ƒ448. J. STAM Terweeweg 60-62 - Oegstgeest - Tel. little honda. ■I wéér iets «waarin hondawróót is MOTORSPORTHUIS BEN DE GEEST NARMSÏRAAT MOTORHOME DE WATERTOREN INTERLUDES: INTERESSANT DEBUUT VAN VERY ENNE Minder personeel op de kleine schepen Bohne probeert zich schoon te praten Strijd om een rots Motorrijwielbedrijf Walenkamp Zijn eerste ballet: Angst voor- en vertrouwen in de toekomst (Van onze kunstredactie) Frans Vervenne's eerste choreografieInterludesis een in teressant stuk theater geworden, vaak heel gespannen van vormgeving en atmosfeer, zodat minder geslaagde episoden wel worden opgevangen en tenslotte de herinnering overblijft aan een geslaagd debuut, als onderdeel van het programma dat het Ned. Dans Theater gisteravond in de Kon. Schouwburg te Den Haag bracht. Vervenne heeft met dit ballet, waarvoor hjj Brittens „Sea-Inter- ludes" uit de opera Peter Grimes en Passaoaglia gebruikte, de angst en t vertrouwen van de jonge mens ten aanzien van de toekomst willen uit drukken. Daarvoor komt nogal wat kfjken, maar zo belangrijk is het nu ook weer niet dat precies dat uit gangspunt zich bij de toeschouwer opdringt. De wisselende stemmingen roepen in elk geval een labiliteit op die met juist gebruik van theater middelen voelbaar wordt gemaakt. In zyn vormgeving staat Verven ne nog wat onwennig tegenover de verschillende stijlen. Met de acade mische heeft hij, althans op 't ogenblik, niet voldoende affiniteit om er verrassende dingen mee te kunnen doen. Waar hij moderner expressiemidde len aanwendt, toont hij zich duide- ble. Maar dat is eerder een compliment voor Van Manen dan dat het Ver venne kwalijk is te nemen. Wat hij gisteravond toonde, geeft hem in ieder geval het recht op welwillende belangstelling voor zijn verdere ont wikkeling. De aantrekkelijke opbouw van het scènebeeld was mede te danken aan het decor van Roger Chailloux. Kathy Gosschalk bracht haar solo in 't laatste deel met de intensiteit die haar tot een zo uitnemend ge schikte danseres voor het moderne repertoire maakt, al moet gezegd dat ook het ensemble van acht dansers en danseressen zich volkomen inzet te. Deze eersteling werd evenals Grand Pas Espagnol en Symphony in three Movements begeleid door het balletorkest onder directie van Peter Eros. Het programma werd af gesloten met Omnibus. Kon. Vlaamse Academie is boos :Van onze correspondent) De Kon. Vlaamse Academie voor taal en letterkunde heeft meege deeld dat zü het betreurt dat bij de ontwerpen voor de nieuwe spelling van het Nederlands geen rekening werd gehouden met haar taak. Die is in een K.B. van 1951 name lijk zeer duidelijk omschreven als: raadgevend lichaam voor de rege ring op het gebied der Nederlandse taal en letterkunde. Ook werd vast gelegd dat de werkzaamheden van de Academie „Alles omvatten dat tot de studie en beoefening van de Ne derlandse taal en letterkunde be hoort". De mening van de Academie werd echter niet gevraagd bij het voorbe reiden van een nieuwe spelling van het Nederlands. Een en ander be vestigt de vooral van Vlaamse zijde geuite veronderstelling, dat de Bel gische regering vrij klakkeloos Ne derlandse initiatieven heeft Tweede Kamer accoord met wijziging Wet op de zeevaartdiploma's De Tweede Kamer is gistermiddag zonder hoofdelijke stemming accoord gegaan met een wijziging van de Wet op de zeevaartdiploma's 1935, waarbij de normen voor de perso neelsbezetting van kustvaarders en vissersschepen jrijn verlicht. De voortschrijdende mechanisatie aan boord maakt het namelijk mogelijk met minder toezichthoudend perso neel in de machinekamer te volstaan dan tot nu toe was vereist. De wetswijziging voorziet ook in de mogelijkheid om gediplomeerde zeelieden uit het buitenland voor bepaalde functies op Nederlandse schepen toe te laten. Op aandrang Nazi-proces in Frankfurt De 64-jarige Duitse advocaat Ger- hard Bohne, die in Frankfurt terecht staat wegens zijn aandeel in de euthanasie-programma's van de nazi's, heeft van zichzelf gezegd, dat hij altijd de corruptie in het Hitier- regime heeft bestreden. Bohne, die met drie anderen wordt beschuldigd van medeplichtigheid aan de dood van bijna 90.000 perso nen gedurende de tweede wereldoor log, heeft dinsdag verklaard dat hij in 1942 getracht heeft het hoofd van Hitiers kanselarij Philipp Bouhler en diens plaatsvervanger weg te wer ken vanwege diens corrupte gedrag. Er werd echter niets tegen de twee ondernomen en Bouhler nam wraak door een moordaanslag op Bohne te beramen. Alleen de tussenkomst van de nazi-minister van Binnenlandse Zaken, Frick, had hem gered. Hij was daarop naar het front ge stuurd als lid van de SS en een jaar later uit de partij en uit de SS gezet. Bohne, die in november uit Argen tinië was uitgewezen, wordt beschul digd van medewerking bij de organi satie van het nazi-apparaat voor de uitroeiing van geestelijk gestoorde en lichamelijk misvormde Duitsers. Hij gaf toe dat hij juridisch ad- Ter gelegenheid van de Ne derlandse Week heeft Z.K.H. Prins Bernhard gisteren een be zoek aan Zurich gebracht. We zien hem hier in gesprek met de familie ontvangen. Zwitserse minister van Buiten landse Zaken W. Spühler. I viseur van het euthanasie-program- ma is geweest, maar verklaarde zich niet schuldig te achten aan de hem ten laste gelegde feiten. Britse eis tegen reders van de Torrey Canyon By het hooggerechtshof in Hamil ton (Bermuda) is namens de Britse regering een eis ingediend tegen de reders van de tanker Torrey Canyon, die hun zetel in Bermuda hebben. Deze eis, die een voorlopig karakter draagt, spruit voort uit de schade, die de Torrey Canyon heeft aange richt door de duizenden tonnen olie, die uit het schip zijn gevloeid en Britse stranden hebben bevuild. Eisenhower in ziekenhuis De toestand van ex-president Eisenhower, die het afgelopen week einde wegens een ingewandontsteking in het Walter Reed-ziekenhuis werd opgenomen is vooruitgaande. In een medisch bulletin wordt gezegd, dat de 76-jarige generaal B. D. de meeste tijd nog in bed moet blijven en vloei baar voedsel via de aderen krijgt toe gediend. Hij mag slechts zijn naaste iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiHniiiiliiiiiiiiiiiii DAMESKAPPER(STER) gevraagd, goed kunnende werken, loon f 125,— tot f 135,per week. Met va kantieafspraken wordt reke ning gehouden. Brieven onder no. 48059 aan het bureau van dit blad. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll In onze moderne SUPER MARKT omg. Leiden vragen wij serieus persoon als chef afd. levensmiddelen, plm. 30 jaar of ouder. Net persoon met rijbewijs voor wijk, plm. 18 jaar. Meisjes voor diverse afdelingen. N.V. NEDERLANDSCHE ELECTROLASCH MAATSCHAPPIJ Lij Voor spoedige indiensttreding vragen wij administratief inedewerfe.si die zal worden belast met de correspondentie en ander voorkomenè' werk, bijhouden van kaartsystemen, archiefwerk, etc. P Onze gedachten gaan uit naar iemand met MULO-opleiding, die in h£ is van het type-diploma. p Het bezit van het diploma Steno (Nederlands) strekt tot aanbeveling. Minimumleefijd: 17 jaar. LT Sollicitaties kunnen worden gericht aan de afdeling neélszaken, Zoetenooudseweg 1 te Leiden. van de Kamer, die daardoor een al te gemakkelijke en in sommige ge vallen onwelkome gelijkstelling van buitenlandse diploma's vreesde, zegde de 'minister van Verkeer en Water staat, drs. J. Bakker, toe, dat dit al leen met bepaalde landen zal ge schieden, op basis van wederkerig heid en dan nog onder nader te stel len voorwaarden. De functies, waar voor de buitenlandse diploma's toe lating geven, zullen in overleg met het bedrijfsleven bij algemene maat regel van bestuur worden aangewe zen. De minister bleek wel te voelen voor cle suggestie van de liberaal H. Koudijs om de tonnagemaat in de normen uit veiligheidsoverwegingen te wijzigen in een lengtemaat. Hij gaf toe, dat op het ogenblik wel wordt getracht schepen te bouwen met een motor van bijvoorbeeld 500 p.k., die desondanks onder de 80 ton worden gehouden om er zonder gedi plomeerd stuurman mee te kunnen varen. Dat gaat volgens de heer Koudijs dan ten koste van de stabili teit en veiligheid van het schip. Spanje heeft Engeland te kennen gegeven, dat het vliegverbod in de buurt van het omstreden Gibraltar, zowel voor burgertoestellen als voor militaire geldt, zo onthulde het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken. De regering in Londen acht dit verbod onwettig. Regeringsautoriteiten spraken de vrees uit, dat het gevaar van botsin gen tussen Spaanse en Engelse vlieg tuigen rondom de rots toeneemt. De Engelsen hebben de laatste tijd een onbekend aantal Hunter- jagers in Gibraltar ingezet. Deze luchtmachttoestellen hebben onge twijfeld opdracht de rechten en be langen van de Britse regering te ver dedigen. Het Spaanse vliegver bod gaat maandag in, tenzij het be stuur van de internationale burger- luchtvaartorganisatie in Montreal een compromis weet te vinden. Het geschil tussen Londen en Madrid draait eigenlijk om de toe komst van Gibraltar. Spanje wil de kolonie inlijven als zijn rechtma tig eigendom, Engeland beroept zich op het verdrag van Utrecht uit 1713, waarbij het recht op Gibraltar kreeg. De Britten menen dat Gibraltar slechts gedekoloniseerd kan worden, als men rekening houdt met de wen sen van de 25.000 inwoners van de rots, van wie velen geen onderdaan van Franco willen worden. Little Honda, een nieuwe telg van 's werelds grootste tweewielerfabrikant! Gemaakt voor het hele gezin, om dal in-dag-uit klaar te staan voor boodschappen, werk, weekend of vakantie. De meest volledige bromfiets in de gocl kope prijsklasse (viertakt, volautomatisch) voor slechts.f. 448,—. Alleen Honda biedt u zoveel extra's voor zal prijs! Kijkt u zelf maar. Little Honda Is volautomatisch, om zo op te stappen en weg te rijden. De instap is laag en gemakkelijk, gej motor of tank aan het frame. Alle mechaniek bevindt zich veilig achter U, geen vuile kleren en een betere gewich verdeling. Little Honda heeft een viertaktmotor, rustig, geruisloos en zuinig! Voor die 448,- krijgt U een fantastische lichte bromfiets, uitgerust met: verstelbaar stuur en zadel (schuimrubbel een koplamp met ingebouwde snelheidsmeter, een stuurslot voor extra veiligheid, een standaard voor eenvoud| wegzetten, twee bagagedragers, (één voor en één achter op de platte tank), verende voorvork en krachtige troi melremmen, (beschermd tegen stof en water). Het frame kreeg een speciale anti-roest behandeling. En vergeet nij een Little Honda heeft een vol jaar garantie. Plaats voor uw boodschappen, uw tas, uw Gemakkelijke, lage Instap, doordat de mo- Alle mechaniek achter u, dat is veilig en ge mandje, kortom.alles wat u nodig heeft om tor en tank op de goede plaats zitten: achter een volmaakte gewichtsverdeling. Honda he gemakkelijk mee te nemen. Daarbij, boven de u. Niets dat u hindert bij het rijden en geen een viertaktmotor met bovenliggende nokkf platte benzinetank een extra bagagedrager, olievlekken op uw kleding. Alle irritatie van as (net als een auto),dus: geen mengsmeri Sjouw niet zelf meer, uw Little Honda heeft er "ouderwets brommen" behoort met de en daardoor geruisloos en zuinig en bovendi plaats voor. Little Honda tot het verleden. geen oliewalm. Honda Motor N.V. - Zenostr. 186 -Rotterdam-24 Uw trouwe vriend! Met een vol jaar garanl' (inclusief arbeidsloon). Maak een GRATIS proefrit bij uw Hond; dealer of vraag zonder verplichtingen et, prachtige kleurenfoider aan. Hoge Rijndijk 184 L DE WIT TEL. 31586 Teleli HONDA-dealer voor Leiden en omstre Turfmarkt 5 - Leiden - Telef. 01 Haarlemmerstraat 295 Korevaarsfraal 6 - Brahnuli

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 8