"fitte pompen "oor laad van State van De Gaulle Houding groot vraagteken Sip Daders roofoverval Heythuysen gepakt Diploma-uitreiking tuinbouwschool „Steeds Vooruit" is moeilijkheden te boven Nazi-arts Eisele overleden "WOENSDAG 3 MEI 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 17 rkeer op de Leidse Rijndijk u in gevaar worden gebracht t vestigen van benzine- >ns langs oude rijkswegen, niet voldoende opstel- te is, moet worden tegen in. Rijksweg 11, waar het t geval om gaat, is er één Er passeren hier dagelijks uizend auto's en het in keren van het gebruik van ;gen moet worden tegen in, zeker in dit geval, het gaat om een „witte i", die nog extra veel be- telling trekt. ■■■^verd gistermorgen betoogd van g^^e van het ministerie van Ver- i Waterstaat tijdens de behan- door de Raad van State van mpoeken van de heren G. Schra- A. van der Pouw Kraan om -sperring ongedaan te maken uitwegen naar de Rijndijk waar de heer van der Kraan niettegenstaande hem boden was, gebruik van maak. klanten aan- en af te voeren op het terrein van de heer Hl na gevestigde „witte pompen. Vergunning voor het hebben van itwegen was in 1928 verleend, cjj gold, ook na de aanneming verkeerswet op de lintbebou- •an 1937, alleen voor het doel >or zij gegeven was: in- er rrhoor een terrein, waarop be- J[[ waren gevestigd. Niettegenstaande verschillende Ihuwingen van rijkswaterstaat Iging met afsluiting, waren op rrein toch pompen neergezet exploitatie genomen. Op 21 1966 waren de wegen tenslotte i, géttjkswaterstaat versperd. -rkkrCte zijde van de heren Schrama l der Pouw Kraan werd aan- 3. dat de situatie op de Rijn- atfker na de verbetering van de 1 g_.elemaal niet zo gevaarlijk is er een nog grotere verbetering .nd zou kunnen komen, als ter tp al Kras roor/ ZOETERWOUDE -dames wonnen |het afgelopen weekeinde is dames van de Zoeterwoudse Inisvereniging „Pit 54" suc- leerlopen. In hun tweede wed- pm de landstitel wonnen zij van de Treffers uit Boven- d. Geest- Schuur stond geen E >unt toe aan haar tegenstand- Beereboom won 2 x en A. Kraan zorgde voor het zesde nende punt. Bij de heren ging :r: slaagd feest rekeiUi kiring s H</armond begonnen de feeste- en op koninginnedag met een inderoptocht, waaraan ook di- portvereniglngen, alsmede de ib deelnamen. Voor de muzi egeleiding zorgden de beide korpsen. vinnaars by de kinderspelen iags gehouden) werden: vlag- iteken, jongens 1. Paul van meisjes: 1. Mariette Korte- appelenrace, meisjes: 1. El- 'IPLGders, jongens: 1. Arie van' mogrkenschijf, meisjes: 1. Heieen m. jongens: 1. Jan Kievit de hphpndlchelrlcrt»/»*» mpislPK- rroot, jongens: 1. Jan Stol; Teil, jongens: 1. Peter Moer- uikneisjes: 1. Annie de Vroo- :e kl( e+ vive de optocht was er 'soch- ïog een belangrijk gebeuren: ;11 eUng door de burgemeester van :tie. ére aan de Herenweg. De wedstrijd T.O.P.-Warmond Marlen overwinning (32) voor dintfnoemd team. Hiermee kwam u rjpd in het bezit van de wissel- Pe uitslagen van de spuitbal- le Iden waren: 1. Vrijwillige Zaaneer. 2. Warmonds fanfare en r. monie „St. Mathias". De kheden werden besloten met it utoe van de beide Warmondse en gezelschappen. 11 fjedische diensten meld ERDORP dokter L, v. d. lusken Huetstraat 22, Hazers- tel. 01714—344; zuster Van Hoge Rijndijk 200, Hazers- 1. 01714—255. 3TGEEST dokter D. Held, ïaik, Jul. van Stolberglaan 32, TElJ; tandarts B. van Wijk, Kon. laan 32, melden 9.30 uur; lotense apotheek, Leidseweg 2525; wijkverpl. gezondheids- lEVt Wijngaardenlaan 2, telef. MOND dokter H. A. G. M. Jype"amp, tel. 01711—220: zuster istratjUSi Dr Kuyperlaan 3, Voor- i. 02332—8122. plaatse een wachtverbod zou worden afgekondigd. Er Is alle aanleiding, zo menen de verzoekers, enige soe pelheid te betrachten. Bovendien ge looft men, dat intrekking van de ver gunning van 1928 zonder betaling van schadevergoeding, die zeer aanzien lijk kan zijn, niet mogelijk is. Rijkswaterstaat, zo betoogde men, heeft van zijn bevoegdheden een ver keerd gebruik gemaakt. Het gevaar voor het verkeer, dat bij het tanken ter plaatse ontstaat, is volgens de verzoekers veel geringer, dan het ge vaar, dat optreedt bij het tankstation bij de Vink. Om het gevaar nog meer te verminderen, zou Rijkswaterstaat vergunning kunnen geven om ook aan de overzijde van de weg pompen neer te zetten, waardoor oversteken van de weg voorkomen zou worden. De Raad van State zal de zaak nu bezien en advies aan H.M. de Konin gin uitbrengen. LEIDERDORP Dodenherdenking met lekenspel Hedenavond om 7.30 uur prtvico wordt in de aula van de chr. ulo aan Van Geerstraat n Leiderdorp de dodenherdenking gehouden. De herdenking zal bestaan uit de op voering van een gedeelte uit het boek „De Vliegenvanger" van Stein beck. Aangezien precies op tijd be gonnen moet wodren, kan men na .730 uur niet meer naar binnen. RCL huldigde Koos Teske Voor de wedstrijd RCL—Zwalu wen (Vlaardingen) werd Koos Teske gehuldigd, vanwege het feit, dat hij zijn 300ste wedstrijd voor het eerste elftal van de Leiderdorpers speelde. Teske komt vanaf zijn zestiende jaar in het hoogste elftal van de roodwitten uit. Heden genoeg om hem in de bloemen te zetten en hem enige geschenken aan te bieden. Dat deden namens het bestuur, voorzitter Ds. J. P. Honnef, namens de centrale commissie Piet Hage naars en namens trainer en spelers Piet van Tol. De wedstrijd tegen Zwaluwen wist RCL met 21 te winnen. Het kan door dit resultaat verder bekeren. Pupillen voetbalden voor gehandicapten Onder het motto: „Laat gezonde jeugd voetballen voor de gehandicap te jeugd", organiseerde RCL gister middag een pupillentoernooi, waar aan door twaalf teams werd deel genomen. Roodenburg wist in beide poules beslag te leggen op de eer ste plaats. De netto-opbrengst, groot f246,95 is bestemd voor het I'rinses Beatrix-poliofonds. Burgerlijke Stand LEIDERDORP Geboren: Edward Rogier, zn van H. C. Kleemans en J. Ondertrouwd: G. J. Nievaart. 21 Jaar en Y. C. de Sterke, 20 Jaar; P. L. Beversluis. 23 Jaar en J. L. de Jong. 23 Jaar; N. de Wolf. 25 jaar en A. van der Ende 24 jaar. Getrouwd: J. W. Schouten. 51 1. en M T. Hasselo, 57 Jaar; J. Kars- dorp. 26 Jaar en S. W. Mölema. 23 J. In de nacht van maandag op dinsdag is van een op de Oude Singel geparkeerde personenauto een ruiten wisser en een buitenspiegel vernield. Er is van deze vernieling aangifte gedaan bij de Leidse politie. Familie op toilet opgesloten Prins Bernhard heeft gisteren de viering van het vijftigjarig be staan van het Ned. Normalisatie Instituut bijgewoond. Op de foto de Prins in de ivesthal van de RAI in Amsterdam bij een oude auto tijdens een verkeerstekentest. (Van onze Roermondse correspondent) Vier Amsterdammers (onder twee dienstplichtige militairen) zijn aangehouden en ingesloten in het huls van bewaring in Roermond, verdacht van de gewapende roof overval op een gezin in een afgele gen totb ungalow verbouwde boer derij aan de grens van de Peel in Heythuysen in de nacht van 12 fe bruari. De Rijkspolitie In Heyt huysen en officier van justitie mr. J. Deicscen in Roermond bewaren over de oplossing van deze nogal ge ruchtmakende overval nog het stil zwijgen. De politie kwam de overvallers op het spoor, nadat vorige week een van de twee militairen wegens een ander vergrijp werd ingesloten. Eind vorige week bekende deze Amster dammer zijn aandeel in de Heythuy- sense overval. In samenwerking met de Amsterdamse politie en de Ko ninklijke Marechaussee konden de ze week ook de drie anderen worden gearresteerd. Drie van de vier drongen in die nacht van 12 februari de woning bin nen van de gepensioneerde Willem Maarschalk, ver buiten de bebouwde kom van het midden- Limburgse Heythuysen. In de woonkamer be dreigden ze de 23-jarige dochter Tanneke en haar 24-jarige verloof de. de kweekschoolstudent Jan de Mes uit Rotterdam met automati sche machinepistolen. De indringers waren gekleed in militaire gevechts tenues en hadden hun gezichten zwart gemaakt. Een van hen droeg een radio- zend/ontvangapparaat. Naar nu blijkt onderhield hij daar mee verbinding met de „wachtpost" In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken in de Karei Doormanschool aan de Sumatra- straat in Leiden-Noord. Ontvreemd werd een metalen geldkist met vijf entwintig gulden aan wisselgeld en spaarzegels ter waarde van ongeveer twintig gulden Zondag 21 mei zal op het ge meentelijk sportpark 't O verbos in Warmond een sportdag voor de jeugd vanaf zeven jaar worden gehouden. Voor de wedstrijden, die om 11 uur 's ochtends beginnen, kan men zich opgeven bij de heren A. Sikking, Dorpsstraat 8; G. F. H. van Leeu wen, Irenestraat 16 en boekhandel Papirus, Dorpsstraat 57. IN RIJNSBURG Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de kantine van de chr. lagere tuinbouwschool aan de Spinozalaan in Rijnsburg zijn de diploma's uit gereikt aan de geslaagden. De heer Kralt, voorzitter van de commis sie van beheer en toezicht, hield een toespraak over de toekomst van de tuinbouw. Hij zag ondanks donkere wolken toch een lichtpunt en wekte de geslaagden op door t egaan met hun werk in deze bedrijfstak. Onder het motto „Rondom de marktkraam" vertelden vervolgens enkele leerlingen op deskundige ma nier over enige produkten, die later werden verkocht. Een forum onder leiding van een leraar beantwoordde vragen, waarna twee leerlingen op humoristische wijze hun visie op school en leraren gaven. Het hoofd van de school, de heer G- Docter, ontving een bedrag van f 162.75, bestemd voor een geluidsin stallatie, als stoffelijk blijk van waardering voor het genoten onder wijs. Bij dit bedrag werd de winst van de marktkraam gevoegd, zodat het uiteindelijk f 207.90 werd. Na de pauze vond de diploma-uit reiking plaats door de heer Docter. Ook werd nog gesproken door de heer G. van Delft, voorzitter van de velling Flora (namens de Vereniging De Nederlandse Bloemisterij), de heer GGrimbergen (namenns de ouders) en A. v. d- Nagel en W. Grimbergen (namens de leerlingen). De namen van de geslaagden zyn (In ons verspreidingsgebied): A. Aanhane en M. Aanhane Kat wijk a/d Rijnn, G. Barnnhoorn Kat wijk/Zee, D. v. dd. Berg Noorrdwijk, J. Brouwwer Oegstgeest, D. vaan Delft Rijnsburg, L. Glasbergen Oegstgeest. W. Grimbergen Katwijk/Rijn. D. Kromhout Rijnsburg, H. Looyenstein C. Moerkerk Katwijk/Rijn. K.. v.d. Niet Katwyk/Zee, W. Paauw Rijns- eurg, J. Perfors Oegstgeest, A. Scho- neveld Rijnsburg, B. Vletter Oegst geest, K. v. d Voort Katwijk 'Rijn, D. v. d. Vyver, P. Wischmeyer Rijns- burg, J. P. Barnhoorn Noordwijk, J. v. Egmond Katwyk/Ryn. Haas noot Rynsburg, A J. Heemskerk Katwyk/Ryn, H. de Mooy, A v. d.. Nagel, C. M. v. d Nagel, D. N. v d Nagel, v. d. Nager, P. Noort Val kenburg, D. Verboon Leiden, P J. Verhoork Voorschoten. J. Vliegent- hart Katwijk/Rijn, J. Visscher Lisse, buiten bij de auto. Die vierde man was de vroegere verloofde van doch ter Tanneke. Toen ook vader en moeder Maar schalk met een driejarig kleinkind op het lawaai uit hun slaapkamer naar de woonkamer waren gekomen, werd de hele familie opgesloten in een nauwelijks een vierkante meter groot toilet. Intussen zochten twee overvallers alle kasten en laden in het huis na. Met ongeveer elfhon derd gulden aan bankpapier en wat gouden sieraden namen ze wat later de benen. Naar de familie in het toilet riepen ze, dat de deur met op scherp gestelde handgrana ten was „verzegeld". Na byna drie uur waagde de 65- jarige Willem Maarschalk zich door een opening (moeizaam waren en kele stenen in een buitenmuur los- gekrast) naar buiten. Zijn telefoon- aansliting, zijn auto en de wagen van zijn dochter waren onklaar ge maakt. De politie gaat nu ook na of dit kwartet betrokken is geweest bij an dere overvallen of (wapen?)-dief stallen. LEIDERDORP Hoe de duiven vlogen De Postduivenvereniging Leider wedvlucht vanaf Vilvoorde gehou den. De duiven werden om 10 uur gelost met n.w. wind. De eerste 10 prijswinnaars waren: 1,5 S. H. Reyerse. 2,4 C. Neuteboom. 3 H. Kniest. 6, 7 H. Boekee. 8 H Vecht. 9 H. B. Bonneur .10 H. van Lierop Burgerlijke Stand Oegstgeest Geboren Monique, d. van J. van Vuren en C. M. G. Hoo- gervorst; Paulus W., z. van W. de Vroom en J. P. M. Kloosterman; Nles- Je. d. van J. W. Krijgsman en G. Groeneveld; Dirk J„ z. van D. VV. de Haan en W. Spittel; Caroline, d. van W. C. Mlcbon en A. H. van Aken. Ondertrouwd: P. Haasnoot en IJ. J. van Grol; M. Maat en P. H. Glasber gen; A. van der MelJ en W. A. van Vliet. Getrouwd: P Olivier en I. B de Niet; P. G. Bartlema en A. L. Marck. ai Overleden: L. G. M. Hartman; M. J. van* Bommel, w. van T. de Jonge. oracni. Wel en wee van Warmondse tafeltennisvereniging Het eerste herenteam van de War- uit" kon het bestuur meedelen dat mondse tafeltennisvereniging „Steeds j men de moeilijkheden van het afge- Vooruit" is op de eerste plaats van lopen jaar te boven is gekomen; met de degradatiegroep geëindigd. Het enig optimisme gaat men de toe tweede team kan zich als tweede komst tegemoet. Onder leiding van de heer Sikking werd de zeer uit gebreide agenda in 2% uur afgewerkt. Over het nieuwe verenigingsshirt werd druk gediscussieerd: de meer- dreiheM verqoos een cognackleur met een zwart short of rokje. Het be stuur werd In zijn geheel herkozen en de voorzitter deelde mee dat er thans reeds meer dan 50 leden zijn Tot slot van de bijeenkomst werden de prestatieprijzen uitgereikt. De wis- selprijs ging naar Wil Sikking die de gehele competitie ongeslagen is ge bleven. klasser handhaven. Het vierde team speelde in een beslissende wedstrijd om het kampioenschap gelijk tegen T.O.V. waardoor de eerste plaats in de vierde klasse niet kon worden bereikt. Er staat nu een reeks pro motiewedstrijden voor de boeg. Het derde team was niet succesvol: het degradeert naar de derde klasse. In het kader van het twintigjarig Jubileum van de vereniging speelde ..Steeds Vooruit" een tweekamp te gen V.O.G. uit Laren. De gasten kregen geen schijn van kans. In de individuele tienkampen werden alle ereplaatsen bezet door Warmonders. Zondag speelt „Steeds Vooruit" in Breda; verder staan op het program ma een sportdag op 21 mei, 22 mei een tweekamp met „Play Fair" en 28 mei het Anjertoernooi in Roelof- arendsveen. De vijfde en voorlopig laatste strandloop van de tafelten nissers werd afgesloten met een wed strijd waarvan als eersten eindigden: senioren dames: Plony Versluis; se nioren heren: Nol Sikking; Junioren meisjes: Nellie van Rijn en junioren jongens Corrie Elburg. Tydens de dezer dagen gehouden jaarvergadering van „Steeds Voor- Ongelukken op de iveg Een 76-jarige Leidenaar raakte gistermiddag omstreeks kwart over drie gewond, toen hij met zijn fiets in de Van der Werfstraat plotseling van richting veranderde en daarbij door een achteropkomende bromfiets berijdster werd aangereden. De be jaarde fietser kreeg door de val, die op de aanrijding volgde, een hoofd wond. De E.H.D. bracht hem naar het Diaconessenhuis. In de afgelopen nacht, om streeks kwart voor vier. kwam een 34-jarige Leidenaar met zijn brom fiets op de Rijnsburgerweg zo onge lukkig te vallen, dat hij een hoofd wond en ontvellingen aan belde han den kreeg. Hij is door de E.HJD. naar het Diaconessenhuis overge- Gevonden voorwerpen In de maand maart zijn de vol gende voorwerpen gevonden: militai re tas met inh., zak inh. hoofdkus sens, bankbiljetten, herenhandschoe nen. dameshandschoenen, kinder schoentjes, sleutels, kinderporte monnee. etui, damesportemonnee, he renportemonnee, rijwieltas, rol licht- kabel, damesparaplu, damesrlng. kin- derring, kettinkje, tas inh. studieboe ken. ballpoint, dameshorloge, melk- slang, vulpen, overhemd, damessjaal, damesbril. herenbril. loonzakje met inh. schooltas, rekenliniaal, onderdeel gehoorapparaat, uitlaat, spade, da meshandtas, gouden munt, sigaret tenaansteker, radiotoestel, duivenrin- gen, muziekboek, dameshoedje, oorbel, laadklep, blouse met meetlint, autocontactsleutels, badhanddoek, zwembroekje, dakleer. Terug te halen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevon den voorwerpen. Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdagmiddag tussen 2 en 5 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. Engelands toetreden tot de E.E.G. (Van onze correspondenten in Londen, Brussel en Parijs) Voor de Britse regering is de houding van de Fransen inzake Engelands toetreding tot de Europese genieenschappen nog altijd een groot vraagteken. De theorie doet nu in Londen op geld, dat president De Gaulle, ondanks zijn twijfel aan de geloofwaardigheid van Engelands Europese gezindheid, uitein delijk zijn zegen aan de Britse toetreding zal geven, omdat hij in de toekomst wanneer hijzelf van het toneel zal zijn ver dwenen Engeland zou zien als een heilzaam tegenwicht tegenover eventuele Westduitse economische overheersing van de E.E.G. Wilsons rede overigens goed ontvangen Velen betwijfelen echter of de ge neraal het ogenblik om de hand over het hart te strijken al gekomen acht. Wilson zou ernstig rekening moe ten houden met een lange periode van onderhandelingen, een periode misschien zelfs van een paar jaar. Typerend is dat de Franse minis ter van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville, elk commentaar op Wil sons rede weigerde. Overigens kan men voorspellen dat de argumenten pro en contra het Engelse toetreden afwisselend door officieuze en officiële Franse monden vertolkt zullen worden, terwijl het staatshoofd zelf zich voorlopig als een sfinx in een mysterieus zwijgen zal blijven hullen, tot hy 't moment gekomen acht zijn standpunt open baar te maken. Negatieve aspecten Voorlopig legt men in Parijs in middels wel de nadruk op de nega tieve aspecten van de Britse kandi datuur. De omstandigheid dat Enge land by voorbaat al verschillende condities heeft gesteld hebben daar toe mede geleid. Parys reageert koel. maar niet on beleefd. Men verwacht hier grote hindernissen wat betreft onderhan delingen over een herziening van de Europese landbouwfinanciering, waarop Engeland wellicht zal aan sturen. De vertegenwoordigers van de Franse boeren, profiterend van de Euromarkt, slaan Engelands op- In het algemeen is de rede van premier Wilson in de kringen van de EEG in Brussel met zekere ge noegdoening ontvangen. „Zeer ver heugd dat Groot-Brittannië de aan vraag doet", verklaarde zich dr- Mansholt, de Nederlandse vice-voor- zitter van de uitvoerende EEG-com- missie. „Wij moeten thans", zo zei hij, „nader gaan bestuderen over welke punten Engeland wil onder handelen. Verscheidene ervan, zoals die over de periode van aanpassing en het probleem Nieuw-Zeeland, ken nen we." Dr. Mansholt gelooft dat premier Wilson geHjk heeft wanneer hij zegt dat de toetreding van Engeland tot de EEG nodig is om de rol van Eu ropa groter te doen zijn. Desgevraagd verklaarde hij een nieuw veto van Frankrijk uitermate te zullen betreu ren. „Ik vind dat de toetreding van Engeland de gemeenschap versterkt. Het gaat niet om een. gemakkelijker of moeilijker geheel. Wij mogen geen neen zeggen als Engeland vraagt toe te treden". Dr. Mansholt gelooft dat de onder handelingen met Engeland en later met andere landen, zoals waarschijn lijk Scandinavië en Zwitserland, het tempo van de ontwikkeling der ge meenschap zullen vertragen. „Maar" zo zei hij, „politiek is de gemeenschap toch al achter gebleven. Aan de uit breiding van de parlementaire be voegdheden is bijvoorbeeld in tien Jaar niets gedaan. Ook minister Luns toonde zich In genomen met het Engelse voorne men. Economisch achtte hij het van belang dat de Europese markt nu zal worden vergroot. Politiek belang ziet hy in de omstandigheid dat Eu ropa door de toetreding zijn werke lijke vorm kan krijgen. Of de minis ter meende dat generaal De Gaulle zich mogelijkerwijs weer zou verzet ten tegen de Engelse toetreding? Antwoord: „Dat acht lk niet hele maal uitgesloten". De voormalige SS-art» van hel concentratiekamp Buchenwald, dr. Hans Eisele, Is vandaag op 55-jarige leeftijd In Cairo overleden. Eisele was in 1958 naar Egypte gevlucht, nadat in een oorlogsmisdadlgerspro- ces te Bayreuth zeer belastende ge tuigenverklaringen tegen hem wa ren afgelegd. In de Egyptische hoofdstad had Eisele een goed lo pende artsenpraktijk. De West duitse regering heeft om uitlevering van Eisele verzocht, maar de Egyp tische regering beweerde dat Eise- ie's misdaden naar Egyptisch recht verjaard waren. Kort na de tweede wereldoorlog werd Eisele door een geallieerd mi litair tribunaal tweemaal ter dood veroordeeld. Deze straf werd later veranderd in tien jaar gevangenis straf. Na zeven jaar hechtenis werd hij in 1952 vrijgelaten, maar vier jaar later begon het openbaar mini sterie te Münehen een proces tegen hem wegens het doden van zeker 60 gevangenen in Buchenwald door middel van injecties. MARKTBERICHTEN LEIDEN 3 mei. Lelctee Coöp. Groen te- en Fruitveiling. Per 100 kg.: An dijvie 4056. peulen 4.204.70, snij bonen 2.103.80, postelein 4052. prei 5862. rabarber 4856. spinazie 1834, komkommers 3151.' tomaten A 10.40—10.80. B 12.50, C 10.00—10 40 GC 9.50. witlof 1.64—2.42. Per 100 stuks: bloemkool 50140, 6la 1538. peterselie 9697, radijs 1940, selde rij 22. Nadat minister-president De Jong gisteren een gelukiuens had uitgesproken aan het adres van het prinselijk paar en de groot ouders. bracht de regering, met de Tweede Kamer, een driewerf hoera uit. Op de foto v.l.n.r. de ministers Witteveen, De Jong, Bakker, Schut, Beernink en De Block. .C. de Vries, G. Zwaan Valkenburg. treden met achterdocht gade.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17