koopt voor zomer KRO-tv buitenlandse produkties Leids hoogleraar acht Mao's bewind stabiel «RAIFFEISENBANK Ruim acht weken dood in stoel DINSDAG 25 APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 9 Nieuwe serie: Lekkere diertjes (Van onze Hilversumse correspondent) De KRO-televisie heeft voor het zomerseizoen, van midden mei t.m. september een aantal belangrijke buitenlandse tele- visieprodukties aangekocht. Vooral in de vakantieperiode van half juni tot half augustus is de uitzending van eigen produkties ten gevolge van de noodzakelijke budgettaire beperkingen sterk verminderd, in het bijzonder op de zender Nederland-2. daaruit de meest bekende laat horen. In „Abschded von grossen Vergangenheit" wordt terugblik gegeven op het grote leden van de Metropolitan Opera in New York Wanneer deze uitzendingen bij de kijkers blijken aan te slaan. zaJ de KRO voor het volgende een soortgelijke buitenlandse reeks samenstellen met werken uit Frank rijk en Engeland. Muzikale programma 's Deze situatie bood intussen de KRO gelegenheid onder de titel „Zo. mertheater" een reeks Duitse televi- sie-produkties te brengen, waarin belangrijke toneelwerken alsmede en kele muzikale en muzikaal-documen- taire programma's zijn opgenomen. In deze reeks kan men o.a. zien een verhaal van Anton Tsjechow, gehe ten „Plicht is plicht". Verder staat er „Am Herzen kann man sich nicht kratzen", een satirisch televisiespel. Voorts een muzikaal programma over „Münohen, portrat einer Musik- stadt". „Opernquerschnitt" is muzikaal programma, waarin vertelt over een aantal opera'; De Middelburgse politie heeft gis teren het stoffelijk overschot van de 81-jarige I. de Klerk in zijn wo ning aangetroffen. De man moet al ongeveer acht weken geleden gestor ven zijn. De heer De Klerk, die on gehuwd was, leefde nogal terugge trokken en ontving zelden of nooit bezoek. Familieleden die hem zo nu en dan bezochten, troffen hem wel meer niet thuis aan. Wanneer dan de politie werd ingeschakeld, bleek de oude man bij familie in Kamper land te zitten met vie hij nog wel contact had. Toen echter gistermid dag gemeentewerklieden in verband met de ombouw op aardgas vergeefs aanbelden, en de gewaarschuwde po litie van de familie in Kamperland, hoorde, dat de heer De Klerk ock daar niet was, besloot de politie een ruit van de woning in te slaan. Hier trof men de bejaarde man dood in zijn leustoel aan. Op grond vanpost stukken in de brievenbus, die van 13 februari dateerden, neemt de politie aan. dat de overleden man hier acht tien weken moet hebben gezeten. Volgens de gemeentearts W. W. Ste vens is de heer De Klerk een na tuurlijke dood gestorven. „De zaak De beroemde serie Engelse recht zaken „On -trial" („de zaak ."1 wordt in de zomermaanden voortge zet met o.a. het Proces Oscar Wilde. Na de ontvangst die de eerste bioscoopsuccessen van weleer, met films als „Jongensstad" en „San Francisco", in het seizoen '65'6< deel is gevallen, zal de KRO-televi- sie in de maanden juni tm. septem ber op de maandagavond opnieuw een dergelijke serie uitzenden. Het betreft nu uitsluitend Amerikaanse films, zoals „Hallelujah" uit 1929. die geheel door Negers wordt gespeeld En voorts „The good earth" naar het gelijknamige boek van Pearl Buck. Zaterdag 6 mei zendt de KRO-tele visie de eerste aflevering uit van d< Duitse serie ..Alle meine Tiere". Af leveringen van deze serie die de ti tel .Lekkere diertjes" meekrijgt, zul len op de maandag- en zaterdag avonden te zien zijn. Het is een se rie met als centrale figuur dr. Hofer, dierenarts van beroep. Hij heeft hart van goud. maar is desondanks maar al te vaak de schrik van zijn klantjes en van zijn zoon. wan deze weer iets heeft uitgehaald dat niet door de beugel kan. Deze kreeg in Duitsland een uitstekende beoordeling en van de kijkers waardering die speelfilms nauwelijks halen. Cabaret Hopsasa Van september af zal een nieuw cabaretgezelschap gaan optreden on der leiding van Ben Rowold. De tl van het cabaret is „Hopsa- Behalve Ben Rowold treden op Annelies Kahman en Coen Ouwe- handt orgel). Op de zaterdagavonden brengt de KRO-televisie nog vijf afleveringen van openluchtcircus en op 26 augus tus komt het Berlynse ..Grand gala du disque" op het schrem. Seyss Inquart Op dinsdag 2 mei wordt een docu mentaire uitgezonden, waarin ge tracht wordt de levensloop van Seyss Inquart na te gaan. Een KRO-ploeg maakte hiervoor o.m. opnamen in Tsjedho-Slowakije, Oostenrijk. Duits- la nd en enkele plaatsen in Neder land. waar Seyss Inquart gedurende de bezetting verbleef. De samenstel lers zijn er bovendien in geslaagd en kele bijzonder onthullende films in handen te krijgen. Ter gelegenheid van het 100-jarig i Limburg als zelfstan- Nederlandse provincie zendt men een documentaire over deze pro vincie uit. Het programma „Silhouet" zal tij dens de zomermaanden een wat luch tiger karakter dragen, oa. komt er een gesprek met Viruly in voor. Ook zal men nog enkele buitenlandse documentaires uitzenden. o.a. over het folkloristisch militarisme in En geland. Radio De radio heeft voor het zomersei- zien de indeling van het nu nog lo pende winterschema zoveel mogelijk gehandhaafd, waarbij de inhoud van de programma's is aangepast aan de zomer en de vakantie. Programma's als Djinn, PM., Carionca e.d. blijven dus om de herkenbaarheid van de KRO-uitzendingen te vergroten, ge handhaafd. In het veertiendaagse programma .Dinsdagavondtheaterwordt een herhaling gegeven van de beste pro dukties in de afgelopen jaren. Op de dinsdagmiddag wordt een licht fami lierepertoire uitgezonden, dat geheel bestaat uit nieuwe produkties van ontspannend karakter, zoals detecti ves, romantische en humoristische «pelen. In de maanden juni, juli en augus tus zal het zaterdagochtendprogram ma van de KRO-radio „Djinn" een zomers karakter krijgen. In 'het pro gramma zal veel toeristische infor matie worden opgenomen, lijk geconcentreerd rond het vanaf half negen. De directe kam- peerinformatie die het vorig jaar uitstekend heeft voldaan, zal ook dit seizoen worden gegeven. In P.M. wordt aandacht besteed aan de wa tersport. Ringo Starr wordt weer vader Ringo Starr, die evenals de andere Beatles op het ogenblik alle publici teit mydt, heeft zonder enige ophef doen weten, dat hy voor de tweede maal vader zal worden. Zijn vrouw Maureen verwacht de baby in augustus. ..Wij hebben het vijf maanden geheim gehouden", telde hy. Ringo en Maureen hebben reeds een anderhalf jaar oude zoon Zak heet. Zyn geboorte op het hoog tepunt van de Beatlemanie was internationale gebeurtenis. Naar het schynt zal het tweede kind zonder fanfares op de wereld komen. ADVERTENTIE Bij de Raiffeisenbank kan men u volledig inlichten over het Premiespaarplan (20% premie). Ga er eens praten spaarbank en alle bankzaken In tegenstelling tot de geruchten n de afgelopen tyd, als zou de top leiding in Rood-China niet zo vast in het zadel zitten, beweerde prof. S. Ziircher, hoogleraar in de ge schiedenis van Oost-Azië aan de Rijksuniversiteit in Leiden, gister middag tijdens een lunchbyeenkomst de leden van de Nederlandse Maatschappij van Nijverheid en Handel in Amsterdam, dat er duide lijke aanwijzingen zijn voor de sta biliteit van de Chinese regering en burgeroorlog voorlopig zeker niet te verwachten valt. Volgens de Leidse hoogleraar was van een contra-revolutie, waar- rer zowel in Oosterse als Westerse publikaties veelvuldig is geschreven, nauwelijks sprake. Het feit, dat het vs afkomstig was uit officiële Roodchinese bronnen en de meldin gen betreffende de omvang van de gewapende weerstanden tegen de ro de revolutie met nadruk werden ge geven, is volgens prof. Ziircher een duddelijike aanwijzing, dat deze boge- naamde anti-propaganda bedoeld is als middel om de revolutie- te ster- Denkbeeldige vijand creëren Is er geen grote vijand van de revolutie is. dan is het voor de Chi- leiding noodzaak een denkbeel dige vijand te creëren om zowel de eigen mensen als de andere landen te laten zien hoe sterk de revolutie aldus prof. Zürcher. „Ofschoon ooggetuigenverslagen moeilijk te krygen zijn om een juist beel dvan de situatie te krygen, is het opval lend. dat uit de plaatsen waar de meldingen over een contra-revolutie vandaan kwamen, geen meldingen zyn binnengekomen Er zijn zelfs di- mensen, die beweren van een reactie op het optreden van de Rode Garde niets gemerkt te hebben. Bo- plosie vorig jaar belangryk vendien is het aantal vluchtelingen sinds de actie van de Rode Garde niet gestegen, hetgeen een aanwij zing kan zijn, dat men zich over het algemeen toch niet zo tegen de revo lutie heeft verzet". Voorts was de hoogleraar van me ning. dat de oorzaak van de rode ex- Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen» Geboren: Bastiaan Flip Are. z. v. Kortleve-van Pernis. Heiloo; Anton Carel. z. v. Cambier van Nooten- Bondam. Den Haag: Martine Sacha. d. v. Jongenelen-van Hall. Geldrop: Edwin. z. v. Bouwman-Dobbelmann. Bilthoven; Odilia Clemence Alexan dra, d.v. Vaillant-de Vries, Diepen veen; Henoch Roland, z. v. Snuif- Scholte, Delft. Getrouwd: Eric P. J. M. Sohnee- mann en Marijke Martens, Bergen op Zoom; H. A. van dei- Vorst en Martha-Maria Hellinga, Soest. Overleden: Marimus Joannes Hen- drickx s.cj., 60 j.. Stameren; Rens Brugman, 71 j., Schagen: Aaltje Eli sabeth Fartuijn, 87 j., Driebergen; Jan Dierdorp, 50 j„ Scheveningen Henriëtte Jacoba van Asch van Wijok, 77 j., Zeist; Justus Ghristiaan Roos, 73 j., Helmond; Menno Anto- nius de Jong, 75 j., Rossum; Theo- dorus Coenraad van Wijngaarden, 86 j., Den Haag. Prijs voor Chaplin Het Westduitse verbond van vak verenigingen heeft zijn cultuurprijs voor 1967. waaraan een bedrag van 20.000 mark is verbonden, aan de filmacteur en regisseur Charlie Chaplin toegekend. De prijs zal Chaplin in juni in Recklinghausen overhandigd worden. De fümkomiek Bourvil speelt morgenavond de hoofdrol in de film „Geen tijd voor tranen", die de NTS op Ned. I uitzendt. Het is de geschiedenis van een dokters- vrouw. die in de oorlog na de ar restatie van haar man met haar kinderen moet vluchten en op haar vlucht vergezeld wordt door de eenzame zonderling Noël For- tunat (Bourvil), die haar overal mee helpt en als het einddoel van de vlucht is bereikt bij haar blijft. Er ontstaat een be paalde genegenheid tussen de doktersvrouw en de man, maar als de oorlog is afgelopen, moet daaraan een einde komen. ADVERTENTIE televisie radio magnetophons. afspeel-apparatuur alles pleit voor TELEFUNKEN deel gezocht moest worden in de slechterde houding tussen Rusland en China. „Het is opvallend, dat ter wijl zowel in Rusland als in diverse andere Westerse landen de orthodo xie in welke vorm ook aan het afta kelen is. China zich hiertegen sterk verzet en zich schuilt achter de ideo logie van Mao Tse-toeng. In een toe stand, waarin China zich door de rest van de wereld bedreigd voelt, is het voor de Chinezen zaak geen enkele verslapping te dulden", zo zei prof. Züroher. Als andere oorzaken noemde hij het verzet tegen de revisionis tische ideeën van de hogere bevol kingsgroepen en de aanpassingsmoei lijkheden van de plattelandsjonge ren aan de nieuwe situatie. Ned.. Bioscoopbond: Vermakelijkheids belasting is niet te handhaven De vermakelijkheidsbelasting op bi oscopen is niet te handhaven en zy zal verdwijnen, zoals reeds in ver scheidene landen is gebeurd. Dat zei de aftredende voorzitter van de Ne derlandse Bioscoopbond, de heer J. Miedema gisteren in Amsterdam tij dens de ledenvergadering. Hij wek te de leden krachtig op elk indivi dueel in hun gemeente, de plaatse lijke overheden te wijzen op de on billijkheid van de vermakelijkheids belasting. Over de centrale filmkeuring merk te de heer Miedema op dat zy door vaak onbegrijpelijke beslissingen en motiveringen meewerkt aan de af brokkeling van haar betekenis en gezag. ..De film eist, zeker als het volwassenen betreft, de vrye me ningsuiting voor zich op en aan vaardt geen grotere beperkingen dan voor welk uitdrukkingsmiddel ook gelden", aldus de scheidende voor zitter, voor wie nog geen opvolger is gekozen. De ledenvergadering besloot ook in het komende begrotingsjaar weer gelden ter beschikking te stellen ten behoeve van de Nederlandse film productie, onder voorbehoud dat de te treffen regeringsmaatregelen een wezenlijke vermindering betekenen van de extra fiscale lasten die op het bedrijf drukken. NEDERLAND NCRV 6.00 uur Samenvatting begrafenis Adenauer 6.45 nur Pipo de clown 6.50 uur NTS-journaal 7.00 uur De held; „Een vreemde verrassing" 7.25 uur The Nashville Show, Country and Western muziek 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Attentie 8.50 uur - Doek; achter de schermen van de schouwburg 9.35 uur Het ghetto van Warschau, documentaire 20.25 uur Albert van Dalsum leest een commentaar voor 10.30 uur NTS-journaal 10.35 uur Pauze 11.00 uur Kernfysica (28) 11.30 uur Sluiting NEDERLAND 2 NTS 8.00 uur Nieuws in het kort 8.05 uur Première, filmnieuws 8.30 uur Ciske de Rat, film 10.08 uur Journaal 10.23 uur Sluiting UIT HET RADIOPROGRAMMA- HILVERSUM 1: 8.05 uur Avro's showavond 9.15 uur Het martelaarschap van Pjotr Ohey, hoorspel HILVERSUM 1: 8.00 uur Het Utrechts symfonie orkest 10.45 uur Kik ik heb je. hoorspel en cfiót&ren Tom Lehrer Het programma met liedjes fan Tom Lehrer viel tegen en wel om de volgende redenen. In de eerste plaats deugde de muzi kale begeleiding niet. Tom Leh rer begeleidt zichzelf op de pia no en hier was een combootje 5f iets dergelijks ingeschakeld, met kneuterige pianomuziekjes, ;en bas en een gitaar, gezellig muzikaal gemurmel op de ach tergrond. wat volkomen tegen de draad van Lehrer in is. Zijn liedjes vragen om het soort pia- nistiek dat by ons door Frans Halsema of Ramses Shaffy wordt voorgebracht: luid, met schwung en vaart en tintelend van vrolijkheid. De teksten mo gen dan bits. bijtend, sarcas tisch of venijnig zyn, de mu ziek die Lehrer er tegenaan gooit is meeslepend van balda digheid, en dat miste deze mu ziek bij de Nederlandse verta lingen ten enen male. Een tweede tekortkoming was. dat men terwille van de variatie de liedjes afwisselend door Ronnie Potsdammer, Janine van Wely en Peter Planker liet zingen, terwijl het Juist typische een- mansliedjes, zijn. opborrelend vanuit een persoonlijkheid met een eigen, onvervreemdbare vi sie. Een man bovendien, en geen vriendelijk meisje zoals Janine. De enige die het timbre van Lehrer benaderde was Ronnie Potsdammer zelf. Daarom had het voor de hand gelegen dat hij alle liedjes gezongen had, temeer omdat hij ze ook alle- maa had vertaald. Maar het mocht niet zo zijn, en dus ging Tom Lehrer gedeeltelijk de mist in. Mr. Stikker Ook de extra uitzending van Avro's Televizrier over de Griek se troebelen viel een beetje te gen, want weliswaar zagen we mr. Hiltermann aan de voet van de Akropolis en later op het be faamde Syndagmaplein staan, maar daar hield t' dan ook wel mee op. Vanavond zullen we ho pelijk wyzer worden via Atten tie van de NCRV, die er ook een ploeg naar toe heeft gestuurd. Op Nederland I kon men ver der kijken naar mr. Stikker, in een van de silhouetten van Henk Neuman. Over Stikker als „mens" wer den we geen cent wyzer, wel kregen we veel te horen over allerlei achtergronden op poli tiek terrein, waardoor het pro gramma een toch gespeciali seerder publiek trekt dan het zou doen, als de mens uit de politicus werd gespeeld. Maar goed, als dit het uitgangspunt is (en het is een honorabel uit gangspunt), dat kan men daar vrede mee hebben. Er zijn in derdaad genoeg andere pro gramma's waar de mens ach ter de man wordt opgezocht. „Dichters dichterbij" „Zo is Ria" programma 'Ü- mede om de levendige met een 6% zouden willen waarderen (niet hoger, helaas) en eigenlijk verdient „Dichters dichterbij" ook geen hoger cijfer. Het is weliswaar een heel ander genre, maar in zijn genre is het niet volmaakt. Zo viel het gisteren op dat de dichteressen Fritsie, Harmsen van der Beek en Judith Herz- berg haar overigens uiasteken- de gedichten onvoldoende pre sentatie meegaven. Dat kwam niet omdat het typische lees gedichten zouden zijn, maar omdat Fritsie te weinig adem had voor haar langademige regels, en Judith haar minia tuurtjes te weinig gepointilleerd uitsprak. K. Schippers, die in werkelijkheid Gerard Stig- ter heet, en Cees Nooteboom wisten vorm en inhoud van hun gedichten wel adequaat over te brengen, wat niet wil zeggen dat zij zulke volmaakte verzenlezers zijn, maar wel dat zij de poëti sche sluipwegen van hun eigen gedichten zonder moeite weten te vinden. 18.55 Gesproken brief uit Parijs. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Ontmoetingspunt politieke gedachtenwlsseling. 19.40 Pro menade-orkest en solist: mod. muz. 20.00 Nws. 20.05 Showavond .21.15 Het martelaarschap van Plotr Obey, hoorspel. 22.00 Gonk: satirisch progr. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.50 Da Capo (opn.)1. Klass. muz.; 2. Stereo: Mod. planoconcert. 23.55-24.00 Nws. Koninklijke Hari Sainte Cécile: verplichte Democratie. 18.30 Mu- dilettanten: Mandoline 18.50 Ondernemend: 8.55 Concertgebouworke! in Amerika, reisimpressies. 19.00 Nws 7.10 aot. 19.30 Concillepostbus. 19.35 e zingende kerk: inleidln srkmuz. 19.45 Zoekend geloven 3.50-21.05) Voordracht. 2.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Kip kwartet (gr.). 23.55-24.00 NSDAG 26 APRIL thuis, praatje huisvrouw). 9.00 Romantische werken (gr.). 9.35 waterst. AVRO 9.40 schoolradio. VARA: 10.00 Stereo: New Yorks Philharmonlsch orkest iano: mod. muz. 12 00 Stereo: Gi- en saxofoon met ritmische bege leiding (gr.). 12.22 Voor het platte land. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- tuinbouw. 12.30 Stereo: Metropole- i Act. en kalender. 13.25 Instru mentaal trio: kamermuziek. 13.50 Ge sproken portret. 14.05 Klavecimbel, en cello: klass. en moderne muz Nws). 17.00 Voor de zieken, mmentaar. 17.40 D< U: amateursprog",] 17.40 De microfoon Stereo: Amusementsmuz. (gr.). 9.00 Voor de zieken. 9.40 Voor de vrouw. 10.30 Morgendienst. 11.00 bouw. 12.30 Nws. 12.40 Herv. kerk- 14.00 De fa- Stereo: klass. gram.n Voor de Jeugd. 17.00 Five o' clock, praatje. 17.15 Jazz en blues. (opn.). 17.50 Overheidsvoorlichting: Spaarzin - nigheden. Een progr. over de vele ndige" manleren Sociale Zaken en Volks- platenprogr 17.00 .00 Nws.). 15.00 Nws. 15.02 <-oor een Hollands publiek 16.02 Toerbeurt, gevarieerd '".00 Nws 17.02 Act. nd blues. 17.35 Hlll- .05 Rhythm billy time: Country en Western Nederland 1 KRO17.00-17.35 Voor de kinde ren. NTS: 18.45 Pipo de Clown. 1850 Journaal NTS: 19.00 Vakantie in Llpl- za (2). TV-film. 19 25 Internationaal 51 Uitzending Stlch- 20.00 Journaal en 20 20 Uitzending 2030 Geen tijd anen. speelfilm, (beide keurln- Jaar). 22.25 Marmotten in de Alpen, korte film 22.40-22 45 Jour- 1 zelfkant (Living i -ocui buurten v medewerker." TV-film. 21.40 Rogier van der Weyden en zijn tijd. dokumentaire. NTS: 22.15 Journaal nen.ya-23.00 Teleac: De detaillist éls ondernemer <11 - aerh. van dinsdag

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 5