Kanonschoten begroeten koningspaar uit Nepal Nieuw Grieks bewind wil boer enbe vrij ding Sociale zekerheid van apotheker onvoldoende Vietnam - oorlog niet in zicht Einde nog Meer parkeerruimte voor het raadhuis KNMP Rode Markies"hielp Stalins dochter aan onderduikadres „Einde aan de uitbuiting Jubileum L.S.D.-uitzendiiig te elfder ure geschrapt PAGINA 4 LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 25 APRIL 1967 VANOCHTEND IN AMSTERDAM (Van onze Amsterdamse correspondent) Dc kanonschoten, die vanmorgen om elf uur in Amsterdam klonken en de vlaggen, die op dat tijdstip van een aantal open bare gebouwen wapperden, waren niet de verkondiging van een geboorte in Drakensteyn, maar een protocollaire uiting van een vreugde over de aankomst van de Koning en de Koningin van Nepal op het Centraal Station. Het waren dan ook maar 21 scho ten. Amsterdam staat vandaag in het teken van het staatsbezoek van het Nepalese koningspaar, dat ie komende dagen Eindhoven, Den Haag, de Keukenhof en Rotterdam zal bezoeken. Vrijdagmorgen ver trekken de gasten eveneens van het Amsterdamse Centraal Station. Het paar ivoont in het Koninlijk Paleis op de Dam, waar ook Ko ningin Juliana en Prins Bernhard hun intrek hebben genomen. Claus ontving hoge gasten op Soesterberg Prins Claus begroette vanmorgen om kwart voor tien namens de ko ninklijke familie de 37-jarige Koning Mahendra en diens gade op het MARKTBERICHTEN AALSMEER, 24 april. Bloemenvei ling. Anjers en Rozen per stuk: Wil liam Sim 31—48, Rose Sim 30—37 White Sim 3140, G. J. Sim 27—34i Dusty Sim 32—37, Gemengd 18—26, selandiia 3131, 23, Geh. Dulsber Dt. Verhage Valeta 3039. Diverse bloemen: Ama ryllis 3039, Chrys. gr.bl. en md.gr. 40 47. Chrys. tros per bos 200305. Euphorbia 2333. Preesia g. w. bl. 130 300205. Gerbera 47. Iris 215280. 140165 Tulpen 100—155. Narcis sen 40—62. Steeman 4 kop 80—110. 2 koD 6085. Mar. Legray 4 koD 60 80. 2 kop 4157. Lavallënsis 5570. I udwlg Spath 4267. BOSKOOP. 24 april. Fire King I 4 40 ttt - per staik Rhodo Ca- bos 20, Butterfly kelken 43 p. stuk, Rhodo Catawbiense 180110 per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 24 april. Groenteveiling. Waspeen (per kist)A- extra 10.80, Al 8.50—10.80, A2 3.70— 7.70. B-extra 12.10, Bl 11.30—12.80. Cl 2.00—5.50, C2 1.40—2.20 breek- ling Flora. Tulpen: Lustige Witwe 85 125. Preludium 85125. v. d. Eerde 90120. Golden Harvest 100160. White Verglnian 120150, Hollands 75—90, Golden Y.llow 65—110, Stock holm 70—100. White Swan 75—125. Snow Queen 75120. Duizendschoon 140150 alles per bos. Ara, Anjers: Dusty 2435. Ar- Cheerfulnes 5 300 per 100. RIJNSBURG, 24 april. Groentevei ling. Waspeen 280420 idem Al 760 -820. idem Bl 1100—1160 per kist. Prei 3052 per k.g. Peterselie 717. radijs 33 per bos. TER AAR, 24 april. Peulen 6 30 6.80, andijvie 6575. postelein 1.02 1.07, spinazie I 5272. spinazie II 25. snijbonen 4.30. rabarber 42. prei 60 alles per k.g., sla I 1525. bloemkool 6892, komkommers 1847 alles per stuk. selderij 12. radijs I 36. idem II Soesterberg. Het gezel schap kwam met een Friendship uit. Parijs. Het Nepalese paar en Prins Claus reden met een uit drie wagons be staande koninklijke trein via Amers foort naar de hoofdstad. Enkele mi nuten na elf uur schoof de konink lijke trein onder de overkapping van het voor deze gelegenheid zorgvul dig opgepoetste eerste perron van het Amsterdamse Centraal Station. Met het spelen van het volkslied van Nepal door de Kon. Militaire Kapel nam het eigenlijke staatsbezoek een aanvang. Op het perron werden de hoge gasten welkom geheten door Koningin Juliana en Prins Bernhard. In de koninklijke wachtkamer, waar het bezoekende koningspaar zich een kwartier lang ophield, had de kennismaking plaats met de voor zitters van de beide Kamers der Sta- ten-Generaal, de ministers en staats secretarissen en enige tientallen an dere vooraanstaande functionaris- Na de koffie te hebben gebruikt in het paleis op de Dam had om kwart over twaalf de gebruikelijke krans- legging bij het Nationaal Monument plaats, zodat deze plechtigheid ach ter de rug was voor de binnenstad werd overspoeld door de tienduizen den die tijdens het limohuur 'n luch tje plegen te scheppen. Van het pa leis tot het Nationaal Monument stond een erehaag, gevormd door le den van de studentenweerbaarheden uit Utrecht, Amsterdam, Delft, Wa- geningen, Leiden en Groningen waren ter begroeting aanwezig vice- president prof. dr. H.J. Witteveen, burgemeester Van Hall, de commis saris der Koningin in Noord-Holland de ambassadeur van Nepal en mili taire autoriteiten. Verkeer De aankomst van het koningspaar uit Nepal ging gepaard met grote verkeersmoeilijkheden in de Amster damse binnenstad waar het tram verkeer tussen 11.00 en 12.00 uur geruime tijd grotendeels werd stil gelegd. Zij, die gewoon zijn iedere dag hun auto te parkeren op het Rokin, zagen vanmorgen hier 200 parkeersplaatsen gereserveerd door de gasten, die vanavond aan het ga ladiner in het paleis zullen aanzitten. Voor vanmiddag stonden een ont vangst door burgemeester van Hall en een rondvaart door de Amster damse grachten op het programma. Parijse correspondent) Het is de befaamde Franse journalist en te levisie-spreker, Emma nuel d'Astier de la Vige- rie, bijgenaamd „de rode markies", geweest die, in samenwerking met de Zwitserse autoriteiten, enkele maanden geleden voor Swetlana Stalin in Zwitserland een adres had gevonden, waar deze dochter van de voorma lige Sowjet-dictator zich geruime tijd met succes aan de belangstelling van de internationale pers en de buitenwereld d'Astier, die Swetlana tij dens de oorlog, toen bij minister van Binnenlandse Zaken in de eerste emi grantenregering van gene raal De Gaulle in Londen was, voor het eerst in Mos kou ontmoette en onmiddel lijk sympathie voor haar opvatte, had een nicht, die met een Zwitserse bankier getrouwd Is, begin van dit jaar bereid gevonden Sta lins dochter een voorlopig en discreet onderdak aan te bieden. Diezelfde nicht is vorige week vrijdag bij een auto-ongeluk in Zwitser land het leven geko- Gisteren had Swetlane in de Ver. Staten, waar zij nu vertoeft, een persconfe rentie willen houden, die door de belevisie zou wor den uitgezonden. De uitzen ding is intussen uitgesteld, omdat gisteren de Ameri kaanse opperbevelhebber in Vietnam, generaal West- moreland, ook op de tele visie verscheen, en Swet- lana's managers die con currentie liever wilden ver mijden. In oktober zullen de me moires van Swetlana Stalin verschijnen, waarvoor het Amerikaanse weekblad Life bereid is bijna 2 miljoen gulden, het hoogste hono rarium dat ooit voor een levensveriiaal moet zijn be taald, op tafel te leggen Swetlana Stalin, die zich Intussen tot het christen dom moet hebben bekeerd, heeft ook al bekend ge maakt dat ze de opbreng sten van haar autobiogra fie voor een ruim deel zal besteden aan liefdadige doeileinde in de drie landen (India, Zwitserland en Amerika), die ze na haar vlucht uit de Sowjet-Unie had leren kennen. In India wil zij bovendien een mo nument bekostigen, dat de herinnering zal moeten le vend houden aan haar In diase echtgenoot Brijesh Singh, die in oktober vorig jaar is gestorven. De i een omvangrijke grondwetsherzle ning voor, die de boeren moet bevrij den van economische onderdrukking en armoede, aldus de radio van de Griekse strijdkrachten. De nieuwe minister van Landbouw, Matthaeoe, wil dorpscoöperaties oprichten en landbouwprodukten door de staat doen aankopen. „De ongeremde po litici van het verleden hebben de boe ren uitgebuit ten gunste van de eco nomische oligarchie (kleine groep van bevoorrechten) en hun kinderen naar het buitenland gedreven", aldus de minister. De boeren hebben ouderdomsrente op een hongerpeil. Hü riep de landbouwers op „de mu ren van corruptie te verbreken". Andere leden van de nieuwe re gering willen door de grondwetsher ziening de bureaucratie opheffen en komen tot „zuivere en eerbare" be stuursorganen naar Frans of Zwit sers voorbeeld. Voorts heeft het nieu we bewind medegedeeld, dat in alle steden van het land militaire recht banken zijn ingesteld ter behande- ling van alle strafzaken onder de remonieel tenue. Bij het monumentartikelen van de staat van beleg. De- Griekse regering bereidt genen die vrijdag zijn gearresteerd by het overnemen van de macht, zullen niet onder jurisdictie van de krygsraden vallen. Deze hebben slechts zeggenschap over toekomstige schendingen van de staat van be leg. die nu in geheel Griekenland geldt, aldus Farmakis, woordvoerder van de militaire junta Koning Constantyn zal binnenkort een zitting van het nieuwe kabinet leiden, aldus maakte premier Kollias gisteren bekend. Zeven van de zes tien in Athene verschynende dag bladen hebben de publikatie hervat. Een hiervan, de „Estia", meldde, dat in het hoofdbureau van de linkse Verenigde democratische party (EDA) een grote hoeveelheid gouden De afdeling Voorhout van de Ned. Chr. Vrouwenbond heeft een vergadering uitgeschreven op vry- dag 28 april a.s. 's avonds 19.45 uur in de christelyke school aan de Ja- coba van Beierenweg. De heer A. Spaargarens zal spreken over: „Om gang mt zieken". In zün feestrede op de vergade ring ter gelegenheid van het 125- jarig bestaan van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij ter Be vordering der Pharmacie .gistermid dag in de RAI te Amsterdam, heeft de voorzitter dr. J. H. M. Winters een kort overzicht gegeven over de geschiedenis van de jubilerende maatschappij en daarna enkele ac tuele kwesties aangeroerd. Zo noemde hy de sociale zekerheid van de apotheker, in het bijzonder zijn oude-dagsvoorziening, nog ver re van voldoende. v. d. regering had uitgesproken, zei de voorzitter dat de KNMP met be langstelling afwacht welke maatre gelen de overheid mede naar aan leiding van de moeilykheden die rondom het huisartsencontract heb ben gespeeld in dit verband gaat ne men. „Wellicht bieden deze regelin gen ook mogelykheden voor onsDe voorzitter wees vervolgens op moei lijkheden die het gevolg zijn van de zich ontwikkelende farmaceutische industrie. In een voorafgaande perscon ferentie heeft dr. Winters deze wat uitvoeriger ter sprake gebracht. Hy ts vol lof over het speurwerk van deze industrie en haar resultaten. „Maar de enorme produktie en het op de markt brengen van verschei dene medicamenten die slechts van (fabrieks)naam verschillen, doch eenzelfde actieve stof bevatten (voor al van anti-biotica)bezorgen de apothekers niet geringe moeilykhe den". munten is ontdekt, die bestemd zou den zyn geweest ter beloning van pro-communistische elementen, die op een massa-byeenkomst in Saloni- ki, zondag jl... geweldpleging hadden moeten uitlokken. De staatsgreep levert geen proble men op voor de diplomatieke erken ning, omdat alle diplomatieke ver tegenwoordigers geaccrediteerd zyn by het hof van Koning Constantyn. Bromfietser botst tegen wielrijdster Twee inwoners van Katwijk, een 32-jarige wielrijdster en een 20-jari- ge bromfietser, zyn gisteravond om 11 uur met elkaar in botsing geko men op de kruising van de Nieuwe Duinweg en de Secundaire weg van de Provinciale weg. De bestuurder van de bromfiets nam de bocht van de Nieuwe Duin weg naar de Secundaire weg te ruim, waardoor hij tegen de wiel rijdster botste. Hy liep schaafwon den aan gelaat en handen op. Zy is met vermoedeiyk een lichte hersen-, schudding, een diepe wond aan de linker hand en ontvellingen aan de linker knie, in het Academisch Zie kenhuis in Leiden opgenomen. Op advies minsteries (Van onze Haagse correspondent) Een klankbeel over lsd, dat de Nederlandse Radio Unie gis teravond wilde uitzenden, is op het laatste moment afgelast. De beslissing, om de vyf kwartier durende uitzending voorlopig „af te voeren" werd pas om acht uur gisteravond genomen. Het programma stond geno teerd voor 22.40. Het klankbeeld was samengesteld door Bos Uschi en Kees Buurman, die opnamen hadden gemaakt van een lsd-byeenkomst. De deelnemers waren Jongelui van ongeveer 20 jaar, die wel eens eerder met het middel in aanraking waren gekomen. De ge bruiker komt in een abnormale toe stand, waarin hy allerlei fantasti sche waanvoorstellingen beleeft). De byeenkomt had plaats in een woonhuis, waar Uschi en Buurman overal microfoons hadden opgesteld de reacties te kunnen opnemen. In het klankbeeld waren oo kenkele vraggesprekjes opgenomen met de betrokken en enkele dagen na de op namen en een analyse van het ge heel door dr. O. .M de Vaal. Aan het klankbeeld werkte ook Simon Vinkenoog en de chef van de afde ling verdovende middelen van Am sterdam, D. J. C. Sanders, mee. Argwanend woordvoerder van de NRU gen genomen „mede op advies van de ministeries van Sociale Zaken en Volksgezondheid en Justitie". Desge vraagd zei men daar, dat men door publicaties over de uitzending zeer argwanend stond tegenover de plan nen van de NRU en dat men, na overleg met de hoofdinspectie voor de geestelyke volksgezondheid en de farmaceutische hoofdinspectie als mede autoriteiten op het ministerie van Justitie, met het hoofd van de programmastaf van de NRU, de heer H. H. Felderhof contact op had ge nomen. „Wy hebben zeker geen druk uitgeoefend. Daartoe hebben wy geen enkele bevoegdheid. Wel heb ben wy onze bezwaren tegen de uit zending naar voren gebracht en ge vraagd of de uitzending wel verant woord was". Afgeluisterd Na het telefoontje uit Den Haag heeft Herman Felderhof, samen met de programmacommissaris van de NRU, de heer W. J. A. Wagenaar, het klankbeeld afgeluisterd. Na af loop besloot men toen de uitzending te schrappen, mede omdat by de op namen geen lsd bleek te zyn ge bruikt doch dat de deelnemers dit al leen maar dachten. Volgens Kees Buurmand waren de opnamen des ondanks „onthutsend". Zowel Schrijver Vinkenoog als dr. De Vaal vonden de ministeriële be moeienis onbegrijpelijk. De heer Fel derhof was vanmorgen niet bereik baar voor commentaar. Mening van generaal Westmoreland: Het einde van de oorlog in Viet nam is volgens generaal Westmore- land niet in zicht. De opperbevel hebber van de Amerikaanse troepen in Vietnam heeft in een rede in New York verder gezegd, dat hy in de ko mende maanden de hevigste gevech ten van de oorlog verwacht. De generaal leverde kritiek op de betogingen in de VS tegen de oorlog. Deze moedigen naar zyn mening de vijand aan De Noordvietnamezen en de Vietcong hopen op het politie ke vlak te kunnen winnen wat zij militair niet kunnen bereiken", aldus de generaal op een forum van Asso ciated Press. Op het ogenblik, dat hy sprak werd een betoging gehouden, waar- by een afbeelding van de generaal werd verbrand en vlugschriften wer den uitgedeeld. Vóór generaal Westmoreland had den twee senatoren het woord ge voerd. De jonge republikeinse sena tor Percy verklaarde, dat elke uit breiding van de oorlog in Vietnam zou by dragen tot versterking van de wil der Noord-Vietnamezen en van de Vietcong, de strijd voort te zet ten. Hij stelde voor, dat de landen van zuidoost-Azië het initiatief ne men tot vredesonderhandelingen. Senator Percy vindt, dat de Viet cong moet deelnemen aan het poli tieke leven van Zuid-Vietnam en dat de Zuidvietnamezen over hun eigen toekomst moeten beslissen, „zonder druk van de Noordvietnamezen". De Democratische senator Bird daarentegen is voor verheviging van de luchtaanvallen op Noord- Vietnam. De bondgenoten van de VS vooral de Aziatische, zouden meer hulp aan Zuid-Vietnam moeten ge ven. De senator is tegen elk nieuw bestand. Aanvallen op Mig-bases Amerikaanse vliegtuigen zyn gis teren begonnen grote communisti sche luchtbases in Noord-Vietnam van waaruit Mig-straaljagers, ope reren. te bombarderen. Daardoor is de luchtoorlog In een nieuwe fase gekomen. Tot dusverre heeft de Amerikaanse regering er weinig voor gevoeld de Mig-bases aan te vallen uit vrees daardoor communistisch China in de oorleg te betrekken. Deze maand is vanuit het Congres druk uitgeoefend voor verscherpte bom bardementen op Noord-Vietnam. De bases zyn gelegen in de omge ving van Hanoi. Vandaag werden de bombardementen voortgezet. De Amerikanen zyn gestuit op hevig af- weervuur. Van verliezen aan hun kant werd niet gerept. Interview In een interview met een Japans blad heeft premier Pham Van-dong verklaard, dat Noord-Vietnam te al len tyde bereid is met de Ver. Staten te spreken zodra onvoorwaardeiyk een einde is gekomen aan de aanval len op het noorden. Het Canadese vredesvoorstel noemde hij wel be langrijk, maar Noord-Vietnam vroeg zich af wat er achter zit, omdat „de gedemilitairiseerde zone niet geëer biedigd wordt en de Geneefse ak koorden van 1954 met voeten getre den worden". Van betekenis noemde dr. Win ters de zogenaamde UA-lyst (genees middelen die uitsluitend door -apothe kers mogen worden verstrekt) en evenzo de binnenkort volgende T7R- lijst (uitsluitend op recept te ver strekken geneesmiddelen). Die lijs ten zyn vooral van belang omdat wellicht de daarop niet voorkomende medicamenten eerlang, behalve zo als tot nu by de drogist, ook by- voorbeeld in supermarkten verkrijg baar worden. Erkenning In zijn feestrede wydde dr. Win ters byzondere aandacht aan de invloed op de pharmacie van de ont wikkeling binnen de EEG. Een van de gevolgen zal zyn dat een apothe ker uit een der zes landen het recht krijgt zich ook in een der vijf ove rige landen te vestigen. Bepaald no dig worden daardoor vooreerst uni forme richtlynen inzake onderlinge erkenning van diploma's. Hoe moei- ïyk die bereikbaar zyn biykt o.a. uit het feit dat de Nederland se apotheker van nu een achtjarige universitaire opleiding en een Ita liaanse een vier-jarige opleiding ach ter de rug heeft. Die opleiding zal dus moeten worden gecoördiineejrd. Aangenomen wordt dat tot een op leiding van circa vyf jaar tn een stage van een half jaar zal worden besloten. Sir Hugh N. Linstead uit Londen, tot voor kort president van de Fede ration Internationale Pharmaceu- tique (dr. Winters is zyn opvolger in deze functie) schetste de ook internationale betekenis van de ac tiviteiten van de KNMP in het al gemeen en de verdiensten van enkle leden en prominente Nederlandse hoogleraren in de pharmacologic in het bijzonder. Lijsten Wens van Kolder De aangekondigde en op de pers conferentie door de geestelyke va der, prof. dr. E. M. Cohen, hoog leraar te Leiden, ten doop gehouden folder „Zorg dat hy er niet by kan" (verjaardagsgeschenk van de maat- schappy) wordt in een oplage van vooreerst 700.000 exemplaren door alle apothekers en apotheekhouden- de artsen verspreid. De jubilerende apothekers hopen terecht dat deze ernstige waarschuwing spoedig een einde zal maken aan de onstellende nonchalance in vele gezinnen. In ons land wordt gemiddeld 180 maal per dag alarm geslagen om in te gry- pen bij kinderen die van iets ver dachts „gesnoept" hebben. Tach tig van alle honderd vergiftigmgs- gevallen betreffen kinderen beneden 5 jaar! Bodegraaf se raad: De Bodegraafse gemeenteraad huis zou moeten worden geschapen heeft gisteravond aan het begin een langdurige vergadering staande de vorige maand plotseling overle den directeur van gemeentewerken, de heer A. v. d. Poll herdacht. Meer dan twintig jaar heeft hy de belan gen van de gemeente met volle inzet van zyn krachten gediend. Hy hecht te daarby grote waarde aan de men- seiyke verhoudingen. De raad ging akkoord met verho ging van de wethouderswedden. „Nog blijven de wethouders de slechtst be taalde werkers in het belang van de gemeente", aldus de heer Van Doorn (KVP), die grote waardering had voor de wyze waarop beide wethou ders „voor dit beetje centen" zich met totale inzet voor de belangen van de gemeente geven. De raad machtigde het college besluiten be treffende het verkeer te nemen, maar stelde er by monde van me vrouw Bilderbeek (VVD) en de he ren Koops (KVP) en Van Dam (AR) wel prijs op van de (te nemen) maatregelen op de hoogte gebracht te worden. Dit werd door wethou der Karssen toegezegd. Veel teleurstelling bleek er te be staan over het voorstel tot aanleg van het Raadhuisplein voor het nieuwe gemeentehuis en de recon structie van de Nieuwe Markt. De heer Van Briemen (AR) had veel meer parkeerruimte voor het raad huis verwacht. Mevrouw Bilderbeek was voor een parkeerhaven aan de Marktstraat; de heer Van Doorn en later ook de heren Van Dam, Jonge- neel (CH) en Martens (PvdA) pleit ten met klem voor de aanleg van een trottoir ten noorden van net raadhuis. De heer Koops maakte er bovendien bezwaar tegen, dat er op de Nieuwe Markt in de toekomst geen vrachtwagens meer zullen mo gen worden geparkeerd. „Weggeveegd" De heer Van Dam was zeer ver wonderd over de wyze waarop in het voorstel met de parkeergelegenheid was omgesprongen en hy kreeg daarin steun van de heer JongcneeL In december rapporteerde de ver- keerscommissie, waarin beide wet houders zitting hadden, dat er ruime parkeergelegenheid voor het raad- amper vier maanden later wordt dit rapport zo van de tafel geveegd. De heer Van Briemen: „Men denkt er over het Julianaplantsoen op te offeren aan parkerende auto's, en hier gaat men een unieke parkeer gelegenheid naby veel winkels opof feren aan een plantsoen". De heer Jongeneel maakte bezwaar tegen het brengen van de kaasmarkt op hoger niveau en tegen de grootte van het geprojecteerde grasbassin. Het college zette uiteen, dat het plan van de verkeerscommissie was opgesteld voordat de architect, de di- redhiter gemeentewerken en de ste- debouwkundige zich over het Raad huisplein hadden gebogen. Het voor gestelde plan is esthetisch het enig juiste. Bovendien is er straks volop parkeergelegenheid op de Nieuwe Markt en dat is maar een luttel aan tal stappen verder. Vrachtauto's kunnen bezuiden de huishoudschool worden geparkeerd. Het trottoir ten noorden van het raadhuis is niet zo nodig, omdat in de toekomst iedereen van het plein gebruik zal maken. Bovendien zou er in het trottoir een zeer gevaar lijke uitrit komen. De raad bleek met de antwoorden niet erg tevreden en de heren Van Briemen en Jon geneel stelden, dat zy B. en W. hun steun niet konden geven. Vooral hechtte de raad grote waarde aan een trottoir. Uiteindeiyk werd het plan van B. en W. goedgekeurd onder voorwaarde dat het trottoir er zal komen en dat zal worden getracht in de Markt straat nog een parkeerhaven te creëren. De heren Van Briemen, Van Dam en Jongeneel stemden tegen. Mevrouw Bilderbeek kreeg by het voorstel tot reconstructie van de De Ruyterlaan van wethouder Karssen de belofte, dat zal worden bekeken of er voor de huizen alsnog een trottoir kan worden aangelegd. De heer A. A. Jebbink uit Alphen a/d Ryn bleek zyn verzoek tot aankoop van grond aan het Westeinde voor het stichten van een bungalow te hebben inge trokken. Dit voorstel werd van de agenda afgevoerd. Streekplan graven er in het ontwerp-streekplan „Ryn en Gouwe" maar bekaaid af komt. De byzonder gunstige ligging van de gemeente zal een veel sterke re groei mogelyk maken dan in het ontwerpplan wordt toegestaan. Veel verbazing bleek er ook te bestaan over het feit, dat de ontwerpers de vestiging van dienstverlenende be drijven hebben toegedacht aan Al phen a/d Ryn, terwyi de situatie momenteel zo is, dat Bodegraven met byna 31 werkers in de dienstverle nende sector in de streek juist verre bovenaan staat. De raad was ook van mening, dat 15 ha bedrijfster rein veel te weinig is. Zeer bevreemdend vond men het bovendien, dat men nog maar zo'n vage bestemming geeft aan het ge bied tussen de huidige kom en het komende omleidingskanaal. Voor de wyze, waarop in het plan de uit breiding van Nieuwerbrug eigenlijk zonder meer onmogeiyk wordt ge maakt, had de raad geen goed woord. Na een korte schorsing van de ver gadering zei de voorzitter, dat de op merkingen van de raad het college zeer gesterkt hadden om verder te kunnen strijden tegen vele punte-. in het ontwerp-plan. Mr. Croles ad viseerde de raad aan de in het ont werp genoemde getallen maar wei nig waarde te willen hechten. „Als de raad maar dezelfde besluitvaar dige houding aanneemt als in het verleden zal er voor Bodegraven be slist wel meer te bereiken zyn. B. en W. zullen gewoon doorgaan met de uitbreidingsplannen voor Nieu werbrug. De raad zag in, dat er aan het tracé voor het omleidingskanaal ten noorden van Bodegraven niets meer te veranderen was. By interpellatie vroeg de heer Martens of B. en W. al konden zeggen, waar in de toe komst woningwetwoningen zullen kunnen worden gebouwd als straks het grote project in Bodegraven-VI zal zyn voltooid. De voorzitter ant woordde. dat er naar wordt gestreefd een gedeelte van Zuid-II zo snel mo gelyk bouwrijp te kunnen maken. Mevrouw Bilderbeek pleitte voor een oplossing voor het vrachtverkeer over de Vrye Nesse. Sommige huizen gaan al scheuren. De overige voor stellen werden alle goedgekeurd.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 4