Leider dorpse jeugd vierde oranjefeest Bar Mr. J. Klaasesz opent botenhuis „Rijnland" Zo vierde Oegstgeest het koninginnefeest Leuke kinderfeesten in Zoeterwoude-dorp Sport en muziek Conferentie over Von Kielmansegg SDAG 2 MEI 1967 Jaarlijks organiseert de Oranje- ereniging Leiderdorp de viering van Loninginnedag, en legt daarby het iccent op een feest voor de kinderen. In augustus wordt dan nog een zo merfeest voor ouderen gehouden met en kermis en verder activiteiten. Het de gebruikelijke aubade aan lurgemeester en wethouders openden isterenmorgen ruim 1600 kinderen feestdag. Als novem mag worden ermeld. dat de kinderen op de scho en dit jaar eigentijdse versjes, oals o.m. Koninginnelied en Rood- Vit en Blauw hadden geleerd, en ie onder leiding van de heer C van is met enthousiasme hebben gezon- :en. De kleuterscholen vierden met een ooohelaar en poppekast feest in een rote tent aan de Ockenrode.' voor e leerlingen van de klassen 1 t/m werden films gedraaid in Irene en iet Dorpshuis, en voor de 5e en 6e lassers werden op het sportterrein inderspelen gehouden. In het zwembad werden o.l.v. bad- neester Lans wedstrijden gehouden, 'ot besluit trok 's middags een kin- leroptocht door het dorp, Ie deelneming zeer groot was. Bridgen In het Dorpshuis werd gister- ,vond een bridge-drive gehouden iraarvoor de belangstelling zo groot ?as. dat dit een traditioneel pro- ;ramma onderdeel gaat worden, zo- tls de voorzitter van de O.V., de heer V. D. C. van den Wijngaard, en zjjn peningswoord mededeelde. Zwemmen In het zwembad werden zwem- redstrjjden op de nummers 50 m. choolslag en 50 m. vrjje slag voor Ie jeugd van 12-15 jaar gehouden. )e prijzen waren zilveren bekers en zilveren en bronzen medailles en werden uitgereikt door de heer W. _["hr. Hendriksen. Mieke Hendriksen, Petra Koops en lorrie van wyck werden resp. 1, 2 "™ïn 3, zowel op de schoolslag als de /rye slag voor meisjes van 12-13 aar. De uitslag bij de meisjes van 14 en 15 jaar was 1. Marian Ver- iteeg, 2. Anneke Honders, 3. Anne- ce Naijé en op de vrije slag: 1. Ma rian Versteeg, 2. Anneke Honders ?n 3. Ada van Winkel. Schoolslag en vrije slag jongens 12-13 jaar waren op beiden afstan- le nvoor 1. Paul Koops, 2. Jan- Dick Bulens, 3. Tijmen Rasser idem 14 15 jaar: schoolslag: 1. Ton Verweij. 1. Gijsbert Jansen. 3. Gerard v. d. Wal: vrije slag: 1. Gijsbert Jansen. I Wim Bogerd. 3. Jan Bogerd. Kiiideroptocht Brillen voor India Enige tijd geleden werd in dit blad jevraagd om brillen, brilleglazen en monturen voor het werk van Dr. S. Franken in Ludhiana in India. Op leze actie werd zeer gunstig gerea geerd. Deze actie duurt nog voort tot Pinksteren. In een brief, welke het comité van Dr. Franken ontving, whryft hy dat er per maand onge veer 500 patiënten zijn die dringend sen bril nodig hebben, niet zo zeer om te lezen, want velen zijn anal fabeet, maar eenvoudig om hun da gelijks werk te kunnen verrichten. Kunnen zij hun werk niet meer doen, dan zyn zij gedoemd de hon gerdood te sterven. Daarom is Dr. Franken zo bijzonder blij dat er vanuit Nederland veel medeleven be- itaat om deze mensen het leven zo goed mogelijk te maken. Indien u nog in het bezit bent van oude bril len, brilleglazen en/of monturen Kunt U die nog tot Pinksteren afge ven aan de volgende adressen: R. Mussert, Lammenschansweg 92; A. Paats, Muldersstraat 22; H. Trippenzee, Akkerhof 21; P. Utrecht, Diepenbrocklaan 8: B. Homberg, Morsweg 224; W. de Jong, 5 Meilaan 3, Zoeterwou- de; A. Moeliker Van der Waalstraat 51; Velen zyn zondagavond getuige geweest van een vechtpartij in één der hoofdstraten van deze stad. Het rumoer is ontstaan in een zoge naamde bar. Deze vechtpartij is niet de eerste: herhaaldelijk wordt de politie inge schakeld om de rust in de straat te handhaven. Op zichzelf kan een bar met het nodige toezicht van een eigenaar, ge- sellig genoemd worden: maar vecht partijen. het lastig vallen van de passerende burger, aanhoudend la waai, ruzies, schetterende muziek èn (houdt Uw stad rein!) het sanitair gebruik van trottoir en gevels, mag en moet normaliter, ondanks de winst die iedere avond gemaakt wordt, verboden worden. Bovenstaande geldt enigszins voor Iedere drinkgelegenheid maar bijzon der voor de betreffende bar in de Breestraat. Voorbijgangers hebben recht op een rustige passage: zij zien op de t.v. genoeg Westerns en hebben ab soluut geen behoefte aan een weke lijkse herhaling van het bloedend gelag wat zy voor anderen moeten oetalen. Een voorbijganger. 1. Kinderen Ouwersloot- v. d. Zwart, 2. Ron Babroek, 3. Freddie Akker man, 4. Hannelore van Noot, Troost prijzen: Kinderen Lemstra en Toos den Os, Versierde steps: 1. Hester Bavelaar, 2. Corrie en Leny Guis, 3. Bettina van Wielink, 4. Rut- ger Krantz; Versierde fietsen: 1. Ro denburg, 2. Bob Berger, 3. Kinderen Roest. 4. Harold Huizer; Groepen en wagentjes: 1. Kinderen v. d. Meer, 2. Kinderen v. d. Zwan, 3. Kinderen Goddijn, 4. Kinderen Sligting- van Giezen. VerenigingspnjsBuurtvereniging Doesbrug. De uitslagen van de Oranje-brigdge drive: waren Groep rood: I: 1 en 2 dames van Gelder,De Jong en echt- p. Seppen 75 pnt. 3. HR. Dubbelaar- 69 pnt; II 1. ECHTP. van Klaveren 81 p. 2. HR. De Jong-Witkamp 71 p. 3. HR. v.d. Bijl-Sijpestein 69 p. Groep zwart: I 1. MEVR. Hansen- hr. Bavelaar 72 p. 2. DAMES Bosse- Horree 67 p. 3. mevr .Bousie-hr. Jan- n 65 p.; II: 1 heren Oyendijk-Schef- fers 78 p. 2 en 3 dames Korswagen van Norden en hr. Sweers-Zwetsloot 69 p. Grote belangstelling bestond in Leiderdorp voor de kinder optocht, die op de middag van Konin ginnedag door de straten trok. (Foto L.D./Holvast) Groep geel I 1. hr. v.d. Gaag-Kui- lenberg 80 p. 2 en 3 echtp. Groesbeek en echtp. Kruts 74 p.;II 1. hr. Bosse jr- Wessels jr. 74 p. 2. DAMES Groe- neveld-de Koning 73 p. 3. echtp. v.d. Pool 71 p. Groep groen: I: 1. hr. Karstens- Plas 78 p. 2. hr. Keet-Zwart 72 p. 3. ECHTP. Wessels 68 p. II: 1. HR. Lenaers-Schutte 83 p. 2. mevr. Paes hr. de Haas 67 p. 3. DAMES Runge- de Vries 63 p. Poedelprijzen: echtp. Altink; hr. Musscher-Wilmer; echtp. van Klave ren sr.; hr. v.d. Berg-Flamman; hr. echtp. van Pesch mevr. en hr. v.d. Kommer. De bekers werden gewonnne door de heren Leaners en Schutte, die het hoogste puntenaantal scoorden, maar ze spontaan weer beschikbaar stel den voor het volgende jaar. LEIDSCH DAGBLAD VOORSCHOTEN Koninginnefeest Hoogtepunt van Koninginnedag was in Voorschoten de grote kinderop tocht. Dit jaar traden voor het eerst de beide harmonieverenigingen weer apart op en begeleid door nog een drietal harmoniegezelschappen, trok ken ongeveer drie duizend kinderen door het dorp. Het ringsteken re paard trok zeer veel belangstelling, meer dan het kuipjessteken en de kinderspelen. De voetbalwedstrijd SVLV- Wil helmus werd een half uur voor het einde gestaakt wegens een been breuk van de SVLV-er Wiegant. Een onverwacht slot van een zeer spor tieve en vriendschappelijke wed strijd. De kermis trok de gehele dag veel bezoek, terwyi het beatleest in het Cultureel Centrum in de avond uren zeer aantrekkeiyk was. Ook zaterdag was er veel te doen. onder meer toneelvoorstellingen voor de schooljeugd, ronde van Voorscho ten (wielrennen) en een wandelpuz- zeltocht. Dodenherdenking De dodenherdenking vindt dit jaar in Voorschoten plaats op woensdag avond. Om half acht verzamelt men zich in het raadhuis en via een stille tocht door het Berkhoutpark komen allen weer byeen bij het verzetsmo- nument. Na het spelen van enige toe- passeiyke liederen door de gezamen- ïyke harmonieverenigingen, het lui den van de dorpsklok en twee minu ten stilte om acht uur. volgt een kranslegging. BURGERLIJKE STAND LEIDEN Wilhelmina Maria. d. Soeren; Frans Edward. en W. A M. van der Raadt; Johannes Tlmotheus Antonlus Maria, z v. J A. van Vliet en F. J. C. B. Ruiter; Alida Johanna, d. v. W. J. van den Ber? en A. J. Kok; Beatrix, d. v J den Haan en P. H. van der Kraan; Ja- coba. d. v. Q. L. Doe«wlJk en P. T. W Dijkema; Gerrit Je- Voostel ijk gebeuren in I oorschoten Door het hysen van de verenigings- vlag heeft mr. J. Klaasesz, Commis saris van de Koningin in de provin cie Zuid-Holland, gisteren het nieuwe botenhuis aan de Kniplaan in Voor schoten van de roeivereniging „Rijn land" officiéél geopend. Geheel in de styi van het gebeuren was mr. Klaasesz gearriveerd met de salon boot van de provinciale waterstaat, begeleid door een patrouillevaartuig van de rijkspolitie. In zijn openingstoespraak zei de commissaris, dat hij reeds vele ope ningsplechtigheden had verricht, nog bo tenhuis. Op humoristische wyze gaf hy hier van een overzicht, en benadrukte vervolgens de grote waarde van deze vestiging van de roeivereniging. Na gelukwensen van burgem vster De Kool en de voorzitter van de Ned. Roeibond volgde het dopen van de boten. De namen ei-van zyn ont leend aan oude heeriykheden, slui zen en molens in het hoogheemraad schap „Rynland". Het vlaggeschip Kwart eeuw in Leids jeugdwerk Het was gisteren een kwart eeuw geleden, dat de heer J. Boogaarts zich in Leiden als tweede leider aan het jongenswerk van „Phebe" ver bond. Reeds spoedig werd hy belast met de leiding van dit jeugdwerk, dat zich in vele groepen splitste. Het jongenswerk, dat aanvankeiyk onder de hervormde vrijkgemeente „Centrum" ressorteerde, ging, na op heffing van deze wykgemeente over naar de wykgemeente „Molenwyk", by welke overgang tevens de naam „Phebe" veranderde in „De Valke niers". Dank zij 't groot enthousias me van de heer Boogaarts is dit jongenswerk nog steeds bloeiend, hetgeen mede te danken is aan het feit, dat de jubilaris de gave bezit om steeds nieuwe vormen voor het jeugdwerk te bedenken. De heer Boo gaarts ging ook vele malen voor in de kinderkerk Nathanaël en ruim 30 jaar in de kinderkerk „Phebe", nu „De Goede Herder". Voorts was hy een aantal jaren lid van de provin ciale commissie Zuid-Holland van het CJV, terwiy ook de LCKV en de LJA steeds zyn aandacht hadden. Thans bekleedt hy nog de functie van secretaris van de jeugdwerkcom missie „Molenwyk" en idem van de classicale commissie voor jeugdvor- ming in de classis Leiden. Ter ge1'van dit zilveren jubileum vindt er zaterdagmiddag van 4.30 tot 6 uur in wykgebouw „De Goede Herder" aan de Oude Vest 13 een receptie plaats. kreeg de naam „Berbice". Onder de vele aanwezigen waren ook de burgemeesters van Leidschendam en' Voorburg. Regionaal De Roeivereniging „RUnland" heeft een regionaal karakter en wordt ook door mr. Klaasesz geacht te behoren tot de agglomeratie Den Haag. De leden zyn Inwoners van woongemeen- ten rond Voorschoten. Het botenhuis ls gelegen aan de Kniplaan op onge veer 60 meter van de oever van de Vliet. Gelijkvloers zijn twee ruime botenloodsen van 20 bij 60 meter, op de eerste verdieping zijn de kleed kamers en een clublokaal. Van het terras heeft men een prachtig uit zicht op het uit 1800 daterende wa termolentje „De Knipmolen", waar naar ook een boot is genoemd. Voor het clubgebouw ligt een 10 meter breed terrein met daarop aan sluitend een 20 meter lange vlonder, die aan beide zijden gebruikt kan worden voor het aanleggen van bo ten. Het botenhuis is een onderdeel scheepswerf J. Klaa- N. V. ligt het creatiegebied (speciaal voor de wa tersport), dat is geprojecteerd op de grens van Voorschoten en Leid schendam. Ook de jeugd van Zoeterwoude3. Helena de Jong. heeft zich niet onbetuigd selaten tij- Puz„lrlt meisjes: 1. Jannie Ver- >orn- Joke v.d. Wiel: 2. Leneke v.d dens het gisteren gehouden oranje^ feest. Natuuriyk begon deze blyde dag met een kinderoptocht met au bade voor het gemeentehuis, die we gens ziekte van burgemeester J.A. Detmers in ontvangst werd genomen door loco-burgemeester, wethouder P. van Hofwegen. De drumband en de fanfare verleenden muzikale me dewerking. Ook de schooljeugd van de RyndUk nam aan deze zanghulde deel. De dag werd verder gevuld met kinderspelen, Schenkelloop, voetbal- wedstryden; puzzelrit, wielerwed strijd en lampionoptocht. In het Don Bosco-huis werd 's avonds een geani meerd oranjebal georganiseerd. nderoptocht: 1. Vikingschip, 2. Stief been en zn„ 3. Geboorte van een Prins Kinderspelen: le kl. jongens; 1. Harry v. Ryt; 2. Jan v. Schie; 3. Chris Rotteveel. 2e kl.; 1. Peter Am- merlaan; 2. Wouter v.d. Loo; 3. Rob v. Klink; 3e kl. 1. Rudie de Groot; 2. Wim Bos, 3. Martien Ammerlaan'; 40 kl. 1. Gerrad Koek, 2. Arie Vis ser; 3. Coe v. Velsen; 5e kl. 1. Ge rard Paardekooper2. Jos Verste gen; 3. Dlck v. Velsen: 6 kl. 1. Joop Ammerlaan; 2. Kees Lagerberg; 3. Marcel v. Teilingen. le klasse meisjes: Marjolein Oosterveer; 2. Mar ja v. Ryn; 2e kl.: 1. Magdalein v. Ryn; 2. Maryke den Eisen; 3. Bernard v. Diemen: 3e kl.: 1. Nelleke Borst; 2. Joke Paardekooper; 3. Joke v. Ryn; 4e kl.: 1. Elly v.d. Loo; 2. Ni cotine Paardekooper; 3. Lia Berg 5e kl. 1. Joke v. Klink; 2. Henny La gerberg; 3. Hanny Mooiman; 6e kl.; 1. Joke de Jong; 2. Anneke de Jong; meer; 8. Rlnij van Noort; 3. Anneke van der Helm-MariekeVerdegaal Schenkelloop: 1. Chris v. Leeuwen; 2. Leo Onderwater; 3. SjaakVeld- huizen. Ploegen prijs: KPJ. Buurt jeugd - voetbaltoernooi: 1. Vreugdedal; 2. Vrouwenweg Ronde van Zoeterwoude: Junioren toerfietsen 1. Wim van Ryn 7 min 50 sec.; 2. Piet van Leeuwen; 3 Sjaac Schuur; Senioren fietsen: 1 Nico Straafhof; 2. Jan v.d. Geest 3. Jan v. Leeuwen; Adspiranten Swift: 1. B. v. Ryn Leimuiden W. Blot, Leiden: 3. A. Meskers. War mond; Amateurs en nieuwelingen: 1. C. Schyff, Rynsburg; 2. W. v.d. Berg, Leiden; 3. I. Brandt, Leiden; 4. L. de Jong. Leiderdorp; 5. .W Opdam, Zoeterwoude; 6. G. v. Vel- zen, Zoeterwoude; 7. P. v. d. Lans Voorschoten; 8. J. Witteman, Voor schoten; 9. P. Bregman, Benthui zen; Leidersprys C. Schyff. Willem Alexander Oranje Leiden is Utrecht een half jaar vóór! Deed Prins Claus v; daag in het Utrechtse stadhuis aangifte van de geboorte van een Oranjeprins Willem Alexan der, een half jaar geleden were in Leiden aangifte gedaan var de geboorte van Willem Alexan der Oranje. De ouders van déze „Oranje-telg" wonen Heren gracht 134. Foto L.D./Holvastl De dodenherdenking zal in Ryns burg morgenavond om 7.55 uur plaatsvinden in de Herv. Grote kerk aan de Kerkstraat. Sprekers zijn ds. E de Vries, geref. predikant te Sche- veningen over „Vrijheid als On- dracht" en ds. H. S J. Kalf. herv. predikant te Bennebroek over „Voor ailtyd vry". ZOETERWOUDE Dodenherdenking D De herdenkingsdienst, die morgen avond in de hervormde kerk van Zoeterwoude zou worden gehouden, gaat niet door. Wel de stille tocht naar het monument by het gemeen tehuis. Daar zal de erewacht worden betrokken door tien manschappen van de Nationale Reserve onder com mando van sergeant-majoor P. van Boven. De stille tocht begint om kwart voor acht by de Schoutenbrug. WARMOND Duiven vlogen De postduivenvereniging „War mond" hield zondag haar eerste wed vlucht van dit jaar voor oude dui ven vanaf Vilvoorde (België) af stand 140 km. De vogels werden in vrijheid gesteld om 8 uur met een zuid-westen wind. In het concours waren 238 duiven. Aankomst eer ste prijsduif om 9.42.53 uur laatste om 9.55.00 uur. De uitslagen luiden: C. Kortekaas 1, Dr. J. Venker 2-4, E. Mol 3, J. Diemei 5. A. v. d. Drift 6. C. v. d. Zwart 7, J. ten Have 8, J. de Dunne 9. Gebr. Landman 10. Oude toren kan worden gerestaureerd In hotel „De Zon" werd een lezing gehouden georganiseerd door het historisch genootschap „Warmelda". De voorzitter, de heer Van der Steur, opende deze avond met een korte historische beschryving van de „Oude Toren" van Warmond. Daarna kreeg de heer P. van der Sterre architect in Leiderdorp, het woord die met behulp van dia's een inzicht heeft gegeven in de res tauratie van oude kerken en torens. Hierin maakte hy onder meer dui- deiyk, dat de mogelykheid tot res taureren van de „Oude Toren" van Warmond nog aanwezig is, maar veel geld zal vragen. Hy drong er wel op aan, niet te lang meer te wachten, omdat het dan te laat zou kunnen zyn. Het Genootschap heeft zich dan ook ten doel gesteld al het mogelij ke te doen om dit te verwezeniyken. Nadat op vrydagavond in Oegst- geest het vreugdevuur had gebrand ter ere van de geboorte van de Oranjeprins, traden zaterdagavond zes muziekcorpsen aan voor de lam pion- en fakkeloptocht. Daarmee werden de feestelijkheden ingezet voor de viering van Koninginnedag. Op de feestdag zelf werd om half negen begonnen met de aubade voor het raadhuis o.l.v. de heer Chris Ha- negraaff en met medewerking van een koperkwartet. Honderden school kinderen en volwassenen hebben op gewekt hun liederen gezongen. Bur gemeester H. L. du Boeuff hield na de aubade een korte toespraak. In de loop van de ochtend was er een kleuteroptocht. Voor deze kinderen waren er voorstellingen in gebouw ..Irene" en in de recreatiezaal van Endegeest. Voor het traditionele ton- knuppelen bestond byzonder grote belangstelling, zo ook voor de kin derspelen en het trottoirtekenen. De uitslagen waren: Meisjes. 67 IN WASSENAAR Met sport, muziek en dansen heeft Wassenaar gisteren koninginnedag gevierd. In de ochtenduren was er in alle lagere en kleuterscholen feest voor de schooljeugd, georganiseerd door de scholen zelf, met financiële steun van de Wassenaarse Oranje vereniging „Koningin Wilhelmina". Op de sportvelden van Blauw Zwart aan de Dr. Mansveltkade be gonnen al vroeg sport weds try den voor middelbare, ulo- en huishoud scholen. Voor de wedstrijden Destond byzonder veel belangstelling. Er. stonden estafettes, wedstrijden in touwtrekken en een handbal- en een voetbaltoernooi op het programma. Met enthousiasme werd er gestreden. De voornaamste uitslagen luiden: Estafettes, meisjes-junioren: 1. Rynl. lyceum; 2. RE. ulo; 3. Openb. ulo; meisjes senioren: 1. Ryn.l lyceum; 2. R.K. ulo; 3. Openb. ulo; jongens ju nioren: 1. St. Adelbertcollege; 2. openb. ulo; 3. r.k. ulo; jongens se nioren: 1 r.-. ulo; 2. chr. ulo; 3. openb. ulo. Touwtrekken: meisjes Junioren: 1. r.k. ulo; 2. openb. ulo; 3. Rynl. ly ceum; meisjes senioren: 1. Rynl. ly ceum; 2. chr. ulo; 3. r.k. ulo; jon gens junioren; 1. Rynl. lyceum; 2. r.k. ulo; 3 St. Adelb. college; jongens senioren: 1. Openb. ulo; 2 Rynl. ly ceum; 3. r.k. ulo. Handballen: meisjes junioren; 1. Rijnl. lyceum; 2. St. Adelb. college; 3. r.k. ulo; senioren: 1. Rynl. Lyceum 2. Openb. ulo; 3. rJc. ulo. Voetballen: junioren: 1. Rynl. Ly ceum; 2. r.k. ulo; 3. St. Adelbert Col lege; senioren: 1. St. Adelbertcollege; 2. r.k. ulo; 3. Rynl, lyceum. Ook 's middags was er sport: een sportmiddag op het Blauw Zwart-ter- rein, georganiseerd door het Wasse naars Sportcontact. Begonnen werd met een hockeywedstryd tussen een Wassenaars team en Nederland C, die door de Wasenaarders met 30 gewonnen werd. Een Wassenaars volleybalteam speelde een wedstryd tegen een Leids Studententeam en won met 31. Tenslotte was er een voetbalwedstryd (waarvoor burgemeester mr. W. J. Geertsema de aftrap verrichtte) tus sen Blauw Zwart en het pas kam pioen geworden Wassenaar. De wed stryd eindigde met een puntenver deling: 33. Tussen de verschillende wedstryden door werden gymnastiek - de nmortiesatsje.eudmdrnoiaseoetetn demonstraties, een judo-demonstratie en een demonstratie door de Wasse naarse Reddingsbrigade gegeven. De sportmiddag trok veel belangstelling. Een taptoe voor het raadhuis „De Paauw" besloot het feestprogramma. Drie harmonie-korpsen Excelsior, De Sierkanharmonie en Kunst naar Kracht, de drumband van de sport vereniging „Irene" en het trompetter korps Prins Bernhard zorgden voor een muzikaal festyn, dat velen boei de. Het vermaakcentrum in Oegst- geest trok tijdens de Koninginne- feesten grote belangstelling. (Foto L.D./Holvast) Jaar. Bloempottenrace: Groep I. Ga- bi de Weert. Els van Zanten, Nico- lien van Ry; Groep II Adri Stam, Adriaan Meesters. Janneke Plu. 8 9 jaar. Wasophangen. Groep I .Ma rian Suzan. Karin Plu. Lisette Ten- geler; Groep II Natasja Ihrandi, Clara van den Bosch, Wiesje Boer- tien. 1011 Jaar. Bordenrace: Groep I. Petra Momberg, Heieen Westrik. Elien Blok. Groep II. Anneke West- rik, Margreet den Hollander, Leon- tine Visser. Jongens: klosje winden 6—7 jaar. Groep I. Bart van Elzen, Hans Su zan, Bart Meilink. Groep II. Peter Vink. Peter Robbert, Jan Willem Duys. 89 jaar. Blokkenrace: Groep I. Kees van Zandwyk, Maarten Bo- bet, Rudolf Ligtvoet. Groep II. Wim Anholts, Dirk Kavelaar, Gerrit Star. 1011 jaar. Kartrekken: Hans Abra hams, Alex Boland. Wim van der Beek. Trottoirtekenen: 1. Huub van Elzen, 2. E. Ploos van Amstel, 3. Bet ty v. d. Bos. De massale ballonoplating was een groot succes. Voor de middagfeesten bestond niet die belangstelling die de O.V. ervan had verwacht. Toch wa ren er interessante dingen te zien, zoals het optreden van de Kunstwiel- ryders uit Heerlerheide, poppenkast en goochelvoorstellingen vc^r de jeugd en ringsteken voor bromfiet sers. Op het marktterrein met de vele attracties was de belangstelling groot. Om half elf werd met een groot vuurwerk de feestdag besloten. Zaterdagmiddag in Leiden Het werkcomité-Von Kielmansegg, een groep theologische studenten, die sinds enige tijd een protestactie voert tegen de benoeming van graaf Von Kielmansegg, zal op 6 mei in de Stadsgehoorzaal in Leiden een bijeenkomst houden ter afslui ting van de actie. Op deze bijeenkomst, die om 2 uur 's middags begint, zal gesproken worden over de problematiek rond „Com promis en protest". Op het programma staan als inleiders: de heer H. A. Hoefnagels, hoofdredacteur van de „Haagsche Cou rant", dr. H. M. de Lange, voorzitter van de commissie voor sociale vragen van de Oecumenische Raad van Kerken in Nederland, en ds. H. J. Diekerhof, oud-hoofd opleiding leger- predikanten. De discussie na afloop van de korte inleidingen zal onder leiding staan van mr. G. J. P. Cammelbeeck.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 11