Vele readies op de dood van dr. Adenauer in Blaarkopstieren Woerden gekeurd Fokker en ruimtevaart Wordt spoorlijn Alphen-Gouda opgeheven eidóe G^cjencLa j LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 20 APRIL JpERDi Vervolg van pag. 1 De minister van Buitenlandse Za ken van de Westduitse Bondsrepu bliek, Brandt, en andere leiders van de Sociaal-democratische partij zon den een telegram aan de Christen democratische Unie. waarvan Ade nauer lange tijd voorzitter was. waar in o.m. gezegd werd: „De Europese Unie, die nu gevormd wordt, betreurt het verlies van een van zijn belang rijkste initiatiefnemers. Ongeacht politieke overtuigingen, dankt het Duitse volk hem voor zijn prestaties als staatsman, welke hem een blij vende plaats verzekeren in de ge schiedenis der Duitse landen". Ex-bondskanseller Erhard zei ..Toen Adenauer in 1963 aftrad, wa ren wij opnieuw een land waarop de gemeenschap van vrije volkeren kon rekenen en dat het vertrouwen en de eerbied in de wereld herwon nen had". Telegram uit Israël Premier Esjkol van Israël stuur de eveneens een telegram. HU zei hierin: „Het heengaan van Adenauer berooft de wereld van een staatsman, woens werk grote invloed heeft ge had op Europa en het na-oorlogse Duitsland. Hu beschouwde erkenning van de misdaden door nazi-Dultsland gepleegd jegens het joodse volk en het aanvaarden door het Duitse volk van verantwoordelijkheid voor de slachting als een van de belangrijkste doelen in het leven. Hij streefde voortdurend naar dit doel". De voormalige president van de Hoge Autoriteit der Europese Kolen- en Staalgemeenschap, Monnet, noemde Adenauer een der architec ten van het plan-Schuman, de ge meenschappelijke markt en de Eura tom. Nederlandse stemmen Ook Nederlandse politici reageer den op de dood van de oud-Bonds kanselier. Minister Luns van Buitenlandse Zaken reageerde als volgt op het overlijden van de oud-kanselier: „Met bewogenheid heb ik kennis ge nomen van het overlijden van der. Adenauer. Door de kracht van zijn persoonlijkheid en door zijn taaie volharding heeft hü niet alleen ge ijverd voor het morele en materiële herstel van zün land, doch dit ook een waardige plaats doen innemen in de gemeenschap der Europese vol keren en in de Atlantische wereld. Nederland gedenkt zijn waardevolle bijdrage aan tie Westelijke solidari teit en aan de vrede met volle eer bied. De Nederlandse regering deelt ten volle in de rouw van de Duitse Bondsrepubliek, die in dr. Adenauer haar grote architect verliest". ADVERTENTIE Van Nelle bestellen IN DEN HAAG Demonstraties voor en tegen Ver. Staten (Van onze Haagse correspondent) Honderd voor het merendeel Rot terdamse studenten hebben gister middag met 'n mars van 't Vredes paleis naar de Amerikaanse ambas sade gedemonstreerd vóór het Ame rikaanse beleid in Vietnam. Honderd langharigen en pacifistdsoh-sociahsti- sohe jongeren hepen mee en demon streerden tégen, riepen anti-Ameri kaanse leuzen, gooiden hier en daar een rookbom en probeerden keer op keer op keer in de pro-Amerika-ge- lederen te inflitreren. Met drie overvalwagens vol agen ten met lange wapenstokken, twee VW-busjes vol agenten met gummi knuppels, agenten te paard, agenten te voet met portofoons, agenten met honden, rechercheurs in burger, agenten op zware motoren en met politiemannen in stafwagens, sur. veillance-auto's en in Jeeps probeerde de Haagse politie de twee groepen wel zeer verschillende demonstranten uit elkaar te houden. Soms lukte dat niet helemaal en keer op keer voerde de politie-charges uit. Drie pacifis ten werden gearresteerd. Na enkele uren op het bureau mochten ze i naar huis. Drs. Schmelzer, voorzitter van de KVP-fractie in de Tweede Kamer, verklaarde diep respect te hebben Adenauer, die tezamen met an deren de stoot gegeven heeft voor de Europese integratie. „Hij was de man, die de barrières tussen de volkeren wilde overwinnen teneinde een vreed- me samenleving op te bouwen". Drs. Den Uyl, fractievoorzitter van de P.v.d.A. reageerde op het overlij den als volgt: „Met Adenauer is een man weg gevallen, die onmiskenbaar een be slissende rol heeft gespeeld in het herstel van e^n democratische Duit- I staat na de oorlog en de opbouw in de Europese samenwerking. Men behoeft het met veel van zün opvattingen, die hü met name in latere jaren naar voren bracht, niet i te zün om toch gefascineerd te ADVERTENTIE Van Nelle bestellen Opgebaard Zaterdag en zondag zal het stoffe- lük overschot van Adenauer in de grote kabinetzaal van het Bundes- kanzleramt de ambtswoning van de kanselier opgebaard staan. Maandag wordt het naar de Keulse dom overgebracht. Daar zal de be volking gelegenheid hebben van de dode afscheid te nemen. Dinsdagmorgen om tien uur vindt in het Bondshuis in Bonn het parlementsgebouw de officiële plechtigheid plaats, waaraan ook de afgezanten uit vele landen zullen deelnemen. Om twee uur 's middags celebreert de Keulse aartsbisschop, kardinaal Frings, een pontificaal re- quim in de Dom. Daarna zal het stoffelük overschot door waarschün- lük drie snelboten van de Bundes- marine over de Rün naar Rhön- dorf worden vervoerd. De begrafenis vindt daar op het „Walfriedhof" plaats. Goede collectie fokmateriaal De provinciale Veeverbeterings- Commissies voor Zuid-Holland en voor Utrecht hebben in Woerden ge combineerd hun centrale voorjaars keuring van blaarkopfokstieren ge houden. Naast de Rynstreek is er in zuidoost-Utrecht ook een belangrüke fokkern van dit veeras en zo had deze keuring een meer dan geweste- lük karakter. Er waren overigens ook bezoekers uit Groningen. De twee provincies lieten een beste collectie blaarkopstieren zien. Van de twee en driejarigen en de oudere stieren, 24 in getal, kregen 23 een eerste premie. Eén der jongere twenterstieren en twee driejarigen werden geen eerste prüs waard ge oordeeld; ze moesten met een tweede genoegen nemen. Drie vierjarigen kregen ieder een lste prüs en ze waren het terdege waard! Bovenaan de bestsoortige Dieuwertje's Dirk. V. Erik van Fri- tema, edele, evenredig gebouwde bul met goede diepte, eig. A. H. Rotte veel in Oudewetering, gevolgd door de even goede rode Cesar, v. Ceus, van J. B. Gerritsen en E. Bosma in Alphen a. d. Rün. Driejarigen Van de 8 driejarigen (6 eersten, 2 tweeden) werd 1 A de beste rode Eg- bert, v. Prins v. Fritema Frits v. Asinga pref., van A. V. Treur in Mij drecht, gefokt door W. Los in Bode graven. Zware stier met goede diep te. 1 B werd de heel weinig minder goede Robinson, V. Rob, Groningse van S. J. v. d. Stoel in Leiden, derde de sterke rode Regent v. Rutten, van H. Angenent en Zn. in Woubrugge, gefokt in de N.O.P. Vooral de beide laatsten uit produktieve moeders. No 4 was Carlos, van W. G. A. v. Veen uit Zoeterwoude, gefokt door J. Eike lenboom in Rijnsaterwoude, no 5 Rubico v. d. Wila, rode uit stal II. Angenent, eig. C. Kwakernaak uit Bodegraven Groningsen i terwoude. De zeven oudere Twenterstieren kregen alle een eerste premie. 1 A werd de bestsoortige Harlekino v. Meyenhorst, .V Gustaaf 3 van Alma- Gustaaf 7 pref, van L. Broere uit Lekkerkerk, gefokt in Maarsbergen (Utr.), gevolgd door Ludovicus v. Meyenhorst, g. e. J. Ruitenburg uit Maarsbergen (als de vorige) en de sterk gebouwde Floras, V. Gladiator, van Gebr. Los in Alphen a. d. Rün, uit stal W. Los uit Bodegraven. 1 E werd de diepe zware Bertha's Gradi- medes van C. A. Visser in Leimuiden, uit stal G. P. W. Belt uit Zoeterwou de, 1 F. de rode Groningse heel mooie SJors van C. Duivenvoorden uit RÜpwetering. De jongere twenterstieren (4 en 1) telden als allereerste de zeer mooi- soortige edele, doch niet oversterke Napoleon 24 v Elba, V. Diplomaat, A. van Oostveen uit Baambrag- ge, aangekocht door k.i. West-Ne derlands «vroeger Hazerswoude) en als 1 B de sterke, best ontwikkelde. goede Julius, V. Uranus van Ter Weer, f. e. L. Eikelenboom uit Rünsaterwoude, 1 C Knaap, uit de zelfde stal en van dezelfde vader, eig. Th. W. v. Rijn, De Kwakel en Victor v. Rünoord, kleinzoon van Frits v. Assinga pref., uit stal U. Verburg uit Bodegraven, eig. de k.i. vereniging. De middengroep enterstieren (6 en en 3) werd aangevoerd door Roza's Johnson, V. Johnson v. Fritema, f. e. A. C. V. d. Akker uit Zoeterwoude. Van de allerjongsten (4 en 5 en 2) zegevierde de bestsoortige Bonanza van Ter Meer, kleinzoon van Frits van Atinga pref., Groningse var van Santen uit Wassenaar, gevolgd door twee Bodegraafse Gladiator zonen. Het blükt dat de Zuidhollandse en Utrechtse fokprodukten volstrekt niet onderdoen voor de Groningse, ook niet ten aanzien van hun pro- duktie-afstamming, die over de hele linie goed tot zeer goed is. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen Onderhandelingen voortgezel Het jaarverslag van de N.V. Kon. Ned. Vliegtuigenfabriek Fokker be helst de volgende passage over de ruimtevaart: „Gehoopt wordt, dat het komende jaar de onderhandelin gen over een nationaal ruimtevaart- project, waarvan sprake was in het vorig jaarverslag, voortgang kunnen maken. De N.V. Philips en Fokker hebben daartoe in juni 1966 een voorstel bü de Nederlandse regering ingediend, waarbü zü grote mede werking mochten ondervinden van de sterrewachten van de universiteiten van Utrecht en Groningen. Dit voor stel omvat de studie, ontwikkeling en bouw van een telecommunicatie- grondstation, en een astronomische satelliet, te lanceren met behulp een geperfectioneerde Amerikaanse Scout-raket. Een dergelük nationaal ruim teplan zou voor de betreffende Ne derlandse industrieën en de weten schap hier te lande van uitermate grote waarde zün. Indien men be denkt dat de ons omringende landen reeds lang aan nationale program ma's, naast die van de Europese or ganisaties Esro en Eldo veel dacht schenken en dat een land als Frankrijk zelfs meer aan haar tionale programma's bijdraagt dan haar contributies aan Esro en Eldo, dan blijkt, dat door het initiatief van Philips en Fokker in een ern stige leemte zou kunnen worden voor zien. Natuurlük zal Fokker aan mo gelijkheden in het kader van de Esro- en Eldo-organisaties volle aandacht blüven schenken". ADVERTENTIE WELLA FLEX Weg met t.v.- antennes? Een apparaatje dat nog geen hon derd gram weegt, zou wel eens de oplossing kunnen zün voor het pro bleem van de t.v. antenne-zee op de daken. De Amerikaanse luchtmacht heeft verscheidene prototypen van de „sia" (subminiatuur geïntegreer de antenne), een Duitse vinding ge bouwd. „Als een sia in een parti culier t.v.-toestel wordt ingebouwd, zou in 99 van de 100 gevallen de noodzaak van buitenantennes vervallen", aldus een Amerikaanse geleerde. Het apparaatje is in de eer ste plaats ontwikkeld voor militai re doeleinden. Het zou kunnen wor den gebruikt voor satellieten, raket ten en vliegtuigen. [LjiDEl De zorgwekkende financiële positie van de N.V- Nederlandse Spoorwegen heeft de directie ertoe genoopt te onderzoeken of verantwoordde verbetering ook zou kunnen worden bereikt door beperking van haar activiteiten- Hierbij is gebleken dat 15 lijnen van de reizigersdienst als bijzonder slechts dienen te worden aangemerkt. De opbrengsten hiervan zijn zelfs niet genoeg om de lopende uitgaven te dekken. Een van deze onren dabele lijnen is die van ALPHEN AAN DEN RIJN naar GOUDA- Dit heeft minister Bakker van Verkeer en Waterstaat geantwoord op schriftelüke vragen uit de Twee de Kamer. De minister verklaarde dat niet ver wacht mag worden dat op korte ter- mün verbetering in deze situatie zal komen, zodat het van zuiver bedrijfs economisch standpunt bezien aange wezen zou zün deze reizigersdiensten te staken. Zover is het echter nog niet. De directie van de N. S. is zich er van bewust dat algemene belangen zich daartegen kunnen verzetten. Ook dient te worden onderzocht of ande re vervoersvoorzieningen bü een op heffing van de spoorlünen mogelük is. De directie van de N.S. heeft de minister gevraagd of de reizigers- dient op de 15 onrendabele lynen zou kunnen worden gestaakt, of dat bij een voort te zetten exploitatie van deze diensten, de hieruit voor de N.S. voortvloeiende financiële nade len aan haar zullen worden vergoed. Een beslissing hierover is nog niet genomen, aldus de minister. De bedoelde 15 lünen zün: Almelo-Ma rienberg, Apeldoorn - Zutphen Winterswük, Den Dolder - Baarn, Geldermalsen - Eist, Gouda - Al phen a/d Rün. Groningen - Nieu- weschans, Heerhugowaard Hoorn, Heerlen - Simpelveld, Leeuwarden Harlingen, Rotterdam Hofplein Den Haag Santpoort N.-IJmuiden, Sauwerd - Roodeschool, Sneek - Staveren, Zevenaar - Winterswük en Zwolle - Wierden. MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Uitstel eerste oefening De leef- tüdsnormen voor uitstel van eerste oefening om studieredenen zün ver ruimd. De minister van Defensie heeft, nadat overleg heeft plaats ge had met het ministerie van Onder en Wetenschappen, hiertoe beslo ten. De nieuwe regeling betreft hen, die op uitstel van eerste oefening aanspraak kunnen maken wegens het volgen van een studie aan een universite it of hogeschool, alsme- ran de opleiding voor een m.o.- akte. Prins Philip naar Amsterdam Prins Philip zal in de komende paar weken bezoeken brengen aan Am sterdam en Rome. Dit deelt Buc kingham Palace mee. De Prins, die internationaal beheerder is van het World Wildlife Fund, zal een büeen- komst van de raad van het fonds in het tropisch instituut op 27 april in Amsterdam bijwonen. Pamflet De recherche stelt in opdracht van de officier van Justi- en hoofd van het Amsterdamse •rondissementsparket, mr. Hartsui ker, een onderzoek in naar de her komst, samensteller (s) en versprei- der(s) van de circulaire „Begin van de cultuurbeschermingsrevolutie-op roep". Dit pamflet is in de hoofdstad verschenen en roept op tot het om verwerpen van de macht van plano- logische-economische technocraten en vernieling van installaties en goe deren fen nog heel veel meer. Mr. A. Rombach overleden In alle stilte heeft gisteren de crematie plaatsgehad van mr. A. Rombach in Naarden, oud-lid van de Hoge Raad der Nederlanden. Hij bereikte de leeftüd van 85 jaar. Mr. Rombach was ridder in de Orde van de Ne derlandse Leeuw. A.B. de Zeeuw overleden Op 85-jarige leeftüd is gisteren de heer A. B. de Zeeuw overleden. Hü oud-wethouder van Rotterdam, oud lid van provinciale staten van Zuid Holland, van de Tweede Kamer ei van de Eerste Kamer. De overledene wordt morgen in Westerveld gecre meerd. Geknoeid met elektriciteitsmeter De Dordtse recherche heeft dezer dagen een 68-jarige directeur s gehouden, omdat hij het Dordtse Energiebedrijf in de afgelopen jaren voor vele duizenden guldens heeft opgelicht. Sinds de oorlog heeft de man kans gezien om in zün twee za ken in Dordrecht op ingenieuze wijze met de elektriciteitsmeter te knoeien. De volgende drie goederen lijnen zün eveneens onrendabel: Alkmaar - Warmenhuizen, Heerenveen - Lem en Hoorn - Medemblik. Verheugend bericht Naast alle narigheid welke over de textiel-indu- strie wordt gemeld, valt als een heugende tüding te berichten dat de Stoomspinnerü Twenthe in Almelo het afgelopen boekjaar een winst heeft behaald van ongevi f 200.000. Het jaar daarvoor werd nog ;n verlies geleden van f 80.000. BUITENLAND Engels Serooskerke Een wachts- an op een bouwterrein bü Mans- field, Engeland vond twee 600 jaar oude zilveren muntstukken, hü haal de zün zakmes te voorschün en gon te graven. Hü vond nog 447 stukken uit het tijdperk van Edward bracht ze naar het plaatselüke politiebureau. Deskundigen zullen de waarde van de schat vaststellen daarna zal een beslissing genomen moeten worden over het rechtmatige aandeel van de wachtsman. Zün naam is John Halfpenny Kroaat ontevreden Miroslaw Krleza (74), een vooraanstaand Joe- goslavisch auteur, veteraan-com nist en persoonlük vriend van pre sident Tito, heeft ontslag genomen uit het centrale comité van de Kroa tische communistische partü- Eerder dit jaar ondertekende hü een ver klaring opgesteld door Kroatische in tellectuelen waarin gezegd werd, dat de Kroatische taal niet op gehj- ke voet behandeld wordt in Joego slavië. Actieve dief In de gevangenis van Cagliari op Sardinië zit de 24- jarige Giancarlo Melis, die in ander half jaar tüd 3.000 diefstallen zou hebben gepleegd, gemiddeld vüf per dag in een werkweek van zeven da gen. Volgens de politie had Melis er een specialiteit van gemaakt in te breken in woningen, waarvan de be woners afwezig waren. Een belang- rük hulpmiddel hierbü was zün bui tengewoon goede gehoor. „Ik kan zelfs een vlieg horen in een afge sloten woning", aldus de verdachte. Proces in Leningrad In Lenin grad is vüf jaar gevangenisstraf ge- eist tegen de 25-jarige Westduitse student Schaffhauser, die heeft toe gegeven microfilms en een exem plaar van een in de Sowjet-Unie ver boden tijdschrift het land te heb ben binnengesmokkeld. De openbare aanklager zei dat Schaffhauser werkte voor een organisatie van Rus sische emigranten, die op haar beurt weer samenwerkt met Westelijke spionagegroepen. Soldaten tegen chaos in Rome's ziekenhuizen Italiaanse militairen hebben giste- zen ontstaan door de staking van de chaos in de Romeinse ziekenhui zen. ontstaan door de staking van verpleegsters, verplegers, koks en ad ministratief personeel. De soldaten, die uit restaurants en cafetaria's in de buurt eten hadden gehaald voor de patiënten en daar na begonnen waren met het schoon maken van de zalen, werden uitge jouwd door door de verpleeg sters, die voor noodgevallen in dienst waren gebleven. Er wordt gestaakt voor meer loon en betere arbeidsvoorwaarden, ziekenhuisartsen hebben kortgeleden gestaakt en de artsen verbonden aan psychiatrische klinieken staken nog. Vandaag hadden 500.000 pro vinciale en gemeente-ambtena ren het werk neergelegd. De staking, die één dag zou duren, is de eerste van een reeks van acht, die over maand gespreid zal worden. De bu reaus van de burgerlüke stand geheel Italië waren vandaag onder bezet of geheel gesloten en het keer moest het doen zonder verkeers politie. De ambtenaren protesteren met deze staking tegen een loon stop van de centrale regering. Bo vendien eisen zü een nieuwe loon- classificatie. Chr. nijverheidsonderwijs in Leiden i In de chr. lagere technische school in Leiden Z.W. werd de jaarvergade ring van de Ver. voor Chr. Nüver- heidsonderwüs voor Leiden en om streken gehouden. Uit de jaarversla gen bleek, dat de nüverheidsschool voor meisjes „Boshuizen' 'büna 500 leerlingen telt en dat dp chr. lagere technische school in 1966 door 551 leerlingen werd bezocht. De aan school gegeven avondcursussen het parttime-onderwijs trokken de belangstelling van 225 leerlingen. De aftredende bestuursleden mevr. Sap-Hoogendoorn en de heren P Qualm en J. van Seventer werden herkozen. ADVERTENTIE DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergade-rlng taotavond I.V. Philatellca. 9 12 W. de Zwijgerlaan 105: Bahal-ge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Rapenburg 10: Tienersociëteit ,.'t Venster". Boutique-instuif. 8 u. nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris - ngem. „Ecclesia". 8 r Auberge francalse Leidsch Zoldercabaret. Den Burcht: Cabaretavond „De Na- uur vriend". 8 uur nam. Logegebouw: N.C.V.B. afd. centrum. Hazerswoude (Gemeentehuls): Con- ert Bouw Lemkes en Jeanne Vos voor Culturele Commissie, 8 uur nam. .'gstgeest Groene KerkjeK. Jeugdkamerorkest o.l.v. Henk afd. ur. de heer R. van Putten 1 terdam. Hooglandse Kerk: Excursie vs Leiderdorp van K. en O., 2.30 u. nam. Rapenburg 10: Tienersociëteit ,,'t oefje". Lezing mevr. v. d. Pias-Koren- Df over „seksualiteit", 8 uur nam. Roomburg (Hockey kantine). Jazz uclety Polk Beat 14. Optreden Jen Rath en Cora Keene. 8 uur nam. Stationsplein N.S. (halte bus 10): ccursie Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde naar Aalsmeer. woord zegt". 8 i'a«senaar (St. Josephkerk): Con- Haags Matrozen-koor, 8.15 u. nam Rapenburg 10: Open Huls: Tienerso- Openbare lezing: 2.30 en 5.15 uur nai Pinkstergemeente (Oude Rijn 5): )r. rev. J. Theyss te Den Haag, 2 u- Brugge, Steenschuur 6: Kerk v. Jezus Chris tus van de heiligen der laatste dagen. Spr. dhr. Diender, 10.30 uur voorin. MAANDAG. Geb. Chr. Soo. Belangen: Ledenver- „De detector". 7.309. Rijksmuseum van Oudheden; Lezing prof. R. Ross Hal-loway over Sa-tria- mun en de oxide Lucanlërs. 8 uur nam. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. LodewijkskerkHoogmis herdenking 60-Jarig bestV,-J m-rsverbond. LorentzschoolIstallatie schoolhoofd (N. Ober). 8 uur nam. WOENSDAG. Geb. Chr. Soc. Belangen. Vrouwen- >nd C.N.V. 8 uu Lakenhal: Lied» vensRidderhof Stadhuis (trouwkamer): Spreekuur woord zegt" BIOSCOPEN Luxor „Mijn zuster, mijn Rijksmuseum zondags 13—17 uur Tentoonstelling van Japanse van Kvösal. Dagelijks 10 f Zondage 13 17 uur (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u: aags 13-17 uur Rijksmuseum voor de geechii der natuurwetenschappen: Dan Wassenaar (Kunstzaal h« Tentoonstelling werk van Slerk Geopend maandag t/m. zati AVOND. EN NACHTDIENST Dl APOTHEKEN. Geopend voor spoedeisende len: Apotheek Tot Hulp der M« held, Hooigracht 48, tel. 21060, De zaterdag-, zondag-, avond, nachtdienst van Apotheek R, Breest Smallenburg wordt waan men door Apotheek Tot Hul; Menschheld. WeeketndedJeLst der öolsartn Zaterdagmorgen vóór 12 uur BU geen geboot specialist (of diens waarnemen; ski foon 2 22 2 2. spoedgevallen dokte HAAGS AGEND DONDERDAG Kon. Schouwburg: Lied In de mening. Diligent-laHelen Watts (alt; George van Renesse (piano). Kurzaal: Bachcyolus. VRIJDAG. Kon. Schouwburg: Lied tn de lied café. Kurhaus paviljoen: Hetty Blo Albert Mol m.m.v. Ruud Bos (p: KUTZaal 90 00 "1 Orkest. Kurzaal, 20.00 uur, Jeugconcen De rkest. Theater In de Steeg. 21.00 rullsme-cabaret „Salvo". ZATERDAG Kon. Schouwburg: Haagse Cou Je kunt het nooit weten, 20.15 Diligentla. 13.00 uur: Tone^ „De 1 Frank' Kooman, 14.30 hSifdoVvan DethThï-20 de grote ka Noj bouw hoogl van men, W Dit m-m.v. Daniël Wayenl St. Josephkerk Wassenaar 20-|rüddel Haags Afetnozenkoor^ Theater KomeI Steeg.,, 21.00 uurSplraïisïne-t ZONDAG Kon. Schouwburg: Haagse Co met ir de H( „De l Troje". Diligent ia: Haag» Jeugdkoor Kleine Stem. MAANDAG Kon. Schouwburg 20.15 uu> needgroep Centrum „De Thulato Diligentla: Nino Gard! (piano) DINSDAG Kon. Schouwburg, 20.15 Balkon". Diligentla 20.15 uxxr: Miriam vieff (riool), Christian Iva-ldi (p! WOENSDAG. Kon. Schouwburg 20.15 Dans Theater: Guldo van Deth. HAAGSE BIOSCOPEN, Apollo Amgéllque, de w Versa-Wies. ,\sta Dokter ZJlvago. Bijou Polly •- t* Camera Un Frank Kooman 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 18 Jaar. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 i „The collector", 18 Jaar. Studio „Darling", 18 Ja: 2.30, 7 en 9.15 uur. 2 4.45, 7 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.4 istra Wassenaar Vrijdag 8 uur. za terdag 7 en 9.15 uur. zondag 7 en 9.15 uur „Fout for Texas", 14 J. Zondagmiddag 2.30 uxir „Flipper", TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Academisch Kunst- Tentoonstelling Deense gra fiek. Maandag t/m vrijdag 9 uur voorm —5 uur nam. (t/m 3 mei) Bedrijfskantine Koningsveld (J. Campenlaan „Boer! de S meent komer len le Voo: woont Corso Naakt In de schijmre stede! De Midi Gescheurd Cordis Euro Cinema The sound of t Hollywood Big Sam. Cineac* Lief dê Weven 'dier *5» City Rage Olyi Bosporus. Pas; Olympla Agent 077 in op est-End Superagent Mart ADVERTENTIE Van Nelle bestellen Francois. Werkd. 1011.30 i Expositie André -11.30 uur voorm (tot 19 mei). Galerie Walenkamp. Rob grafiek Clous. Dag. van 26 uur nam. (met maandag) t.e Lakenhal: Tentoonstelling Picasso —aflek. Werkd. 10 uur voorm zondag 15 uur nam. (tot recente grafiek. Werkd. 10 21 mei) uitzonderin,? Pesthuislaan iMet Maandags gesloten. ADVERTENTIE Van Nelle bestellen Mr. W. G. F. Borgerhoff Mulder overleden Op 78-jarige leeftüd is overleden mr. W. G. F. Borgerhoff Mulder, oud vice-president van het Gerechtshof in Den Haag. Mr. Bor gerhoff Mulder was ridder in de Or de van de Nederlandse Leeuw. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nar) Amsterdam Den Helder Ypenburg Vllssimgen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Bordeaux Grenoble Nice Berlijn licht bew. geh. bew. licht bew. geh. bew. regen-bui 15 zw! bew! 14 6 onbewolkt 15 Locarno Wenen Innsbruck Belgrado onbewolkt 12 licht bew. geh. bew. onbewolkt licht bew onbewolkt 10 *1 tot warm schikl van 1

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2