Journalisten mochten Drakensteyn bekijken Herstel banden Bonn met Arabische Liga? Geboorteregeling niet op agenda PAGINA T. LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 19 APR; DIN C^^cfsncla Prinses rijdt in geblindeerde auto (Van onze Hilversumse correspondent) Fotografen en journalisten hebben gistermiddag de toegangspoort van Drakensteyn ongehinderd mogen passeren en een kijkje kunnen ne men rondom het kasteeltje, waar van de wachters op het grote nieuws dageiyks slechts de contouren te zien krijgen. De R.VD. en de secretaris van Prins Claus leidden de journalisten rond, die na krachtige protesten het park mochten zien. Eerst waren na melijk fotografen toegelaten, waar bij ook journalisten van de televisie aanwezig waren. 'Dan wij ook', zei de schrijvende pers. die haar protest op hoog niveau indiende. Het had on middellijk resultaat. Zo dwaalde men bij het kasteeltje, terwijl Prinses Beatrix intussen een bezoek aan Soestdijk bracht en Prins Claus in Rotterdam een vergadering bezocht. Het was de eerste keer na de twee jaar durende restauratie, dat kasteel en bijgebouwen werden getoond. Door de restauratie waarbij veel werd vernieuwd staat Drakensteyn weer zeer fraai bij. De bijgebouwen, waarin zich het atelier voor de Prin ses en een werkkamer voor de Prins bevinden, zijn eveneens in oude glo rie hersteld. Het grote midden gazon is omringd met hyacinthen en tulpen. Bij het kasteeltje bevinden zich perken met tulpen, die de naam van Prinses Beatrix dragen. De vele politiemannen met en zonder honden waren teruggetrokken wegens dit be zoek. Er werd druk gewerkt aan de bouw van de gebouwtjes bij het zwembad, dat gedeeltelijk een plastic overkapping krijgt. Een glijbaan is reeds opgericht bij het bassin. Voor het bezoek aan het kasteeltje had men zich bij de ingang nogal druk gemaakt over een op hol gesla gen paard, dat zo maar het park binnen draafde. Op zijn rug zat de 26-jarige kelner André Gorrel. Na 10 minuten rondhollen werd het dier in de tuin overmeesterd door ma rechaussees. Het paard werd daar na door de kelner teruggebracht bij Tini Meeuwsen (25) uit Hilversum, die kort tevoren bij een restaurant in Lage Vuursche van het dier was ge- (Van onze correspondent in Bonn) De secretaris-generaal van de Ara bische Liga, Abdel Khalib Hassoena, is van dinsdag tot vrijdag in Bonn om van gedachten te wisselen over een herstel van de diplomatieke be trekkingen tussen de Westduitse Bondsrepubliek en de landen van de Liga. Bij zijn aankomst zei Has soena optimistisch te zijn over de mogelijkheden voor het herstel van deze betrekkingen. In mei 1965 werden ze op enigs zins emotionele wijze door de minis terraad van de Liga verbroken, als reactie op het besluit van de toen malige Bondskanselier Erhard, om Inhoud maartnummer „G 3" onjuist De minister van Defensie, de heer Den Toom, heeft kennis genomen van de inhoud van het maartnum mer van „G 3", maandblad voor mi litairen. De wijze waarop in een aan tal artikelen van dat nummer wordt geschreven over godsdienst, over heidsgezag en het monogame huwe lijk acht de minister onjuist. Aldus het antwoord van de bewindsman op schriftelijke vragen ingediend door het Tweede Kamerlid de heer Jonge ling (GPV). De vraag of deze lectuur de goede geest in het leger bevordert en daar om gelijk thans het geval is met rijkssubsidie moet worden onder steund wordt voorts door de minister ontkennend beantwoord. De minister meent echter deze steun niet te moe ten intrekken, nu hem is gebleken dat de voorzitter van de stichting welke het blad „G 3" uitgeeft ter za ke op korte termijn maatregelen overweegt, aldus besluit de bewinds man zijn antwoord aan de heer Jon geling. Appèl aan de kerken Met het appèl aan de kerken ..op de weg naar elkaar voort te gaan tot het eindpunt van de volledige kerkengemeenschap. beëindigden lutherse en hervormde theologen uit elf Europese landen in Bad Schauen- berg (Zwitserland) een reeks theolo gische gesprekken, die zich over vijf jaar hebben uitgestrekt en waartoe de afdeling „Geloof en Kerkorde" van de Wereldraad van Kerken sa men met theologen van de Lutherse en Hervormde Wereldbond het initia tief hadden genomen. Dr.E. Emmen, tot 1 mei secretarisgeneraal van de Ned. Herv. Kerk woonde de bespre kingen voor Nederland bij. In haar verklaring spreekt de werkgroep de wens uit, dat er verder theologische gesprekken plaatsvinden op verschillend niveau waarin wordt nagegaan of de traditionele verschil len in leer „heden ten dage nog een scheidend karakter hebben." Van bij zonder belang wordt verder geacht „de opheldering en overwinning van de verschillen in het kerkelijk en geestelijk leven, die op vooroordelen berusten en die niet hun oorsprong hebben in het theologisch denken." De lutherse en hervormde kerken in Europa worden opgeroepen „al les samen te doen. wat het geweien niet verbiedt gescheiden te doen." met de staat Israël ambassadeurs uit te wisselen. Van de tien Arabische landen, die in 1965 hun ambassadeurs uit Bonn terugriepen, heeft kortgeleden Jor danië de ban gebroken en zich door de relaties met de Bondsrege ring weer aan te knopen gevoegd bij de regeringen van Marokko, Tu nesië en Libye, die deze nooit ver broken hadden. De jonge kelner André Gorrel het paard Davy en de Hilversum- Tini Meeuwsen. Met zijn drieën bezorgden zij de in Lage Vuursche wachtende journalisten wat aflei ding. Het paard holde met André op zijn rug Drakensteyn binnen, nadat het Tini had afgeworpen. vallen. Het paard liet niet, dat zij hem weer beklom. Waarop de toe kijkende kelner riep „Laat mij het maar doen". Hij besteeg het paard, dat onmiddellijk op hol sloeg en in de richting van Drakensteyn rende. De marechaussee aan de poort zag er geen heil in deze ongewenste indrin ger tegen tehouden. Prinses Beatrix rijdt sinds gisteren in een geblindeerde auto. Gistermid dag werd deze Mercedes voor het eerst gesignaleerd. De ramen zijn aan de achterkant en de beide zij kanten dichtgeplakt met zwart plastic. Prinses Beatrix bezocht gis termiddag in deze wagen haar moe der in paleis Soestdijk. Omstreeks vijf uur keerde zij in Drakensteyn terug. Vanavond voetbalt de paleisrecher che tegen een elftal van journalisten en fotografen. De samenstelling van de elftallen is niet bekend. Wel de speeltijd: tweemaal een half uur. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Beroepen te Giessend&m-Hardinx- veld J. W. de Bruyn te Harderwijk; Aangenomen naar Tubbergen (toez.) B. J. Bannink te Boornbergum (Pr.); Bedankt voor Opheusden (toez.) S. de Jong te Houten (U.). GEREF. KERKEN Beroepen te Hoogvliet (vac. H. Riezebos) M. Meijringn te Edam, te Leek (Gron.)H. Tien te Ede. Aangenomen naar Zwyndrecht-Gro- telindt W. M. de Bakker te Zuid- wolde (Dr.) die bedankte voor Kam pen (vierde predpl.)naar Maars- se n J. A. C. Rullmann te Schoon oord, die bedankte voor Elburg, Gel- dennalsen, Idskenhuizen en voor Vreeswij k-Jutphaas. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Maarssen B. Bij leveld te Bussum en J. Westering te Kerk- werve. Beroepen te Deventer D. Biesma te Aalsmeer. EVANG. LUTH. KERK Bedankt voor Apeldoorn G. W. v. Dunnewold te Doetinchem. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Bedankt voor Nagele N.O.P.) G. Mulders te Murmurwoude. Hongersnood en pokken in India De regering van de Indiase deel staat Bihar heeft bekendgemaakt, dat verscheidene gebieden in de staat tot hongersnoodgebieden zijn verklaard. De betrokken streken beslaan een oppervlakte zo groot als Ceylon en tellen bijna 13 miljoen zielen. In de ze streken is in twee jaar geen re gen meer gevallen. Een pokkenepidemie heeft in de af gelopen drie weken in de Indiase staat Assam ongeveer honderd slachtoffers gemaakt. Dezelfde ziekte eiste in de staat Bihar, geteis terd door droogte en voedseltekort, negenhonderd doden sinds januari van dit jaar. In Gaoehati, negen honderd km ten noordoosten van Calcutta, zijn zeventig mensen aan pokken overleden. ADVERTENTIE (assette Bisschoppelijke synode De kwestie van de geboorteregeling zal niet aangesneden worden op de bisschoppelijke synode, die van 29 september tot 24 oktober in Vaticaanstad zal worden gehouden. Dit is meegedeeld door mgr. Ladislas Rubin, de secretaris van de synode. Wel het gemengde huwelijk De agenda van de synode is vast gesteld. Daarop, aldus mgr. Rubin, komen de volgende punten voor: de geloofsleer, de herziening van het kerkelijk wetboek van de latijnsc kerk, de seminarieopleidlng. het gemengde huwelijk en de litur gie. Wat het eerste punt betreft zei mgr. Rubin, dat de antwoorden van de bisschoppen op de vragen, hun voorgelegd door kardinaal Ottaviani, pro-prefect van de congregatie voor de geloofsleer, als basis voor de dis cussie zullen dienen. Men zal midde len moeten vinden, aldus mgr. Ru bin, om het hoofd te kunnen bieden „aan gevaren die het geloof bedrei gen en die vooral verband houden met de overschatting van de waarde van de mens". Op deze gevaren was in het bijzonder gewezen door het Franse episcopaat. Bij de behandeling van het tweede punt zou het voornamelijk gaan om de vorming van de professoren. Aan de synode wordt onder meer deelgenomen door 34 vertegenwoor- MET EEN ENKEL WOORD BINNENLAND Ontslag voor 70 personen De Victoria beschuit en chocoladefabrie ken NV in Dordrecht zal haar ne- venbedryf in Dirksland. waar enige verpakkingsafdelingen zijn gevestigd, op 16 mei sluiten. De reden is, dat de onderneming in Dordrecht de be schikking heeft gekregen over een groter magazijn, waar de verpak kingsafdelingen kunnen worden on dergebracht. In het nevenbedrtff in Dirksland werken ruim 70 personen, hoofdzakelijk vrouwen, aan wie ont slag is Vonnis bevestigd Het Amster damse Gerechtshof heeft in hoger beroep een 24-jarige cineast uit de hoofdstad conform de eis wegens het zich niet verwijderen uit een volks oploop op het Spui, wederspannig- heid en mishandeling van een poli- tie-inspecteur veroordeeld tot 8 we ken gevangenisstraf waarvan vijf voorwaardelijk. Dezelfde straf had de politierechter hem in eerste instantie opgelegd. Vorig jaar Koninginne dag-avond had hij tydens een sa menscholing op het Spui, geen ge volg gegeven aan het bevel van de politie zich te verwijderen. In wasketel verdronken De dertien maanden oude Tjalke Gerrit, het jongste kind van het gezin Vooistra uit Heerenveen. is in een wasketel gevallen, waarin vijftien tot twintig centimeter water stond. De moeder was buiten bezig met het op hangen van de was. Toen ze binnen kwam zag ze het kind in de ketel. Ze rende met het kindje naar bui ten, dat door een juist passerende automobiliste werd meegenomen naar het ziekenhuis. Bij aankomst daar bleek het kindje reeds te zyn over leden. J. M. Zegers overleden In het Sint Radboudziekenhuis in Nijmegen is op 72-jarige leeftyd overleden de heer J. M. Zegers, oud-lid van de Tweede Kamer. Behalve kamerlid is de heer Zegers onder meer voorzit ter geweest van de Noordbrabantse Christelijke Boerenbond, lid van de Grondkamer, heemraad van het wa terschap De Maaskant, voorzitter van het Botercontrole station, lid van het hoofdbestuur van het Landbouw schap en loco-burgemeester van Schaijk. Dodelijk arbeidsongeval Gister middag is by de in aanbouw zynde raffinadery van de Mobil Oil in het westeiyk havengebied van Amsterdam een dodeiyk arbeidsongeval gebeurd. De 23-jarige uit Tours afkomstige Franse monteur Lucien Mauirce Lau- naix is by een in aanbouw zynde tank van een steiger gevallen en op een yzeren vlier acht meter lager terecht gekomen. De oorzaak van het ongeval was het afbreken van een van de dragers van de steiger. De man werd in zeer ernstige toestand naar het Wilhelmina Gasthuis ver voerd. Daar werd de dood geconsta teerd. BUITENLAND China's bevolking Communis- tisch-China telt op het ogenblik meer dan 786,4 miljoen inwoners, al dus de Amerikaanse voorlichtings dienst in Hongkong. Het Chinese vasteland telde by de communisti sche overwinning in 1949 541,7 mil joen bewoners. Zeeroute om de noord De grote zeeroute om de noord, langs de kust van Siberië, zal in juni van dit jaar voor buitenlandse schepen worden opengesteld, zo heeft de Russische minister van Koopvaardy ty dens een bezoek aan Frankryk be kendgemaakt. De route zal gedu rende drie maanden bevaarbaar zyn. Wanneer eenmaal ysbrekers met 75.000 paardekrachten, in de vaart zyn gebracht zal deze periode tot vyf k zes maanden kunnen worden verlengd. De krachtigste Russische ysbreker. de „Lenin", die met kernenergie wordt voortgedreven. ontwikkelt 44.000 pk. Auto vol verrassingen De poli tie van Miami, Florida V.S. moet vreemd hebben opgekeken toen zy zy inspectie van een aangehouden stationcar bemerkte, dat deze 30 per sonen bevatte, met inbegrip van de bestuurster. Voorin zaten naast de bestuurder vier passagiers, ter- wyi zich achterin 25 kinderen van een tot twee jaar bevonden. De be stuurster werd bekeurd wegens ver voer van teveel passagiers, het hou den van een kleuterschool zonder vergunning en het verborgen dra gen van een vuurwapen. Lübke in Beriyn De president van de Westduitse bondsrepubliek, Lübke, is gistermiddag in West- Ber iyn aangekomen voor een werkbe zoek van een week. Hy zal o.m. twee nieuwe gebouwen voor de Duitse Geografische Vereniging in gebruik stellen. De komst van president Lüb ke, die met een Amerikaans militair vliegtuig reisde, heeft opnieuw pro testen veroorzaakt in Oost-Beriyn, waar zyn aanwezigheid in Beriyn „illegaal" wordt genoemd. Duits Russisch gesprek De plaatsvervangend voorzitter van de Westduitse socialisten en minis ter voor vraagstukken die geheel Duitsland betreffen. Wehner, de socialistische fractievoorzitter Schmidt en zyn plaatsvervan ger Möller, zyn gistermiddag door de Russische ambassadeur in Bonn. Zarapkin, ontvangen. Byzonderhe- den zyn niet bekendgemaakt. Norstad by de Gaulle De Ame rikaanse generaal Norstad. de vroe gere geallieerde opperbevelhebber in Europa, heeft gisteren met president De Gaulle Vietnam en de betrekkin gen tussen Frankryk en de V.S. be sproken. Na het onderhoud van 45 minuten in het Elysée zei Norstad dat De Gaulle opnieuw de nadruk gelegd had op het belang van de vriendschap tussen Frankryk en de V.S. Ontvoerder Sardinlër vermoord De politie op Sardinië heeft het met kogels doorzeefde lichaam gevonden van een landeigenaar die tien da gen geleden werd ontvoerd voor los geld. Het lichaam lag met gebon den handen in een ravyn by een verlaten steengroeve. Waarschyniyk werd hy op dezelfde dag dat hy werd overvallen, gedood. De bandie ten hadden de familie om losgeld ge vraagd. Twee schaapherders die als tussenpersonen wilden optreden wer den doodgeschoten en vorige week vrydag gevonden. Westberiyns welkom By de Brandenburger Tor, nog net op Westberiyns gebied staat een vork heftruck met in acht talen wel komstgroeten op grote spandoeken. De borden zeggen: „Wees niet te vreden met eenzydige voorlichting, kom ook West-Beriyn zien". De bor den staan gericht naar Oost-Berlyn, waar afgevaardigden uit 67 landen het Oostduitse partycongres bywo- nen. De vorkheftruck is er neerge zet door het Westberiynse stadsbe stuur. De gebruikte talen zyn Duits. Engels. Russisch, Spaans, Tsjechisch. Frans, Pools en Chinees. Hete trog In Rode Zee In de Rode Zee is opnieuw een hete trog ontdekt. Deze trog is gevuld met heet zout water van 32 gr. celsius. Boven de 61 meter diepe trog heeft het zeewater een normale tempera tuur (21 graden) De bodem van de trog bevindt zich byna 1900 meter onder de oppervlakte van de zee. In totaal zyn in de Rode Zee thans drie van dergeiyke troggen gevonden, zo meldt dr. Ross van het Oceanografische instituut van Mas sachusetts te Woods Hole. De trog gen bevinden zich ter hoogte van Mekka, vele kilometers ten zuiden van Suez. Oorlogsmisdaden Een Hongaars hof heeft drie voormalige leiders van de fascistische „Pyikruisers" bewe ging terdoodveroordeeld wegens oor logsmisdaden. Zeven andere be klaagden kregen elk 15 jaar gevan genisstraf en negen anderen kregen straffen van 8 tot 14 Jaar. Tegen de vonnissen is beroeo mogeiyk. digers van Europa, 20 van Azië, Cl van Afrika. 43 van Amerika en 4 van Oceanië. concessie Geen De paragraaf van de encycliek „Populorum Progressio" over het ge zin moet worden gelezen in samen hang met de leer van de kerk en vooral met de documenten van het concilie, heeft de „Osservatore Roma no" dinsdag geschreven. Het blad keert zich tegen onjuiste uitleg van de encycliek: nergens in de tekst staat dat geboorteregeling in de zin waarop iedereen „gezinsplanning" opvat is toegestaan. Sinds Paus Pius XII is de uitdrukking „geboorterege ling" in het woordenboek van de kerk opgenomen, maar alleen vol gens de uitleg die deze Paus daaraan zelf gegeven heeft, „volgens de more le wet". Er is dus geen enkele concessie ge daan inzake de voorbehoedsmiddelen, schrijft het blad. De encycliek is volgens de leerregels van alle pau sen en vooral in de geest en de let ter van het conoilieschema „Gaudium et Spes" waar dit spreekt over de waardigheid van het gezin en het hu welijk, aldus Asservatore Romano. WOENSDAG Rest. v. <1. Heyden: Jaarverg. Kies- \er. Leiden Ohr. Hist. Unie. 8 u. nam. Universiteit: Centre culturel fran cais. Lezing M. Jean Noiret over Ro maans Bourgondië. 8 uur nam. Jeugdhuis (Breestraat 19). Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Spr. prof. dr. R. Hegnauer over „En kele toepassingen van midden-Euro- pese planten". 8 uur nam. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Kantine Clos en Leembruggen: Con tactavond I.V. Philatellca. 7.15 uur nam. Lakenhal: K. en O. Muziek van deze tijd Ileana Melite, Rlen de Reede en Theo Bles. 8 uur nam. Petrakerk. Bevolkingsonderzoek TBC 9 12 uur voorm. en 2 4.30 uur nam. W. de Zwijgerlaan 105: Bahai-ge- spreksavond. 8 uur nam. VRIJDAG Verantwoordelijkheid der kerken Ruim zestig kerkleiders en deskun digen op internationaal gebied uit alle delen van de wereld hebben in het Kurhaus te Schcveningen een intern topberaad van de Wereldraad van Kerken afgesloten over de taak van de kerken in internationale vraagstukken en de bijdragen die de kerken kunnen geven aan de wereld vrede, gebaseerd op recht en vrij heid. Tydens dit topberaad heeft de voormalige secretaris-generaal van de Wereldraad, de Nederlander dr. W .A. Visser 't Hooft, erop gewezen dat de Commission of churches on international affairs het vertrouwen van de oprichters van deze commis sie van de Wereldraad heeft gerecht vaardigd en dat de kerken een ver- antwoordelykheid hebben om deel te nemen aan de concrete internationa le problemen. De huidige secretaris-generaal van de Wereldraad van Kerken, de Ame rikaan dr. Eugene Carson Blake, sprak in deze vergadering over de mogelykheden en moeilijkheden in zake samenwerking op internatio naai gebied met de R.-K. Kerk „De kwestie is niet hoe optimis tisch u bent over de mogelykheden tot samenwerking, of hoe pessimis tisch, evenmin hoeveel vertrouwen u stelt in de R.-K. Kerk of haar lei ders, of hoe sceptisch u hier tegen over staat, noch hoe romantisch of utopisch, dan wel Realistisch of machtsbewust u in dat opzicht bent, maar de centrale kwestie", aldus dr. Blake, „heeft te maken met onze eigen oecumenische veronderstellin gen". Hy stelde daarby de vraag „Geloven w y werkelyk, dat onze eigen basis voldoende gezond is om in het huidige stadium vanuit de ge dachten van de oecumenische bewe ging te werken in een wereldorgani satie?". Claus bij middenstand Oude Vest 13: Evangelisatie tengem. „Ecclesia". 8 uur nao. Auberge fran?alse: Café-cj Leidsch Zoldercabaret. 9 uur StadsgehoorzaalFeestavond neelsverendglng Lichtfabrieken Loge ge bouw: N.C.VJ3. afd. c? Bartimeus-avond. 8 uur nam, Petrakerk. Be /olkingsonderzo 2 4.30 en 7—9.30 uur. Konlng6kerk: Rullclub 7.30 Hazerswoude Gemeentehui»)' eert Bouw Lemkes en Jeanne V« Culturele Commissie, 8 uur n^ Oegstgeest (Groene K«v en O. Jeugdkamerorkest oJ.t Brlër m.m.v. Els Bongers en Btj Adventskerk (Doopsgezinde 10 11 uur voorm., bijbelstudie 12 uur, de heer R. van Putten Rapenburg 10: Tienersocl# Roefje". Lezing mevr. v. d. Plag. hof over „seksualiteit", 8 uur n Roomburg (Hockeykantdne), Society Polk Beat 14. Optredi Rath en Cora Keene. 8 uur im woord zegt", 8 uur nam. Hogewoerd 175: Wachttoren»; Jehovah'8 getuigen, 4 en 6.30 i Openbare lezing: 2.30 en 5.15 Oude Rijn 5: Gem. voor ocb op Steenschuur 6: Kerk v. Jezui tus van de heiligen der laatste Spr. dhr. Diender, 10.30 uur voc< MAANDAG. lenver. ..Door Eendracht Verbom moet Onderscheiding voor P. G. van der Weele De bondsvoorzitter van de Konink lyke Nederlandse Middenstandsbond, de heer P. G. van der Weele, is gis teren onderscheiden met de gouden penning van de Rotterdamse niid denstandsvereniging „Handel en Nij verheid". De heer Van der Weele kreeg de onderscheiding voor het ve le werk, dat hy heeft gedaan en doet ln het belang van de bond. De voor zitter van de Rotterdamse midden standsvereniging, de heer C. van der Linden, reikte hem de penning tij dens het 65ste congres van de Ko ninklijke Nederlandse Middenstands bond in „De Doelen" uit. Hij zei daarby om. dat men aanvankelijk een beetje met zorg was vervuld, toen een zo jonge man als de heer Van der Weele tien jaar geleden do voor zittershamer overnam. De bond was altyd een oudere voorzitter gewend geweest. In zyn dankwoord zei de heer Van der Weele dat hij biy was met de onderscheiding. De middagvergadering werd ook bijgewoond door Prins Claus. Hij ar riveerde om half twee. Na zich enige tijd met het hoofdbestuur in de foyer te hebben onderhouden, woonde hij vervolgens om twee uur de paneldis cussie by, die over ruimtelijke orde ning handelde. Op de foto v.Ln.r. mr. J. Klaasesz, Prins Claus en de heer Van der Wee le. Stadhuis (wachtkamer trout Zitting Bouwfonds Ned. Genie 78 uur nam. Lodewljkskerk: Hoogmis herd 60-Jarlg bestaan Ned. Kath. Or, mersverbond. 2.30 uur nai BIOSCOPEN. Rex „De wraak van El Tlgro^ Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 uur dag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Lldo „Samen uitsamen a. 1. Dagelijks 2.30, 7 en 9.15 Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9.15 Camera ..Het einde van ee leman", 18 Jaar. Dagelijks 2.: 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.4i Luxor „Angellque en c: 14 Jaar. Dagelijks 2.30, uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 en 9 ]jeke Studio „Darling", 18 Jaar. Dt Leidei 2.30, 7 en 9.15 uur. Zonde, 4.45, 7 en 9.15 uur. 4.30, 7 en 9.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Academie: Lelds Academisch centrum. Tentoonstelling Deeniiamer flek. Maandag t/m 5 uur nam. (t/m 3 mei) Bedrijfskantine Koningsveld Campenlaan la)Expositie Francois. Werkd. 1011.30 urn •n 35 uur nam. (tot 19 mei] Galerie Walenkamp. Rob Clous. Dag. van 26 uur na uitz. van zondag en maandag) 27 april. Lakenhal: Tentoonstelling daagse Nederlandse grafiek. 10 uur voorm. 5 uur nam; 1 5 nam. (tot 23 april). De Lakenhal: Dag 10-8 uur: 1-5 uur Lakenhal: Tentoonstelling Plci recente grafiek. Werkd. 10 uur' 5 uur; zondag 15 uur nao 21 mei). Legermuseum (Pesthuislaaü); uitzondering van zaterdag van (zondag 1-5 uur) Molen „de Valk": Molermvusea opend dinsdag t/m, voorm.5 uur nam. ZondagsT- nam. Maandags gesloten. Rijksmuseum voor Volken! Tentoonstelling: „Ball, beek droombeeld". Geopend dageltlb 17 uur: 'e zondags 1317 uur oktober). Rijksmuseum voor Volken! Tentoonstelling van Japanse p van KyösaI Dagelijks 10 fl 's ZondagB 13 17 uur Rijksmuseum voor Volken! (Steens tra at 1): Dag 10-17 u: dags 13-17 mut Rllkamuseum voor de geectt de' natuurwetenschappen: DM •tu zond 1-4 uur Wassenaar (Kunstzaal Tentoonstelling werk van Sierk oer. Geopend maandag t/m. 10 uur voorm5 uur nam.; t dinsdagavond 810 uur (t I april). Geopend voor spoedeisende len: Apotheek Tot Hulp der M( held, Hooigracht 48, tel. 21060, De zaterdag-, zondag-, avool nachtdienst van Apotheek B Breest Smallenburg wordt wai| i. men door Apotheek Tot Menschheid. WeekelndedleLSt der bnlsarti Zaterdagmorgen vóór 12 uuj plege men de eigen hulsarts. Na zaterdagmiddag 12 uw op dokterstelefoon 22222. By eeen gehoor van nw bulfli specialist (of diens waarnem"* men voor spoedgevallen dokt* foon 2 2 2 2 2. HAAGS A G E N D (Van donderdag 13 april ti woensdag 19 april). WOENSDAG 19 APRIL Kon. Schouwburg: 20.15 uur: neelgroep Theater: „Trommelen nacht". Dlllgentla, 20.15 uur: Wendy nan, cello en lm. Overkamp, pü ruller schol rrordi Mami lager gezet ran 1 weter afrek' begre gaard derwi tijd r moet< ning hoef ti de Vi aan 1 ;ener lardr ?en g lot be üitno op de tholic dezeli len k alle o R tan Het van Daj

Leidsch Dagblad | 1967 | | pagina 2