Overgangsklassers blijven op het winnende pad huüiH» L.B.F Tenniscompetitie f ft Varkevisser snelste dammer Zuid Holland Elite Mac de beste bij de Veelbeloveilden Sporttoto Tofc w 7 80 p B. Kraan nu kraan' in Valk DINSDAG 2 MEI 1967 LEÏDSCH DAGBLAD PAGINA 21 ADVERTENTIE TARVO OP TAFEL GEZONDHEID IN HUIS (Van onze tennismedewerker) De Leidse overgangsklasseploegen blijven op de goede weg. Moest vorige week de Leidsche Hout nog een puntje prijsgeven, nu kon ook deze ploeg de volle winst behalen. Roomburg 1, de Noordwijkse L.T.V. en Forescate 1 deden dat ten tweede male. Roomburg 1 en de Noordwijkse L.T.V. 1 Overgangsklasse A boekten duidelijker winst dan vorige week. Roomburg wees de Festina-reserves terug met 81 en de Noordwijkse L.T.V. zond D.D.C.U. 1 met 27 huiswaarts. De Leidsche Hout 1 en Forescate 1 hielden zich overtuigend staande tegen respectieve lijk Maas-Vlaardingen 1 en Zuylen 1, beide met 62. Bij Roomburg 1—Festina 2 vielen de gemengd dubbelspelen en het da twee papieren overwinningen: Festi- nag af het derde herenenkelspel prijs, Roomburg het tweede damesenkel spel. Dick Bouman speelde een fraaie party tegen Boerma. Zijn backhand, diep in de backhandhoek van de Amsterdammer en zijn daarop sluitende solide volley leverde hem een verdiende zege op, 46, 64, 7—5. Een alleszins geslaagde rentree maakte An ja Monod de Froideville. Met haar vaste competitiepartners, Joly Overdijkink in het Dames dub belspel en echtgenoot Jean Monod de Froideville in het gemengd dubbel spel, bleef zij tweemaal aan de goe de kant van de score- De hechte combinatie in het herendubbelspel van Dick Bouman/Jean Monod de Froideville en in het gemengd dub belspel van Dick Bouman/Joly Over dijkink ondervonden geen moeilyk- heden op de weg naar de zege. jNoordwijk De Noordwijkse LTV 1 verloor ei- leen het eerste damesenkelspel en het eerste gemengd dubbelspel. DDCU 1 dankte de winst in deze partijen aan het sterke spel van de Brabantse kampioene enkelspel, Neleke Verschuren. Josine van der Koogh. die toch echt wel het racket weet te hanteren was niet tegen haar opgewassen: 16. 46. De Noordwijkse heren deden het zon dag prima. Gerard Pasma stuitte op hevige tegenstand van Cuylaars, maar hy won de derde set, 57, 75, door durf om te scoren wanneer de kans zich daartoe aandiende. Blom- mendaal en Karsten sr. waren voor hun tegenstanders, respectievelijk Rossenberg en Graumans te solide en te geroutineerd. Blommendaal won met 61, 61 en Karsten sr. met 6—2, 6—4. Leidsche Hout Aad van Zuuren leverde een hard gevecht om het tweede herenenkel spel voor de Leidsche Hout in winst om te zetten. D.w.z. in de eerste set. Tegenstander Jiskoot stond met 5—1 voor, maar Van Zuuren pakte de set met 86, om de tweede set met ruim verschil te beëindigen: 6—1. Niet minder hevig was de strijd tussen Annelies Rozenberg en mevr. Jiskoot in het damesenkelspel, 1210, 64. Co van Berge-Henegouwen bevestig de de goede vorm waarin zij mo menteel steekt door mej. Jiskoot geen schijn van kans te geven. 62, 64. Via het eerste gemengd dubbel spel van Co van Berge-Henegouwen, Bom Lim, het damesdubbelspel er het herendubbelspel kwam de Leid sche Hout 1 op 62. mesdubbel kwam de uiteindelijke ge niet in gevaar. Veel moeilijker had De Munnik 1 het tegen de oude tegenstanders van Trofee Wibo, de tennissende tafeltennissers. Frans Engelenburg, Agnes Engelenburg en Els Engelenburg wonnen weliswaar hun enkelspelen, maar de tafelten nissers sloegen terug in de dubbel spelen, waarvan zij het damesdub belspel op het kantje af misten, maar het herendubbel en het tweede ge mengd dubbel wonnen. Teveel moet het bij Roomburg 2 komen van Peter Tiele. Daarbij komt dat de Roomburg-reserves de steun van Annelies Heijmans mis sen overigens goed vervangen door mevr. Van Ravenswaay-Claassen en zuster Els Heijmans met een net genezen knie-blessure op halve kracht in de gelederen hebben. De drie Roomburg winstpunten kwamen van Peter Tiele teerste herenenkel spel), mevr .Ravenswaay-Claassen (tweede damesenkelspel» en het tweede gemengd dubbelspel van ge noemd duo. In het zaterdag jl. te Rijswijk ge speelde sneldamkampioenschap van Zuid-Holland, Is het de Katwiiker Varkevisser gelukt beslag te leggen op de titel. Zyn grootste consurrent was de Hagenaar Ivens, die met slechts één punt minder de tweede plaats bezet te. Ook in de eerste klasse ging de hoofdprijs naar een Katwijker. Hier won de KDC-speler J. Passchier, die juist een punt. voor bleef op zijn clubgenoot J. Schoneveld. Het was zaterdagmorgen in gebouw Het Kruispunt in Rijswijk een gezellige drukte. Ruim honderd dammers ver deeld in hoofd-, eerste-, tweede- en derde klasse en nog een groep huis dammers speelden in diverse groe pen eerst een competitie waarna de eerste twee aankomenden overgin gen i de finale. De uitslagen waren als volgt: Hoofdkl.: 1 en kampioen C. Var kevisser 711, 2. F. C. H. Ivens 710 3/5 C. Bakker. F. Boog, J. Ch Weerheym 77; 6/7 D. Kromhout, B. Tinus 76; 8. E. Grouwstra 72. Ie klasse: 1. J. Passchier; 2/3 J. Schoneveld Pzn, Vellekoop 7-9. 2e klasse: 1. M. Verkalk, 2. B. v. d. Windt; 3. J. A. van Eeden. 3e klasse: 1. P. Poot; 2. A. Kore- vaar; 3. J. Verboecken. Huisdammers: 1. F. Noordoven; 2. W. N. de Bont 3/4 W. G. T. v. d. Berg en A. R. Reijsdam. Unicum moet zich nog eens con centreren op de dubbelspelen. Weer gingen die alle verloren. Har Meijer en Loek Sanders zorgden in het he renenkelspel voor de Unicum-winst punten. De uiteindelijke score was 26 in het nadeel van Unicum. De reserves van de Leidsche Hout komen duidelijk routine tekort. Het winstpunt kwam voor hen in het he rendubbelspel van Jan Auke van Werkum en Max Harteloh. Successen Leidse ALTIJD IN DE ORIGINELE VERPAKKING badmintonspelers Koersen op Duindigt De Leidse badmintonspelers J. Guérin en C. Neys (Veglo» hebben op het Slotermeertoemooi in Am sterdam weer voor enige opmerke lijke successen gezorgd. Beiden ble ken wederom te sterk te zijn voor de C-klasse. Zij wonnen het herendub bel. J. Guérin legde met mej. E. Berge-Henegouwen (Mariahoeve) beslag op de eerste plaats in het ge mengd dubbel. Neys eiste de tweede plaats in het herenenkelspel voor zich op. Tenslotte sleepte routinier Guérin samen met H. v. Hemert Sta kenburg (Kortenaer) nog de tweede prijs weg bij het herendubbel ln de A-klasse Molentoernooi Reserves KNVB RES. EERSTE KLASSE Neptruiius 2ADO 3 12 RES. TWEEDE KLASSE A HBS 2Laakkwartier 2 22 Weötlandia 2DHZ 2 02 RFC 2Neptunus 3 11 VUC 2—ON A 2 1—1 Vanavond wordt op het LFC-ter rein de eerste demi-finale voor het Zilveren Molentoernooi gespeeld tus sen Quick-Boys en het eerste ama teurelftal van Sparta. Opstellingen Sparta: J F. van Lare, J. Man, G. J. de Bruyn, L. ft Verhoeven, R. J. Bonneur. C. J. I Lugdunum 2—RA VA 2 Doesburg, M. Bosselaar. J. Daniels, velo 2BEC 2 M. Verhoeven. H. L. v. d Berg Quick Boys. G. Vooys, C. Vooys, A. Haasnoot, L. Aandewiel, Jer. den Hollander, A. Remmerswaal, L. de Best, W. v. d. Plas. C. van Duyven- bode, L. Pluimgraaff, K. Klinkenberg RES. DERDE KLASSE A Ia~ j Kranenburg 2Alphen 2 22 RES. DERDE KLASSE B de j stolwijk 2—HVV 2 2—1 Wester kwartier 2—Celeritas 2 12 3—4 RES. DERDE KLASSE D Quick 3—RKAVV 3 Celeritas 3—HVV 3 Lugdunum 3UVS 3 Altior 2Cromvliet 2 ADVERTENTIE Forescate Forescate 1 had voor het tweede damesenkelspel een invalster, m lijk Nellie den Eisen. Het was deze invalster, die voor zuster Annie den Eisen kennelijk niet onder doen en voor een verrassing zorgde door driemaal winst te boeken. In het damesenkelspel, 62, 62 op mej Slikker, het damesdubbelspel en hel gemengd dubbelspel met steunpilaar Jos Swart. Laatstgenoemde won tweemaal, namelijk in het eerste he renenkelspel en ln genoemd ge mengd dubbelspel. Tweede klasse Van de tweedeklasse-formaties zijn de berichten minder gunstig. Tot winst kwamen de Ivatwijkse LTV 1, 62 tegen Leeuwenbergh 2 en De Munnik 1. 53 tegen Trofee Wibo 1. Roomburg 2 kon het niet redden te gen Return l, 35. Unicum en de Leidsche Hout 2 wist alleen de eer te redden. 17 tegen Oude Ryn 1. Bij Leeuwenbergh 1KLTV 1 was de nederlaag van de Katwijkse no 1 tegen Delima een voor de Katwijkers schokkende surprise. Gelukkig bleek het moreel van de kustbewoners wel een stootje te kunnen verdragen. Ke- meling jr., mevr. Sauerbren en mevr. Fetter brachten de stand uit 3 enkel spelen op 31. Wel moest daarna een niet geheel fitte De Groot een twee de nederlaag incasseren in het he rendubbelspel met Verhees, tegen De- lima/Morel (64. 46, 62 voor de Leeuwenbergh combinatie), maar via Tennis-uitslagen Hoofdklasse B: Hilversumse LTC Nijmegen Quick 65; VictoriaFes tina 44 (afgebr.)Toeg Hillegers- berg—DDV II 9—2. Eerste klasre: EnschedeRacke teers 10. Lucky StrokeGLTB 92 Oranje GroenShot 56, GSTG ICC 5—6. Thor RW II—Bilthoven 64, AltaHilverheide 83, Het SpieghelELTV II 6—5, Joy—'Til burg afg. do kwaliteitsbakkerij sinds 1866 - tel. 33445 (Van onze medewerker» De Prijs der Veelbelovenden werd zondag op Duindigt een even fraaie als verrassende zege voor de door Matthys Lange gestuurde Elite Mac. Esculaap R wilde niet aanpakken en was direct uit de strijd. Extase en Electra W voerden lang de boven toon, maar in het laatste rechte eind sprintte Elite Mac onweerstaanbaar en nog fris als een hoen, zegevierde deze in 1.25.7 km-tijd (w. f 10.10). Met Electra W als tweede en Extase als derde gaf het trio f 1673.90. Lu de internationale draverij kon An/ton, die steeds ongunstig in de koers lag, zijn overwinnirigenreeks niet voortzetten. Zilver Kid toonde hierin zijn uitstekende vorm door een goede 1.23.9 zege. De eindsprint van Mi dag G was imponerend, maar de 40 meter handicap bleek juist iets teveel en de hengst werd een uitste kende tweede vóór LEspoir B en Anton. Pi,t Smit zegevierde tweemaal. Met Diana Sunshine klopte hij Corinne Hol'landia en met Captain Double K won hy de sprint over 1600 meter in 1.22.4 vóór Brilliant Heny en A tie v. d. Lente. De Mijl van Duindigt werd een dubbele zege voor Stal Dee. Boodle, met jockey Bier in het zadel, triom feerde overtuigend en diens stalge- noot, Silver Aster, klopte met een doeltreffende eindspurt Peeier voor de tweede plaats. Uitslagen Freya Holla nctia; 3. Dalver L. Tot. 3—, pl. 1.20, 1.10, 2.30, gek. 4.70, W; 3. Extase. (C. H. Berglsch) (1.30.—). 2. Asil- gjek. 18.60, Cereal Spe: 1. Asi 60. pl. Telstar—GVAV ADOFeijenoord XerxesGo Ahead ElinkwijkDOS NAC—Willem II Schaak-nederlaag Het Nederlandse schaaktiental heeft in de dubbelrondige wedstrijd tegen West-Duitsland in Krefeld met 4141514 verloren. Van de 20 partyen die er in totaal bij de heren gespeeld werden, kon den de Nederlanders er geen enkele in winst omzetten. De Nederlandse kampioene me vrouw Vreeken won met l'4-)4 van de Duitse mevrouw Lucht. Jeugdconi petitie UVS verslaat ook Scheveningen De UVS-jeugd heeft ook haar laat ste wedstrijd in de promotiecompe titie in winst weten om te zetten. Het jeugd-team van Scheveningen, dat tweede gegadigde voor een plaatsje in de regionale competitie Leiden was gekomen, heeft het de blauwwitten echter zeer lastig ge maakt. Vooral in het eerste kwartier toen de UVS-verdediging heel wat steken liet vallen, ontstonden vele hachelijke situaties voor de veste van Boudewijn Willems. De schade bleef UVS in deze periode beperkt tot één doelpunt. Toen de blauwwitten wat meer vat op het spel van hun tegenstander kz-egen, ontspon zich aantrekkelijke strijd. Liet de pro- duktiviteit bij UVS de laatste weken eens te wensen over, nu waren 2 snelle aanvallen voldoende om de achterstand in een 21 voorsprong te zetten. Eers kopte v. Tilburg doeltreffend in en even later scoorde Dissevelt met een prachtige volley het tweede doelpunt. Het werd voor de rust zelfs nog 3—1, toen Jan Ver goed inkopte. Na de hervatting heeft UVS uitstekende kansen gehad de score te verhogen. Door een slechte afwerking werden echter zovele kansen onbenut gelaten. Scheveningen kwam na een dubieuze strafschop nog wel op 32, maar verder liet de UVS-verdediging het toch niet komen. MoordrechtOvermaas 17. Stand UVS Overmaas Scheveningen Moordrecht FLINKE STRAF VOOR B0XEM (Van correspondent» De KNVB heeft de doelman van sportclub Drente, H. Boxem, ingaan de 31 maart j.l. tot 1 oktober 1967 geschorst wegens slaan van een te genspeler en de scheidsrechter tij dens de op 25 maart gespeelde wed strijd S.C. Drente-Holland Sport. By het bepalen van de straf is re kening gehouden met de blanco strafkaart van betrokkene en met een verkregen medische verklaring. Aan het gezicht van de op grond liggende Bild (Feijenoord) moeten Villerius (links) en Mans- feld (beiden ADO) hem niet al te zachtzinnig hebben behandeld. JUDOTOERNOOI De judoclub .Bendracht" organi seerde gisteren een judotoernooi, waaraan door bijna 200 jeugdige be oefenaars werd deelgenomen. De wedstrijden werden gehouden in groepen ingedeeld naar de lengte der deelnemers. De uitslagen waren: groep 1 (tot 120 cm): 1. W. F. Meyer, 2. Anja Braamzeel: groep 2 (tot 130 cm): 1 Reinier Beer. 2. Henny Bur gemeester: groep 3 (tot 140 cm>: 1. Theo Offenberg, 2. Alfons Delforte- rie: groep 4 (tot 150 cm): 1. Joke Beekman, 2. Frans Offerman; groep 5 (hogei-e banden tot 130 cm): 1. Reggie de Corte, 2. Lenie Voorthui zen; groep 6 (hogere banden tot 150 cm): 1. Ed. Lankhuizen, 2. Richard Looy; groep 7 (hogere banden boven 150 cm): 1. Piet v. d. Luit, 2. Mar- gret Stouten. FC Twente—PSV DWSSittardia MVV—Sparta H. DVS—FC VVV Haarl.Excelsior NOADVeendam Wagen.Fortuna VI. AGOVVBaronie Deelnemers 548.492. Inleg 749.558 gulden. Eerste prys f 136.045. Tweede prys f74.206 (enkele mel dingen) Derde prijs f 37.103. 3 - - 1 1 1 - 1 1 8— 3 3 3 1. Captain Double Brilliant Voarllndeni-prijs1. Zilver Kid (J. Huiberts jr.) (1.23.9); 2. Müdab G; 3. TEspolr B. Tot. w. 7.—. pl. 2.10, 2.20, 5.20. Roggewor K (P. M. Smit) (1.22 Heny; 3. Atde v. d. 6 50, pl. 2.40. 2 3 40. gek. 16.30, oov. 4.50. Raaphoret prijs: 1. EHeotric Kirüey (C. Wortel) (1.28.5); 2. Emoe 3.80. (G. C. Dekkers); 2. Paladijn; 3. 2.50, pl. 1.90, 3.50, gek. 1.80. gek. 3.80, oov. 350. trio 63_2( Totallsevtoromzet: f325.452. Koersen Mereveld De uitslagen Mereveld gehou Lekkerkertkprijs: 1. Enterprise Hol- ndla <M. Vergay) (.1.26.7), 2. Dor. ea Magowan; 3. Benjo Klmkey. T( 3.40, pl. 1.10. 2.10, 2.40, gek. 3.8 V. 6.10, J Koningin de Graaf) 1.80.3), Dorita Hollandla; a. Tot.: w. 7.90. pl. 2.60, 3.70. gek. 11.20, cov. 7.40. De Lierprije: 1. Fararia (C. J. Blok dijk) (1.30.4): 2. Flair S. 3. Fantastlca Tot. w. 5.70, pl. 2.30. 2.70, gek. 14.80, >v. 6.90. Moerkapellepnije: 1. Ernie Rita (J. in Dooyeweerd1)2. Dorthea; 3. Dou- Bingen Magowan; 10.70. trio 182.10. Butch Hoi Ian- Williams. Tot. w. 1.50, gek. 17.90, cov. Oostvoorneprijs1. Crack Hollandia L90. *pl. (E. de Visser) (1.24.- Snelschaak-titel voor Joop Piket Voor de vyfde maal heeft Joop Piket het Leidse Snelschaakkam pioenschap op zijn naam gebracht. In de zaterdag j.l. gespeelde finale hield hij de concurrentie ruim op afstand. Alleen in de zesde ronde, toen Piket zijn enige verliespartij te gen A. v. d. Berg moest incasseren, leek zijn toppositie in gevaar te ko- maar R. A. G. de Graaff, zijn grootste concurrent op dat ogenblik, faalde en Piket kon via gemakkelijke winst in de laatste ronde op outsider E. Bongers toch met ruime voor sprong finishen. De tweede plaats was voor V. d Berg, terwijl De Graaff na her kamp met A. v. Oosten en M. D. Et- ans, de derde prijs greep. Uitslag: 1. J. J. Piket 6 pt., 2. A. v. d. Berg (4*4), 3. Drs. R. A. G de Graaff (4). 4 en 5 A. v. Oosten drs. M. D. Etmans (4), 6. P. v. d. Spek (2), 7. W. D. Wiebes (2), 8. E. Bongers (1). In de eerste klasse ook al weinig spanning. A. Smit was hier onge naakbaar en kon zich na de voor laatste ronde al kampioen noemen. In de 2de klasse werd C. J. Ver biest winnaar. Voorkaag Met de traditionele Voorkaag heeft de Koninklijke Watersportvereniging „De Kaag" het afgelopen weekeinde het „Kaagseizoen" 1967 ingeluid. De weergoden waren „De Kaag" goed gezind. Toch verscheen er een aantal van de ruim tweehonderd deelne mers, hoofdzakelijk „nieuwkomers" niet aan de start, vanwege de harde wind. Hoewel het K.NMI. ook voor zondag veel wind had aangekondigd, kwamen vele zeiler, die hun tuigage aan dit bericht hadden aangepast, bedrogen uit. Het bleef fantastisch zeiweer hetgeen enkele zeilers tot uitstekende prestaties bracht, waar door de vooruitzichten voor enkele oude rotten erg twijfelachtig worden. Neem de Valkenklasse. Reeds de vorige week op het Braassemermeer stak Valkenkampioen (1966) Jan Stenhuis zyn angst voor Bart Kraan en de gebroeders Vroege, die daar elk met een eigen Valk aan het trai nen waren, niet onder stoelen of ban ken. De eerste tekenen dat er dit seizoen verschuivingen in de maoht- posities zijn te verwachten zijn er al. Bart Kraan, ex-Sharpie en ex- Flying Dutchmanzeiler, stuurde met zyn vrouw en één der gebroe ders Vroege als bemanning, driemaal keurig naar een overwinning. Zijn „Gladde Aal" altijd originele na men finishte zaterdag met een grote voorsprong op ir. Kolff van Oosterwijk en Ed Hoppen. Egon Rolf van den Baumen stond wel in hek programma, maar moest wegens ziekte verstek laten gaan. Ook de zondagraces werden door Kraan be heerst. Hoppe was de enige die Kraan enkele rakken kon volgen, daarna liep de zeiler uit Oude Wetering mek gemak weg van het veld. Arie Klein was aardig op dreef Lang was de Hagenaar zondagmiddag een geducht tegenstander van Hoppe. Kruisende won Hoppe telkens velem eters. De eindstand: 1. Kraan; 2. Hoppe; 3. Maassen; 4. ir. Kolf van Oosterwijk; 5. Klein. Ook by de Regenbogen was er één stuurman, die een domineren de rol speelde in de Voorkaag. Naami de Rotterdammer John Hofland. Duidelijk spreidde Hofland zijn zeil- talenten tentoon in de slotraca, Reeds twee fraaie overwinningen stonden op zijn naam, terwyl de gebr. De Goederen en ir. Bakker de tweede en derde plaatsen verdeelden. (Eén der bemanningsleden van Hans v. d. Velde kreeg zaterdag tijdens de startprocedure een flinke splinter onder z(jn nagel, waardoor de equipe gelijk werd uitgeschakeld). Op het startschot waren Eerland, de Goede- en Hofland te vroeg weg. Ir. Bakker spon hier een massa garen bij. doch Hofland zette de achtervol ging in. Kruisende terugkomende de Dieperpoel had De Goederen reeds de leiding veroverd. Hofland lag derde achter ir. Bakker. Nog de tweede ronde, kruisende op het Zweiland, kreeg Hofland de lei ding. De Goederen gokte in één slag verkeerd en ook met ir. Bakker ging het slecht. Aldus ook voor Hof land drie glansrijke overwinningen. Twee in totaal ir. Bakker (2-3-2» en derde De Goederen (3-2-5).

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 21