SPORTvan van<ji CSKA 'voetbalde' tegen Inter bekwaam achteruit EXQ2E&L.B.F {EEJJ33 ASC viert 75-jarig bestaan Moeilijke uren voor trainer Herrera Vertrek van Huiskes staat nu wel vast Geleens Fortuna in nood Betty Stöve reisde 70.000 kilometer 1 Nederlaagserie tegen j 1 Leidse verenigingen Erewedstrijd tegen de oud-internationals Lunapark JJONDERDAO 20 APRIL 190T LËIDSCH DAGBLAD Inter-afgod Herrera volgens eigen zeggen de beste trainer ter wereld heeft woensdagavond zware uren doorgebracht op het reserve-bankje bij de ontmoeting voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker tussen Inter en CSKA Sofia. Verbijsterd heeft hij moeten toezien hoe het leger van, naamlozen uit Sofia standhield tegen de ïtaliaanse miljoenen club. Ja, zelfs met tien man tegen elf een achterstand van 01 ongedaan maakte en uiteindelijk met een kostbaar, zwaarbe vochten gelijkspel (11) het veld verliet. Aan het einde over stemde het gejoel het applaus. Het Italiaanse publiek appre cieerde de Bulgaarse wijze van tijdrekken niet, maar toonde zich evenzeer gebeten op de Italiaansé sterren, die zich vooraf al in de finale hadden gewaand en de tegenstander veel te luch tig hadden opgenomen. Het gelijkspel dat Inter in deze eerste halve ontmoeting CSKA moest toestaan, had op het luidruchtige Italiaanse publiek dezelfde uitwer king als de 10 nederlaag van Inter vorig jaar tegen Real Madrid, die als het grootste Italiaanse echec uit de jongste historie stond gbeoekstaafd. In feite was het prestige-verlies dit maal groter. Want Inter dat in voor gaande ronden afrekende met teams standing als Real Madrid, Vasas Torpedo Moskou was CSKA stellig de zwakste van ïr halve finalisten alle gevoel tempo kwijt. De Bulgaren ver traagden knap, dat dient gezegd te worden. Maar de wyze waarop Internazionale zich daarin mee liet slepen, was iets dat weinigen voor mogelijk hadden gehouden. Achteruit" Internazionale heeft van de meer dan negentig minuten speeltijd, die de nogal Italiaans gezinde scheids rechter Wlachajanis (Oostenrijk) toestond, er ongeveer 85 aangevallen. Maar de snelheid om de versterkte Bulgaarse verdediging te doorbreken ontbrak. Slechts als Suarez één van befaamde dieptepasses gaf, dreigde gevaar. Op rechts liep Jair zichzelf voorbij en in het midden itokte de samenwerking tussen rou tinier Mazzola en newcomer Capel- lini. Meestal was het een Bulgaars been, dat het laatste tikje gaf eer ie bal doelman Jordanov bereikte. 3e Bulgaren voetbalden daarentegen bekwaam „achteruit". Vanaf het be gin begonnen zy met deze speelwijze tijd te rekken en Inter, dat zelf ook graag vanuit de achterhoede ope reert, durfde niet voldoende mannen te sturen om de Bulgaren Koersen Nootdorp ERICA won de seriedraverij (Van i medewerker) De Nootdorpse baan blijkt de Mac Kinley-dochter Erica goed te liggen. In de serie had Stef van Dooyweerd niet veel moeite om haar in 1.27.5 »ls eerste voorbij de rechter te stu- Dutch Master en Chris Ha- Ook in de finale over heerste Erica, die van start tot finish op het eerste plan bleef en in 1.27.3 Double Deter en een verrassende Cromwell W achter zich hield. Maohtig was weer de verrichting van Joop Ham met Anton in de in ternationale draverij. Hij lag gesla de koers, doch met een fan tastische eindsprint presteerde hij het schier onmogelijke en klopte met een hoofd verschil Bosvink S in een prima 1.24.3 km-tijd. Adios K werd derde. Met Dirk de V boekte Ham zijn tweede zege. In 1.28.7 venvees deze Dumas naar de tweede plaats. De Veghel-prys werd een succes voor trainer-pikeur T. L. Oudshoorn met Oiscana. Met een verrassende Charlie Chaplin (pl f2.50, covercal 114.30) als tweede en Diablo als bracht het trio dik duizend gulden. UITSLAGEN Oiscana (T. L. 1 80. 3.50, 2.80, koppel 22.50, 4.—. pl. 1.20, 1.40, 1.20, koppel 8.70, cov. 4.70. St. Oedenrodeppijs. Ie aid..: 1. Dirk te V. (J. Ham) (1.28.7): 2. Dumas; nnl weerd) (1.27.5): 2. Double Deter; 3. ""iel Volaaun. Tot. w. 2.10, 1.40, 1.40, (S. V. Dooyeweerd) St. Oedenrodeprijs. 2e afd.: hof. Tot. w. 2.pl. 2.2.40, kop pel 4.70. cov. 5.30. Boxmeerprijs: 1. Doeschka (J. de Leeuw) (1.31.6); 2 Eveline: 3. Ekain Zora: Tot. w. 9.70. pl. 3.50, 2. koppel 35.—. cov. 2.30. Helmondprijs: 1 Anton (J. Ham) Vreden- hof (C. *Swart) (1.25.4): 2. Zorro d'Aster; 3. Zephvr Magowan. Tot. w. 3.40. pl. 1.30. 1.20. 2.—. koppel 4.70, cov. 3.50, trio 75.60. Totalisator-omzet f 136.163.—w Jaarbeursbeker Lokomotive Leipzig heeft, woensdag in Leipzig met 1—0 van FC Kilmar nock gewonnen in de eerste wedstrijd voor de kwartfinales om het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker. Het enige doelpunt werd in de tweede helft gescoord door Berger. Leeds United plaatste zich voor de halve finales van dit toernooi. De Engelsen wonnen op eigen terrein met 10 van Bologna. Aaangezien de eerste ontmoeting in Italië even eens in een 10 overwinning voor de thuisclub eindigde, was een verlen ging noodzakelijk. Er werd echter in dit verlengstuk van een half uur niet meer gescoord, zodat loting de be slissing moest brengen. Toen de 42.000 toeschouwers na de toss de spelers van Leeds United zagen opve ren en de Italianen met gebogen hoofden zagen rondlopen, was het duidelijk: Leeds United in de halve finale. Het enige doelpunt kwam in de negende minuut tot. stand toen Johnny Giles een strafschop onbe rispelijk inschoot. Dynamo Zagreb plaatste zich even eens voor de halve finales. Het ver sloeg in Zagreb Juventus met 30. De eerste wedstrijd eindigde in een 22 spel. Zweden willigde zijn eisen vlot in (Van i speciale verslaggever) HELENIO HERRERA moeilijke uren tot grotere spoed te dwingen. Zelfs toen CSKA na de drieëndertigste mi nuut met tien man verder moest spe len, gingen de Bulgaarse vertragings acties onverminderd door zonder dat Inter er veel aan kon doen. Bijna succes Pas in de laatste minuten had het slotoffensief van de Italianen nog bijna succes, maar een schot van Facchetti ketste af tegen de lat en voor het overige wierpen de uitge putte Bulgaren zich in de baan van elk schot zonder zich om de gevolgen te bekommeren. Het uit het veld sturen van Raikov heeft de ontmoeting in ongunstige zin beïnvloed. De Italianen speelden op het moment van het incident met tien tegen elf, omdat Bedin zich even buiten de lijnen liet verzorgen. Sua rez jongleerde op de rand van het strafschopgebied met de bai, maakte daarbij een overtreding, maar werd niet bestraft, ja kreeg zelfs een vrij veld voor zich. De terugstormende Raikov werkte de Spanjaard tegen de grond. Deze viel krimpend van de pyn neer en scheidsrechter Wlacha janis stuurde de Bulgaar het veld uit. Suarez werd uit het veld gedragen, maar keerde nog geen minuut later volkomen fit terug, evenals trouwens Bedin. Pas in de extra-minuten, die door de scheidsrechter voor dit opont houd werden bijgeteld, kon Facchetti de nummerieke meerderheid van de Italianen in de openingstreffer uit drukken: 10. De verwachting dat CSKA na de 1st zou ineenstorten de club leed i de Europabekercompetitie van dit jaar reeds nederlagen tegen Olym- piakos Pyreus (01) en Gornik Zab- (03) werd niet bewaarheid. Eén van de schaarse tegenaanvallen leidde in de 67ste minuut zelfs tot de gelijkmaker van Tzanev, die in twee de instantie uit een vrije schop in schoot. De Italianen vielen daarna nog wel hevig aan, maar hun acties misten raffinement en bovendien be moeiden sommige spelers zich meer met de leiding dan met het spel. Over een week krijgt Inter in Sofia woensdag Europa tup II Glasgow Rangers heeft woensdag in Sofia de eerste wedstrijd voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars tegen Slavia Sofia met 10 gewon- Het Schotse doelpunt werd in Tegen Nederland Opstelling Frans zaterdagelftal Het Franse zaterdagelftal, dat a.s. zaterdag te Versailles tegen Neder land zal uitkomen, is als volgt sa mengesteld: doel: Corvel: achter: Leco, Prodhomme, Cosnard en Barel- las; midden: Bondin en Stieber; voor: Rodrigue, Trochu, Laforest en Junhters. Het is de eerste wedstrijd voor het voetbaltoernooi om de „Coupe Fer- nand Chanelle". waaraan de zater- dagteams van België, Frankrijk en Nederland deelnemen. Nederland moet de beker verdedigen. Het vertrek van oud-schaatscoach Anton Huiskes naar Zweden lijkt nu toch heel erg nabij. Op 25 april a.s. reist Huiskes naar Stockholm om met de Zweedse schaatsleiders een laatste bespreking te vo< gekoppeld aan een kennismaking met de toprijders, in een trainings kamp even buiten de Zweedse hoofdstad. Tijdens de besprekingen zal men zich vooral bezighouden met een aantal ondergeschikte punten, want in een uitvoerige briefwisseling tussen de Zweedse „big boss' Sven La ft man en Huis- kens is over de hoofdzaken van zyn aanstelling als trainer prin cipiële overeenstemming bereikt, l'anneer ook deze laatste besprekin gen in positieve zin worden afge rond, gaat de man, die Verkerk, Schenk en een aantal anderen naar grote successen voerde, en de Nederlandse schaatssport de ba sis gaf, waarop zeker de twee toprijders ook dit jaar hebben kunnen voortbouwen, in november voor vier maanden naar zijn nieu we arbeidsterrein. Dat gebeurt op vrijwel dezelfde basis, als waarop Huiskes destijds „in dienst" van de KNSB wa6zijn werkgever de katholieke jeugdraad in Utrecht krijgt een schadeloosstelling, maar houdt Huiskes in dienst. Wanneer na de vier maanden al les tot tevredenheid is verlopen, kan Huiskes een contract voor vijf jaar krijgen. Dan zal hij naar Zweden verhuizen. De Zweden zijn vlot op een aantal eisen van Huiskes ingegaan: één hoofdige leiding van de training, conditietraining volgens richtlijnen van de coach, een technische com missie, die slechts een advise rend en organisatorisch uitvoerend lichaam optreedt. Vooral de financiële basis waarop de ADVERTENTIE TARVO OP TAFEL - GEZONDHEID IN HUIS! •lónderen ALTIJD IN DE ORIGINELE VERPAKKING De uitslagen van de gisteravond voor de Engelse eerste divisie ge^ speelde wedstrijden luiden: Fulham- Arsenal 00. Manchester CityAs ton Villa 11, Sheffield Wednesday tegen West Bromwich Albion 1—0, SunderlandNottingham Forrest. 10, EvertonChelsea 31. toptraining in Zweden kan worden gebaseerd, biedt voor een veelei send coach als Huiskes mogelijkhe den. Men wil een fors bedrag in zijn plannen investeren, een be drag dat daar, in Scandinavië, kennelijk moeiteloos op tafel komt, terwijl men hier in Nederland een soortgelijke opzet van Huiskes me de uit financiële onmacht niet an ders dan kon laten verzanden in gekibbel en tenslotte een vrij wel niet bij te leggen ruzie, met schuldigen aan beide kanten, maar in ieder geval een buitengewoon negatieve score voor de schaats sport als eindcijfer. ADVERTENTIE Burgemeester en wethouders van Geleen hebben voor hedenavond de raad van die gemeente voor een spoedeisende vergadering bijeenge roepen. Enig agendapunt is de hulp (subsidie) verlening aan de eredivi sieclub Fortuna '54 Nadat eerder deze week besprekin gen op gang zijn gebracht Fartuna '54 samen te te voegen met 't Brunssum- se „Limburgia" met als thuishaven het stadion te Heerlen, doen over heid en particulieren nu koortsachti ge pogingen Fortuna '54 voor Geleen te behouden. De raad van Geleen zal, voor besluiten worden genomen, tij dens een besloten vergadering wor den ingelicht over de stand van za ken in de vereniging van voorzitter Gied Joosten. Het staat vast, dat (wat ook de toekomst voor Fortuna '54 brengt) de ex-Vascomy-directeur buiten spel zal komen te staan. Financieel en organisatorisch is Fortuna'54 in ernstige moeilijkheden gedompeld. Hardnekkig wordt ont kend, dat die moeilijkheden gevolg zijn van het Vascomy-deb&cle. waar bij ook de NV Panta Rei (eigenares se van het Geleense stadion met een aandelenpakket, dat volledig in han den van de familie Joosten ligt) nauw betrokken was. De gemeente Geleen heeft voor ongeveer 2 ton hypotheek rechten op dit stadion.. Met Gied Joosten zal, zo wordt verwacht, ook de bekende manager Huub Adriaans van het Fortuna-veld verdwijnen. Het contract met trainer Marotzke zal na het einde van het huidige speelseizoen niet meer wor den verlengd. Een hergroepering van spelers zal na dit seizoen nodig zijn, omdat Jean Munsters, René Geraedts Peter Benen en Giel Hanen voor de erdere (voetbal)eer hebben bedankt. da kwaliteitsbakkerij sinds 1866 - tel. 33445 Na een wereldreis van zes mi den zijn Betty Stöve en Trudy Groenman weer op Nederlandse bo dem teruggekeerd. Betty Stöve speelde eerst samen met Lidy Jan sen Venneboer in het Australische circuit en reisde vervolgens naar Amerika, waar zij Trud- Groenman ontmoette, die inmiddels samen met Elly Krocké een tennistrip door Zuid Afirka had gemaakt. Deze langste tennistrip uit de gescheidenis van de KNLTB heeft enkele internationa le successen opgeleverd. Betty Stöve versloeg in Australië Lesley Tur Zij maakte daarbij twaalf games achtereen (na een 20 achterstand) en is waarschijnlijk de eerste speel ster, die iets dergelijks presteerde te gen een Australische top-atlete. Trudy Groenman versloeg op Cura- ?ao Helga Niessen, de eerste speel ster van West-Duitsland. De suc cessen in het dibbelspel waren spre kender. Samen met Lidy Jan sen Venneboer won Bettv Stöve in Australië van het Amerikaanse topdubbel Rosemary Casals/Nan cy Richey, het Australische dubbel Krantzke/Melville en het Franse duo Francoise Durr/Evelyne. Terras. De combinatie Stöve/Groenman be reikte twee finales tijdens het Ca- raïbische circuit: in Caracas en Tampa. Beide malen moesten de Ne derlandse meisjes hun meerdere er kennen in de Britse combinatie Ann Jones Virginia Wade. van wie Betty Stöve in eerstgenoemde een mogelij ke Wimbledonwinnares ziet. Zowel WATERPOLO HEGEMONIE DE ROBBEN De rol van de Robben op zwemge- bied moge dan wel na vele jaren van grote successen tot een ondergeschik te zijn teruggelopen, op waterpologe- bied hebben de Hilversummers deze winter een ongekend record geves tigd. Want nadat de jeugdploeg eer der al het nationale kampioenschap had veroverd werden door de Rob ben woensdagavond in het Sport- fondsenbad Oost te Amsterdam ook de finales van de bekercompetitie, zo wel bij de dames als de heren, ge- De dames, by wie Dicky Kloek- Van Ekris opnieuw de centrale fi guur was (zij maakte drie van de doelpunten), wonnen met 41 Zian. De heren van de Robben versloegen het IJ, dat in de laatste speelperiode duidelijk in conditie te kort schoot, met 93. Betty Stöve „ik heb in die zes maan den zo'n 70.000 km gereist" en Tru dy Groenman nemen voorlopig eni ge weken tennisvakantie. Daar na wacht de voorbereiding voor de Federation-Cup. BETTY STÖVE 70.000 kilometer Daviscup Tweede man nog niet gekozen Uit Jan Hajer. Evert Schneider, Niek Fleury en Peter Soeters zal de tweede man worden gekozen om aan de zijde van Tom Okker de Neder landse kansen te verdedigen In het Daviscupduel tegen Zuid-Afrika (4, 5 en 6 mei), het derde treffen in drie jaar tegen dit zeer sterke ten- nisland. In 1965 wonnen de Zuidafri kanen met 4—0, in 1966 werd hek 41. „Er zijn mensen, die ons ook nu geen schijn van kans geven, maar zo pessimistisch ben ik niet", zegt Daviscupaanvoerder Willem Breukink desondanks. „De Zuidafri kanen hebben weliswaar Hewitt er bij, maar dat is een bijzonder wis selvallige speler, die vry snel uit zijn concentratie is en van wie Tom Ok ker in Hilversum heeft gewonnen. Verder is Drysdale geopereerd en misschien wel uit vorm, Nee, Zuid- Afrika blijft natuurlijk een sterke tegenstander, maar pessimistisch be hoeft men bepaald niet te zijn. Ik heb met mijn vakantie rekening ge houden met de challenge-round, want je kunt nooit weten". Het Nederlandse Daviscupteam zal vrijdag tien dagen voor de loting worden bekend gemaakt. Hek speelt op 28. 29 en 30 april a.s. in Eindhoven een oefenwedstrijd tegen Griekenland. llflllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ (Van onze sportredacteur) Good-old ASC zal haar 75-jarig bestaan op 1 a.s. niet ongemerkt voorbijlaten gaan. Maar bijna was het er niet van gekomen. De tribune-brand van enkele jaren geleden, welke de vereniging in grote moeilijkheden bracht, dreigde ook een lelijke streek te halen door de plannen van de jubileum commissie. De onder voorzitterschap van de heer W. Bergers staande jubileum commissie. welke haar werk aanving met het (vlot) verkopen van 300 „Aandelen in de Feestvreugde" a tien gulden per stuk, heeft een pro gramma samengesteld, dat tal van hoogtepunten telt en van 26 april tot en met 22 juli een zware aanslag gaat plegen op het uithoudingsver mogen van de vele leden, donateurs en reünisten van de roemruchte ver eniging uit de De Kempenaerstraat. Er komt zelfs een echt lunapark op het (voor) terrein van de jubile „We hebben dan ook lang geaar zeld", vertelde voorzitter A. Wempe. „Maar vrienden uit andere oude ver enigingen begonnen al voorzichtig te informeren: „doen jullie er nog iets en voor die aandrang van bui- èn rekening houdende met het feit. dat ASC de oudste voetbalver eniging in Leiden is, zijn we ge zwicht En hoe rende vierdeklasser. Op 24. 25. 26 en 27 mei zullen tussen de 12 en 15 attracties het „vertrouwde ASC-veld herscheppen in een lustoord voor kermisgangers". Tot de sportieve hoogtepunten behoren een wedstrijd tussen een versterkt ASC en de oud internationals en een nederlaagserie, waarin ASC tegen UVS, Roodenburg, LFC en Lugdünum in het veld komt. Het hoogtepunt voor de cricketafde ling vormt de wedstrijd tussen Ajax L en de Flamingo's, het Nederlands B-elftal, op 10 juni. Programma Het volledige programma ziet er als volgt uit: 26 april: Nederlaag- wedstrijd ASC-UVS <18.45 uur). 2 mei: Nederlaagwedstrijd ASCRoo denburg (18.45 uur). 10 mei: Nederlaagwedstryd ASCLugdunum (18.45 uur). 12 mei: Feestavond ASC-jeugd in gebouw Irene (19.30 iuur). 13 mei: Pupillentoernooi. Deel nemende verenigingen: Oranje Groen. Celeritas. Westerkwartier, Katwijk, Tonegido. De Musschen en ASC met twee elftallen. 14 mei: Toernooi A-junioren. Deelnemende verenigingen: HBS, Olympia, Quick (H), VOC, Kampong, UD en ASC met twee elftallen. 15 mei: Vetera- nentoernooi om de Krielbeker. Aan dit jaarlijkse toernooi voor Leidse verenigingen neemt ditmaal ook elftal van Amsterdams Ajax deel. 17 mei: nederlaagwedstryd ASCLFC (19.00 uur). Na afloop prijsuitreiking en gezellig samenzijn met alle deel nemende verenigingen. 19 mei: Kla- verjaswedstrijd voor de Leidse voet balverenigingen. Er nemen 17 clubs deel. 20 mei: ASC-Oud-internatio- nals. Deze wedstrijd wordt muzikaal omlijst door het jeugdorkest De Burcht. De aanvangstijd is afhanke lijk van de tv-uitzending van de Cup finale. 21 mei: Toernooi voor B- en C-junioren. Te gast zijn: KHFC, HBS, AFC. HVV, Olympia. Victoria en ASC (2 elftallen). 24, 25. 26 en 27 mei: Lunapark op het terrein aan de De Kempenaerstraat. 28 mei: Sportdag ASC-voetbaljeugd. 30 mei: Bridgedrive voor leden, donateurs en genodigden. 31 mei: Oudejaarsavond viering in het clubgebouw. 2 juni: Receptie ASC-bestuur in Clubhuis ""or leden. oud-leden en donateurs. .30 uur). 3 juni: Receptie voor ge nodigden in het Clubhuis (15.30 uur). Vervolgens in de Stadsgehoorzaal een feestavond met na afloop bal. De ASC-revue 75 jaar wordt gepresen teerd door mevr. Karin van Wame- len. 9 juni: Klaverjaswedstrijd voor leden en donateurs. 10 juni: crlcket- wedstryd Ajax L—De Flamingo's 15 juni: Ajax-combinatie tegen Still- Going-Strong. 17 juni: Oudere cric- ketjeugd van Ajax tegen Haags elf tal. 24 juni: Cncketjeugd tegen Bloe mendaai. 14 t m 22 juli: Traditio neel bezoek van de „North Abinc- dom Cricket Club".

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 7