie. Onder hen waren Van Maurikken uit België, Duitsland, Zwitserland, Amerika en de Canarj- sche eilanden. Het werd een stijlvolle reünie, waarby de historische figuur, ridder Saffecyn van Malderick, heer Van Maurik, het middelpunt vormde. Tijdens de reünie werd de gedachte geboren onderling contact te houden en zelfs uit te breiden door het uit geven van een blad, hetgeen in brede kring enthousiast werd verwelkomd. Teervat geëxplodeerd Drie kin deren in de leeftyd van 8 tot 10 jaar zyn zaterdagmiddag ernstig gewond geraakt door het exploderen van een \at met teer. De kinderen hadden 'n vuurtje gestookt by een viaduct, dat in aanbouw is voor de kruising van de nieuwe rijksweg Grave-Cuyk met de spoorlijn Nümegen-Venlo. Een vierde kind bleef ongedeerd, doordat het de ontploffing zag aankomen en wegliep. Gewonden bij brand Gisternacht is de woning van de famüie Meis in de buurtschap Napels-west by Hei- ligerlee binnen een half uur uitge brand. De bewoners: man, vrouw en drie kinderen, gewaarschuwd door voorbygangers, konden ternauwer nood de woning verlaten. De man, een zoon en een dochter moesten met lichte tot vrij ernstige brandwonden naar het ziekenhuis te Winschoten worden overgebracht. Amphilex '67 gesloten Na voor de tweede maal een enorm weekein- de-drukte te hebben beleefd is gis termiddag de grote internationale postzegeltentoonstelling Amphilex '67 gesloten. Het totaal bezoekersaantol Diefstal Een uit vijf kleine schilderstukken bestaande Predella van de Spaanse schilder El Greco ter waarde van 350.000 gulden is gesto len uit het huis van een industrieel in Rome. Luchtverontreiniging De EEG- commissie zal binnenkort de minis terraad van de gemeenschap een by- zondere richtiyn voorstellen voor controle op de luchtverontreiniging. Fossiele vondsten In de grotten van Marina di Camerota, ongeveer 125 km. ten zuiden van Salerno, zyn resten gevonden van olifanten, neus hoorns en andere dieren, di ereeds meer dan 60.000 jaar uit Italië ver dwenen zyn. Ook zijn menselyke kie zen gevonden uit het tydperk van de Neanderthaler mens Verongelukt Een DC-8 straal- verkeersvliegtuig van „Air Canada" is zaterdag by het vliegveld van Ot tawa neergestort toen het na een oefenvluoht ging landen. De zes be manningsleden kwamen om het le ven. Er zaten geen passagiers in het vliegtuig. Fins bezoek aan Israël De Finse premier, Rafael Paasio, is zondag voor een officieel bezoek van een week in Israël aangekomen. By de verwelkomingsceremonie op het vlieg veld Lydda was niets te merken van de spanning in het Midden-Oosten. Treinongeluk Bij een treinont sporing te Koeppam, 270 km van de Indiase stad Madras, zyn zondag 22 personen gedood en 64 gewond. Neergestort Een F 104-G „Star- fighter" van de Canadese luchtmacht is gisteren kort na het opstygen van het vliegveld van Laihr by Baden-Ba den neergestort. De piloot wist zich met zijn schietstoel in veiligheid te brengen en liep slechts lichte ver wondingen op. Voor Spaanse rechter Vier van 13 gedetineerde studenten, onder wie twee vrouwelijke, beschuldigd van deelneming aan wanordely kheden op straat in Barcelona, zyn overgege ven aan1 burgeriyke rechtbanken om te worden berecht; de overigen zün in vrijheid gesteld. Orde van Lenin De vereniging I van Russische schryvers, omvattende Joods cultureel leven Tweeën-1 6567 leden, waarvan het jaarcongres twintig vooraanstaande Amerikaanse vandaag in Moskou werd geopend, is schryvers hebben een beroep gedaanmet de Orde van Lenin onderschei- op hun Russische collega's, het Jood-1 den wegens de „verdiensten van de se culturele leven in Rusland te hel- vereniging voor de ontwikkeling van pen herstellen. I de Sowjet-literatuur". was 70.746. Dit was tweemaal zoveel als aanvankelijk door de organisa toren was verwacht. De handelaren, waarvan er een 80-tal stands op de tentoonstelling hadden, waren zeer tevreden over de behaalde resultaten. Groot was hun voldoening over de grote interesse van de Nederlandse verzamelaar. BUITENLAND Einde „Simplizissimus" het be kendste satirische blad van Duits land dat in 1896 in München werd opgericht, zal wegens financiële moeiiykheden niet meer versohynen. Hiermee komt een einde aan het be staan van een orgaan, waarvan di verse redacteuren op grond van hun bydragen de gevangenis zyn inge gaan. Het blad beleefde zyn glans- tyd voor de eerste wereldoorlog. Ty dens het Hitlerbewind was het ver boden. Malik op reis De Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, Malik, zal achtereenvolgens Birma, Cambodja en de Philippünen bezoe ken om de weg te openen voor nieu we economische- en culturele sa menwerking in Zuidoost-Azië. Pokken en cholera In Oost-Pa kistan zyn sedert begin april zeker 1500 mensen door pokken om het leven gekomen, aldus onofficiële be richten die door een Pakistaans blad worden aangehaald. In dezelfde pe riode, aldus deze berichten, stierven meer dan 460 mensen aan cholera. Arrestatie De voormalige alge mene voorzitter van de Indonesische communistische jeugdbeweging, Soe- katno, is in Djakarta gearresteerd. aldus Antara ,dat eraan toevoegt, dat nóg een vooraanstaande commu nist werd gearresteerd, waarvan de naam niet bekend werd gemaakt. Verscheidene leden van de commu nistische jeugdbeweging waren be trokken bij de moord op zes gene raals tijdens de mislukte staatsgreep van 1965. die gedurende drie dagen aan het woord waren geweest, beantwoord de, heeft nu zyn handen vrij gekre gen oiü per regeringsdecreet een aan tal sociale- en economische maatre gelen te treffen, die pas over een half jaar globaal door de Nationale Vergadering zullen worden bekrach tigd. Gedurende die zes maanden zal van haar kant de linkse oppositie haar tyd hard nodig hebben om een ge- meenschappelyk regeringsprogram ma op te kunnen stellen. Pas Pas wanneer de communisten en de link se federatie slagen in diie (zware) taak, zullen de eerste condities zyn vervuld voor een eventuele aflossing van de wacht, die op zyn vroegst in oktober haar beslag zal kunnen krij- gen. (Van onze Arnhemse correspondent) Bejaardentehuizen kunnen speciale bronnen van spanningen opleveren. Spanningen by de ontmoeting van de generatie. Hierover vertelde zaterdag in Arnhem de Amsterdamse sociaal psychologe dr. W.F. van Stegeren op de vergadering van de Stichting Pro testantse Opleidingen Bejaardenzorg. De spanningen kunnen ontstaan, om dat in een bejaardentehuis drie gene raties byeen zyn. De jonge helpster, de middelbare leiding en de bejaarde bewoner. Volgens dr. Van Stegeren loopt de bejaarde het gevaar een ouder-kind relatie van de helpster te verwachten. Deze op haar beurt kan misschien onbewust haar jong-zyn overdrüven door overbeschermend te werk te gaan en de directie tenslotte kan falen in het handhaven van het evenwicht tussen twee groepen. Een gezonde situatie kan ontstaan en daardoor een werkelijke ontmoe ting tussen de generaties, wanneer de helpster haar speciale situatie leert doorzien en zicht krijgt op eigen emo ties ten aanzien van oud worden en sterven. De bejaarde zal meer be trokken moeten worden by de op bouw van zyn nieuwe leefgemeen schap. Dr. Van Stegeren is een groot voorstandster van gespreksgroepen van bejaarden onder leiding van ge schoolde leiders. Ook pleitte zy voor geregeld werkcontact tussen de direc ties van bejaardentehuizen. Dit acht te zy noodzakeiyk om de eenzaam heid, die de positie van directrice met zich mee brengt te doorbreken. Voorzitter S. Spruyt van de S.P.O.B. zei in zyn toespraak, dat in de ver zorgingstehuizen te veel bejaarden zitten, die met enige hulp best nog enige tüd zelfstandig hadden kunnen blyven. (Van onze Brusselse correspondent) Vanmiddag: zijn de landbouwmi nisters van de EEG weer voor twee dagen byeen gekomen in Brussel. Tot en met woensdag zullen zy de zo ge heten „landbouw-marathon" voorbe reiden, die aan het einde van deze maand zal worden gehouden en die in verband met de Romeinse byeen- komst van de EEG wel tot begin ju ni zal worden uitgesteld. Twee grote problemen vormen deze week het middelpunt van de land- bouwbeitaadslagingende instelling van een overlegcommissie zoals voor gesteld door minister Faure en de vraagstukken, verband houdend met de interventlepryzen op de gemeen schappelijke markt van granen, var kensvlees, eieren en slachtkippen. Bovendien zyn er nog enige kleine re kwesties, welke de ministers zullen behandelen, waaronder een verzoek van Nederland betreffende veterinai re problemen in verband met de mond- en klauwzeer-epidemie, het toedienen van hormoonpreparaten enz. Vervolg van pag. I Cairo heeft een buitengewone by- eenkomst van de verdedigingsraad van de Arabische Liga van de hand gewezen, omdat het zyn plannen niet in aanwezigheid van „reactionaire" Arabische vertegenwoordigers' wil ontvouwen. Onze reisredacteur. mr. II. L. Lef- felaar. seinde ons vanmorgen uit Tel Aviv: Van het bezoek van secretaris-ge neraal Oe Thant aan president Nas ser verwacht men in Israël niet veel. Op zUn best ziet men een mogelijk heid dat Egypte minder snel en im pulsief tot een openlyk conflict in de Sinai-woestyn zal overgaan, maar men is er van overtuigd dat presi dent Nasser er niet in zal toestem men de troepen van de Ver. Naties terug te brengen. President Nasser, die zichzelf op werkt als ongekroonde keizer van het Arabische volk, heeft weinig op met de jonge Syrische leiders, die met hun guerrilla-activiteiten tegen Israël de naam dreigden te krijgen van de enige Arabieren die er wat voor over hebben om de „heilige oor log" tegen Israël naderby te bren gen. In Israël neemt men aan, er men hoopt het zeker, dat de publici teit die Cairo's besluit om de troe pen van de Ver. Naties naar huis te rug te sturen, de Egyptische presi dent voorlopig tevreden zal stellen. Zyn naam heeft dag na dag weer in de kranten van het Arabische schiereiland gestaan en de propa- gandazenders hebben het hunne er toe bügedragen om Arabieren in Je men. Koeweit, Irak, en Syrië te her inneren aan de daadkracht van de Egyptische leider. Maar het zal niemand verwonde ren wanneer een plotselinge staats greep in Syrië een voorlopige oplos sing biedt aan het dilemma waarin Egypte is komen te verkeren. Ten slotte staat Israël alleen propagan distisch bovenaan de Egyptisch lyst van problemen. En met 40.000 man Egyptische troepen in Jemen zyn er andere kwesties die praktisch voor rang moeten hebben. WOENSDAG St.-AntoniusclubhuisSwlng-in-Gh lea. 8 uur nam. Waaggebouw Bevolkingsonderzc. T.B.C. 9-12 uur voorm. en f DONDERDAG Stadsgehoorzaal. K-en O. -Optrec. van Ramses Shaffy en Liesbeth I uur nam W. de Zwljgerlaaai 105: Bahal-p epreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG BIOSCOPEN Luxor „Striptease", 18 Jaair. Ete lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zona 4.45. 7 en 9.15 Camera „Bittere rijst", 18 Jaar, gelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon( 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Studio „Operatie Golden Car", jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 t Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur, Trianon „Irma la Douoe", Dagelijks 2 en 8 uur. Zondag? en 8 uur. Astra Wassenaar: Geen opgave. TENTOONSTELLINGEN Galerie Walenkamp: Expositie I tlans Tonny. Geopend 115 dag en maandag gesloten. De Lakenhal: Dag 10-0 uur: ici 1-6 uur Lakenhal: Tentoonstelling Picasso recente grafiek. Werkd. 10 uur voa 5 uur; zondag 15 uur nam. 21 mei). Legermuseum Pesthulslaan uitzondering van zaterdag van 104 (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk": Molenmuseui», j opend dinsdag t/m. zaterdag lö't voorm.5 uur nam. Zondags 1—5: nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkenkui Tentoonstelling: ..Ball, beeld droombeeld". Geopend dageiyks 1 17 uur: 'b zondags 1317 oktober). Rijksmuseum voor Volkenku Tentoonstelling van Japanse pre van Kyösaï. Dagelyks 1017 's Zondags 1317 uur. Rijksmuseum voor Volkenku; (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u.; dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de de geschil nis der natuurwetenschappen: 104 uur, zond. 14 uur. Wassenaar (Kunstzaal Hi Schilderijen-tentoonstelling i Rueter. Geopend maandag t/m zf dag van 10 uur voorm tot 6 uur i bovendien dinsdagavond 810 ut t/m 7 Juni. AVOND- EN NACHTDIENST I APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende gev Apotheek Her din gh en Blanken gewoerd 171, tel. 20502. Apotheek! West, Brahmslaan 20, tel. 21522. De Oegstgeestse Apotheek ls geop BIJ geen gehoor van uw hulsarl specialist (of diens waarnemers) men voor spoedgevallen dokterst foon 2 2 2 2 3. MAANDAG 22 MEI. Kurhaus Paviljoen. 20.15 uur ne lgroep Studio speelt ..Verbode: gang" en „1, 2, 3. Buut vrij". Kurzaal, 20.15 uur: Orkestverenl „Muslca" o-l.v. Jan Out. DINSDAG 23 MEI. Kon. Schouwburg: 20.15 uur: Nieuw Rotterdams Toneel: „Het kon". Kurhaus Paviljoen. 20.15 uur: dio: .Verboden toegang" en „1, Buut Vry". Dlllgentia, 20.15 uur: De N) Komedie met „Mama, kyk zonde: den". WOENSDAG 24 MEI. Kon. Schouwburg, 20.15 uur neelgroep Centrum „De thulska Kurhaus Paviljoen. 20.15 uur: dl „Verboden toegang" en „1 Buut vry. Dlllgentia. 20.15 uur: De N! Komedie: „Mama, kijk, zonder dien". Openluchttheater Zuiderpark, uur: Ned. Jeugdvarlëté: „Laesie is geweldig". Frank Kooman. 14.30 uur: Pop theater: „De Kleine giraffe WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort München Zürioh Genève Looarno Wenen Inrcbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. 17 regen 19 1-' regen 18 1; licht bew. 16 on bew. 16 geh. bew. 13 onbew. 17 half bew. 15 onbew. 17 zw. bew. 20 zw. bew. 18 zw. bew. 21 H motregen 24 1' half bew. 23 I lioht bew. 22 1! onbew. 19 zw. bew. 20 onbew. 17 half bew. 18 1 zw. bew. 19 I licht bew. 23 I onbew. 19 1' onbew. 16 I regen 19 lj zw. bew. 22 1' onbew. 25 lj licht bew. 22 lj llchtb ew. 26 H half bew. 23 1' zw. bew. 22 1'

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2