SPORT ■en domme, treurige beslissing Goud voor Ruska Jos Coler over afschaffen tweede elftallen semiprofs XERXES BESLOOT TOT SCHEIDING LEERLING-JOURNALIST Sporttoto „Ik kon er niets aan doen' fer tussen igd en top Pinkster programma QUICK BOYS - AJAX Europees judo in Rome SCHAKELKLASSE VIERT LUSTRUM KRANTENBEZORGERS GEVRAAGD Bondsdag van CKB: 6000 deelnemers! kAG 13 MEI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA IS van vandaag (Van een onzer verslaggevers). Ichien geeft de toekomst me ongelijk, maar nu zie ik het de sectie betaald voetbal van de K.N.V.B. zaterdag nam, om de tweede elftallen af te schaffen alleen maar domme, te betreuren beslissing. Iedereen moet beseffen, dit besluit de jeugdcompetitie vermoord wordt en de j van jonge talenten, die net zo mooi op gang kwam, idg stuk achteruit wordt gegooid. Juist die jeugdop- het belangrijkste waar we aan moeten werken willen totale nationale voetbal op een hoger niveau brengen'" voorzitter van die sectie „betaald", Jos Coler, die zater- eist tevergeefs trachtte het besluit tegen te houden. vind die reserve-teams een ijk kwaad. Maar ze hebben tel van een club wel dege- lositieve functie, welk een isel van spelers er ook in Dat tweede elftal buffer tussen de jeugd en im, het is een goed door voor de jonge talenten, het validatie-centrum" voor de ie topspelers en een mo- om de reserves, de jon- n aanmerking komen voor rvallen plaats in het eerste, te laten spelen. Natuurlijk vaak teleurgestelde spe- oudere spelers die geen hebben ooit terug te ko- r die gehandhaafd worden :dat de clubs ze niet kun- Afgeschaft teams af te schaffen en Iftal toegankelijk te stel- stien tot „zestig", wat dus ihoudt dat de jeugdelftai- 6—18 afgeschaft zyn, ont- inge talenten de mogelijk- et leeftijdsgenoten nog en- |te rypen voor ze de grote :n maken naar het vol- lus fysiek zeer zware voet- it die jonge knapen voor gooien. Geloof maar niet, e-spelers die iedere v in om te bewyzen dat ze lan de lieden die op dezelf- in het topteam staan, dat jonge knapen zullen ont zeggen dat ze het be nen hebben om af tc ko- de moeite die ze hebben eftallen samen te stellen meer gedwongen te wor kers een contract te ge- et niet waard zfjn. Ik ge niet in. Het is volgens mij kwestie van bezuinigen, is het hoofdmotiefgeld- Misschien niet enkele ere- maar toch de meeste erenigingen grijpen elke kunnen bezuinigen. Door zullen ze hoogstens een end gulden besparen aan s je van zo'n bedrag af- 'bent, hou er dan toch mee jclubs vergaten echter dat jondssubsidie voor de jeugd- Bftig procent van de jaar- —Jkosten) niet meer zullen dat de gecontracteerde fze laten vallen geen cent ïgen. Dat is het eerste gewoon kapitaalverlies. internationaal voetbal. Wat moeten we doen als die geselecteerden in hun clubs voor de wolven worden ge gooid? Hoe moeten we die Jongens opvangen? Ze nog vaker naar Zeist laten komen? Dat moet maar kun nen! Zaterdag bleek nog eens duide- ltfk de machteloosheid die we als bondsbestuurders hebben tegenover de verenigingen. Maar ja, zo is ons voetbal wereld je nu eenmaal groeid! Onnodig „Wy waren voor het besluit die tweede elftallen op te doeken, omdat we af wilden van de onnodige kosten en de onnodige moeite om jonge en oudere spelers op te zoeken, van wie je bij voorbaat weet dat ze het toch nooit ver zullen schoppen, maar die je als aanvulling in je tweede of in je jeugd-elftal nodig had. Vooral de stichtingen hadden de grootste moei te om twee zulke elftallen te forme ren. Met advertenties en op andere manieren moesten ze op zoek naar voetballers, die geen contract waard Rekken uit kan voor enkele nood- lubs alleen maar beteke- het misschien nog een gadff zullen rekken, dat de us" eventjes geremd wordt, .at verenigingen, zoals Feije- ijax en zo, zullen wel be- mdacht aan hun jeugd be- Sndat die lange amateur- lebben waarin ze de jon- in Opleiden. Die clubs heb- »l ook geen moeite talen- 'ch te binden. Maar wat stichtingen' besluit haalt volgens maar de goede opleiding B.Oi spelers onderuit. We heb- ®-MJeen aardige jeugdselectie. i bond hard aan, om rijp te maken voor Cricket lste klasse A: HBS-ACC (14/5); RW-Quick H (14/5); VOC—ACC (14- 5); ACC-HCC (15/5); RW-HBS (15/ 5); Quick H-VOC (15/5). lste klasse B: Krekels-RW II (14/ 5); HCC II-ACC II (15/5); Quick N- HermesDVS (15/5); SCHC-Excelxsior (15/5). 2de klasse A: Quick H II-Ajax (14/5). 3de klasse B: Ajax II-Groen Geel II (15/5). ADVERTENTIE ZILVEREN MOLENTOERNOOI DONDERDAG 18 MEI a s. 8 UUR N.M. (3e en 4e prijs). Voor de hoofdklasse van de zo mercompetitie van de KNZB is vrij dagavond één waterpolowedstrfjd ge speeld: ZianNeptunus (Arnhem) 2—2. waren, maar aan wie ze toch iets moesten betalen, gewoon omdat ze anders niet wilden", vertelt de heer N. den Doelder. voorzitter van het Haagse ADO, dat het besluit te ber de bracht. „Bij de eredivisie-clubs is het woord bezuiniging nauwelijks gevallen. Wij hebben het echt gedaan om het vele werk en de nutteloos heid van dat werk. Door de afschaf fing van het team voor 16-18 jarigen kan nu elke club zich beperken tot het aankopen van 15, 16 spelers voor het topteam en verder aanvullen met jeugd. Daardoor maken we tevens de markt wat krapper, wat een be tere selectie met zich brengt. Die jonge topspelers komen dus nu tus sen bruikbare reserves te staan en dat zfjn spelers, die het niet in de eerste plaats van fysieke kracht moe ten hebben. Daarbij ga ik van het standpunt uit dat jongens van zes tien jaar die in dat team komen over zoveel lichamelijke kracht moeten beschikken dat ze zich kunnen hand haven. Zijn ze te licht dan horen ze. generaliserend gesproken, ook niet thuis in het topvoetbal. Te lichte spelers komen er op de lange duur ook niet. is mijn ervaring". Economie „In een land waar het slecht gaat met de economie gaan ze de hoge scholen afschaffen", roept Ben van Gelder van P.S.V. uit. „Zo zie ik die beslissing van zaterdag. Wie zegt dat je nutteloze spelers bij moet kopen om je elftallen vol te krijgen. Daar kun je ook amateurs voor nemen. Dat ligt helemaal aan het beleid van de club. Enig effect op het aantal contractspelers zal deze maatregel niet hebben. De clubs die er voor zyn geweest hebben het uitsluitend gedaan uit bezuiniging. De besparing is miniem, weegt in elk geval niet op tegen het feit, dat je nu je opleiding voor jongens van 16-18 Jaar kwyt bent. Als manager verlicht die maat regel myn werk. Je hebt aan het la ten draaien van drie teams natuur - ïyk meer te doen dan aan het re gelmatig laten spelen van twee teams. Maar dat neemt niet weg, dat het genomen besluit onjuist is, We hebben de klok teruggezet. Dat. zullen we misschien niet dadelijk merken, maar over een aantal ja ren zeker. Nederland, dat net weer wat mee gaat tellen op het inter nationale vlak, tacklet zichzelf. Niet alleen doorkruist dit besluit de enkele jaren geleden met zoveel ge- Juich ontvangen opbouwplannen van coach Kessler, maar bovendien en dat vind ik een heel belang- ryke bijkomstigheid werkt het anti-sanerend, omdat het kruimel- professionalisme zyn bestaan weer ietsje langer rekken kan!" ADVERTENTIE Op de redactie van het LEIDSCH DAGBLAD is plaats voor een Schrifteiyke sollicitaties aan de Directie van ons Blad. (Van onze correspondent) Vanaf vrijdagavond zyn de semi profs en de amateurs van Xerxes gescheiden. Het voorstel van het be stuur werd met 107 stemmen voor, twee tegen en één blanoo aangeno men. Ook enkele semiprofs stemden mee. Het bestuur van Xerxes heeft nu de handen vrij om verder te onder handelen met DHC of een an dere club ten einde elders het be staan als semiprofclub voort te zet ten. De voorzitter Harry Keeven ver- klaarde, dat nog meer gegadigden in het geding zyn. Hy wilde geen namen noemen. De amateurclub Xerxes verhuist te zyner tyd naar een nieuw ter- j rein, dat nu door de gemeente Rot- I terdam wordt aangelegd. De clatm I van Xerxes op de gemeente - I f 225.000,komt geheel ten goede aan de amateurs. Xerxes heeft dit bedrag tegoed omdat de gemeente destyds haar veld heeft gevorderd. De heer Hoogenboom voegt er nog f75000aan toe. Voor de gelden. Dammen in Hoogezand Het vierde internationale dam- toernooi in Hoogezand is gisteren voortgezet met de partyen uit de vierde ronde. De uitslagen luiden: Germain (Haïti)Koeperman (Rus land) 02; Deslauriers (Canada) Roozenburg (Ned.) 0—2; Andreiko (Rusl.)Wiersma (Ned.) 20; sy- brancLs (Ned.)Cazemier (Zwitserl.) 11; Tsjegolev (Rusl.)Mostovoi (Fr.) 2—0; Baba Sy (Senegal)—Le- clair (V.S.) 1—1. De stand na vier ronden: 1. An dreiko 7 pnt; 2/3. Roozenburg, Koe perman 6 pnt.; 4. Tsjegolev 5 pnt.; 5/6. Sybrands, Mostovoi 4 pnt.; 7/10. Wiersma, Deslauriers, Baba Sy, Ca zemier 3 pnt.; 11/12. Leclair, Ger main 2 pnt. (Van een speciale verslaggever) Een oorverdovend fluitconcert rolde door het Romeinse Pala- zetto dello Sport. De oorzaak was de hoogblonde Amsterdamse judoka Wim Ruska, die ijzig kalm de storm- en woedeaanvallen van de Rus Kibrotsachvili afwachtte op zijn weg naar een onbedreigde gouden medaille bij de Europese judokampioen schappen. Het onkundige Italiaanse publiek was woedend op de Nederlander. uitkwam en zagen niet welke kome die twee Nederlandse jongens in de halve finale opvoerden. Van der Poll en Jonkman waren namely k beiden zover gekomen en moesten uitgere kend tegen elkaar. Jonkman gunde van der Poll de greep naar het Hy had de Rus eenmaal buiten de mat geworpen en daarvoor geen waarschuwing gekregen, hoewel hy de worp inzette na 't overigens onhoor bare maté (break) van de Franse scheidsrechter Rossin. Tenslotte liep het allemaal goed af voor Oranje, wat niet gezegd kan worden van de finale in het halfmiddengewicht tus sen de Fransman Desmet en Eddy van der Poll. De Brabander kreeg een half punt tegen zich gescoord en moest verder toezien dat de Frans man geen enkele poging meer deed de voorsprong te vergroten. Van der Poll dus zilver, met achter hem Tony Jonkman (Deventer) met een bronzen plak. Het was feest in het Romeinse sportpaleis, althans voor diegenen die de Nederlandse judo ka's een warm hart toedroegen. Brullen Dat waren bepaald niet de Italia nen op de tribunes. Ze brulden om elke beslissing die hen minder goed Tijdens dit Pinksterweekeinde or ganiseert de Schakelklasse- Organi satie Nederland zeilwedstrijden op De Kaag. Voor de vierde maal in successie worden deze wedstrUden gehouden en ditmaal is het een ex tra feesteiyke gebeurtenis: de Scha kelklasse viert nameiyk het eerste lustrum. De eerste wedstryd begint van middag om één uur; om zeven uur volgt dan een lustrumdiner in de Kaagsociëteit. Zondag le pinkster dag wordt de langeafstandswed- stryd verzeild. Om acht uur zondag avond begint een zeilersfeest op een ADVERTENTIE Aanmelden DAGBLAD, Leiden. Bureau LEIDSCH - Witte Singel I, salonboot. Maandag 2e pinkster dag is er een tweede wedstryd, waarna om drie uur de prysuitrei- king in de sociëteit volgt. Er zyn twee groepen: Schakel klasse A.- en B. In de A-klasse din gen 25 zeilers mee naar de hoofd prijs; in de B-afdeling zyn het er 27. In 1961 werd de Schakelklasse door de KVNWV ingesteld en in 1962 reeds kwamen de eerste boten op het water. In 1966 was het aantal deel nemers in de Kaagweek uitgegroeid tot 52. De jongste deelnemer is dit maal de 13-jarige H. Schouten van de zeilvereniging „Elfhoeven". Hy zeilt in de A-klasse. De cijfers van sporttoto 45 luiden: aantal deelnemers: 491.044 bruto in leg: f667.415,40 prijzenbedrag: f 220.247 Eerste prUs: f 121.135,85. Er waren geen meldingen voor de eerste prijs, zodat deze voor 2/3 naar de tweede en voor 1/3 naar de derde prys ging. Tweede prys: f 146.831,33 23 meldingen, bruto 6.384. Derde prijs: f73.415,67 88 meldingen, net to f 834,26. Wim Ruska goud, omdat het hem aan routine ontbreekt. Hy zei: „Ik zet een eerste beenworp in, jy neemt hem over, ik rol weg en jij legt tenslotte een houdgreep aan." Aldus gebeurde. Een vrij fitte Van der Poll moest in die finale echter in de fel vech tende Desmet zyn meerdere erken nen. maar de manier waarop 'dat gebeurde, ontlokte toch een dave rend applaus van diezelfde Italianen. Eerder op de dag hadden ze de handen al op elkaar gebracht, want voor één van de grootste sensaties van dit toernooi had men graag iets over. Met twee knallende worpen schakelde Van der Poll nota bene de oersterke Rus Yuri Stepanov uit. De weg naar het goud leek over ro zen te gaan, zeker toen Jonkman via de herkansing zyn pad in de halve finale kruiste. Het liep even wel anders Goud Wim Ruska, de yzersterke Amster dammer, bezorgde Nederland de eerste gouden medaille. Met de Ita liaan Ventured! had hy weinig moei te. De Rus Kibrotsachvili bood meer tegenstand en in de halve finale put te de Rus Ousik de Nederlandse reus via een slytageslag uit. Dat was een taktische greep van de Russen, want met de vierde herkansing had Kibrotsachvili zich in de finale ge werkt. De Russische last bleek even wel niet zwaar genoeg voor Ruska's schouders. Zyn flitsende beenworp deed de Rus wankelen. Letterlyk, want deze viel op zyn achterhoofd. Demonstratief bleef hy liggen, weten de dat de scheidsrechters op dit kam pioenschap met gulle hand waar schuwingen uitdelen. Het publiek hielp de Franse arbiter Rossin een handje, maar deze trapte er niet in. Kibrotsachvili wond zich dermate op, dat hy Rossin een grote mond gaf. Dat kostte hem wel een waarschu wing en toen was het voor Ruska een bekeken zaak. Onder het beest achtige gesleur van de Rus, gesteund door een orgie van lawaai vanaf de tribunes, verblikte of verbloosde de Nederlandse zwaargewicht niet. Zyn plak was binnen. De Rus Pokataev legde beslag op de Europese judotitel in het midden gewicht. Hy zegevierde in de finale over de Brit Kerr. De Duitser Hermann werd Euro pees kampioen in het halfzwaarge- wicht. In de finale versloeg hy de Fransman Albertini. Voor de competitie van de West- duitse Bundesliga is vrijdagavond één wedstrijd gespeeld. Borussia Mön- chengladbach verslog FC Köln met 3—0. Tom Okker heeft de halve fina les van de internationale tenniskam pioenschappen van West-Beriyn niet gehaald. Onze landgenoot verloor vrydag in de meest spectaculaire par ty van de dag zyn kwartfinale-wed strijd tegen de Australiër Roy Emer son in vyf sets: 64, 5—7, 7—5, 1—6 6—3. die hij in de loop der jaren in de club heeft geïnvesteerd men spreekt van circa een half miljoen neemt hy genoegen met de be taalde spelers en de plaats in de ere divisie. Al met al een unicum in ae geschiedenis van het Nederlandse voetbal. Kiesinger zal Stoph antwoorden De Westduitse regering zal de brief beantwoorden, die premier Stoph van Oost-Duitsland aan bondskanselier Kiesinger heeft ge richt. Dit is gisteren in goedinge- lichte kringen in Bonn meegedeeld. Welke vorm dit antwoord zal hebben is nog niet bekend. De regering in Bonn heeft gisteren voor het eerst in 15 jaar laten weten dat ze nota genomen heeft van de inhoud van de brief, waarin Stoph zegt dat hy bereid is naar Bonn te gaan voor onderhandelingen, gericht op nor malisering van de betrekkingen tus sen beide landen. Bonn heeft tot nu toe altyd de pogingen van Oost- Duitsland genegeerd om formele banden aan te knopen. Monstertoernooi in Utrecht Maandag 2de Pinksterdag, houdt de Christelijke Korfbalbond voor de 40ste maal zijn Bondsdag. Dit jaar- lykse sport-spektakel trekt steeds meer deelnemers. Méér dan 500 teams brengen nu bij na zesduizend sportmensen op de been'. En dit, terwijl in 1923 de groot ouders van de nu in Utrecht spelende aspiranten of pupillen al in hun sas waren met hun bondsdag van 7 twaalftallen in Delft. 's Morgens om half negen begint Steun tennisbond open toernooien Het bondsbestuur van de Konink- ïyke Nederlandse Lawn Tennisbond heeft zich in meerderheid bereid ver klaard om het door Engeland op de vergadering van de internationale lawntennisbond op 6 juli a. s. in Luxemburg in te dienen voorstel om gedurende twee jaar een proef te nemen met open tennistoernooien te steunen. Ook de Australische bond. die zich zes jaar lang verzette tegen elk samengaan van prof- en ama teurtennissers, heeft zyn stem voor dit voorstel toegezegd. Verder zal de bond zich by de be sprekingen over de kwestie „ama teur of professional" op het stand punt stellen dat het onderscheid tus sen de beide groepen gehandhaafd dient te biyven. Hierby moeten de amateurs gesplitst worden in een groep, die tennis louter beoefent als vrye tydsbesteding en in een groep van zogenaamde tennistoeristen, die praktisch het gehele jaar door spe- niveau te kunnen handhaven of om len om zich op het internationale dit peil te kunnen bereiken, de eerste van de 21 te spelen ron den. Tot kwart vóór 5 worden de 49 velden aan de Zuilense laan in Utrecht bespeeld, waarna om 17.10 uur in het ELINKWIJK-stadion een „historische" wedstryd begint tussen 2 der oudste C. K. B.-teams, n.l. DES (Delft) en ODI (Schiedam). De aan vang van de Hoofdklasse-finale is gesteld op 17.40 uur, eveneens in het Elinkwyk-stadion. De indeling van de Hoofdklasse luidt: A: DKOD (Heelsum). KINDERDYK (Alblasserdam. ONS EILAND (Lei en). ORANJE NASSAU (Amsterdam) B: EXCELSIOR (Delft), SSS (Wage- ningen), OVVO (Maarssen), SNEL (Dordrecht). C: PHOENIX (Arnhem), SMS (Utrecht), VRIENDENSCHAAR (Har- dinxveld Giessendam), VES (Den Haag). D: PKC (Papendrecht), VEO (Voor burg). PERNIX (Leiden), WORDT KWIEK (Uithoorn). Al jaren achtereen zyn de favorie ten: VES, DKOD en PERNIX; waar- schyniyk is PKC, de nieuwe kampi oen van de Hoofdklasse West, dit jaar een gevaariyk outsider. Griekse invitatie voor Piet Roomer Na de wedstryd Finland-Grieken- land, woensdag jl. in Helsinki ge speeld, kreeg Piet Roomer, die de wedstryd had geleid - en kennelyk tot tevredenheid - van de Grieken de uitnodiging om in juni enkele wedstrijden in Hellas te komen flui ten. Hoewel de uitnodiging hem toe lacht. heeft de Rotterdamse arbiter haar toch nog even in beraad ge houden. Ronde van Spanje Oud-wereldkampioen Tommy Simpson heeft de 16de etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De Brit versloeg in de eindsprint de Spanjaard Granell en de Fransman Chappe. Het trio had voor de 146 km van Vitoria naar San Sebastian 3 uur 39 min 42 sec nodig. De uitslag luidt: 1. Simpson (GB) 3.39.42, 2. Granell (Sp), 3. Chappe (Fr) beiden in 3.39.42, 4. Perurena (Sp) op 3.42, 5. Errandonea (Sp) z.t., 6. Janssen (Ned) 3.42.04 (op 3.46), 7. Saez (Sp), 8. Wolfshohl (W-Dld), 9. Spruyt (Belg), 10. Schleck (Lux), 16. Harings (Ned), 35. Haast (Ned). 38. Den Hartog (Ned), 40. Zilverberg (Ned), 44. Maliepaard (Ned) allen z.t. als Janssen, 59. Van der Vleuten (Ned) 3.50.04 (op 11.46), 68. Dolman, (Ned.), 69. Karstens (Ned.), 70. Ny- dam (Ned), 78. Van Dongen (Ned) alleen z.t. als van der Vleuten, 82. Snepvangers (Ned) 3.59.54. Eddy Beugels kwam na het sluiten van de controle binnen en werd uit de strijd genomen. Het algemeen klassement luidt: 1. Ducasse (Frankrijk) 70.53.55, 2. Jans sen (Ned) 70.54.48, 3. Gonzales (Sp) 70.55.38, 4. San Miguel (Sp) 70.56.51, 5. Haast (Ned) 70.56.56, 6. Otano (Sp) 70.57.15, 7. Lopez Rodriguez (Sp) 70.58.15, 8. Mariano Diaz (Sp) 70.59.18, 9. Peres Frances (Sp.) 70.59.44, 10. Ponton (Sp) 70.59.46, 11. Den Hartog (Ned) 70.59.55. Ton van Leeuwen: Van Leeuwen (Van onze correspondent) „Ik heb nog wel een beetje last van mijn knie, maar reken er maar op dat ik maandag onder de lat sta. GVAV is voor mij weer het belang rijkste geworden", dat zegt Ton van Leeuwen, de veel geprezen en be wonderde Groninger doelman, die echter door het noodlot schynt te worden achtervolgd als hy tot da den voor het oranje-team wordt geroepen. Ton van Leeuwen heeft ook in zijn tweede wedstryd voor het nationale keurteam het geluk niet aan zijn zyde gehad. Het werd voor hem slechts een optreden van drie kwartier. Een bekritiseerd op treden ook en daarover maakt de Groninger Rottedammer zich wel een beetje boos. „Aan beide doelpunten van Hongarije kon ik niets doen De strafschop had ik bijna gestopt, maar de bal was juist te zuiver ingeschoten. Het was natuurlijk wel een ontmoedigend begin. Als je eerst een paar „lek kere" ballen hebt gehad, ga je groeien". Dat het tekort aan activi teiten slechts eenmaal kreeg Van Leeuwen de handen op elkaar na een fraaie reactie op een schot-van Albert oorzaak is geweest van de „misgreep" by het tweede doelpunt, ontkent Ton met klem. „Er is geen sprake van dat het een misser van mij was, zoals my door velen in de schoenen is geschoven. Ik stompte de bal weg, maar Israël die een duw kreeg van een Hongaar kreeg hem weer tegen zyn been en toen was er niets meer te redden". Tonny van Leeuwen is wel enigs zins verbitterd. „Sommige spelers kunnen geen kwaad meer doen als ze eenmaal een goede wedstryd hebben gespeeld, maar bij mij wordt alles byzonder zwaar gewo gen en opvallend kritisch bekeken. Ik trek er echter maar niet zo zwaar aan. Ik mag toch wel zeggen dat ik een goed seizoen heb gehad", zegt de doelman die in de laatste wedstrijden op de schouders van opgetogen supporters naar de kleedkamer werd gedragen. Over zyn blessure zit Van Leeuwen niet in de put. Tegen Ajax blesseer de hy zyn kniebanden en het letsel keerde terug na een botsing met een stevig doorzettende Hongaar. Al moest ik ook op een been in het doel staan, ik zal myn klasse bewij zen". zegt Tonny. die alle hoop heeft dat zijn nationale werkstuk ken in de toekomst met iets meer fortuin begeleid zullen worden.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15