W ethouder s razend Van Hall (vervolg van pag. 1) Premier Vorster over incidenten in en i»'.i café in Johannesburg George Papandreoe op vrije voeten eidóe cfencia MET EEN ENKEL WOORD HAAGS A G E N D, PAGINA 2 LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 10 Ml „De beslissing: was blijkbaar geno men in de kabinetsvergadering van vorige week. Als u mij nu vraagt: voelt u zich belazerd?, dan zeg ik: ja, ik voel mij grotelijks belazerd". Dit niet malse commentaar leverde Amsterdams loco-burgemeester en wethouder voor Onderwijszaken, dr. P. Koets, gisteravond op de gang van zaken met betrekking tot het ontslag van burgemeester Van Hall. „Wat het college betreft, dat voelt zich ge nomen. Dit ter kennis van de minis ter brengen, achten wij onze taak", Uit de verklaring, die de heer Koets aflegde, bleek, dat mr. Van Hall en de Amsterdamse wethouders tijdens het gesprek gistermorgen met minister Beemink niet duidelijk is gemaakt, dat de burgemeester ver zocht zou worden zijn ontslag te vra gen. „Het was een heel plezierig ge sprek. Ik was aangenaam verrast. Aan het eind zei de minister: „Har telijk dank. Ik heb aan inzicht ge wonnen. Ik zal dit doorgeven aan het kabinet". Wij hadden de indruk dat de ontslagkwestie geen rol speelde", zei de heer Koets verder. Na het gesprek, dat om half tien begon en om ongeveer elf urn- ein digde, reisde hij terug naar Amster dam voor een andere bespreking. Terwijl deze bespreking gaande was, rinkelde de telefoon. Het was mr. Van Hall, die hem vertelde dat mr. Beernink hem inmiddels verzocht had zijn ontslag te vragen. Dr. Koets: Het enige wat ik uit kon brengen was: „daar sla ik steil van achter over Over het gesprek zelf, zei dr. Koets dat dit plaats had gehad op verzoek van burgemeester Van Hall. „Het ging over de situatie in Amsterdam. Het vraagstuk-Van Hall was er een onderdeel van. Op een vraag van de minister hebben wij zonder aar zelen gezgd, dat een rauwelijks terugtreden van de heer Van Hall, als er verder niets gebeurde, geen oplossing zou brengen voor de moei lijkheden waarin Amsterdam verkeert. Op een vraag over een mogelijk heengaan met mr. Van Hall van de wethouders, zei dr. Koets dat daar over geen overleg is geweest. „Per soonlijk heb ik het gevoel, dat deze stad in ieder geval bestuurd moet worden". De benoeming van een nieuwe bur gemeester zag de heer Koets somber in. „Het is voor onze stad broodnodig dat er zo spoedig mogelijk een goede burgemeester gevonden wordt. Ge makkelijk zal dat niet zü'n. Er is te weinig tijd om weloverwogen om te zien naar iemand, die de moed èn de de bekwaadheid heeft. Als iemand op het ogenblik zou staan te sprin gen om burgemeester van Amsterdam te worden, zou hij alleen daardoor al volkomen ongeschikt zün". Het ontslag van de burgemeester is in Amsterdam met gemengde gevoe lens ontvangen. „Het is een bekwame kerel, maar geen burgemeester", zo drukte de nestor van de gemeente raad, de heer L. Seegers (CPN) het uit. „Zün grootste fout is, dat hij zijn taak als hoofd van de politie on voldoende heeft willen uitvoeren". Loco-burgemeester P. J. Koets heeft gisteravond in het stadhuis een persconferentie ge geven naar aanleiding van het ontslag aan Burgemeester van Hall. We zien de heer Koets hier tijdens deze conferentie, met naast hem de heer J. Masten broek, hoofd van de afdeling voorlichting van de gemeente. Velen begrijpen niet, dat. de regering hem nog voor de publikatie van het rapport-Ensohede op onvrijwillige basis heeft gemeend te moeten voor dragen voor ontslag. „Van Hall had gezien zijn grote verdienste voor Am sterdam recht op een elegantere en billüker procedure", zei de socialisti sche fractieleider Ed. van Thijn. An dere wijzen erop, dat door het heem gaan van Van Hall de gezagscrisis nog lang niet is opgelost. KVP-frac- tievoorzitter Rossen merkte op „De opvolging is een veel groter probleem dan het vertrek van Van Hall. Is er wel een opvolger van formaat te vin den?" Hoofdcommissaris Jong van de Am sterdamse politie betreurde de beslis sing van de regering. Hij zei niet te geloven, dat dit de oplossing voor Amsterdam was. „Het hing in de lucht", was alles, wat oud-commissa ris H. J. van der Molen vilde zeggen. Een agent van politie merkte op: „Zo komt boontje om zijn loontje ADVERTENTIE De Zuidafrikaanse premier Vor ster heeft gisteren bepaalde dagbla den, met name de „Sunday Epxress" in Johannesburg de schuld gegeven van relletjes tussen Duitse en jood se jongelui, die zich afgelopen vrij dag in de voorstad Hillbrow hebben voorgedaan. Meer dan tweehonderd politieagenten moesten toen een menigte, die zich bü die incidenten had verzameld rond een bierhal, die bekend staat onder de naam „Deut sche Keiler", met geweld uiteendrij ven. Premier Vorster. onder wie ook de politie ressorteert, legde gisteren een verklaring af in een extra-par lementair debat. De bierhal pleegt bezocht te wor den door alle delen van het publiek, aldus de heer Vorster, maar in hoofdzaak door jonge Duitse immi granten. Er waren nimmer klach ten over het gedrag van het publiek ADVERTENTIE Sorry meer ruimte kunnen we niet missen omdat we u niets wilden laten missen Als je 'n pakje sigaretten wüt maken dat maar 1,25 hoeft te kosten, dan kun je dat natuurlijk gewoon dóen. Maar als je non koppig 25 volbloed Amerikanen uit de fijnste tabakken wilt leveren voor die prijs, dan kom je voor duchtige problemen te staan. Vooral als je ze ook nog 'n waardig pakje aan wilt geven. Toch is het ons ge lukt. Al moeten we ons er nu wel wat voor ontzeggen. Grote advertenties bijvoor beeld. Een kleintje kan er nog net af. Om dat we 't nu eenmaal moeten laten weten. Dat ze er zijn. 25 per pakje. Vijf onmisken bare Amerikanen méér voor 'n heel kwart je minder. Ziezo. Dat weet u dan weer. Sïavy Club is do naam. Aangenaam. U rookt er goed van voor 1,25. in de bierhal. Alles ging goed tot 20 april, de dag van de verjaardag van Hitier. toen enkele jonge Duitsers „heil Hitier" begonnen te roepen en Duitse volksliederen zongen. Die kreet „heil Hitier", aldus was de pre mier na een diepgaan onderzoek ge bleken, was op een spottende manier geroepen en niet omdat er achter de jongelui een organisatie staat of omdat het hier om nazi's of neo nazi's zou gaan. Enkele dagbladen, met name de Sunday Express, had den daarop bericht, dat Duitse im migranten betrokken waren geweest by twee pro-Hitler-incidenten, er aan toevoegende, dat in 'één geval vijfhonderd personen de verjaardag van Hitier hadden gevierd. Deze be richtgeving die de woede van jonge Zuidafrikaanse joden had opgewekt, was aldus nog steeds premier Vor ster absoluut onwaar. „Geen jour nalist, die die naam waard is en wie de belangen van Zuid-Afrika ter harte gaan en geen journalist, die belang hecht aan goede betrekkin gen tussen Duitsers, joden, Engels sprekende Zuidafrikanen en Afrika ners, zal op deze wyze schrijven met het doel de ene bevolkingsgroep te gen de andere op te zetten. Op geen enkele wyze is gebleken van een neo- nazistische of anti-semitische bewe ging in Zuid-Afrika", aldus premier Vorster. „Niemand in Zuid-Afrika wil antisemitisme. De oude twistpun ten uit Europa moeten niet naar Zuid-Afrika worden overgeplant. Ik zal niet toestaan, dat jongeren, on verschillig of zy van Duitse, joodse, Griekse, Afrikaanse, Franse of on verschillig welke afkomst zijn, het recht in eigen hand zullen gaan ne men". Vóór premier Vorster sprak de lei der van de oppositie dr. G. F. Jacobs, die namens Hillbrow in het parle ment zit. De rellen hadden onrust en vrees gewekt, aldus dr. Jacobs. De gebeurtenissen van 20 april wa ren ter ore gekomen van joodse jon geren, die er aanstoot aan hadden genomen en er een bedreiging van nazistische activiteiten in zagen. Daarom hadden zy besloten in actie te komen. (Ter vermijding van misverstan den dient men te weten, dat Zuid- Afrika ruim 100.000 joden telt op een totaal van ruim drie miljoen blan ken. Dat komt dus verhoudingsge- wys neer op twee tot driemaal zo veel joden als Nederland kort voor het uitbreken van de oorlog telde. Red. L.D.) Niet zozeer het uitzonderlijke- Wel interieurs die tot de uitzonderingen behoren. interieurverzorging 3 NIEUWE RIJN 24 HOEK BURGSTEEG-LEIDEN De zending en West-Irian steun van Nederlanders verwachtin gen omtrent het heilsjaar 1969 wor den instandgehouden, die zullen blij ken illusies te zün". Aldus het jaar verslag 1966 van de Raad voor de Zending van de Ned. Herv. Kerk, die zich m.b.t. het zelfbeschikkingsrecht van het voormalige Ned. Nieuw Gui nea op het standpunt stelt, dat „nuchter en zakelijk geredeneerd er maar één keus is voor West-Irian en die keus is Indonesië". In een toe lichting op het jaarverslag is gezegd dat de Raad voor de Zending het „een trieste zaak", acht. dat bevor derd wordt dat alsnog gekozen wordt ten aanzien van de zelfbeschikking. Daarmee, aldus het jaarverslag, wordt de onvruchtbare anti-Indone sische houding van vele Irianezen aangemoedigd, terwijl evenmin als vroeger een reeël politiek alternatief voor de huidige status wordt gesteld. „Wij hopen", zo vervolgt het jaarver slag, „dat vele Irianezen de gave zul len ontvangen om een vrümoedige kritiek als thans mogelijk is te com bineren met een realistlsche-loyale houding tegenover Indonesië en dat Indonesië er een beter bestuur zal gaan voeren". ADVERTENTIE ADVERTENTIE SPECIALE AANBIEDING: LEUK WOLLEN BRETEL BROEKJE EN FLEURIG GESTREEPTE TINO. VOOR LEEFTIJD 1'/a" 4 JAAR. DEZE VOORDELIGE COMBINATIE REEDS v.a. 9,75. Vervolg van pag. 1 De Griekse minister van Binnen landse Zaken, brigade-generaal Pa takos, heeft de vrijlating gelast van de Griekse oud-premier George Pa pandreoe. Een commissie zou vanmdi- dag beginnen met een selecterend onderzoek van 6138 politieke gevan genen, die zijn opgepakt sinds de militaire staatsgreep op 21 april. De helft van deze gevangenen zal bin nen tien dagen worden vrygelaten, aldus minister Patakos. George Pa pandreoe werd sind6 zyn arrestatie na de staatsgreep in een militair zie kenhuis vastgehouden. Patakos heeft ook de vrijlating ge last van oud-minister Mitsotakis en generaal Katsotas, alsook van de Journalist Poumaras. De vrijgelate nen zullen evenwel enige tijd onder hulsarrest staan voor him eigen be scherming, aldus de minister. De Griekse regering heeft gisteren bepaalde documenten gepubliceerd die in de kantoren van de pro-com munistische EDA-party waren ge- vonden en handelen over de activi teit van de „communistische pro- I paganda". De party financierde twee uitgeverijen en drie periodieken die boeken en artikelen van communisti sche strekking publiceerden. De uitgeveryen werkten met ver lies. maar hun tekorten werden aan- j gevuld door de EDA, ro zou uit de buit gemaakte archieven gebleken i zyn. In 1966 hadden de firma's 100 hoeken met communistische inhoud j gedrukt, en voor 1967 stonden nog 1170 dergelyke uitgaven op het pro gramma, waaronder twee Tsjechische encyclopedieën en tien kinderboeken, alsmede honderden periodieken. Premier Kollias heeft de volgende maatregelen afgekondigd: Afschaffing van bijzondere wetten waarbij aan directie-leden van staats bedrijven pensioenen werden toege kend ook indien zü slechts korte tijd in dienst waren geweest; ambtenaren worden niet langer be schouwd benoemd te zijn voor het leven maar kunnen ontslagen wor den: ambtenaren kunnen vervolgd wor den wegens nalatigheid in de ver vulling van hun plichten; op het gebied van de Grieks-or thodoxe hiërarchie heeft het kabi net besloten het aantal leden van het hoogste kerkelijke gezagsorgaan, de heilige synode, van 12 tot 9 terug te brengen. Een bijzondere synode zal gevormd worden om drie kandi daten aan te wijzen voor elk van de drie vacante di'ocesen. De rege ring zal dan uit de drie voorgedra gen bisschoppen kiezen. Kollias verklaarde dat. zodra de nieuwe wetten afgekondigd zijn, de zittende heiTge synode zal aftre den en de regering een nieuwe zal benoemen. De reactie in orthodoxe kring op deze aantasting van de macht van de kerk kan nog niet worden voor zien, maar men neemt algemeen aan dat de nieuwe maatregelen de ani mositeit tegen het militaire bewind in kringen van oude conservatieve leden van de kerk sterk zal doen toenemen. SMOG rokerspastilles s„a»' zijn mild verfrissend en bevatten hei Lgeneeskrachtige anethoj tegen heesheid SMOG is overal verkrijgbaar waar tabaksartikelen worden verkocht BINNENLAND Natuurgebied afgebrand Giethoorn heeft gisteren een grote brand gewoed, die ruim 40 hecta ren natuurgebied verwoestte. Over de oorzaak van de brand is nog niets bekend. Het vuur ontstond in de na middag en pas laat in de avond waren alle vuurhaarden bedwongen. In de soms wel duizend meter bre de vuurzee zyn veel nesten met eie ren en ook jonge vogeltjes omgeko men. Het is niet onwaarschyn- lijk, dat ook reeën zijn gedood. Een grote partij gesneden riet kon wor den gered door een tegenvuur aan te leggen. Nog een klacht over politie De Amsterdamse fotojournalist E. S. de Jongh heeft bij de officier van Jus titie een klacht ingediend over het optreden van een politieruiter tegen hem op 1 mei bij het nationaal mo nument op de Dam in de hoofdstad. De fotograaf, die ter plaatse was voor het maken van een reportage voor een weekblad, heeft bij zyn klacht twee foto's gevoegd. Een gemaakt door een collega van hem. waarop hij en de politieruiter staan, nadat deze de heer De Jongh zoals hy schrijft met een wapenstok hard op zijn gezicht had geslagen. De twee de heeft de fotograaf zelf gemaakt van de politieruiter voor de herken- j ning. jarige Turkse mijnwerker uit Hoensbroek, conform de eis veroor deeld tot één jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De Turk had op 30 oktober van verleden jaar tij- dens een vechtpartij een 32-jarige landgenoot doodgestoken. De officier van Justitie had 14 dagen geleden tydens de rechtzitting aangenomen, dat de verdachte het mes uit zelf verdediging had gehanteerd toen zijn landgenoot gedreigd had hem dood te schieten. De oorzaak van de vechtpartij tus sen beiden was het feit, dat de ver dachte zijn landgenoot ernstig had beledigd door hem in het gezelschap van een vriend terugbetaling van een lening te vorderen. Deze belediging zal volgens de Turkse normen slechts door bloedwraak kunnen worden uit gewist. Nieuw kamerlid Tot nieuw lid I van de Tweede Kamer is gistermid- dag beëdigd de heer J. F. G. Schlin- geman (Goes), die deel uitmaakt van de VVD-fractie. Hij neemt daarin de plaats in van de heer De Keyzer, die benoemd werd tot staatssecreta ris op het departement van Verkeer en Waterstaat. Nieuw stuwcomplex Met claxon- geloei voer het gepavoiseerde motor schip „Jacqueline" gisteren door de geopende schutsluis van de nieuwe stuw bij Amerongen. Daarmee was de ingebruikstelling van deze stuw, die deel uitmaakt van het gigantische project „Rynkanalisatie", een feit geworden. Het stuwcomplex Ameron gen heeft tot taak de waterstanden op het 31 kilometer lange riviervak Amerongen - Driel op voldoende hoog peil te houden ten behoeve van de scheepvaart. Bovendien zal ook de waterhuishouding van noord-Neder land hiervan profiteren, hetgeen echter eerst na het inwerking tre den van de in aanbouw zijnde stuw bü Driel gerealiseerd kan worden. Opnieuw provoboot Opnieuw heeft de Amsterdamse kinderpolitie een aantal 14 ln totaal jon gens en meisjes van de provoboot in de Korte Prinsengracht gehaald. Vijf van hen waren vreemdelingen en zün aan de vreemdelingendienst overgegeven, die hen over de grens zal zetten. Tot de kinderen, die in de boot werden aangetroffen, behoorde een jongetje van 14 jaar. Verscheidene van de aangetroffen jongens en meisjes stonden gesignaleerd o.a. een 15-jarig meisje dat uit een tehuis in Groningen was weggelopen. BUITENLAND Leerlingen mishandeld Het 38- jarige hoofd van een dure Engelse particuliere school is in Winchester veroordeeld tot vyf jaar gevangenis straf wegens mishandeling van de aan zyn zorgen toevertrouwde jon gens. Suezkanaal Een beeld van een van de arbeiders ,die indertijd heeft geholpen by het graven van het Suezkanaal, zal geplaatst wor den op de sokkel van het monument, waarop eens het beeld prükte van Ferdinand de Lesseps, de Franse ar chitect, die de plannen voor de gro te waterweg heeft ontworpen. Het beeld van De Lesseps werd in 1956 tydens de Suezoorlog door de Egyp- tenaren opgeblazen. tische partü Brezjnew is vandaag uit Moskou naar Sofia vertrokken voor de ondertekening van een nieuw Rus- sisch-Bulgaars verdrag voor samen werking en wederzydse bü stand. Tegenslag voor NPD De direc tie van de Jaarbeurshal in Neuren berg, waar vandaag het congres van de uiterst rechtse „Nationaal-Demo- cratische Party Duitsland (NPD) zou beginnen, heeft dinsdagavond de huurovereenkomst opgezegd. Zij deed dit in opdracht van het stadsbe stuur. Tito weer president President Tito van Joego-Slavië is verzekerd van een nieuwe ambtstermyn van vier jaar. Het Joegoslavische socia listische verbond, dat acht miljoen leden telt en door de communisten overheerst wordt, heeft namelijk voorgesteld hem opnieuw tot staats hoofd te kiezen. De verkiezing ge schiedt op 17 mei door de Federale Volksvergadering. Tito, die nog deze maand 75 jaar wordt, is al ruim 14 jaar president. Aanslagen In Milaan zyn dins dag twee bomaanslagen gepleegd. Een bom ontplofte voor de woning van Enrico Remondina, verbonden aan de persdienst van een chemische maatschappü- Enkele ruiten werden verbrijzeld; niemand werd gewond. De tweede ontplofte voor het kan toor van de zakenman Giusep pe Aliotta; een muur scheurde. Op beide mannen, die veel op elkaar lüken, zün al eerder aanslagen ge pleegd. Feisal in Londen Koning Fei- sal van Saoedi-Arabië is gisteren voor een staatsbezoek in Engeland aangekomen. In het Tate-museum aan de Theems werd Feisal ontvan gen door Koningin Elizabeth, Prins Philip, Prinses Margaret en Lord Snowdon en andere leden van het koninklyk gezin. Paraguay In de algemene ver kiezingen in Paraguay heeft de „Co lorado" partü van president Stroess- ner een grote overwinning be haald. Zü veroverde 80 van de 120 zetels in de Nationale Vergadering. De overige werden verdeeld tussen de oppositiepartüen: de liberalen en de radicalen. Executies Een menigte van on geveer 20.000 Ghanezen heeft dinsdag op een schietbaan in Accra het fu silleren bügewoond van twee Jonge legerofficieren, die schuldig waren be vonden aan een de vorige maand gepleegde, mislukte, staatsgreep. WOENSDAG Rest. v. d. Heijden: Jaarverg. Ver. voor facultatieve Crematie. 8 uur nam. Stationsplein N.S. (halte bu6 1): Excursie Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw- en Plantkunde naar Voorscho ten. 7 uur nam. Und-versliteiit ('Groot Auddrtcaium) Kardinaal Alfrlnk over ontwikkelin gen binnen de kerk t.g.v. dies St. Augustiinus. 8 uur nam. Zulderkenk: Concert Collegium Mu- slcum. 8.1ö uur nam. DONDERDAG Bejaardencentrum Haagwijk: Bevol kingsonderzoek t.b.c. 912 u. voorin. Café „Elgenzorg": Jaarverg. en filmavond Selsklp Frysl&n. 8 uur nam. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehova's getuigen. 7.25 uur nam. Marekerk: Ingebruikstelling ge restaureerde orgel. 8 uur nam. Rest. De Doelen. Ledenvergadering 3 october-vereenlging. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Ned. Ver van Hulsvrouwen. 2 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- spreksavond. 8 uur nam. Voorschoten: Excursie K. en O. naar Kasteel Duivenvoorde. 8.30 uur VRIJDAG Oude Vest 13Evangelisatie Chris- tengem. „Ecolesla". 8 uur nam. Rapenburg 10: Discobal Tienerso ciëteit ,,'t Venster". 8 mu- nam. St. Antontufl Clubhuis: Feestavond Mater Amabilissohool. 8 uur nam. ZATERDAG Hdckey-kantlne Roomburg Jazz So ciety Folk Beat 14. Optreden van Haagse combinatie. 9 uur nam. Rapenburg 10: Strandwandeling Tienersociëteit ,,'t Roefje". ZONDAG Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur nam. Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur nam. Oude Rijn 5: Gem. voor oorspron kelijk christendom. Spr. evang. N. v. d. Brugge. 7.30 uur nam. Pinkstergemeente (Oude Rijn 5): Spr. de hr. F. A. L. Poeteray. 2 uur Steensohiuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. Spr. de hr. Diender. 10.30 uur MAANDAG DINSDAG Koningskerk (bijzaal): N.C.V-B. (Noord). Spr. ds F. D. Emous over ..Mogen onze kinderen zelf hun ge loof bepalen?" 8 uur nam. Rest. Van der Heyden: Leidse Smal film Liga. Films door leden van de Rotterdamse Smalfilm Liga. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Commissie Jeugd- vafcanti ebezlghedenKindercabaret „Capriolen". 10 uur voorin, en 2 uur Oh. de Bourbonihof: Elektronlcaclub „De detector". 7.309.30 uur nam. Stadthuis wachtkamer trouwzaal Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. BIOSCOPEN Luxor „Le grand restaurant", a. 1. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon „Geld ligt voor het grij pen". 14 Jaar Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.15, 4.30, 7 en 9.15 uur. Camera „De eend en de Cadil lac". a. 1. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45, 7 en 9.15 uur Lldo „Samen uitsamen thuis". a.l. Dagelijks 2.30. 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. r.cx „Superseven calls Cairo". 14 J Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2.30, 4.45. 7 en 9.15 uur. DAGELIJKS SohuttereveldDrive-in cinema „Re nault-Vision". 8.15 en 9.30 uur nam.; 's zondags gesloten. (Tot 20 mei). Galerie Walenkamp: Expositie Krls- tlans Tonny. Geopend 115 uur; zon dag en maandag gesloten. (Tot 27 TENTOONSTELLINGEN Bedrijfskantine Koningsveld Campenlaan la): Expositie Francois. Werkd. 1011.30 uur i •n 3—5 uur nam. (tot 19 mei) L>e L^Kenhai Dag 10-D uur.) Lakenhal: Tentoonstelling Plet recente grafiek. Werkd. 10 uur ij 5 uur; zondag 15 uur nan 21 mei). Legermuseum Pestthulelaan) uitzondering van zaterdag van 11 (zondag 1-5 uur). Molen „de Valk": Motennruseui opend dinsdag t/m. zaterdag li voorin.5 uur nam. Zondag» 1—: nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volkent Tentoonstelling: „Ball, beeld droombeeld". Geopend dagelüki 17 uur; "s zondags 1317 uur j oktober). Rijksmuseum voor Volkenld Tentoonstelling van Japanse p:) van Kyösaï. Dagelijks 1017| 's Zondags 1317 uur. Rijksmuseum voor Volkenh (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u.; dags 13-17 uur. Rijksmuseum voor de de gescb nis der natuurwetenschappen: 104 uur, zond. 14 uur. Wassenaar: (Kunstzael H( Tentoonstelling aquarellen Mm Kemper. Geopend maandag t/a terdag 10 uur voorm.5 uur bovendien dinsdag 810 uur ni t/m. 17 mei. Geopend voor spoedeisende len: Apotheek van Drlesum, Maa. t-1. 20406. Apotheek R. v. Breest Smaliel te Leiderdorp en Apotheek Vocn ten zijn de gehele week geopeq Weekeindedlenst der huisarts» Zaterdagmorgen vóór 12 uur i plege men de eigen hulsarts. Na zaterdagmiddag 12 uur I op dokterstelefoon 22222. By geen gehoor van uw hulst! specialist, (of diens waarnemen men voor spoedgevallen doktert foon 2 2 2 2 2. (Van vrijdag 5 mei tot en nj woensdag 10 mei). Woensdag 10 mei. Kon. Schouwburg 20.15 uur: Comedle: Jn wankel evenwicht' Joseph's Place 22.30 uur: oi Mojo. HAAGSE BIOSCOPEN. Apollo: „De hete zon" 18 Jr. Astra: „Dokter ZJivago" 14 Jr. Bijou: Polly Maggoo, wie benl 14 jr. Camera: „Un homme et une tts 14 jr. Cineac: „Naakte onsohuld", a.l. City: „Die rare gekke rot kat' Corso: „Een hoekje van de M 14 Jr. Du Midi: „De stem van het ij Euro Cinema: „Sound of muelc'i Flora: „Zeven gouden mannen I een tweede moorcLslag", 14 Ji WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Decimale stelsel Malawi zal Jn 1971 op het decimale stelsel over gaan, zo heeft de minister van Fi nanciën verklaard. Het stelsel wordt gebaseerd op het huidige pond van tien shilling, dat in honderd zal wor den verdeeld. Verkiezingen De Conservatieve partü heeft bekendgemaakt dat haar kandidaten maandag bü de verkie zingen voor districtsraden in Enge land en Wales 212 zetels hebben ver overd. Labour leed daarbü de groot ste verliezen. Amsterdam Den Helder "X pen burg Vllsslngen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Brussel Luxemburg Bordeaux Grenoble Berlijn Frankfort München Zürlch Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Barcelona Madrid Mallorca Lissabon onbew. licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. licht bew. geh. bew. regen onbew. licht bew. onbew. licht bew. onbew. licht bew. onbew. onbew. onbew. onbew. half bew. half bew. geh. bew. zw. bew. half bew. 11 IC 24 15 21 1' I ADVERTENTIE Voor MOEDER eel DUSTER ven PRONONCI

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2