Vele klanten woedend Familieberichten ïïiyw Iets waa Iets waar ze niet op rekent. Schiphol op hol Artis' olifant Gina uit lijden verlost SCHUW* CITROEN MET EEN ENKEL WOORD eidóe ^Agenda l LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 12 MEI It VRI Oe Tliant ziet oorlog in Vietnam als begin van derde wereldkrij g De wereld maakt thans in Vietnam de beginfase mee van de derde we reldoorlog, aldus verklaarde de se cretaris-generaal va nde VN, Thant risteren op een persconferentie in New York. Volgens hem is een con frontatie tussen Washington en Pe king onvermijdelijk als de huidige verheviging van de strijd in Vietnam voortgaat. Thant vergeleek de huidi ge periode met de maanden voor de eerste en tweede wereldoorlogen en xel, dat de betrokken partijen de zelfde stadia van psychologische voorbereiding doormaken. Arthur J. Goldberg, de ambassa deur van de Ver. Staten by de VN, verklaarde gisteren na deze verkla ring van Thant het niet met de oe- cretaris-generaal eens te zijn. Gold berg onderstreepte, dat het antwoord van Noord-Vietnam op het voorstel van Thant (van 14 maart) negatief Is geweest, terwijl de Amerikaanse reactie positief was. Amerika deelt Thants wens te komen tot een vreed zame regeling. De VS zijn bereid tot onderhandelingen in de geest van de akkorden van Genève van 1954. Communistische artillerie heeft in de vroege ochtend van heden de Ame rikaanse luchtmachtbasis Bien Hoa beschoten met Russische 140 mm granaten, waarbij zes Amerikanen gedood en 29 gewond werden. De aanval op de basis, 26 km ten noord oosten van Saigon, begon om 1 uur 's nachts plaatselijke tijd, en duurde 15 minuten. Gebouwen en vliegend materieel zouden slechts lichte scha de hebben opgelopen. Volgens het Tsjechische pex-sbureau Ceteka wordt in persberichten uit Hanoi gezegd dat, op de arbeiders van de essentiële industrieën na .bij na alle burgers uit de Noordvietna- mese havenstad Haiphong zijn geëva cueerd. (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Jacques Willem, z.v. De la Parra-van Griethuysen, Aerden- hout; Jacobine Cornelie, d.v. Van der Bilt-Sohudel, Amsterdam: Me- chelien, d. v. Adam van Walterop, Amersfoort: Philip Jacob, z.v. Jonk man-te Winkel, Brussel; Iris Lilian, d.v. Weterings-Berten, Pyrford, En geland; Jeroen Willem, z.v. Jordaan- van Munster van Heuven, Enschedé. Overleden: Johannes de Kruyf, 81 j, Almelo; Dirk Jan Key, 59 j, Wa- denoyen; Jan Bolt, 91 j, Lochem; Leendert Cornelia Kool, 80 J, Capel- le aan den IJssel; Siem van der Hejjden, Blaricum; Gijsbertus Kal koen, 26 j. Eindhoven; Dirk Willem Jacobus de Vor. 64 j, Hoog Keppel. ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) *t Mooiste bruin beschermt tegen zonnebrand Wmêi Aaardbeien! Mmm... moederdag-verrassing bij bet ontbijt. De groenteman heeft ze. De echte, do eerste, de beste Hollandse aardbeien. WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 11 mei Londen 10.08%10.09; New York 3.60^83.60H; Montreal 3.33—3.33%, Parijs 73.33—73.38; Brussel 7.26%— 7.26%; Frankfort 90.65—90.70; Stock holm 68.9269.97; Zürlch 83.54%— 83.59%; Milaan 57.72%—57.77%Ko penhagen 52.12%-52.17%Oslo 50.42% —50.47%; Wenen 13.95%—13.96%; Lissabon 12.58%—12.60%. Vervolg van pagina 1 Kantoorgebouw is broeikas Employé gevangen in lift tropische warmte van 40 graden moest verduren, omdat de bureaus nu eenmaal tegen de ramen aan zijn geplaatst (wegens de telefoonaan sluitingen). zodat men in het felle zonlicht zit te werken. Als de zon wat daalt is er in deze kantoren helemaal geen schaduw meer te vin den. Muurvast „Het zijn kinderziekten", aldus de KLM over de moeilijk heden op het nieuwe Schiphol en het is waar: op Schiphol had niemand verwacht dat alles meteen op rolletjes zou lopen. In tussen zijn echter vele klanten woedend. Nog kwader worden die, wanneer zij tevergeefs pogen de vrachtloods of de kantoren van de expediteurs op Schiphol te bellen, want velen van hen wachten nog steeds op hun telefoon. Gaat men zelf naar het hoge kan toorgebouw dat naast de vrachtloods staat toe, dan wacht daar een nieu we puzzel: er is geen adressenbord- aanwezig en de portier die er behoort te zitten is nergens te vinden. Bij de AMRO-bank aan de andere kant naast de liften die slecht werken, wordt men gek van de mensen, die vragen waar de firma's zitten. Nie mand weet precies op welke etage. De enige reding brengt dan een in onbeholpen handschrift samengestel de lüst met namen en etages, die onder de balie van de afwezige por tier ligt. Wat de ergernis van het personeel aangaat, in het negen verdiepingen hoge, strak en modern opgetrokken kantoorgebouw naast de vrachtloods puffen de benauwde werkers nu al met losgemaakte boordeknoopjes en dassen van de hitte. In dit half gla zen gebouw zijn de kantoren welis waar met een riant uitzicht over de Haarlemmermeerpolder gebouwd maar door de grote ramen schjjnt de zon onbarmhartig naar binnen. De plafonds zijn laag en er is geen air -conditioning. De ramen kunnen slechts op een kier van 20 centime ter worden geopend. De enige ver koeling die men kan krijgen is door deze ramen via openstaande tussen deuren tegen elkaar te laten tochten, maar dan wapperen de brieven en documenten van de bureaus We smelten „We zitten hier in een enorme broeikas van ruim 100 kantoren," al dus hetpers oneel van één der ex pediteurs, die er van de N.V. Lucht haven voor 106 gulden per jaar per vierkante meter kantoorruimte heeft gehuurd. De luchthaven gaat over enige tijd kostbare zonwerende gor dijnen aanbrengen, die ons alleen al circa 1400 gulden gaan kosten we moeten ze nemen trouwens), maar intussen smelten we hier weg. Het is trouwens zeer de vraag of de gor dijnen, als we die straks hebben, de warmte in de komende zomer bui ten zullen houden. De luchthaven had hier voor alr-conditioning moeten zorgen, maar typisch Hollands: daar was nou net niet genoeg geld voor. Wij zitten hier op het westen en krij gen de zon pas echt tegen het einde van de middag, maar de kantoren op het zuiden zijn helemaal de si gaar." Dat klopte. Een van de zuidelijke huurders deelde bezweet mee, dat Dinsdagavond laat stapte een em ployé van Aeronaut op de eerste eta ge van het gebouw In de lift en druk te op de knop voor de negende etage, waar Aëronaut gevestigd is. De lift stortte echter naar beneden en be landde gelukkig voor zijn passagier op zware, sterke veren. Niettemin zakte de man krachtig door zijn knie ën. De lift veerde weer op en bleek muurvast steken met het plafond net een halve meter boven de vloer van de begane grond. De gevangen em ployé drukte op de alarmknop en op de begane grond gingen wachtende lift-passagiers aan het werk. Tever geefs belden zij het stationsgebouw, dat een kilometer verderop staat, voor een monteur. Toen braken ze de deuren maar zelf met een geïm proviseerd breekijzer open en hesen de employé uit zijn benarde positie. In vergelijking met het vrachtge bouw is de situatie in het stationsge bouw veel beter. Hier Is goede air conditioning en hier zijn langzamer hand de meeste afdelingen, maat schappijen en firma's althans van een eerste telefoonaansluiting voor zien. Maar toch wordt ook in dit ge bouw erg gemopperd. Er is nl. een soort „ijzeren gor dijn" neergelaten, dat alleen kan wor den gepasseerd by een aantal door laatposten tegen betaling van 50 cent. Dat geldt voor hoog en laag, voor personeel, reizigers en publiek. Het heeft niets te maken met douane-ter rein, dat uiteraard niet voor ieder een toegankelijk is. Het is alleen een financiële kwestie, Het nieuwe Schiphol heeft nl. als geheel geen hoofdingang meer. Ieder een kan er binnenrijden. Wi lmen echter op het dak van de pieren ge nieten van het uitzicht, wil men een kopje koffie gaan drinken in de gro te restaurants, dan moet men 50 cent betalen om die te bereiken en dat gedlt ook voor het personeel. Teneinde hieraan strikt de hand te houden zijn alle deuren naar het be taalde gedeelte op slot gedaan. Het gevolg is veel ellende voor allerlei werkers, die telkens als in een dool hof vastlopen en enorme omwegen moeten maken en die met de con troleurs moeilijkheden krijgen als ze de doorlaatposten willen passeren omdat ze beroepshalve in het be- hij met zijn personeel gisteren de taalde gedeelte moeten zün. Olifant Gina, een van de populair ste dieren van Artis, is dood. Ernsti ge ontstekingen aan de pootge- wrichten, die op geen enkele wyze te genezen bleken te zijn, hadden tot gevolg, dat de kolos op het laatst niet meer kon staan. De Artis-men- •en waren gedwongen haar uit haar lijden te verlossen. Gina was de eerste en tot nu toe enige in Nederland geboren olifant. Dat was niet in Artis. Moeder Bir ma trad die dagen eind 1939 op in circus Strassburger, in het oude RAI-gebouw. Daar was het, dat Gi na op 22 november het levenslicht aanschouwde. Het juist in die dagen opgerichte Artis-reddingcomité kocht het oli fantje voor Artis aan. Birma ver gezelde het jong tot het op eigen benen kon staan. Over de naam van het olifantje is heel wat te doen ge weest. Aanvankelijk heette het Ko geltje, al wa$ het voor dat moment wel passend, een volwassen olifant kan men moeilijk Kogeltje noemen. Er werd een prysvraag uitgeschre ven en de pennen van het publiek kwamen daarbij in beweging. Hon derden mensen zonden evenzovele na men naar de hoofdstedelijke dieren tuin. Er waren wonderlijke voorstel len by, zoals Gnobberdebob, Har monica, Mokumpie, Nierbier en Trek pleister. Doch men vond dit soort benamingen toch niet zo geschikt voor de kleine olifant. Gelukkig was er ook iemand, die met een toepasse lijke naam aankwam. Het was de heer J. Klok uit Amsterdam, die de naam Gina bedacht. Een afkorting van „geboren in Nederland Amster dam". De levenslustige Gina is voor oli fanten niet oud geworden. Een leef tijd van ruim 27 Jaar komt overeen met die van een mens van dezelfde leeftijd. Men heeft alles aan haar ziekte gedaan. Internationaal ver maarde dierenartsen zijn er bij ge weest. Maar de ziekte, die bij vrijveel olifanten voorkomt, is nog ongeneeslijk. Woensdag kon het dier zich niet meer op de been houden. Het definitieve besluit kon niet meer worden uitgesteld. T rots Een ander nadeel is, dat bijv. in het publieke gedeelte van de ver trekhal geen toiletten zijn aange bracht. Afhalers, die geen zin hebben 50 cent te betalen, kunnen dus de toiletten in de betaalde ruimte (bij de restaurants) niet bereiken. Het zelfde geldt voor het personeel, dat in de vertrekhal werkzaam is. Met houten bordjes, die in flagrante stijl vloeken met het overigens zo mo derne interieur, wordt men nu ver wezen naar een smalle diensttrap die naar de hoger gelegen verdie ping leidt, waar de buitenlandse maatschappijen kantoren hebben ge huurd. Daar maakt dan iedereen van de aanwezige toiletten gebruik. De buitenlandse luchtvaartmaat schappijen op de tweede verdieping zyn ongelukkig met het feit, dat zij zelf niet kunnen beschikken over een kantine. Er is een prachtige, royale en uiterst goedkope kantine die ge ëxploiteerd wordt door de KLM, maar de ingang wordt bewaakt door een lid van de KLM-bedrijfsbeveili- ging, die uitsluitend KLM-personeel toelaat. Precies het zelfde is het geval in het grote vrachtgebouw. Daar heb ben de vele expediteurs echter de mogelykheid gebruik te maken van een wat duurdere particuliere instel ling, genaamd „koffie service", die op de begane grond een veredelde broodjeswinkel heeft gevestigd. Van KLM-zyde wijst men er op, dat de beide kantines veel geld kos ten en dat zij uiteraard in de eerste plaats bestemd zijn voor het eigen personeel. De KLM heeft thans de buitenlandse maatschappijen en de expediteurs per rondschrijven laten weten, dat ook zij in de KLM-kanti- nes toegang kunnen krijgen tegen een per jaar per persoon. Dit is over al gemeen zacht uitgedrukt niet in goede aarde gevallen. „Wij overwegen thans de KLM met gelijke munt terug te betalen," al dus de SAS „Wij hebben in Kopen hagen een kantine, waarvan het T oiletten Voor al deze kinderziekten heeft de dokter slechts één medicijn: de tyd heelt alles, tiet nieuwe Schiphol kan ondanks alle gebreken die er in deze beginperiode aan kleven, glanzend de vergelyking met alle an dere Europese luchthavens door staan. En daarop is in zijn hart ie dereen die op Schiphol werkt trots. Maar het is wel wennen. WAGEN GEHEEL VERNIELD Op Ryksweg 4a onder Leiderdorp botsten vanochtend om 10 uur een vrachtauto en een personenwagen. De bestuurder van de personenauto, een Rotterdammer, wilde de .voor hem rijdende vrachtwagen inhalen. De bestuurder van dit voertuig wilde op zyn beurt de voor hem rijdende wagen passeren en week daartoe naar links uit. De Rotterdammer kon een botsing niet meer voorkomen. Zijn wagen is onherstelbaar bescha digd. Ds. J. Ronaldus, hervormd pre dikant in Okkenbroek, wonende in Oegstgeest, heeft het beroep aange nomen van de generale synode van de Ned. Herv. Kerk tot zendingspre dikant als docent aan de theologische school in Ndoungué, voor de even- KLM Belische kerk in Kameroen. Krachtige groei Nat. Nederlanden Zowel de uitbreiding van zaken, tot uitdrukking komend in de stijging van het premie inkomen tot circa 900 miljoen gulden (v. j. 811 milj.), als de winsttoeneming tot 60 miljoen gulden (v. j. 53 milj.), stempe len 1966 tot een gunstig jaar voor Nationale-Nederlanden. In de levensverzekering-sector steeg het totaal verzekerde bedrag tot ruim 19 miljard gulden (v.j. 17.2 miljard)De premie-ontvangsten uit hoofde van termijnpremiën en koopsommen bedroegen over 1966 na genoeg een half miljard gulden. Uit hoofde van met de rentestand verband houdende premie-kortingen voor groepsverzekeringen, zomede op grond van winstdelings-rechten bij individuele verzekeringen kwam over y 1966 een bedrag van rond 35 miljoen gulden aan verzekeringne mers ten goede (v.j. 24 miljoen). Van de mogelijkheid tot het sluiten van z.g. fractieverzekeringen werd in geringe mate gebruik gemaakt. De bedrijfsresultaten waren gunstig. In de Schadeverzekering-sector nam zowel in de Brand- als in de motorrijtuigen- en Varia-branche het premie-inkomen belangrijk toe, met percentages tussen 10 en 16%. Ondanks nog steeds hoge schadeclj- fers in de Brand- en Motorrijtui gen-sector waren de resultaten beter dan in 1965, wat de autotekening betreft vooral dank zij gunstige uit komsten in het buitenland. De be vredigende groei van 't premie-inko men in de Medische Varia-verzeke ring accentueert de belangrijke func tie van deze verzekeringstak nog eens te meer. De totale balanswaarde aan vaste eigendommen bedroeg eind 1966 413 miljoen, de hypotheken-portefeuille overschreed de 1,5 miljard, Neder lands overheidskrediet beliep in to taal ruim 1 miljard, leningen aan ondernemingen circa 1,2 miljard. Van de totale geconsolideerde bru towinst over 1966 ad 60 miljoen wordt voor belastingen ruim 16 miljoen ge reserveerd en in bedrijf gehouden 32 miljoen. Voor dividend blijft 12 mil joen beschikbaar. Het dividendper centage kan hierdoor van 15 tot 16% verhoogd. Aan aandeelhouders zal voorts een fiscaal vrjje uitkering in aandelen of certificaten van aandelen worden gedaan van 10% ten laste van de agio-reserve, ten volle delend in de resultaten zowel van het boekjaar 1966 als van de volgende. In januari j.l. werd reeds een interim-dividend van 7% uitgekeerd. Het slotdividend zal derhalve 9 plus 1,6 is 10,6% be dragen. Het Eigen Vermogen van Natio nale- Nederlanden N.V. bedroeg eind 1966: 429 miljoen gulden t.w. 68 miljoen geplaatst aandelen kapitaal benevens 361 miljoen aan Extra Re serves. ADVERTENTIE bij een reeks ontploffingen gevolgd door brand in een chemische fabriek in de Noordfranse plaats Meru. Tien gewonden zijn er zeer ernstig aan toe. De fabriek, die vooral spuitbussen met insectenverdelgingsmiddelen maakte, is geheel verwoest. Men vreest dat er nog slachtoffers onder het puin liggen. Violating President Houphouet -Bigny van Ivoorkust heeft de vrij lating van alle politieke gevangenen in het land gelast, zo is in Abidjan vernomen. Ontsnapt Een 17-jarige Oost- berlijnse jongen is gisteravond over „de muur" geklommen niettegen staande de kogelregen van Oostber- lijnse grenswachten. De jongen, een gereedschapsmaker, ls veilig in het Westen aangekomen met alleen wat schrammen van het prikkeldraad. Er waren tien schoten op hem gelost. Opiumvondst De Zuidvietname- se politie heeft een vrachtwagen aangehouden met een lading van 1000 kilo opium. De auto, die vier inzittenden telde, was op weg van Nhatrang naar Saigon en werd bij Bien Hoa, 35 kilometer van de Zuid- vietnamese hoofdstad, aangehouden. De lading was verpakt in cello faan en uit stempels bleek dat zij afkomstig was uit Laos. Belgisch bezoek Prins Albert van Luik en Prinses Paola hebben gisteren Quebec verlaten voor een reis van vier dagen naar de Eskimo nederzettingen in het noorden van de provincie Quebec. Podgornl naar Canada Presi dent Podgornl van Sowjet-Rusland zal zyn land vertegenwoordigen op de Expo van Montreal en by de feestelijkheden ter gelegenheid van het 100-Jarlg bestaan van Canada. Hy wordt 13 augustus in Ottowa verwacht en zal op 15 augustus aan wezig zyn bij de „Russische dag" op de Expo. Ontploffing Een vijftigtal ar- j Handel hervat Indonesië en beiders is gisteren gewond geraakt i Maleisië hebben gisteren een over- BINNELAND Schooltandarts Het aantal kin deren, dat in ons land deelneemt aan- enigerlei vorm van georganiseerde tandheelkundige verzorging van de jeugd neemt de laatste jaren gesta dig toe en bedraagt nu ruim 786.000 of ongeveer 53 procent van het to taal aantal kinderen dat de lagere scholen, inclusief de b.l.o.-scholen in Nederland bevolkt. Meisje valt uit raam In Sus- teren is gisteren het driejarig meis je Renate Smeets om het leven ge komen door een val uit het raam van de eerste verdieping van de ouderlijke woning. Zweedse order voor DAF De DAF heeft voor de Zweedse postery en een order van 1000 postwagens ontvangen, die met motorvariomatic en mechanische componenten van de DAF 44 uitgerust moeten zyn. Met de prototypen werden als proef 50 miljoen staps gemaakt. Het is voor de eerste keer, dat de DAF-varloma- tic op zulk een grote schaal in het buitenland wordt toegepast. De be stelling is geplaatst, nadat twee jaar bij de Zweedse posteryen proeven zyn genomen, onder alle weersom standigheden. Zelfs tot 30 graden on der nul. Door de prototypen werden daarvoor 200.000 km. afgelegd. BUITENLAND Atheïsten veroordeeld «En by- zondere militaire rechtbank in Da mascus heeft drie militairen tot le venslange dwangarbeid veroordeeld omdat zij in een legerblad een ar tikel hebben geschreven dat het atheïsme zou propageren. Het zyn een kapitein en twee kadetten. Het vonnis moet nog door het Syrische staatshoofd worden bekrachtigd. Zo wel van mohammedaanse als van christelyke zyde was kritiek op het artikel geleverd. eenkomst getekend om de in 1963 verbroken handelsbetrekkingen volle dig te hervatten. Terreurdaad Twee mannen zyn in Santo Domingo vermoord aangetroffen in een automobiel. De autoriteiten vrezen, dat dit het be gin is van een nieuwe terreurgolf in de stad. Het zyn de 40-Jarige ge meente-ambtenaar Perdomo en een 25-jarige monteur. Beiden waren lid vèn de Dominicaanse Revolutionaire partij. Tydens de revolutie van 1965 had Perdomo onder kolonel Caa- mano Deno de leiding van de mi litaire politie. Tegen absenteïsme Het com munistische regime in Roeme nië heeft een serie duideiyke bepa lingen uitgevaardigd inzake arbeids discipline, waarby overtreders be dreigd worden met „krachtige maat regelen" omhet absenteïsme uit te roeien dat aanzieniyke schade aan de nationale economie toegebracht heeft. Franse atoomproeven Frank- ryk heeft scheepvaartmaatschappy- en en luchtvaartmaatschappijen meegedeeld dat een gebied van 100 zeemylen rondom het atol Mururoa in de Stille Zuidzee na 1 juni als gevaarlyk wordt beschouwd in ver band met op handen zijnde atoom- proeven. Volgens betrouwbare zegslieden bereidt Frankryk vier kleine kernproeven voor, die in juni op het proefterrein by Tahiti zullen worden genomen. Roofoverval Vyf rovers heb ben gisteren in de hoofdstraat van Wisbech (Engeland) drie salarisbe wakers overvallen en zich uit de voe- Voor de leden van de Plattelands- selde een van de bewakers een rover ten gemaakt met een koffer met 50.000 gulden. Voor de ogen van geschrokken voorbygangers ontfut selde een van de bewakers een rover zyn byi en stoeg hem ermee. De an dere rovers duwden hun bloedende maat in een auto en reden weg. Twee van de bewakers moesten in een zie kenhuis worden gehandeld voor lichte verwondingen. Oud© Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rapenburg 10: Discobal Tlenereo- clëteit ,,'t Venster". 8 uur nam. St. Antonlus Clubhuis: Feestavond Mater Amabillssohool. 8 uur naxn. ZATERDAG Hockey-kantine Roomburg Jazz So ciety Folk Beat 14. Optreden van Kaagse combinatie. 9 uur nam. Rapenburg 10: Strandwandeling Tienersociëteit ,,'t Roefje". ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v. d Brugge. 7.30 uur nam. Pinkstergemeente (Oude Ryn 5): Spr. de hr. F. A. L. Poe ter ay. 2 uur nam. Rapenburg 10: Open Huls. Tlener- soclëtelten. 8 uur nam. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. de hr. Diender. 10.30 uur voorm. MAANDAG Stadsgehoorzaal: Toogdag C.J.V. Zuid-Holland. 10 uur voorin. DINSDAG Koningskerk (bijzaal): N.C.VJ3. (Noord). Spr. ds F. D. Emous over ..Mogen onze kinderen zelf hun ge loof bepalen?" 8 uur nam. Rest. Van der Heyden: Leldse Smal film Liga. Films door leden van de Rotterdamse Smalfilm Liga. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Commissie Jeugd- vakantlebezlgheden. Kindercabaret ..Capriolen". 10 uur voorm. en 2 uur Oh. de Bourbonhof: Elektronica club „De detector". 7.30—9.30 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 78 uur nam. WOENSDAG Universiteit: Centre oulturel fran cais. Lezing over de filosoof Albert Schweitzer. 8 uur nam. Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur sociale raadsvrouw. 46 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dienst vergadering van Jehova's getuigen. 7.25 uur nam. GarenmarktExcursie K. en O. naar de Bovema en dnlreservaat. 8.45 uur voorm. Bevrijdingskerk (bovenzaal) N.C.V.B. (Zuid-West). N.V. Organ on: een be drijf in dienst van de gezondheid. 8 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- epreksavond. 8 uur nam. Stadhuis: Leid» Jongerenparlement, 8 uur nam. BIOSCOPEN Trianon „PlaygM". 18 Jaar. Dage lijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag'2.15. 4.30, 7 en 9.15 uur. Studio „Operatie Golden Car", 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Hex „Het eiland der worgers", 14 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30, 4.45, 7 en Luxor „Happening op de maan". 14 Jaar. Dagelijks 2.30 7 en 9.15 uur Zondag en maandag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur Camera „De eend en de cadMac, a. 1. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag en maandag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Lldo „Samen uitsamen thuis". a.l. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag en maandag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. Astra. Wassenaar Vrijdag 8 uur. zaterdag 7 en 9.15 uur „Een wereld zonder schaamte". 18 J. Zondag 8 uur. Maandag '2.30, 7 en 9.15 uur „De verknipte melkboer", a. 1. DAGELIJKS Schuttersveld: Drive-In cinema „Re nault-Vision". 8.15 en 9.30 uur nam.; '«zondags gesloten. (Tot 20 mei). Galerie Walenkamp: Expositie Kria- tlans Tonny. Geopend 115 uur; zon dag en maandag gesloten. (Tot 27 mei). TENTOONSTELLINGEN Bedrijfskantine Koningsveld (J. van Campenlaan la): Expositie André Francois. Werkd. 1011.30 uur voorm. •n 35 uur nam. (tot 19 mei). L)e Lakennai Dag 10-6 uur eond 1-6 uur Lakenhal: Tentoonstelling Picasso recente grafiek. Werkd. 10 uur voorm. 5 uur; zondag 15 uur nam. (tot 21 mei). Niet 2100, maar bijna 13000 doden bij aanleg dam By de bouw van een stuwdam met krachtcentrale te Djatiloehoer In west-Java zyn sinds 1957 12.834 ar beiders om het leven gekomen, aldus Abdoei Ha mid Mar ga na, voorzitter van de commissie voor wederopbouw van het Indonesisch parlement. Gisteren meldden wy, dat het aan tal slachtoffers 2100 zou hebben be dragen. Volgens Margana is het wer- keiyke aantal dus zesmaal zo groot. Margana heeft het waarnemend staatshoofd, generaal Soeharto ver zocht een onderzoek in te stellen naar de veiligheidsmaatregelen by de bouw van de dam. Legermuseum (Pesthuisla&n)1 uitzondering van zaterdag van (zondag 1-5 uur). j Molen „de Valk": Molenmusei,. opend dinsdag t/m. zaterdag DISC voorm.5 uur nam. Zondags 1-1 Jje nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkeaiv,e] Tentoonstelling: „Ball, beer ren droombeeld". Geopend dagel|)H -i 17 uur: 's zondags 1317 uurVnei) oktober). jn Rijksmuseum voor Volken Tentoonstelling van Japanse t}Uas van Kyösaï. Dagelijks 10—lj 's Zondags 1317 uur. Rijksmuseum voor Volken! (Steenstraat 1): Dag. 10-17 uri dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de de ged M nis der natuurwetenschappen: H. J 104 uur, zond. 14 uur. ise a Wassenaar: (Kunstzaal Rgitei Tentoonstelling aquarellen KLjre Kemper. Geopend maandag t/J. terdag 10 uur voorm.5 uur|ln bovendien dinsdag 810 uur t» li t/m. 17 mei. vjnf AVOND- EN NACHTDIENST een APOTHEKEN. yen Geopend voor spoedeisende «van Apotheek D. C. Kok, R&penq tel. 24007. "a Op zaterdag 13 mei is ln li voor spoedeisende gevallen, ïzDn gens van 8 tot 12 uur, hovend» dan opend1: Apotheek tot Hulp der Ms held, Hooigracht 48, tel. 21060. Apotheek R. van Breest Sri burg te Leiderdorp en Apotheen schoten zijn de gehele week geoj De Oegstgeestse Apotheek ls <r, dag 14 mei gesloten van 8 tot Jt i BIJ geen gehoor van uw huist) j specialist (of diens waarnemen g men voor spoedgevallen dokte) 4 foon 2 22 2 2. 4 HAAGS AGEND (Van donderdag 11 mei t/tt woensdag 17 mei) VRIJDAG 12 MEI „Het Paradijs", 23.30 uur: groep Haagsche Comedle: „Het van de Boze". Theater ln de «teeg, 21.00 ut baret „Salvo". ZATERDAG 13 MEI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: sche Comedle: „De vrouwen vai Je"- Dillgentla. 14.15 uur: Arena: kleine en de grote konlt De Nieuwe Komedie: en „Een beetje pijn". Poppentheaters Guldo van 14.30 uur: „Het ijzeren hek t vuurrode vis": Frank Kooman,! uur: „Mimi, de wonderkat". Theater ln de «teeg, 21.00 utu dier York". uur: Toneel! n de grote kef e: „De dleni baret „Salvo". ZONDAG 14 MEI Kon. Schouwburg, 14.00 uur: 1 sche Oomedie: Je kunt 't noo!: ten": 20.15 uur: Haagsche Coq ,,'n Zondag ln New York". DUigenitla, 14.15 uur: Arena: „De kleine en De Nieuwe Komedie: en „Een beetje pijn". Poppentheater Guldo van Dethl uur: „Het Ijzeren hek en de vim vis". MAANDAG 15 MEI Kon. Schouwburg: 14.00 uur:) sche Comedle „Lied ln de schemel 20.15 uur: Haagsche Comedle: Mioussov". Dillgentla, 14.15 uur: Arena:: kleine en de grote koning": 20.1S 20.15 uur: De Nieuwe Komedie, dienstlift" en „Een beetje pijn". Theater in de steeg: 20.30 uur: der Wijnstok en Vijgeboom", «p muziek uit klbboetz en 6jtetl. DINSDAG 16 MEI Kon. Schouwburg, 20.15 uur: Comedle: „In wankel evenwicht Kurhaus Paviljoen, 20.15 uur neelgroep Studio: „Verboden U en 1. 2, 3 Buutvrij". Dillgentla 14.15 uur: Tont*' Arena: „De zilveren flets". Joseph's Place, 22.30 uur: 0i Mojo. Openluchttheater „Zuiderpark1' uur: Swlebertje, Bromsnor, Saar Theater in de steeg: 20.30 uur: der Wijnstok en Vijgeboom", «p muziek uit klbboetz en sjtetl. WOENSDAG 17 MEI Kon Schouwburg, 20.15 uur: Dans Theater. Kurhaus Paviljoen, 20.15 uur neelgroep Studio: „Verboden to en 1, 2, 3 Buutvrij". Zuiderpark, 14.00 uur: Kinden „Het kraaiennest'' WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nar) Amsterdam regenbul 26 li Den Helder regenbui 25 1 Ypenburg zwaar bew. 26 14 Vlissingen licht bew. 23 11 Eelde regenbui 27 11 De Bilt regen 27 11 Twenthe zwaar bew. 28 11 Eindhoven half bew. 27 14 Z.-Limburg zwaar bew. 27 13 Helsinki onbew. 16 Stockholm zwaar bew. 18 Oslo regen 16 Kopenhagen onbew. 18 11 Aberdeen geh. bew. 10 Londen licht bew. 25 11 Brussel half bew. 28 11 Luxemburg zwaar bew. 26 11 Parijs zwaar bew. 25 11 Bordeaux licht bew. 25 14 Grenoble zwaar bew. 26 H Nice zwaar bew. 21 U Beriyn half bew. 25 13 Frankfort zwaar bew. 28 11 MUnchen licht bew. 25 10 Zürich zwaar bew. 25 Genève regen 24 11 Locarno half bew. 20 Wenen onbew. 24 11 Innsbruck licht bew. 25 Athene zwaar bew. 27 20 Rome onbew. 23 10 Madrid licht bew. 16 Mallorca zwaar bew. 22 14 Lissabon zwaar bew. 19 14

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2