en W. Leiderdorp )or yuilyerbranding Wassenaarse jeugd sprak over politiek Naargeestig spel bij De Jonge Letterkring Europese regeling voor sierteelt in 1968 van kracht K. V.P.-V oorschoten verhoogt contributie iNDAG 24 APRIL 1967 LEÏDSCH DAGBLAD PAGINA 13 DE aatsti j ST jrstel tot aansluiting installatie in Leiden ingang van 1 juli 1967 zal de vuil. Dit heeft ertoe geleid dat thans lie Leiderdorp een deel laten verbranden in de vuil- ndingsinstallatie in Leiden. In van B. en W. tordt gezegd, dat het storten zeker in de randstad Hol leen ideale methode len is te noemen, en dat dit oogpunt van volksgezond- eter niet kan blijven gehand 1960 wordt het vuil uit Lei gestort ln enige percelen tan de Vlietpolder in de buurt- Ofwegen, gemeente Woubrug- overeenkomst kan niet voor orden opgezegd, toelichting zeggen B. dat verbranden de beste me- van vuilverwerking is. Wel rekening mee te worden ge- dat bepaalde soorten vuil, innen worden verbrand, toch moeten worden gestort, ezien een afdoende vuilver- met grote kosten gepaard een gezamenlijke aanpak probleem gewenst. Daarom en W. ingegaan op een van de gemeente Leiden om ingen te voeren over een in- •ntelyke samenwerking met tot het verbranden 19 ing IILITAIR IN DUEL MET KOOPMAN ji compleet weg-duel speel- -jarige koopman uit Wate- tn een even oude militair uit rg de hoofdrol. Om beurten de twee autobestuurders el- Wars gezeten, met alle geva- dien. De militair, die in een Ie „showauto" reed, zoals de politierechter het noemde, auto van de koopman licht igd. toen deze hem sneed, voren zou de koopman de mi- ebhen verhinderd in te voe- n bij het inhalen laatstge- voor een tegenligger uit de est. :deiyk reed de koopman de klem, waarbij deze tegen reed. De koopman wilde de van de politie afwachten en aar de militair geroepen: gaat rfjden, steek ik." en zou ht) een dolkmes of een edraaier, dat stond niet de nek van de militair heb- iouden. ndelijk zoals jullie je op de bben misdragen," constateer- olitierechter. „Ik had een af- met mijn meisje en was laat. op wilde schieten." motiveer- ailitair zijn haast, veiligheid op de weg zou er t op verbeteren, als de men- wat rustiger aan zouden ildus het standpunt van de Eis: f200 boete, benevens rdelijk twee weken gevange en intrekking van het rijbe- durentie acht maanden. De eiste tegen de koopman «te en een maand gevange- voorwaardelyk. De rechter in deze zaak nog een getuige alvorens vonnis te wijzen. e Imnd tweede tste voorronde isem-concours Pancratiuszaal in Roelof een werd zaterdagavond de voorselectie gehouden van isem-concours. De vele toe- rs kregen wel waar voor hun mt er trad een keur van ar- op. De jury had het dan ook takkelyk. erste kwam uit de strijd te Ijn Johan Berenschot uit Hil- die drie liedjes met gitaar- ing ten gehore bracht. Hij 116 punten Op de tweede eindigde The Baker Street nd uit L e id e n. Hel lasme van deze jongens en !e improvisatie werd door d* r gewaardeerd. De Leidenaars ien 294 punten. De derde tas voor drie charmante Jon- uit Noord wij kerhout, The i Sisters. Zij zongen drie smmers in het Duits en be- 't punt. De vierde plaats de twaalfjarige accordeo- hiusje Koek uit Groningen voor haar optreden 286 een zeer goede prestatie voor l zo jong meisje The Butts plaatsten zich van alle het hoogst deze avond, punten kwamen zij op de ats. Jammer dat hun appa- ttms haperde. J and the A's legom kwamen op de zesde met 268 punten. De Leidse Jasses kwam met 260'2 de zevende plaats. Uit Mij- kwam Madge Zij kreeg de plaats met 229 punten. Zij w gitaar niet op een verster ken aansluiten, want nu werd ig (Onverstaanbaar. Jacques t Amsterdam was een Napo- zanger, die zich met o.a. een IDe Parelvissers met 217 pun- ar de negende plaats zong. Down uit Noordwij k 211'j punt en een tiende Binatang uit Leiderdorp met 211 punten op de elfde 1 finale van het Brasem-con- 1 op zondagmiddag 30 april. de raad wordt voorgesteld zich te sluiten bij de vuilverbranding Leiden. Gedeeltelijk Daar de gemeente tot 1970 contractuele verplichtingen heeft ten eanzien van de stortplaats in Wou- brugge, kan niet al het vuil thans reeds naar Leiden worden afgevoerd Er van uitgaande, dat jaarlijks 2.000 ton vuil in Leiderdorp wordt opge haald, willen B. en W. ermee vol staan de eerste jaren slechts 750 ton vuil te laten verbranden. B. en W van Leiden gaan hiermee akkoord Rekening houdende met de kosten (f20,- per ton), zal Leiderdorp per jaar f 15.000 moeten opbrengen Teneinde de vuilverbranding mo gelijk te maken, zal het noodzake lijk zijn de reinigingsrechten te ver hogen. Over de mate van verhoging beraden B. en W. zich nog. Zij ho pen zo spoedig mogelijk met een des betreffend voorstel te komen. In ver band met genoemde noodzakelijke verhoging lijkt het B. en W. gewenst de overeenkomst met de gemeente Leiden pas op 1 juli van dit jaar te doen ingaan. VOORSCHOTEN St. Jorisfeest Zaterdagochtend trokken enkele honderden Voorschotense jongeren om zeven uur 's ochtends naar Jeugdhuis aan de Mozartlaan. Na de officiële opening en de vlaggepara de volgde de traditionele uitreiking \an de rode tulp en een korte toe spraak door hopman II. J. van Aken. Burgemeester L. de Kool, die ieder jaar de opening bijwoont, was dit jaar verhinderd aanwezig te zijn. De welpen van de twee Lauren- tiushorden gingen op de fiets naar Leiden en kregen in de Stadsgehoor zaal een filmprogramma georgani seerd door het district Leiden. De welpen van de N.P.V.-groepen hiel den samen met de gehandicapte pad- vindersgroep een groot spel in de middaguren, 's Avonds om zeven uur kwamen alle groepen weer bijeen bij het jeugdhuis en na het neerhalen der vlaggen werden de kampvuren ontstoken. By de begraafplaats „Rosenburgh" zongen en sprongen de N.P.V.-groe pen rondom het houtvuur en ach ter „Beresteyn" keken de katholie ke verkenners en welpen in de vlam men van het vuur. WARMOND Wilma Lödel bloemenprinses De zestienjarige Wilma Lödel uit Warmond is zaterdagavond in het gebouw de Ontmoeting in Sassen- heim als eerste uit de bus gekomen in de verkiezing van de „Bloemen prinses" tijdens het bloemenfeest van de sinds 14 december van het vorige jaar draaiende SOS/Trefsoos. De ze jeugdclub van de herv. gemeente, die afwisselend culturele- en dans avonden organiseert, had van het Bloemenfeest iets bijzonder gemaakt. Behalve het optreden van de baet- band The Clean Five was er deze rkiezing, waaraan iedereen (na een voorselectie van drie kandidaat-prin sessen) kon meedoen. De huishoud- scholiere Wilma Lödel ontving voor haar verkiezing als bloemprinses een enveloppe met inhoud en een sjerp in de (roodgele) Sassenheimse kleu- FORUM IN HET RAADHUIS In de raadszaal van het Wasse naarse gemeentehuis „De Paauw" hebben zaterdagmiddag jongeren ge legenheid gehad vragen te stellen over de kabinetsformatie, de rege ringsverklaring en andere politieke onderwerpen aan een forum van jon ge politici. Niet alleen de jeugd toon de veel belangstelling, er waren bij de aanwezigen ook vele ouderen, le den van de raad, bestuursleden van politieke partijen en andere belang stellenden. Burgemeester mr. W. J. Geertse- ma sprak een welkomstwoord en maakte daarin duidelyk. waarom het gemeentebestuur het initiatief voor deze samenkomst heeft gehouden. By de jongste verkiezingen is duidelyk gebleken, dat er onder de jongeren groeiende belangstelling valt waar te nemen voor politiek. Wasse naar bezit nog geen jongeren contactorgaan, zoals dat in vele an dere gemeente wel bestaat. Met het doel een eerste stap te zetten op weg naar de vorming van een dergelijk orgaan hebben burgemeester en wet houders besloten deze discussiemid dag voor de jeugd te organiseren Op een enkele uitzondering na hebben alle politieke partijen die in de Tweede Kamer vertegenwoordigd zijn hun medewerking aan dit ini tiatief gegeven. Het is niet de bedoe ling, dat het gemeentebestuur voort gaat op deze weg; het verwacht, dat uit de jongeren of uit de politieke partijen stappen zullen worden ge daan om tot een politiek jongeren contact te komen. Na dit inleidend woord kreeg de jeugd gelegenheid tot het afvuren vragen aan het forum, dat ge leid werd door de heer P. A. L. den Engelse, voorzitter van de Parlemen taire Pers Club in Den Haag. In het forum hadden zitting mr. E. C. M. Jurgens <KVP>, de heer Van den Berg (PvdA) H. Wiegel, (VVD) ir. J. Sonneveld (CHU' drs. B. Goud zwaard (AR> R. A. Wuite (PSP) M. Baron van Randwijk (Boerenparty) A. de Goede <D'66> en M. Golver- dingen (SGP). Er werden veel vragen gesteld, die leidden tot een levendige discussie onder de forumleden onderling De kabinetsformatie en de regeringsver klaring kwamen ter sprake, maar ook onderwerpen als Vietnam, het optre- Culturele jeugd van Voorschoten gaf tweede uitvoering „Walk In Culture no. 2" toonde za terdagavond ln Voorschoten de groei n „De Jonge Letterkring". Het „Moment van een gestorven jongen" Paul Rockanje, gespeeld door Jan Paul ten Hoopen (de décors aren van Willem Schrofer), bracht de naargeestige boodschap van de jongen, die homofiel was en daar- een verstotene der huidige maatschappij werd. Door de een verguisd, door de an der met medelijden bekeken. Versto ten door zyn vader, niet begrepen door zyn moeder, oorzaak van de scheiding van zyn ouders, tenslotte vertrapt door zijn gelijkgerichte vrienden, die hem als middel ge bruikten voor hun abnormale prak tijken. Tijdens de pauze toonde bou tique „Napoleon" uit Den Haag zeer moderne herenkleding. De „Sabbijnse Maagdenroof" met tekst van Stembord en muziek van Van Randwijk toonde aan dat de wereld ook vroeger niet zo mooi was. De „Tour de Charme" daarna bezong de dwaasheid van deze tyd. ,Het fotomodel" met tekst en muziek •an Ten Hoopen en gebracht door Ellen Verhey, studente aan de aca demie voor Podiumvorming, toonde een in geld zwemmend meisje, dat haar financien niet kan beste den omdat zij steeds moet werken en voor wie de enige uitweg om niet meer te behoeven te werken het ver gaan van haar schoonheid is. Zij blyft echter knap en is daarom veel gevraagd „De Jonge Letterkring" gevormd door studenten van diverse acade- mia en repeterend in een flat aan de Raadhuislaan ln Voorschoten is een kring van jonge kunstenaars, die zich beweegt op elk vlak van de kunst. „Cultuur brengen is verlie zen", zegt artistiek directeur Jan Paul ten Hoopen en hij kreeg ook zaterdagavond weer gelijk. In het gebouw van Christelijke Be langen waren slechts ongeveer hon derd belangstellenden, zij kwamen uit Den Haag en Leiden en maar weinigen uit Voorschoten. De kunst schilder Willem Schrofer had niet al leen de wanden van het vervallen gebouw voor Christelijke Belangen behangen met zyn schilderwerken, hy zorgde ook voor de artistieke ad viezen. Wethouder W. J. Iestra ver tegenwoordigde het gemeentebestuur en was verheugd met deze kring ken nis te kunnen maken. den van de politie bij ordeverstorin gen. de beginselprogramma's van partyen stonden in de belangstelling. Na afloop was er in de hal van het raadhuis nog gelegenheid van ge dachten te wisselen met de forumle den en ook van deze gelegenheid werd gretig gebruik gemaakt. De proef die zaterdag in Wassenaar genomen is, mag volkomen geslaagd worden genoemd. Naar het zich laat aanzien zal het doel dat het gemeen tebestuur zich stelde: de vorming van een politiek jongeren-contact wel worden bereikt. VOORSCHOTEN SVLV geklopt door 11 broers Van der Geest Zaterdagmiddag kwamen in Voor schoten elf broers Van der Geest ge huld in voetbaltenue het SVLVter- rein op en speelden een wedstrijd tegen een SVLV-combinatie. De ge broeders Van der Geest zorgdn voor een geestige wedstrijd, die werd in gezet door de aftrap van de geeste lijke broer Bert van der Geest, mis- mionaris in Sarah, gelegn in d f- draieee Malisië (veoormalige Brist- Noord-Borneo. Hoewel in het geheel niet onbekend met het voertbalspel, waren de oud ste gebroeders in de tweede helft zichtbaar vermoeid, maar met een nimmer aflatende stootkracht, wis ten zij steeds weer gevaarlijk voor het S.V.L.V.-doel te komen. Het was Dick, die na een goed opge bouwd samenspel tussen Van der Geest-Van der Geest en Van der Geest uiteindelyk de stand op 1—0 bracht. Een onmogelijk hard schot Arie van der Valk bracht de stand op 11. Na een ruststand van 22, werd een eindstand bereikt van 43. Hoewel SVLV probeerde om de gelijkmaker te scoren, bleek dit onmogelijk mede door het geest rijke fluiten van scheidrechter Van Noort, die overigens een gemakkelij ke wedstrijd te leiden kreeg. De wd- strijd leverde een bedrag van f 800 op. AMERIKAANSE AANVAL OP MIG-BASES Vliegtuigen van de Amerikaanse clitmacht en de marine hebben van middag voor de eerste maal in de Vietnamese oorlog Noord Vietnamese vliegvelden aangevallen waar straal jagers van het Russische type Mig zyn gestationeerd. Naar een Ameri kaanse woordvoerder in Saigon mee deelde, werden geparkeerde toestel len en installaties op de vliegvelden Hoa Lac en Kep (resp. 30 kilometer n westen en 60 kilometer ten noord oosten van Hanoi) met spinterbom- men bestookt door „phantom-jacht bommenwerpers van de luchtmacht en „skyhawks" en „intruders" van de zevende Vloot. Op de basis Hoa Lac zouden 19 of 20 „Migs" en op het vliegveld negen gestationeerd zijn. De woordvoerder deelde niet mee of en hoeveel toestellen waren geraakt, maar de lviegers zeiden dat hun op dracht succesvol was verlopen. PSP-PROTEST TEGEN POLITIE De algemene vergadering van de Pacifistisch-Socialistische Party, die gisteren in Utrecht is gehouden heeft, zoals in een door de party uitgeven verklaring wordt gezegd, o m. vastgestelddat van de grote ge- meenschappelyke problemen van dit ogenblik de opvallendste zyn: De snel toenemende werkloos heid met zijn ernstige gevolgen ln het persoonlyke en maatschappeiyke vlak; de dreiging van het steeds meer achter biyven van de gemeenschap voorzieningen by een voor de be woonbaarheid van ons li/nd gewenst peil; de vernietigende strijd van de Amerikanen en hun handlangers te gen het Vietnamese volk; de; de breder wordende kloof tus sen de arme en rijke landen; de gevaren van een herlevend fascisme en de bedreiging, die hier van uitgaat voor de democratie. Dit alles maakt meer dan ooit snelle maatregelen noodzakelyk op basis van de door de PSP voorge stane politiek van socialisatie en ont wapening. Het congres nam een resolutie aan, waarin o.m. wordt geprotesteerd tegen het gewelddadig optreden vai de Amsterdamse politie tegen de monstranten en van de ministers van Binnenlandse Zaken wordt ge- eist het initiatief te nemen om con tacten tussen politie en burgery te bevorderen, opdat de bestaande ex plosieve situatie in Amsterdam zo spoedig mogeiyk wordt opgelost. Prinses Irene, die in Sevilla een bezoek bracht aan de voor jaarstentoonstelling, imiteerde een pas vit de flamenco tijdens een gespt ek met leden van een dansgroep. Links haar echtge noot prins Car el Hugo. LEIDERDORP Waterzuivering door „Rijnland" De raad van Leiderdorp zal zich in de komende raadsvergadering onder meer bezig houden met een voorstel betreffende het in principe overdra gen van de waterzuiveringsinstalla tie in de Kalkpolder aan het hoog heemraadschap Rynland. B. en W. zyn van mening, dat een centrale aanpak van de zuivering van afval- ater, door een gespecialiseerde in stantie, veerre de voorkeur verdient boven een gedecentraliseerde (ge meentelijke) aanpak aangezien het hier een regionaal prboleem betreft. Gezien de veelheid van gemeenten waarmee het hoogheemraadschap te maken heeft, zal het voor het schap niet mogelyk zyn de bestaande in stallaties op korte termijn daadwer- kelyk in eigendom en beheer over te nemen. Om geen vertraging in de bouw of voortzetting van de bouw van instal laties e.d. te doen ontstaan, zal het in de meeste gevaallen aanbeveling verdienen, dat de gemeente aanvan- keiyk hiermee zelf doorgaat, zy het nauw overleg met het hoogheem raadschap. Zo zal de raad by een ander vorstel zich beraden ovdr het aanbrengen van 'n heatamix-appara- tuur by de bestaande installatie. Drs. H. B. G. A: Letscliert tijdens jaarvergadering Bloembollencultuur Drs. H.B.G.A. Letschert heeft tij dens de hedenmorgen om half elf be gonnen 243e algemene vergadering •an de Kon. Algemene Vereniging oor Bloembollencultuur, die in de gemeentelijke concertzaal in Haar lem wordt gehouden, in zijn openings rede bijzondere aandacht besteed aan de concept-verordening an de E.E.G.-commlssie voor de o rganisa- van de Europese sierteelt. Hy wees erop, dat het vak steeds opnieuw genoopt is geweest zich op te stellen tegenover de op gang zynde ontwikkeling, waarvan deze concept verordening. waarover men niet ge heel ontevreden behoeft te zyn. het (voorlopige) sliiitstuk is. Drs. Letschert zei. dat het er mo menteel naar uit ziet. dat voor de oogst 1968 het Europese systeem van kracht zal zyn. Weliswaar wordt juli 1967 als datum an inwerking treding genoemd, maar een complete toepassing van de verordening op die datum stuit op en dergeiyke hoe veelheid praktische bezwaren, dat het werkeiyk totaal functioneren pas per oogst 1968 het geval zal kunnen zyn. De nieuwe verhoudingen, zo ver volgde drs. Letschert, zullen het vak in de toekomst nog voor de nodige vragen stellen; vragen, die men ook in eigen kring steeds frequenter hoort. Zij hangen samen met het grondprobleem: als wij in de Euro pese situatie tot minder beschutting en tot grotere vrijheid geraken, is het dan nog verded'gbaar maatregelen te handhaven )zo „Brussel" die al accepteert), die feitelijk niet meer corresponderen met de liberalisatie gedachte. De teeltregeling is, behal ve voor hyacinten, terecht verdwe nen; wat is de toekomst van bijvoor beeld het surplusfonds? Drs. Letschert zei slechts de vraag stelling te signaleren, omdat zy raakt aan een wezenlyke problematiek in het bloembollenvak. Ondanks ge waardeerde pogingen hiertoe heeft eigenlyk niemand van de in het vak ZOETERWOUDE Uitstapje van de bejaarden Het Oranje-comité Jn Zoeterwoude (Hoge Ryndyk) heeft de uitgaans dag voor de bejaarden vastgesteld op 17 mei. Het aantal bejaarden, dat hieraan zal deelnemen, is dit jaar groter dan in vorgie jaren. Mogelyk is dit te danken aan de wekelykse soos, waar vele dingen door de be jaarden worden besproken. Om deze uitgaansdag financieel m geiyk te maken, heeft het comité een en ander georganiseerd om aan gel den te komen. De gehouden lotery en collecte hebben eeen gunstig resul taat opgeleverd. Het doel van de reis is nog geheim Wel ls zeker, dat deze dag zal worden besloten met een diner in restaurant v.d. Voort in Hazerswoude. Het Oranjecomité zal by de ge boorte van een prinseiyke telg zor gen voor een tractatie voor de kin deren van de kleuter- en lagere school (beschuit met muisjes). LEIDERDORP Binnenbrand aan de Lindelaan In het perceel Lindelaan 31 ln Leiderdorp is zaterdagmiddag om streeks half drie brand uitgebroken toen wasgoed, dat boven de kachel te drogen hing, vlam vatte. Door de ontwikkelde warmte sprong het bo venraam, waarna de vlammen naar buiten sloegen. Toen de brandweer arriveerde hadden de bewoners van het pand de gordynen en het was goed reeds naar buiten gegooid, zo dat kon worden volstaan met nablus sen. De materiële schade is aanzien lijk. Wegens ziekte van de voorzitter, de heer N. J. A. de Boer, werd de KVP vergadering in Voorschoten geleld door de heer C. D. A. Mouwen, die ln zijn openingswoord meedeelde dat het gehele bestuur zich eensgezind her kiesbaar had gesteld omdat het zich volledig schasrt achter de christelijke doelstellingen van het KVP-pro- gramma en dat de afdeling zal trach ten contacten te leggen met andere katholieke en christelijke organisaties 011» eventueel te komen tot een nieu we structuur. Op initiatief van de heer C. Forta- nier is een jongerengroep in oprich ting, die komt te staan onder leiding van drs, C. P. M. Meershoek De ver gadering nam het besluit dat in het najaar tijdens de algemene vergade ring op de agenda zal worden ge- piaarsl) dat beoogt in het vervolg een lid van de gemeenteraausli actie zit ting te doen nemen in het afdelings- nestuur I De neci A. J. A. de Boei >verd .net I algemene stemmen herkozen tot voonilier. De aftredende bestuurs leden oe heren A. N. van Adrichem, C'. J. M. Berk, mr. T. C. Esselaar, C J. van der Hulst, A. M. C. M Lange- meysr, drs C. J. M. Meer.diuek, C. D. A. Mouwen en P. J. Wittebrood sr. werden eveneens herkozen. Tot afge vaardigden naar de kringvergade ringen werden benoemd de heren C. Fortanier en N. J. A. de Boer. Tot af- gevaardigoen naar de Siatenkring- vergaderingen de heren A. M. Bec kers en drs. C. J. M. Meeishoek. Een «.ontributieverhogmg van f 2, per jaar per lid is nocig. daaiom werd het li-imaatschap op f8,50 per J.iar vastgesteld met de n.ededeling dat het bestuur zal nagaan of het niet rrt.gMy* is om het h- maatschap van de vrouw, Indien de man reeds lid is. lager te stellen. Na het huishoudelijk? gedeelte gaf de heer Van der Heide var het par tybureau een uiteenzet: rg rondom het pciiticko gebeuren \..r de 15de februari. erantwoordelykheid dragenden de mogelijkheid om een zo uitgewogen mogelijke visie op de toekomst te ge- ,en. Die visie moet worden opge bouwd; in de eerste plaats voor een harmonische uitbouw van het vak. maar ook om desnoods eeriyke moed te kunnen opbrengen in bepaalde ge vallen tot „sanering" te adviseren. Kindercorso een succes s een goed voorspel op hetgeen de Bollenstreek 29 april zal laten kon men zaterdagmiddag in Lis- se met groot genoegen kijken naar een kindercorso. Het wil allerminst een miniatuur zyn van het „grote" corso, maar iets creatiefs zijn van de jeugd van Lissc. En als zodanig is het uitnemend ge slaagd te achten. Voorafgegaan en afgesloten door de plaatselijke muziekkorpsen „Trou moet Blijcken" n „Canite Tuba" ging de kleurige stoet vanaf het Ho- baho-parkeerterrein door Lisse's straten. Ruim 300 kinderen namen eraan deel. waren by zonder aardige groe pen bij, waarvan we gaarne noemen Pipo de Clown", de „Negermeisjes", byzonder mooi en geestig gevonden was de „Provo-expres met de ma troos". Het kan niet anders of ook was gedacht aan de blyde gebeurte nis op Drakensteyn. De groep met „Wachtend Nederland" trok aller aandacht. Daartussendoor waren er veel individuele nummers waar aan veel zorg was besteed. Velen hebben de kleurige en fleurige stoet idegeslagen. Succes voor mannenkoor Tydens het Ned. Koorfestival 1967, georganiseerd door de Kon. Bond van Zang- en Oratoriumverenigingen in Nederland in samenwerking met de AVRO, heeft het Koudekers man nenkoor „Onderling Zanggenot" een groot succes geboekt. Met het beha len van 334 punten wist het zich te handhaven in de afdeling B man nenkoren. na vorig jaat te zyn ge promoveerd. Een groot succes, aangezien het mannenkoor slechts 2 punten tekort kwam om naar de hoogste afdeling te promoveren. K.V.P.-afdeling heeft lege kas De K.V.P., afd. Noordwyk-Blnne vergadering. Penningmeester A. Al kemade meldde, dat het afgelopen jaar een nadelig saldo van f 7739,7 had opgeleverd. Twee verkiezingen ln één boekjaar waren daar de oor zaak van. Het tekort kon uit de re serve worden aangevuld, maar daar mee is de kas tot op de bodem leeg. De heer W. de Ridder werd met al gemene stemmen herbenoemd als voorzitter. Wegens drukke werk zaamheden stelden de heren Alb. Mulder en A. Alkemade zich niet meer voor een bestuursfunctie be schikbaar. Herkozen werden de be stuurders J. Mesker, A. wynands, C. steege en W. Smit. Quick Boys-jeugd klopt ADO: 3-1 De voorlaatste competitiewedstrijd tegen ADO ln Den Haag heeft de jeugd van Quick Boys weliswaar ge wonnen, maar een beste wedstrijd is het niet geworden, althans ln de eerste helft niet. De Katwljkers speelden in die periode te zenuwach tig en mede hierdoor namen de Ha genaars het spel volledig in handen. Na 15 minuten opende ADO de sco re: 10. Hoewel de Hagenaars beter bleven, kreeg Quick Boys toch een unieke kans op de geiykmaker maar een strafschop werd door Quick Boys niet benut. De Haagse winst bleef tot aan de rust beperkt tot één doelpunt. Na de pauze speelde Quick Boys veel energieken en nu werd ADO overspeeld. In tegenstelling tot de gastheren voor de rust. drukte Quick Boys deze meerderheid ook in doel punten uit. Want al in de derde minuut kwam Quick Boys naast AD.O. door een doelpunt van Lea Haasnoot en na 25 minu ten kwam Quick Boys op winst, doordat Pluimgraaff een strafschop wegens ongeoorloofde handelin gen tegen Wim van Dyk, op keuri ge wijze in een doelpunt omzette. Kees Dijkdrenth maakte het derde doelpunt voor de Katwijkers: 3-1. Doelman Jaap van Duy venbode moest zich wegens een blessure aan de hand met de rust laten vervangen door Bas Vooys. MARKTBERICHTEN -64 n«n 4-40; kroten gekookt 50; pret 43 -52; rabarber 46-49; spinazie 33-74 1 ?ol^OI^mers 21 50tomaten 11.30 i q 11 90-12 40: C 10.40-10.70- 7™70: wasP««n 6; witlof 1.54-2 20 per 100 kg. bloemkool 73-1.81- sla 18 -4 per 100 stuks; peterselie 13 77 p"p!t00leSos4"n; raiUjs 5,; stlder"

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 13