Onderwijs en wetenschap nogen niet stagneren" Tien schepen in IJmuiden Sparta"- Leiderdorp gaf g\ muit voering De Jong: behoedzaam te werk gaan Raiffeisenbank in Warmond 65 jaar Prof. Havinga was 100 maal promotor PONDERDAG 20 APRIL 1967 LLUISÜH DAGBLAD Vervolg van pag. 1 heer De Jong zei vanmiddag in de Tweede Kamer dat hij bij de porisering van de onderwijsuitgaven behoedzaam te werk wil Hij zei dat het onderwijs en de wetenschapsbeoefening in geen zullen mogen stagneren. De heersende onrust onder de leraren de onderwijsvernieuwingen zal het kabinet trachten weg te urgemeester premier vond het invoeren van rerantwoordingsplicht voor de meester betreffende de hand- de openbare orde, een jjke zaak. Hij legde uit dat dit werp deel uitmaakt van een ming van de gemeentewet, die deelt en wordt gewijzigd om la- heel te worden herschreven. De zal echter bekijken of het Ijjk is de door D'66 verlangde ieningen los te koppelen en voren te schuiven, premier zei dat het in het voor ligt om de grondwetsherzie- eerste lezing voor 1971 vol te hebben. De regering wil in instantie trachten een duide- meerderheidsopvattng bij de te stimuleren. De staatscom- die zal worden ingesteld ter lering van het kiesstelsel zal »g tempo moeten werken en orden samengesteld uit politie- wetenschappelijke figuren. De issie krygt tot taak te advise- over concrete onderwerpen, mder d e grondwetsherziening, ei-houding kiezer-gekozene en tjziging van het Kiesstelsel bin- im van de grondwet. On eer wordt gedacht om ook mi- ldd te maken van de Staten- aal. regering heeft nog geen stand- bepaald ten aanzien van de lijke regeling van het stakings- Het wachten is op een advies linnenkort zal worden uitge- Dit antwoordde premier De op de vragen van de socialis- fractieleider drs. Den Uyl en /P-fractieleider drs. Schmelzer. nier De Jong beloofde de Ka- o 'spoedig mogelijk het eerste nrapport van de commissie En- openbaar te maken. De rege- &1 aan het rapport een bege- ide nota toevoegen. Een tweede :t van de commissie-Enschede ich bezighoudt met de achter en van de ongeregeldheden van {gelopen jaar in Amsterdam) olgens enkele sprekers van gis- byna klaar zou zijn heeft de nog niet bereikt. Premier De zei dat de situatie in Amster- de regering met grote zorg ver- Er zou zo nodig voor worden id dat de politie in Amsterdam ld krijgt. De premier voegde toe te weten dat de zaak niet met politie kan worden op- Maar, zei hij, de ongeregeld- zijn in de eerste plaats de taak iet gemeentebestuur. Dat heeft te zorgen dat er betere ver- igen in de stad komen, regering blijft streven naar ire betrekkingen met de Oost- 1500ste lid lij „Leidse" Bond van Ambtenaren 233 ,Ons Centrum" werd gister- de jaarvergadering van de af- ;Leiden van de Algemene Bond Imbtenaren gehouden. In zijn q gswoord herdacht de voorzit- iscirt heer J. Wondergem. negen le- anli Ie in 1966 door overlijden aan idse afdeling waren ontvallen, het uitvoerige jaarverslag van lelings-secretaris, de heer C.A bleek dat het ledènaantal in «nam met 121 leden, zodat op ari j.l. 1425 leden stonden in- kven. Ter vergadering kon wor- edegedeeld, dat het 1500ste Ud ige week werd ingeschreven, lijk werd onlangs een leden- i 100.000 overschreden, it jaarverslag wordt o.m. mei- gemaakt van de plaatselijke Kerking -met r.-katholieke en «tants-christelijke organisatie rheidspersoneel. ie m dagelijkse besturen van deze Nie; fganisaties onderhouden regel- •rsol contact ten aanzien van de ge- chappelijke belangen van hun europese landen. Zij wil die betrek kingen ook op cultureel- en toeris tisch gebied verdiepen door nauwere ministeriële contacten. Een Europese conferentie tussen landen aangeslo ten bij de NAVO en het Warschau pact, zoals door de heer Van Mierlo was bepleit, maakt volgens de heer De Jong reeds onderwerp van be spreking uit in de groep van negen Oost- en Westeuropese landen die contact met elkaar onderhouden. De regering blijft de NAVO zien als een Instrument dat de vrede moet dienen aldus de premier. De premier gaf geen antwoord op de vraag of er op 1 mei in Amster dam een militaire parade zal worden gehouden met mariniers. Hij zei dat de minister van Defensie overweegt het aantal parades op 1 mei (Ko ninginnedag valt namelijk op zon dag) te beperken om de bewegings vrijheid van de militairen tijdens dat weekeinde niet onnodig te beperken. Er zal hierover spoedig een beslis sing worden genomen. Premier De Jong beloofde deKa mer tenskrtte een uitvoerige nota over de oorlog in Vietnam en de ge schiedenis daarvan en de pogingen die zijn gedaan om tot vredesonder handelingen te komen. De heer De Jong voegde eraan toe dat de Ne derlandse regering alle concrete mo gelijkheden om de strijdende partijen in Vietnam om de tafel te krijgen ten volle zou benutten. Tenslotte beloofde premier De Jong de Kamer dat er meer voorlichting zou worden gegeven over de ontwik kelingshulp en de Nederlandse bij drage daaraan. Er zal worden nage gaan, voegde de premier eraan toe, in welk tempo de norm van 1 pet. van het nationale inkomen aan ont wikkelingshulp kan worden bereikt. Hij wilde in het kader van de ontwk- kelingshulp vooral Indonsië niet uit het oog verliezen. De algemene jaarvergadering van de Coöp Raiffeisenbank in Warmond had een feestelijk karakter, omdat het 65 jaar geleden was dat de bank werd opgericht. Ter gelegenheid hier van werden aan de leden van de bank verversingen aangeboden, ter wijl aan hen ook zeer exclusieve planten werden ter hand gesteld. De voorzitter, de heer P.F. Ver geer die in zijn openingswoord in het bijzonder verwelkomde de oud bestuursleden, de heren Th. de Vroomen, W.S. van Noort en J. van Winsen en wees er op dat na een constante hoogconjuctuur een duide lijke vertraging in de expansie is ingetreden. Aan de kassier, de heer komt een woord van bijzondere dank toe voor de wijze waarop zij hun lang niet altijd gemakkelijke taak hebben vervuld wat veel heeft bij gedragen tot een vlotte en goede A. P. Vercluijs en zijn assistenten Rijdend Bijbelhuis komt maandag Het „Rijdend Bijbelhuis" van het Ned. Bijbelgenootschap zal 24, 25 cn 26 april door Warmond rijden. Dertig medewerksters zullen huis- aan-huis bijbels en andere kerkboe ken aanbieden. Ds.J. Snijders en de kapelaan zullen woensdagochtend ook bij de verkoop zijn ingeschakeld. Deze actie gaat uit van de rooms- katholieke, gereformeerde en her vormde kerken. In de diensten van zondag zal aandacht worden geschon ken aan het bijbelhuis. Feest op 1 mei Het programma voor de viering van Koninginnedag op 1 mei is door de Stichting tot viering van Warmonds feesten als volgt samengesteld: 9.30: Rondgang door het dorp. De opstelling van de stoet vindt plaats op de Laan van Oostergeest. Voorop de commissieleden, daarachter vol gen: muziek, sportverenigingen in uniform en met vaandel, muziek, de leerlingen van de School met de Bij bel en de Ponyclub. De route die gelopen wordt is als volgt: Herenweg - Huize Liduina - Herenweg - Lockhorstlaan - Jan Steenlaan - Dorpsstraat - Burg. Ke telaarstraat - Warmundastraat - Dr. Ammanstraat - Irenestraat - Beatrix- laan - Herenweg - Gemeentehuis. Leerlingen van de Nicolaasschool die niet meelopen in sportverband verzamelen zich om 9.30 uur op het plein Herenweg 45 en sluiten zich aan, als de stoet passeert, direct ach ter de leerlingen van de School met de Bijbel. De verenigingen die mee lopen ontvangen na afloop een her inneringsvaantje. Na de bijeenkomst voor het ge meentehuis vertrekt de muziek via de Herenweg naar de te openen vollière. Daar wordt de opening verricht door de burgemeester. Na afloop gaan de kinderen op eigen gelegenheid naar hun diverse scholen voor het ontvangen van een traktatie. De kinderen die elders een school bezoeken (tot en met 14 jaar> ontvangen hun traktatie in de Burcht. Kinderspelen o.l.v. onderwijzeres sen, onderwijzers en commissieleden. 13.30 uur in de Dorpsstraat: Vlaggetje steken, voor meisjes 6 jaar, appelen race, voor jongens 7 jaar, kurken- schijf, voor meisjes 8 jaar, behendig heidsrace, voor jongens 9 jaar, water- dragen, voor meisjes en jongens 10 Jaar. 15.00 uur in de Dorpsstraat Vlag getje steken, voor jongens 6 Jaar, ap pelenrace, voor meisjes 7 jaar, kur- kenschijfvoor jongens 8 jaar, behen digheidsrace, voor meisjes 9 jaar, Willem Teil, voor meisjes en Jongens 11 jaar. 16.30 uur: prijsuitreiking op het politiebureau door de burgemeester; 16.30 uur: spuitbalwedstriJd bij de gemeentehavèn, ten bate van de be jaarden. 20.00 uur: staande taptoe op de Baan door de beide Warmondse muziekgezelschappen. afwikkeling van de lopende zaken. als leden van het bestuur werden gekozen de heren A.J. v.d. Hulst en M.F. van Stijn en als leden van de raad van toezicht, de heren D. Koud- ijs en A.J.v. Leeuwen. Ut de overgelegde balans en winst- en verliesrekening bleek, dat de ontvangen spaargelden hadden bedragen f 1.790.120 terwyl werd te rugbetaald f 1.388.268 Aan voor schotten, werd een bedrag verstrekt van f309.480 terwijl terzake werd te rugbetaald f 234.040. Door de reke ninghouders werd gestort een bedrag van f4.731.456 en terugbetaald f 4.653.951. Voor verstrekte voor schotten werd aan rente ontvangen f112.119. De winst over het afgelopen jaar bedroeg f 10.471 tegen f 8560 in 1965. Van deze winst werd f 5000 gereser veerd voor de verboud van het bank gebouw of nieuw bouw. Het aantal spaarerkeningen bedraagt thans 123 het aantal rekening courant houders 171. Het ledenaantal steeg tot 229, terwijl het balans totaal bedroeg f4.137.955. Witte fiets werd oranje Gisteravond hebben enige jongelui in het hartje van Bodegraven, hoog aan de gevel van het, kantoor van gemeentewerken op „De Hoek", een oranje fiets opgehangen. Enkele we ken geleden dwongen de onbekenden veler bewondering af door aan de zelfde gevel, hoog boven het Bode- graafse gewemel, een witte fiets te hangen. De fiets, die gisteravond werd opgetakeld was duidelijk de zelfde, alleen was hij, vooruitziend op de dingen die komen gaan met een oranje laagje overtrokken. Herdenking gevallenen Het programma voor de herden king van de gevallenen op 3 mei is door de Stichting tot viering van Warmonds feesten als het voglt sa mengesteld: 19.00 uur Avondoefening in de R.K. Kerk met gebed voor alle overleden oorlogsslachtoffers; 19.40 uur Stille Tocht vanaf het plein voor het politiebureau door de Dorps straat, Warmundastraat en Herenweg naar het monument voor de gevalle nen; Vanaf 19.45 uur zullen de kerk klokken luiden. Na de herdenking kan men, door het neerleggen van enkele bloemen aan de voet van het monument, blijk geven van persoon lijke dank en eerbied voor de geval lenen; 20.00 uur. Einde van het lui den der klokken en onmiddellijk daarna 2 mintuen stilte; 20.02 Her- denlkng van de gevallenen. Hierbij zal worden gezongen en verder zal medewerking worden verleend door de beide plaatselijke muziekgezel schappen. Bij deze plechtigheid zal niet worden gesproken. Herv.gemeente- avond De kerkeraad van cle herv. ge meente van Warmond hield in het Trefpunt een gemeenteavond. Na de opening door ds. Snijders die het betreurde dat er zo weinig, belang stelling was, kreeg de diaken, de heer Vollaard, het woord om de ontvang sten en uitgaven van de diakonie aan de gemeente voor te leggen. De kerkvoogd, de heer De Jong, bracht verslag uit over de in- en uitgaven. In verband met de restau ratie van de pastorie, was er een aanzienlijk nadelig saldo. Bij de verkiezing van notabelen werd de heer P. Oudshoorn geko zen die de plaats gaat innemen van de heer Heikoop. Na de pauze wer den vragen, die voor de vergadering waren ingeleverd, behandeld waarbij ook het bejaardentehuis in Sassen - heim ter sprake kwam. Goede aanvoer van makreel Er was de afgelopen week een goe de aanvoer van makreel, slechts een derde hiervan was grote makreel en ging naar de rokerijen. Het restant was voor de conservenfabrieken. De prijs van de makreel varieerde van f50,- tot f14,- per kist van 50 kg, af hankelijk van kwaliteit en grootte. Er werd ook veel makreel in premie- kistjes aangevoerd. De kwaliteit hier van was prima. De haringaanvoer was niet groot. De prijs hiervan bewoog zich rond de f 30,- per kist. Om aan de vraag naar verse haring te voldoen werd door diverse importeurs haring uit Denemarken geïmporteerd. De uitvoer van gezouten ha ring beperkte zich hoofdzakelijk tot West-Duitslar.d en België. Overigens was het rustig bij de haringexpor teurs. Een normaal verschijnsel voor dez.- tijd"van het jaar. Volgens de gegevens van de Dienst Nederlandse Haringcontrole bedroeg de uitvoer van gezouten haring in de week van 27 maart t 'm 1 april j.l. vanuit Katwijk 796 vaten (van 100 kg netto), Scheveningen 1314 va ten, vlaardingen 712 vtn en vanuit IJmuiden 43 vaten. Totaal 2865 va ten, terwijl de export in de overeen komstige week 3670 vaten bedroeg. De export van gerookte haring bovengenoemde week: 4391 kg tegen 6887 netto vorig jaar. Enkele schepen ondergaan thans een schoonmaak beurt, terwyl de bemanningen met vakantie zijn. KATWIJK AAN ZEE Ballonvvedstrijd Aan de schoolkinderen, die op koninginnedag (1 mei) 's morgens half tien, aan de massale kinder zang voor het gemeentehuis deelne men, wordt een luchtballon verstrekt. Door de Oranjevereniging Katwijk aan Zee zijn ongeveer 1600 ballonnen besteld. Iedere deelnemer (ster) ont vangt een kaart, waarop naam en adres en de naam van de school dient te worden vermeld. Deze kaar ten moeten aan het touwtje van öe ballon worden bevestigd. De ballon die het, grootst aantal kilometers heeft afgelegd en waarvan het kaar tje door de vinder naar Katwijk «aan Zee wordt teruggezonden, kan reke nen op een zeer mooie prijs. M. Heuzen 25 jaar bij „Onderlinge" In aanwezigheid van het voltallig binnendienst-personeel en 't inspec tiekorps van de Onderlinge Waar borgmaatschappij Verzekeringen van de L.T.B. (ca. 12: personen, Is vanochtend in restaurant Van der Hefjden in Leiden de heer M. Heu zen. chef van de afdeling brandver zekeringen, gehuldigd. De heer Heu zen is 25 jaar bij deze maatschappij in dienst. Bij de huldiging waren eveneens de echtgenote en beide kinderen van de jubilaris tegen woordig. De directeur van de maatschappij de heer W.H.M. van Ommen, voer de als eerste het woord. Hij wees erop, dat de heer van Heuzen di rect na het behalen van zijn Ulo diploma al op 15-jarige leeftijd Dij de Onderlinge kwam werken als eerste bediende. In het kort schetste hij de verde re levensloop van de jubilaris, die via een post op de boekhoud-afde- lins en later bij de ledenadministra tie terecht kwam op de brandafde- ling. In die tijd volgde de heer Van Heuzen verschillende vakcursussen. Hij behaalde achtereenvolgens c'e diploma's boekhouden, handelscorre spondentie, algemene assurantieken- nis. brandverzekering en varia-ver- zekering. Kort daarna gaf de direc tie hem de leiding van deze sterk groeiende afdeling. De heer Van Ommen besloot zijn toespraak met het uitspreken van de wens. dat de jubilaris in de nieu we dienst-periode zijn gewaardeerde krachten zal blijven geven in het be lang van verzekeraar en verzekerde. achtereenvolgens spraken hierna de heer G.H. van den Berg voor zitter van het bestuur van de Maat schappij, de heer C. van Harten na mens het personeel van de binnen dienst en namens het ispectiecorps geboden, o.a. een hobby-set. de heer W. Vergeer amens de staande uit een boor en verschillen- brandverzekering en hoofdinspec- de onderdelen en aanvullingen. Me- teur C. Jansen namens de vertegen- vrouw Van Heuzen kreeg bloemen woordigers in Noord- en Zuid 'nol- aangeboden. Na de lunch werd het. land de jubilaris toe. De heer Van jubileum-feest in de huiselijke kring Heuzen kreeg vele geschenken aan- I voortgezet. Feest in liet Cliemie-eomplex Gistermiddag is mej. G.M.Sanders aan de Leidse Universiteit gepromo veerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen. Voor haar promotor prof.dr.E.Havinga was dit een zeer bijzondere promotie, want hy trad ditmaal voor de honderdste maal in die functie op: een zeld zaamheid niet alleen voor een Leids maar ook voor een Nederlands hoog leraar. Het proefschrift van mej. Sanders, die geboren werd in Den Haag en thans in Leiden woont, han delde over „D° vorming van iumi- sterol en overbestralingsprodukten". Ter gelegenheid van ,het unieke jubileum zal prof. Havinga morgen gehuldigd worden tijdens een „vro lijke dag" in het nieuwe chemiecom- plex. De huldiging begint met een Twee jongens licht gewond Een 53-jarige Alphense automobi list reed gisteravond omstreeks ne gen uur in op een groepje fietsende jongens op de Nieuwkoopse weg in Aarlanderveen. Twee jongens werden geschept en kwamen op de motorkap neer De bestuurder van de auto is doorgere den omdat hij zou hebben horen roepen ..rij maar door". De bestuurder van een achter hem rjjdende wagen noteerde het nummer van de Alphenaar. De politie heeft hem 's avonds ondervraagd. Een van de jongens zou inderdaad heb ben geroepen door te rijden, maar dan vermoedelijk tot zijn vriendjes. Een 12-jarige jongen liep een her senschudding op en werd na te zijn behandeld door dokter P. K. van der Ent Braat in het Academisch Zie kenhuis opgenomen. Hek andere slachtoffertje, een 14-jarige knaap, liep een bloeduitstorting aan een been op. Hij kon naar huis gaan. Tien vaartuigen zorgden woensdag in IJmuiden voor een aanvoer van 6.210 kisten vis, 1.545 kl. kistjes vis en een paar stuks styve kabeljau wen. Er waren 20 kisten schelvis, 30 kisten wijting, 370 kisten gul en beljauw, 900 kisten koolvis, 410 kis ten haring, ~4o Ik. kistjes haring, 3.000 kisten makreel, 805 kl. kistjes makreel, 180 kisten schol, 5 kisten tarbot, 17.500 kilo tong en 145 kisten diversen. betaald. Wijting liep tot f 45 gul nu tot f 53 per kist. Voor kabeljauw kwam de prijs tot f 144 per 125 kg, terwijl de stijve kabeljauwen door en kele kleine exemplaren vertegenwoor digd waren bij een prijs, berekend naar f 58 de tien. Voor haring werd tot f 40 per kist betaald, voor makreel tot f 83. Schol kwam tot f 43 per kist, waarbij de verschillende soorten onderling niet ver uiteenliepen. Tarbot variëerde van f 5,20 tot f 4,70 per kg en was daarmee iets goedkoper dan heilbot, f 4.48 en f 2.32 per kg Voor de donderdagmarkt stonden o.a- genoteerd de Onderneming III SCH 1117 met 1.010 kisten vis en 626 kl. kistjes, de Egmond IJM 99 met 1.370 kisten vis en 103 kl. kistjes, de Zeehaan IJM 57 met 460 kisten en 444 kl. kistjes en de Rijnmond I KW 15 met 790 kisten en 1.250 kl. kistjes vis. ontvangst door de eerste provomen- dus van prof. Havinga mej.drK. Petri in de ochtenduren en eindigt des middags met een om vier uur beginnende informele receptie. WASSENAAR ü'66 niet eens met besloten vergadering Het bestuur van de afdeling Was senaar van D'66 heeft het volgende schrijven aan het vollege van Bur- gemeeter en wethouders van Was senaar gericht: „Gezien het besluit van de gemeen teraad van Wassenaar van 17 dezer het t^. behandelen agenda-punt „Reconstructie Trambaan" eerst in een niet-openbare raadsvergadering te behandelen, spreekt de Afde ling Wassenaar van D'66 er zijn te leurstelling over uit. dat daardoor de burgerij zich niet een volledig beeld kan vormen van de argumentatie die zal lelden tot een raadsbesluit in deze. De door de raad aangevoerde argumenten dat er persoon lijke motieven in het kunnen zijn en de angst, dat niet-volwaar- dige meningen voorbarig In de open baarheid zouden komen, is weinig relevent". In de Stadsgehoorzaal in Leiden gaf de Leiderdorpse gymnastiekver eniging „Sparta" gisteravond een uitvoering. Wegens plaatsgebrek zei de voorzitter, de heer J. Vochteloo, heeft het bestuur hiertoe moeten be sluiten. Optimistisch sprak hij over de in de nieuwe wijken geprojecteerde sporthallen, want dan kunnen we in eigen dorp blijven. Hij verwelkomde in het bijzonder het college van B. en W. en de ere-leden. Een uitvoering geven met bijna 600 Ds. Snijders sloot de bijeenkomst, leden, waarvan zeker tweederde deel beneden de twaalf jaar is, is geen sinecure. Met enthousiasme werkten de kinderen de goed ingestudeerde oefeningen af. maar door het massa le was vóór de pauze de indruk wat rommelig en slordig. Keurturnen was het beslist niet, maar de voorzitter had dat ook al gezegd. Beslist beter was het geheel na de pauze, waar bij duidelijk bleek, dat met trouw oefenen veel te bereiken valt. Dankwoorden, bloemen en ca deaus, waren zeker heel goed op hun plaats voor de leiding, de dames H. van Ommen en W. Boelee en de heer A. van Polanen. De piano begeleiding De jongens van „Sparta" uit Leiderdorp deden hun best tij dens de gisteravond in de Stads gehoorzaal in Leiden gegeven gymnastiekuitvoering Foto LD/Holvast werd weer verzorgd door mevrouw M. Doorn-Blok. Een goede oplossing was het, dat de kinderen die klaar waren, naar boven naar de filmzaal mochten gaan, om daar te genieten van kin derfilms. Daardoor was het in de gangen heel wat rustiger, dan bij vorige gelegenheden. De uitslagen van de gespeelde par tijen tijdens de wekelijkse clubavond van de Leiderdorpse Schaakvereni ging, ln het kader van de onderlin ge competitie: waren:. J. Verduyn -rector J. J. de Groot afgebr, W. Goedhart-S. Wels afgebr., P. C. v. d. Leek-J. H. Riemens 1—0, J. H. v. d. Velde- R. v. d. Zwan *6, R. Mar- bus-C. van Tol 1—0, Ph. Goedhart- M. Splinter J. den Hoed-M. Flohr 1—1, H. Hoogenkamp-A. W. F. Geerlings 10. drs. J. Pool-rector de Groot 0—1, J. H. Riemens-Ph. Goedhart 0—1, R. v. d. Zwan-C. van Tol afgebr., J. M. v. d. Maat-P. C. v. d. Leek 1—0, M. Splinter-J. H. v. d. Velde afgebr., J. M. Hak-M. Flohr afgebr., H. Bloemhard-H. Hoogen- Kamp 1O. Jaarvergadering Raiffeisenbank Om 8 uur vanavond wordt ln het Dorpscentrum aan de Schoolstraat de jaarvergadering gehouden van de Coöperatieve Raiffeisenbank Wasse naar. Behandeld zullen worden de ver lies- en winstrekening over 1966 en een voorstel om de winst ad bijna f 60.000.- toe te voegen aan de reser ve, die daarmee zal stijgen tot boven de f 500.000.- Bij de bestuursverkie zing komt aan de orde de verkiezing van een voorzitter omdat de heer G. van der Marei, die gedurende 30 ja ren deze functie heeft vervuld, de in het huishoudelijk reglement gestelde leeftijdsgrens heeft bereikt en niet herkiesbaar is. Kandidaten voor het voorzitterschap zfjn de heren J. v. d. Marei Gzn. en J.W. Wensveen. Van de Raad van Toezicht is de heer JX). Binnendijk aftredend cn herkiesbaar. LEIDERDORP Leven rondom het geestelijk onvolwaardige kind De heer J. Scherpenzeel, hoofd van de BLO-school in Katwijk aan Zee. sprak gisteravond voor de leden van de afdeling Leiderdorp van de Ned. Chr. Vrouwenbond over het leven rondom het geestelijk onvolwaardige kind. Een moeilijk leven met vele offers, zeker financieel. Ouders van deze kinderen, aldus spreker, mogen nooit rondlopen met schuldvragen, maar dienen de opvoeding van deze kin deren te zien als een speciale op dracht, aan hen en aan de naaste tenliefde is de oproep, omgeving. Een uitdragen van naas- De heer Scherpenzeel schetste de moeilijkheden in gezinnen van deze kinderen, de mogelijkheden van plaatsen in'een inrichting en tijdens de vakanties van het gezin opneming in een vakantie-tehuis. Verder stel de hij, dat hier taken liggen voor de kerken, speciaal de diaconieën. Er rijst bij alle ouders de vraag: En straks als wij er niet meer zijn? Ideaal zou zijn als in iedere grote plaats een tehuis was voor deze vol wassenen, die geestelijk stil zijn blij- "en staan in hun jeugd. Tijdens de bespreking kwam o.m. ter sprake in hoeverre men een be roep kan doen op de Algemene Bij- standwet. ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse gemeenteraad zal woensdag 26 april 's avonds om 8 uur in vergadering bijeenkomen ter behandeling van onder meer de vol gende agendapunten: voorstellen van burgemeester en wethouders tot onbewoonbaarverklaring van de woning Westeinde 12; tot benoeming van een commissie tot wering van schoolverzuim; tot verlening van een subsidie aan de tafeltennisvereniging PIT 54; tot verlening van een sub sidie aan de Oranjeverenigingen; tot wijziging van het raadsbesluit inza ke aankoop van grond ten behoeve van de bouw van scholen in het be stemmingsplan Westeinde; tot wijzi ging van de gemeentelijke salarisver ordening; tot advisering van Gede puteerde Staten inzake vaststelling van de wedde der wethouders; tot wijziging van de verordening op de heffing van reinigingsrechten; aanbieding der bedrijf srekeningen over 1964 en 1965 ter voorlopige vast stelling, alsmede de gemeenterekening over 1964; voorstel tot vaststelling van een instructie ovor het gemeen telijk bouw- en woningtoezicht.

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 17