lerste steen voor 450 luizen in Zoeterwoude Troephuis nu in brand... Zweedse ijzerwarenhandelaren de gast van Stokvis Alphen Versnelde groei van de Boerenleenbank Metalen vogel helpt ooievaars ^éDAG 25 APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD PAGINA 13 het uitbreidingsplan Westeinde •burgemeester P. van Hofwe- »eft gistermiddag de eerste felegd voor het complex van ngezinswoningen in het Zoe- dse uitbreidingsplan Westein- rgemcester J. A. Detmers. die handeling zou verrichten, egens ziekte verhinderd. Een jantal genodigden woonde dit oeterwoude zo belangrüke mo- Cde geschiedenis van de wo- iv bij. Tot hen behoorden J Olider H. W. M. Sies en waar d-gemeentesecretaris H. J. M. 5D„ ling. [jouw van deze ongeveer 450 inswoningen wordt uitgevoerd fol llkvoorts Bouwbureau in Voor De heer D. Stikvoort gaf, t loco-burgemeester Van Hof- de handeling verrichtte, een overzicht over het plan. vertelde, dat in 1963 de on dingen begonnen waren met laren over de aankoop van de Dit geschiedde met goedkeu- volledige instemming van het itebestuur. Het aanvanke- lestelde plan moest enige [ewijzigd worden, uitvoering ontstond stagna- •dat de toenmalige minister de overtuiging was toege- oegstgeest jefeesten Jran ïginnen op 29 april iren verscheen het program me van de Oranjevereniging eest. waaruit blijkt dat op 29 Ie feestelükheden beginnen en openstelling van het fees marktterrein en de lampion die om half negen begint, mei vindt de aubade plaats burgemeester des ochtends ilf negen voor het gemeente- Jngeveer 500 kinderen nemen de kinderzang. De tekst deren wordt beschikbaar ge- ir wordt een kleuteroptocht ge- Voor de kleuters zijn er in talen feestvoorstellingen. Voor lere jeugd zijn er kinderspe- men kan zich ook weer toe- op trottoirtekenen. Voor de senen wordt het traditionele ippelen gehouden, feestelijkheden 's middags Ireren zich nabij de Voscuyl. afgezet terrein treden o.m. kunstwielrijders uit Hoens- Bromfietsbezitters. kunnen ardevolle prijzen meedoen aan agsteken op hun rijwiel, tl op zaterdag als op maan- erlenen tal van muziekcorp- m medewerking. De feestdag besloten met een groot vuur- ichter het feestelijk marktter- intal leden van renbeseherming neemt toe daan. dat Zoeterwoude groen moest blijven. Er werd slechts een contin gent van enkele woningen per jaar toegewezen, waardoor het moei lijk was het plan te realiseren. Eind 1966 kwamen er meer ver gunningen los, doordat de woning productie begon terug te lopen en men niet meer vasthield aan het „groen blijven" van Zoeterwoude. Momenteel is men begonnen met de bouw van 14 woningen, waarvan er reeds negen zijn verkocht. De ko pers waren bij deze eerste steenleg ging aanwezig. Een van de bijzonderheden van dit nieuwe uitbreidingsplan is, dat er evenveel auto-parkeerplaatsen zul len komen als het aantal wonin gen. Straten en trottoirs zijn ruim opgezet. Buiten de eengezinswonin gen en woningflats is er plaats voor drie scholen en een kerk. Tenslotte zoeterwoude Goed jaar voor Raiffeisenbank Tijdens de algemene ledevergade ring van de Coöp. Raiffeisenbank Zoeterwoude, gisteravond in het Don Boscohuis gehouden, gaf de voorzit ter van de raad van toezicht, de heer W. M. v. d. Salm een terugblik op het afgelopen jaar. H{j zei, dat 1966 een goed jaar is geweest. Het bij kantoor aan de Hoge Rijndijk blijkt alleszins in de behoefte te voorzien. De heer W. Hoogeveen vertelde vervolgens enige dingen over de stand van zaken. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer J. G. L. Cap- tein herkozen. In de plaats van de heer A. van Diemen werd de heer B. J. van Diemen benoemd. In een toesparak tot het scheiden de bestuurslid zei de heer v. d. Salm, dat de heer A. van Diemen, die 22 jaar aan de bank verbonden is ge weest, veel heeft gedaan in het be lang van de instelling. Als dank ont ving hij een oorkonde, een album en sigaren. De rondvraag bevatte wei nig nieuws. Uit het verslag over het afgelopen boekjaar blijkt, dat de spaargelden met f 816.000,- zijn toegenomen tot in totaal bijna f 7 miljoen. Per 31 december stond bijna f 4.500.000,- uit aan voorschotten en kredieten: f627.000,- meer dan het jaar daar voor. Het financiële resultaat is be vredigend geweest. De winst van f21.848.29 werd aan de reserve toege voegd. Loco-burgemeester P. v. Hof wegen metselt de eerste steen voor de bouw van ongeveer 450 woningen in het Zoeterwoudse uitbreidingsplan „Westeinde''. (Foto LD/Holvast) wordt er ook gezorgd voor een groot aantal garages. Wanneer de provinciale weg klaar is, die een rechtstreekse verbinding geeft tussen Leiden en Zoetermeer en die langs dit uitbreidingsplan loopt, dan is er een woonwijk ge creëerd, die voldoet aan alle moder ne eisen. voorschoten Uitvoering van Avanti" De Voorschotense gymnastiekver- „Avanti" hield haar jaarlijkse ver enigingswedstrijden in de gymnas tiekzaal aan de Raadhuislaan. Er werd gespeeld in vijf groepen. Uitslagen Groep 1. Meisjes van 16 jaar en ouder 1. Marianne Doorn - weerd 2. Lia Kouwenhoven 3. Trudy van der Burg. Groep 2. meisjes van 14-15 jaar 1. Lia Broeren 2. Gemma Schaepman 3. Liesbeth van der Burg. Groep 3. meisjes van 12-13 jaar 1. Sandra Bodde 2. Els van Velsen 3. Joyce Lemaire en Linda Lapré. Groep 4. meisjes van 10-11 jaar 1. Dodo van Hagen 2. Louise Meijer 3. Marlien van der Krogt. Keurgroep 1. Marian Wittebrood 2. Madeleine Doorn weerd 3. Ad je Klei ne. De beker ging dit jaar naar Marian Wittebrood (vorig jaar naar Loes Wittebrood). Om ongeveer twee uur werden er demonstraties gegeven door drie heren en een aantal dames van de keurgroep. Dit jaar waren er alleen nog wedstrijden van de dames- groepen. Raadsagenda De gemeenteraad van Voorscho ten komt vrijdagavond in openbare vergadering bijeen om acht uur. D agenda vermeldt voorstellen van burgemeester en wethouders tot het instellen van een voorrangssplitsirig op het ontmoetingspunt van de Leid- seweg en de Trompweg, tot voorlo pige constructie van het kruispunt het instellen van verschillende ver- keeersvoorschriften op dit kruis punt: inzake de vuil verwij dering; inzake het verhalen van een bijdra ge van de R.K. Parochie van de Moeder Gods Kerk ten dienste van parkeervoorzieningen aan de Rou- boslaan in het complex „Bosch geest": tot het verhogen van de straatbelasting, de rioolbelasting en de reinigingsrechten: tot het vast stellen van het bedrag der vergoe dingen volgens artikel 75 der Kleu teronderwijswet over het jaar 1966: tot het verlenen van een krediet van f500.— voor het aanschaffen van 25 klapstolen en tot het vaststellen van een nieuwe instructie voor de gemeente-secretaris. Na reeks van vernielingen warmond an de Volière Jeugdnatuunvacht De burgemeester van Warmond zal op koninginnedag de officiële opening verrichten van de voliere de Jeugdnatuurwacht. De vo liere staat in het plantsoen tegen over de r.k.-kerk, dat hiervoor door het gemeentebestuur beschikbaar is gesteld. Speciaal voor de aanschaf van vo gels zullen leden van de Jeugdna tuurwacht woensdagmiddag een fi nanciële bijdrage vragen aan de in gezetenen. Voorts zal vrijdagavond in boerderij „Meerrust" een feest avond (dansavond) worden gehou den. Aanvang half negen. Op uitnodiging van hu drijf van Stokvis brengt deze week een veertigtal Zweedse ijzerwarenhan delaren een bezoek aan ons land. Het betreft hier een uitwisseling met Ne derlandse collega's, die vorig jaar Zweden bezochten Gisteren waren de Zweden met hun Nederlandse collega's de gast van Stokvis in Alphen aan den Rijn, waar zij in de kantine van het be drijf door leden van de directie wer den ontvangen. Na een kort woord van welkom door directeur A. Bosnak hield de directeur van het centraal magazijn in Alphen, R. Hüsen, een voordracht over de aard van het bedrijf, de re den van vestiging in Alphen, en de wjjze waarop de orders worden ver zameld en worden uitgevoerd. In het bijzonder wees de heer Hüsen op de computer, die middels telefoonver bindingen alle orders verzamelt en uniek kan worden genoemd in Europa. Na de heer Hüsen sprak J. J. Burmanje, directeur van het ver koopkantoor in Deventer, over de taak van de groothandel in het al gemeen. Ook de heer Burmanje be diende zich daarbij van een aantal borden. waarop de gang van de artikelen vanaf de fabrieken via de groothandel naar de consument schematisch was weergegeven. De Zweedse ijzerwarenhande laren kijken belangstellend naar de unieke computer-orderverza melaar. (Foto Leidsch Dagblad) Tijdens de rondgang door het be drijf bleek er vooral grote belang stelling te bestaan voor de computer- orderverzamelaar. De Brabantse kof fietafel in het Parkrestaureant van Avifauna werd daarna alle eer aan gedaan. Er stond voor gisteren nog een bezoek op het programma aan het bedrijf in Rotterdam en een rondvaart door de Rotterdamse havens. Donderdag vertrekken de Zweedse gasten weer naar hun land. Nieuwe tegenslag voor Jef van der Heijden Meer verzet tegen film Jef van der Heijden ontmoet toch nog tegenstand van de fabrikanten familie De Beer uit Tilburg ever de ongewilde figuratie voor. de film „Ongewijde aarde" welke in eerstp instantie is afgekeurd. Ook de burge meester van Hilvarenbeek, de heer Meuwese, is ontstemd over de wijze, waarop de notabelen van het dorp door de filmer zijn misbruikt. De familie De Beer heeft na de pu- blikaties familieraad gehouden. Het aanvankelijk ingenomen standpunt na het zien van een besloten voor stelling van de film, dat verwachten deed dat er geen bezwaren zouden naar voren worden gebracht, heeft men verlaten. Het zal daardoor voor Jef van der Heijden niet gemakke lijk worden de film alsnog voor ver toning toelaatbaar te krijgen. In de betreffende film is zonder toestemming een deel van de begra fenisreportage van pastoor dr. De Beer uit Hilvarenbeek opgenomen. Diens begrafenis vond onder zeer slechte weersomstandigheden plaats, zodat de beelden een buitengwoon trieste indruk maken. In de stoet lo pen B. en W. van Hilvarenbeek en vele andere notabelen mee, die on gevraagd materieel voor de film ..Ongewijde aarde" werden. oegstgeest i MARKTBERICHTEN Evenementen hervormde jeugdraad In een uitgave van de centrale her vormde jeugraad in Oegstgeest wordt een beroep op de jongeren ge daan om mee te helpen aan het bij eenbrengen van gelden voor de in ventaris van het nieuwe gemeente centrum aan de Lytweg. In het kader van deze actie zul len verscheidene evenementen wor den gehouden: zaterdag 29 april fancy fair (14-18 en 20-23 uur) in ge bouw „Irene', maandag 1 mei Oranjebal (20-23 uur) in gebouw „Irene": woensdag 3 mei kinder feestmiddag (14-30-17 uur) in ge bouw „Irene"; donderdag 4 mei bar becue-festijn om 8 uur (Prinses Bea- trixlaan 35); vrijdag 5 mei ouderen- bal (20-23 uur) in gebouw „Irene' zaterdag 6 mei familie-avond (20.00- 22.30 uur) in gebouw „Irene". Het bestuur van de Engelse Foot ball Aissociation zal volgende maand op de algemene jaarvergadering te Londen een voorstel ter tafel breng en, behelzende dat i n Engelandse league- en cupwedstrijden tijdens de gehele wedstrijd twee spelers, al dan niet geblesseerd, vervangen mogen worden. Het aanvallen van d e doelman in zijn eigen strafschopgebied wil de FA ook verboden zien. Mr. Dennis Fololws, secretaris van de Engelse Football Association, legde er in een verklaring de nadruk op, dat men in Engeland beslist niet verder wil gaan dan een maximum van twee „wissel spelers," maar dat deze regeling van land tot land zou kunnen verschillen. Kritiekprijs voor Jan van der Vaart De leden van de Nederlandse sec tie van de Association Internationale des critiques d'art (A.I.C.A.) heb ben besloten hun jaarlijkse kritiek- prijs voor 1967 toe te kennen aan de ceramist Jan van der Vaart te Ams terdam. De uitreiking van de prijs zal in het begin van het najaar geschieden in Museum Boymans-van Beuningen in Rotterdam, dat een tentoonstel ling van werken van Jan van der Vaart zal samenstellen. Deze foto geeft een beeld van de chaos in een van de drie troephui zen van de padvinderij, die sedert een tiental jaren op een terrein aan de Haarlemmerweg in Leiden staan. Al geruime tijd zyn deze troephuizen het mikpunt van baldadige jeugd. Nog maar kort geleden zijn belha mels er in geslaagd één van de twee troephuizen van de Prinses Irene- groep het derde troephuis is van de Ewout Joppenszgroep binnen te dringen om er vervolgens een grote ravage aan te richten. De steeds te rugkerende vernielingen hebben al een bedrag van vele duizenden gul dens aan reparaties en opknapbeur ten gevergd en bovendien zijn deze baldadigheden voor enkele ouders aanleiding geweest om hun kinderen niet meer naar dit (afgelegen) oord te sturen. De baldadigheden bereikten gister middag omstreeks vier uur een hoog tepunt, toen onbekenden één van de troephuizen van de Prinses Irene- groep in brand staken. Een gedeelte van de zijwand en van het dak van dit troephuis werd door de brand vernield. De brandweer heeft het vuur geblust en de politie is onmid dellijk een onderzoek begonnen, dat echter nog geen resultaat heeft opgeleverd. De gebeurtenissen van de laatste tijd hebben er toe geleid, dat de jongens van de Prinses Ire- negroep in feite dakloos zijn. Naar wij van de voorzitter van de plaat selijke N.P.V.-commissie, de heer W. A. Kosten vernemen, worden er op het ogenblik pogingen in het werk gesteld om de jongens van de Prinses Irenegroep op een andere wijze, d.w.z. elders onder te brengen. Hij heeft over het probleem van de troephui zen aan de Haarlemmerweg, waar de jongens het spel van het verkennen niet of nauwelijks meer kunnen uit oefenen, reeds enkele malen met het college van B. en W. besproken. Het is dan ook een probleem de foto liegt er niet om dat zo spoedig mogelijk tot een oplossing gebracht moet worden. (Foto L.D./Holbast) Nieuwbouw in Oegstgeest dit jaar gereed Gisteravond is in Oegstgeest de jaarlijkse algemene vergadering van de Boerenleenbank gehouden. De voorzitter, de heer C. M. den Hollander deelde in zjjn openings woord mee. dat in het verslagjaar een versnelde groei van de bank was te constateren. Op 31 dec. 1966 beliep het totaal der toevertrouwde gelden een bedrag van f5.889.000. Er waren 2130 spaar ders. Aan de vraag naar geldlenin gen tegen hypothecaire en andere zekerheid kon in voldoende mate worden voldaan. In totaal werd een bedrag van f 470.466 aan nieuwe le ningen verstrekt. De bedrijfswinst beliep f 10.235.74. Dit bedrag zal wor- delen aangewend voor de verdere versterking van de reserve. De bemiddeling die de bank thans kan verlenen bij het afsluiten van alle verzekeringen is een waardevol le aanwinst van het dienstpakket ge bleken. In de loop van 1966 werd een gezinsrekening geïntroduceerd. Voor deze vorm van rekening-cou rant-verkeer voor particulieren blijkt veel animo te bestaan, vooral nu de lonen en salarissen steeds meer bij de bankinstellingen betaal baar worden gesteld. De balans en resultatenrekening werden door de vergadering goedge keurd. Als bestuurslid werd herkozen de heer A. H. J. Kaaloos en tot lid van de raad van toezicht werd op nieuw benoemd de heer Th. Juf fermans. Over de nieuwbouw werd medege deeld dat deze alleszins verantwoord is, daar het oude gebouw niet meer aan redelijke eisen voldoet. Op G ju li vond de aanbesteding plaats. De bouw is thans zover gevorderd dat in het a.s. najaar de opening van het bankgebouw kan worden verwacht. Uit de vergadering kwa men stemmen over de beveiliging. De heer Juffermans deelde mee, dat hierover uitvoerig overleg was ge weest met de inspectie van de Cen trale Bank, doch dat dit een moei lijke zaak is. Er wordt aan gedaan wat mogelijk is. Het slot van de ver gadering was zoals gebruikelijk een gezellig samenzijn met een verloting. BODEGRAVEN, 25 apnl'lKaasmarkt. Aanvoer 19 partijen. Prijzen: le kwal 3.30—3.45. extra kwal. 3.60. Handel ROTTERDAM. 25 april. Veemarkt. Aanvoer totaal 4430. weekaanvoer 5664 Vette koeien en ossen 320. gebrulks- 1003, vette kalveren 102, graskal- n 225, nuchtere kalveren 2608, paarden 11, veulens 1, schapen of lammeren 80, weldelammeren 58. bok ken of geiten22. Prijzen: vette koelen per k.g. extra kwal. 4654.95, 1ste kwal. 420455. 2de kwal. 380400. 3de kwal. 340 365 vette kalveren per k.g. 270300. 260—270. 250—260. 220—250. stieren per k.g. alle kwal. 395450. worst- koeien per k.g. 335355. kalf- en melkkoeien per stuk 1100—1550, vare kaaien per stuk 9001325, vaarzen per stuk 750975, pinken per stuk 575 675. graskalveren per stuk 4O0 550, nuchtere kalveren per k.g. 130 150, mestkalveren per stuk 90150. schapen per stuk 85100. lammeren per stuk 95110. Marktoverzicht: vette koeien aan voer ietsmeer. handel stroef, prijzen als gisteren kalf- en melkkoeien ge woon. redelijk, wat stijver; vare koeien ruimer, tamelijk, ruim prijsh., vaarzen en pinken matig, kaïlm., iets stijver, graskalveren ruimer, redelijk, iets ho ger. vette kalveren korter, kalm. wat hoger, nuchtere kalveren -iets minder, redelijk ruim prijsh.,schapen en lam meren als var. week, stil. onveranderd. Leen Houwer werkt in Paleis op Dam De bekende Noordwykse kok. Leen Houwer, eigenaar van Leen's eet huis op het Palaceplein in Noordwijk aan Zee, werkt in het Paleis op de Dam mee aan de verzorging van de diners, die zullen worden gegeven ter gelegenheid van het bezoek van de Koning en Koningin van Nepal aan ons land. De heer Houwer is gisteren naar Amsterdam vertrokken om mee te helpen aan het treffen van voorbe reidingen voor deze diners en hoopt vrijdagavond weer in de badplaats terug te keren. Een eervolle uitno diging voor deze Noordwijkse kok. Een „Alouette" helikopter van de vliegbasis Ypenburg van de Konink lijke Luchtmacht heeft vanmorgen een ooievaarsnest op de toren van de hervormde kerk in Waddinxveen ge hesen. Het gemeentebestuur van Wad dinxveen heeft, naar aanleiding van een verzoek van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, om ten be hoeve van het handhaven en uitbrei den van het aantal in Nederland nestelende en broedende ooievaars nesten te plaatsen, besloten een broedplaats voor deze vogels ter be schikking te stellen. Het op de toren aangebrachte nest is door deskundigen zo gebouwd, dat het voor de ooievaars aantrek kelijk moet zijn er tijdens hun ver blijf hi ons land op te hulzen, er een gezin te stichten en de kinderen op te voeden. In Waddinxveen hebben ooievaars uit zichzelf, voer zover bekend is, nog nooit een nest gebouwd.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13