Cel nu25 stnksl.50 Johnson en Kiesinger geen concreet resultaat Hoogleraar in Londen Gouden Roos voor Britse satire? TOON HERMANS ONDERBREEKT ZiJN TOERNEE Bio-vakantieoord wordt verbouwd BK* lek PREVENTIEVE ARRESTATIES IN SPANJE DONDERDAG 27 APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 5 George Noordhof weg bij N.T.S. George Noordhof is benoemd tot hoogleraar aan de Brunel-universi- teit (een technische hogeschool met 3000 studenten) in Londen. Hii gaat er de technische methodes als tele visie, computer, film en lesmachines, die toegepast kunnen worden in het onderwijs, doceren. Dit professoraat houdt in dat George Noordhof werkzaamheden voor de Nederland se televisie, met name de N.T.S., waarvoor hij sinds september 1966 werkzaam is, goeddeels beëindigt. Hij blijft alleen nog correspondent met als standplaats Londen voor de N.T.S. Noordhof werd 45 jaar geleden in Bloemendaal geboren. Op achtjarige leeftijd verhuisde hij naar Engeland en kreeg de Engelse nationaliteit. Hij is doctor in de scheikunde en was tot 1950 lector aan de universiteit van Cambridge. In 1950 trad hij in dienst van de B.B.C. om populair-wetenschappelij ke programma's te maken. Een van zijn bekendste series ..You never believe it", die 75 afleveringen haal de, kregen de Nederlandse televisie kijkers ook te zien .toen de N.C.R.V. Noordhof in 1963 naar Nederland haalde. Het programma heette hier „Hoe bestaat het". Na twee sei zoenen „Hoe bestaat het" volgde een jaar lang de rubriek „Wijzer wor den". Daarnaast maakte Noordhof documentaires, had de samenstel ling van de maandelijkse autoru briek „Achter het stuur" en vervaar digde het kunstprogramma „Zo te ADVERTENTIE (Van r.t.v.-medewerkster) ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! Ontsteking in neus Toon Hermans heeft zijn tournee door België moeten onderbreken we gens een ontsteking in de neus. Al tijdens de première van zijn een- mansshow in Brussel had hij daar last van. Na de tweede voorstelling is hij naar ons land teruggekeerd om zich door een specialist te laten behandelen. Het is de bedoeling, dat hfj in mei weer in België zal optreden. De Belgische kranten zwaaien Toon Hermans intussen uitbundige lef toe. Le Soir schrijft o m. over de première in Brussel: „Chansonnier parodist, clown en goochelaar, alles in een is Toon Hermans. Het in een voorstelling die bijna drie uren duurt en op een wijze die getuigt van vol maakt vakmanschap, fijnzinnig raffinement en volledig aanvoelen van zijn publiek. Toon Hermans is een unieke theaterpersoonlijk heid. Reeds tien jaren voert hij nu zijn one-man-show op in heel Eu ropa zonder dat het succes minder wordt. Er zijn volgens ons geen tien ar tiesten op de wereld die een inter nationaal publiek zo kunnen char meren en amuseren als deze Neder lander. De spanning van de zaal ver slapt geen moment. Toon Hermans zingt in het Engels, in het Frans, maakt de verbindende teksten in het Nederlands, parodiëert een beetje Duits en dat alles op zo'n manier dat het publiek niet bij komst van het lachen". Rothschild wordt N.V. Op een persconferentie in Parijs naar aanleiding van het 50-jarig be staan van de familiebank Roth schild frères heeft Baron Guy de Rothschild meegedeeld, dat de bank binnenkort een naamloze vennoot schap zal worden. De nieuwe bank zal de naam dragen Banque Roth schild en tevens deposito- en spaar bank worden. De huidige maatschap van de ba ronnen Guy, Alain en Elie Roth schild zal afstand doen van zijn meerderheidsbelang ten gunste van de Franse houdstermaatschappij Compagnie du Nord, die nieuwe pai.- ticipatiebewijzen van de bank za! uitgeven. De familie Rothschild za in deze nieuwe zaak weer het groot ste belang krijgen. Het Bio-vakantieoord in Bergen aan Zee zal op 1 Juli tijdelijk wor den gesloten teneinde een grondige verbouwing en modernisering te on dergaan. Het gebouw, dat vroege: een groot landhuis was, werd 30 jaar als kinderherstellingsoord door een aan de Nederlandse Bioscoopbonc gelieerde stichting geëxploiteerd Het voldoet niet meer aan de eiser van deze tijd. Aan ongeveer 30 kin derverzorgsters is ontslag aangezegd Getracht zal worden voor een aan tal van deze meisjes elders, o.a. in het revalidatiecentrum in Arnhem emplooi te vinden. Thans verblijven in het vakantieoord 50 kinderen. Er kunnen er 70 worden ondergebracht Het gebouw zal inwendig een ingrij pende verandering ondergaan en worden aangepast aan het huidige karakter van de kinderverzorging. Onder meer zal er een eigen schooltje bijgebouwd worden. Het project zal enkele miljoenen vergen. maakte, werkte hij ook als free- voor de B.B.C.-televisie. Aan het begin van het winterseizoen 1966 /'67 werd George Noordhof die met •ouw en zoons in Londen is blijven onen, in de N.T.S.-staf opgenomen. Maandag vertrekt Noordhof defi nitief naar Engeland. Aan een perio- 'an 17 jaar televisiemaken is dan einde gekomen. Het is in elk ge val niet meer zijn hoofdberoep, maar als Londens correspondent zaï Noordhof nog wel van zich laten ho- Sejjf stopt met beat-mekka Het beat-mekka van West-Europa, zoals het Casino Club 192 in Sche- veningen het laatste halfjaar heette, houdt op te bestaan. De huurprijs is zo hoog en de belangstelling zo zeer verminderd, dat initiatiefnemer Jac ques Senf niet meer verder kan op de l-Vz jaar geleden ingeslagen weg. Hij wil het bestaan van het beat- mekka afronden met een groots beatfeest, dat vier dagen zal duren en waarop de liefhebbers honderden orkesten kunnen beluisteren. Duizen den fans worden in het Casino ver wacht op 28, 29 en 30 april en op 1 Voor de aangekondigde 50 uren hebben zich reeds 210 ensembles aangemeld. MONTREUX Volgens de Engel se kranten en hun in Mon- treux aanwezige verslaggevers heb ben wjj de Gouden Roos al gezien: het Engelse programma „Frost over Engeland". Het is een kostelijk pa rodiërend nalopen van een week le ven in Engeland. Deze Frost met slechts een paar helpers zorgt voor de tekst, presenteert het. en verkoopt intussen geweldige grappen. „Frost over Engeland" is een wekelijks half uurprogramma waarin het hele Brit se leven op de korrel wordt genomen. Kostelijk gemonteerde scènes van politie, heerlijk overtrokken gespeell de malle gewoontes, gekke gebeurte nissen. Typisch Engelse humor wel iswaar, maar zeer gemakkelijk aan spreekbaar. Het is ook een goed ver koopbaar programma, want Enge land verkeert wat dit betreft in de gunstige omstandigheid dat de bin nenlandse politiek veel sterker tot de gehele wereld spreekt dan bijvoor beeld de Nederlandse binnenlandse politiek. Voor Bob Rooyens krijgt Montreux een plezierige nasleep. Zyn buiten mededinging vertoonde Moef-ga-ga heeft op sommige landen zoveel in druk gemaakt, dat hij drie verzoeken heeft gekregen als gastregisseur op te treden: van België, Zwitserland en Oostenrijk. Het televisie-festival kreeg gister middag een nieuwe impuls toen de Franse t.v. in de serie kleurenuitzen- dingen haar speciaal voor Montreux gemaakte programma rond Marèel Amont uitzond. Nog nooit is de zaal in de afgelopen dagen zo enthou siast geweest als nu bij het zien van de beelden die regisseur Jean Averty op het scherm toverde. nieuw VOORHEEN 20 STUKS 1.2° NU ZELFDE PRUS MAAR BETERE TABAKKEN. PROEF MAAR. UW GOEDE KEUS! Licht, geurig en zo zacht Gesprek in paleis Schaumburg (Van onze correspondent in Bonn) „De atmosfeer is opgeklaard zon der dat concrete beslissingen werden genomen". Zo ongeveer luidde de formule, waarmee de Amerikaanse president Johnson en de Duitse Bondskanselier Kiesinger gistermid dag na een geïmproviseerde pers conferentie in het paleis Schaum burg naar buiten kwamen. aan Philips en Den Haag Terwijl Koningin juliana en de Koningin van Nepal gisteroch tend een bezoek brachten aan de Stichting Haags Mytylvormings- centrum, vlogen Prins Bernhard en Koning Mahendra van Nepal naar de vliegbasis Eindhoven. Zij bezichtigden het Evoluon en de N.V. Philips. De foto onder toont de Koning van Nepal die van ir. F. Philips een röntgenapparaat ten geschenke kreeg. bezochten beide ko ningsparen het Haagse gemeen- temuseum, waar de Koning van Nepal de tentoonstelling ..Kunst schatten uit Nepalkunst uit het Koninkrijk in de Himilaja" open de. 's Avonds was er een diner in het Rijksmuseum in Amsterdam, aangeboden door de minister raad. Hiervan geeft de foto hier naast een beeld. Premier De Jong rechtsbegeleidt Koningin Ju liana en de Koning van Nepal naar de eregalerij van het Rijks- Kiesinger legde de nadruk op het onderlinge overleg waartoe beide staatslieden besloten. „Wij zullen openhartig met elkaar spreken", klaarde hij, „zonder iets te doen waarvan de ander niet op de hoogte wordt gesteld". In de loop van de middag voegde de officiële regeringswoordvoerder echter nog enige verklaringen as woorden van Johnson en Kiesinger toe, die opvallend negatief uitvielen. De kern van het betoog van de rege ringswoordvoerder was tot veler bazing onomwonden, dat het tussen de beide staatslieden gevoerde ge sprek nauwelijks iets zinnigs had op geleverd. Eerder diezelfde middag vertrok president Johnson weer naar Wash ington, kort na hem keerde de Britse premier Wilson naar Londen terug. In hetzelfde regeringsvliegtuig reisde de vroegere eerste minister MacMil- lan mee. De Franse president De Gaulle was dinsdagmiddag al Parijs teruggevlogen. Deze en nog vele andere staatslieden waren ir Bonn geweest om er de staatsbegra fenis bij te wonen van de overleden oud-kanselier Adenauer. De reis van Johnson stond in centrum van de belangstelling. Al ruime tijd is er sprake van een a trouwenscrisis tussen de regeringen in Bonn en Washington. Bij zijn aankomst in de Bondshoofdstad trof Johnson, die voor het eerst in zijn functie van president de Bondsre publiek bezocht, een sterke en zelf verzekerde Bondskanselier aan, zich meer dan zijn voorganger Er- hard aan de zijde van de Franse president De Gaulle had geschaard, Dieper liggende oorzaken van d? verwijdering' tussen de Verenigde Staten en de Bondsrepubliek wei', den overschaduwd door de con crete verschillen van mening over de op te stellen tekst van het kernstop- verdrag. Maar ook hier bleek duide lijk dat de Bondsrepubliek niet van plan is zich met handen en voeten de Ver. Staten en haar „dictaat" te binden, en dat het vrij wil zijn nieuwe arrangementen binnen Europa, dat steeds minder in de be langstelling van de politici in Wash ington staat. Veel sterker nog dan in de Bondsrepubliek komt deze me ning die ontstond naar mate de •eldpolitiek de laatste jaren van aspect veranderde tot uitdrukking Frankrijk en de persoon van ge neraal De Gaulle. Agio-aandelen Nationale-Nederlanden In de gisteren gehouden rissenvergadering van Nationale- Nederlanden N,V. is besloten op de 24 mei te houden algemene verga dering van aandeelhouders een di vidend over 1966 voor te stellen van 16% (v.j. 15%), waarvan reeds in januari een interim-dividend van 7% is uitgekeerd. Daarnaast zal een belastingvrije uitkering worden gedaan in eande- len of certificaten van a-andelen van 10% ten laste van de agio-reserve, tenvolle delende in resultaten van zowel het boekjaar 1966 als 1967 e.v Het slotdividend zal derhalve 9 plus 1,6, dus 10,6% bedragen. NEDERLAND 1 VARA 10.55 u 11.00 11.30 li Pipo NTS-journaal De verrekijker, internationaal jeugdjournaal Van gewest tot gewest Mensen in de sport NTS-journaal Een beetje lente in huis; gevariëerd pro gramma Koning klant, steun voor consumenten Direkte reportage via Early Bird vanuit Montreal Het Peloton Andersen, film over Vietnam NTS-journaal Teleac Sluiting NEDERLAND 2 NCRV 8.00 uur Nieuws in het kort 8.05 uur Geen beter leven dan buitenleven 8.35 uur Jong-leren, filmserie 9.45 uur Van nul uur één tot middernacht, detective- 10.15 uur NTS-journaal 10.30 uur Dichterbij: godsdienstige begrippen onder de 11.00 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1 Onaanzienlijk Onaanzienlijker kon het te levisieprogramma gisteren moei lijk zijn. Natuurlijk was er de hoofdfilm, die met Bourvil en Michelle Morgan miljoenen kij kers zal hebben beziggehouden, maar voor een televisiecriticus zit er geen brood in zo"n be jaarde film. Wat verlangt u verder? Dat wij „Vakantie in Lipiza" bespreken? Of „Mar motten in de Alpen", of „Waauw"? Of anders „Hazel"? Of het landbouwjournaal? Wij zien er geen kans toe. De Vlaamse documentaire over de schilder Rogier Vanderweijden was echter voortreffelijk, goed gefilmd op een manier die het werk alle recht deed. zonder te statisch te worden, en via mid deleeuwse poëzie van een „ach tergrondmuziek" voorzien, die bijzonder goed in het geheel paste. Ook die andere documen taire, over de achterbuurten van Sydney was van goede kwaliteit, maar toch weer niet zo goed dat wij er diep van onder de indruk kwamen. VOOR DONDERDAG 27 APRIL Hilversum 1, 402 m AVRO 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.S üitz. van het Geref. Politiek Verbond. 18.30 Tulpenrally 1967. 18.55 Gespro ken brief. 19.00 Voor de kindere" 19.05 Stereo: 0.05 StereoOmroeporkes (In dracht). 21.35. De klndi na, hoorspel. 22.30 Nws. acc 22.55 Discotaria: nieuwe gram. (23 25-23.40 Reportage opening van de Ex po '67 te Montreal). 23.55-24.00 Nws, Hilversum 2, ,298 m NCRV 18.10 Sportrubriek. 18.30 Voor de twintigers. 19.00 Nws en weerpraat- je. 19.10 Radiokrant. ""|g Klass. gewijde muz. 19,4! af. praatje. 19.50 Stereo: "Oe familie Lee t). 20.45 Lich pelen zijn dood, "lai iocumentalre over de Ölym- Jlsche Spelen. 21.25 Licht orkest (gr.). 11.50 Lichte gram. 22.15 Wijd als de 22.40 Boekbespreking. 22.45 Kerkorgel- concert: klass. en mod. muz. 23.15 Ste reo: Signaal, muz. van eigen tijd 23.45 Stereo: Lichte gramiuuz. 23.55- 24.00 Nws. VOOR VRIJDAG 28 APRIL Hilversum 1. 402 m. VARA: 7.00 Nws. en ochtendgym, 7.20 Soc. strijdlied. 7.23 Lichte gram.- muz. (7.30-7.35 Van dq voorpagina) VPRO: 7.55 Deze dag. VARA Nws. 8.10 Lichte gram.g .40 Stereo: Mod. VPRO: 10.00 Schooi 10.20 Lichte gram.muz. 11.00 Nws. l] Voor de vrouw. AVRO: 11.30 Ster Oude balletmuz. (gr.). 12.10 Lichte kestmuz. 12.25 Beursberichten. IS Mededelingen t.b.v. land- en tuinboi 12.30 Overheidsvoorlichting: Uitzi ADVERTENTIE de harde matras met alle comfort van een zachte! De Spaanse autoriteiten zijn, uit •ees voor demonstraties op l mei, overgegaan tot het in hechtenis ne- van leiders van ondergrondse vakverenigingen en het nemen van andere voorzorgsmaatregelen in Ma drid. Barcelona en Bilbao, aldus meldt een correspondent van Reuter. Dinsdag werden Ariza, een Madri- leense leider van de grootste clandes tiene vakbeweging in Spanje, en zes van zijn aanhangers opgepakt. Een andere leider van deze beweging, Ca- macho. zit sinds 1 maart gevangen. In Bilbao heeft de burgerlijk gou- •rneur van de provincie Biscaje ge waarschuwd, dat „ontevreden ele menten" op 1 mei betogingen willen houden die verboden zijn. Maar de politie zal, hiertegen met alle haar ter beschikking staande middelen optre den, aldus de gouverneur. In Madrid is gisteren een clandes tiene „Democratische studentenver eniging" gesticht, waarbij 27.000 stu denten van de universiteit van Ma drid zouden zijn aangesloten. Een dergelyke organisatie is reeds in Bar celona en bij nog vier andere univer siteiten in het leven geroepen. Sportrevue. 13.00 Nws. 13.10 Journ orkest en solist (opn)mod. 17.00 Voor de Muz. aanwinsten. Stereo: Lichte gram.r i.OO Nws. 8.10 Gewijde 7.40 Radiokrant. 8.32 Stereo: Lichte gram.- 1240 Variant: 13.30 Amuse 15.15 metalen Mei: Poëzieprogr. 15.30 .In 't zilver: programma voor- oudere luis teraars. 16.30 Mod. kamermuz. (opn.), 17.00 Lichte gram.muz. 17.30 Kerkor- Plaat i 10.00 Nws. 10.02 Arbeidsvitamine1!! populair verzoekplatenprog. (11.00- de buitenlandse pers. 13.05 El pée: varieerd platenprogr. 14.00 Nws. 14.02 Uit de buitenlandse pers. 14.20 progr. 17.00 Nws. 17.0 T ELE VISIEPRO G R Juliana. VPRO: 19.30 Omsingeld: verkeersgebied. 20.50 digheden. NTS: 22.45-22.50 Journaal. (Ierland II NTS: 20.00 Nws. kort. AVRO: 20.05 VJoew: pro- ïma voor de tieners. 20.35 Avrcv* Televizier. 21.00 AVRO-Danstest NTS: 22.15 ac: Kernfyi dinsdag jl.) ADVERTENTIE Want Doublemlnt kauwen Bevor dert de spijsvertering, 't Is heerlijk en xo gezond. Doublemint reinigt uw tanden en verfrist mond en adem. Koop vandaag nog een pakje - plezier voor twee - en merk zelf hoe goed Doublemint u doet.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5