Raad Zoeterwoude over H. Hartschool Feest na radiobericht Bollenstreekcorso reeds in opbouw De Doesbestaat tien jaar 'eest in Voorschoten McNamara verdedigt bombardementen lERDAG 27 APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 15 ns ziekte van burgemeester letmers stond de gisteravond >n vergadering van de ge- raad van Zoeterwoude onder ran wethouder P. van Hof- Bij de Ingekomen stukken der meer een schrijven van lie-comité voor het behoud H. Hartschool aan de Zuid- De school verkeert in een toestand en moet nodig wor- geknapt. ctie-comité is het er niet mee at de H. Hartschool zal ver- In het nieuwe ult- ;splan zal namelijk een school worden gebouwd, die de school moet vervangen. Het acht handhaving van de H. looi in het belang van de kin- wonende aan de Zuidbuurt, a Weipoort. eer J. van Diemen (actie-lid) eugdconcert Toonkunst" iag 9 mei concerteert het N. lh. Orkest op het 94ste jeugd- van Toonkunst, onder lei- tan Henri Arends Soliste is Boereé, trompet. Uitgevoerd de ouverture „Cyrano de van Joh. Wagenaar, „De irsleerling" van Paul Dukas. ncert voor trompet en orkest lexander Aroedjoenjan en de lit het ballet „De vuurvogel" or Strawinsky. tie-comite tegen verdwijning wees in de raad op de grote afstan den, die de kinderen moeten afleg gen. Wethouder P. van Hofwegen antwoordde, dat de kinderen uit de ze buurt vroeger nog grotere afstan den moesten afleggen. Nadat de he ren A. G. v. d. Veer, A. J. v. d. Poel J. Bosman hadden gepleit voor een spoedige oplossing, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. De heer Van Diemen stemde tegen. WASSENAAR )e Horsten veer open ingang van woensdag 3 mei i tot en met 24 mei de konink- indgoederen „De Horsten" in naar weer dagelijks openge- Op zon- en feestdagen is de i an de Papenlaan bij de bus- Jen Deyl, op de overige dagen Rijksstraatweg 557. Van de autobusonderneming Clto- i werd beficht ontvangen, dat er geen wachthuisje zal worden ge plaatst aan de Mienlng. Ook een vroege busverbinding van Zoeterwou de naar Leiden kon geen genade vin den by de onderneming. Het voor stel tot onbewoonbaarverklaring van de woning Westeinde 12 werd na eni ge discussie aangenomen. De subsidie voor de tafeltennisver eniging PIT '54 werd vastgesteld op f. 190.-. De heer Koek zou graag zien, dat deze subsidie zou worden verhoogd tot f.530,-. De wijziging van de belastingverordening, alsmede die van de gemeentelijke salarisver- ordening werd aangehouden. De he ren Staver en v. d. Veer vroegen zich af waarom er vuil wordt gestort in Roorburgerput. Hiervan was wethouder Hofwegen niets bekend. Dit zal nader worden onderzocht De overige voorstellen werden goedge keurd. In de rondvraag vroeg de heer De Jong inlichtingen over ruiling van grond. Dit werd later besproken geheime zitting. De heer Bosman merkte op, dat inwoners ontheffing hebben voor wat betreft het lossen van vrachtwagens op B-wegen. Voor degenen, die deze ontheffing niet hebben, brengt het lossen extrakos- ten mee. De heer Van Vliet zei, dat er onderbrekingen zijn in het voet- ARKTBERICHTEN ISBURG. 26 april. Bloemenvel- lora. Tulpen: White Verginlan 50. Preludium 65100, Golden 85110, Lustige Wltwe 65— anza 125145, Rijnland 100— isra 185200. Gudo Snlck 45— 160185. Hollands Glory 90 Apeldoorn 85—115. Sweet Har- 150175. Parade 100115. Pru- 5185. Queen of the Night 115 Pink Attraction 165185. Queen Bartigon 125160. Freesia's- Yellow 80125. Pimpernel 40 lurora 160200 Stockholm 50 Queen 140—165, White Sw 50 per bos. Am. Anjers: Witte 8—26, Rode Sim 2028. Roze 1—32. Carry Sim 2432. Crow "735. Arthur 2230. Gerbera Anthurium 160. Irissen 1820 Jk. Narcissen: Cheerfulnes 330— Chrysanten: Indian Polish 250. 200260. Anemonen 400800 0. HE VELD, 27 april. Coöperatieve ie elerveiling Ede. Aanvoer stuks. Handel redelijk. Prijzen Idens per 100 stuks) eieren van gram 9.309.36. 56/57 gram •10.63 60/61 gram 11.3711.86. gram 11.92—12.36. HEVELD. Elerveiling. Aanvoer stuks. Handel redelijk. Eieren 1/43 gram 6.528 01. 47/56 gram 990 57/64 gram 10.74—11.99, 64/ li 11.9913.65. Belgische eieren: 105.000 stuks. Stemming re- 52/58 gram 8.60—10 36. 62/67 1.1911.98. WEVELD. Elerenmarkt. Aanvoel 2.250.000 stuks. Handel rede- -n van 45/50 gram 7.809.00. 1.73—1.80. 51/58 gram 935— kg.-prijs 1.83—1.97. 59 '65 gram •12.40, kg.-prijs 1.97—152. VOORSCHOTEN >ren: Maria J. C., d. v. A. C. lans en van P. Berkhuizen, lie C., d. v. L. M. J. Vincken n E. H. J. Schaepkens. Alida d. v. L. H. van Vliet en van Juffermans. Maria H. J., d. v Strijbos en van M H. Schelle- Erwin B. G., z.v. L. Hendriks o G. Borsboom. Irene E. M., W. J. T. Bosselaers en va yers. tertrouwd: Leendert van Steijn rrigje G. Bakker. Citosa door ontstaat gevaar voor kinderen. Wethouder Hofwegen antwoordde dat de situatie moeilijk te verbeteren was. omdat de eigenaren van de be treffende grondstrook er veel te veel voor vragen. Er zal worden getracht om tot onteigening te komen. VOORSCHOTEN Dievegge beboet „Alle winkeldievegges hebben een eigen verhaal, waarom zij gingen ste len, maar veel geloof ik daar in bet algemeen niet van, was het stand punt van de officier van justitie bij de Haagse politierechter. Juist tevoren had een 34-jarige huisvrouw uit Voorschoten haar ver haal gedaan hoe het kwam, dat zij in een zelfbedieningszaak in haar woon plaats vlees, koffie en andere artike len tot een totale waarde van onge veer twintig gulden had gestolen. „Dat zal ik u even vertellen." leid de zij in en daarna volgde de trieste geschiedenis over de begrafenis van haar schoonmoeder, waardoor ze dan volkomen van slag was geraakt. En uitgerekend op de dag der begrafenis pleegde ze de diefstal. „Ik ben geen luxe-vrouw dat ik veel wil hebben,' getuigde verdachte over zichzelf. „Die winkelier deed zo haaiig tegen me, dat ik nog meer van streek raakte." „Nu ja. over haaiig gesproken, daar weet u anders ook wel van." repliceerde de rechter. Volgens verdachte had ze meteen haar excuus aangeboden, waarmee echter de zaak niet was afgedaan. De officier wilde het bij deze eerste maal nog met een geldboete afdoen van f 75, doch waarschuwde voor een volgende keer, want dan draait het uit op gevangenisstraf. De rech ter was het met dit standpunt eens pad aan de Noordbuurtseweg. Hier- en veroordeelde conform de eis. B. W. van Leiderdorp ontvangen zwem- en poloverenigingen ?V In het gemeentehuls van Leider dorp heeft het college van B. en W. gisteravond de besturen van de Zwem- en poloverenigingen „De Does" en „De kleine Does" ontvan gen in verband met het feit dat zij 10 jaar bestaan. Mede uitgenodigd waren adjudant Van der Ster. van de rijkspolitie, de Culturele Raad. vertegenwoordigd door de heer W. Chr. Hendrikse en badmeester Lans. Hoewel er wel meer verenigingen hebben gejubileerd, hebben B. en W. gemeend voor deze beide verenigin gen een uitzondering te moeten ma ken door hen speciaal te ontvangen. Gedurende de 10 jaar, dat het zwembad nu is geopend, is steeds meer de recreatieve functie geble ken. niet alleen voor Leiderdorp, maar voor de hele Leldse agglome ratie, aldus de burgemeester. In vogelvlucht, memoreerde hij de totstandkoming van het bad. de uit breiding in 1965 met een 50 m bad en in 1966 de verwarming. Hij schatte het aantal bezoekers in de 10 jaar op 575.000 ,een raming, die de voorzitter de heer H. v. d. Horst in zyn dankwoord corrigeer de en zei dat het er zeker VA miljoen zyn geweest. Geheel belangeloos en als vrije tijdsbesteding is het bestuur zfjn taak begonnen, maar deze is ver bo ven het normale uitgegroeid. Dank baar is het gemeentebestuur, voor de bedragen, die jaarlijks worden terug gestort in de gemeentekas, verleden Jaar o.m. f30.000. Daarvoor aldus de burgemeester hebben wij gemeend u in 't openbaar hartelijk te moeten bedanken en in onze dank betrekken we graag badmeester Lans, aan wiens soepele maar de andere kant prinselijke geboorte gemeente Voorschoten de volgende officiële activitei- het programma ter gelegen- an de geboorte van een prin- uitsteken van de nationale :ur. Indien deze gebeurtenis na iur plaatsvindt, dan wordt ook dele volgende dag tot zonson- i? gevlagd; luiden van de okken gedurende een kwartier, schiedt onmiddellijk na het be korden van de geboorte vóór uur. Anders de volgende dag tenzij deze dag op een zon- alt, in welk geval de klokken 00 uur worden geluid; beiaard- op het carillon van de ge- ttoren door Addie de Jong. In- :e geboorte bekend wordt voor lur op dezelfde dag; anders de de dag; het middels herauten 'rd op bepaalde punten in de nte proclameren van de blijde rtenis. Afhankelijk van 't tijd stip van geboorte, op dezelfde dag om 11.00 uur of 17.00 uur; uitreiken van beschuiten met muisjes aan de leer lingen van de scholen. Alsmede een blijvende attentie van het gemeente bestuur; uitreiken van sinaasappe len aan de schoolgaande jeugd tot 12 jaar door het bestuur van de Kon. Wilhelminavereniging voor het gemeentehuis. Dezelfde dag van 15.00 tot 16.00 uur; indien de geboorte na 15.00 uur plaatsvindt de daarop vol gende dag (geen zondag) op dezelfde tijd; volksdansdemonstratie om 19.00 uur op het v.m. MOC-terrein. Ook deze activiteiten zullen naar de vol gende dag (niet zijnde zondag) wor den verplaatst, Indien de geboorte na 16.00 uur plaatsvindt; concert op de Voorstraat door Harmonie St.-Lau- rentius. Daarna hos-muziek. Aan vang concert 8.00 uur: er zal naar worden gestreefd het gemeentehuls op feestelijke wijze te illumineren. strakke leiding het mede te danken is, dat in het zwembad bijna nooit moeilijkheden zyn voorgekomen. De voorzitter de heer H. v. d. Horst bedankte voor de ontvangst. Hy zei dat het prettig is samen te werken met dit college, hetgeen heel duide lijk is gebleken bij de realisering van het 50-m bad en de verwarming. De heer Van der Horst had nog wel enige wensen o.a.: maak van het terrein van de ijsclub 's zomers een camping, zet wat vissen in de vyver uit, dan kunnen de kinderen onder moeders oog hengelen en Leiderdorp zou best een kunstijsbaan kunnen hebben! Tenslotte richtte de voorzitter, waarderende woorden tot de bad meester. ZOETERWOUDE Feestprogramma De Oranjevereniging heeft voor de komende dagen een feestelijk pro gramma vastgesteld: vrijdagavond 8 uur: grote oranjeklaver jaswedstrijd in het Don Boscohuis. Zaterdagmiddag om half twee. kinderfeestmiddag in „Ons Huis" tweede voorstelling begint om 3 uur)volleybaltoernooi op terrein langs de Nieuwe Weg of in de gym nastiekzaal (in de zaal geen toe schouwers maandagochtend 1 mei 8 uur klokgelui, 8.15 uur verzamelen voor kinderoptocht in de Jan van Banningstraat; 8.30 uur vertrek op tocht; 9 uur zanghulde door de schoolkinderen by het gemeentehuis; omstreeks 9.30 uur kinderspelen in de Jan van Banningstraat, 11 uur voet baltoernooi voor jongens op het ter rein langs de Nieuwe Weg; 12 uur Grote Schenkelloop voor zowel ploe gen als individueel vanaf het Don Boscohuis. Maandagmiddag 14.30 uur gekos tumeerde voetbalwedstrijd op het S.J.Z.-terrein, 15.00 uur tonknuppe- len op het land naast het S.J.Z -ter- rein, 15.30 uur finale jeugdvoetbal- toernooi op het S.J..Z-terrein, 17 00 uur begin wielerprogramma, 20 uur lampionoptocht vanaf het Don Bos cohuis, met medewerking van de St. Jansfanfare, 20 uur oranjebal in het Don Boscohuis voor jongeren vanaf 16 jaar. Woensdag 3 mei herdenkings dienst in de hervormde kerk om 7 uur. Om half acht vertrek stille tocht naar het gemeentehuis. WARMOND Ledenvergadering CKC „Warmond" Voor de ledenvergadering van de Chr. Korfbalvereniging „Warmond" die onder voorzitterschap van de heer E de Vos In het Trefpunt werd gehouden, bestond zowel van de zy- de van de junioren als van de seni oren weinig belangstelling- In het eerste gedeelte van de avond werd de aandacht van de junioren gevraagd voor talrijke verenigings zaken. De voorzitter wekte de jonge ren op, om de vereniging tot grote bloei te brengen. Er werd bekend gemaakt, dat er met verschillende twaalftallen zal worden deelgenomen aan toernoc'en in: Rjjnsburg op 27 mei: van de ver eniging Mathjoe. op 3 en 10 juni. van Kios in Nieuw Vennep, op Hemel vaartsdag by Pernix in Leiden en aan de Bondsdag, die tweede Pink sterdag in Utrecht wordt gehouden. Na de pauze, de jongeren waren reeds naar huis. konden de senioren hun wensen kenbaar maken. De voorzitter vond het jammer dat het eerste twaalftal gedegradeerd is. Op Koninginnedag zal in Sassen- heim de traditionele korfbalwed- stryd weer plaats vinden, waar War mond de beker zal moeten verdedi gen. Burgerlijke Stand I E1IIFN GEBOREN Aintje Johanna, dr. van J Lubbers en A. A. van der Kooij; Margot dr. \an J. W. van Leeuwen en M .C. E. Brouwer; Petrus Leonardus. zn. van G. J. Neuteboom en C. M. GeerlLngs; Marcus Johannes, zn. van J. Schreu- eter en K. Rietkerken; Johnnes Jonas zn. van P. J. M. Noordman en M. van tien Berg; Johanna Cornelia, dr. van C. W, Stam en T Zumderman; Alexan dra Paitricla Maria, dr. van R. F. de Vries en Y. M. Valkenburg. OVERLEDEN J. J. van Veen, 68 Jaar, man; C. D. Geluk, 79 Jaar, gehuwd geweest, met H. Helmstorijd; W. Neuteboom, 86 jaar gehuwd geweest met H. van Weeren; B. Wijking, 65 Jaar. man; L. Poul&in. 72 jaar, man. Deventer carnavalsprinsen wisten liet zeker: „Prinsje is geboren (Van onze Utrechtse correspondent Wat verkreukeld na een nacht vol feestvieren liepen ze van morgen om zes uur in vol or naat door Utrechts uitgestorven straten rondom het academisch ziekenhuis: Prins Carnaval en zyn adjudant van de Deventer carnavalsvereniging „De zotte stokvissen". Nog steeds een klein beetje overtuigd, dat Ne derland zijn Prins van Oranje had, ondanks alle verklaringen van het tegendeel. Want een ra diobericht is een radiobericht en er was dan toch maar dat Belgisch radiobericht geweest.: „Prins geboren in Nederland". Het begon allemaal kort na middernacht in de Citybar in Deventer. Toevallig zat daar een aantal leden van de „De zotte stokvissen" bij elkaar om te overleggen, wat ze doen zouden als de geboorte eenmaal een feit zou zijn. Aanvoerders bij het maken van de plannen waren de 50-jarige bareigenaar Fred Maasman (Prins Carnaval) en de 26-jarige A. J. Eijkelenkamp (zijn adjudant Prins Frederik); net als zijn doorluchtige heer werkzaam in het horecabedrijf. Over twaalven kwam een do nateur van T)e zotte stokvissen' binnen. „Hij feliciteerde ons met de geboorte van een prinsje", zegt adjudant Prins Frederik. wat deemoedig rondkijkend in 't ontnuchterend rustige Utrecht. Hij had net een Belgische ra diouitzending gehoord, waarin gezegd werd. dat er een Prins was geboren. „Wy hebben eerst een oranje bittertje genomen en toen zijn we gaan navraeen «f het waar was", herinnert de carnavalsprins zich. „Ik zal stikken in een oranje bitter als het niet waar is", zei de brenger van de blijde bood schap rustig. doorging op een Belgisch be richt. Maar er was hun totaal niets van bekend". Antwerpen Bellen Op die basis bouwden de prinsen van het Deventer car naval verder, vooral nadat de boodschapper hun opmerking, dat de Belgische radio na twaalf uur 's nachts niet meer uit zendt. pareerde met de weerleg ging dat hij het bericht gehoord had zeven minuten voor twaalf. Prins Frederik belde de De venter politie. Om te vragen of het bericht juist was. En om te vragen of de zaak open mocht blijven. De politie wist niets van een geboorte van een Prins, maar ze zeiden niet da tde zaak niet open mocht blijven. Het feestje werd dus gebouwd. Ze belden nog meer. De RVD in Den Haag konden ze niet te pakken krijgen, maar een goede zotte stokvis is een doorzetter: „Toen heb ik bru taalweg de BVD in Den Haag gebeld", zegt Prins Frederik Eij kelenkamp. Hoe Je de BVD aan de lyn krijgt? Blijkbaar heel gewoon. Je vraagt aan de inlichtingen dienst van de telefoon het num mer. Je krijgt de Binnenlandse Veiligheids Dienst dan onder nummer 609940 in Den Haag. „Kijk maar. ik heb het nummer hier nog op dit papiertje staan". „Ja. ze waren op. al was het midden in de nacht", zegt Prins Frederik. „Het duurde een poos en ik werd eerst een paar keer doorverbonden. Ik heb gezegd; met de Prins van het oranje- comité in Deventer, en dat ik Antwerpen gebeld. Het dag blad „De Gazet" (312880). Daar kenden ze het bericht. Het was omgeroepen door de Belgische Gewestelijke Radio-omroep Ant werpen. Maar „De Gazet" wist toen nog niet, dat de omroep- ster het slaohtoffer was gewor den van een grappenmaker, die haar tegen middernacht „na mens een Antwerpse krant" met het nieuws had opgebeld. Ze kon het nog net in de laatste uit zending meenemen. Helaas zon der te controleren. Maar dit wist ,X>e Gazet" nog niet toen de Deventenaren belden. Nie mand wilde het bericht ontken nen. Dus was het voor hen waar. „We gaan plezier maken", zei Deventers Prins carnaval Maasman. Om half vier in de nacht gin gen de 2 prinsen naar Utrecht. Maar in Utrecht ging het alle maal niet door. Er was geen Prins van Oranje. Er was ook geen Deventer koek trouwens, want daar bleek ln Utrecht in het holst van de nacht niet aan te komen. „We waren werkelijk in de ver onderstelling, dat het kind ge boren was", zei Prins Carnaval nog compleet met amtsketen en rode cape Zijn adjudant was eigenlijk van het tegendeel helemaal niet overtuigd. Al lag Utrechts Catharljnesingel bij het Academisch Ziekenhuis er nog zo ontnuchterend stil en verlaten bij. Kritiek uit de kerken De Amerikaanse minister van De fensie Mehamara heeft gisteren tegenover de pers gezegd, dat het besluit om Noordvietnamese vlieg velden te bombarderen genomen was om de reactie in de lucht van de tegenstander, die sinds enige tijd uitgebreid was, tegen te gaan. De activiteit van de Noordvietnamese jachttoestellen was groter geworden en daarom was besloten de gedrags lijn te veriaten om geen vliegvelden ln Noord-Vietnam aan te vallen. McNamara weigerde, zich uit te laten over de mogelijkheid van ver legging der Noordvietnamese lucht- bases naar China en ook over de mogelijkheid van versterking van de ln de Hobaho-hallen in Lisse is to's en 20 muziekkorpsen zullen voor men vandaag begonnen met de op bouw van de praalwagens voor het Lloemencorso van de Bollenstreek, dat zaterdag van de Warmonderdam in Sassenheim naar Haarlem zal rij den. „Lenteparade 1967", de titel waaronder het corso zich zal presen teren, bestaat uit 44 praalwagens en met bloemen versierde personenau- feestelyke klanken zorgen. Morgen avond hoopt men met de opbouw gereed te zijn. De wagens zullen za terdagmorgen in alle vroegte ver- uekken naar de Warmonderdam in Sassenheim. waar de jury om negen uur zal beginnen niet de beoordeling. Om half elf precies vertrekt de bloe- menstoet, waarin de schaatskampi- „Delfts blauw" is een van de praalwagens, die aan het corso meedoet. (Foto LD/Holvast) oenen Stien Kaiser, Kees Verkerk en Ard Schenk op een praalwagen van het Centraal Bloembollen Comité zullen meerijden, via Llsse. Hillegom en Bennebroek naar de Grote Markt in Haarlem. Amerikaanse troepenmacht in Viet- De minister zei voorstander te zyn van vrijheid van meningsuiting of deze nu gunstig of ongunstig is voor de Amerikaanse regering. Senator Russell, (Democraat) heeft de stelling van sommige cri tici van de Amerikaanse regering be streden, dat president Johnson ge bruik maakt van generaal Westmo reland om afwijkende meningen over de Vietnam-politiek tot zwijgen te brengen. De secretaris-generaal van de Ver. Naties, Oe Thant, heeft gisteravond verklaard, dat nationalisme, niet communisme de belangrijkste Ideolo gie is die de verzetsbeweging in Vietnam inspireert. „Tragische ramp" Dr. Carson Blacke, secretaris-gene raal van de Wereldraad van kerken, heeft in een oecumenische bijeen komst van protestanten en rooms- katholieken verklaard, dat het Ame rikaanse optreden in Vietnam ..stap voor stap naar een tragische ramp" leidt. Hij drong er op aan, dat de bombardementen op het noorden worden stopgezet en een aanbod te doen „elke vrede" te aanvaarden in het leven geroepen en overeengeko men „door onze bondgenoten in Azië en Europa". Blacke zei voorts, dat verheviging van de oorlog „Amerika in toenemen de mate afzondert van de rest van de wereld". „Hoe meer wij winnen, des te meer wij verliezen; elke Ame rikaanse soldaat dood of gewond is een nutteloos offer". Hij noemde de Vietnam-politiek der V.S. verkeerd, omdat hoe langer zij wordt voortge zet. hoe zwakker de krachten van vrijheid in Zuid-Vietnam zullen wor den; het hele land zal steeds meer naar de ideologie van de Chinese communisten worden gedreven. Chauffeur krijgt f. 150 - boete voor klap Een 37-jarige Katwjjkse chauffeur is door de Haagse politierechter ver oordeeld tot f 150,-- boete (de officier eiste acht dagen gevangenisstraf) omdat hy een vertegenwoordiger van de firma, waarbij beiden werkten, had geslagen. De klap was zo hard aangekomen, dat het slachtoffer tien dagen niet heeft kunnen werken. Vervolgens hadden de tegenstanders het me ningsverschil uitgepraat. De chauf feur had ontslag genomen, maar kon toch bij het bedrijf blijven werken. De rechter meende, dat hy de eis van de officier niet moest Inwilligen omdat alles weer in orde is. In de aula van de christelijke school voor uJ.o. aan de Van Geer straat ln Leiderdorp zal 3 mei om half acht de dodenherdenkingsby- eenkomst beginnen, die na de twee minuten stilt* om 8 uur, zal wor den beëindigd. RIJNSBURG Jaarfeest N.C.V.B. In de chr. tuinbouwschool werd gisteravond de 20ste jaarvergade ring gehouden van de afdeling Rijnsburg van de Ned. Chr. Vrou wenbond. De presidente, mej. T. Veenstra, begroette in haar openingswoord in het bijzonder de erepresidente, mevr. Van der Vijver-v.d.Voet. en de af gevaardigden van de afdeling Kat wijk. Valkenburg en Oegstgeest, als mede de vertegenwoordigsters van de geref. en chr. geref. vrouwenver enigingen. De secretaresse, mej. A. Judels, gaf een overzicht van de activitei ten ln het afgelopen jaar en de pen- ningmeesteresse. mevr. Jungerius, bracht financieel verslag uit, waar uit bleek, dat er een klein nadelig saldo was. Mevrouw Van Duijn uit Katwyk sprak namens de zusterver enigingen. Met grote aandacht werd gekeken naar de opvoering van het toneel spel „Dr. Ida" van C. Zwaan, dat door eigen leden, versterkt door enige dames van de afdeling Oegst geest, knap werd vertolkt. Het bracht de geschiedenis van de eer ste zendeling-arts in beeld. Programma voor koninginnedag Door het bestuur van de Oranje- vereniging-Rijnsburg ls ter viering koninginnedag het volgende kinder programma samengesteld: 1 mei 9 uur 's ochtends: mars van de Drumband DWS door het dorp; 10 uur: kinderzanghui de voor het raad huis; 10.30 uur schoolkinderoptocht (allegorisch). De route hiervan is als volgt: Wilhelminaschool, Oude Vliet- weg. Graaf Florislaan, Smidstraat. Vliet ZZ, Brouwerstraat. Noordein- Ie, Tulpenstraat, Irissenstraat, Hyacintenstraat, Steph van Ros- sumstraat. Petr. v. Saksenstraat, Piet Heinstraat, Evertsenstraat, Ka naalstraat, Langevaart, Herenweg, Hofstraat. Kerkstraat. 1150 uur: Tractatie op de scholen, 2.30 uur kinderfeest in Flera met Kindercircus .Atleta"; 8 uur lampionoptocht waarvan de route is: Korte Vaart. Dubb. Buurt. Kanaal straat, De Ruyterstraat, Piet Hein- straat, Evertsenstraat. Petr. van Saksenstraat, Noordeinde, Brouwer straat. Vliet ZZ, Smidstraat, Oude Vlietweg, Graaf Florislaan, Abdylaan, Hofstraat. Korte Vaart. Met kl~ver- jaswedstrfjden wordt om 8 uur be sloten OEGSTGEEST BURGERLIJKE STAND Geboren: Evelien Jeannette, d. v. C. A. H. van den Aardweg en van I. Vorschel. Annemarie, d. v. C. G. Verhagen en van J. van Veen. My- riam, d. v. H. Prins en van B. braam Ondertrouwd: A. Veenstra en Q. M. de Groot. Getrouwd: L. J. M. Gussenhoven en H. G. M. Groenewegen. F. p. Remmerswaal en M. J. A. van Eisen. J. P. Daams en L. M. Geldermans. P. F. J. van den Krommenacker en M. R. Lantzendorffer. C. D. Cuwe- hand en L. I. van Roijen. G. W. van Delft en E. M. Sloos. F. W. C. Spie ker en A. A. I. Fransen. Overleden: V. van der Linden.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 15