Die titel kunnen ze mij 4ooit meer afnemen i dmintonkampioene Felice de Nooijer: Tafeltennis in Stockholm Zweden klopt Japan in finale herendubbel Wielertriomf van den Hartog Sportschool Luiten Afscheid van Hennie Hensen Italië winnaar bridge-toernooi De Sporttoto Hiswa-voorzitter Joosten treedt af SPORT"» vandaag Militairen tegen Maassen (ADO) West-Duitsland weer voor straf commissie ^Italiaanse geheime dienst ging boekje ver te buiten' M. Vergay naar duizendste zege LFC-SPARTA Voetbal-prognoses Wegrij-lichten op autobussen? IDAG 22 APRIL 1967 LEIDSCH DAGBLAD ADVERTENTIE (Van onze speciale verslaggever). nationale titel kunnen ze mij nooit meer afnemen", zegt sverse badmintonkampioene Felice de Nooijer uit Haar let behalen van die titel afgelopen zondag betekent niet, de beste van Nederland ben, maar wel dat ik de talent- are Rietveld en Agnes Geene, die hier tot nu toe onbe- ie sterksten waren, door hard werken en doorzetten een chter genaderd ben- Mijn vooruitgang wijd ik vooral aan dat ik in de laatste twee jaar enkele malen naar toer- in het buitenland mocht, daar heb ik enorm veel ge- i gezien". EK jmlntonwereld kon het nog et goed verwerken dat Ag- volledig favoriete na het >n van Imre Rietveld, die na de nationale titelstrijd «wen, door de 22-jarige t typiste in de finale werd hoe. In twee straight- 113. Vooral toen de ivoriete In de eerste set heel naar een 61 voorsprong it niemand aan een verras die Amsterdamse sporthal, tegenstandster niet. Vakkundig toe was het zo: eerst kwam (tveld, dan een hele tijd Agnes Geene. dan weer ets en dan de rest, van in der sterksten was. In vo- nooien lootte lk meestal 1; ronde tegen Imre en undig gewipt. Vorig-*iarh Imre ook niet Ie finale. Air* flopte m« tr veel r-«lte raet ""r2: lopen -pndae 8in« lk het et gedachte myn per- gpord tegen Agnes te ver- i.w.z. meer dan 4 punten te scoren. Wel stond ik net 6—1 achter, maar dat mij niet, om<at de ser- regelmatig oveping en het cht wel in za' d»t ik een !en tegen har zou kunnen it gebeurd toen: 61, tot 6—6. A'oen was ik al iet bereikt- dacht helemaal zegeHns- bleef stug en treerd r^spelen om mijn )g schper te stellen. Ag- e geyiteerd, merkte ik. Ze naa, smashen om door te D- smashes hield ik en ik ,,voor te staan: 9—7. Op •"leven wij lange tyd staan, er ging de service over. Agnes niet lukte door te rerd ze ontmoedigd. Dat s meestal als ze tegen een erke tegenstandster achter- weet ik. Na winst in die probeerde ik dan ook zo Hjk in de tweede ronde ook men. Dat lukte niet. Agnes ir met 31 en toen dacht aan drie sets, wat ik al Ed, eigenlijk nog geen mo- een titel. Ik voelde mij gelukkig moe, zoals je je het eind van een goede, dag. Ik had immers al ik verwacht had en alles ama nog kreeg was mee- Dat gaf mij een stabiliteit, loosheid zonder verlies aan waar ik waarschijnlijk iken heb dat ik heel rustig cht, zonder extra nervosi- 3—3 kwam en daarna Ag- ans meer gaf en heel zeker ge toespeelde. Pas toen Ag- itste shuttle buiten de ly- ste drong het tot mij door npioene was, en ontsnapte kreet" Stevige benen lijlpaal?" De charmante weifelt even „Nee, een as voor my meer de eerste jaar, dat ik aan de „All meedeed. Wel werd ik in de beste ronde heel snel i wereldkampioene gewipt, itaan in die enorme hal, al n, die hele entourage en lis van dat toernooi deden denken: zo zus, zo ver ben ch maar. Ie eerste keer dat ik myn badminton zag spelen in [ehuis, toen was ik 12 jaar, tok spelen en goed. Ik lama, die bij meneer Wol- damesclubje speelde, di- ifivé-training. Myn moeder t. ondanks het feit dat ik Detopleiding ineens aan de 'f. Die ballettraining geeft icvige benen, maar of je' meller en gracieuzer dan ent betwijfel ik. Wel licht jaar heeft trouwens li- iw ook veel mee te maken, het badmintonspel is na- Unleg heel belangrijk. Het Imre en Agnes hebben, heb wel spelinzicht, maar natuurlijke bewegingssnel- lenoemde twee hebben. Ik i«el veel aan moeten leren Khnlntonvereniging „Haar- koogde heel langzaam zijn steeds tegen mijn nndere jongens te spelen, ''beulden door mU steeds voren naar achteren te ze eens uitgerekend hebben, dat je in een wedstrijd van gemiddeld ni veau een dikke acht kilometer loopt en dat dan in afstanden van enkele meters met starten en rennen. Ik heb my een paar seizoenen geleden eens verstapt, hup: gescheurde knie banden. Een heel seizoen stilgestaan. Nog een voorbeeld: een tennisser, geen kruk, een hele behoorlijke, goe de getrainde, wou 's winters wat aan conditie doen. Ga badminton spelen zeiden ze. Die flauwe kul met zo'r dun racketje, nee, antwoordde Wel eens geprobeerd?, vropj*'*ze" Jawel, op het strand. Dat mets' iemand die op straat t^<n een prop papier schopt kan.r4001/ ook geen voetballer noern', J'e5 een wed" denschap af-"loten dat h« het geen kwartier f zou h°"<ien- Een goed getra^etennisser waa dat, hè fb minuten spelen lag hij voor yk op een bank". gen vp" Vechtlust „Goed, wat Imre en Agnes dus van nature hebben moest ik mij aanle ren. Ik ben bijvoorbeeld links, maar speel rechts, stond dus steeds ver keerd. Dat gaf iets verwrongens. Dat heb ik door stug doorzetten af geleerd. Vechtlust heb ik wel. Ik ga altijd door tot de laatste slag, weet meestal nauwelijks de stand. Bij voorbeeld toen ik vorig jaar tegen wereldkampioene Judy Ashman- in de „All England" stond, verloor ik de eerste set met 11—0. maar haalde in de tweede set met doorzetten toch 7 tegenpunten. Na 6 jaar stug trainen onder leiding van de heer Wolters is het mij eindelijk gelukt in mijn sla- te worden. Elke slag wil je uitvoeren. Het duurt Jaren ,*or je zo'n slag beheerst. Hoe vast je ook bent. toch is elke slag steeds anders of beter gezegd zijn de om standigheden waaronder je die slag uitvoert steeds anders. In een warme zaal is de vaart van een shuttle heel verschillend van die in een koude zaal. Tocht door een geopende deur beïnvloedt al de richting van je shuttle. Elke keer weer denk je bij een slag: ik wil 'm daar hebben, maar komt-ie er ook. Je moet dus steeds die shuttle in het oog houden en kunt nooit slaan zonder naar dat ding te kyken. Intussen moet je ook nog de bewegingen van je tegen standster in de gaten houden om openingen in haar verdediging te vinden. En dan moet Je daarbij pro beren zo snel mogelijk bij de door je tegenstandster geslagen shuttle te komen, hoe eerder je er by bent, hoe hoger je 'm kunt opvangen en hoe beter je 'm kunt terugplaatsen. Met zus Miret heb ik voor de na tionale kampioenschappen enorm op snelheid getraind, wy wilden pro beren de dubbeltitel te pakken. Luk te niet, gewoon omdat onze tegen standsters Agnes Geene en JVIarja Ridder sterker waren. Nogmaals Agnes speelt sterker dan ik, maar de afstand is vooral na ons zevenweeks Japan heeft by afwezigheid van communistische China de gelegen heid benut om te bewyzen nog al- tyd het op één na sterkste tafelten- nisland ter wereld te zyn. Na de Conditie verkyken zich enorm Wmintonspel. Het is heel 4 Weet u byvoorbeeld, dat Arie den Hartog, die vorige week de Amstel Goldrace op zyn naam bracht, heeft vrijdag in Frankrijk de grote prys van de „Petit-Varois- la Marseillaise" gewonnen. Den Har tog legde 195 km af in 4 uur 50 mi nuten. Hij versloeg In de eindsprint zes coureurs, van wie Jacques Guyot tweede werd. De uitslag was: 1. Den Hartog (Ned.) 4.50.0 (gem. snelheid 40.340 km/uur), 2. Guyot (Fr.), 3. Novak (fr.) 4. Delocht (Belg.), 5. Bodin (Fr.), 6. Lebaube (Fr.), 7. Schleck (Lux.) allen z.t., 8. Aimar (Fr.) op 20 sec.. 9. Dumont (Fr.), 10. Zimmer- mann (Fr.) z.t. overwinningen in de ploeg-wedstry- den domineerden de Japanners in de individuele wedstryden op dezelfde wijze als zy deden, voordat de Chi nezen zich met het internationale tafeltennis gingen bemoeien. Van de vyf finales, die vrydag by de 29ste wereldkampioenschappen in Stockholm werden gespeeld, waren er vier een geheel Japanse aangelegen heid. In het vyfde het heren dub belspel drongen de Japanse ver tegenwoordigers niet tot de finale door. De Zweden Hans Alser en Kjell Johansson versloegen in de halve fi nales het favoriete Japanse dubbel Hasegawa/Kono de tegenstanders in de enkelspelfinale met 2117, 2115, 1721 en 2119. Daarmee kwam vast te staan dat Europa voor het eerst sinds 1961, toen Maria Alexandru/Pitica (Roemenië) het damesdubbelspel wonnen, weer een wereldtitel zal winnen. De Zweden, die in het enkelspel nogal teleur hadden gesteld, werden door de 2000 toeschouwers aangemoedigd by hun geslaagde poging een totale Japanse hegemonie te verhinderen. Byna op de dag af een jaar na het veroveren van de Europese titel in Londen wonnen de Zweden voor eigen publiek ook het wereldkam pioenschap door een zege met 2116 19—21, 21—13, 12—21, 22—20 op de Russen Anatol Amelin/Stanislav Go- mozkov. verbiyf in Engeland, waar we Mau rice Robinson ontmoetten, die nu de centrale training op zich heeft ge nomen, een stuk minder geworden. Door die centrale training en de veel betere aanpak in onze kleine en daardoor niet zo machtige bond stygt het algemeen niveau van "1S badmintonspel snel. Imre en zullen niet lang meer op ««aantast bare hoogte biyven, ver-acht Dat lykt my eigeniyk f1 glans te zyn van myn medaiJ1" graag op de bestuurders uat ADVERTENTIE Voor leerlingen en b A.S. ZONDAGAVOND 8 UUR DANSEN EN CABARET IN DEN BURGHT Entree f 2, Zondag a. s. Roodenburg-verdediger Hennie Hensen speelt zondagmiddag tegen Unites zyn laatste wedstryd voor zyn vereniging. Voor de aftrap van deze ontmoeting in de extra halve-compe- titie om het kampioenschap van de amateurs in de eerste klasse B zal het bestuur van Roodenburg af scheid nemen van Hensen. Hy heeft meer dan 300 wedstrijden voor Roo denburg in KNVB-verbad gespeeld. Italië is winnaar geworden van het internationale bridgetoemooi te Oostende. De Italianen vergaarden evenals Nederland 66 punten. Aange zien zy echter zowel het open toer nooi als dat van de junioren wonnen werden zy boven Nederland geklas seerd, dat winnaar werd by de da mes. De cijfers van sporttoto 42 luiden: aantal deelnemers: 583.683 totale in leg f796.194; pryzenbedrag f262.744. Eerste prys f 144.509,20. Geen mel dingen, zodat deze prys voor 2/3 naar de tweede en voor 1/3 naar de der de prys ging. Tweede prys: f 175.162,67, «2 mel dingen, bruto f 14.596,80. Derde prijs: f87.581,33, 21 meldingen, bruto f4.170,60. Op de in Amsterdam gehouden le denvergadering van de Hiswa is de heer S. Joosten Sr. op eigen verzoek als voorzitter afgetreden. De heer Joosten, één van de oprichters van de Hiswa, heeft 35 jaar lang zitting ge had in het bestuur dezer vereniging waarvan de laatste 30 Jaar in de functie van voorzitter. Tot voorzitter van de Hiswa werd de heer ing. Ge rard de Vries Lentsch jr. benoemd. Tydens de byeenkomst na de ver gadering deed wethouder J. Tabak de scheidene voorzitter mededeling van zyn benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hoe komt mijn club uit? Roodenburg: Keereweer, B. de Jonge, Hensen, Van Weerlee. Pen- nenburg, Klinkhamer. De Klerk, Van Leeuwen, Den Os, Heymans, E. de Jonge. LFC: Van Leeuwen, v. d. Berg, L. de Jong, P. de Jong, D. Siera, R. de Wit, G. v. d. Heyden, P. Glibler, H. Dreef, H. Siera, H. v .d. Starp. ASC: J. Holland, W. Spiering, A. Zwanenburg, D. Key, J. Bekkering, G. v. d. Spek, H. Holland. B. Logger, H. de Goey, J. Raaphorst, G. v. d. Waals. Het Nederlandse voetbalteam, dat donderdag 27 april op het Go Ahead- terrein te Deventer uitkomt tegen West-Duitsland is als volgt samen gesteld Doel: Van der Wekke (Excelsior) Achter: Peys (Haarlem), Hulshof f (Ajax), Aty Graaumans (Nac) en Van Egmond (Telstar) Midden: Jansen (Feijenoord) en Veenstra (Go Ahead) voor: Kleinjan (DFC), Mulder (Anderlecht), Van der Kuy- len (PSV) en Ad Graaumans (NAC) reserves: Van Straaten (FC Den Bosch), Pansier (Xerxes), Van der Vall (Feijenoord) en Vriens (Wil lem 2) De Luxemburger Moscardo leidt deze ontmoeting voor de tweede ron de van het militaire voetbalkampi oenschap, waarin Nederland, West- Duitsland en Marokko in één groep zyn ingedeeld. De poulewinnaar en de nummer twee gaan over naar het eindtoemooi dat volgende maand in Bagdad wordt verwerkt. Na de derde ronde van het jeugdkampioenschap biljar ten (libre en kader) in Orleans staat de Nederlander Beesems op de twee de plaats. Hy leed tot dusverre één nederlaag. De stand was vrijdag avond 1. De Jonghe (Belg.) 0 neder lagen, gem. 31.13; 2. Beesems (Ned.) 1 nederl., 32.84; 3. Connesson (Fr.) 1 nederl., 32.77. Bob Hewitt, de grote man van het Zuidafrikaanse Daviscup-team. werd vrydag in de kwartfinales van het internationale tennistoernooi van Madrid met 64. 63 verslagen dooi de Braailiaan Edson Mandarino. Tot, de halve finales drongen verder door de Braziliaan Thomas Kooh, de Zweed Lundquist en Roy Emerson. Oordeel van minister: De Italiaanse geheime dienst heeft in de afgelopen jaren een uitgebreid spionagenet opgezet waarby o.a. de liefdesaangelegenheden en seksuele gewoonten van vooraanstaande bur gers werden nagegaan. Tot degenen die werden bespioneerd behoorden politici van alle partyen, bisschop pen en priesters en persoonlykheden uit de wereld van kunst en cultuur. Dit heeft minister van Defensie Tremelloni gisteren gezegd tydens een debat in de senaat over het schandaal by de geheime dienst. Het was „verfoeilyke spionage" en er is een einde aan gemaakt, aldus de mi nister. Deze aotivteit van de geheime dienst was na 1960 steeds groter ge worden en had niets te maken met de militaire veiligheid. „Er werden gedetailleerde rapporten opgesteld over buiteneohteiyke betrekkingen, over de geboorte van onwettige kin deren en over de seksuele gewoonten van mensen" Eén van de meest ver- werpelyke feiten was dat een groot deel van de inliohtingen anoniem was en niet op juistheid werd ge controleerd. Minister Tremelloni zei dat veel van de inlichtingen van twyfelach- tige nauwkeurighed waren en door Als derde in de geschiedenis van de Nederlandse drafsport staat de bekende pikeur Martin Vergay (45) op het punt zyn duizendste overwin ning te behalen. Deze mijlpaal in een rijderscarrière werd voor het eerst bereikt door de in Kopenhagen wo nende Nederlandse trainer-rijder Jan Koster De tweede was de oud-wereld en Europees kampioen Willem H. Geersen. die als rijder byna tweedui zend zegepralen op zijn naam bracht. Met nu 998 overwinningen op zyn naam zal het deze populaire rijder by het volmaken van de duizend niet aan belangstelling ontbreken. Waar hy de duizendste overwinning zal belialen ligt nog in het verschiet ver borgen. De kans is groot dat het nog dit weekeinde gebeurt. ADVERTENTIE ZILVEREN MOLENTOERNOOI Dinsdag 8 uur n.m. RoodenburgUnitae 2 LFCFluks 1 AlphiaLisse 2 LugdunumRKDEO 1 KranenburgBodegraven 2 SJC—Graaf Willem II/VAC 3 Foreholte—Concordia H 2 VVSBDOSR 3 AltiorTeyiingen 2 ASC—VTL 1 DOCOS—BEC 2 ZLCWassenaar 3 De gedelegeerde van het KNVB- bestuur inzake strafzaken, de heer H.J. van Dalen, heeft beroep aange tekend tegen de uitspraak van de straf commissie waarby de uiidvoor van ADO. Lambert Maassen, werd vrygesproken van de beschuldiging dat hij na afloop van de wedstryd Sittardia-ADO, èèn van de grens rechters zou hebben geschopt. Maas sen moet nu volgende week vrydag in Utrecht verschynen voor de com missie van beroep. Pierre Darman, jarenlang de sterkste tennisser van Frankrijk, maar sinds enige tyd uit vorm, werd vrydag niet gekozen in het Franse Daviscup-team, dat in de eerste ron de van de Europese zone uitkomt tegen Noorwegen op 4, 5 en 6 mei in Parijs. Ramamathan Krishnan (India), Cliff Riohey, Clark Graebner (bei den Ver. Staten) en Manuel Santana. (Spanje) bereikten vrydag de halve eindstrijden van het internationale tennistoernooi van Buenos Aires. De finale van de dames zal gaan tussen Norma Baylon (Arg.) en Carol Graebner (VB.). Wereldkampioen Petrosjan heeft vrydag zyn meerdere moeten erken nen in oud-wereldkampioen Smyslov. Petrosjan staakte de stryd by de 26ste zet. Smyslov speelde met wit. De party werd gespeeld als onder deel van de negende Zomer Sparta- kiade van de Russische hoofdstad. dreiging met publikafcie „»ou men druk hebben kunnen uitoefenen op de in vloedry kste mensen in het land". Eind 1966 was vertrouwehjk oen commissie van onderzoek ingesteld die had ontdekt dat niet politieke leiders maar de hoofden van de ge heime dienst in de jaren 19561906 verantwoordehjk waren voor het be leid. Met name noemde de minieter van Defensie, generaal Giovanni dl Lorenzo, die vorige week zaterdag als stafchef van het leger werd ont slagen, generaal Viggiani en generaal Allavena. Generaal Viggiani is over leden, maar generaal Allavena, die met pensioen is, heeft bekend dos siers uit geheime archieven te heb ben verwyderd Zyn optreden zal worden doorgegeven aan de justi tiële autoriteiten. In de geheime dienst heeft sinds de ontdekking van het schandaal een zuivering plaats gehad, maar er heerst by de dienst een grote wanorde en ongeveer 30 dossiers worden nog vermist, waar onder het dossier met de persoon lijke gegevens van president Saragat, van prof. Le Pira een voormalige burgemeester van Florence die een vredesmissie naar Noord-Vietnam heeft ondernomen en van de mi nister van Defensie zelf. Om het debat was gevraagd door communistische en neo-fascistieche senatoren. (Van onze Haagse correspondent) Het wegrijden van autobussen van halteplaatsen, zowel op de buitenweg als in de stad, is altyd een gevaar- lyk moment, omdat de chauf feurs hierby geen enkele voor recht hebben en maar moeten af wachten, of het overige verkeer zo vriendelyk wil zyn even in te hou den om het invoegen van de bussen mogeiyk te maken. Om deze reden yvert de Komlnkiyke Nederlandse Vereniging van Transport Onderne mingen ervoor om erkenning te kry- gen voor een speciaal knipperlicht, dat de chauffeurs zouden moeten gebruiken by het wegrijden van haltes. Het speciale knipperlicht, dat be staat uit twee horizontaal naast el kaar aangebrachte oranje lichten, wordt gemonteerd aan de linker voor- en achterzijde van de bus en wel zo hoog mogelijk, opdat het verkeer al van enige afstand kan waarnemen, dat de bus van plan is de halteplaats te verlaten. Door het gebruik maken van lam pen vraagt de buschauffeur aan het overige verkeer voorrang, maar dat betekent natuuriyk niet, dat hy niet verantwoordeiyk zou zyn voor even tuele uit zijn manoeuvre voortkomen de ongelukken. Men ia met deze ac tie begonnen, omdat de bussen zowel in de stad als op de buitenweg steeds meer last ondervinden van het ove rige verkeer, hetgeen tot flinke ver tragingen in het ryschema kan lei den. Nu de voorrang voor autobussen onverhoopt niet in het wegenver keersreglement is opgenomen, wil de K.N.V.T.O. bereiken, dat de overheid het gebruik van de nieuwe lichten toestaat en er wetskraoht aan zal verlenen. In internationaal verband wordt over deze zaak reeds overleg gepleegd. Het nieuwe licht is ont wikkeld door de NACO, de vervoers onderneming, die in een groot deel van Noord-Holland diensten onder houdt.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7