Pelgrimstocht van Paus Paulus naar Fatima „Bidden voor vrede van kerk en wereld" 579ste staatsloterij eerste klasse Ned. Lutli. jeugdbond over oorlog en vrede Politieke informatie Kennedy-ronde OOK JAPANSE KLACHT OVER RUSSISCH SCHIP MET EEN ENKEL WOORD A G E N LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 16 Paus Paulus is zaterdagavond vermoeid, maar glimlachend, in Rome teruggekeerd na een pelgrimstocht van zestien uur naar het Portugese Fatima, waar vijftig jaar geleden Maria aan drie herderskinderen zou zijn verschenen. Na zijn terug keer in Rome vatte de Paus de bedoeling van zijn reis in enkele woorden samen: dat hij naar Fatima was gegaan om te bidden voor de vrede van de kerk en van de wereld. Maria-verering nader tot elkaar zullen komen. In een korte toespraak tot het di plomatieke korps roerde de Paus„een ander teer punt aan, het karakter van zyn reis naar Portugal. „Gij, heren, zult, misschien beter dan an deren, kunnen getuigen van de zuiver religieuze aard van deze pelgrims tocht". Het weer was tijdens het bezoek slecht. De regen viel vaak in stromen neer. Desondanks stonden ook bij het vertrek naar Monte Real duizen den mensen langs de weg om de Paus, die de witte pelgrimskleding droeg, een laatste groet te brengen. In Rome verscheen de Paus na te rugkeer in het Vaticaan nog even op het balkon om een menigte van dui zenden mensen op het fel verlichte Sint Pietersplein te zegenen en op te wekken tot gebed voor de vrede. ADVERTENTIE Dinsdag 16 mei 1967 Prijzen van: f. 5 zijn gevallen op de nummers eindigend op 8* f. 50 zijn gevallen op de nummers eindigend óp 024 f. 100 zijn gevallen op de nummers eindigend op 702 f. 200 zijn gevallen op de nummers eindigend op 547 f. 400 zijn gevallen op de nummers eindigend op 702* f. 1000 zijn gevallen op de nummers eindigend op 7955 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 061959 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 087260 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 034755 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 053600 een prijs van f. 2000 is gevallen op het nummer 071969 een prijs van f. 5000 is gevallen op het nummer 061618* de prijs van f. 20000 is gevallen op het nummer 086396 Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. Op het tachtigste congres, dat de Nederlandse Lutherse Jeugdbond tweede pinksterdag in Weesp heeft gehouden, is een oproep van een aantal leden behandeld, waarin deze' het bondsbestuur en de afdelingen der Ned. Lutherse Jeugdbond oproepen meer politiek geëngageerd op te treden. De Paus was zaterdagochtend om 6.40 uur met zijn gezelschap, waar onder kardinaal Eugene Tisserant, deken van het heilig college, en kar dinaal Amleto Cicognani, staatsse cretaris van het Vaticaan, in de ,.Ca- ravelle" naar de Portugese lucht machtbasis Monte Real vertrokken. Op het Portugese militaire vliegveld werd hij begroet door president Ame- rico Tomaz en minister-president Sa- lazar. In een open auto legde hij staande de veertig kilometer naar de bedevaartsplaats Fatima af, glim lachend en nu en dan stilhoudend om boerenkinderen een hand te ge ven. Talrijke pelgrims verdron gen zich rond de Paus toen hij aan kwam op het plein voor de witte ba siliek, die is opgericht ter nagedach tenis van de verschijning. Vrede Na voor een altaar in de open lucht een mis te hebben opgedrdagen sprak Paus Paulus de naar schat ting een miljoen pelgrims toe. Gebed voor de vrede in de kerk in de eer ste plaats en voor vrede in de we reld in de tweede plaats noemde hij de reden van zijn komst. Het concilie heeft veel losgeslagen in de kerk. Er heerst veel onrust en allerlei wille keurige meningen doen opgeld, zo be toogde de Paus. Hij vroeg zich af of dat de manier kan zijn om een toenadering tussen de kerken te be vorderen. Over de vrede in de wereld zei hy dat men beschikt over dodelijke wa pens maar een morele rijpheid mist. Het probleem van de hoger en armoe schept een groot gevaar, temeer om- ADVERTENTIE Vervolg van pag. 1 De visie van wijlen president Ken nedy is door het akkoord niet geheel werkelijkheid geworden, maar na vijf jaar onderhandelingen heeft de Kennedy-ronde toch veel tot stand gebracht. De V.S. en de E.E.G. zijn naar vo ren gekomen als de twee grootste handelsblokken ter wereld. Wat zij beslissen bepaalt het handelsbeleid van de niet-communistische wereld. De E.E.G. heeft met succes gespro ken voor Frankrijk, West-Duitsland, Italië, België, Nederland en Luxem burg. En Juist toen de Kennedy-ron de zijn hoogtepunt bereikte, hebben Groot-Brittannië. Ierland en Dene marken het lidmaatschap aange vraagd. Als dit lidmaatschap m 1963 niet door een veto van president De Gaulle verhinderd was geworden, dan zou de Kennedy-ronde misschien geëindigd zijn zoals de president had gehoopt: volledige vrijhandel in een groot aantal belangrijke produkten en halvering van de invoerrechten op vrijwel alle andere goederen. Zuster Lucia, vijftig jaar gele den één van de kinderen aan wie Maria zou zijn verschenen, knielt voor de Paus tijdens diens bezoek aan het bedevaartsoord. dat een groot deel van de mensheid, dat in armoede en ellende leeft, zich bewust wordt van zijn achterstand tegenover de rijken. De menigte juichte de Paus toe nadat hij was uitgesproken. Al bij zijn aankomst hadden de pelgrims, van wie vele de tocht naar Fatima te voet hadden afgelegd, hem uit bundig begroet met uitroepen als „Viva il Papa" (lang leve de Paus). De emoties van de pelgrims bereik ten een hoogtepunt toen de Paus de enige overlevende van de drie her derskinderen, de nu 60-jarlge kloos terzuster Lucia dos Santos, zegende. Na de mis en zegening van de zie ken sprak de Paus met premier Sa- lazar en leden van de Portugese re gering. Hij verleende verder audiën tie aan buitenlandse diplomaten, ex- koning Umberto van Italië en de Spaanse troonpretendent Don Juan. Later ontving hij premier Salazar gedurende negen minuten in parti culiere audiëntie. In een toespraak tot niet r.-katho- lieke christenen sprak hij over de verschillen van opvatting over Ma ria die bij r. katholieken en protes tanten bestaan. In beider geloofs overtuiging is Maria echter een voor beeld van geloof en nederigheid, al dus de Paus die de hoop uitsprak, dat r.-katholleken en protestanten op het omstreden punt van de Zij menen, dat naast de uitleg van bijbelse grondbegrippen politieke in formatie vereist is om tot een poli tieke stellingname te komen, waar door de bijbelse boodschap relevant kan worden gemaakt voor de mensen van deze tijd. Wat het vraagstuk oorlog en vrede betreft, wil het congres dit wel tijdens de weekeindprogramma's aan de or de stellen maar een verzoek aan het bondsbestuur om er namens de jeugdbond by de Nederlandse rege ring op aan te dringen uit de NAVO te treden, wanneer over enige tyd het contract afloopt en voorts er by de synode van de Evangelische Lutherse Kerk op aan te dringen haar hierin te volgen, werd met vrywel algemene stemmen verworpen. Ook een voor stel om een studie van het Marxisme te beginnen kon by het congres geen genade vinden. Actie Olifant Op dit congres is voorts de in de vorige jaarvergadering begonnen ac tie „Olifant" afgesloten. De Jongeren boven de vyftien jaar hadden deze actie op touw gezet om door het dóen van karweitjes geld in te zamelen voor de ontwikkelingshulp, in het by- zonder voor India. Met inbegrip van de opbrengst van de vaste actie, wel ke de jeugdbond door middel van plastic olifantjes binnen de Lutherse Kerk had gevoerd, is er een bedrag binnengekomen van f 28.353.-. Dit bedrag ontvangt de in India werkende, uit Hilversum afkomstige, oogarts dr. S. Franken. Een actie om deze zendingsarts aan brillen te hel pen bracht ruim 5000 stuks op. Geestelijke opbloei in Indonesië Duizenden mensen die tot verschil lende kerken, kringen en gemeen schappen behoren hebben gisteren de twaalfde evangelisatie landdag op het Landgoed Velserbeek in Vel- sen bijgewoond. In een grote tent waar evangelist J. Klein Haneveld uit Bodegraven deze landdag opende werden de bij eenkomsten gehouden. Nadat domi nee T. Hellendoorn uit Anna Pau- lowna zyn visie op de moderne stro ming in de tegenwoordige theologie had gegeven bepaalde ds. G. A. Brucks, directeur van de Europese evangeiiezending, zyn gehoor by de grote opdracht die de mens als Christen heeft. Vaak wil men wel de presentie van Christus maar niet de presentatie, aldus ds. Brucks. Het één kan echter niet zonder het ander, 's Middags spraken o.m. prof. dr. J. Verkuyl, algemeen secretaris van de Nederlandse Zendingsraad te Am sterdam, en dominee G. van 't Wout uit IJmuiden. Prof. Verkuil, die juist is teruggekeerd van een reis naar Indonesië vertelde dat de kerken en gemeenschappen in Indonesië thans een geestelijke opbloei beleven als nooit tevoren. Op Timor kwamen 100.000 mensen uit de oude stam- godsdienst over naar de christeiyke kerk. In de afgelopen twee jaar zyn op oostelyk Java 30.000 moslims tot het geloof in Jezus Christus geko men. Honderden leerlingen van by- belscholen trekken uit als vurige pre dikers, aldus prof. dr. Verkuil. Tot be sluit van deze landdag is geluisterd naar de evangelisten Th. Dikkes uit Leiden en J. Klein Haneveld. Het Japanse ministerie van Defen sie heeft bekendgemaakt dat 'n Rus sische torpedoboot jager zich gevaar- lyk dicht in de buurt van Japanse oorlogsschepen heeft gewaagd. De Japanse marine houdt evenals de Amerikaanse op dit moment oefenin gen in de Japanse Zee. Verleden week maakte Washington bekend, dat een Russisch oorlogs schip tot twee maal toe een Ame rikaanse torpedobootjager heeft ge schampt. Hoewel de Japanse en Amerikaan se oefeningen niet gemeenschappe- lyk zyn is er wel overleg tussen de commando's. Het Japanse ministerie verklaarde dat de oefeningen een tydlang opge schort moesten worden tengevolge van de Russische activiteiten. Zon dag hebben de Japanse autoriteiten een foto gepubliceerd die genomen is van het Japanse oorlogsschip Maki- goeomo. Deze foto zou bewyzen dat de Russische torpedobootjager het Japanse schip tot op 300 meter na derde. Op de foto ziet men de Rus sische bemanning foto's nemen van het Japanse vaartuig. VEILIG GELAND Gistermiddag is een tweede passa giersvliegtuig van de Britse lucht- vaartmaatschappy „BEA" in Gi braltar geland sinds Spanje zondag een waarschuwing deed uitgaan aan de burgerluchtvaartmaatschappyen, dat hun toestellen vanaf maandag risico's zouden lopen wanneer zy de verboden zone bij Gibraltar zouden schenden. By slecht weer kunnen de vliegtuigen het Britse steunpunt in de Middellandse Zee echter niet be reiken zonder door deze zone te vlie gen. Er deed zich geen incident voor. Twee vliegtuigen van de Spaanse luchtmacht patrouilleerden maandag geruime tyd rond het vliegveld maar verdwenen een uur voordat het Brit se toestel boven Gibraltar verscheen. Maandagochtend was ook al een Brits passagiersvliegtuig ongehin derd op Gibraltar gearriveerd. Leiden Het congres besloot een algemeen secretaris voor hele dagen aan te stellen in plaats van een voor halve dagen. Met 1 januari 1968 zal voor Rotterdam en omgeving een regio naal Jeugdleider worden aangesteld. Men hoopt een dergelyke functionaris per 1969 ook voor Amsterdam en om geving te kunnen aanstellen. Er wer den twee nieuwe afdelingen gefor meerd nl. een voor Den Haag voor de jeugd van 20 tot 25 jaar (voor de jeugd tot 20 jaar bestaat al een Haag se afdeling) en een afdeling voor Leiden. Kerkelijk leven Ned. Herv. kerk Beroepen te Varsseveld <3e pred. pl.) H.J. Bolier te Haasdyk Hontenisse-Hulst (toez.) Mej. H.B. de Meeling, vic. te Zuidzande. Aangenomen naar Hoornsterzwaag G. Wassenaar te Hilversum naar MedembUk J.L. Meesters te Kam pen. Geref. kerken vrijgemaakt Beroepen te Harlingen D. Nieuwen- huis te IJmuiden. Chr. Geref. kerken Beroepen te Gorlnchem J. Weste rink te Haamstede-Kerkwerve. Geref. gemeenten Beroepen te Opheusden J.C. West- strate te Meliskerke. Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Maria Laetitla, d. v. De Beaufort-Panthalin van Eek. Den Haag: Hans Maarten, z. v. Korthuis- Elion. Soest: Cecilia, d. v. Cath. en H. Landsaat. Amsterdam; Bernhard Roelf Jan Theodoor, z. v. Aiking-van Wageningen, Amsterdam; Jan Jacob, z. v. Broekhuysen-de Hes. Amster dam: Anouk Martien, d. v. van Meyenfeldt-Pagnler, Amsterdam: Charles Francois, z. v. Van Oppen- Kolfschoten. Getrouwd: Pieter Faas en Betty Maria Meeuwig, Haarlem; E.C. Schut en Freddy Meywes, Utrecht; M.E.H. Tillema en Mieke den Duik, Amster dam: E. Dunk en J. Uldenrink, Am stelveen; Jan J. Bontekoe en Haukje Sterel, Amsterdam; John M. Lips comb en Carlou Lette, Indianapolis (U.S.A.). Overleden: Hendricus Carolus Ja nus, 88 j., Amsterdam; Vincentinus Gerardus Maria Langemeyer, 63 j., Heemstede; Gerardus Henricus Schellekens. 64 j., Haarlem; Maria Joseph Coolen, 64 j.. Maastricht; Da niel Jaconus Tavenier, 52 j., Rotter dam; Pieter Johannes Andries Voor winde, 59 j.. Rotterdam; Cornelis Ni- colaas Willemse, 90 j. Naarden; Jea- nette Dee Rupert, 64 j., Zeist; Wil lem Brantsma, 81 j., Vaassen. Beroving mislukte Machinist sloeg van zich af De 55-jarige machinist J. Bakker uit Groningen is zondagnacht overvallen door drie mannen die hem probeerden te beroven van zyn geld. De machinist verzette zich hevig zo dat de beroving mislukte. De daders namen daarop de vlucht. Het slacht offer werd door een politieman met bebloed gelaat aangetroffen. Hy werd overgebracht naar het acade misch ziekenhuis waar bleek dat het slachtoffer onder meer een kaak- fractuur had opgelopen. DINSDAG Hogewoerd 175: Dienst vergadering van Jehova's getuigen. 7.25 uur nam. Rest. Vam der Heyden: Leldse Smal film Liga. Films door leden van de Rotterdamse Smalfilm Liga. 8 uur nam. Oh. de Bourbonhof: Elektronlcaclub „De detector". 7.309.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 78 uur nam. Zijlsingel 2: Volle Evangelie-zending. Evang. ds. J. Douma (USA). 8 uur nam. WOENSDAG Universiteit: Centre culturel fran cais. Lezing over de filosoof Albert Schweitzer. 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. Waaggebouw. Bevolkingsonderzoek T.B.C., 9 12 uur voorm. en 2 4.30 u. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergadering van Jehova's getuigen. 7.25 uur nam. Garenmarkt: Excursie K. en O. naar de Bovema en duireservaat. 8.45 uur voorm. ""evrijddoigskerk (bovenzaal) N.C.V.B. (Zuid-West). N.V. Organon: een be drijf in dienst van de gezondheid. 8 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- spreksavönd. 8 uur nam. Stadhuis: Leids Jongerenparlement. 8 uur nam. Waaggebouw. Bevolkingsonderzoek T.B.C., 9 12 uur voorm. en 2 4.30 u nam. Rest. Van der Heyden: Voorlich tingsavond Bedrljfsver. voor detailhan del en ambachten. 8 uur nam. Zaal Mar la - Gij zensteegLedenverga dering ..De Natuurvriend". Kleuren film Aqua Hortus. 8 uur nam. Rehoboth: Leidse Chr. Oranjever- rniglng.Bijzondere bijeenkomst met vertoning van Oranjefilms. 8 uur nam. VRIJDAG Waaggebouw. Bevolkingsonderzoek T.B.C. 2-4.30 en 7-9.30 uur nam. Huize Groenhoven (Witte Rozenstr.) Bevolkingsonderzoek T.B.C. 9 12 uur voorm. Den Burcht (Jacobazaal)Coóp. Ver. voor Uitvaartverzorging, 8 u. nam. Rest. Van der Heyden. Hum. Ver bond. Spr. de heer P. N. Kruyswijk over „De zin van het leven". 8 uur Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia", 8 uur nam. Auberge fran<;alseCafé-chantant Lelds Zoldercabaret, 9 uur nam. UniversiteitsbibliotheekMaatschap- Leiderdorp (Groene Krulsgebouw K en O. Lezing H. Bouwman over „Polders en water", 8.15 uur nam. Rapenburg 10: Tienersociëteiten ,.;t Venster" en ,,'t Roefje". Verzamelen bij de Haven. 4 uur nam. Bal m.m.v. The Sea Side Swing Society. 8 uur Ver. Oud-Leiden. Excursie duinen Amsterdamse Waterleiding. Vertrek Station trein 9.40 uur voorm. ADVERTENTIE KROMMENIE VINYL BINNENLANDafrikaanse president dr. Dönges Explosie De stad Groningen en verscheidene plaatsen rondom de stad hebben zondagavond enige tyd zonder elektriciteit gezeten, doordat een stroomtransformator explo deerde in het 110 k.v.-onderstation van de centrale Helpman. In de stad Groningen duurde de storing, die om acht uur intrad, een half uur; elders heeft men wat langer in het donker moeten zitten. Het betreft hier een onbemand openluchtstation. By de explosie liep niemand letsel op. bevindt zich na zyn hersenbloeding nog steeds in coma maar reageerde maandagmorgen wanneer hy werd toegesproken, zyn toestand is nog kritiek maar toont duideiyke voor uitgang. Dr. Donges werd donder dag in het ziekenhuis opgenomen, drie weken voordat hy geïnaugu reerd zou worden als tweede presi dent van Zuid-Afrika. Treinongeluk Tien op hol ge slagen goederenwagons zyn gisteren by Pistoi'a, Italië, een tunnel ln ge raasd waar zy zich met een snelheid van 70 km per uur op tien Ingeslo ten arbeiders stortten. Vier van de mannen kwamen om het leven ter- wyi de anderen verwondingen op liepen. Dertig andere spoorwegman nen konden op tyd in uitwyknissen in de tunnelwanden springen. Kelner trok (gas) pistool De Haagse GGD heeft een 24-jarige zeeman uit Den Haag in de nacht van zondag op maandag, nadat deze een café aan de Keizerstraat in Scheveningen had bezocht en daar met de kelner ruzie over de betaling had gekregen, naar de oogiydersin- richting aan de Tasmanstraat moe ten brengen. Met twee vrienden kreeg de zeeman het aan de stok met een 18-jarige kelner, eveneens uit Den Haag, die tenslotte een gas pistool te voorschyn haalde en dat vlak by het gezicht van de zeeman afschoot. De zeeman is hierdoor naar men meent tydelyk verblind. De kelner is na verhoor in het politiebureau heengezonden. Het pistool ls nog niet gevonden. Surinaamse kabinet De gouver neur van Suriname heeft gisteren de formateur J. A. Pengel ontvangen die meedeelde dat hy in de opdracht om een kabinet samen te stellen, dat geacht kan worden het vertrouwen te hebben van de Surinaamse sta ten, is geslaagd. Door de formateur zyn de volgende personen voorge dragen voor een ministersfunctie: J. A. Pengel (NPS), J. S. P. Kraag (NPS). J. Thym (NPS), S. G. Rakim (NPS), Ch. F. Calor NPS tE. P. Mever <NPS>, mr. F. Enorme brandschade De groot- R. Manlchand Actiegroep R. L. ste machine voor de produktie van Jankie (Actiegroep», B. F. J. Oost-1 krantenpapier in Europa heeft by iburg(SDP). een brand grote schade opgelopen. rïtititki ivn I Deze machine, die een lengte heeft jvan ongeveer 100 meter, staat opge- Dr. Dönges in coma De Zuid- steld in de fabriek van de Papeteries Wereldkampioenschap ploegen De Zweed Gunnar Johansson en Paavo Tuominen uit Finland hebben by wedstryden, die zaterdag in Chrlstchurch Nieuw-Zeeland) om 't wereldkampioenschap ploegen zyn gehouden, elk 270 punten behaald waardoor zy de eerste plaats delen. Derde werd de Deen Jens Peter Kristensen met 264 punten. Onze landgenoten K. Eelman (245 punten) en G. Zwaai (239) kwamen op de zestiende en de negentiende plaats. Er deden vyfentwintig ploe gen uit vyftien landen mee. Eisenhower nog in hospitaal De toestand van oud-president Elsenhower biyft goed vooruit gaan, maar de patiënt blijft nog in het Walter Reed legerhospitaal voor een volledig medisch onderzoek, Eisenhower werd op 6 mei in het ziekenhuis opgenomen met maagdarmaandoening. de Belgique te Langerbrugge by Gent. De brand kon eerst na enige uren worden geblust. Uitgewezen Tsjecho-Slowakije heeft acht Indonesische studenten wegens anti-communistische daden uitgewezen. De Indonesiërs zullen hun studie in Nederland voortzetten. Karen-rebellen in actie Vol gens in de Birmese hoofdstad ont vangen berichten hebben Karen-re bellen v«f toeschouwers doodgescho ten en negen gewond in een open luchttheater in de buurt van Tha- ton, 160 km ten zuiden van Ran goon. Op dezelfde dag verloren vier Karen-opstandelingen het leven by gevechten met Birmese legerpa trouilles. Vonnissen in Johannesburg Twee bewoners van Lesotho (het vroegere Basoetoland) zyn in Johan nesburg veroordeeld tot 7 en 5 jaar gevangenisstraf wegens pogingen tot sabotage en samenzwering tegen blanken in Zuid-Afrika. De veroor deelden behoren tot de congrespar ty van Basoetoland, die ln de oppo sitie is. Soeharto naar Sumatra Indo- neslë's waarnemende president, ge neraal Soeharto, zal deze week naar Medan in noord-Sumatra reizen om de overdracht by te wonen van het militaire commando over heel Su matra van luitenant-generaal Moko- glnta aan generaal-ma.ioor Oetomo. Hagelstorm Een hagelstorm heeft in de Indiase industriestad Kanpoer, byna 500 km ten zuid oosten van New Delhi, zeker 12 do den en 200 gewonden geëist. De storm, waarin snelheden van 320 km per uur werden gemeten, heeft bo men en telegraafpalen ontworteld en verscheidene daken afgerukt. De ha gel was zo groot als tennisballen. Strandrel De politie van San Francisco heeft met honden, knup pels en hagelgeweren een einde ge maakt aan een plundertocht van duizend jongeren op het strand. Een aantal plunderaars grotendeels negers is gearresteerd na de twee uur durende onrust. Kassa's van kermisattracties op het strand zyn beroofd van de recette en vernield. "Vassenaar (Kunstzaal Hr Opening schilderijenitentoonêtj Georg Rueter. 4 uur nam. SchouwburgOperetteolub ,a wijk". Opv. vam „De wonderstaf SchouwburgR.K. Toneelgroe Hogewoerd 175: Wachttoren van Jehovah's getuigen. 4 en 6.yf nam. Openbare lezing: 2.30 e:} uur nam. Kynologenver. Rijnland: aan Duinrell. Verzamelen huis" 2 uur nam. Oude Rijn 5 Gem. voor ooi» keljjk christendom. Spr. evang,] d. Brugge. 7.30 uur nam. Pinkstergemeente Oude Rij) Spr. ds de Bruin vam Den E& uur nam. Steenschuur 6: Kerk van 1 Christus van de heiligen der 11 aaien. Spr. de heer Diender. 1(| BIOSCOPEN Trianon „Playglrl", 18 Jaar.i lijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zoni maandag 2.15. 4.30, 7 en 9.15) Studio „Operatie Golden Cs' Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.13 Zondag en maandag 2.30, 4.45,1 9.15 uur. Rex „Het eiland der worgert Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.11 Di Luxor „Happening op de 14 Jaar. Dagelijks 2.30. 7 en 9; d, Zondag en maandag 2.30, 4.45) 9.15 uur a; C..niera „De eend en de cadi^W 1. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uirj^ 1. Dagelijks 2.30, 7 en Zondag en maandag 2."' 9.15 uur. samen ïn 9.161 .30. 4.4i| 'j (01 DAGELIJKS t Schuttersveld: Drive-Ln cinetm gi nault-Vislon". 8.15 en 9.30 uur] 's zondags gesloten. (Tot 20 mef, 0' Galerie Walenkamp: ExpositidS tians Tonny. Geopend 115 uil') dag en maandag gesloten, (y mei). TENTOONSTELLINGEN I Bedryfskantlne Koningsveld Campenlaan la): Expositie Francois. Werkd. 1011 en 3 LM 1-6 Lakenhal: Tentoonstelling I recente grafiek. Werkd. 10 uurC 5 uur; zondag 15 f 21 mei). Legermuseum (Pesthulslaan)lne uitzondering van zaterdag vanj- (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk": Molenmui op end dinsdag t/m. zaterdag L voorm.5 uur nam. Zonda nam. Maandags gesloten. Ryksmuseum voor Volketjl Tentoonstelling: „Ball, droombeeld". Geopend dagelUL, 17 uur: '8 zondags 1317 uuil oktober). Rijksmuseum voor Vol keil Tentoonstelling van Japanse l van Kyösaï. Dagelijks 's Zondags 1317 uur. Rijksmuseum voor VolkeB. (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u.;fw dags 13-17 i Rijksmuseum voor de de l nis der natuurwetenschappen»en 104 uur, zond. 1 Wassenaar: (Kunsteaal 1 Tentoonstelling aquarellen Kemper. Geopend maandag i terdag 10 uur voorm.5 Ui bovendien dinsdag 810 uur) t/m. 17 mei. AVOND- EN NACHTDIENST! APOTHEKEN. i Geopend voor spoedeisende Zuider Apotheek, Lammenschi? tel. 23553. Apotheek R. van Breest Sj burg te Leiderdorp en Apotherf schoten zyn de gehele week gdW Bij geen fcehoor van uw hnü& specialist (of diens waarneraj haag (Van donderdag 11 mei UK woensdag 17 mei) DINSDAG lf» MEI ]101 Kon. Schouwburg, 20.15 uïkon Comedle: „In wankel evenwiMni Kurhaus Paviljoen. 20.15 iL neelgroep Studio: „Verboden r~; en 1. 2, 3 Buutvrlj". «ai Dillgentla 14.15 uur: ToJte Arena: „De zilveren fiets". Joseph's Place. 22.30 uur:» Mojo. Openluchttheater „Zulderp&iliec uur: Swiebertje. Bromsnor, S*(jen Theater ln de steeg: 20.30 u: der Wijnstok en Vijgeboom",i®ei muziek uit kibboetz en sjtetl hei WOENSDAG 17 MEI Jr Kon Schouwburg, 20.15 utEer Dans Theater. h-g, Kurhaus Paviljoen, 20.15 neelgroep Studio: ,J en 1, 2, 3 Buutvrlj". Zuiderpark, 14."" „Het kraaiennest' aviljoen, 20.15 f idlo: „Verboden P°P uit vrij". Ujjr 14.00 uur: Klnffte; WEERRAPPORTiP ma (Van hedenmorgen 7 Amsterdam Den Helder Ypenburg Ylisslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort Münohen Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon zw. bew. half bew. half bew. onbewolkt 20 zw. bew. licht bew. zw. bew. half bew. zw. bew. -- regen 1» zw. bew. 1' m is t H regen 9 regen bul 19 half bew. 19 zw. bew. J zw. bew. 1 zw. bew. L geh. bew. 21 zw. bew. lf zw. 23 zw. bew. 20 half bew. 20 regen 19 zw. bew. 21 regen zw. bew. 20 half bew. 21 zw. bew. 29 Uoht bew. 2» regen 2»

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2