Jan Hajer held van SPORT Inter Milaan in eindstrijd Te veel wind op Kaag KARSTENS WINT ZEVENDE ETAPPE Tom Okker laat zich Boh Hewitt opsluiten na nederlaag in magazijn tegen In-gelukkige Hajer Scholte slecht humeur ITALIANEN BEHEERSTEN BESLISSINGSWEDSTRIJD TEGEN CSKA SOFIA VAN BEGIN TOT EINDE VRIJDAG 5 MEI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 19 Het was op tie bijna uitverkochte METS-banen een kleine drieduizend toeschouwers zo'n beetje de „omgekeerde wereld". Tom Okker, onze grote crack, liet zich na zijn verloren partij tegen Boh Hewitt gewillig door METS-direeteur Hans van Dalsum in het magazijn van tennisattri- buten opsluiten. Van Dalsum draaide zorgvuldig de sleutel 0111 achter teleurgestelde Tom, zodat geen lastige journalisten hem vragen konden stellen "waarom hij zo onbevredigend en onbegrijpelijk ha dgespeeld tegen de eerste man van Zuid-Afrika. Enige uren later, om 7 uur, verliet een in-gelukkige Jan Hajer, lachend over zijn hele bezwete gezicht, als een held het centrecourt. De ongeveer tweeduizend overgebleven toeschouwers brachten hem staande een ovatie. Naast hem Cliff Drysdale, de overwonnene, tot voor enige maanden, toen hij een hernia-operatie moest ondergaan, een van de sterkste spelers ter wereld. Hajer, die eigenlijk al met het grote wedstrijdtennis had willen stoppen omdat hij het te druk heeft met zijn sportschool in Eindhoven, had de zaak weer eens op de kop gezet. Had Okker in een teleurstellende baselinepartij in vijf sets verloren van de Australiër Bob Hewitt, die dit jaar voor het eerst Daviscup speelt voor Zuid-Afrika, Jan Hajer had Drysdale in straight sets verslagen. En Drysdale schonk zijn overwinnaar alle eer. Hij deed enige stappen opzij toen hij samen met Hajer de baan verliet en een daverend applaus en bravo-geroep voor de Eindhovenaar van de tribunes neerdaalde. De Zuidafrikanen maakten een joviaal gebaar in de richting van de triomfator ten teken, dat hij de zege ten volle verdiende. En zo was het ook. of niets'' te spelen tegen de lange Zuidafrikaan. Het werd alles ci cyfers 75, 108, 63. Tom Okker daarentegen was bevreesd zijn naan te verliezen tegen Bob Hewitt, even eens vorig jaar op Wimbledon ge sneuveld tegen Ralston, maar eer ronde eerder dan Drysdale. Tom Ok ker durfde zijn gebruikelijke tempo- spel niet te spelen, liet zich het traagde topspin-spel opdringen ging zonder veel glans ten gronde met 4—6, 6—1, 6—0, 2—6, 6—2. men. In de volgende game veroverde Hewitt op het eerste matchpunt het eerste kostbare punt voor zijn twee de vaderland. Hajer Ver trouwen Drysdale mag dan een stuk in vorm zijn teruggelopen als gevolg van zijn hinderlijke rugblessure, de Zuidafrikaanse captain Claude Lis ter had hem met vertrouwen opge steld, omdat zoals hij zei, Drysdale „fit and well" was. Drysdale, vorig jaar nog in de halve finale van Wim bledon, waar hij pas na vijf taaie sets werd verslagen door de inmid dels prof geworden Dennis Ralston, kreeg van Hajer echter ook weinig kans zijn normale spel te ontplooien Onze landgenoot had besloten „Alles (Van onze zellmedewerker) Vele Kaagzeilers lieten op de eer ste oefendag verstek gaan. Oorzaak de wind! Op de starttoren wees de windsnelheidsmeter uitschieters 12 tot 14 meter per seconde aan, geen menig zeiler deed besluiten zijn spullen er niet aan te wagen. Zij, die wel aan de start verschenen, deden, althans in de kleine klassen, benauw de pogingen om het er „levend" af te brengen, maar ook daar slaagden weinigen in; zij spartelden rond hun schip te midden van de grauwe gol- Aan strijd bleef er op de Kager- pla-ssen dus weinig over. Een klasse die nog met een redelijke vertegen woordiging op het water verscheen was de Soloklasse. De solisten in him ranke notedoppen weerden zioh dap per. Er werden drie korte banen ge zeild. 's Morgens was de wind het hardst en kregen de Solo's de storm baan te zeilen Wim de Knoop, Arjan van Vemde en Jan Lucas voerden het veldje Solo's aan. De gehele kop groep wilde blijkbaar snel weer vaste grond onder de voeten hebben, want zij sloeg een merkteken over en werd zonder pardon uitgesloten. Hierdoor won De Jonge van Ellemeet, werd Francois tweede en Max Behrend. nationaal kampioen 1966. derde. In de tweede wedstrijd verloor De Jonge van Ellemeet de leiding in het kruis- rak aan Arjan van Vemde. Kruisende kwam ook Behrend naar voren en plaatste zich nog vóór De Jonge van Ellemeet. Achter dit ploegje Solozeilers vol trok zioh voor Kaagdorp een klein drama. Een plotselinge uitschieter van Aeolus verraste een zestal solis ten en maakte hen rijp voor een zwempartij. De derde race in deze serie van negen oefenwedstrijden de reeks wordt vervolgd op zondag 7 mei en zondag 28 mei was geheel voor Van Vemde. Wim de Knoop en Max Behrend hebben tot op de laatste meters een felle strijd geleverd om de andere ereplaatsen. Het werd een centimeter-finish: De Knoop werd tweede en Behrend derde, waardoor Van Vemde nu de beste papieren heeft en Behrend in totaal de twee de plaats bezet. Voor Regenboogzeiler John Hof land is Hemelvaartsdag niet zonder zorgen verlopen. Hofland mocht het helmhout van het Pampusjaoht van PaiuM hanteren en Pauli bestuurde de Beneventum van Hofland. Hofland werd eenmaal keurig tweede achter Leo de Wit en gaf het handjevol jachten in de derde race zelfs het nakijken. Greevelink zegevierde in de tweede race, met Leo de Wit en Pauli aohter zijn spiegel. Pauli maakte in de eerste Regenboograce echter korte metten: hij zeilde de mast van de Beneventum overboord, waardoor ir. Gerrit Bakker nu gemakkelijk een serie overwinningen zal kunnen boe ken. De resterende uitslagen zijn van weinig belang, omdat zij geen enkele indruk geven van een reële krachts verhouding tijdens deze eerste oefen wedstrijden. Fnuikend Na de eerste dag van de wedstrijd tegen Zuid-Afrika is de stand dus 11, maar wie weet hoe groot de kansen zouden zijn geweest om d makkelijke tweede ronde tegen Mo naco te halen als Okker zich niet had laten verleiden mee te gaan het fnuikende spelletje van Hewitt, maar zijn eigen, snelle spel was ven volgen. Hij had evenals Hajer alles of niets moeten spelen, vooral nu Hewitt veel meer toernool-e ring had dan onze kampioen, die immers door de militaire dienst deze winter zwaar gehandicapt is ge- De slimme tactiek van aanvoerder Lister en van Hewitt slaagde echter beter en sneller dan men had gen verwachten. Hewitt kent het van Okker. Hij weet dat zijn landge noot, de beroemde Australische coach Harry Hopman enige jaren geleden reeds in Okker 'n toekomstige Wim- bledon-kampioen heeft voorspeld. Hewitt verloor bovendien vorig jaar in de eindstrijd van de internatio nale kampioenschappen in Hilver sum van hem en daarom besloot hij geen vaart geven, voor géén prijs Hewitt zwiepte derhalve vanmiddag het racket van het begin af met veel kanteling tegen de bal. In het begin echter nog niet al te vast. Wel hield hij Okker aan de baseline gekluis terd, maar deze bestookte hem daar vandaan met afgemeten dropshots. Slechts zelden waagde zich een spe ler naar voren, want de harde ruk winden maakten vooral bij de ve nijnige topspinballen volleren uiterst riskant. Okker had echter het geluk reeds in de eerste game de vice van zijn tegenstander te vei ren en hierop bouwde hij met zelf vertrouwen verder. Geduld De slimme Hewitt bereidde de i derlaag echter met groot geduld zelfs ten koste van tegenslagen vc Okker mocht de eerste set dan met 64 veroveren, ondanks het feit, dat de kwetsbaarheid van onze landge noot schrijnend werd bloot gelegc zodra Hewitt zich naar het net waag de, het bleek in de volgende sets maar al te duidelijk dat hij Okker in zijn plannen had verstrikt. Ook Hewitt ging de dropshot gebruiken, maar nog uitgekookter dan zijn te genstander. De score liep snel op in het voordeel van Hewitt, hoewel Ok- dan nog een poging on dernam om het tempo te verhogen de netpositie te zoeken. Hij deins de echter spoedig terug als hij niet direct met de vaart de scherpe con trole vond, of als Hewitt hem met verraderlijke ballen passeerde of overlobte. Met 61 en 6—1 gingen volgende sets naar Zuid-Afrika en toen kwam gelukkig de pauze. Okker zou ongetwijfeld daarna in tactiek veranderen, ten koste in alles de aanval en het tempo zoeken. Dat bleek een misrekening, want direct weer ging het tergende baseline-spelletje met eindeloze ral lies voort. Hewitt kreeg echter een inzinking, Okker veerde op, haalde elk dropshot van Hewitt en greep tenslotte diens service zelfs op love: 6—2. Hard, maar taai was de strijd ln de laatste set. Okker verspeelde met een zijn servicegame door volleys te gehaast te nemen en te missen. De gingen nu duidelijk een rol spelen met als gevolg daling van het spelpeil. Okker kreeg geen kans de verloren service terrug te winnen en zie, na 4—2 verspeelde hij nogmaals zijn servicegame, door op het beslissende moment een fore handvolley volkomen verkeerd te ne- En toen Hajer. Onze landgenoot wist dat hy voor alles de dodelijke tweehandige backhand van Drysdale moest vermijden. En dat deed hij dan ook, hoewel hy lang niet altijd scherp op de forehand kon komen. Maar de Zuidafrikaan, die geruime tijd in lange broek speelde, bleek aan controle en vastheid te hebben inge boet. Hy had moeite met zyn fore handdrives. maar vooral met de smash, die hy niet hard en scherp durfde te slaan. Hajer bleef uitstekend jagend spe len en vergat de listige variatie niet. Ook niet bij zijn service, die soms overrompelend hard uitschoot, aces maakte. Hajer stormde onvermoeid naar alle kanten over de baan. sloeg onbereikbare lage volleys, daverende smashes en geslicede crossballen. die Drysdale machteloos moest laten gaan. Wat de Zuid-Afrikaan ook pro beerde om het onberekenbare spel van de stoere Hollander voorgoed te ontregelen, Hajer gaf geen krimp. Nadat na 75 ook de tweede set met 108 voor Drysdale verloren was gegaan, zonk de Zuid-Afrikaan de moed duidelijk in de schoenen. Hajer legde er, hoewel hij last had van een pijnlijke schouder, die hy steeds door aanvoerder Breukink liet masseren, nog een schepje op en hy zorgde voor :n pakkend slot: een daverende xvice-ace door het midden. Tom Okker keek vanaf de tribune met gemengde gevoelens toe. toen zijn teamgenoot onder een ovationele hulde naar de kleedkamer verdween. De standen in de overige Davis- cupwedstryden luiden: Zwitserland- Griekenland 11, Gr. Brittannië Canada 01, W.-DuitslandRusland 11, FrankrykNoorwegen 20, ItaliëOostenrijk 20. De 24-jarige Duitser Willy Kuh- weide heeft de internatonale finjol- lenregatta op het Steinhudermeer bij Hannover gewonnen. De Olympische kampioen beëindigde de wedstrijden reeks met 20,1 punten. De Nederlan der Willems werd derde. JAN HAJER verrassende zege Beslissing in Haarlem Kampioenstitel voor Bona Stars? Nadat de Leidse Bona Stars twee weken geleden door een zege op ASVU hun promotie naar de eredi visie bewerkstelligden, resteerde hen alleen nog het kampioenschap. Mor genavond zal in de Haarlemse Sport hal zowel in de Landelijke Klasse als de eredivisie uitgemaakt worden zich de kampioen mag noemen. De Bona Stars hebben als tegen stander het Amsterdamse Wolves. na een matige start, aan het eind van de competitie verrassend het Haagse Argus voorbij streefde zich naast de Stars bovenaan de ranglyst plaatste. Wolves won in de competitie reeds met 65-69 in Ams- sterdam. In Leiden echter waren zy met 79-57 duidelijk de minderen. De Stars hebben in Haarlem een goede kans. Om het kampioenschap in de eredivisie strijden Landlust uit Ams terdam en S.V.E. uit Amersfoort. Ook Schots team in eindstrijd Europa Cup 2 Glasgow Rangers heeft zich woensdagavond geplaatst voor de fi nale van het toernooi om de Europe se beker voor bekerwinnaars. Schotten versloegen voor 80.000 toe schouwers Slavia Sofia met 10 dankzy een doelpunt van Hen derson in de 33ste minuut. De eérste ontmoeting tussen beide teams eens in een 10 zege voor Schotten geëindigd. Glasgow Rangers zal in de fina le. die 31 mei in Nürnberg wordt gespeeld, het Westduitse Bayern München ontmoeten. Bayern Mün- chen schakelde in de halve finales Standaard Luik uit. Europese titel bandstoten (Van speciale verslaggever) Mishandeling scheidsrechter Jaar in cel Een gerechtshof te Melun bij Pa rijs heeft de 18-jarige Christian Guittret woensdag tot een gevange nisstraf van een jaar veroordeeld, omdat hy tydens een voetbalwed- stryd de scheidsrechter ernstig mis handeld heeft. Toen arbiter André Fretel een overtreding bestrafte met penalty, toonden de teamgeno- van Guittret hun misnoegen op overduideiyke wyze. zy draaiden zich met hun rug naar de rechtspre- en lieten hun broekjes zakken. Toen de Fransman weigerde zyn be slissing te herzien viel Guittret hem Hy sloeg hem in het gezicht. Scheidsrechter Fretel moest bewus teloos in een ziekenhuis worden op genomen. Hy verbiyft daar nog en komt slechte af en toe by bewustzyn. Ronde van Spanje Er zyn na de zevende en achtste etappe van de Ronde van Spanje geen grote verschuivingen opgetre den in het algemeen klassement. Woensdag won Gerben Karstens de zevende etappe, die met het record gemiddelde van 45.199 km per uur werd afgeraasd. De achtste etappe werd beheerst door een vluchtpoging van de Frans man Bellone en de Spanjaard Pere ra. 25 kilometer voor de aankomst hadden zy nog ruim twee minuten voorsprong op het peloton, maar de grote groep trok er onder aanvoering van de Fransman Graczyk zo hard aan. dat de renners vlak voor de eindstreep op de twee vluchtelingen neerstreken. Bellone kon echter, uit alle macht sprintend, nog een paar meter over houden en zag zyn moed tenslotte beloond met een etappe overwinning. Bart Zoet staakte de stryd. Zevende etappe «Benidorm—Valen cia) 1. Karstens (Ned.) 148. km in 3.16.30, 2. Simpson (GB), 3. Harings (Ned.). 4. Janssen (Ned.), 5. Perez Frances (Sp.). 6. 6. Saez (Sp.), 7. Wolfshohl (W.-Dld.). 8. Momene (Sp.) 9. Ducasse (Fr.) en vervolgens het grote peloton, in dezelfde tyd als Karstens. Achtste etappe (ValenciaVina- roz): 1. Bellone (Fr.) de 145 km in 3.18.05, 2. Saez (Sp.) 3.18.06, 3. De- locht (België) z.t., 4. Schleck (Lux), 5. Perera (Sp)., 6. Nydam (Ned.), 7. Janssen (Ned.), 8. Vigna (Italië) al len in dezelfde tyd als Saez. 10. Dol man 3.18.08, 12. Harings, 15. Van Dongen, 52. Van Espen, 56. Karstens, 61. Haast, 64. Beugels, 90. Den Har- tog allen dezelfde tyd: 3.18.08. Het algemeen klassement luidt: 1. Ducasse <Fr.) 37.47.55, 2. Otano (Sp.) 37.5lll, 3. Haast (Ned. )37.53.29. 4. San Miguel (Sp.) 37.53.52, 5. Gonza lez (Sp.) 37.54.01, 6. Janssen (Ned.) 37.55.18, 7. Lopez-Rodriguez (Sp.) 37.55.33, 8. Den Hartog (Ned.) 37.55.39, 9. Mendiburu (Sp.) 37.56.18, 10. Soler <Sp.) 37.56.20. 23. Karstens (Ned.) 38.03.10. Een gevaarlijk moment voor het doel van VVV. dat hier op devote ivijze verdedigd wordt door doelman Swinkels. V.l.n.r. Hoében (Haarlem), Smit (Haarlem), Raats (VVV), Swinkels (VVV) en Horsels (VVV). Deze topwedstrijd in de tweede divisie tussen Haar lem en VVV eindigde zoals hij was begonnen: 00. De hel van Deurne, waar vroeger de adembenemende voetbalduels tus sen Nederland en België werden uitgevochten, ligt op een steenworp afstand van de merkwaardige hal ve Expohal, waarin nu in deze voorstad van Antwerpen het Euro pees kampioenschap bandstoten het internationaal seizoen 1966'67 afsluit. By Henk Scholte is die gedachte aan de „hel" ongetwyfeld opgekomen, toen hy in zyn eerste ontmoeting de Spanjaard Joaqum Domingo als een onneembare rots van carotte tegenover zich vond De elegante nestor van dit gezel schap staat er voor bekend, dat hy vanaf de eerste stoot in de ver dediging pleegt te kruipen. Tegen Scholte week hy van deze gewoon te niet af en hij bracht onze kam pioen dermate van zyn stuk, dat een nederlaag van de Eindhove naar het gevolg was. „Dat is geen spelen", foeterde Schol te. „Ik heb misschien één keer een goede stoot van die vent gekregen en omdat ik toch wat probeerde te maken, vaak risico's nam, kreeg hy heel wat beter spel". Scholte's humeur was tot dicht by het nul punt genaderd en hij was ook niet in de juiste stemming, toen hy een paar uur later tegen de Duitser Witte pas hersteld na een lang durige sanatorium kuur de keu weer moest opnemen. Het leek alsof de Nederlandse kam pioen zyn tweede nederlaag zou gaan lyden. toen de Duitser met verdienstelyk spel langzaam weg liep: 3166 in zeven beurten en zelfs 61108 in vyftien beurten. Herhaaldeiyk liep Scholte mistroos tig het hoofd schuddend naar zyn stoel terug. Tot hy in een serie van 24 zyn zelfvertrouwen enigszins te rugvond en, wat nog belangrijker was, weer zin in vechten kreeg. Het resultaat was duidelyk zichtbaar. Witte, mentaal niet een der sterk ste n, raakte aangeslagen en zag zyn fraaie voorsprong geheel teniet gaan. Na 25 beurten was Scholte langszy gekomen (130—131) en toen was Witte eigenlyk al defini tief geklopt. Een serie van 34 van Scholte in de 30ste beurt was in feite de genadeslag voor de Duit ser, die twee beurten verder, toen Scholte uit ging, op 163 nog ver achter bleef. Uitslagen Scholte Domingo Scherz Witte Scherz Domingo Scholte Witte Dielis Marty Ceulemans Coyret De stand 171 35 26 200 23 27 104 18 27 77 30 20 200 21 34 122 21 19 200 34 30 5.88 193 34 26 5.67 200 14 54 14.28 46 14 10 3.28 de eerste dag luidt: 1. Ceulemans (B) 4 (12.50); 2. Scherz (Oost) 4 (9.09); 3. Marty (Fr) 2 (6.14); 4. Dielis <B) 2 (5.84); 5. Domingo (Sp) 2 (5.75)6. Scholte (Ned) 2 (5.53); 7. Witte 'Dld) 0 (4.8018. Coyret (Fr) 0 (2.79). Hans Brugman heeft op het landgoed Hoekelom in Bennekom tydens een concours hippique het springconcours m a gewonnen. Hy met Sky High het parcours foutloos af. Antoon Ebben werd met Kairouan tweede. Hy kwam even zonder fouten rond. maar was drie seconden langzamer. van vandaag 1 Internazionale Milaan heeft zich woensdagavond in geplaatst voor de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. De Italianen versloegen in een beslis singswedstrijd uit de halve finales het Bulgaarse CSKA Sofia met 10. De eerste ontmoetingen eindigden beide in een 11 gelijkspel. Inter ontmoet in de finale, die 25 mei in Lissabon wordt gespeeld, het Schotse Celtic Glasgow. Inter, winnaar van de begeerde trofee in 1964 en 1965, heeft de ont moeting volkomen beheerst. Een „gouden" treffer van Renato Cappel- lini besliste na een klein kwartier spelen de wedstryd. Een gerich te kopbal van de gevaarlyke Ita liaan na een gave pass van Angelo Doinenghini maakte doelman Jorda- kansloos. Vooral voor de rust was de Bul gaarse legerploeg, die tot veler ver rassing de halve finales haalde en Inter een beslissingswedstrijd af dwong, nauwelyks gevaariyk. Slechts één goede scoringskans kreeg GS KA Dat was na 38 minuten, toen Ma- rincev met een lob goalie Sarti in moeiiykheden bracht. Het was een ongeiyke stryd, die voornamelyk ging tussen dé gevaar lyke aanval van Inter en de stugge verdedigers uit Sofia. De Bulgaarse aanvallers zagen geen kans tot goe de combinaties te komen en de af standschoten waartoe zy zich be perkten waren veelal slecht gericht. Mario Corso, Alessandro Mazzola en Renato Cappellini zorgden voor een voortdurende dreiging. Bij het rust- signaal van arbiter Gottfried Dienst stond eigenlyk al vast, dat de zege de mannen van de zelfbewuste Hele- nio Herrera niet kon ontgaan. Rustiger danks bleven de Italianen de ont moeting beheersen. De gesloten ver dediging van Inter stelde de Bul garen voor onoverkomelyke moeiiyk heden. CSKA bleef zyn geluk zoeken in schoten van afstand. Twee maal moest Sarti al zyn talenten aanspre ken om redding te kunnen brengen. Dat gebeurde zo'n tien minuten voor het einde na acties van Gaganelov en Nikodimov. De 50.000 toeschouwers op de tri bunes CSKA dat afstand deed van zyn recht op neutraal terrein te mogen spelen kreeg tweederde van de recette toonden steeds dui- deiyker hun afkeuring over de wyze waarop de Bulgaarse verdediging de aanvallers van Inter stopte. Voor al toen Mazzola, die in de 30 Europa Cupwedstryden van Inter 13 van de 50 Italiaanse treffers voor zyn re kening nam, door Stankov en Ga ganelov tegen de grond werd ge werkt. Even later waren de suppor ters van de Italiaanse kampioen hun woede vergeten. Het eindsignaal had geklonken. Voor de derde maal had Inter de eindstrijd, waarin het twee maal zegevierde, bereikt Voor de derde maal ook zal de formatie van Helenio Herrera, als donderdagmid dag 25 mei in het Estadio Daluz van Benfica in Lissabon het beginsignaal voor de twaalfde Europacupfi nale wordt gegeven, als favoriet van start gaan-

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 25